Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
71 86
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+7 / 9

Rozumiem,ze na przejsciu dla pieszych zsiadasz z roweru?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antonux
0 / 2

Kierujący rowerem ma obowiązek upewnić się czy może przejechać. To,że na skrzyżowaniu ma zielone światło, nie zwalnia go z myślenia i zachowania szczególnej uwagi przy przejazdach przez drogę, skrzyżowaniach itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+5 / 7

Tutaj faktycznie trafił ktoś na debila, zwykle jednak problem jest zupełnie inny, za przejściem dla pieszych/ścieżką rowerową nie ma wystarczająco miejsca na samochód co powoduje że aby skorzystać ze strzałki, lub wyjechać z drogi podporządkowanej trzeba zatrzymać się na przejściu/ścieżce, wtedy nie można winić kierowcy tylko należy tego co skrzyżowanie projektował.
Ja się staram nie stawać w ten sposób o ile jest to możliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 3

@kibishi Ale, jeżeli przejście dla pieszych odsuniesz od skrzyżowania, żeby zrobić am miejsce na samochód czekający do skrętu to wydłużysz dorgę do przejścia pieszym, co jest kłopotem dla starszych ludzi. Zrobisz dobrze kierowcom kosztem pieszych. Nie ma dobrego rozwiązania, ktoś musi mieć gorzej. Osobiście wolę, żeby to był ten ktoś w samochodzie, niż ten na chodniku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@7rybek Jeżeli nie mam widoczności na skrzyżowanie to nie wjadę licząc że ktoś zdąży wyhamować, porównujesz bezpieczeństwo do wygody i uważasz że wygoda jest ważniejsza? Szczególnie że jest to przesunięcie o 2-3m.

@egoiste Ehhh muszę się powtarzać? "Tutaj faktycznie trafił ktoś na debila"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@aniechcemisie Argument tego samego typu co 7rybek, porównanie wygody z bezpieczeństwem, pedalarze w odróżnieniu od rowerzystów jadą po ulicy nawet jak ścieżka rowerowa jest dobrej jakości i to na nich właśnie jest największy hejt, nie stosują się oni również do innych przepisów.
Problem zarówno rowerzystów, kierowców i pieszych jest ten sam, debilnie projektowana infrastruktura drogowa, niedostosowana do podstawowych zasad bezpieczeństwa i za każdym razem zwracam na to uwagę nie zależnie który temat jest poruszany bo należę do wszystkich 3 grup.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem