Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
503 521
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wojekwiesiek
+6 / 18

@Goretex I właśnie piszesz o dużej dawce konsekwencji (płynącej z Brukseli), za PiSowskie nicnierobienie. Precyzyjnie, PiS nawet nie próbował dogadać się z Czechami, czy lobbować w Brukseli, bo... nie. Bo to jest PiS, konsekwentny i precyzyjny w skłócaniu nas z każdym.
Sławomir Metzen, Konfederacja, kulturalnie, rzeczowo, na temat, rzecz niemal nie spotykana w polskiej polityce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 2:03

T truskawka90
+3 / 7

@wojekwiesiek Menetez w tej kwestii mógłby być bardziej obiektywny a nie winą obarczać TSUE. Jak ma niby PiS lobbować jak wiecznie pluje na innych? Wśród kogo ma lobbować jak Polska jest uważana za kraj oszołomów? Chciałbyś z oszołomem w jakieś układy wchodzić? Nie wiem czy w Europie są państwa które Polskę traktują poważnie. Ogólnie to strona polska nie tyle nie chciała się dogadać ale miała wprost wj...bane na Czechów. Typowo polskie podejście - nam dumnemu narodowi .... (tutaj wyciąganie historii, że coś kiedyś tam żeśmy zrobili, przeżyli itd. i w ogóle to jesteśmy niezrównani) jakiś pepik będzie mówił co trzeba robić. Problem Turowa ciągnie się już dosyć długo. Nie rozumiem zdziwienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 12:35

I irulax
+2 / 12

Za dużo literek aby przeczytał standardowy wyborca PISu, nie mówiąc już o czytaniu z rozumieniem. Dla mnie takie działania zawsze przypominają próbę noszenia wody durszlakiem -> im większy durszlak, tym więcej dziurek i tym samym więcej wody wycieka. Tak właśnie zachowuje się PIS wobec naszej gospodarki. Powinniśmy spodziewać coraz więcej sztuczek aby oskubać nas z kasy. Chyba, że społeczeństwo cudownie zmądrzeje i pogoni całe to tałatajstwo. Ale raczej się nie zanosi, więc pozostaje lament w internetach. Raczej niewiele to da, bo mityczny "wyborca PISu" takich rzeczy nie czyta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-5 / 11

@irulax Literek faktycznie dużo, ale meritum zero. Ulżył sobie opluwając PiS i TSUE, a na temat samej kopalni nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Populistyczny bełkot, nic więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+2 / 4

@usiek1992 Jak dla mnie ten tekst w cale nie był o Turowie, tylko o organizacji.
Ale jeżeli dla ciebie jest to bełkot, to tylko świadczy o tym jak łatwo twój mózg się poddaje i przestaje "kumać".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 20:56

P pyrkacz
+3 / 5

A tak jaśniej - jak mocno nadepnęliśmy Czechom na ogonek ? Bo jak na razie obwiniamy sąsiadów, że to ich problem , bo ogonek ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+6 / 6

@pyrkacz

Od kilku a może nawet kilkunastu lat, w miarę powiększania się odkrywki, w Czechach w obszarze położonym blisko kopalni spada poziom wód gruntowych.

Akurat jestem z tej części Polski, więc wiem, jaka byla reakcja polskich władz. Żadna. Przez ten okres mogli albo wynająć sztab naukowców, żeby raz na zawsze rozstrzygnąć, czy kopalnia ma na to wpływ czy chodzi o inne czynniki,Oczywiście tego nie zrobili.

Mogli też sfinansować albo dołożyć się do budowy wodociągu, żeby doprowadzić wodę do tej części Czech z innych ujęć czy zbiorników wody. Oczywiście tego też nie zrobili. Na gruncie lokalnym rządzi PiS i relacje z sąsiadami są praktycznie żadne. Nie są skłóceni ze wszystkimi, jak ten rząd, ale w ogóle nie dbają o jakiekolwiek relacje z sąsiadami, jakby nie istnieli.

Przypominają mi się słowa Trzaskowskiego, czym się kończy polityka walenia pięścią w stół zamiast umiejętnych negocjacji. I właśnie możemy obserwować efekty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+3 / 7

Gdyby jeszcze jakiś zwolennik PiS-u to przeczytał i się nad tym zastanowił. Jednak znając życie tak nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yarpen_Melitele
+1 / 7

Ta elektrownia powinna zostać zamknięta już dawno temu i bynajmniej nie są tu winne władze PIS ale także poprzednie rządy. Takie kary jakie Polska płaci za użytkowanie tego molocha wystarczyłyby aby każdy dom jednorodzinny w Polsce miałby panele fotowoltaiczne na dachu o mocy 10 kWp. Ponadto pisdzielce całkowicie zakazały budowy siłowni wiatrowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 6

@Yarpen_Melitele
Zabroniły elektrowni wiatrowych bo firma D. Kulczyk jest potentatem w tej materii, więc aby zniszczyć jej biznes, niszczą całą gałąź energetyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S severino
0 / 6

@Yarpen_Melitele, bo elektrownie wiatrowe to pomyłka .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yarpen_Melitele
+2 / 2

@severino Nie jest to pomyłka. Polska ma najdroższy prąd w Europie a to tylko dlatego że płacimy gigantyczne kary za emisję CO2, powiem więcej, elektrownie sprzedają swoje prawa do emisji innym podmiotom bowiem wolą zapłacić wyższą karę a koszty i tak przerzucają na odbiorców. Niemcy mają znacznie większy udział w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Polska sieć energetyczna jest przedpotopowa, prąd płynie tylko i wyłącznie w jednym kierunku, doskonale wiedzą to użytkownicy paneli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-5 / 7

Pan Mentzen jak zwykle "na temat" - wszystkich krytykuje, nie mając nic sensownego do powiedzenia w temacie samej kopalni. Prawacki populista - nic dodać, nic ująć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 14:44

P Prally
0 / 2

@usiek1992 Jakbyś miał minimalne pojęcie o Cybernetyce, albo mówiąc prościej, organizacji, to byś zrozumiał o co chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 20:57

B Bigoszprawiczka
+1 / 1

Slawus Mentzen fajnie pisze rzeczy oczywiste. Problem w tym że to Jerzy Urban już od co najmniej 15 lat pisze że polską energetykę trafi szlag i jest to już nieuchronne. Dam wam dobrą radę chodź uważam rodaków za naród niezbyt bystry. Kupcie sobie lampy naftowe bo czeka nas powrót do czasów 2 RP bez szans na ucywilizowanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
+1 / 3

widzę trochę niekonsekwencji. jak unia blokuje NS2 jest dobra. jak blokuje Turów jest zła. mentalność Kalego z Trapezfikku Dolnego z Mozambiku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KittySzczerbacka
0 / 0

mogli się z Czechami dawno dogadaç , ale tego nie zrobili bo musieli by wydać kasę. lepiej ładować setki tysięcy w kolesiów, bo na to jest zgoda z góry niż wydać kasę sensownie i gospodarczo bo mogą za to się przyczepić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem