Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:34

Ciekawe jaka jest liczba cierpiących zwierząt na Ziemi z powodu działalności człowieka

www.demotywatory.pl
+
494 502
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H Horsman
+12 / 12

Takie rzeczy wprowadził konsumpcjonizm, wcześniej planeta nie miała problemów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+6 / 10

Ale wliczamy pułapki na myszy, czy taśmy na komary? Czy jednak "szkodniki to nie zwierzęta i można tępić"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konready
+11 / 23

rafik 543210 łańcuchem pokarmowym można to nazwać gdyby ludzie zabijali zwierzęta dla pożywienia wyłącznie np. Świnie, krowy przerabiają na kotlety, udka itp. Tutaj chodzi o to że zwierzęta nie pozostawiają po sobie czegoś co zabija ludzi a odwrotnie tak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ToTutaj
+5 / 5

Dużo większa, niż powinna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
0 / 2

@ToTutaj a ile powinno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+3 / 3

i demokracja w tym nie pomaga, bo świadomie obciąża przeciętnych ludzi krzywdami i tragediami innych ludzi i zwierząt zwłaszcza z krajów trzeciego świata co często skutkuje odwrotnie do zamiaru bo mamy coraz więcej świrów. Wiec same datki i wymuszanie współczucia nic nie da tak samo jak naciski społeczne na rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2021 o 18:34

avatar SteveFoKS
0 / 0

dlatego popieram tego gościa co sam pomaga zwierzętom i się organizuje w tym gromadzą ludzi i środki,bezpośrednia pomoc jest dużo lepsza niż przez korporacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
-3 / 5

A jaka jest liczba ludzi cierpiących z powodu działalności i chciwości drugiego człowieka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Devil75
-2 / 4

widać u ciebie typową katolicką miłość do wszelkiego życia na ziemi - twoja logika myślenia skłania do takiej konkluzji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KittySzczerbacka
-4 / 4

ciekawe jaka liczna dzieci cierpi z powodu człowieka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
0 / 2

Patrząc na to jak ze śmieciami radzą sobie Indie, to domyślam się skąd to pochodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 4

Założę się że każdy bambinista zrobił przynajmniej jedną z tych rzeczy:
- rozpłaszczył komara wysysającego mu krew
- potraktował muchozolem albo zatłukł kapciem wkurzające go owady
- jadł mięso
- napierdzielał petardami w Sylwestra mając w d*** zwierzęta (nie tylko psy i koty)
- nosi odzież do której wytworzenia konieczne są "części" zwierząt, takich jak skóra, puch, sierść (wełna),
- używał lub używa kosmetyków i leków które były testowane na zwierzętach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
0 / 0

@Bimbol oho, mialam racje...juz sie zesr...s ze swoim bambinizmem, nie wiesz jak obronic swoja teze to walisz glupie argumenty. Bronisz swoje ego-jest to dysonans poznawczy, bardzo rozpowszechniony wsrod jednostej, hmmm dosc ograniczonych swiatopogladowo. Pytanie: podoba ci sie filmik? Uwazasz ze dobrze tak temu zolwiowi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LoneGhost
-2 / 2

@KulturaOryniacka W sumie nie są to głupie argumenty. Najbardziej bronią "biednych i uciśnionych" najwięksi hipokryci.

O ile nie jest fajne co sie stało żółwikowi, o tyle oskarżanie ludzkości jest głupotą. Żółw dostał rykoszetem postępu. Nie jesteśmy w stanie rozwiązywać 2 problemów jednocześnie własnego dobrobytu, postępu technologicznego a zaraz ratować wszystkie zwierzęta przed skutkami ubocznymi tego procesu.

Były badania społeczne, które udowodniły, że ludzie zaczynają dbać o przyrodę dopiero od pewnego poziomu dobrobytu / przychodu. Mają możliwość by się zastanowić czy nie jest lepsza opcja a od d bo mogą to zrobić. Zwykły zjadacz chleba ledwo wiążący koniec z końcem będzie dążył by przeżyć mając przeważnie gdzieś skutki tego.

Dopiero os jakiś 50- lat jako rasa jesteśmy świadom tego, że nasza obecna rola to gospodarze tej planety. Trzeba przyznać, że jak na 50 lat całkiem nieźle nam idzie. Utopii nigdzie sie znie znajdzie. Sądzisz, że kiedyś nie było podobnych scen? Sieci rybackie są tak stare jak ludzkość. Obecna najstarsza znaleziona sieć rybacka była w korei i liczy jakieś 27 tyś lat.

Jeśli chcesz tak chronić planetę własnym kosztem możesz wsiąść w wehikuł czasu. Tak mamy go nie jest nawet drogi za 200 -300 zł możesz lecieć do Afryki do jakiegoś nierozwiniętego plemienia rdzennej ludności i zamieszkać.Zobacz ile wytrzymasz.

Wszystkie skrajne działania obecnie ekologiczne nie robią niczego jak uderzają w gospodarkę i rozwój nie przynosząc żadnych wymiernych skutków prócz krętactwa i przekaźnictwa. Nie jesteśmy w stanie produkować wystarczających ilości energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, wiec zostaje nam atom albo węgiel,a tutaj znowu są protesty. Jedni boją się Czarnobyla drudzy nie chcą smrodu.

Przy obecnym poziomie technologicznym, możemy jedynie walczyć z zaśmieceniem oraz kontrolować poziom emisji toksycznych substancji do atmosfery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
-1 / 1

@LoneGhost Sądzisz, że kiedyś nie było podobnych scen?
kiedys nie bylo nas 8 mld...
nic sie nie zmienia i nic sie nie zmieni, bo mamy generalnie w doopie innych ludzi a co dopiero inne gatunki! Mnie jako osobe empatyczna boli taki widok ale wiem ze jedynym rozwiazaniem problemu jest...wymarcie homo sapiens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
0 / 0

@Bimbol no i? I swiadczy to o czym? Ze sa prymitywnymi zwierzetami ktorych sposobem na przetrwanie jest pasozytnictwo. Czyli jednak uwazasz ze homo sapiens to tylko prymitywne zwierze i w zasadzi nie wie co robi a robi to co inne zwierzeta? W sumie duzo sie nie pomyliles. Czlowiek to tylko malpa ktora umie robic zabawki. Dalej mysli jak zwierze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LoneGhost
0 / 0

@KulturaOryniacka i tu jest największy błąd skrajnych zielonych uważających nas za "zarazę" tej planety. Nie mamy żadnych innych opcji jakie nam ewolucja i natura dała niż umysł i inteligencje. Nie wiem ile tysięcy lat nam zajęło wymyślenie silnika parowego w wyniku czego stworzyliśmy pierwsze elektrownie. Cała nasza populacja nawet nie jest rozwinięta. Z poziomu cywilizacyjnego jesteśmy na początku drogi, gdzie patrzymy na cyfryzację i podrożę kosmiczne nie wiedząc jak jedno drugie oraz trzecie (ekologię) ze sobą pogodzić. Inne zwierzęta robią to samo co my tylko wedle własnej skali. Szerszenie potrafią robić owadzi holocaust w swojej okolicy już nie wspominając o szerszeniach azjatyckich. Tylko, że skala jest owadzia. W retrospekcji nie różnimy się między sobą pod względem zachowania. Tylko,że znam udało się osiągnąć postęp technologiczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 0

@KulturaOryniacka My ludzie, nie wyróżniamy się specjalnie na tle innych zwierząt jeśli chodzi rzeczy które robimy innym zwierzętom. Jesteśmy częścią Ziemskiego ekosystemu, a nie jak się niektórym wydaje poza nim. Nie stoimy ani wyżej ani niżej w hierarchii ziemskiej fauny. Nawet w kwestii zmian środowiska nie deklasujemy zwierząt. Część z nas jest prymitywna i nie wie co robi - dotyczy to zwłaszcza aktywistów z przedrostkiem eko - którzy zamiast rozumem kierują się emocjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
0 / 0

@Bimbol tak nie roznimy sie ale dajemy sobie prawo do tego aby byc ponad inne zwierzeta. I ty te prawo paradoksalnie tez sobie nadales jako ze jestesmy bardziej zaawansowani technologicznie mamy prawo postepowac jak postepujemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
-1 / 1

@LoneGhost czy to znaczy ze nie mozemy byc lepsi rozumiejac procesy jakie zachodza w przyrodzie? Czemu tak usilnie bronicie prawa do rozpyerdalania jedynej planety jaka jest w stanie nas utrzymac przy zyciu? Dysonans poznawczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nimitz77
-4 / 4

Ocal Ziemie, żryj kamienie - na co czekasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

Przez działalność człowieka najbardziej cierpi człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szpadelek
0 / 0

Zastanówmy się..... Żółwie morskie żyją około 160 mln lat. Przetrwały wyginięcie dinozaurów, przetrwały wszelkie zmiany ewolucji, a teraz...... 6 z 7 gatunków są zagrożone lub krytycznie zagrożone wyginięciem. I to stało się w ciągu ostatnich 100 lat. W 1947 roku naliczono 42000 tysiące samic żółwia zatokowego podczas jednej arribady (masowe gniazdowanie). 35 lat później wyszło 700.
Tu na filmiku jest żółw oliwkowy-najmnieszy i zarazem najliczniejszy gatunek na ziemi. Jednak ten gatunek jest również zagrożony wyginięciem. Stał się ofiarą "sieci ducha". Na szczęście jemu się udało. Nie udaje się około 200 do 500 tysięcy innym morskim stworzeniom przeżyć z efektem bezmyślności człowieka.
To, czy nasze dzieci zobaczą żółwie na wolności czy na zdjęciach, zależy od nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2021 o 13:26