Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1414 1444
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+11 / 21

Nawrócony na co? Bo z tego co wiem ciągle szuka.

Ps nie dyskutuje z jego stwierdzeniem, tylko z twoim tytułem bo jakoś trudno mi sobie przypomnieć by on miał zdanie odwrotne kiedykolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+8 / 14

@Tibr
Masz słabą pamięć albo nie interesowałeś się tematem. Otóż Kazik w 2016 roku zachwalał PiS jako ugrupowanie, które przywróciło artystom 50% ulgę podatkową (nie limitowaną) z tytułu kosztów uzyskania przychodu. W 2012 rząd Tuska ograniczył stosowanie tej ulgi do ok 43 tys, co strasznie rozsierdziło Kazika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+4 / 14

@perskieoko z tego co ja z kolei pamiętam Kazik w 2016 roku chwalił nie tyle PiS, co to konkretne rozwiązanie PiS. Wiesz co, to ja i dzisiaj pochwalę - brawo Morawiecki & Kaczyński za plan dopuszczenia budowy domów po 70 metrów bez papierologii, krok w dobrą stronę, czekamy na więcej. To, że mi się podoba ten ich pomysł nie znaczy, że nie uważam, że na drzewach zamiast liści...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 8

@perskieoko ale czy to, że będę się cieszył z obniżenia podatku, ba powiem, że to dobry pomysł i mu przyklasnę to oznacza, popieram partię, która to zrobiła?
Mógłbym tak powiedzmy jeszecze myśleć gdybym opierał się na jednej wypowiedzi, czy danej sprawie tylko czy to byłoby prawdziwe stwierdzenie czyichś poglądów.
Zdaje się, że Kazik od zawsze miała dość sprecyzowane poglądy co do ludzi rządzących przez ostanie dekady w ogóle.
Tak więc twierdzenie, że gdy lubię humus z ciecierzycy i będę nawet peany wygłaszał na jego temat oznacza, że jestem węglanem jest idiotyczne w założeniu;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2021 o 11:20

avatar perskieoko
+1 / 7

@Tibr @Syphar
No jeszcze raz widać u Was słabą pamięć. Kazik chwalił PiS w kontekście zamachu na TK - nie przeszkadzało mu to, bo dostał od nich działkę. Ja bardzo lubię twórczość Kazika, i powiem że byłem mocno skonfudowany jego stosunkiem do działań PiS. Dlatego uważam że stwierdzenie o "nawróceniu" Kazika ma sens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 7

@perskieoko to najbardziej pochlebna wypowiedź z tego okresu "Zarzuca mi się, że nie wypowiadam się o zagrożonej demokracji. Nie czuję generalnie zagrożenia, że tutaj łamie się reguły demokratyczne. Oczywiście, zaliczane są pewnego rodzaju wpadki, które są zupełnie niegodne ludzi sprawujących władzy, ale tak się działo w wolnej Polsce od 1989 r. Jestem za tym, że demokracja musi być respektowana, ale Polska też jest ważna – powiedział.

Pytany przez prowadzącego program czy jest zwolennikiem PiS, zaprzeczył i powiedział że nie głosuje na partię Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że ma prawicowe poglądy, a w kwestiach gospodarczych blisko mu do myśli liberalnej. Tymczasem, w jego ocenie, PiS jest partią socjalistyczną w kwestiach ekonomicznych."
"Kazik ... Podkreślił, że jego zdaniem, narracja z obu stron konfliktu jest jednorodna, widać tylko "okładanie się cepami" i wykrzykiwanie swoich haseł bez nastawienia na odbiór."

To są stare wypowiedzi więc trudno je przekładać na czas obecny ale trudno się spodziewać by były bardziej pochlebne obecnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2021 o 14:36

G grzesik_w
0 / 0

Co z tego wynika? Nieważne, że system sądownictwa jest zniszczony, nieważne, że Polska jest pośmiewiskiem i z każdym jest pokłócona, nieważne, że w Trybunale zasiadają komuniści, osoby bez kompetencji i kultury wydające orzeczenia na polityczne zamówienie, nieważne, że ludzie są zatrzymywani przez policję choć nie ma ku temu podstawy prawnej. Co jest za to ważne? Jak ktoś mi zabrał kasę w podatku, to był zły. Kiedy ktoś inny oddał kasę w podatku to jest dobry. Teraz jednak ten sam zabiera kasę w ramach "nowego ładu" to jest jednak zły. Nieważne jest zabieranie wolności - ważne jest czy ktoś mi bezpośrednio zabiera czy daje kasę. Piosenka "Wolność" była śpiewana chyba przez zupełnie inną osobę - choć dziś jest aktualna jak nigdy od lat 80-tych. Smutne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+18 / 18

Wiele osób popierało PiS, póki nie doszedł do władzy. Ale zmienili zdanie, jak już zaczęli rządzić i pokazali, co potrafią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+11 / 15

@El_Polaco mam takiego kuzyna, niedawnego wielbiciela pis, któremu tłumaczyłem, że jak ktoś posługuje się kłamstwem i manipulacją, to nie powinno się cieszyć z tego że dotyczy to innych, bo wcześniej czy później dotknie to i nas. Teraz zarabiając wielokrotność średniej krajowej, dowiedział ile będzie go kosztował "nowy ład"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2021 o 21:20

K killerxcartoon
+1 / 3

Nic dodać nic ująć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 11

Nie zgadzam się. Moim zdaniem PIS to naziści, a nie komuniści.
Przecież nazizm też zakłada poparcie dla socjalizmu, choć nie zakłada nienawiści do bogatych ludzi (a PIS już tak).
A jest mi ktoś w stanie przytoczyć sytuacje, gdy komuniści szczuli na mniejszości narodowe? No właśnie. A PIS nieustannie promuje nienawiść do innych krajów, podobnie jak niemieccy naziści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pietrok
+3 / 5

@Cammax Komuniści swego czasu szczuli na Żydów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

@Pietrok no, to jedyny wyjątek. Na inne narody nigdy nie powiedzieli złego słowa. A PIS nienawidzi każdego narodu innego niż polski lub węgierski. No i u PISu nie była to, że tak powiem jednorazowa akcja, tylko cały ich program jest oparty na nienawiści. Co jednoznacznie stawia ich w grupie partii typu NSDAP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

O których komunistów pytasz? Komuniści ze wschodu mieli na pieńku z wieloma mniejszościami i traktowali ich jak podludzi. To nie jest kwestia komunizmu, a samej idei jednolitej wspólnoty. Jak jesteś inny, to jesteś przeciwko nam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mario391978
0 / 2

Nie mieszaj się chłopie w politykę bo skończysz na Netflixie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
//