Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
363 377
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sevivo
+11 / 17

- A dlaczego nie głosujesz na jeszcze mniejsze partie?
- Bo nie mają szans a ja lubię wygrywać.
- A to wygrywasz coś z nimi? Chyba dymanko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-4 / 4

@Sevivo A czy w historii polskiej demokracji zdarzyło się, żeby mała partia, dawniej ciągle oscylująca wokół progu, z czasem urosła? Nie kojarzę. Jedynie coś, co stanowi nowy byt, albo przynajmniej tak wygląda, ma szansę się wybić. Lata temu czymś takim była Platforma Obywatelska (głównie na kanwie wyborczego sukcesu Olechowskiego), teraz jest Hołownia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+3 / 3

@daclaw Może coś ktoś wygrzebie, ale to właśnie potwierdzenie tylko tego co napisałem. Ktoś zostanie zaszufladkowany jako bez szans i koniec. Dlatego sondaże polityczne powinny być zakazane, bo są używane jako narzędzie polityczne do propagandy sukcesu. Jak partia chce poznać opinie polaków to na swoje wewnętrzne potrzeby niech je robi, ale bez możliwości publikacji (wtedy też rzetelności większej by wymagała by znać prawdę, bo dla samych siebie propagandy by nie zamawiali).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@daclaw nie wydaje mi się, żeby Platforma wybiła się na kanwie sukcesu wyborczego pana Olechowskiego. Po aferalnych rządach SLD wszystko ze znanymi gębami, uchodzącymi za "nowe" by się wyborcom spodobało. "Nowe" czyli inne niż kojarzące się z panem Wałęsą i inne niż elity komunistyczne. Tak gwoli polemiki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@Sevivo To jest główny problem Polaków w odniesieniu do polityki - romantyzm, marzycielstwo, myślenie życzeniowe.
A tu trzeba twardej pragmatyki i zimnej kalkulacji w realiach, jakie są dane. Jak się raz trafił taki real-polityk, czyli Kaczyński, to wszystkich rozgrywa jak chce, a wszyscy tylko stoją z rozdziawionymi gębami. Nie, to nie Kaczyński jest geniuszem - to reszta nie umie w tę grę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniiula
-2 / 2

@daclaw, to mówisz że PO nie powstała a zgliszczach AWSu i Uni Wolności? Nie wiem skąd ten nowy byt, taki sam nowy jak PiS wtedy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
+13 / 21

To nigdy nie było śmieszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+3 / 5

Co to za ranking?
Najbardziej znienawidzonych polityków?
Najgorzej ubranych ludzi? Ludzi którym jakchętniej przyjeb... przekazał serdeczne pozdrowienia?
Jak nie ma opisu to ten wykres to może być nawet rankingiem pt. Tytułwm "portret którego polityka zobaczyłbś najchętnien na papierze toaletowym"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Innuendo84
+4 / 4

Dopóki nie wyjdzie jakaś gruba afera w PIS (w co wątpię) należy szykować się na 3 kadencję. Obecnie nie widzę, żeby PIS miał się czegokolwiek bać ze strony opozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+5 / 7

@Innuendo84 dopóki nie wyjdzie? Wyszło kilkanaście i nic. Ich elektoratu afery nie ruszają. Dlatego Hołownia jest dla nich aż tak groźny, bo udało mu się zmobilizować ludzi, którzy nie głosowali wcześniej. Tj. PiS się skutecznie okopał w starym układzie mając największy twardy elektorat + przywłaszczając sobie pato-elektorat. Z tym konkurencja szans nie miała w ramach tej grupy wyborców co głosowała w 2019. Teraz sytuacja się zmieniła.

Ale wbrew pozorom choć PiS ma tutaj największe poparcie ten wynik oznacza dla nich porażkę z racji nie posiadania rzeczywistej siły koalicyjnej. Starczy, że się Holownia z PSLem i KO dogada i już maja większość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2021 o 12:23

I Innuendo84
0 / 0

@Elathir Wyszło i nie wyszło. Moim zdaniem nic tak grubego co by spowodowało upadek rządu nie wyszło na jaw. Jedyne co to 70 milionów, ale w tym przypadku powinien ustąpić min. Sasin, a nie cały rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 2

@Elathir
PiS może się dogadać z Lewicą. Jeśli odłożą na bok sprawy związane z kościołem i gejozą, to okaże się że nie ma między nimi żadnych różnic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-1 / 1

@Innuendo84 raczej nic tak grubego, co dotyczyłoby bezpośrednio wyborców. Wyborcy PiS mówią, że wałek na 70 mln (wg NIK chyba 120) to wina Platformy Obywatelskiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@Bimbol ale dla ich elektoratu byłoby to nie do przełknięcia. Dla lewicy zresztą też. Co innego wspólne glosowanie w sprawach neutralnych a co innego wspólne rządzenie.

Jak im mało zabraknie to się z konfa spróbują dogadać, ale to oznaczałoby jej rozłam, bo tam są i tacy co by się z PiSem ułożyli i tacy co tego nie zrobią za żadne skarby i w zasadzie z nikim sie nie dogadają, bo wszyscy dla nich to socjaliści.

@Innuendo84 mieliśmy wszystko, afery obyczajowe (Banaś, Podkarpacka, ślub Ziobry), afery łapówkarskie i finansowe (Obajtek, Sasin, Morawiecki, dwie wierze, Karczewski), afery związane z bezpieczeństwem kraju, dotyczące kłamania, manipulowania, w zasadzie wszystkiego.

Problem jest inny, ci co głosują na PiS albo w nie nie wierzą, albo maja gdzieś wszystko tak długo jak jest 500+ albo tak długo jak PiS gnębi LGBT i lewaków. Tych ludzi nie przekonamy. Szansą jest tylko to, co się udaje Hołowni, czyli mobilizacja ludzi nie glosujących bo zgorszonych naszą sceną polityczną, bo PiS poza swoim przywiązanym elektoratem niespecjalnie ma jak go poszerzyć poza skuteczniejszą mobilizacją pato-elektoratu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2021 o 13:15

avatar Bimbol
0 / 0

@Elathir PiS z konfą jedyne co mają wspólne to właśnie stosunek do kościoła i gejozy - i to nie z całą a jedynie z narolami.
Hołownia nie jest żadną szansą, to jedynie Petru v2.0. Nie wątpię że sporo osób nabierze się na to tak ci którzy wcześniej nabrali się na Palikota, Kukiza czy Petru z którymi też wiązali jakieś nadzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@Bimbol wiem, ze właśnie z narolami, temu pisałem o części.

Hołownia jest szansa na odsunięcie PiSu od władzy. Ja w nim nie widzę zbawcy Polskiej sceny politycznej, ba nie wiem nawet czy na niego zagłosuję, to zależy kto wystawi najlepszą jedynkę w moim okręgu z grup które rozważam. Ale to wystarczy, bo po pozbawieniu ich władzy będzie szansa na postawienie przed sądem oraz medialne nagłośnienie w publicznej ich afer. Po ostatniej utracie władzy PiS zbierał się 8 lat, pomimo że miał dużo miej za uszami i część kadr kompetentnych (Gilowska była jednym z najlepszych ministrów finansów, do tego Religa itd.). Dzisiaj się nie pozbiera choćby ze względu na wiek Kaczyńskiego.

Wtedy będzie można pomyśleć jak naprawić ten burdel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2021 o 13:56

A aniiula
-2 / 2

@Elathir, myślisz że pan "za a nawet przeciw" wygra? Jego nikt się nie boi, no może PO której głosy odbiera a polityków podbiera. Na ten smutny moment nie ma pis z kim przegrać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 0

@aniiula ależ według tego sondażu przegrywa właśnie wbrew pozorom. Po nie patrzmy na to, że mają najwięcej głosów ale na to, że przy takim wyniku nie maja jak rządzić. Hołownia dogadując się z KO i PSLem ma większość. PiS nie ma jak jej skonstruować. A Hołownia tak dużo KO nie podbiera jak łapie ludzi niegłosujących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2021 o 17:23

A aniiula
-2 / 2

@Elathir, naprawdę wierzysz w koalicję wszechpolską (czy jak by ją tam nazwać). Po samo się zaorze (ciągle to robią), PSL może nie doczekać następnych wyborów i się partia skończy, a Hołownia usłyszy "sprawdzam" i się okaże ile ma tych swoich głosujących. Pamiętaj że to ibris, czyli ten sondaż co nie dawał wygranej ani pis ani dudzie.
Zresztą, wystarczy że kaczyński z konfederacją się dogada i reszta jest nieważna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+1 / 1

@Innuendo84
Grube afery w PiS cały czas wychodzą, ale PiS przyjął taktykę radzenia sobie z nimi w stylu: ogłaszamy, że nie ma afery i tak też się zachowujemy, co jest oczywiście możliwe mając wszystkie służby w państwie na swoją komendę. Gamonie jednak się na to nabierają i powtarzają, że w PiS nie ma afer.... żenujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I idylon
+6 / 10

Polska to kraj pełen frustratów, boomerów, pełny zawiści i zazdrości. Jak widzę te sondaże to aż mi wstyd że żyje w tym kraju. Po jaką cholerę obalano tą komunę to ja naprawdę nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 4

@idylon Bo była nadzieja na lepszą przyszłośc. Ale nadzieja jak to nadzieja... matka głupców....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Innuendo84
-3 / 3

@dncx Czy dostanę minusy jeśli napiszę, że nie ma znaczenia kto wygra? Osobiście nie widzę wpływu rządzącej partii politycznej na moje życie osobiste. Robię swoje w pracy, wychowuję dzieci, płacę podatki. Polityką się nie interesuję i chyba nic nie tracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N naimnaim
+1 / 1

@idylon
"Po jaką cholerę obalano tą komunę to ja naprawdę nie wiem"

Żeby dobrać się do miodku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+3 / 3

@Innuendo84 Nie wiem gdzie robisz zakupy. Ale w Polsce to musisz widzieć skutki podnoszenia podatków, wprowadzania nowych, bez umiaru wyrywania ludziom z mieszeni pieniędzy. PIS obiecywał, że tego nie będzie. bo : "wystarczy nie kraść", ale okazało się, że nawet to było kłamstwem. Dlatego zdziwiło mnie Twoje zdanie, ze nie ma znaczenia. Nie wiem czy inni będą takie same rzeczy robić. Ale PIS się zarzekał, ze będzie lepiej, uczciwiej, porządniej, logiczniej, sensowniej niż za tej obrzydliwej PO. A tu ZONK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Innuendo84
-2 / 2

@dncx Podatki istnieją niezależnie od partii politycznej. Jedna zwiększy tu, inna tam. Obydwie partie mają swoje limity i wiedzą ile mogą zwiększyć/zmniejszyć, żeby system nie padł. Nie zabunkruję z powodu jednej partii politycznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@Innuendo84 Nie, ale powolny wzrost, choć niezauważalny niekoniecznie będzie pokrywany np .z podwyżek wyngrodzeń. Mnie jednak nie chodzi o to, ze są, ale obecna władza nadawało ton, że będzie lepiej niż za poprzedników. A to było kłamstwo w żywe oczy. Podam tylko za FAktopedią, że w ostatnich 4 miesiącach inflacja wynosiła 3,54% (dane GUS i NBP), a wiec do końca roku, przy tym tempie, wynosić będzie 10%. I o tyle zmniejsza się nasze portfele. Przy zarobku 50 tyś zł rocznie, inflacja zabierze ci 5000 zł. Nie wiem jak dla Ciebie ,ale dla mnie to dużo. I winię za to rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
-1 / 1

@dncx to jest inflacja rok do roku, nie za pierwsze trzy miesiące na szczęście. Powinniśmy się w 5% zmieścić, co i tak jest dużo.

Problem podatkami PiSu jest dużo poważniejszy niż inflacja. Jest to spadek inwestycji w sektorze prywatnym. A to może mieć długofalowe skutki w postaci spadku dynamiki wzrostu wynagrodzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 4

Brakuje Konfederacji - co za przypadek. Stąd pewnie brakuje tych 10%.
Współpraca z onetem i Rzeczpospolitą...yyyy tak. Super.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
+2 / 2

@Watcher_Sariel Nie brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+3 / 3

@Watcher_Sariel przecież jest konfederacja z 5,8 na grafice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@Jezuita A sorry moje niedopatrzenie. Dziwne. Jakoś to pominąłem nie wiem czemu. Ostatnie sondaże jakie oglądałem to Konfederacja miała ciągle 10%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malak90
-4 / 6

Jarosław i tylko Jarosław. ja zawsze na niego głosuje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@Jezuita Tylko, że ludzie głosują na swoich ludzi. A, że oni są jacy są.. to cóż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@Jezuita Podchodzę do sprawy tak. Każdy wyborca, który idzie na wybory, głosuje świadomie. Wie na kogo głosował i co są ta osoba reprezentuje. A jeśli nie wie to od razu rzuca się pytanie: Co stało na przeszkodzie, że nie zapoznał się z tą wiedzą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fumanchu
-1 / 1

Do kogo należy północ ! do nas ! Do kogo należy północ ! Do nas ! Za wodzem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2021 o 12:29

M mwa
0 / 8

A mnie akurat śmieszy ból d zwolenników totalnej opozycji. Śmieszy mnie ich histeryczne przekonanie że PiS to samo zło, Kaczyński diabeł wcielony, a wystarczy ich obalić i nastanie dobrobyt i szczęście wszelakie. Śmieszy mnie ich wyzwiska i pogarda dla zwolenników PiS, gdy jednocześnie sami gryzą się o każde gówno i w każdej kluczowej kwestii każdy ma inne zdanie i nienawidzi tych z innym prawie równie mocno co PiSu. Śmieszy mnie że program opozycji to prawie zawsze zbiór ogólników bo każda próba umieszczenia w nim konkretu wiąże się z odejściem części zwolenników którym ten akurat konkret się nie podoba a nie są w stanie znieść że popierana przez nich partia nie jest w 100% zgodna z ich poglądami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+2 / 2

@mwa sytuacja jak w latach 80-tych. Solidarność też była wewnętrznie podzielona, konkretów było mało, ale jak wtedy tak i dzisiaj wiadomo było, że władze niszcząca kraj trzeba obalić bo ojczyzna dłużej tego nie zniesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 1

@mwa piszesz jak typowy polityk PiS "a Platforma nie ma programu", kiedy program jest na ich stronie internetowej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-2 / 2

@Elathir
Mało konkretów Solidarności?
- demokratyczne wybory
- wolność słowa
- wolonść gospodarcza.
Pokaż mi choć jeden konkret obecnej opozycji. Jeszcze niedawno konkretem było popieranie UE, no ale teraz nawet to poszło w diabli, bo najważniejszy projekt UE został przegłosowany głosami PiS i "zdradzieckiej lewicy" a opozycja próbowała zrobić Rejtana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 2

@mwa wolność gospodarcza w postulatach solidarności? Gdzie. Zresztą to są te same ogólniki co teraz:
- demokratyczne wybory
- wolność słowa
- niezależne sądy
itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Brandom
0 / 0

@mwa Przecież możesz spytać o te podpunkty przedstawiciela dowolnej partii i każdy powie, że jest ich zwolennikiem, Dopiero w praktyce prawda wychodzi na wierzch.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
+1 / 3

Prawda jest taka, że tych pierwszych 4 tylko udaje, że się różnią. Jak przychodzi do głosowania kolejnych podatków to jedni drugim pomagają. Jeśli nie głosują "za" to tylko dlatego, że wiedzą że bez nich i tak to przejdzie więc można poudawać opozycję. Plebs wszystko łyknie.
Ten ostatni to pajac, co dla publiczki przebierze się w biały kitel i udaje że ratuje ludzi. Jest prezesem partii "Koalicja" dla zmyłki zwanej PSL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 1

@rentier nie pleć bzdur bo co wnosi taki wpis "Jeśli nie głosują "za" to tylko dlatego, że wiedzą że bez nich i tak to przejdzie więc można poudawać opozycję."? czyli czy głosują "za" czy głosują "przeciw" to nie ma znaczenia, bo masz o nich swoje zdanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
-1 / 1

@jaroslaw1999
PIS - nazwa sugeruje, że jest dla nich ważne prawo i sprawiedliwość.. gdzie oni mają prawo to wiadomo, byle "sprawiedliwość" była po ich stronie...
KO (PO) - ci udają, że sprawy obywatelskie są dla nich ważne, jak było przez 8 lat każdy widział - w nagrodę za dokręcanie śruby ich prezes dostał od cesarzowej Merkel ciepłą posadkę w UE,
PL2050 - ta nazwa sugeruje, że jak zdobędą władzę to przeniesiemy się w rok 2050 hmm... naprawdę ktoś w to wierzy?
LEWICA - ci udają, że walczą o czyjeś prawa a walczą o wszelkie równości, np. żebyś nie miał więcej niż twój biedniejszy sąsiad, bum cyk masz płacić więcej podatków. Ale żeby nie było że ci coś zabrali, dostaniesz tzw. wolność czyli parady równości, będziesz sobie mógł popatrzeć na dewiantów, razem z dziećmi :-)

Różnica między głębokim PRL a sytuacją obecną jest taka, że wtedy miałeś jedną partię, która na tobie żerowała a teraz masz ich CZTERY. Raz na kilka lat możesz wybrać sobie pana, który dowali ci kolejne podatki. PO nałożyło ich jakieś 20, PIS już ponad 30. I żaden z nich nie zniósł podatków nałożonych przez ich "przeciwników". Tylko skończony frajer albo kompletny idiota uważa że są między nimi różnice. I głosuje raz na jednych raz na drugich, i czeka do usranej śmierci aż coś się zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 maja 2021 o 11:12

P popsy2
+4 / 4

ja się dziwię, emerytury 29 gr, opodatkowane po raz drugi (bo to pieniądze z ZUS z czasów PRL), zdenominowane,vat na leki, podatek bankowy, cukrowy, podatek od hipermarketów, wywóz śmieci 300 zl dla 4 os rodziny z dziećmi, szkolnictwo rozwalone(powodzenia na poprawkach), opieka zdrowotna leży, juz w dole, wszystko się sypie, państwo wyznaniowe, sądy w rozsypce pod nadzorem Zera. a Wy paciorki i na PiS 35% ... how?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 1

@popsy2 to proste. Większość ludzi jakich znam głosujących na PiS jedyną telewizję jaką ogląda to TVP, czyli propagandowe Wiadomości. Większość głosujących na PiS chodzi do Kościoła (nie głosujący też). PiS "dało" 500+, 13tą i 14tą emeryturę. PiS broniło przed "uchodźcami" Polskę. Nie ważne co robisz, tylko co mówisz. Wystarczy pominąć emerytury, OFE, kolejne podatki. Wystarczy mówić o wszystkich złych rzeczach, że to wina Platformy i ubrać w odpowiednie ubrania. Puścić potem w Wiadomościach odpowiedni materiał. Najwyższych urzędników (pan Kaczyński, pan Morawiecki, pan Duda) trzymać z dala od wolnych mediów. Wszystkie rzeczy wyciągane przez wolne media obracać w drugą stronę i zakończyć tym, że TVN nie chce płacić podatków na biedne polskie rodziny, że z tych podatków dzieci mogłyby jechać na wakacje nad polskie morze. Trzeba znaleźć działaczy PiS którzy umieją mówić (bo przecież tych, którzy mówić nie umieją trzeba trzymać z dala, bo jeszcze powiedzą coś czego powiedzieć nie chcą). Trzeba ciągnąć z państwa najwięcej jak się da, inwestować te wyciągane pieniądze w PR. Przecież Fundacja Narodowa czerpiąca z zysków państwowych gigantów codziennie obmyśla jak wychwalać PiS. Trzeba jak Hitler przed dojściem do władzy, znaleźć słabą grupę społeczną i wytoczyć im wojnę medialną. Ah, wiele wody w Wiśle upłynie zanim Platforma nauczy się, że partia polityczna to firma i największe pieniądze trzeba inwestować w marketing. Najlepszy marketing to ten nowoczesny marketing sieciowy (chyba tak to się nazywa). Im więcej osób będzie zadowolonych z rządów PiS (rodziny działaczy PiS na stanowiskach) tym większe poemy pochwalne będą płynęły w różnych kręgach i na spotkaniach rodzinnych. Jeden działacz PiS na stanowisku to rodzina 4 osobowa ustawiona do końca życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 0

@jaroslaw1999 z małym zastrzeżeniem. 13 emerytura (nigdy nie wypłacono jeszcze 14.) nie wpływa na zamożność tych ludzi w ogóle.wyobraz sobie, że dostajesz ją jak żyjesz za 1003-1200 jako niepełnosprawny... i spłacasz za nią długi... żyjesz, stary, w 21 w. gdzie czynsz wynosi 450-700 zl jak masz własne lub komunalne. to tylko ci ustawczycy z PRL z emeryturą 6-10 tys.maja na nowy chandelier... :) jestem niepełnosprawna, wiem, co mówię. gdyby nie renta rodzinna i dorabianie tu i ówdzie.cały czas musiałam pracować( na czarno , na pół etatu). dziękuję matkom i osobom niepełnosprawnym które strajkowały w sejmie.troche nas broniły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+2 / 6

Ludzie, obudźcie się w końcu. Tępe pisiory wyłączcie te piedrolone telewizory i tvp. IBRiS ma płacone za sztuczne podawanie sondaży na rzecz tego psychopaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
0 / 0

Dziwnie jest widzieć Kaczyńskiego jako olbrzyma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
-3 / 3

Dlatego demokracja w obecnym rozumieniu tego słowa nie ma sensu. Ani w antycznej Grecji ani nawet w USA demokracja nie polegała na tym, że każdy miał prawo głosu. Żeby mieć prawo głosu trzeba było spełnić pewne wymagania. Trzeba było być kimś, mieć majątek itd. I Rzeczpospolita też nie dawała prawa głosu wszystkim a i tak drobna zbiedniała szlachta stała się narzędziem w rękach magnaterii i skończyło się jak wiadomo tragicznie. Człowiek bez majątku zawsze będzie zależny od tych co dają albo obiecują, że dadzą. Człowiek bez majątku nie powinien mieć prawa głosu. Dlatego Chiny wygrywają ze światem Zachodu. Gdyby mieli demokracje nie osiągnęli by tak spektakularnego wzrostu. Oni rządzą się wedle zasad Konfucjusza. Świetnie wykształcona kasta urzędnicza ma zarządzać plebsem. Plebs ile by nie miał dostępu do internetu, darmowej wiedzy, nowoczesnej elektroniki itd. zawsze będzie głupi i prosty. Będzie dążył do przyziemnych rozrywek, co widać po współczesnych idolach nastolatków w Polsce i Europie. Gdy nasze dzieciaki chcą być yutuberami i influencerkami chińskie dzieci uczą się matmy, fizyki, informatyki i marzą aby latać w kosmos. Dlaczego sami jesteśmy zbyt głupi aby wykorzystać swój głos, dlaczego nie potrafimy wybrać sowie władzy, dlaczego z pokolenia na pokolenia jesteśmy coraz głupsi? Wystarczy porównać poziom matur sprzed lat z obecnym i stanie się jasne, że dawnej matury większość obecnych abiturientów by nie zdała. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz głupsi i nie widzimy, że po cichy władze UE powolutku zmieniają system zarządzania plebsem. W UE powstaje nowy model rządów autokracji urzędniczej a plebs ma tego nie zauważać i się ekscytować wyborami krajowymi, które i tak nie mają większego znaczenia bo najważniejsze decyzje zapadają na szczeblu UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
+1 / 1

Ten pierwszy od lewej musi kopnąć w kalendarz. Inaczej nic się nie zmieni. Zainteresowani, pomyślcie - jest tyle fajnych, łatwo dostępnych trucizn. Przecież to żoliborskie bydlę musi coś żreć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem