Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1090 1123
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jaroslaw1999
+6 / 10

@Horsman jak coś to nie "hipokrytom" tylko hipokrytą. Po drugie można na to, że PO wstawiało swoich posłów i ich rodziny do spółek Skarbu Państwa, odpowiedzieć w ten sposób: "ale nie aż tak". Kończąc już, pan Roman Giertych nie jest z PO, a tylko dla nich pracuje. Pan Giertych był w 2006 roku po tej samej stronie barykady co pan Kaczyński, więc chyba ciężko go posądzać o posady w spółkach Skarbu Państwa za czasów rządów PO-PSL

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+7 / 7

@Horsman chcesz powiedzieć, że mówisz o panu Giertychu jako hipokrytą na zaś? :) Nie kumam. Jest hipokrytą, bo w przyszłości coś zrobi? Nie przypominam sobie, żeby żony polityków PO zasiadały w zarządach spółek Skarbu Państwa. Możesz wymienić chociaż jedną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Horsman
Herbert Wirth Ukończył studia magisterskie na wydziale geologiczno-poszukiwawczym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ze specjalnością: geologia złóż rud i geologia matematyczna. Po studiach doktoranckich na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Następnie habilitował się w dziedzinie nauk technicznych na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej[1]. W 2019 otrzymał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych[2][3].

W latach 1981–1991 pracował w Przedsiębiorstwie Geologicznym we Wrocławiu. Między 1992 a 1998 był zatrudniony w firmach zajmujących się analizami geologicznymi. Z KGHM zawodowo związany jest od 1998, gdy zaczął pracę w Centrum Badawczo-Projektowym Miedzi „Cuprum”[4].

W 2009 został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki akcyjnej KGHM Polska Miedź[5]. Został również przewodniczącym rady nadzorczej Centrum Badawczo-Rozwojowe KGHM Cuprum Sp. z o.o.[6], a także przewodniczącym rady dyrektorów KGHM International. Prezesem zarządu KGHM Polskiej Miedzi był do 2016. Objął stanowisko profesora na Politechnice Wrocławskiej[7].

Jest współtwórcą think tanku Poland Go Global[8]. Członek prezydium Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk[7].

Możesz powiedzieć gdzie jest tutaj nepotyzm? Nie licząc pensji (która jest wyliczana odpowiednim algorytmem, a nie wg "widzi mi się") to chyba lepsza osoba na stanowisko prezesa KGHM niż pan Obajtek na stanowisko prezesa Orlenu. Chyba Herbert Wirth nie był politykiem, bo piszesz cały czas o kolesiostwie w spółkach Skarbu Państwa i zatrudnianiu rodzin polityków. Stąd nasuwa mi się pytanie, czyją rodziną pan Herbert Wirth jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 3

@Horsman . Za czasów PO obowiązywały egzaminy i konkursy na stanowiska w spółkach SP, a w urzędach istniał korpus służby cywilnej. Więc nawet jak krewny polityka chciał gdzieś się zahaczyć to przynajmniej minimalne wymagania musiał spełnić. PiS zniósł wszystkie wymogi, dyrektorem czy prezesem może zostać człowiek bez ukończonej podstawówki, jedyny wymóg to legitymacja partyjna i koneksje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+21 / 31

Giertych ostoją normalności. Koniec świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+9 / 9

@Maras78 - noooo....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+19 / 23

@Maras78 Pamiętaj. On był w rządzie z PIS. Widział to wszystko, ale wtedy w wersji light. Dziś jest wersja hard, gdzie PIS nie ma już żadnych oporów. Nie ma żadnych "ale". Może sprzedać ludzi za 2 denary i co mu zrobisz? 20 mln wyborców go popiera. To 2/3 wszystkich wyborców. Mają poparcie polityczne, no to robią co chcą. I tak będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andyk77
+11 / 13

@Maras78 Z Leppera też sie śmiano, a teraz okazuje się, że miał wiele racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+10 / 12

@Maras78 sam się dziwię, bo jak wspominam LPR i ich młodzieżówkę, to w życiu bym czegoś takiego nie powiedział. Chociaż kilka pomysłów miał dobrych, np. mundurki w szkołach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+3 / 7

@dncx
Od kiedy 30% w 36 milionowym kraju to 2/3 wyborców?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+4 / 6

Potwierdzam. Nigdy nie spodziewałem się tego, że będę popierać weszpolaka.... Koniec świata!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+1 / 1

To się poprawie:
Od kiedy 30% z 30 mln uprawnionych do głosowania to 2/3.
Dodam jeszcze, że nawet wygrywając wybory uzyskał 43%, co też nie daje 2/3.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@VenarNarco 10 mln, które głosowały na PAD w zeszłym roku i 10 mln, które nie poszły na wybory, czyli de facto zagłosowały również na PAD. Bo też dziś nie można stać z boku i powiedzieć: To nie moja sprawa, mnie to nie dotyczy. Dziś dotyczy to każdego, a po wprowadzeniu "nowego ładu" każdego, nawet niemowlę. Więc stad te 20 mln.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
0 / 0

@dncx
Spoko, teraz rozumie twój sposób myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+8 / 12

I co z tego?
Kaczka ma na Morawieckiego takiego haka, że ten będzie nawet goło po Warszawie o 16:00 ganiał bez żadnego skrępowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D demet1976
-3 / 13

Panie Giertych to jest racja co pan pisze i nie można się z tym nie zgodzić problemem jest to kto pisze te słowa . Z tego co pamiętam lubi pan Poznań w latach 2000 na UAM pana żona "studiowała" prawo do tej pory chodzą legendy pana rozmów z profesorem na temat nie zdanych egzaminów małżonki, kim pan jest co pan może. Nie tak dawno zażywał pan relaksu w celi więziennej ,może pan opowie jak wybudowano leśną polanę w dopiewcu kto tam paluchy maczał na jakiej klasie ziemi jest osiedle. gdybym to ja tak robił dawno siedziałbym w pierdlu ale w polityce się nie rozliczacie żeby samemu nie być rozliczonym. To pismo to ja mam prawo napisać a napisał HIPOKRYTA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lusja
+6 / 12

@Aminio Nie umiejacy. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 6

@Aminio Najlepsze, że ten jegomość był ministrem edukacji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lusja
-2 / 2

@Myslaca_istota Imieslow. Osoba nie umiejaca czytac, nie znajaca jezyka polskiego, nie uzywajaca glowy wlasciwie... Kilka przykladow dla umiejscowienia w pamieci. Pozdrawiam. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darekg
+14 / 16

Można faceta nie lubić, ale to sama prawda. Zarabiasz więcej niż 6tys - jesteś burżujem i trzeba Ciebie złoić. Gęby pociotków pisowskich i patole co jej się pracować nie chce /a wręcz nie opłaca/ trzeba jakoś wykarmić. Pracować się odechciewa. Dość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 7

@darekg Nie mam powodu go nie lubić. To jeden z nielicznych nawróconych na zdrowy rozsądek. Jestem daleki od bicia pokłonów w takich przypadkach, ale doceniam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 5

Trochę reklama książki wyszła ale jednak prawdę napisał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+4 / 8

Problem w tym, że żaden wyborca PiS tego nigdy nie przeczyta. Nie jestem w ogóle pewien czy oni potrafią czytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 5

@Ynfluencer bo nie mają umieć czytać - mają słuchać odpowiedniego radia i odpowiedniej tv. Nie mają nawet myśleć, bo władza im powie co mają myśleć i robić. Jedyne, co mają robić samodzielnie to głosować i płodzić więcej takich jak oni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

@Ynfluencer @Vinyard potrafić raczej potrafią, ale tylko jeśli treść jest dostosowana do ich poziomu intelektualnego. Np. PISowiec zrozumie zdanie "je**ć zło i lewacko jewrope, wyjdźmy z nij natychmiast, nam do szczynścio wystarczy przyjaźń z Węgrami, prezes, Rydzyk i pinionszki na bombelki, no i dobrze tak złym prywaciorzom, niech na nas płacą" (ZANIM KTOŚ SIĘ DOCZEPI PISOWNI: jest to PISowska nowomowa, czy raczej gwara, więc pisownia jest w stu procentach celowa, choć i tak za mało błędów).
Ale już np.: to straszne, że upadamy w wyniku kryzysu gospodarczego spowodowanego przez PIS, wychodzimy z UE również przez nich, a musimy współpracować z innymi krajami niż Węgry, choć PIS tego nigdy nie pojmie. PIS notorycznie łamie konstytucję, prawa człowieka, szykanuje inne narody i wszelkie mniejszości, no i wprowadza tu państwo wyznaniowe. Nawet jeśli to przeczytają, to nic nie pojmą z tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem