Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
262 324
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pylos
+15 / 41

cala prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+8 / 14

PiS rządzi od 6 lat. Czyli wcześniej nie byliśmy niewykształceni, kołtuńscy, podli i biedni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
-3 / 3

@Slawa238 Padłaś ofiarą czegoś na wzór "każdy terrorysta jest muzułmaninem, ale nie każdy muzułmanin jest terrorystą". Podobnie i u nas - nie każdy kołtun głosował na PiS, choć z drugiej strony mam wrażenie, że na PiS to trzeba być kołtunem (nawet z tytułem doktora nauk prawa, czy nawet profesorskim, niestety), aby nań głosować. A co do wypadków historycznych - Niemcy to taki karny i dokładny naród, a złapali się na narrację jakiegoś malarza z Austrii. Wypadki chodzą po narodach :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2021 o 2:56

avatar RomekC
-1 / 1

@biuro74 Nie odpowiedziałeś na pytanie @Slawa238. Dodam, że ciekawi mnie bardzo, co się stało takiego, że 6 lat temu zagłosowaliśmy jako naród na PIS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
0 / 0

@biuro74
Po pierwsze cytowane przez ciebie powiedzenie o muzułmanach-terrorystach jest nieprawdziwe. W Europie po II wojnie światowej działało sporo organizacji terrorystycznych, niemających nic wspólnego z Islamem, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Irlandii Północnej. Także w nowopowstałym Izraelu działały żydowskie organizacje terrorystyczne. Dlatego nawet jeśli to tylko powiedzonko to głęboko wypacza rzeczywistość.

Po drugie najpierw piszesz, że nie każdy wyborca PiS jest kołtunem po czym stwierdzasz, że jednak jest, Może się zdecyduj.

Po trzecie Każde wybory można przyrównywać do wyboru Hitlera, pisowcy mogą w ten sposób tłumaczyć 2 kadencje rządów PO i nic konkretnego z tego nie wynika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Biegronka
+14 / 38

Dokładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M monileart
+7 / 11

PRAWDA!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+17 / 35

To takie polskie myśleć o wyjątkowości własnego narodu ponad inne ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+6 / 24

@Tibr . No ale przecież jest wyjątkowy, nigdzie indziej PiS nie ma takiego poparcia jak tu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+8 / 14

@Tibr Nie zapominaj, że wykształcone, światowe, postępowe Niemcy też wybrali swojego "Kaczyńskiego" i też myśleli (zresztą nadal myślą), że są "Uber alles."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2021 o 16:08

T Tomasz3652
+2 / 2

@Tibr
A jak myślą w USA? (no, może mają więcej podstaw do takiego myślenia).
"Deutschland, Deutschland uber alles" - nasi narodowcy kopiuj&wklej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+19 / 25

Nie ma się co dziwić, kiedy najlepszą część narodu wymordowali Niemcy (np. profesorowie UJ zesłani do obozów, z których wielu nie dożyło końca wojny), Rosjanie (oficerowie i urzędnicy w Katyniu), wybitna młodzież oddała życie w Powstaniu Warszawskim, a arystokracja uciekła z kraju. Zostali potomkowie biednej szlachty i chłopstwa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+8 / 16

@Myslaca_istota To, że w przeszłości nasi wrogowie bardzo znacznie zmniejszyli liczebność polskiej inteligencji to smutna prawda. Od tamtych wydarzeń minęło jednak na tyle dużo czasu, że te straty powinny już być w znacznym stopniu odbudowane. Jeżeli to nie nastąpiło to możemy obecnie tylko winić za to siebie jako naród.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+12 / 18

@Ricochet69 Inteligencja jest dziedziczna, więc to nie takie łatwe.
Ostatnio też mieliśmy komunę, która stworzyła "homo sovieticus", któremu się wydaje, że bez pomocy państwa nie da się żyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+9 / 9

@Ricochet69
A kto miał odbudowywać te elity? Komuna? Postkomuna? Ci zo wódkę z komuchami pili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GPQ
+7 / 7

Brak prawdziwej elity to faktycznie duży problem.

Ale jeszcze większym problemem jest pokusa dla różnych grup politycznych by tworzyć iluzję bycia elitą przez wzmacnianie pogardy wobec innych.


IWystarczy głupiemu wmówić, że "oni" po drugiej stronie są zacofani i śmierdzą im nogi ; a będzie się uważał za elitę intelektualną narodu.

I działa to w obie strony ... zupelnie jak w opowiadaniu Czechowa - bodajże "Zakład"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichy_desperat
0 / 10

@kondon
Chyba się trochę rozpędziłeś z tym dziedziczeniem inteligencji :P

Co do reszty, to niestety smutna prawda. Wytworzyliśmy środowisko w którym spora część społeczeństwa uważa, że wszystko im się należy, a praca jest tylko dla naiwnych (i co gorsza mają trochę racji). Obecnie przynależność do tak zwanej inteligencji to powód do wstydu i oznacza piętnowanie w naszym społeczeństwie. Zamiast tego propaguje się okultyzm i pląsy do diskopolo co raczej nie sprzyja rozwojowi bardziej dojrzałych obywateli.

Niestety bardziej należy obwiniać tu naszą polską "prawicę" (PiS, Konfederacja, itp.) oraz część lewicy (Razem) niż dawnych komunistów. To oni urządzają nagonki na tą grupę społeczną i ciągną nas coraz mocniej w stronę średniowiecza.

Ale jak to w demokratycznym (jeszcze) kraju bywa to właśnie oni są idealnym obrazem naszego społeczeństwa.

Także jak zwykle, winni jesteśmy sobie sami. Skoro faworyzujemy cwaniactwo ponad mądrość to zawsze będziemy narodem głupich cwaniaków. I, o zgrozo, będziemy z tego dumni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+3 / 3

@wwer Piszesz to w taki sposób jakby komuniści, postkomuniści itp. odbierali rodzicom dzieci i karmili je w separacji swoją ideologią. Zapominasz chyba, że jest jeszcze coś takiego jak wychowanie w domu rodzinnym, gdzie szczególnie w najmłodszych latach, dzieci czerpią wzorce zachowań. W późniejszym wieku dochodzi do tego szkoła, znajomi itp. W takich warunkach jakimś cudem nawet w czasach głębokiej komuny wychowało się całkiem sporo osób, które przyczyniły się do przyspieszenia upadku tego ustroju. Przestańmy więc ciągle winić wyłącznie "tych złych oprawców" za to, że jako naród jesteśmy jacy jesteśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+4 / 4

@kondon Chyba nieco przeceniasz wpływ genetyki na inteligencję i zapominasz o tak ważnym czynniku jak wychowanie, zwłaszcza we wczesnych latach życia. To, że dzieci ludzi inteligentnych bywają także inteligentne ma moim zdaniem źródło własnie w sposobie wychowania. Jestem pewny, że nawet dziecko geniuszy wychowywane w nieodpowiednim otoczeniu nie będzie mieć zbytnich szans na błyśnięcie intelektem. Z drugiej strony, odpowiednio wychowywane i zmotywowanie dzieci nie pochodzące z tak zwanej inteligencji, mogą okazać się nadzwyczaj zdolnymi. Nie neguję, że genetyka ma wpływ na pewne cechy jak na przykład zdolność zapamiętywania, zdolność szybkiego przetwarzania informacji itp. Nie jest to jednak jedyny i najważniejszy czynnik warunkujący inteligencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@cichy_desperat Rozpędziłem bo? Oczywiście nie jest to tak, że inteligentni rodzice = inteligentne dzieci. Wybicie najinteligentniejszych ze społeczeństwa ma wpływ na ilość inteligentnych.
W krótkim komentarzu ciężko przedstawić cały problem. Więcej niżej.

"W inteligentnym społeczeństwie, wstyd jest być głupim, w społeczeństwie tępaków, wstyd jest być mądrym"
Z tą prawicą to nie wiem o co Ci chodzi. PiS nią nie jest, co sam chyba zauważyłeś, Konfederacja jest. Nie wiem co mają ze sobą wspólnego...

@Ricochet69 Twoim zdaniem? No a moim nie, no i co?
A tak na poważnie to z tego co wiem (a muszę jeszcze doczytać), to dziedziczymy maksymalny poziom inteligencji, a czy go osiągniemy zależy od wielu czynników i tutaj faktycznie dzieciństwo (odpowiednie odżywianie, brak stresu, możliwość rozwoju itd.) ma największe znaczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichy_desperat
+3 / 3

@kondon
Ok, teraz rozumiem o co Ci chodziło z dziedziczeniem inteligencji. Myślałem, że masz na myśli bezpośrednie dziedziczenie. Niestety to nie do końca działa w ten sposób. Została wyeliminowana zbyt mała grupa i w zbyt krótkim okresie. Aby nastąpiła choćby częściowa eliminacja tej cechy z puli genowej społeczeństwa potrzeba jednak kilku pokoleń tępienia inteligencji.

PiS i Konfederacja wbrew pozorom mają bardzo dużo wspólnego. Niestety jednoznaczny podział na prawicę i lewicę jest niemożliwy przy klasyfikacji większości partii politycznych. Ja osobiście klasyfikuję każdą partię popierającą kościół i klasyczne wzorce społeczne jako przedstawicieli prawicy (tacy prawicowi konserwatyści). Według tych kryteriów PiS i Konfederacja to czysta prawica. Mają dokładnie takie same poglądy i tak samo pchają się z buciorami do życia innych. Różni ich podejście do gospodarki, gdzie Konfederacja dalej prezentuje wzorce prawicowe a PiS czerpie garściami z socjalizmu i komunizmu (i tu właśnie mamy czystą lewicę).

Osobiście uważam, że dobre zmiany jakie proponuje Konfederacja w dziedzinie ekonomii są w zasadzie bezwartościowe skoro dalej jest za obecną zgnilizną moralną. Bez odpowiedniego kręgosłupa społeczeństwo bardzo szybko wróci do obecnej sytuacji. Aktualnie w Polsce potrzebna jest partia o lewicowym podejściu do zasad społecznych i prawicowym w kwestiach ekonomicznych. Niestety na dzień dzisiejszy taka partia niestety nie istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@cichy_desperat Nie twierdzę, że wyeliminowano inteligencję, ale znacznie ją ograniczono. Mamy zaburzony stosunek mądrych do głupich. Tak mi się wydaje. Tutaj przyznaję, że nie mam wiedzy.

Dla mnie również "prawica" i "lewica" tylko wprowadza w większości przypadków w błąd. Poza typowymi lewakami, gdzie jest to oczywiste...
Tylko, że te Twoje kryteria to są... Twoje. Czy dyskusja z kimś, kto ma inne definicje będzie do czegoś prowadziła? Na jakimś poziomie akademickim może to mieć sens. W internecie nie ma żadnego.
Nie wiem dokładnie jak tam narodowcy, ale wolnościowcy nikomu się do życia nie pchają, a wręcz przeciwnie.

Jaką zgnilizną moralną? Nie wiem co masz na myśli.
Absolutnie nie zgadzam się na lewicowe podejście do zasad społecznych. To właśnie lewica chce wolności poprzez regulacje, co się wyklucza i właśnie jest wpychaniem się do życia innych ludzi.
Podejście kościelne równie nie jest dobrym rozwiązaniem i tutaj zgadzam się z Tobą.
To, co Ty chcesz połączyć, to dla mnie libertarianizm, czego jestem wielkim zwolennikiem. Tak ogólnie, bez wdawania się w szczegóły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichy_desperat
+2 / 2

@kondon
Co do różnych definicji to moje opieram na klasycznym podziale kościół=prawica, wolność gospodarcza=prawica

Jeżeli chodzi o pchanie się w życie innych to chodziło mi o podejście do homoseksualistów czy kobiet. Między innymi też to miałem na myśli mówiąc o zgniliźnie moralnej. Ich poglądy w tej dziedzinie są strasznie zacofane i niebezpieczne.

Też szczerze popieram libertarianizm, tylko problem w tym, że jedyną partią jaka reprezentuje tą idee to Libertarianie. Niestety zbyt mała aby znaczyła coś na polskiej scenie politycznej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 2

@cichy_desperat Chyba bardziej prawica to tradycje i konserwatyzm. Kościół to nasz tradycja, więc tak pośrednio. No mało istotne w tej chwili.

Ludzie od Korwina nic nie mają do homoseksualistów. Mają tylko inne sposoby na rozwiązanie ich problemów. Zamiast dostosowywać prawo do nich, to należy je dostosować do wszystkich, czyli znieść państwowe małżeństwa i niech każdy zawiera sobie dowolne umowy. To jest właśnie podejście libertariańskie.
Co do kobiet, to jeśli chodzi Ci o aborcję to jest to sprawa 3 osób, nie 1, więc nie można tu mówić o wolności. To zbytnie uproszczenie.

No właśnie partia Korwin / Wolność to libertarianie w dużej mierze, lub coś zbliżonego.
Partia Libertarianie jest dla mnie nimi jedynie z nazwy, ale nie znam dokładnie ich programu. Co nie znaczy, że mam zamiar ich krytykować. W ciemno biorę ich, zamiast sejmowej reszty.

Każdy, kto tak myśli, jest "antylibertarianinem". Dotyczy to obu stron.
„Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą”. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa.”
https://www.youtube.com/watch?v=Pw0cvzBwM8Q
Tytuł jest błędny i socjalizm jest dla mnie tutaj tylko przykładem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+1 / 1

@kondon Dziedziczna owszem, ale kulturę osobistą i społeczną się wynosi z domu. Tak więc inteligentnych nam nie brak. Brak nam kulturalnych i honorowych. Natomiast mamy nadmiar chamstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@J_R Oczywiście, że wynosi się z domu, tylko wydaje mi się, że tutaj też mają spory udział geny.
Nie mówię, że nie mamy inteligentnych, ale że mamy ich mniej, niż mieć powinniśmy.
Czy "miniony" ustrój nie ma w tym sporego udziału?
Wydaje mi się, że jednak poziom kultury rośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
+1 / 15

Autor ceni które narody?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raadi
+10 / 18

To taka piękna rzecz - mówić za siebie i nie oskarżać innych ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacekgr41
-1 / 1

Do czego oni oni wam są potrzebni? Te wszystkie partie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 1

@jacekgr41 Do komasowania pewnych strategii rozwoju w pakiety możliwe do wyboru przez wyborców. System partyjny ma swoje ogromne zalety (partie jako duże organizacje mają zasoby na ekspertów i tworzenie w miarę spójnych, szerokich programów). Jednak ta zaleta jest jednocześnie wadą: kierownictwo partii w generalnie słusznym programie który odpowiada wyborcom, może przeciskać jakieś personalne FK-upy (w stylu 5-tka dla zwierząt), których w demokracji partyjnej nie sposób zatrzymać. Dlatego zamachem na demokrację jest zmarginalizowanie instytucji referendum (tzn rozpisanie referendum musi być klepnięte przez partię, pytanie musi być akceptowane przez partię, wyniki referendum partia może spuścić w kiblu bo jej się nie podobały). Żyjemy w demokracji w której SUWERENEM JEST WIĘKSZOŚĆ SEJMOWA - tak trochę jakby NIEZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ but WHO CARES! Na pewno nie profesorowie prawa w TK :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+5 / 7

A Niemcy Hitlera. Zasada ta sama. Czyli nie tylko my.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+7 / 9

@ewmario czyli nie wiem, np. tacy Japończycy chodzący dobrowolnie w "kagańcach" przy okazji nie tylko covid19 ale i wcześniejszych sezonach występowania gryp (świńskiej, ptasiej itd.,) to muszą być kompletni idioci???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szakal2016
+7 / 9

W 2019 PiS dostał 43% przy 62% frekwencji, daje to ponad 26 % ogólnego poparcia. 62% frekwencja była uważana za sukces, bo poprzednio w wyborach frekwencja wynosiła nieco ponad 50%. Na zachodzie frekwencja najmniej wynosi 75%. Problemem nie nie jest społeczeństwo, a brak merytorycznej klasy politycznej . Najgorsze jest to nie nie ma dobrej alternatywy dla PiS. Wybory w Polsce o wybör między cholerą a dżumą .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichy_desperat
+1 / 7

@Szakal2016
W demokratycznym kraju rząd odzwierciedla społeczeństwo. A co to oznacza? Chyba sam się domyślasz.

Jeżeli nie ma partii na którą mógłbyś głosować to załóż własną. Jeśli nie ma polityka któremu możesz zaufać to sam kandyduj. Takie proste, ale jak zwykle nikomu z narzekających się nie chce. Lepiej siedzieć przed klawiaturą i krytykować wszystko i wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bsch
+1 / 1

@cichy_desperat Gadanie. To tak nie działa, ja i wiele innych ludzi nie chce być politykami, więc dlaczego niby mielibyśmy się tam pchać. Równie dobrze można powiedzieć "jak ci się nie podoba działanie policji to sam zostań policjantem", albo "jak cię lekarze źle leczą to sam się lecz". Ci ludzie takie zawody wybrali i wymaga się od nich, żeby robili to dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichy_desperat
+3 / 7

@Ichna
Chyba sama w to nie wierzysz lub znasz nasze społeczeństwo tylko z opowiadań przodków, którzy dawno temu emigrowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yarpen_Melitele
+13 / 13

W mądrym narodzie również platforma nie miałaby żadnych szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+3 / 5

Nie chcę nikogo obrażać ale może jednak obrażę.....
Czyli: Nie jestem rasistą ale.....
Nie mam nic do Żydów ale....
itp itd.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O osiak30
0 / 2

ja jestem polskim kołtunem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D D_M_L_78
-1 / 3

Prawda jest taka, że Kaczyński to mistrz szachów, a ten łysy z PO nawet w warcaby nie potrafi grać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 5

"Nie chcę nikogo obrażać" po czym rzygnąłeś kupą inwektyw urosłych na Twojej flustracji.
Chciałeś zabłysnąć a wylazł z Ciebie jedynie mały, nabuzowany złością chamek.
To właśnie przez takich ludzi jak Ty polityka obraca się wokół inwektyw, bazuje na języku pogardy i zarządzaniu negatywnywi emocjami wyborców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2021 o 10:00

avatar Pergamin
0 / 0

Ale dają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bolo01
0 / 0

Tak. Podobnie jak wszystkie pozostałe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiek89
0 / 0

To właśnie negatywne nastawienie do ELEKTORATU PiS wzmacnia w nich syndrom oblężonej twierdzy. Każdy docinek mówiący o tym, że elektorat PiS nie rozumie tego czy tamtego, sprawia, że są zmobilizowani pójść na wybory. Jeśli nie zaczniecie odpowiadać na to samo zapotrzebowanie lub chociaż szanować ich punkt widzenia, to tego nie zmienicie. Nie można walczyć z ludźmi. To wywołuje reakcje obronne. Trzeba ich słuchać i odpowiadać. To nie ludzie są głupi, to PiS nimi manipuluje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+1 / 3

To wynika z tego, że główny elektorat to starsi ludzie, a starsi ludzie mają tą cechę, że za nic w świecie nie zmieniają swoich przekonań, nawet jeśli dostarczysz im pod nos niepodważalne dowody i będziesz codziennie przynosił kolejne to oni uparcie będą tkwić w tych przekonaniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

@Ynfluencer a znasz kogoś w wieku średnim, kto zmienił swoje przekonania. Jak już, to nie dzieje się natychmiast, to długi proces.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
0 / 0

Po prostu z wiekiem człowiek staje się przeważnie coraz mniej elastyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T torm3nt
+1 / 1

Głupim i schamiałym na maxa. True story

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-2 / 2

Nie ma w tym za grosz merytoryki. W miejsce "PiS" możesz wpisać wszystko. Demotywatory 10 lat temu były ucztą dla intelektu. Teraz to strzelnica do rzucania mięsem.

Przy okazji obraziłeś swoich rodziców i swoje dzieci. Oby ci się odwdzięczyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2021 o 15:05

M marcin8312
0 / 0

Platforma też ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
0 / 0

TRAFIŁEŚ IDEALNIE, SZKODA TYLKO ŻE BARANY I IDIOCI TEGO NIEZROZUMIEJĄ BO TO DLA NICH ZA TRUDNE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
0 / 0

Trudno sie nie zgodzic z autorem slow. na nasze nieszczeescie ktore predzej czy pozniej nas dopadnie przez pisuar i jego wyborcow . juz ceny sa ponad 30 % wyzsze od czasow ich nierzadow , wogole wszystko co robia jest zle,te lajzy nie zrobily JENDEJ dobrej rzeczy dla Polski i Polakow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
0 / 0

I to jest właśnie dzielenie społeczeństwa przez osoby które zarzucają to innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem