Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
120 141
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+6 / 6

Problemem nie jest technologia a sposob jej wykorzystania. Bo jesli np takie miktochipy wprowadzone do mozgu beda zapobiegac padaczce to jest spoko opcja. Albo uzupelniac uszkodzone czesci mozgu, np dla osob z porazeniem mozgowym.

Gorzej jesli beda mialy wylacznie byc modulem gps itp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+3 / 9

@rafik54321 prędzej zostanie zrealizowana wersja gorsza, przecież państwo musi wiedzieć gdzie są jego niewolnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 3

@y0u wiesz, sama szybka możliwość lokalizowania obywatela nie jest jeszcze taka tragiczna. Problem jest wtedy kiedy każdy będzie monitorowany gdzie jest i co robi. Chip używany WYŁĄCZNIE do lokalizowania osób podejrzanych byłby do zaakceptowania, ale bardzo łatwo przekroczyć uprawnienia i to jest niepokojące.

Np wg mnie, nielegalne powinny być spersonalizowane reklamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+1 / 1

@rafik54321 Szybkie lokalizowanie obywatela nie jest problemem w dzisiejszych czasach. Obywatele podają na tacy nie tylko swoją lokalizację ale też co robią, gdzie i z kim, i kiedy planują robić coś innego itd. Ochoczo dzielą się też wrażliwymi informacjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Schneemil tylko że temat polega przede wszystkim na tym, że przestępcy tego NIE robią :/ . Więc pozostają kryci. A ewentualne chipowanie ludzi tuż po urodzeniu, rozwiązuje ten problem...

Nie żebym był fanem tego rozwiązania, ale może ono być użyte w dobrych celach.
Ogólnie zbieranie informacji o konkretnych obywatelach powinno być nielegalne.
Podobnie kiedy np taki microsoft sam, bez zgodny instaluje aktualizacje. To jest włamanie, a to że na ich system - nieważne. To tak jakby producent zamka, przychodził bez twojej wiedzy i zgody, aby sobie popatrzeć i rozebrać twój zamek :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
0 / 2

@rafik54321 Zgadzam się z Tobą. Tylko zawsze trzeba pamiętać, że dobrymi chęciami to jest wybrukowane piekło. Oczywiście jak coś takiego stanie się faktem to na początku będzie opór, później ludzie się przyzwyczają a później przyjdzie coś nowego i tak dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Schneemil dlaczego przestępcy istnieją? Przestępstwa istnieją bo łatwiej się czegoś dorobić nielegalnie niż legalnie. To raz.
A dwa, dlatego że każdy przestępca myśli że akurat jemu się upiecze. Wyeliminuj te dwie opcje, a przestępstw nie będzie wcale.

Jednakże, trzeba też pamiętać że ściągając podatki, nie można z ludzi zdzierać. Bo społeczeństwo które nie ma nic do stracenia, oznacza rewolucję. A do takiego stanu rzeczy, powoli w Polsce dochodzimy :( .

Wg mnie, rząd powinien przede wszystkim, przebudować system podatkowy, mocno go uprościć. Zredukować liczbę urzędników, co dałoby wyraźną oszczędność. Obniżyć progi podatkowe, zwiększyć kwotę wolną od podatku. Zamiast dawać socjał - dawać ulgi podatkowe.

Jeśli np musiałbyś pracować na nowy samochód, przez raptem rok z hakiem, a nie jak teraz przez kilka lat, to ludzie byliby dużo mniej skorzy do przestępstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
-1 / 1

@rafik54321 wiem to i w większości zgadzam się z Tobą. Nie daj się jednak ponieść idealizmowi. Przestępcy byli są i będą. To leży w naturze ludzkiej. Jakoś w takich Niemczech, USA, Wlk. Brytanii itd. na samochód musisz pracować dużo krócej niż u nas, a przestępstw wcale nie jest mniej. Nie uczyłem się ekonomii ale wiem, że jednym z praw jest to, że ludzie mają nieograniczone potrzeby.

Niestety, jedyną drogą (jaką widzę) do wyeliminowania przestępstw jest totalna kontrola - czyli niewinni ludzie muszą rezygnować ze swojej wolności, prywatności itd. Pozostaje jeszcze pytanie kto będzie pilnował strażników, kto tych pilnujących itd.

Podatki, ulgi, socjal - 100% poparcia.

Redukcja urzędników - marzenie ściętej głowy. Polecam wywiad, którego kiedyś udzielił Aleksander Oleksy (tak, były PZPR-owiec, później premier). Można go nie lubić ale wielu wypowiedziom nie sposób zaprzeczyć. Mówił m. in. o administracji. Porównał ją do żywego tworu, który broni się. Przykład: rząd planuje redukcję administracji o 10%. Szefowie urzędów i inne osoby decyzyjne szybko w krótkim czasie mnożą stanowiska, zatrudniają nowe osoby i w ostatecznym efekcie po redukcji mamy więcej urzędników niż przed ogłoszeniem planów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

Ale jak chip miałby się łączyć i synchronizować z mózgiem? Wybacz, ale to niedorzeczna mrzonka. Zapobiegać napadom padaczki ok zgodzę się, jest to jakoś do ogarnięcia przez logikę. Niemniej pierwszą rzeczą jaką przychodzi na myśl gdy wyobrażam sobie coś takiego krążącego w moim organizmie jest możliwość rodem z kreskówek: "włączono autodestrukcję".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 0

@rafik54321 oglądałeś może film "Wróg publiczny", tak przy okazji tam też było przedstawione podejście, że tylko ci źli powinni się bać inwigilacji. Co wyszło to wiesz jeśli widziałeś film.

@Schneemil nie wszyscy, i chyba tylko dlatego ciągle coś w tym kierunku kombinują. (tak odnośnie Twojego pierwszego komentarza)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2021 o 10:44

B Bongo123xyz
+3 / 5

Ogień daje ciepło ale źle wykorzystany spali cały twój dobytek. Czy to oznacza, że mamy nie palić w kominku albo piecyku gazowym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matm88
-1 / 3

Ale w kominku mozesz grzac kiedy ty chesz a nie kiedy ci ktos pozwoli. Jesli masz wybor wziasc chip czy nie- twoj wybor. Jesli cie do tego zmuszaja-cos tu jest nie tak. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+3 / 5

Skoro spiskowcy uważali, że takie czipy są powszechnie używane, a rzeczywistość pokazuje, że czip powstał dopiero teraz to tak - to jest teoria spiskowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+3 / 3

@LowcaKomedii Nie muszą nic dodawać do szczepionek. Wystarczy odpowiedni pojemniczek i cyk do jedzenia. Przecież taki chip nie jest wieczny. Trzeba co chwilę zaaplikować nowy. Aktywuje się go korzystając z komórki. Proste i skuteczne.

P.S. Jaja sobie robię ale raz wcisnąłem ten kit koledze spiskowcowi. Oczy miał jak spodki i widać było jak z jednej strony oblewa się zimnym potem a z drugiej aż drżał na myśl, że będzie mógł się pochwalić rewelacją ze "sprawdzonego źródła" :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robsta76
+1 / 1

Jak takie czipy są ładowane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
0 / 0

@Robsta76 To chyba oczywiste - Ty jesteś baterią ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar longlong
-2 / 2

@Robsta76 a twoja karta bankomatowa jak? czip działa jak karta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RayHunter
+1 / 1

Od lat nosicie przy dupie telefony i dzielicie się w nich swoimi najskrytszymi sekretami, swoją lokalizacją i problemami. Na jaki ch***j ktokolwiek zadawałby sobie tyle trudu by was szczepić skoro dobrowolnie mówicie im wszystko co chcą wiedzieć? I to czego nie chcą wiedzieć też im mówicie :) !! Trzeba być naprawdę ograniczonym by wierzyć że ktoś was będzie szczepić by wiedzieć co będziecie robić. Będziesz w robocie albo w domu bo prowadzisz jeden z drugim smutne życie kredytowego niewolnika !! Tyle w temacie idę spać bo jutro do roboty :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
0 / 0

@RayHunter Mylisz się. Ja nic nie udostępniam z własnej woli, nie mam fejsa, nie mam nk, twittera, kamery w kompie, płatności w telefonie, ani żadnej tego typu aplikacji... używam telefonu starego typu, cegły na granicy działania, nie smartfona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2021 o 23:17

S Schneemil
-1 / 1

@Wolfi1485 To czego używasz wystarczy tym co chcą Cię inwigilować. W takich czasach żyjemy :-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem