Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
43 62
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bihar
-2 / 12

No tak, PSL stracił na wartości to sobie wrzuciliście PL2050, chociaż nie brała ona udziału w żadnych wyborach. Byle by wam się formułka "banda czterech" zgadzała. Ehhh konfa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
-1 / 1

@Bihar PL2050 niestety zaczyna z gadaniem takim samym jak reszta. A charakteryzuje się ono tym, że się mówi "ile to nie zrobimy za pieniądze" bez mówienia skąd je weźmiemy... To już trenowaliśmy, naprawdę. Zdanie może ulec zmianie jak opublikują program, a nie same analizy. Mają niezłe diagnozy co do tego, co w Polsce jest źle.

Ale program gospodarczy to wypisz wymaluj to samo co reszta:
- zwiększyć zasiłek dla wszystkich bezrobotnych
- Należy przeznaczyć dodatkowe środki na podwyżkę wynagrodzeń w ochronie zdrowia, odbudowę rezerw materiałowych, zmianę procedur, które nie zadziałały.
- Mimo kryzysu, obywatelom trzeba zapewnić utrzymanie poziomu świadczonych usług publicznych, takich jak: edukacja czy transport publiczny.

3 z 4 punktów programu pokryzysowego. Z czwartym się zgadzam, porządek z biurokracją. A te trzy - a skąd na to pieniążki? No niestety nie mówią, a szkoda, ale wiemy raczej skąd.

Dalej nie lepiej: Zielony Ład – Zieloni i Solidarni. Brzmi super, ale nie w kraju z takimi zasobami paliw kopalnych. " zintensyfikować wprowadzenie nowych odnawialnych źródeł energii i modernizować kolej – najbardziej ekologiczny i wyrównujący wykluczenie regionów środek transportu." A za czyje pieniądze? Hm?

"Rodzina2050 Trzeba: rozwinąć program wsparcia polskich rodzin, szczególnie uwzględniając wielopokoleniowość, zmniejszyć głód mieszkań przez lepsze wykorzystanie przez samorządy środków dostępnych w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz uchwalenie porzuconej ustawy o funduszach inwestujących w najem nieruchomości, co zapewni środki na modernizowanie i przywracanie lokatorom pustostanów czy zniszczonej tkanki mieszkaniowej. "
To się w życiu nie zwróci, a będzie kosztować tyle co nieszczęsne 500+.

Wszystko fajnie brzmiało w kampanii prezydenckiej, ale jak z tym chcą iść do sejmu, to diagnoza "konfowców" słuszna - to jedna i ta sama banda. Z mojego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy po zwiększeniu zabierania mi z kieszeni jakiś PO-wiec zeżre za to ośmiorniczki, czy jakiś PiS-owiec rozda to w 500+. I tak i tak jestem do tyłu. A czekam na tego, co obieca, że przestanie zabierać w nadmiarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@Goretex Możesz nam je przedstawić.
No chyba, że jesteś skończonym frajerem lub kompletnym idiotą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

@Goretex Ja wiem, że papier wszystko przyjmie i w programach to sobie można różne wymysły pisać.
Wytłumacz przeciętnemu wyborcy czym realnie różnią się powyższe partie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 3

@kondon Najważniejsze, że nie chcą jak Konfederacja wyjść z UE czy zrezygnować z demokracji. Konfederacja z jej kierunkiem wschodnich systemów to ogromne ryzyko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@Goretex To po co piszesz, że są różnice, skoro teraz nie mają one znaczenia? Napisz to za 2 lata...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

@Goretex Jeśli są, to je podaj. Jeśli teraz nie mają znaczenia, to wspomnij o nich wtedy, kiedy będą je miały.
Teraz zachowałeś się w stylu: wiem, ale nie powiem. Niczego to nie wnosi.

Patrząc na to, co robi Hołownia, to nie widać nowej jakości, a program będzie zbliżony do PO.
Może gdzieś, coś będzie mniej źle (przy PiSie to akurat niezbyt trudne...), ale radykalnych zmian (których potrzebujemy), to on nie zrobi.
Tak mi się wydaje i mam świadomość, że mogę się mylić. Zobaczymy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-3 / 3

@kondon Byle Hołownia nie cofał Polski jak Konfederacja przed 1989, gdzie nie mieliśmy demokracji ani gospodarki wolnorynkowej. Dzisiaj Korwin pcha nas w objęcia „jego ekscelencji Putina”.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Hołownia pcha nas do centralnego zadłużenia unijnego, natomiast Konfederacja jest najbardziej wolnorynkową partią w sejmie.
Doucz się, zanim palniesz kolejną bzdurę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 2

@kondon Konfederacja wolnorynkowa? Przecież konfederacja chce wyjść z UE, czyli strefy wolnego handlu! ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@magmag1 Wspólny rynek unii nie jest wolnym rynkiem.
Ten wolny handel, to tylko z nazwy.
Która partia jest bardziej wolnorynkowa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 2

@kondon Aha, a czego nie możesz sprzedać na tym zniewolonym rynku? ;) Każda partia jest bardziej wolnościowa od konfederacji. Żadna nie chce dyktatury i nie kwestionuje demokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@magmag1 Jeśli nie rozumiesz pojęć, to ja Ci ich nie wytłumaczę. Wolny rynek to brak regulacji, w unii regulacji jest mnóstwo, a ich liczba bardzo szybko rośnie.

Konfederacja też nie chce dyktatury i w programie nie ma nic na temat demokracji.
Mam już dość Twoich farmazonów. Tak jak pisałem kilkukrotnie - nie chcesz dyskutować, a tylko oczerniać ludzi, z którymi się nie zgadzasz. Aby to osiągnąć kłamiesz, manipulujesz i dostosowujesz sobie pojęcia jak Ci wygodnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon Ale postaraj się konkretnie, czego nie możesz „ożenić” na unijnym rynku? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@magmag1 Ale postaraj się czytać ze zrozumieniem...
Nie możesz sprzedać NICZEGO bez odpowiedniej zgody urzędnika i dostosowania się do odpowiednich przepisów.
To zdecydowanie nie jest wolny rynek. Przy czym nie mówię, że jest to jakiś komunizm czy coś podobnego. W tym miejscu tylko stwierdzam, że unia nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon Regulacje odnośnie handlu i usług istnieją od średniowiecza. Trzeba było należeć do cechu, aby świadczyć usługi w granicach miasta. Można było np. sprzedawać np. materiał nieuregulowanej, gorszej jakości poza murami miasta. Od słowa „parta”, takich sprzedawców nazywano partaczami. W demokracji większość obywateli umawia się, jak mają być chronione prawa konsumentów. Np. związane z homologacją, bezpieczeństwem, dopuszczonymi składnikami spożywczymi, uprawnieniami lekarzy itd., itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@magmag1 No i mogłeś kupować zarówno towary uregulowane, jak i te nie.
Poza tym chyba dobrze wiesz, że takie urzędy jak sanepid to wielka ściema i wymuszanie łapówek, przez co niczego nie gwarantują. Nawet gdybyś powiedział, że jakieś regulacje muszą być, to jest ich o rzędy wielkości zbyt dużo i nie służą one niczemu innemu, jak kontroli obywateli przez urzędników. Aby na każdego można było coś znaleźć.
Mamy swój, krajowy nadmiar regulacji, a unia ich tylko dokłada.
Absolutnie nie możesz mówić o żadnym wolnym rynku w unii, a co najwyżej o jego elementach.

Z mojej strony to wszystko tutaj. Jeśli się z czymś nie zgadzasz, to sięgnij chociaż do wiki, aby przestać manipulować pojęciami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon A które zalecenia sanepidu najbardziej spędzają Ci sen z powiek. Proszę konkretnie, bo posługujesz się ciągle hasłami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 1

@magmag1 To ja Ci powiem. WSZYSTKIE:
Podaj jedno zalecenie, którego egzekwowanie nie jest albo naturalne (np. sprzątanie), albo bzdurne (wypełnianie druczków, zamykanie lokali, zamykanie lasów (tak twierdziło ministerstwo zdrowia, że to przez zalecenie sanepidu zamknięto lasy - patrz dokumentacja listowna Pana Płaczka), noszenie maseczek nawet gdy cała rada medyczna mówiła, że już nie trzeba, itd...).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2021 o 11:14

M magmag1
-1 / 1

@w0lnosc :))))) A jak np. w słoiczkach określonej firmy znaleziono szkoło, lub np. salmonellę, to powinien sanepid zalecić wycofanie całej partii z obiegu czy też skontrolować proces produkcyjny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
0 / 0

@magmag1 Jakby znaleziono szkło, to w normalnej sytuacji gospodarczej firma plajtuje, a jej właściciel nie wypłaca się z odszkodowań.
A ponieważ mamy sanepid, to sanepid dostaje małą łapówkę i nie ma żadnej kary, no chyba, że media to opublikują. Jakie konsekwencje miały firmy za uzdatnianie spleśniałych wędlin?
Nadal istnieją. Dlaczego? Właśnie istnienie szeregu regulacji sprawia, że nie opłaca się bardzo często (o czym mówiło wielu producentów!) przeskakiwać z niższego poziomu do wyższego. Koszty dostosowania wymagań sprawiają, że cały zarobek przez długi czas idzie w biurokrację, a ryzyko klapy powoduje, że jest to nieopłacalne. Choćby producent piwa Ciechan o tym mówił, że maszyny jego są w stanie produkować 2-3x więcej. Ale przy produkcji 2-3x większej nic praktycznie więcej nie zarobiliby (a wręcz mogli by ponosić dodatkowe straty!). dopiero powyżej 4-5x wyższej produkcji mogliby zacząć więcej zarabiać. Jednak sprzedanie 4-5x więcej produktu nie jest takie proste i narażone na duże ryzyko klapy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2021 o 20:20

M magmag1
0 / 0

@w0lnosc Bankrutuje albo nie, no chyba, że media rozgłośnią. A jak nie rozgłośnią, konsument nie ma ochrony. Inny przykład: jadę sobie na wakacje. Trafiam do miejscowości, gdzie w restauracji na zapleczu szczury sobie chodzą po talerzach, półprodukty nie są trzymane w lodówkach. Dzisiaj wiem, że dzięki kontrolom taki stan jest mniej realny niż gdyby kontroli sanepidu nie było. Zresztą, państwo i zasady jego działania to umowa społeczna. Wyborcy ocenią czy m.in. chcą kontroli czy ich ktoś np. w restauracji nie truje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
0 / 0

@magmag1 znowu bzdury.
"Bankrutuje albo nie, no chyba, że media rozgłośnią. A jak nie rozgłośnią, konsument nie ma ochrony."
Właśnie DZISIAJ jest jeszcze gorzej, bo NIE BANKRUTUJE nawet po medialnej nagonce.

"Trafiam do miejscowości, gdzie w restauracji na zapleczu szczury sobie chodzą po talerzach, półprodukty nie są trzymane w lodówkach."
1. W dobie Internetu ludzie czytają opinie i z nich mogą korzystać.
2. Wyjaśnij mi, po co miałby to robić?

"Dzisiaj wiem, że dzięki kontrolom taki stan jest mniej realny niż gdyby kontroli sanepidu nie było."
Nie. Wierzysz w to. A wiesz, że "sanepid" może być prywatny i to nie jeden? Masz przykład systemu przyznawanych gwiazdek w knajpach. Będziesz wtedy mógł korzystać z knajp, które mają podpisane umowy (i tym na pewno będą się chwalić!) z firmami testującymi.

"Wyborcy ocenią czy m.in. chcą kontroli czy ich ktoś np. w restauracji nie truje."
Zgodziłbym się, gdyby istniał podatek celowy. Jeżeli to idzie z budżetu centralnego - ludzie nie widzą ile to kosztuje. Poza tym wiesz, że nie musiałby to robić jako państwo, a mógłby z poziomu gminnego? Gmina Ustka mogłaby to mieć, a gmina Bytom nie.

PS. Przypominam, że ministerstwo zdrowia twierdzi, że na podstawie decyzji Sanepidu lasy zostały zamknięte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2021 o 7:43

avatar lolo7
+8 / 20

Kolega zapomniał jeszcze o Konfederacji - Luźna zbieranina ugrupowań pełnych różnorakich szurów i oszołomów, których łączy ze sobą tylko wiara w teorie spiskowe, fanatyzm religijny i potrzeba przeskoczenia progu wyborczego czego nie zrobiłyby startując osobno. Mentalność z XIX wieku wymieszana chęcią narzucenia wszystkim swojego światopoglądu. Gdyby polityka była medycyną oni byliby bioenergoterapią.

PSL - Rolnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
-3 / 3

,,...potrzeba przekroczenia progu wyborczego..." - nic dodać nic ująć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 1

@lolo7
"Luźna zbieranina ugrupowań pełnych różnorakich szurów"
patrz "dobry słownik": szur to osoba o radykalnych poglądach politycznych, akcentująca istnienie zagrożeń przez innych lekceważonych, niekiedy wierząca w teorie spiskowe.
1. Tak, bo radykalnym poglądem jest twierdzenie, że człowiek potrafi samodzielnie wydać swoje pieniądze.
2. Tak, bo nie ma zagrożenia ze strony np. ustawy 447, długu publicznego, problemu z ZUS-em (o uwaga, zaczyna te zagrożenie powoli zauważać i rząd, ale od dekad o tym mówili ludzie z tych partii).
3. Tak, bo wcale nie żyjemy w czasach, kiedy całe masy teorii spiskowych jest potwierdzana (np. paszporty covidowe, wymuszanie szczepień, regulacje cenami złota, itd...)
Zatem nie wiem jak Ty, ale dla mnie szur w tym kontekście to jest pojęcie bardzo pozytywne.

"fanatyzm religijny" - a tu się nie zgodzę. Przykład Korwina, który nie jest katolikiem udowadnia kłamstwo.

"Mentalność z XIX wieku" - wyjaśnij mi, co w tym złego? Uważasz, że losowy urzędnik potrafi wydać Twoje pieniądze na Twoje potrzeby lepiej niż Ty sam??? Nawet jak tenże urzędnik weźmie prowizję rzędy 80-90%?
Współczuję samooceny zatem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2021 o 11:23

avatar zelalem
0 / 10

No, ja ta widzę ogromną różnicę miedzy tymi partiami!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 14

@zelalem Co najwyżej na papierze, realnie wszystkie są proamerykańskie/prowatykańskie/proizraelskie, czyli interes Polski mają w dupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazarxd
-3 / 3

- Lewica
- prowatykańskie

xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-1 / 7

@wojekwiesiek To tak jak Ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 3

@wojekwiesiek No boli ruskich i konfederację nasz sojusz z NATO i USA. Trudno, mamy demokrację (czy jak mówi Korwin tfudemokrację) i Polacy wybierają kierunek dla siebie najlepszy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-3 / 5

@ZrytyRyj Tak, dobro Polski jest ci obce, ty byś ten kraj sprzedał każdemu za czapkę śliwek. Nie przeszkadza ci iz jesteśmy w dupie USA, jak kiedy ZSRR, taką masz naturę, tych którym taki układ nie pasuje, wyśmiewasz, takie masz tutaj zadanie.
Tylko po co mi dupę zawracasz? Ukraina niepokalana, Rosja zła, jakieś zmiany? Nie. To papa, przedstawicielu ukraińskich interesów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+2 / 2

W każdym temat, nawet o sraniu, wciśniesz Ukrainę. To już jest obsesja na poziomie mani prześladowczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 3

@magmag1 "Wasz" sojusz? Buhahahahaaaa... śnij dalej, pobudka będzie bolesna:)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 4

@wojekwiesiek Kwestionujesz to, że Polacy w wyborach demokratycznych opowiadają się za sojuszem z NATO? ;) Ruskie trole mogą marudzić ale Polska jest częścią świata zachodniego a nie ruskiego zadupia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 3

@ZrytyRyj To mówisz, ze jesteś Stopa? Wcale mnie to nie dziwi, tylko kogo to interesuje? A meritum jest bez zmian, bronisz interesów Ukrainy, żałośnie szczujesz na Rosję, jak tak nienawidzisz Rosjan, kałach i Donbas? Nie? Brak odwagi, z Polski bezpieczne? A to niespodzianka:]
"Twoja ojczyzna"... błehłehłeee... tam coraz większa bieda, beznadzieja i papa, to jest "potencjał" twojej ojczyzny i tak już pozostanie, a ostatni zgasi światło, ja to wiem, ty tego doczekasz:)))
Kiedy zaczniesz pisać pod swoim starym nickiem, orolius? Nigdy? Bo na to potrzeba odwagi? Fakt:)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 2

@wojekwiesiek :)))))) Ale jako Polak cieszysz się, że gospodarczo odjeżdżamy ruskim, okupantowi Polski od 1939 r.?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 3

@magmag1 "My"... błehłehłee... śnij dalej pozwalam:)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-3 / 3

@ZrytyRyj Błehłehłeeee... następny, walonki, spiryt, Stiopa... co to za słownictwo zza Sanu? A... przestałaś udawać? Błehłehłeee...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@wojekwiesiek Jako Polak ;) cieszysz się, że Polska odjeżdża gospodarczo ruskim, niedawnym okupantom Polski? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

A gdzie PSL i Konfederacja?
PSL- niby wywodzą się ze wsi, a konkretnie to z typowego bastionu PISu. A tak na serio, to obecny PSL ma gdzieś wsie. Podobnie jak zresztą inne partie.

Konfederacja- może kilku ich polityków jest normalnych i gdyby patrzeć tylko na gospodarkę, to można ich poprzeć. Ale pod względem światopoglądowym, to wielu tych polityków jest mniej skrajną wersją PISu. Fundamentalizm religijny, sprzeciwianie się integracji z innymi krajami, wspieranie środowisk typu ONR, bliska współpraca z Ordo Iuris. Szkoda, że nie ma u nas partii, która ma prawicowe poglądy jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze, a jeżeli chodzi o światopogląd, to reprezentuje centrum.

I na tym polega nasz problem. Jesteśmy skazani na którąś z tych partii (jeżeli chcemy choć częściowo przywrócić normalność). Nikt nie obiecuje, że inne partie będą lepsze. Ale jedno jest pewne- jeśli PIS zostanie przy władzy- to będzie tylko gorzej.

Jedno łączy te partie (a przynajmniej PIS, PO, Lewicę). Wszyscy wierzą, że w polityce zagranicznej istnieje coś takiego jak przyjaźń. I dlatego nigdy nie kierujemy się naszym interesem. Choć za PO i SLD przynajmniej mieliśmy normalne relacje prawie z każdym. A za PISu jesteśmy skłóceni z każdym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
0 / 0

@Cammax
psl istnieje tylko dlatego, że media o nich jeszcze trąbią. Z resztą tak jest też z lewicą. Biedroń był pompowany przez TVN 24h/dobę w kampanii prezydenckiej, miał być nową jakością i lekarstwem na dudusia a okazał się kompletną klapą, zdobył około 2%.
A media w większości zachodnie będą promować każdą partię, która gwarantuje brak jakichkolwiek pozytywnych zmian (np. zmniejszenie biurokracji, podatków itd.). W wiadomościach nie usłyszysz newsów biznesowych, ba nawet nie usłyszysz jakichkolwiek pozytywnych wiadomości, jest tylko straszenie koronawirusem, rosją, pokazywanie na zmianę pis-po-sld-psl i ostatnio hołowinie, który jest wymysłem mediów i kolejną nową jakością na miarę rysia petru. Naprawdę sprawy światopoglądowe są tu najmniej istotne. Bo brak religii lub jej przymus w szkole nijak się ma na jakość życia ludzi. Dlatego np. konfederacja ma w programie bon edukacyjny. Tego nikt inny nie proponuje a pomysł dałby wybór i skończyłby definitywnie ten temat. I kolejna sprawa tj. aborcja to też temat podgrzewany bez przerwy, straszą nim na okrągło. A jak ktoś ma pieniądze to mu to wali. Nie można w PL to pojedzie do Czech i co mu zrobią? Tylko trzeba mieć pieniądze. Ale nie będzie przeciętny kowalski ich miał jak mu państwo zabiera 60% wypracowanych pieniędzy, a wg niektórych wyliczeń nawet 70%. Ja zabrałbym Ci 5 zł dałbyś mi w morde. Państwo zabiera Ci 2/3 owoców pracy i cieszysz się, że o ciebie dba. Spróbuj zgłosić się teraz do szpitala albo spróbuj w sądzie coś szybko załatwić. Zobaczysz jak o ciebie dba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2021 o 16:12

avatar Cammax
-1 / 1

@rentier smutne, ale prawdziwe. Najgorsze jest to, że i tak dla wielu ludzi "ważne, że bynamni dajo"/lub że nienawidzą jakiegoś kraju/innej partii. A gdyby zapytać takiego, co konkretnie podoba mu się w programie popieranej przez niego partii to "yyy... jakiego programu?".

Politycy potrzebują sporów światopoglądowych żeby jeszcze bardziej podzielić ludzi. Wtedy po obu stronach ujawniają się coraz większe oszołomy, a media mają co pokazywać. Bo ludzi bardziej zainteresuje ktoś, kto jest za całkowitym zakazem aborcji (nawet w przypadku zagrożenia życia matki)/uważa, że to zwykły zabieg, niczym usunięcie zęba niż ktoś, kto po prostu jest za kompromisem i wie, że zazwyczaj nie jest to łatwa decyzja. Nikogo nie zainteresują homoseksualiści, którzy chcą normalnie żyć/normalni patrioci szanujący innych. Ale półnagie/heilujące oszołomy już tak.

Niestety, coraz częściej mam wrażenie, że żeby teraz wygrać, to trzeba obiecywać jeszcze więcej zasiłków niż "daje" PIS. I nawet gdyby się w ten sposób doprowadziło do całkowitego upadku kraju, to i tak znajdzie się ktoś, kto powie: "na ale dają, a tamci nie dawali/dawali mniej".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
0 / 0

@Cammax jest partia, która ma prawicowe poglądy gospodarcze, a także jest skrajnie liberalna światopoglądowo. Zwie się Partia Libertariańska. Ale ludzie jej nie popierają, w przeciwieństwie do Korwina. Czemu - nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Syphar ludzie głosują na polityków, których widzą w mediach. A media pokazują głównie PIS, PO, Lewicę i polityków Konfederacji jak palną coś głupiego.

A innych praktycznie nie ma w mediach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem