Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
665 703
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+23 / 77

Po co ma jechać do pakistanu. Jeszcze pare lat i PiS zorganizuje Pakistan w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sahtar
+3 / 19

Popłynąłeś trochę z tym komunizmem i niewolnikami. Ale rozumiem z Twojej wypowiedzi, że prywatne szkolnictwo wyższe jest lepsze niż publiczne. Tak, jeśli mówimy o jakości nauczania, choć nie zawsze natomiast musisz sobie uzmysłowić, że w stanach zadłużasz się na kilkanaście lat aby spłacić studia, daj Boże kierunek który wybrałeś jest Twoim powołaniem ^^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+11 / 27

@w0lnosc Jasne, zaorać. I pozostaną takie uczelnie jak KUL i inne badziewia. Popatrz zresztą na ranking polskich uczelni. Podobno tak dobra uczelnia jak Akademia Leona Koźmińskiego jest dopiero na 15 miejscu. Reszta prywatnych uczelni powyżej 40. Już chyba moja państwowa podstawówka miała wyższy poziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 12

@Sahtar
Sprawdź kiedy powstały państwowe szkolnictwo i po co. Ostatnio mówił o tym nawet Drewniak. Od początku szkolnictwo było nacechowane indoktrynacją. Jedyne co się zmieniało to ilość indoktrynacji. I wierz mi, że w czasach komuny miałem mniej indoktrynacji, niż moje dzieci później (pamiętam choćby te wszystkie konkursy o "wspaniałości Unii"), a tym bardziej teraz wnuki.

Dzisiaj USA nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem edukacyjnym. Ograniczenia edukacji, wymagania państwowe, granty państwowe, dofinansowania stanowe, limity segregacyjne... To wszystko wskazuje, że nie ma tam wolności.

@TomorrowNeverKnows
Oczywiście....
Ty lepiej popatrz na ranking światowy. "Najlepsza" polska uczelnia.... Dno i 2 metry mułu. "Profesorowie" polscy liżący sobie na wzajem... przez biurokratycznego potworka cytowania artykułów. Granty uczelniane oparte na.... urzędniczymy kolejnym potworku.

Popatrz na którym miejscu mieliśmy np. Lwowską matematykę w dwudziestoleciu międzywojennym. Od dawna socjalizm z roku na rok niszczy naszą edukację. Jeszcze 20 lat temu mieliśmy setki wspaniałych inżynierów, lekarzy, programistów, których przyjmowano na całym świecie z otwartymi rękoma. Dzisiaj? Już na prawdę nieliczni są tak dobrzy.

Oczywiste jest, że jeżeli istnieje "darmowa konkurencja", to nie może powstać za dużo uczelni prezentujących jakość, a jeżeli doliczysz ile jest państwowych stanowisk z wymaganiem DOWOLNEGO wyższego wykształcenia, to oczywistym jest, że powstanie wiele uczelni, które tylko drukują dyplomy.

@MG02
Mylisz się także. Im wiara zabrania brania kredytów, zatem na pewno nie doprowadzą do takiego bankructwa, do jakiego nasz rząd. Naszym bliżej do Wenezueli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2021 o 20:45

J J_R
+2 / 2

@Sahtar Masz na myśli te polskie fabryki magistrów na życzenie? Sorry, ale ogólnie edukacja upada i w kraju i za granicą, szczególnie w anglosferze. Ale rozwadnianie matur, licencjatów i magisterek jest znane praktycznie na całym świecie. Jedyne do czego to doprowadziło, to to, że jak kiedyś wymagano matury i wykształcenia kierunkowego, tak dzisiaj wymaga się magistra z kierunkowego. Różnica w wejściu na rynek pracy jakieś 5 lat. Marnuje się życie ludziom.
@w0lnosc Szkoły zawsze indoktrynować będą, bo zajmują się nie tylko edukacją, ale też i przekazywaniem ideałów organizującego tężę edukację. I dotyczyć to będzie zarówno szkół państwowych, jak i prywatnych. Jedyna różnica jest taka, że jakby ludziom się chciało, to by nad państwową indoktrynacją mogli mieć kontrolę, ale że im się nie chce, to mają rząd pinokia, co nam dużo nowych małych podatków daje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jinnkscat
+1 / 5

Z Kaczykistanu to już nawet "ciapaci" łacha ciągną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 4

@J_R "Szkoły zawsze indoktrynować będą"
Tylko problem jest kto ustala, co będzie indoktrynowane. Jak urzędnik, a nie rodzic - to zawsze będzie źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+2 / 4

@w0lnosc To już jest sprawą narodu, by wymusić działanie władzy zwierzchniej nad państwem. Dopóki się bawią w wybieranie partyjniaków, to nie będzie społecznej kontroli nad tym burdelem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+19 / 57

Myślicie, że Klub Weganina przyjmie mnie z otwartymi rękoma jak wejdę na spotkanie z kebsem z podwójnym mięchem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tia0514
-1 / 5

@MajorKaza tolerancja jest cnotą, ale działa w jedną stronę, wybiórczo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+15 / 71

Dlaczego szkoły katolickie są katolickie, skoro są publiczne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+20 / 30

@Gesser "Uczennica drugiej klasy niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku"
N I E P U B L I C Z N E G O
Chcecie krzyczeć "dym w kościołach" i żeby was uczyli księża i siostry zakonne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
-2 / 8

@lewetedemoty
T konkretne owszem. Jednak fakt istnienia potworka który nazywa się "publiczne katolickie" jest, no cóż, faktem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+16 / 36

Dawno temu kiedy dominował rozum - ludzie pokiwaliby z politowaniem głową nad treścią tego co prezentuje demot - gdyż dla rozsądnych ludzi oczywistym jest, że katolicka szkoła ma prawo usunąć ucznia, który sprzeciwia się katolickiej nauce. Podobnie jak ktoś już tu na forum zauważył iż klub wegan może usunąć ze swoich szeregów mięsożerców a klub miłośnika dorsza mógłby wywalić tych od pangi.

Ale to było dawno. Odkąd w 1988 roku komunista Wilczek napisał najbardziej liberalną ustawę gospodarczą, PO poszła z hasłem 3 x 15% podatku by podwyższyć go na 23, "prawicowy" PIS wdrożył lewacką politykę gospodarczą przy której Zandberg cmoka po cichu w kątku z zachwytu, odkąd PISowi zarzuca się eurosceptycyzm podczas gdy rękoma swojego prezydenta Lecha Kaczyńskiego podpisali Traktat Lizboński, odkąd Obajtek i Nowak... albo państwo na papierze... odkąd wiem dzięki p. prof Płatek że u homoseksualistów rodzi się najwięcej dzieci (sic!) co można zobaczyć i usłyszeń na YT a czego nie da się już odzobaczyć i odsłyszeć i odkąd setki innych takich przykładów - taki demot mnie już nie dziwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+3 / 7

@trebi Zawsze mnie interesuje na czym polega owa dyskryminacja i o co walczą ci homoseksualiści. To raz. Po drugie jeśli już cytujesz Biblię to przypominam, że zgodnie z katolicką hermeneutyką każdy fragment musi być interpretowany w kontekście całości Biblii. Stąd warto przypomnieć np. perykopę z Listu do Rzymian: "Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." Przypominam również, że zgodnie z nauczaniem KK potępia się czyn a nie człowieka. Homoseksulizm nie służy dobru człowieka i naszym obowiązkiem jest pomóc tym, którzy nie radzą sobie z tym nieuporządkowaniem. Na pewno nie pomaga się komuś utwierdzając go w grzechu. Raczej w tym kierunku widziałbym to co przytoczyłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 2

@trebi Niczego nie napisałem o piekle. Czy wg Ciebie mówienie komuś że źle postępuje jest dyskryminacją? Moim zdaniem nie. Np. muzułmanie twierdzą, że źle postępuję wierząc w Chrystusa jako Boga. Czy to jest dyskryminacja? Oczywiście, że nie. Równie dobrze ja się mogę czuć dyskryminowany przez Ciebie bo twierdzisz, że moje przekonania są złe. Błędne koło.

Jeśli chodzi o Biblię to nie lawirujemy. Egzegeza jest jasna i spójna. Dlatego wskazałem Ci na błędną metodę jaką przyjąłeś wyciągając perykopy z kontekstu.

Jeśli zaś chodzi o zachód - no cóż nie pierwszy raz pojawia się tam reformacja. Przeżyliśmy to kiedyś - przeżyjemy i teraz.

Nie wiem o co Ci chodzi z tym regulaminem. Wydaje mi się, że nie rozumiesz czego naucza KK.

W ogóle widzę w Twoich wypowiedziach dużo złości. Z czego to się bierze? Pomyśl o tym na spokojnie.

Miłego wieczoru Ci życzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi Bardzo chętnie podyskutuję ale utrzymajmy jakiś poziom. Bardzo o to proszę. Jeśli Twoje pojęcie piekła to kotły, smoła i piosenki Zenka to dla mnie sygnał iż masz jakieś dziecięce pojęcie o tym o czym piszesz. Nie gniewaj się ale tak to wygląda. Piszesz o tym, że powinniśmy się niejako zamknąć w enklawie i nie głosić nauki Chrystusa na zewnątrz. Po pierwsze nie jest to możliwe gdyż każdy katolik nosi w sobie misję ewangelizacji z nakazu Jezusa. Ja się zgadzam z Tobą, że religia powinna wrócić do sal katechetycznych ale z innego powodu niż Twój. Po prostu uważam, że w takiej sytuacji na religię będą chodzili ci, którzy chcą - co odmieni owo nauczanie na lepsze. Mnie bardziej interesuje jaki system wartości przyjmiesz jeśli odrzucisz etykę chrześcijańską? A nie łudź się. Coś musisz przyjąć jeżeli chcesz stanowić prawo i ustanawiać normy.
Wydaje mi się również, że łączysz i mieszasz ze sobą dwa wątki: przesłanie katolickie z praktyką. Prawdopodobnie oczekujesz wzorowej postawy katolików w tym hierarchów. I słusznie. Musisz tylko wiedzieć, że KK cały czas głosi grzeszność człowieka - w tym swoich członków. Nie jesteśmy w stanie osiągnąć tutaj bezgrzeszności. Stąd potrzeba Zbawienia o której mówi Kościół, a która dana nam jest przez Chrystusa. Owszem mamy dążyć do tego stanu ale nikt się tu nie łudzi, że na tym świecie to osiągniemy w 100%. Stąd w historii Kościoła znajdziesz wielkich grzeszników i wielkich świętych. Warto o tym pamiętać.
Nadal nie rozumiem na czym polega dyskryminacja. Na podstawie tego co napisałeś wnioskuję, że każda moralna krytyka jest dyskryminacją. Jeśli tak to zauważ, że dyskryminujemy również złodziei i też "każemy" im żyć inaczej. Jeśli w tym momencie powiesz: hola hola ale to co innego: kradzież jest zła, to ja się zapytuję Ciebie - dlaczego jest zła? Skąd to wiesz? Jaki system wartości mówi iż to jest zło? Np. komuniści twierdzili i wdrożyli w życie kradzież w postaci nacjonalizacji majątków. Robili to w świetle prawa, tak jak panujące nam partie od 1989 r. okradają nas w świetle prawa w postaci nadmiernych podatków (oddajemy tej bandzie między 50%-75% naszych pieniędzy).

Odpowiadam Ci również na Twoje pytania które wymieszujesz jak w jakimś garnku:
- homoseksualista może przynależeć do KK pod warunkiem nie ulegania swoim skłonnościom
- edukacją seksualną powinni zajmować się rodzice; ja w ogóle jeste przeciwny systemowi edukacji tak jak on wygląda, gdyż uważam, że powinny istnieć prywatne szkoły z własnymi programami a rodzice powinni decydować czego chcą by uczono ich dzieci; ale to temat na inną dyskusję
- kapłani podlegają prawu państwa; więc tu się mylisz; prawdopodobnie chodzi Ci o procesy w sprawie zaniedbań i zaniechań; zdaje się, że prawo karne nie przewiduje takich sytuacji i nie uważa ich za przestępstwo więc rozstrzygnięcia w Watykanie doskonale uzupełniają te braki
- nie znam tej wypowiedzi Czarnka więc się nie wypowiem; podaj źródło to sobie przeczytam dokładnie co powiedział
- Natanek jest suspensowany i działa na własną rękę; nie reprezentuje KK, co więcej KK jasno się wypowiedział w sprawie Natanka - i wybacz ale nie sądzę aby miał obowiązek oceniania i prostowania teraz każdej jego wypowiedzi
- jeśli chodzi o deklarację to KK nie jest organizacją demokratyczną; to nie wierni decydują co do "zestawu reguł"; wierny może albo całość przyjąć albo nie; nie można sobie wybierać, modyfikować itd.
A jeśli chodzi o ostatni akapit to naprawdę dostrzegam w Tobie pewną zajadłość. Nie pochylam się z udawaną troską. I niby czemu miałbym się czuć lepszy? Czy Ty naprawdę myślisz, że ja nie grzeszę? Dlaczego zakładasz, że grzeszę mniej od Ciebie? Bo opowiadam się za nauką Chrystusa? To mnie jeszcze nie czyni bezgrzesznym. Wiesz dlaczego katolik może Ci powiedzieć: będę się za Ciebie modlił? Dlatego, że nie może powiedzieć w rozmowie z niewierzącym całego zdania, które chętnie by w takiej sytuacji powiedział: Będę się za Ciebie modlił a Ty módl się za mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Piekło jest konsekwencją odrzucenia Boga. Zauważ jednak, że tak jak KK ogłasza świętych tak nie ogłosił żadnego potępienia. Jest to tajemnica pomiędzy Bogiem a danym człowiekiem i jak widać KK uznaje tę tajemnicę. Bardzo ciekawe jest to iż uważasz mówienie ludziomm iż postępują źle za dyskryminację. Jak zatem rozstrzygniesz problem np. wegan i "mięsożerców". Weganie mówią, że jedzenie mięsa jest złe. Wg Twojej definicji - wszyscy ci, którzy jedzą mięso są dyskryminowani przez wegan. Mam nadzieję, że widzisz tu absurd.

2. Poczytaj prace naukowe (nie muszą być katolickie ani chrześcijanskie) poświęcone homoseksualizmowi ze szczególnym uwzględnieniemm wskaźników statystycznych. Np. rotacja partnerów, trwałość związku, wskaźnik samobójstw oraz wskaźnik pedofilii zwłaszcza wśród mężczyzn homoseksualistów na tle innych grup. Jeśli to jest szczęście to ja dziękuję...

3. Ja się nie pytam o to jak jest w różnych kulturach. Ja się pytam dlaczego tak jest?

4. Polecam Ci "Marksizm kulturowy" Dariusza Rozwadowskiego. Gramsci czy Spinelli (którego pomnik jest w siedzibie UE) - warto wiedzieć co się obecnie dzieje.

5. W chwili obecnej ogromna liczba państw - to zorganizowane, "zalegalizowane" organizacje o charakterze przestępczym, nakładające haracz na swoich obywateli i w coraz większym stopniu regulującym ich życie.

6. Powiem Ci w co mi nie uwierzysz ale ja nie postrzegam PISu jako partii katolickiej. Moim zdaniem to jest przykrywka na potrzeby wyborcze. Świadczą o tym pewne ich działania ale to inny temat. Ja mam inny problem: wydaje mi się, że niewiele osób w KK dostrzega to iż systemy podatkowe w których oddaje się od 50-75% w podatkach są wystąpieniem przeciw "Nie kradnij" i "Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego".

8. Która wypowiedź Ci się nie podoba?

10. Po części się tu z Tobą zgodzę. Ja tu mam swoje zarzuty - w tym do PIS - o niepoparcie kandydatury ks. Zaleskiego, który jest bezkompromisowy.

11. Ło Panie. Ale masz marzenia... Podejrzewam, że większość katolików nie zna Biblii dlatego są często bezradni w rozmowach ze Świadkami Jehowy - którzy... też nie znają Biblii. Mam już kilka takich dyskusji z nimi za sobą i wiem co mówię. Podejrzewam również, że wielu katolików ma wypaczony obraz wiary i pozostali na etapie wiadomości, które przekazano im w dzieciństwie. A wiadomo, że dzieciom przekazuje się obraz uproszczony dostosowany do ich rozwoju i możliwości percepcyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy weganie mnie dyskryminują.
2. Np. to: https://www.rp.pl/Opinie/310269989-Naukowo-o-pedofilii.html Oczywiście takich artykułów jest o wiele więcej.
3. Tak jak Ci napisałem istnieją "etyki", które wprost postulują kradzież prywatnej własności. I podobnie jak Ty argumentują na podłożu utylitarnym. Dlatego Twoje tłumaczenie ma być lepsze niż ich?
4. Ta książka nie jest o UE. Jeśli masz ochotę to przeczytaj ale ja Cię do niczego nie zmuszam. Widzisz ja nawet nie jestem pewien czy państwo jako takie jest dobrym rozwiązaniem. Historia państw w tym rozwój państw narodowych nie napawa optymizmem. Nie jestem również przekonany, że kosmopolityczne rozwiązania są jakimś panaceum. Historia podpowiada nam, że ludzkość wielokrotnie pokładała nadzieje w różnych układach i organizacjach np. Liga Narodów czy ONZ. Sam dobrze wiesz, że Liga Narodów nie uchroniła nas przed II wojną światową a ONZ nie uchroniła ludności przed masakrą np. na Bałkanach i to nawet gdy były tam na miejscu wojska ONZ. UE pretenduje do tego by stać się superpaństwem z własnymi isygniami, wojskiem, systemem podatkowym. W czym miałoby to być lepsze od państwa homogenicznego?
5/6. Nie przepadam za szufladkowaniem ludzi wg partii. Wypowiadam się tutaj raczej jako ekonomista. Interesują mnie konkretne działania niezależnie od tego kto jest ich wykonawcą. Nie zwracam również uwagi na programy wyborcze ile na faktyczne działanie. Stąd daleko mi do PO czy PIS gdyż z gospodarczego punktu widzenia ich program jest podobny i lewicowy. (Dwa przykłady: PO szło swego czasu do wyborów z hasłem: 3 x 15%. Po czym wprowadzili VAT 23%. Posłowie Solidarnej Polski zarzekali się w czasie kampanii, że nie zagłosują już za żadnym podniesieniem podatków po czym na pierwszym posiedzeniu Sejmu zagłosowali za podniesieniem podatku. PO i PIS gdy były w opozycji krytykowały strukturę fiskalną w cenie paliwa. Żadna z tych partii gdy doszła do władzy nic z tym nie zrobiła. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi: program vs działanie.) Potrafię natomiast np. pozytywnie ocenić działanie premier Kopacz kiedy nie dała się wciągnąć w zakup szczepionek na świńską grypę (co potem okazało się aferą). Potrafię dostrzec że Dworczyk - jak na warunki w jakich musi działać (nieregularne dostawy szczepionek) radzi sobie dobrze. Co do Konfederacji to trudno mi powiedzieć jakby to wyglądało w praktyce gdyż jest to taki konglomerat:
- narodowców Bosaka, a oni mają skrzywienie lewicowe w zakresie protekcjonizmu, ceł czy monopoli państwowych,
- grupa Korwina, która wydaje mi się być monetarystami a'la Milton Friedman czyli nie takimi wolnorynkowcami jakby się mogło wydawać
- i Braun o którego poglądach gospodarczych niewiele mogę powiedzieć
Natomiast zestawienie mojego opisu z KK traktuję jako niepotrzebną złośliwość z Twojej strony. Moim zdaniem to co jest bolączką dzisiejszych debat i dyskusji są emocje (którym Ty - nie obraź się - również ulegasz). Tymczasem warto docierać do prawdy i poddawać krytyce również swoje własne poglądy (są to tzw. pytania Sokratesowe). Inaczej skończymy jak ci z PO / PIS / czy innej partii, którzy jeśli cokolwiek pochodzi spoza ich grona oceniają jako złe bez względu na merytorykę zagadnienia.
8. Tak naprawdę to jeśli już to Czarnek "dowalił tam" facetom charakteryzując ich jako bardziej skłonnych do nieodpowiedzialnych zachowań i przeciwstawiając im kobiety, które z reguły są rozsądniejsze. Nie widzę w tym nic złego.
10. Myślę, że zdecydowanie przesadziłeś tym zbrukaniem zbrodnią. Wyluzuj trochę :)
11. Nie potrafię do końca nadążyć do czego Ty zmierzasz. Traktujesz KK jako jakiś Amway czy coś? Tu naprawdę nie ma przymusu. Nie musisz ani się ochrzcić, ani chodzić do KK. Nikt Cię za to w Polsce nie będzie szykanował. Może i od kogoś z najbliższych usłyszysz, że źle postępujesz ale - litości - cały czas się oceniamy i to nie tylko w tym zakresie więc jest tu jakaś Twoja nadwrażliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Po pierwsze to trochę tu kłamiesz bo KK nie głosi że homoseksualiści są gorszymi ludźmi. Po tej uwadze zostają nam różnice dot. konsekwencji: jeżeli konsekwencją jest zatruwanie organizmu to to nie jest dyskryminacja a jeśli ewentualne potępienie to już jest. To jest jakiś absurd. Masz jakąś definicję kiedy zła konsekwencja jest a kiedy nie jest dyskryminacją?
2. Św. Paweł napisał - wszystko mi wolno ale nie wszystko przynosi korzyść (piszę z pamięci więc pewno nie dosłownie ale z zachowaniem sensu). Ja też uważam, że każdy może robić co chce, np. może okaleczać swoje ciało. Jednocześnie każdy może takie zachowanie ocenić w odniesieniu do takiej osoby: jako pozytywne lub negatywne. Właśnie dyskryminacją jest zamykanie ust tym, którym się to nie podoba. Zauważ, że KK nie głosi hasła penalizacji homoseksualizmu. Ocenia to na płaszczyźnie moralnej i ma do tego prawo.
5/6. Czy mam rozumieć, że gdy się ze mną zgadzasz to "można ze mną porozmawiać", a gdy się nie zgadzasz to już nie? :)
Słuchaj nie wiem czemu do Ciebie nie dociera, że nie piętnujemy homoseksualistów ale ich zachowanie. Na tym świecie istnieją ludzie, którzy mają skłonności do małych dzieci. To, że mają takie skłonności nie oznacza, że są złymi ludźmi. Dopiero jeśli ulegają tym skłonnościom ich zachowanie jest wysoce naganne. Czy powstrzymywanie się od aktów pedofilii jest życiem w zakłamaniu? Podobnie jest z homoseksualistami.
8. Skąd Ty bierzesz taki przekaz chrześcijaństwa???
10. Ok. Generalnie zgoda. Trochę akademicka dyskusja na zasadzie który czyn jest gorszy. Dla mnie zbrodnia to morderstwo z premedytacją. Ale nie będę tu kruszył kopii o definicje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Ciekawostka jest taka, że "naczelny katolik Polski" Hołownia był łaskaw kiedyś wypowiedzieć mniej więcej takie słowa iż na Sądzie Ostatecznym zwierzęta będą nas sądzić. Jak rozumiem za to, że je zjadaliśmy, więc jak sam widzisz wegetarianie też potrafią pogrozić "eschatologicznie". Oczywiście wypowiedź Hołowni nie ma nic wspólnego z tym czego oficjalnie naucza KK. To zdaje się nie jedyny pogląd Hołowni na bakier z nauką KK. Osobiście nie znam żadnego przypadku szczucia i naprawdę nie wiem o co walczą homoseksualiści. Wydaje mi się, że o to by odebrać mi prawo do negatywnej oceny ich zachowania.
2. Nie rozumiem o co Ci chodzi w tym punkcie.
5/6 Ależ ja nie uważam abyś nie miał prawa nie zgadzać się z księżmi. Nie popieram Twojego poglądu, gdyż moim zdaniem nauka ta pochodzi od Boga. Ale nie skłaniałbym się ku temu by wyjść na ulice i protestować w celu zamknięcia Ci ust. A tego zdaje się chcą homoseksualiści. Przy okazji - kto zatem i jaką przekaże Ci etykę?
8. Patrz pkt. 1 - Hołownia. Ja tam mam akurat to szczęście do mądrych księży w parafii i dobrych kazań ale pewno od czasu do czasu może się trafić "kwiatek".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Ja nie wiem co Ty masz z tym piekłem. Wyraźnie Ci napisałem o sądzie a nie o piekle. Po drugie nie mógł się zbliżyć do "żenującego poziomu" (jak byłeś to łaskaw ująć) KK gdyż nie jest to nauczanie KK. O ile wiem to walczący homoseksualiści wcale nie są tak neutralni jak Tobie się wydaje gdyż np. postulują odpowiednią wg nich edukację seksualną. A to już wpływa na mnie i moje dzieci.

2. Nie wiem czy wiesz jak wygląda środowisko homoseksualnych mężczyzn (u kobiet jest trochę lepiej). Są liczne badania statystyczne jak to wygląda. Mam kolegę aktywnego homoseksualistę - więc swoje mógłbym dopowiedzieć. To nie są szczęśliwi ludzie. Tego jestem pewien.

3. Interesuje mnie zestaw zasad przekazanych Ci przez rodziców. I skąd je wzięli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi
1. Przy okazji księży pedofilów - zauważyłeś, że głównie chodzi o molestowanie homoseksualne?
2. Och jest tego całe mnóstwo - nawet samodzielnie możesz sobie to policzyć. Np. autor z rp.pl dokonał własnych obliczeń na podstawie publicznie dostępnych danych:

https://www.rp.pl/Opinie/310269989-Naukowo-o-pedofilii.html

10 - krotność skłonności do pedofilii wśród homoseksualnych mężczyzn.

3. Skąd wypływa zasada szacunku do innych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2021 o 13:19

D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Tych badan jest więcej. Zresztą nawet potoczna obserwacja to potwierdza. Weźmy np. taki film Sekielskiego. To oczywiście nie jest badanie naukowe ale ile przypadków dotyczyło molestowania dziewczynek a ilu chłopców. Policz sobie.
2. Trzeba dużej odwagi aby połączyć w jednym zdaniu państwa i życie w spokoju. Jeśli uważasz, że historia powszechna opowiada o życiu w spokoju to gratuluje Ci optymizmu. Nadal jednak nie rozumiem z czego wypływa zasada szacunku do drugiego człowieka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Które wątki dodatkowo chcesz omówić? Piszę skrótowo gdyż wydaje mi się, że jesteś "odporny na fakty" i w moim przekonaniu trochę wyczerpaliśmy dyskusję. W dodatku jest w Tobie jakaś zajadłość przez co rzucasz tu i ówdzie obraźliwymi twierdzeniami bez podania uzasadnienia. Przykładowo nie widzę związku między "kumulacją pieniądza" a celibatem. Również Twój wywód dot. ministrantek jest w mojej opinii naciągany. Heteroseksualny mężczyzna nawet jeśli odczuwa silny popęd seksualny nie ma ochoty uprawiać seksu "ze wszystkim co się rusza" ale pociągają go kobiety. Fakty są takie, że wśród homoseksualistów istnieje nadreprezentacja pedofilów i nie ma sensu kłócić się z faktami.
2. Historia państw a zwłaszcza narodowych czyli jest przebogata w wydarzenia wojenne, masowe zabijanie i brak pokoju. Nie znam ani jednego wieku w historii ludzkości bez wojen.
3. Twoja wizja nieba i piekła czyli czegoś nad nami i pod nami jest - nie gniewaj się - inflantylna. Ostatnie zdanie jest zgodne z nauką katolicką. Przykładowo Chrystus powiedział, że nic co przychodzi z zewnątrz nie czyni człowieka nieczystym ale wszystko wypływa z serca człowieka.
4. Skąd wiesz, że czysta empiria jest jedyną płaszczyzną poznania? Jakkolwiek nauki przyrodnicze mogłyby tak uważać tak współczesna fizyka czy matematyka nie może stać na takim stanowisku i nie stoi. Weźmy pierwszy przykład z brzegu czyli prawo nieoznaczoności. Udowodniliśmy dzięki niemu iż pewnych zjawisk nie możemy zmierzyć i co najważniejsze - nigdy nie będziemy mogli - gdyż problem pomiaru nie leży w precyzji detektora ale w konieczności zakłócenia badanego zjawiska. Czy z tego wynika, że owo zjawisko nie istnieje? Jeśli tak uważasz - to wiedz, że fizycy się z Tobą nie zgodzą. Albo weźmy jeszcze inny przykład: codziennie dociera do nas światło z coraz dalszych części Wszechświata. O tej części Wszechświata z którego światło do nas jeszcze nie dotarło nic nie możemy powiedzieć. Niemniej jednak każdego dnia staje się dla nas jasnym, że Wszechświat jest większy o jeden dzień świetlny niż wczoraj. Czy to oznacza, że dopóki światło do nas nie dotarło to ta część Wszechświata nie istniała? Albo weźmy jeszcze coś innego: prawa fizyki klasycznej (mam na myśli Newtona). Przez wieki empiria "przekonywała" nas, że newtonowskie równania są prawidłowe. Dopiero Einstein na drodze ROZUMU a nie empirii wykazał, że tak nie jest. I dopiero wiele lat po tym udało nam się to udowodnić (mam na myśli problem GPSów).

Doprawdy jest coś na swój sposób bardzo humorystycznego w tym, że zazwyczaj ci którzy próbują "obalić" Boga na gruncie nauki nawet nie wiedzą jakie są ustalenia współczesnej nauki w tym do teorii poznania. I ciesz się, że nie poruszyłem zagadnień z zakresu epistemologii bo tam to dopiero jest jazda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth7
0 / 0

@dr_E_Konom Ja się na religii nie znam, ale to że jest zasada nieoznaczoności Heisenberga, albo że czegoś nie wiemy nie znaczy, że jakiś bóg czy Bóg istnieje? Po prostu tego nie wiemy, bo np. nie ma takiego Einsteina, który teoretycznie udowodnił istnieje boga.

PS. Potraktuj to jako luźną dygresję, ciekawią mnie twoje wpisu odnośnie religii, ale nie przekonują. Z Twoimi wpisami ekonomicznymi to praktycznie w stu procentach się zgadzam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@amroth7 Ja się w tym punkcie do pewnego stopnia z Tobą zgadzam. Z reguły moja dyskusja w kwestiach religijnych polega na "naprostowaniu" adwersarza na właściwe tory metodologii nauki. Zauważyłem bowiem, że wiele osób powołując się na naukę stoi na stanowisku sprzecznym ze współczesną metodologią. Klasycznym przykładem jest oczekiwanie dowodu poprzez empirię / doświadczenie (przypuszczam, że oczekiwanie polega na jakiejś formie objawienia z cudami). Tymczasem dla współczesnej nauki doświadczenie jest jedną z form poznawczych ale nie jedyną.

Natomiast istnieją pewne "ciągi" rozumowań, które postulują istnienie Boga czy to na płaszczyźnie ontologii, kosmologii lub jeszcze innej. Katolicy wyznają iż wiara jest darem. Przypuszczam, że wiele zależy od postawy człowieka - czy jest otwarty na możliwość istnienia Boga czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2021 o 10:56

D dr_E_Konom
0 / 0

@trebi 1. Piętnujemy czyny homoseksualne, podobnie jak nieumiarkowanie w jedzeniu czy piciu albo kradzież - jako coś co ostatecznie nie przynosi człowiekowi szczęścia.
Pierwsze słyszę by kontrola pewnych nazwijmy to ogólnie "pożądliwości" czy to na płaszczyźnie seksualnej czy innej miałaby spowodować jakiś wybuch. Idąc tym tropem - warto ulegać wszelkim swoich "zachciankom" jakiekolwiek by były - inaczej czeka nas wybuch. To jest oczywisty absurd. Jeśli chodzi o kwestie finansowe - to pragnę zauważyć, że w KK nie ma przymusu. Owszem mamy nakaz dbania o dobro materialne kościoła ale nie ma jakichś szczególnych wymogów - postępujesz wg sumienia. Czasami zdarzy się jakiś nadgorliwy ksiądz, który ustala "cennik" - no ale w każdej organizacji zdarzają się tacy ludzie.
2. Alternatywą jest libertarianizm - mamy pewne działające przykłady np. tzw. Dzikim Zachodzie w XIX wieku, kiedy istniało tam prywatne sądownictwo, policja itd. Skończyło się "najazdem" federalnych. Ale to inny temat.
3. Dlaczego uważasz, że Bóg koniecznie ma Ci dać niepodważalny dowód (jak rozumiem w postaci jakiegoś objawienia połączonego z cudami). Jeżeli Bóg pragnie by Go szukano i w niego wierzono jednocześnie pozostawiając nam liczne zastanawiające ślady jak istnienie Wszechświata na Objawieniu w Jezusie skończywszy to dlaczego Ty uzurpujesz sobie prawo do uznania Boga na Twoich warunkach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+1 / 35

Dziewczyna powinna być szczęśliwa, że opuściła dom wariatów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+18 / 50

Po pierwsze: jest to liceum katolickie i PRYWATNE. W statucie szkoły było to, że uczeń nie może publicznie popierać akcji niezgodnych z nauką Kościoła. Złamała statut, została wyrzucona. To normalne. Jeśli ma takie, a nie inne poglądy, to mogła pójść do innego, publicznego liceum, albo prywatnego, ale świeckiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+4 / 8

@kea1111 --- Absolutnie masz rację. I GDYBY... argument dyrekcji miał treść:
"... Jeśli któryś z uczniów przekracza granice uznawane przez dyrekcję za nieprzekraczalne, musi liczyć się z tym, że może zostać relegowany",
to decyzja dyrekcji byłaby całkowicie uzasadniona. Ale... w treści uzasadnienia nie jest napisane o przekroczeniu granic uznawanych przez DYREKCJĘ za nieprzekraczalne, tylko... uznawanych POWSZECHNIE za nieprzekraczalne.
Jeżeli to dyrektorka decyduje, jakie granice są uznawane POWSZECHNIE, to to już nie jest w porządku.
To, co jest uznawane przez dyrekcję, to niekoniecznie jest uznawane powszechnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-2 / 10

@ludek_z_lasu
A co komu krzyż przeszkadza? Tylko wisi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+6 / 16

@aberg
Nie, ona złamała statut i poniosła za to konsekwencje. To normalne. Została przyjęta do innej, niekatolickiej szkoły. Jeśli się nie zgadza z nauką Kościoła, to dlaczego poszła do katolickiej szkoły, jak mogła wybrać świecką?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-3 / 11

@kea1111 Miejsce krzyża jest w kościele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+1 / 9

@ludek_z_lasu
A co przeszkadza krzyż? Nawet jak skręcałam mocno w antyklerykalizm, to mi nie przeszkadzał. Wisiał sobie, to sobie wisiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-3 / 7

@kea1111 Wszystkie twoje demoty to pro katolickie. Powieście wszędzie wszystkie oznaki wiary ok 4200 i przestanie mi przeszkadzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-2 / 4

@ludek_z_lasu
Teraz jestem katoliczką, ale wcześniej katoliczką byłam tylko nominalnie- przynależałam do Kościoła, tylko dlatego, że byłam ochrzczona. I mam pytanie- czy umiesz czytać ze zrozumieniem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2021 o 15:52

avatar ludek_z_lasu
-4 / 4

@kea1111 Nie wyobrażam sobie nawrócenia po tylu aferach pedofilskich i finansowych do tego przybytku naiwności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-3 / 5

@ludek_z_lasu
Moje nawrócenie jest moją sprawą. Jeśli chodzi o afery pedofilskie- to w każdym środowisku można ich spotkać. Kościół nie jest tym, co widzimy, tylko Kościół to Mistyczne Ciało Chrystusa. To, co robią hierarchowie czy niektórzy księża- pomimo tego, że negatywnie odbieram ich działanie- to mnie tak średnio interesują. Hierarchowie są tylko ludźmi, a nie- jakimiś bogami i zapłacą oni za swoje błędy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-2 / 2

@kea1111 Napisz po prostu wierzę w boga a urzędnicy pan B bez referencji mnie nie interesują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-3 / 3

@ludek_z_lasu
Interesują mnie, gdyż Chrystus sam ich ustanowił. Jednakże są ludźmi. Grzesznymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+9 / 21

Nie ma problemu. Oczywiście taka placówka nie może dostawać pieniędzy z budżetu to w tedy wsio OK.

Oczywiście jeśli jeszcze dostaje, to natychmiast powinna zostać odcięta od państwowej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2021 o 19:59

A arokub
+14 / 26

Szkoła jest prywatna, ma swój statut i regulamin. Nie ma obowiązku uczenia się w niej.
Podobnie było z "błyskawicami" co chciały iść do bierzmowania - nikt ich nie zmusza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+7 / 9

@arokub Owszem, tylko zastanawiam się czy KK jest gotów na sytuację, w której odejdą z niego wszyscy ci, których tak nachalnie wyklucza - zwolennicy kompromisu aborcyjnego, akceptujący in vitro czy antykoncepcję. Jeśli wierzyć badaniom, ograniczy swój wpływ do jakichś 15% Polaków i jak wtedy uzasadnić swoją uprzywilejowaną pozycję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arokub
+3 / 5

@marucha79 nie jest, ale może i dobrze by się stało to o czym piszesz, bo Kościół potrzebuje głębokiej reformy i oczyszczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LogikaGora
-3 / 3

Tak w sumie to nawet było by dobrze gdyby KK razem Ordo iuris zakazali wszystkiego czego chcą, aborcji całkowicie, rozwodów, antykoncepcji i wszystkie ich durne wymysły a może nawet nakaz chodzenia na mszę niedzielną, tak naprawdę wszystko i tak by dało sie kupić na czarno a za to ludzie szybko by ich wszystkich wynieśli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-2 / 4

@marucha79 Ci ludzie u tak w kościele nie są. Sami się wykluczają. Niestety jest tak ze ci wszyscy zwolennicy aborcji, antykoncepcji itd. I tak przyjdą do kosciola po ślub Komunie chrzest itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-1 / 1

@trebi a Ty byś chciał za darmo pracować? Wesele, wódka, piękne stroje, auto to wszystko kosztuje majątek i jakoś nikt rabanu nie robi. A z tego wszystkiego najważniejszy jest ślub. I tu krzyk ze drogo. Dobrze ze ksiądz liczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-1 / 1

@trebi każdy ma swoje sumienie. I powinien go pilnować. Jak przyjdziesz do spowiedzi to ksiądz tez nie ocenia czy spowiadasz się szczerze i na pewno chcesz się poprawić. I tak wszyscy odpowiadamy przed Bogiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
+2 / 24

nieprzekraczalna granica wolności słowa.

gdyby byla pedofilem, przenieśliby ją do innej klasy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+1 / 13

ciekawe jakie w tym katolickim liceum mają podejście do hipokryzji i pedofilii w kościele :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 13

Szkoła powinna byc wolna od pogladów ideologii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
0 / 4

@aaakotkidwa szkoła katolicka jest prowadzona przez księży. Religia to nie ideologia. Nie wiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 1

A co ma szkoła katolicka do przestrzegania regulaminu szkoły powszechnej? Nie wiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+5 / 19

Szkoła: ma regulamin i wartości
Julka: a mam go gdzieś
Szkoła: a to do widzenia
Julka: o boże jak to halo jestem bardzo biedna ludzieeee dajcie mi atencje
Mirki pod demotem: hurr durr no ładnie, co za okropna historia
Ja: ??? XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
-1 / 3

@kanapekr Nie może być biedna, bo skoro szkoła była niepubliczna, to znaczy, że jej rodzice płacili czesne. A jeżeli nie pobierali pieniędzy, to tam powinno wpaść CBA, NIK, Sanepid i jeszcze parę innych instytucji, aby sprawdzić od góry do dołu, skąd to jest finansowane. Choćby tylko jedna złotóka na to poszła; choćby kościół dostał tę ziemię z jakimś upustem, od razu trzeba ich postawić do pionu, bo dziś Julka, a jutro Twój żółw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+3 / 3

@nexpron biedna w znaczeniu pokrzywdzona

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-2 / 8

Białystok to stan umysłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxcvbnasdfgh
+4 / 14

Pytanie co dziewczyna o poglądach pro choice w ogóle robi w katolickiej szkole?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+4 / 4

@zxcvbnasdfgh zapewne uczy sie ale to sa tylko przypuszczenia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+5 / 9

a czego dziewczyna sie spodziewala?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
0 / 8

prawidłowo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
+1 / 7

No i dobrze , tak trzymać, dosyć mamy pozerstwa w świecie w kraju i w kościele nawet... I to popieram, bo do szkoły katolickiej trzeba mieć z katolickimi wartościami coś wspólnego, tak jak do muzułmańskiej, czy do żydowskiej, też trzeba muzułmańskimi czy żydowskimi wartościami się odznaczać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
0 / 4

Czyli uczniowie LO , którego patronem jest jakiś słynny ateista, pójdą do kościoła to zostaną wyebani ze szkoły?? Dobrze rozumiem??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-2 / 6

Nas czym tu dyskutować? Poganka ma tyle do szukania w szkole katolickiej, co weganką w sklepie mięsnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+1 / 3

Jeżeli choćby złotówka była wypłacona na tę szkołę ze środków publicznych, to dyrekcję powinni powiesić za jaja.
Takie rzeczy mogą sobie robić tylko i wyłącznie na prywacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-1 / 7

Fajne Te milosierdzie takie nie za bardzo katolickie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-1 / 5

@Saerion85 problem w tym, że nie wiesz co to milosierdzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
0 / 6

@Agnesitka nie wiem mi wpajali mniej wiecej to aktywna forma współczucia, wyrażająca się w konkretnym działaniu, polegającym na bezinteresownej pomocy. Samo współczucie, nie przekładające się na działanie, miłosierdziem jeszcze nie jest. aczkolwiek w tej sprawie mozna uznac jego brak jak tez brak zrozumienia i wolnosci wyrazania pogladow no ale co ja tam wiem wazne ze julke ze szkoly wyp... za jej wlasne poglady

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
0 / 6

@Saerion85 u mnie w mieście tez jest katolickie liceum. Prywatne. Rodzice placa za naukę. Jest to najlepsze liceum w mieście. Oprócz nauki są np. Msze święte rano. Uczniowie modlą się przed lekcjami. Powiedz po co taka Julka miałaby chodzić do takiej szkoły? Po co się męczyć? Ja myślę że nawet zrobili jej przysługę. Nie rozumiem po co ta dyskusja. To trochę tak jakbyś wjechał tam gdzie zakaz wjazdu i dziwił się ze dostałeś mandat i lecial do mediów na skargę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-2 / 4

@Agnesitka Ahh czyli chcesz mi powiedziec ze wolnosc slowa i swoich pogladow w katolickich szkolach jest surowo wzbroniona nawet sie mocno nie dziwie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
+2 / 4

@Saerion85 zrozum. Bycie katolikiem nie jest obowiązkowe. Tak samo chodzenie do takiej szkoły. W weganskiej restauracji nie będziesz się kłócił ze chcesz schabowego, bo wiesz ze go tam nie dostaniesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-3 / 3

@Agnesitka Twoje anegdoty nie maja zadnego merytorycznengo wkladu w ta rozmowe to ty musisz zrozumiec ze szkola jak sama nazwa wskazuje ma uczyc a nie wymagac zachowan i podpozadkowania sie na modle jakiegos katofaszysty Wolnosc slowa I wolnosc pogladow swoich powinna byc nadrzedna a to ze Julka byla w katolickiej szkole nie ma najmiejszego znaczenia po za tym w roli derektora jak i nauczycieli jest wskazywanie drogi a nie narzucanie batem swoich pogladow i wy sie Katolicy dziwicie ze mlodziez rezygnuje z wiary??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
+2 / 4

@Saerion85 to ty nie rozumiesz prostych rzeczy. Chciałam Ci wytłumaczyć na przykładach ale niestety nadal nie rozumiesz. Z wiary nie można rezygnować. Jak jesteś katolikiem to jestes nim zawsze, gdziekolwiek jestes. Rozumiesz? Zapisała się do liceum katolickiego. Znala zasady. Złamała je. I otrzymała karę. Proste. Co tu tłumaczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-1 / 1

@Agnesitka "Z wiary nie mozna rezygnowac Jak jest sie katolikiem to jestes nim zawsze" co to za brednie a jak zmienie wyznanie albo dokonam apostazji lub tez mam w dupie caly kosciol ? to nadal jestem katolikiem hahaha poraza mnie takie myslenie nie moja droga kazdy ma wolny wybor w co wierzy albo w co nie wierzy to ze ty tego pojac nie mozesz to juz nie moja wina tak samo jak pojecia wolnosc wyboru czy tez wolnosc wypowiedzi lub tez wolnosc swoich pogladow a co do zasad szkoly katolickiej glowna jej zasada jest zamknac sie i nie wypowiadac? Tym oto tropem doszlismy do punktu gdzie kosciol i jego zasady to jedna wielka pralnia umyslow i albo sie zgadzasz na wszystko jak potulne ciele albo wypad a gdzie wskazywanie drogi rozmowa i dialog? No tak tego zazwyczaj brakuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2021 o 16:24

A Agnesitka
0 / 2

@Saerion85 chodziło mi o to ze wiarę albo masz albo nie. Nie można z niej rezygnować. Możesz dokonać apostazji. Ja raczej miała na mysli to ze jak jesres katolikiem to nie może być tak że jesteś nim w domu, w szkole a po lekcjach juz nie. Ze nie można wyznawać innych zasad w zależności od okolicznosci. Dziewczyna złamała reguły i tyle. Pomysl o tym że nawet tutaj żeby komentować musiałeś się zgodzić z Regulminem i jak go złamiesz to administratorzy mają prawo Cie wywalić. Tak samo na Facebooku. Ja nie wiem czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-1 / 1

@Agnesitka Juz widze w tym regulaminie wzmianke prosimy uczniow o nie angazowanie sie politycznie zakaz protestow w obronie swoich praw i swojej wolnosci itd... piekne ale kto wie moze wpisali :) albo co jest bardziej prawdopodobne dyrektor uznal ze nie pasuje i ja wyrzucil no ale oboje w rekach nie mielismy regulaminu wiec mozna tylko sie domyslac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
0 / 2

@Saerion85 tu nie chodzi o protest ani angażowanie się w politykę. Chodzi O popieranie aborcji. Aborcja to morderstwo. Piąte przykazanie NIE ZABIJAJ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
0 / 0

@Agnesitka Powiec to gosciom bombardujacym i strzelajacym w Iraku i Afganie w takim wypadku bo tez maja wolny wybor i ty ani inni pseudo ideologowie od KK nie maja zadnego moralnego prawa o tym decydowac co jest dobre a co zle kazdy podejmuje decyzje za siebie i bierze za nia odpowiedzialnosc proste jak konstrukcja cepa to ze tobie przeszkadza aborcja plodow do ktoregos tygodnia zycia to twoja sprawa.To ile dzieci z sierocinca z porazeniem mozgowym adoptowalas ? latwo jest mowic innym co maja robic samemu nie ruszajac palcem i nie pomagajac tylko nakreslajac cudze zycie.Z wami jest wlasnie ten problem do momentu rozwiazania swietosc zycia a minute po radz sobie samemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-1 / 1

@Saerion85 nie zabijaj znaczy nie zabijaj. Nieważne czy człowiek jest dorosły, czy dzyecko czy płód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
0 / 0

@Agnesitka Juz widze jak twoje nie zabijaj dziala to znaczy nie dziala. gdy ktos grozil by tobie twojej rodzinie to wyrwala bys temu osobnikowi tchawice golymi rekami ale tutaj mozesz brylowac z nie zabijaj.Nie potrafisz zrozumiec roznych aspektow danej sprawy nie dopuszczasz do siebie informacji ze czasem zycie potrafi niezle kopnac kogos.Na szczescie nasi sasiedzi Czesi maja minimum empatii i rozumieja ze zycie to nie kolorowy film.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-1 / 1

@Saerion85 nie zabijaj to nie zabijaj. Potrafię zrozumieć różne aspekty. Ale nie potrafię zrozumieć, że w czasach kiedy prezerwatywy można kupic w każdej zabce i Biedronce A lekarze przepisują tabletki antykoncepcyjne jak dropsy, potrzeba jeszcze dostępnej aborcji. Przecież przy stosowaniu antykoncepcji prawdopodobieństwo zajścia w niechciana ciążę jest mikroskopijne. No chyba że nie panujesz nad własnym życiem seksualnym? Po drugie statystyki pokazują, że w krajach, w których aborcja jest legalna, traktuje się ją nie jako zabójstwo ale jako środek antykoncepcyjny. I tak np. W UK są nastolatki które miały po 4 aborcję lub więcej. Czesi nie mają empatii ale to osoba, która dokonała aborcji będzie musiała żyć z Tym do końca życia. A potem umrzeć. Możesz cale zycie żyć w błogim poczuciu, że nic złego nie zrobiłeś, ale potem kiedyś nadchodzi śmierć. I musisz się zmierzyć z własnym sumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
0 / 0

@Agnesitka Wlasnie doszlismy do czegos "Musi sie zmiezyc z wlasnym sumieniem" wiec odpowiedz sobie co masz do sumienia drugiego czlowieka ? to sa jego wybory i tylko jego to on zaplaci cene za nie nie ty wiec nie masz zadnego moralnego obowiazku wytyczac co jest dobre a co zle.Nikt ci nie kaze robic aborcji jak nie chcesz to twoja sprawa ale nie masz prawa mowic ze inni tez nie moga.To jest ich wolny wybor.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-1 / 1

@Saerion85 zrozum. Ja nie wytyczam co jest dobre a co złe. To zostało dawno ustalone. Przecież wiadomo ze zabicie drugiego człowieka jest źle. Nie ma nad czym dyskutować. Próbujecie wmówić ze aborcja to wolność, że płód to nie człowiek, że zabijanie to nic takiego. To lewackie i komunistyczne teorie. Ale demot byl nie o tym. Był o tym że dziewczyna została wyrzucona z katolickiego prywatnego liceum za udział w strajku i popieranie aborcji. Szkoła miała prawo to zrobić bo złamała regulamin. Tyle. Nara

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
0 / 0

@Agnesitka 36lat tyle zajelo tobie i Polakom z mozliwosci demokracji powrocenie do ustawien fabrycznych i komuny gdzie jednostka nie ma prawa decydowac o sobie tylko poslusznie wykonywac rozkazy z gory 36 lat tyle zajelo wam z wolnosci slowa i wyrazania pogladow do represji za swoje poglady Polacy nie zalapali czym jest demokracja smutne.Czytalas ten ow mityczny regulamin?ok koncze ta rozmowe bo nie ma sensu pozdrawiam zycze udanego zycia i duzo zdrowia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-2 / 6

Biedna julka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+2 / 8

Po co ktoś idzie do katolickiej szkoły jeśli nie ma "katolickich" poglądów i jeszcze się z tym obnosi? Przecież nikt z Poznania nie idzie nawracać kibiców Legii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
-4 / 4

@jeykey1543 Nie wiem moze rodzice za nia wybrali hmm ciezko stwierdzic a moze miala szkola wysokie notowania chyba nie chodzi o to zeby lezec krzyzem tylko zdobywac wiedze w szkole no przynajmiej tak mi sie kiedys wydawalo czasy sie zmieniaj tak szybko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+1 / 1

@Saerion85 może to może tamto. To teraz rodzice wiedzą, że córka nie ma katolickich poglądów i znajdą córce inne liceum, bo wątpię by jedno dobre było w danym mieście. Albo rybki albo grzybki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cierpiedole
+3 / 5

Medialnym the bilkom mówimy stanowcze nie. Chciała się zesrać pod drzwiami i zapukać po papier toaletowy. Typowe dla gimbazy ekipa !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cadavre85
-1 / 7

a jak zboczeńcy z pewnego sklepu meblowego wywalili pracownika za cytowanie pisma Świętego, to wtedy się wam podobało, czy nie, lewackie zboczuszki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietrucha08
+2 / 4

brawo dla dyrektora

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mlody1987bydg
0 / 0

Ja myślałem, że jest coś takiego jak wolność słowa. 34 lata, a taki głupi jeszcze jestem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shandi24
0 / 0

białystok,bastion pisiorów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

Proponuję pozew cywilny przeciw dyrektor szkoły (ważne żeby nie pozywać szkoły, tylko żeby dyrektor prywatnie zapłacił za swoją decyzję), za straty emocjonalne tj. rozstanie z koleagmi oraz konieczność dostosowania się do nowego programu itd. oraz za złamanie konstytucyjnego prawa do nauki do 18 roku życia, kiedy uczeń nie złamał prawa ani nie dopuścił się żadnych czynów niepożądanych w czasie zajęć. 20 tys zł odszkodowania: w tym 10 na jakąś fundację pomagająca młodzieży w trudnych warunkach i 10 dla wydalonej czennicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem