Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Wróć wspomnieniami do czasów...

w których nabijanie się z wiary nie było modne.

www.demotywatory.pl
+
123 163
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S sceptyk_kazio
+3 / 15

czy nabijanie sie z wiary jest modne? nie sadze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 16

@sceptyk_kazio Jasne, że tak. Przyjrzyj się jak celebryci o tym gadają., Teraz trendy jest lać z kościoła, nie tak dawno trendy dla kobiet było nosić plasterek antykoncepcyjny na odsłoniętym ramieniu (do tego stopnia, ze jakiś facet - idiota go sobie przylepił). Kościół jest teraz passe.:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haize
+11 / 11

@Fragglesik Wybacz, nie zgodzę się z Tobą. To nie jest ani "trendy", ani kościół nie jest "passe" - po prostu kościół sam sobie nawarzył piwa i teraz musi je wypić.
Stawianie sprawy w sposób w jaki proponujesz sugeruje, że kościół jest czyściutki jak lelija tylko ci "niedobrzy ludzie" jakieś głupoty wredne o nim opowiadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+7 / 7

dokladnie. Sam kosciol zrobil z siebie posmiewisko oraz bastion hipokryzji. Utracil autorytet. Szambo wybilo i jesli kk chce odzyskac szacunek to niestety musi zrezygnowac ze swoich przywilejow, pozamiatac swoje szeregi i wziac sie do uczciwej roboty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@Haize, @rafik54321 Niestety to nie jest prawdą. Chciałbym zwrócić waszą uwagę na to, ze kościół CO NAJMNIEJOD 50 LAT ZACHOWUJE SIĘ TAK SAMO. Nie ma "Kościół sam swoim obecnym zachowaniem na to zasłużył". Bo on się NIE ZMIENIŁ. Nie wyznaje teraz jakiś innych zasad, nie mówi nic innego niż przedtem. Tylko niektórym nagle zaczęło to przeszkadzać i zaczęli po nim jeździć. Jasna sprawa, że pedofilię w kościele trzeba zdławić, tych co ukrywają to tak samo wsadzić, ale tak naprawdę przecież chodzi tylko o to, by się przypieprzyć do kościoła o cokolwiek . Tu proboszcz chce od wiernych pieniędzy na firmę sprzątającą, albo by sami posprzątali TO WYMAGANIA WIERZĄCEGO - utrzymywać w porządku swoje miejsce kultu. To nie jest żadne curiosum, tylko wymaganie wiary kk. Nawet Jezus oczyścił z kupców świątynię, bo "plugawili Dom Pański". Umycie okien to przy tym detal. Całe teraz programy, artykuły są o tym, jak to wrogi kościół ludziom uważa, że homoseksualizm to grzech, o tym, że aborcja to grzech, o tym że zawieranie małżeństw jednopłciowych to grzech - przecież OD STULECI kościół to mówi. tylko teraz nagle to przeszkadza, z tego się wyśmiewa, to się piętnuje i żąda zmiany. Ale to BYŁO ZAWSZE. to nie ":teraz kościół", tylko "teraz ludzie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2021 o 11:28

avatar rafik54321
+2 / 2

Raczej bym powiedzial ze nie o wszystkim ludzie wiedzieli. Bez mediow jak byla sprawa ksiedza pedofila to nikt o tym nie wiedzial bo skad? To i ludzie sie nie czepiali. Teraz po prpstu sie ludzie dowiedzieli wiecej i juz.

czesc z problemow niezbyt istnial kiedy homoseksualistow nie bylo widac to ich niechec do takich osob nie byla problemem.

I dokladnie tak jest z wiekszoscia aspektow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+3 / 3

@Fragglesik "kościół CO NAJMNIEJOD 50 LAT ZACHOWUJE SIĘ TAK SAMO." w sumie punkt dla ciebie... Szambo z Jankowskim wybiło niedawno...

"Tu proboszcz chce od wiernych pieniędzy na firmę sprzątającą, albo by sami posprzątali" myślę że to jest najmniejszy problem a i to raczej lokalny..


"że homoseksualizm to grzech, o tym, że aborcja to grzech, o tym że zawieranie małżeństw jednopłciowych to grzech - przecież OD STULECI kościół to mówi" masz rację. Problem polega na tym że kościół nie dostrzega zmian. Tego że przykazanie "idźcie i mnóżcie się". miało sens kiedy na świecie było 2 mln. ludzi a nie 8 mld... etc. etc. A przykazania kościół traktuje jako sposób na pokazanie kto tu jest "mundry"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@Fragglesik nie wiem w jakiej ty rzeczywistości żyjesz ale w Polsce w obecnym czasie jest moda na katolicyzm wręcz pokazowy. Rosnący opór przeciwko temu zjawisku jest po prostu naturalnym tego następstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@rdaneel Tylko, że obecny najazd na kościół wszędzie się tłumaczy "bo zrobił .... i ludzie się wściekli". Ale jeśli Przyjąć Twoą ocenę, to nie "kościół coś zrobił co ludzi wściekło", a ludzie się wściekli, bo kościół nie chce zrobić tego, co mu każą". Mam więc takie pytanie: Na jakiej zasadzie ludzie wyobrażają sobie, ze religia - i jej namacalna część - kościół - będzie się zmieniać wtedy gdy oni tego chcą tak jak oni tego chcą? "A przykazania kościół traktuje jako sposób na pokazanie kto tu jest "mundry"..." - To są przykazania Bożę z zasady. Były przed kościołem kilka tysięcy lat - to przykazania starotestamentowe więc żydowskie, , więc Twoje zdanie nie jest prawdziwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@7th_Heaven "Moda na katolicyzm wręcz pokazowy"? Proszę - policz "modne" artykuły i publikacje i wystap[ienia w mediach ukazujące kościół w dobrym świetle - omijając periodyki kościelne - a potem policz te, które pokazują w mediach kościół w taki sposób, jak Ty go opisujesz. Może to Ci przywróci część rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@Fragglesik raczysz waść żartować? :) Nie licząc INFORMACJI w niektórych mediach o jakiś kościelnych aferach, próżno szukać CZEGOKOLWIEK złego na kościół. Serio. Może na jakimś tefałenie, nie wiem, bo akurat nie oglądam. Za to wszystkie media publiczne aż ociekają wazeliną w stronę kościoła. Ostatnio nawet widuję że urodziny biskupów ogłasza się w wiadomościach :) faktycznie, wydarzenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

"Nie licząc INFORMACJI w niektórych mediach o jakiś kościelnych aferach, próżno szukać CZEGOKOLWIEK złego na kościół." - ja tam nie widzę w mediach (poza kościelnymi i TVP) - JAKICHKOLWIEK pozytywnych informacji o kościele. Wszelkie informacje składają się z "pedofilia w ...", "kościół nabija sobie kasę", "kościół przeciw ludziom". "hierarchowie walczą ze społeczeństwem", ostatnio "złamanie ustawy o edukacji - katolicka szkoła usunęła uczennicę, bo chciała być niezależna" itp. I NIGDZIE nie jest opisane to w sposób uczciwy, ale w taki właśnie jak u Ciebie - poprosiłem, byś policzyła te dobre i te złe artykuły, a Ty napisałaś, ze owszem, są wydawnictwa gdzie jest źle napisane, ale "poza tym próżno szukać czegoś złego". prawda jest taka, że są te piszące źle, ale tych piszących dobrze NIE MA. I nie pisz mi, że widocznie nie ma o czym, bo (chociażby) nie ma w Polsce większej instytucji charytatywnej od kościoła. Żadna inna instytucja (poza NFZ) nie ma tylu poradni zdrowotnych. Żadna nie organizuje tylu darmowych zająć i wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2021 o 18:38

R rdaneel
0 / 0

@Fragglesik "To są przykazania Bożę z zasady. Były przed kościołem kilka tysięcy lat - to przykazania starotestamentowe więc żydowskie, , więc Twoje zdanie nie jest prawdziwe" Żydzi nie jedli wieprzowiny. I było to uzasadnione bo klimat powodował że mięso się psuło. To było "przykazanie boże".

"religia - i jej namacalna część - kościół - będzie się zmieniać wtedy gdy oni tego" Bruno spalono za wizję wielu światów. To fakt który kościołowi się nie podobał. Kościół pewnie chciałby też spalić Darwina. A to jest fakt. świat nie ma 5000 lat i to jest fakt. Ma dalej zaprzeczać? Myślisz że dla Boga zaprzeczenia są ważne?


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@rdaneel Co to ma do rzeczy? Ty powiedziałeś, że "przykazania kościół traktuje jako sposób na pokazanie kto tu jest "mundry" - sugerując, że kościół jest autorem tych przykazań, na co ja Ci odpowiedziałem, ze są znacznie starsze i tyle. Reszta Twojej wypowiedzi nie dotyczy tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Fragglesik "przykazania kościół traktuje jako sposób na pokazanie kto tu jest "mundry" no tak...

"ze są znacznie starsze i tyle" i nie wiem co to niby zmienia ale tak.

"Reszta Twojej wypowiedzi nie dotyczy tematu." "Na jakiej zasadzie ludzie wyobrażają sobie, ze religia [...] będzie się zmieniać wtedy gdy oni tego chcą tak jak oni tego chcą" ale ty jesteś w stanie ogarnąć choć trochę temat i to co piszesz ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+11 / 19

TO nie kwestia mody. To znak naszych czasów. Powoli, małymi, bardzo małymi kroczkami, kolejny zabobon przestaje istnieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
+4 / 6

coraz więcej ludzi woli przejrzeć na oczy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+3 / 3

Echhh jakke to by było piękne jakby nikt nie nabijał się z wiary, a wiara nie wchodziłaby z butami w życie tych którzy tej wiary nie wyznają. Jakby było wspankale jakby ksiądz nie mówił ludziom którzy nie uznają go za autorytet jak mają, żyć a Ci ktorzy mają inne poglądy nie krytykowali księży za rady o ktòre nie prosili. Mam nadzieje, że takie piękne czasy nastąpią, że państwo nie bedzie faworyzować jednej grupy społecznej, a żadna z organizacja nie będzie prowadzić dla dzieci zbiorowego prania mózgu. Gdyby tak waszyscy byli równo traktowani przez prawo, edulacja byłaby pozbawiona ideologii, a pieniadze z podatków były wydawane sprawiedliwie nie według klucza światopoglądowego. Chciałbym doczekać czasu kiedy ksiądz pójdzie z gejem na kawę i bedą wspólnie rozmawiać o tym jak poprawić sytuację gospodarczą w kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@MG02 tak z ciekawości zapytam: czy nabijanie się lub krytykowanie dopuszczasz w przypadku np scjentologów, wierzących że zbawią ich ufoludki, albo w przypadku jehowych, którzy odmawiają transfuzji krwi dla umierających dzieci? Czy może jednak ta wyrozumiałość, którą postulujesz, należy się tylko tej religii, którą akurat uważasz za ważniejszą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

Górale kreują się na najbardziej bogobojnych a jak z nazistami kolaborowali to bozia miała zasłonięte oczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 4

W 1979 powstała, moim zdaniem, jedna z najlepszych komedii w historii kina, "Żywot Briana". Trudno znaleźć inny film, serial czy jakikolwiek program, gdzie bardziej nabijają się z wiary. Może mi więc wyjaśnisz, kiedy nabijanie się z wiary nie było modne? Może wtedy, kiedy to było karalne? A może chodzi ci o konkretne kraje? Np. w Irlandii to rzeczywiście nie było modne, a wyżej wymieniona komedia trafiła na czarną listę i była w Irlandii zakazana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

@El_Polaco Nie było modne w Polsce. Teraz zaczyna bo dochodzimy do tej samej rewolucji kóltiralno społecznej jaka Europa doświadczyła w latach 60tych 70tych i 80tych..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haize
+2 / 2

Jeszcze ciekawostka dla ogarniających temat:
górale na potęgę kradną sposób akompaniowania do utworu, odbiegając od folkloru rodzimego, podhalańskiego.
Wielka, wielka szkoda bo CZYSTY folklor góralski jest przepiękny i słuchać go można godzinami.

Ale stary utwór góralski zagrany jak jakaś słowacka piosenka? No, że - sz q...

Ja wiem, kasa, ale...

Już wyjaśniam:
W tradycji góralskiej akompaniament w metrum na 3/4 brzmi: 1, 2, 3; 1, 2, 3 itd. - z akcentem na 1.
Równo, bez kombinacji.

Co słyszymy w tym konkretnym utworze?
Ano czysto słowackie czy też bałkańskie:
1 - bas,
2, 3 - skrzypce.

Jeszcze trochę i za dutki współcześni górale gotowi zagrać Greka Zorbę jako starodawny utwór góralski.

Gdzie są etnolodzy, etnografowie polscy, ja się pytam?!
Gdzie dbałość o czystość folkloru?!

Tak, miło całkiem to brzmi ale ojce wasi, górale, się w grobach przewracają.

Żeby nie było: boli mnie że żeby PRAWDZIWĄ góralską muzykę usłyszeć to dziś trzeba do Zębu koło Zakopanego jechać i starego Maćka (mam nadzieję, że jeszcze żyje) szukać i prosić by za dutki starą melodię zagrał bo na necie to same bałkanizmy... Ech, czasy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cjan
-2 / 2

@Haize A dla mnie to było piękne i nie wnikam, czy to muzyka góralska, czy bliżej jej bałkańskiej. Przekaz, przekaz czci, kultu dla Matki Boskiej Królowej Polski. Po co drążyć ?.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

Bo w latach 80tych wiara była tym czym powinna być. prywatną sprawa każdej osoby. Nikt nie usiłował nikogo na siłę umoralniać i ewangelizować, była też nieobecna w szkołach urzędach czy TV choć duchowni pojawiali się z okazji świat kościelnych. Nauka religii była dla wiernych w parafiach. Państwo nie finansowało kościoła a duchowni żyli skromnie. Kościoły za to były pełne i aż brakowało miejsca.

A skoro nikt mi się nie narzucał z wiarą , mogłem ją mieć gdzieś i i guzik mnie obchodziło co robią koledzy w niedzielę A co najważniejsze nie miałem co komentować jaką głupotę pierdzielił jaki ksiądz czy biskup bo gadał tylko do swoich. .. teraz jest inaczej.. Wszędzie księża i religia się wciska na siłę bo ludzie do kościoła przestali chodzić. Aż strach otwierać sardynki w puszce bo a nóż znowu jakiś ksiądz się pojawi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
-1 / 1

Wróćmy do czasów, gdy kościół miał w Polsce autorytet:)
Ale te czasy już dawno minęły.
Nie ma nic bardziej obłudnego jak określenie Polak-katolik. To od dawna nie istnieje, choć panowie w kieckach nadal chcą nas przekonać, że 90% Polaków to katolicy.
Myli się również Jędraszewski, gdy mówi, że młodzież zatęskni za katechetami i kościołem, bo to też się nie stanie. Symptomatyczne jest, że bierzmowanie nazywa się uroczystym pożegnaniem młodzieży z kościołem. Inna sprawa, po co w ogóle uczestniczą w tym obrzędzie.
A jeśli żartujemy to z ludzi, którzy nie wiedzą w co wierzą:) Żartujemy z deklaratywnej wiary i co najwyżej możemy wątpić, że Maria była dziewicą, a Jezus chodził po wodzie. I tyle:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2021 o 23:00