Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
155 187
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M konto usunięte
+2 / 26

1 & 2 & 3 - ponieważ rządowe świnie wzięły łapówki i podpisały kontrakty, z których muszą się wywiązać. Ilu ucierpi to już nie ich problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
-3 / 5

@slavik1975 trochę mieszasz pojęcia, bo co innego oczywiste środki ostrożności w obliczu wirusa (higiena, dystans społeczny), co innego mniej oczywiste, ale wciąż bezinwazyjne (maseczki na ulicy - tu zdania lekarzy są mocno podzielone i o ile większość się zgadza, że działają pozytywnie w przestrzeniach zamkniętych, to na ulicy są podzielone - ale założenie maseczki nie jest procesem nieodwracalnym), a co innego szczepienia, które nie przeszły badań klinicznych (znajdują się w 3 fazie) i w rzeczywistości stanowią eksperyment medyczny. Pełne badania kliniczne nowej szczepionki trwają minimalnie 5 lat.

Pytania są uzasadnione i twierdzisz, że ci wszyscy pod nimi podpisani "prof. dr hab. n. med." to nie są lekarze? A kto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2021 o 15:03

S slavik1975
+5 / 5

Więc wszelkie labolatoria, wirusolodzy, naukowcy i instytucje które dopuściły szczepionki ( warunkowo w trakcie czwartego etapu badań) z powodu pandemi, mylą się? Przecież zagrożenia poszczepienne są znane nauce od początku szczepień lecz korzyści dla ogółu są niewspólmierne. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
-2 / 2

@slavik1975 żadne z tych laboratoriów, wirusologów (akurat kiepski przykład), naukowców czy instytucji nie wie, bo nie może wiedzieć, czy się myli czy nie. Ja też tego nie wiem. Historia pokazuje, że tak, niejednokrotnie się mylili dopuszczając leki, które następnie wycofywano - szczepionki też. W przypadku Astra Zeneca akurat niektóre rządy twierdzą, że się myliły - i wycofują, inne nie.

Fakt, że bez precedensu w skali całej historii świata dopuszczono do użytku bez kompletnych badań klinicznych nie tylko określone szczepionki - ale także szczepionki wyprodukowane przy użyciu nowej, niedawno wynalezionej technologii.

Wiesz, można się śmiać z porównania ale czytałem publikacje lekarzy (nawet bardzo poważnych) sprzed prawie 100 lat rekomendujących palenie tytoniu jako doskonały środek dietetyczny. I trochę wcześniejsze, o zaletach użytkowania heroiny jako cudownego leku na wszystko. W obu wypadkach negatywne skutki zdrowotne wyszły na jaw po 30-40 latach.

Obecnie już wiemy, że szczepionki nie chronią przed zakażeniem, tylko przed ciężkim przebiegiem choroby. Nie pomogą więc eradykować COVID-19.

To, czego nie wiemy, to jakie będą długofalowe skutki szczepionek mRNA. Nie wiem więc, czy się mylą, ale bez rzetelnych badań, a takich nie przeprowadzono z braku czasu - NIKT, z nimi włącznie, tego nie wie. To, co natomiast wiem, to to, że nie tylko nasza Konstytucja, ale prawo międzynarodowe zabrania przymuszania ludzi do udziału w eksperymentach medycznych nawet, gdyby miały one zbawienny wpływ dla ogółu. To jeden z nowszych przepisów prawa międzynarodowego w zakresie postępowania z populacją, bo wprowadzony po procesach Norymberskich, ale istnieje i również tego zabrania.

Dobrowolnie OK, ale jakiekolwiek próby przymusu są zwyczajnie nielegalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+8 / 16

i byly ograniczone. Na wiosne poprzedniego roku kazdy sie bal witusa i nawet menele mieli maski.
a lotem wybory "wirus w odwrocie " po wybirach kolejna fala... ludzie nie wierza w wirusa bo zbyt wiele tu nie pasuje.
Dodatkowo czlowiek zadal bardzo rozsadne pytania a ty robisz z niego glupka. Ja tez pytalem o podobne rzeczy jak wchodzily pierwsze szczepionki to usuwano moje pytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+1 / 13

A dlaczego "lekarze" zadają pytania do ministerstwa zdrowia na demotywaotrach a nie na konferencji prasowej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+3 / 3

@MG02 wydaje mi się, że nie zajrzałeś do źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-4 / 16

@MG02 Na konferencjach prasowych rządu rzadko można zadawać pytania, a jeśli zdarzy się niewygodne to się na nie nie odpowiada.
2 miesiące temu Minister zdrowia informował, że już się zaszczepili prawie wszyscy lekarze a okazało się że mniej niż połowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+2 / 2

@Syphar
Nie wiem czy to tylko u mnie, ale w wersji mobilnej nie widać źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elil
+2 / 8

Piękny przykład pytań z tezą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matm88
-5 / 9

Dlatego ze ktos podjal decyzje zeby zamknac wszystkim geby I kazac brac szczepionki. Kiedy zrozumiecie ze farmaceltyka to najwieksza korporacja do robienia kasy zaraz po bankach. Maski nie dzialaja ale Macie nosic bo zbyt musi byc I tak trzepie sie kase...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+1 / 3

Ani podpisani ani ich komentarz do pytania 3 mnie nie przekonują. Co do pozostałych dwóch kwestii na razie się nie wypowiadam, bo nie miałam czasu przeczytać cytowanych artykułów.

I jeszcze jedna uwaga: jeśli podpisani pod apelem uważają, że produkcja białka kolcowego w organizmie zaszczepionego jest tak szkodliwa, to dlaczego "oskarżają" tylko szczepionki mRNA?

dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory” - polski filozof, historyk myśli politycznej

dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny i Podsekretarz Stanu w MZ - Jest autorem opracowań, artykułów i wykładów m.in. z dziedziny zdrowia publicznego i praw konsumentów, w tym szczególnie propagujących zdrową wodę i zdrowe żywienie

prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski - spec. chorób wewnętrznych, alergolog

prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska- Patomorfolog

prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko - specjalność (z https://nauka-polska.pl/#/profile/): stomatologia zachowawcza

prof. dr hab. n. med. Jolanta Kupryjańczyk - specjalność: patomorfologia

prof. dr hab. n. farm. Maria Borawska

prof. dr hab. Artur Śliwiński, UW - dr hab. nauk ekonomicznych

dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL - polski literaturoznawca, dr hab. nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Filozofii KUL

dr Mariusz Błochowiak, Poznań - fizyk

dr n. med. Katarzyna Markiewicz, Warszawa - nie udałomisię znaleźć informacji

dr n. med. Beata Wrodycka-Żytkowska, Łódź - neurolog

dr n. med. Marcin Błażejak, Hamburg - nie udałomi się znaleźć informacji

dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków - nie udałomi się znaleźć informacji

dr n. med. Andrzej Żytkowski, Łódz - Lekarz rehabilitacji medycznej, Neurolog, Anestezjolog

dr n. med. Jerzy Kąkol, Bydgoszcz - hematolog;

dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok - Rehabilitacja medyczna;

lek. med. Krystyna Szumik-Taraszkiewicz - nie udało mi się znaleźć informacji

lek. med. Jeremi Gawinek, Herne - nie udało mi się znaleźć informacji

lek. med. Alicja Alda, Bergen - specjalizacja: MEDYCYNA RODZINNA, LARYNGOLOGIA

Artykuł 1: „Thrombotic Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCov-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104840?articleTools=true (SARS-CoV-2 poszczepienna immunologiczna małopłytkowość zakrzepowa -- badania niemiecko-austriackie). - fragment artykułu:
„CONCLUSIONS Vaccination with ChAdOx1 nCov-19 can result in the rare development of immune thrombotic thrombocytopenia mediated by platelet-activating antibodies against PF4, which clinically mimics autoimmune heparin-induced thrombocytopenia.”

Artykuł 2: Thrombosis and Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCoV-19 Vaccination”, https://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMoa2104882?articleTools=true (badania norweskie) - fragment artykułu: „We report findings in five patients who presented with venous thrombosis and thrombocytopenia 7 to 10 days after receiving the first dose of the ChAdOx1 nCoV-19 adenoviral vector vaccine against coronavirus disease 2019 (Covid-19). The patients were health care workers who were 32 to 54 years of age. All the patients had high levels of antibodies to platelet factor 4–polyanion complexes; however, they had had no previous exposure to heparin. Because the five cases occurred in a population of more than 130,000 vaccinated persons, we propose that they represent a rare vaccine-related variant of spontaneous heparin-induced thrombocytopenia that we refer to as vaccine-induced immune thrombotic thrombocytopenia.” –

Artykuł 3: „Towards Understanding ChAdOx1 nCov-19 Vaccine-induced Immune Thrombotic Thrombocytopenia (VITT) https://assets.researchsquare.com/files/rs-440461/v1/8eabf306-6fd4-4a89-a7a3-8f4d06c89a55.pdf (badania niemieckie). – fragment artykułu: „
To date more than 62 cases of cerebral venous sinus thrombosis (CVST) and 24 cases of splanchnic vein thrombosis in combination with moderate to severe thrombocytopenia were reported in Germany in healthy individuals un

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2021 o 4:41