Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
404 407
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Symulakr
+3 / 3

Gdyby ludzie mili trochę oleju w głowie to dawno porzuciliby windowsa na rzecz rozwiązań opensource, gdzie nie ma ani śledzenia, ani wciskania na siłę oprogramowania z pozycji monopolisty. Ale nie, lepiej narzekać, ale każdego użytkownika linuksa mieszać z błotem. Do czego 90% ludzi używa system operacyjny? Przeglądarka, pakiet biurowy i gry. Dwa pierwsze bez problemu zastępuje linux( WPS office jest lepszy niż Windowsowy). Gry? Stare, dobre tytuły chodzą lepiej na emulatorach w liniksie niż w trybie zgodności z Windows 10, a w innym przypadku niech będzie obok windows tylko do giercowania. Bo to chyba jedyne co windowsowi dobzre wyszło na tle innych systemów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2021 o 10:08

E Elathir
0 / 0

@Symulakr życie nie jest aż tak różowe

"WPS office jest lepszy niż Windowsowy" - w zastosowania domowych nie jest źle, w profesjonalnych to jest przepaść na korzyść offica.

Do tego wsparcie dla sterowników bywa różne, kwestia przyjazności w codziennym użytkowaniu. Niby są dystrybucje user-firendly jak jakieś wersje ubuntu ale akurat te mnie zawsze irytowały zamulonym GUI (może się poprawiło, nie wiem, nie korzystałem z tego typu dystrybucji od jakiś 3-4 lat)

Do tego problem dla profesjonalistów ze wsparciem dla wielu narzędzi oraz tym jak one działają. A niestety często opensourcowe zamienniki mają ta wadę, że sprawdzają się w zastosowaniach hobbystycznych ale na dłuższą metę nie idzie na nich pracować.

W rezultacie dochodzi tez ten aspekt, że ludzie chcą mieć ten sam system w domu co w pracy bo nie chce im się uczyć dwóch różnych. Ba często tez musza w domu popracować.

Z linuchów korzystam regularnie, choć najczęściej na serwerach (a więc niemal tylko bash) pod dockera tam gdzie jeszcze nie mamy kubernetesa (który sprawia, że niedługo w zasadzie w ogóle nie będę z nich korzystał) i kiedyś potrafiłem pracować na nich na co dzień tez na stacji roboczej, ale te czasy minęły, bo ze względu na wsparcie narzędziowe Windows jest po prostu wygodniejszy.

Zresztą ta ankieta mówi wszystko:
https://insights.stackoverflow.com/survey/2020#development-environments-and-tools

To nie tak, że linuchy swoich zalet nie mają, po prostu nie uważam by były uniwersalnym rozwiązaniem problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2021 o 11:26