Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
319 331
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Inspiron
+2 / 4

Ja tam zimę lubię i wcale mi to nie przeszkadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@Inspiron skoro lubisz, to spoko. Myślałeś o tym aby przenieść się gdzieś na północ? Tam zima prawie cały rok XD.

Ja tam za dzieciaka może zimę lubiłem, ale teraz wkurza mnie niemiłosiernie. Z zimy jest jeden plus - komary nie latają, a tak to same wady. Koszta ogrzewania, śliskie drogi, konieczność odśnieżania, dłuższe czasy dojazdu, większe ryzyko złapania przeziębienia, utrudniona aktywność fizyczna na dworze, brak możliwości jazdy motocyklem (uwielbiam to), praktycznie brak możliwości wędkowania (to też lubię). Ciemno, szaro, buro, ponuro, nie ma co robić, a na dodatek zimno. Na moje to by mogło cały rok być 20 na plusie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
-1 / 1

@rafik54321 Jeśli lubisz utrzymywać w domu w miarę umiarkowaną temperaturę, to upalne lata całkiem nieźle obciążają budżet przy ciągłej klimatyzacji. Zwykle długość lata jest adekwatna do długości okresu o bardzo wysokich temperaturach. Do tego upalne lata całkiem sprawnie utrudniają życie. Przy wysokich temperaturach dużo łatwiej o przegrzanie, osoby o większej potliwości nie mogą wyjść z domu bez spocenia się po kwadransie i cały dzień będzie od nich czuć pot, przy największych upałach nawet z domu się nie da wyjść. Samochód też łatwiej nagrzać niż schłodzić, spalanie latem wzrasta przez ciągłą klimatyzację. Z zasady zimą możesz się bardziej ubrać, latem się już bardziej nie rozbierzesz, a powyżej 40 stopni wręcz lepiej się ubrać i izolować od tego upału, stąd też te białe kiecki w krajach pustynnych. Gdyby lato było długie i umiarkowane, to by było inaczej, ale tak bywa najwyżej w rejonach oceanicznych.
Na odśnieżanie polecam kupić sobie elektryczną odśnieżarkę. Kosztuje tyle, co kosiarka, a odwala większość roboty. Jak masz większy podjazd, to można kupić spalinową i po problemie. Z czymś takim aż przyjemnie się odśnieża. Do tego jeśli masz ogród, to prawdopodobnie spędzasz więcej czasu na koszeniu, niż na odśnieżaniu zimą, szczególnie używając urządzeń mechanicznych.
Do tego śnieżne zimy wyglądają bardzo ładnie, ja z przyjemnością wychodzę i podziwiam świat przykryty kołderką, do tego różne dekoracje zimowe dają całkiem fajny efekt. Jak jeszcze masz coś z AWD, to i jazda samochodem staje się przyjemna, gdy trochę nasypie.
Największy problem z zimą mają ci, którzy nie są do niej przyzwyczajeni. Tak samo lato jest uciążliwe dla tych, którzy nie mieli wczesniej potrzeby korzystania z klimatyzacji czy chronienia się przed słońcem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Inspiron
0 / 0

@rafik54321 Wiesz, a dziś właśnie gadałem z narzeczoną, że jak dla mnie, to chętnie zamieszkałbym gdzieś na Syberii lub Alasce :)
A tak serio teraz - wygląda na to, że mieszkasz w domku. To Ci się nie dziwię, bo zdaję sobie sprawę że odśnieżanie może być uciążliwe.
No jazda motocyklem - rzeczywiście, w zimie to problem. Ale aktywność fizyczna? Ja tam lubię po świeżym śnieżku pośmigać sobie na rowerze. Tylko przestrzegam przed zamarzniętymi kałużami, bo są zdradzieckie. Przysypało może z 5cm śniegu i nawet nie wiedziałem kiedy zaorałem ryjem o podłoże na zakręcie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+2 / 2

Kwantyfikator ogólny "wszystkim" jest tu nie na miejscu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mlody1987bydg
+1 / 1

Spokojnie, w maju ma być chłodniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 1

@Mlody1987bydg A żebyśmy się nie śmiali zaraz, jak w majówkę będziemy bałwany lepić xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorongol
-1 / 1

W czerwcu ma być tak samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
+3 / 3

Raz? Już od lat, wiosna przychodzi coraz później. W zeszłym roku przedwiośnie trwało jakoś do połowy maja, potem wiosna do lipca i jedynie w sierpniu lat. Oczywiście jesień się nie opóźniła tylko przyszła normalnie we wrześniu a skończyła się równo w Sylwestra bo już o 1 stycznia o 1 w nocy zaczął padać śnieg. Oczywiście w innych częściach Polski mogło to trochę inaczej wyglądać a na Pomorzu zwykle jest chłodniej, pochmurniej, wietrzniej i bardziej deszczowo :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem