Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1210 1232
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar y0u
+22 / 26

spokojnie już niedługo i ppk będzie obowiązkowe, i tak dadzą radę kraść dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+16 / 18

He he drugi raz nie dam sie w wuja zrobić, ale wlasnie obawiam się tego ze zorganizowana grupa przestępcza wymysli coś przymusowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar klient_na_szpan
+7 / 11

ofe? Ja za zlikwidowaną książeczkę mieszkaniową kupiłem w 2009 telewizor a za talon na samochód 1 parę dzinsów. O takiego, z ppk juz też wypisany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurekk172
+3 / 19

@Elathir Pani Kidawa - Błońska, jak po drodze jednak zginęło kilka miliardów: "takie kwoty wynikają z różnych takich działań" To by było na tyle, jeżeli chodzi o 1 do 1. Co, już zapomnieliśmy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loukas5
0 / 14

@Elathir Jakie 1 do 1, a opłata przekształceniowa to co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+6 / 8

@Elathir
Przypominam że wyprowadzenie części pieniędzy z OFE za czasów PO miało konkretny powód. OFE powstało po to, by inwestować w rozwój gospodarki inwestując w nią. A w czasie kryzysu, OFE wycofało większość środków z rozwoju gospodarki i zaczęło pożyczać te pieniądze państwu na %. Skupowali obligacje, co praktycznie bez ryzyka może zrobić każdy z nas jednym kliknięciem w banku. OFE brało za to 1 kliknięcie na rachunku bankowym 10% z góry i jakiś procent z zysków rocznych.
Więc wychodziło na to, że ludzie wpłacali na OFE kasę, by to pożyczyło ją państwu, biorąc przy okazji gruby hajs (w zasadzie wpłacając na OFE w tym wariancie 10 lat przed emeryturą pieniądze, więcej się traciło na prowizji OFE, niż zarabiało-> nie biorąc pod uwagę inflacji).

Idea OFE była szczytna, wyszło niestety jak zawsze...
PPK to w zasadzie trochę inna sytuacja. To jawna próba ukrycia długu publicznego tego rządu. Bo rząd w ten sposób poza oficjalnym zadłużeniem, chce od Polaków pożyczyć hajs, na poczet przyszłego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2021 o 18:08

P pawel1481
0 / 0

@Sevivo
Dziedziczenie odbywa się wyłącznie na podstawie wniosku spadkobiercy.
No i doszedłeś na czym to OFE zarabiało na boku. Czyli spadkobiercy nie zgładzali się po OFE.
Nie jestem zdanie, że dobrze, że zadłużenie (jakiekolwiek) rośnie. Bo to zadłużenie jest wygenerowane przez państwo. Czyli państwo pożycza od siebie, płacąc przy okazji marżę jakiemuś pobocznemu podmiotowi. Czy to przypadkiem nie jest nielegalne w Uniii Europejskiej ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2021 o 2:56

S Sevivo
-5 / 5

@pawel1481 Państwo pożyczało pieniądze od obywateli (rzeczywiście przez pośrednika), jeżeli uważasz dalej, że nie należały do obywateli to tak, OFE były nielegalne - właśnie to wcześniej napisałem. Co powinno mieć konsekwencje nie tylko w tym, że jakiś rząd sobie przelał te pieniądze do ZUS, ale i w karach finansowych dla kraju. Jednak tylko nasz kraj uznał, że to były jego pieniądze.

Zadłużanie nie jest korzystne, ale zmiana struktury wierzycieli czasem bardzo wiele zmienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2021 o 11:36

P pawcio68
-2 / 24

Za każdym razem jak słyszę o tym PPK w radiu to myślę sobie że to kolejny wał. Żal mi tylko tych ludzi którzy myślą że rząd chce dla nich dobrze i się tam zapisują :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
0 / 4

@pawcio68 Mam wy***ane czego chce dla mnie rząd. Do PPK jestem zapisany i co jakiś czas wypłacam z niego środki. Na każde 100 zł wpłacone wypłacam 145 zł. Na emeryturę nie oszczędzam, ale i tak jestem do przodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@pietro6972 To 45 zł dostajesz od swojego pracodawcy. Żebyś się nie zdziwił jeszcze, jak inni będą właśnie o tę różnicę zarabiać więcej od Ciebie i wyjdzie na to, że jednak sam sobie płacisz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 3

Z oszczędności w ofe dopiero zostaną okradzeni za kilka miesięcy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
+5 / 5

Najlepsze, że każdy pracownik z góry został do tego zapisany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
+2 / 2

Temu rządowi nie można powierzyć nawet złamanego (dosłownie) grosza. Niech spadają pisdzielcy na bamdus! Zero zaufania do tych nieudaczników!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+1 / 1

Nie mogę pojąć jak moża było zrezygnowac z tej kuszącej propozycji 250 zł wplaty powitalnej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

Błąd. Jak OFE okradało ale dzięki temu, że kilka lat temu przeszliśmy do ZUSu czyli odebraliśmy złodziejom z OFE nasze pieniądze można powiedzieć, że chociaż jedną dobrą rzeczz Tusk zrobił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
-1 / 1

@pawelkolodziej No dobrze, napisałeś, to teraz to rozwiń
Państwo, żeby w jakiś sposób spłacić / utrzymać zadłużenie, musi emitować obligacje, które są skupowane, czy to przez OFE, czy to przez jakieś fundusze czy inne podmioty finansowe. Jak w takim razie zakup obligacji przez OFE był gorszą opcją, niż przez inne podmioty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem