Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
28 40
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H Horsman
+5 / 7

Już wyjaśniam: Kiedy w roku 1877 Othniel Charles Marsh (paleontolog) odkrył pewnego dinozaura z gatunku sauropoda, nadał mu nazwę Apatosaurus. Dwa lata póxniej znalazł on kolejny szkielet, bardziej kompletny i nadał mu nazwę Brontosaurus. Po wnikliwej analizie Elmer Samuel Riggs (paleontolog)doszedł do wniosku, że oba dinozaury, to tak naprawdę jeden gatunek. Apatozaur i brontozaur, były jednym i tym samym gatunkiem dinozaura. Więc nazwa Brontosaurus jest synonimem nazwy Apatosaurus. A zgodnie z nomenklaturą zoologiczną, nazwa która obowiązuje jest ta, która była użyta jako pierwsza. Czyli w tym przypadku Apatosaurus. Owszem, Brontosaurus istniał. Tylko tak naprawdę od zawsze był Apatosaurusem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rz_in_tfi
+6 / 6

Szczegółowe badanie opublikowane w 2015 wykazało istotne różnice między apatozaurami a brontozaurami, więc nazwa „brontozaur” wróciła do użycia.

Tschopp, E.; Mateus, O. V.; Benson, R. B. J. (2015). "A specimen-level phylogenetic analysis and taxonomic revision of Diplodocidae (Dinosauria, Sauropoda)".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem