Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
108 134
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sevivo
+13 / 21

Dajcie wymierać w spokoju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 18

Polecam film dokumentalny "zbrodnia stulecia" dla tych, co bezkrytycznie wierzą w bezinteresowną misje dobroci koncernów farmaceutycznych i polityków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xintlaer
0 / 0

@7th_Heaven ale to oczywiste, że firma farmaceutyczna nie robi czegoś z dobroci, tylko dla kasy. W końcu po to ma się firmę, by zarabiać pieniądze, a nie je rozdawać. Politycy z kolei to pasożyty, co gorsza wybrane przez nas. I tu się zgodzę. Ale wśród tych pasożytów zdarzają się jednostki chcące dobra wyborców. Szkoda, że są w mniejszości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichy_desperat
+33 / 59

Nie rozumiem w czym problem. Jeżeli szczepionki naprawdę działają i Covid jest tak straszny jak go media malują to wystarczy zostawić antyszczepionkowców w spokoju - sami wkrótce wyginą.

Hmm... tylko co zrobić jak okaże się, że śmiertelność i zachorowania w obu grupach okażą się podobne...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Malmsteen
+12 / 30

@cichy_desperat Ja nie rozumiem innej rzeczy. Szczepionki podobno wcale nie zmniejszają ryzyka zakażenia, a tylko sprawiają że objawy nie są tak dokuczliwe i szkodliwe. Tak przynajmniej - z tego co pamiętam - argumentowano fakt, że szczepiony, czy nie, maskę na ryju musi mieć, bo pomimo szczepienia może pozarażać tych nieszczepionych, gdyż cały czas może być nosicielem - roznosicielem. Co więcej, mamy już dowody na to, że szczepienie przed samym nosicielstwem nie chroni, wszak niektórzy długo po szczepieniu mają wyniki dodatnie. Patrząc na to z tej perspektywy, ów profesor robi z siebie zwyczajnie idiotę, choć w tym wypadku może to być już kwestia demencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Malmsteen
+4 / 16

@LowcaKomedii Czym są filmiki z żółtymi napisami? Masz na myśli konferencje prasowe ministra zdrowia?
Nie mogę patrzeć na tych, którzy przechorowali, bo osobiście takich nie znam. I nie ma w tym nic dziwnego, skoro stwierdzonych przypadków koronawirusa jest do tej pory niespełna 2.5% populacji, a śmiertelność jest na poziomie 2%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-1 / 9

@LowcaKomedii podziwiam Cię za próbę uświadamiania tego "twardego betonu". Liczba manipulacji faktami i przeinaczeniami mnie przeraża, a najlepsze jest to, że oni te mądrości przekazują dalej, a nastepny kolejnemu, nie weryfikujac kompletnie nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Malmsteen
+1 / 13

@LowcaKomedii Nie mieszkam w Polsce, więc wciąż +/- 2.5% populacji. 7.5 miliarda ludzi do 167 milionów przypadków, z których 3,5 miliona to przypadki śmiertelne. Prawdę mówiąc, większe są szanse na to, że Polska zdobędzie mistrzostwo Świata w piłce nożnej niż umrzesz na koronawirusa. To raz. Znajomych posiadam i z domu wychodzę. Pracuję w miejscu, przez które na przestrzeni 24 godzin przewija się blisko 2 tysiące ludzi. Nikt tu nigdy nie nosił maseczek i stwierdzonego żadnego przypadku nie było.


Wypowiedź ministra zdrowia z 19 stycznia tego roku.
Więc jeśli on udziela nienaukowych informacji, to gratuluję wyborcom :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 8

@Malmsteen moj ojciec i dziadek palili, a żaden nie umarł na raka. Czy to znaczy, że rak nie istnieje i jest to wymysł lekarzy, polityków itd?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 6

Czy jest tu jakiś admin? Jakiś mod kasuje moje wypowiedzi, tylko dlatego, że nie pasują mu do światopoglądu. Nie łamią regulaminu, nie są obraźliwe, polityczne. Co to ma być za cenzura? Np. Stwierdzwnie, że szczepionki w 4 fazie testów klinicznych to nie eksperyment medyczny lub wyjaśnienie dlaczego tak szybko powstały szczepionki na COVID. !!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wilks
-2 / 12

@LowcaKomedii mniejsza szanse na zachorowanie - być może, mniejszą obawę o ciężki przebieg - być może,mniejszą szanse na zarażanie innych - NIE KŁAMCO! SZCZEPIONKA NIE MA ŻADNEGO WPŁYWU NA ZARAŻANIE INNYCH

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Svarre
-3 / 9

@LowcaKomedii Jeśli z założenia nie masz zamiaru uwierzyć, w to co pisze adwersarz, to zadawanie mu pytań nie ma sensu, a wręcz stawia Ciebie w nieciekawym świetle, a jemu przysparza przychylności obserwatorów. To tylko taka bezinteresowna rada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Malmsteen
-1 / 9

@LowcaKomedii W moim miejscu pracy nie było żadnego przypadku [jeśli wyraziłem się niejasno, choć wydaje mi się że osoba na poziomie, którą z pewnością jesteś powinna było to bez problemu zrozumieć. Uznam więc, że się czepiasz, bo czerpiesz z tego jakąś satysfakcję], gdyby jakiś był od razu byłoby wiadomo, bo tutejszy "sanepid" od razu wkroczyłby do akcji.

Wypowiedź sobie bez problemu znajdziesz, ja ją znalazłem, to i Ty możesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 2

@Malmsteen "wszak niektórzy długo po szczepieniu mają wyniki dodatnie" - czego wyniki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2021 o 2:49

X Xintlaer
+2 / 4

@Dedi_S W jaki sposób tak szybko? Proszę bardzo. Urządzenia do High Content Screeningu pozwalają na weryfikację kilku tysięcy (w zależności od skali 4-20 tysięcy) związków/struktur/cząsteczek na dobę pod kątem aktywności bądź wywoływania konkretnego efektu. Mało tego - jestem w stanie podstawowe urządzenie tego typu, obracające ok 1000 struktur dziennie sprzedać. A poza tym, nie mówimy o produkcji "od zera", tylko o rozwoju technologii sprzed dwóch dekad. Czyli nie kilka miesięcy, a kilka lat pracy. Dalej. Czwarta faza testów klinicznych - cytuję - "Ostatnia faza badań klinicznych dotyczy leków zarejestrowanych i wprowadzonych do obrotu, czyli dostępnych w sprzedaży. Etap ten ma na celu określenie, czy lek jest bezpieczny we wszystkich wskazaniach zalecanych przez producenta i dla wszystkich grup chorych. W tej fazie dodatkowo też weryfikowane są wyniki uzyskane w poprzednich etapach. W ramach IV fazy badane są również na przykład nowe wskazania dla zarejestrowanego już leku." Oznacza to, że to nie są już eksperymenty na nieznanym, a masowe potwierdzenie działania dla produktu przebadanego w warunkach szpitalnych.

Ludzie, czytajcie, sprawdzajcie o czym mówicie. Na rynku są obecnie dziesiątki leków w IV fazie, które są kupowane, stosowane i działają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-5 / 7

@cichy_desperat

O to chodzi, że antyszczepionkowcy mają twarde argumenty. W uczciwej debacie (po równo czasu antenowego dla obu ugrupowań) zwyciężyliby. Szczepionkowcy wiedzą, że przegraliby. Więc zabraniają debaty i hejtują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-1 / 1

@Xintlaer dokładnie to samo napisałem, ale moje posty zostały usunięte, a jak wyraziłem swoje oburzenie to ten sam mod mnie zbanował na miesiąc. Na szczęście admin jest rozsadny i ściągnął mi bana. Mi nie musisz tego tłumaczyć, ale są tu ludzie którzy powtarzają głupoty, że aż w oczy kole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-3 / 3

Taaaa twarde jak galaretka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wilks
-2 / 8

@LowcaKomedii ja wiem, że te wirusy są mądre np widzą osobę zaszczepioną to podświadomie trzymają się z daleka, a jak widzą niezaszczepionego to od razu rzucają się na niego i zarażają :)
TO OCZYWISTE, podobnie jest z kościołami: do kościoła nawet nie zaglądają ale na takiej siłowni...zarażają wszystko i wszystkich, kobiety, dzieci, sztangi, hantle :) TEN WIRUS JEST JAK DIABEŁ - BOI SIĘ SZCZEPIONKI I ŚWIĘCONEJ WODY :). Kłamstwa na każdym kroku. Wielu ludzi chce/godzi się aby być oszukiwanymi - ich wybór. Mnie myślenie nie boli :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wilks
-1 / 7

@LowcaKomedii zapewne nie czytam po angielsku tak fluently jak ty, ale coś tam zrozumiałem: specjaliści "Dean" i "Kindrachuk" opierając się na danych od producentów szczepionek wskazują na optymistyczną przyszłość - zaszczepieni nie przekazują wirusa innym, wirus w ich komórkach zmienia swoje DNA, osłabia się i dzięki temu nie atakuje innych :) Wszystko dzięki szczepionkom i producentom szczepionek :))))) Jeśli chcesz w to wierzyć - zaszczep się,live long and prosper :), a mnie pozwól się NIE SZCZEPIĆ i wymrzeć :). W przeciwnym wypadku twoja logika zaczyna się sypać - z jednej stropy popierasz szczepienia [na podstawie opinii WYBRANYCH "naukowców"], a z drugiej nie wierzysz że te szczepienia pomogą, niech zgadnę - jesteś politykiem ?, jakieś sfery około rządowe Ministerstwo Zdrowia, KPRM ? . Jeśli nie, to próbuj, masz potencjał!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Svarre
0 / 2

@LowcaKomedii Głównie chodzi mnie o to, że z niektórymi nie warto dyskutować, bo nie podadzą Tobie żadnej rzetelnej informacji, a wtedy albo komuś wierzysz "na słowo" albo się z nim przepychasz. Tylko po co marnować czas na ludzi, którzy nawet nie potrafią sobie wyszukać wypowiedzi ministra z konkretnej daty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

@LowcaKomedii Tak, masz rację .Ludzie, któryż nie mieli kontaktu z wirusem powinni się zaszczepić, tak jak sie szczepi dzieci przeciw innym wirusom, jak zapalenie wątroby, ospę, różyczkę, itd. Ale jak ktoś już przejdzie zakażenie, to mu szczepionka NIE JEST potrzebna. Organizm ma już zaprogramowany system immunologiczny. Ale jeśli tylko pojawi sie jakaś mutacja, która będzie odporna na przeciwciała, będzie też odporna na szczepionkę, a wtedy całe te wlewy są o kant tyłka strzelić .Więc módlcie się by wirus nie zmutował, bo zaszczepione osoby znów będą drżeć o swój los. Pewnie panika będzie jeszcze większa niż w 2020r. A ci co mieli wirusa a się nie zaszczepili i tak sa w tej samej sytuacji. Dla nich nic się nie zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

@Dedi_S otwórz sobie szurku ulotkę szczepionki i zobacz co tam piszą a potem mów, czy to nie eksperyment. Rakotwórczość - nie zbadano. Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia - nie zbadano. Bezpieczeństwo stosowania u dzieci poniżej 16 r.ż - nie zbadano. Itd itd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

@LowcaKomedii "Drżeć to mogą osoby, które przechodziły bardzo ciężko, bo raz, że nabyte przeciwciała ich nie uodpornią na całe życie, a dwa - nowe mutacje." - zabawne że ktoś kto pisze takie brednie nie podparte kompletnie niczym zarzuca innym że opierają się na filmikach z żółtymi napisami (swoją drogą masz chyba jakaś manie na ich punkcie. Trudno się dziwić skoro to twój właściwie jedyny argument)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-2 / 2

7th_Heaven ja wiem co to szuryzm:
Definicja: opowiadanie się za daną opcją polityczną, poglądem czy ideologią bez żadnych merytorycznych argumentów, bazujące jedynie na emocjonalnym podejściu do problematyki i agresji wobec swoich oponentów.
Bardziej to pasuje jednak do Ciebie niż do mnie.
Eksperyment to by był w do 3 fazy testów. W 4 juz nie jest eksperymentem. Za @Xintlaer:
"Ostatnia faza badań klinicznych dotyczy leków zarejestrowanych i wprowadzonych do obrotu, czyli dostępnych w sprzedaży. Etap ten ma na celu określenie, czy lek jest bezpieczny we wszystkich wskazaniach zalecanych przez producenta i dla wszystkich grup chorych. W tej fazie dodatkowo też weryfikowane są wyniki uzyskane w poprzednich etapach. W ramach IV fazy badane są również na przykład nowe wskazania dla zarejestrowanego już leku." Oznacza to, że to nie są już eksperymenty na nieznanym, a masowe potwierdzenie działania dla produktu przebadanego w warunkach szpitalnych."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Malmsteen Powtarzam pytanie: "wszak niektórzy długo po szczepieniu mają wyniki dodatnie" - czego wyniki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@Dedi_S zapomniałeś że twoja definicja leku nieeskeprymentalnego nie bierze pod uwagę fakt iż że do owej III fazy dotarł dzięki warunkowemu dopuszczeniu.
Zamiast się pocić nad kolejnym wykrętem wyjaśnij jak, jeśli nie eksperymentem, nazwać podawanie preparatu osobom, u których bezpieczeństwa jego stosowania, wg ulotki, w ogóle nie zbadano? Zachęcani do szczepienia są wszyscy. Ilu ludzi zna treść ulotki? Dostajesz ją w punkcie szczepień lub jesteś zapoznawany z jej treścią przy rejestracji na szczepienie? Czy jesteś badany lub chociaż masz wywiad lekarski przed zaszczepieniem? Nie. Dlaczego szczepienia nie odmawia się osobom, których bezpieczeństwo szczepień nie zostało zbadane? Defacto na tych osobach obecnie testuje się szczepionkę, tylko że te osoby nie koniecznie są tego świadome.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-1 / 1

@7th_Heaven nie są w 3, a w 4 fazie.
Eksperyment medyczny to procedura szczegółowo opisana w art. 21-29a ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Szczepienie przeciwko COVID było eksperymentem w momencie pierwszej fazy badań, jeszcze przed rozpoczęciem badań klinicznych, a one przeszły przez fazę badań przedklinicznych i klinicznych. Rejestracja zamyka etap eksperymentu. Podkreślam: wszystkie dopuszczone w UE szczepionki przeciwko COVID-19 zostały zarejestrowane na podstawie szczegółowych wyników badań klinicznych I, II i III fazy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 0

Co do ulotek, to jak najbardzie są one ogólnodostępne nawet na stronach rządowych i są ich kopie w punktach szczepień - przynajniej w tych co byłem. Obowiązkowa ankieta jest bardzo szczegółowa i zawiera pytanie czy masz jakieś wątpliwości lub pytania do lekarza, przed szczepieniem lekarz kwalifikujacy do szczepienia ponownie się dopytuje, czy wszystko jest jasne i podpisuje kwestionariusz, że wyraża zgodę na szczepienie. Osobiscie byłem swiadkiem, jak odmówiono szczepienia i wyslano kobiete do szpitala na konsultację, jednak nie znam przyczyny.
Ankieta, którą wypełniasz zawiera pytania, co do przeciwwskazań właśnie z ulotki i wystarczy jedna nie taka odpowiedź i nie zostaniesz zaszczepiona bez rozmowy z lekarzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 0

I jeszcze: warunkowe dopuszczenie do obrotu to zupełnie inna sprawa. Zawsze tak jest bo IV faza badań nie jest ukończona. Ma ona na celu sprawdzenie jak długo utrzymuje się poziom przeciwciał zapewniający skuteczność (immunogenność)oraz kontynuuje badania w zakresie bezpieczeństwa ich stosowania - np. bardzo rzadkie NOPy.
Paracetamol stosujesz? Poczytaj jego ulotkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xintlaer
-1 / 1

@Wandejczyk słabo. Nie usłyszałem póki co od proepidemików ani jednego twardego, popartego dobrym źródłem argumentu. Bo wiesz, wzajemne lizanie sobie pe.nisów nie jest budowaniem argumentacji. Cytowanie artykułu kolegi też niekoniecznie. Po to jest instytucja peer review, by takich akcji nie było, a antyszczepy boją się recenzji przez zewnętrznych ekspertów, bo musieliby sensownie argumentować swoje wywody. Antyszczepionkowiec cytuje Fakt, proszczepuonkowiec cytuje Nature. Kto ma lepsze argumenty naukowo-wiedzowe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matm88
+17 / 31

Czy mam prawo wyzucic cie z wlasnego domu? Mam. Tak samo jak mam prawo zdexydowac czy chce szczepionke czy nie dla mojego ciala. Nie bedzie mi mowil jakis baran co mam robic z wlasnym zyciem. Chcesz mi pomoc zebym nie byl twoim zdaniem problemem dla społeczeństwa? Zbuduj mi dom na odludziu I juz nigdy wiecej mnie nie zobaczysz. Globalny holokaust coraz blizej, tylko bardziej humanitarny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xintlaer
+2 / 8

@matm88 Dobrze. Czyli idąc tym rozumowaniem - mam prawo nie chcieć by osoba nieszczepiona nie znajdowała się w mojej przestrzeni osobistej. Bo potencjalnie mi moze szkodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matm88
-2 / 6

Ja nie chcesz zeby ta osoba stala obok ciebie to poprostu sie od niej odsun. A nie zmuszaj jej do czegos czego bie chce robić. Pozatym, dlaczego tak sie obawiaxie niezaszczepionych osob skoro sie zaszczepiliscie? Czy to znaczy ze szczepionka nie dziala?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matm88
-2 / 6

Ja czuje sie zle jak ktos na.mnie patrzy. Czy to znaczy ze mam kazac wszystkim wydlubac se oczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xintlaer
-1 / 1

Zaraz zaraz. Czemu ja mam się odsuwać, a nie osoba niezaszczepiona. Jeśli mam swój dom to mam prawo nie wpuścić do niego wybranych osób, jak mam swoją firmę, to mam prawo nie obsługiwać konkretnego rodzaju klientów, a nie słyszeć, że oni mają prawo. Ja też mam prawo. Jeśli stoję tam, gdzie stoję, a niezaszczepiony wbija się w mój osobisty zasięg to on jest intruzem. Nie ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AndreV6
+19 / 37

I przez takie "zachęcanie" jestem przeciwny szczepieniu się.
Coś tu naprawdę mocno śmierdzi skoro na siłę chcą mi wstrzyknąć jakiś preparat który powstał i został dopuszczony do obrotu w jeden rok. Nikt nie zna skutków długofalowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+4 / 8

Szczepinki wektorowe są znane od bardzo dawna. Dlaczego tak szybko pojawiły się szczepionki? A no dlatego, że zostało rozszyfrowane białko kolca i naukowcy nie wymyślili nowych szczepionek, tylko przeprojektowali stare. Nawet badania nad mRNA trwały przeszlo 10 lat. Owszem jest to nowy typ szeroko stosowanych szczepionek, ale nie znaczy, że nieprzebadanych w przeszłości. Została zmieniona tylko informacja jaką przenoszą. Jednak masz wybór. Na razie nikt Cie nie zmusza do szczpienia, to są tylko dywagacje niektórych lekarzy i naukowców z powodu, że ręce opadają jak czyta się niektore mądrości w internecie, w które ludzie wierzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arca
0 / 2

@AndreV6 ale fast foody i wysoko przetworzone jedzenie z supermarketu to pewnie ze smakiem wcinasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+13 / 27

eh, dlaczego to tak nie działa z politykami, skoro widać, że niektórzy nam szkodzą, to mniejszość powinna mieć prawo, by ich usunąć.
Edit: Zapomniałem dodać jeszcze tylko jeden detal, dlaczego w takim razie Teksas jeszcze nie wymarł, podobnie Floryda ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 11:17

R rafalb33
+12 / 22

Nie kumam o co chodzi bo przeciez zaszczepieni i tak moga zarazac i zachorowac wiec po co ta nagonka na juz prawie przymusowe szczepienia na chorobe ktora nawet nie widnieje na liscie chorob zakaznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+3 / 5

Tak, tylko przypominam, że w niektórych regionach kraju jeszce miesiac temu nie mozna było wezwać karetki, bo nie było wolnych. PSP i OSP jeździły do pacjentów. Taka to nieistniejaca choroba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
+1 / 23

lekarz, profesor nauk medycznych, życzący ludiom śmierci ....

hmmm jakoś się nie boję, ani mnie to nie obchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+5 / 19

Myślę że to już pora zacząć nazywać takich ludzi SZURAMI. Bo to, co nazywają teoriami spiskowymi zaczyna się stawać rzeczywistością a to, co nazywają prawdą zaczyna brzmieć coraz mniej wiarygodnie i wręcz desperacko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
+6 / 18

Wygląda na to, że ten pan musi tak mówić, jak mu płacą.
Proszę, aby każdy "autorytet" najpierw przedstawiał swoją deklarację majątkową z doładnym opisem źródeł dochodów, a dopiero potem wygłaszał poglądy swoich pracodawców.
I dodatkowo - aby nosił znaczki z symbolami pracodawców przypięte na garniturze.
Czy wtedy ich argumentacja będzie równie skutecznie przyjmowana?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 11

@Ortomen przecież wg nawiedzonych szczujców covidowych to lekarze i naukowcy krytykujący szczepienia i rząd mają interes w głoszeniu takich rzeczy, bo zyskują "popularność", zwłaszcza występując w niszowych internetowych stacjach i będąc cenzurowanymi we wszystkich głównych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
+3 / 17

Skoro to jest takie dobre i skuteczne to dlaczego szczepienie to nie jest obowiązkowe i w kalendarzu szczepień. Tchórze wolą przerzucić odpowiedzialność za ten eksperyment medyczny na obywateli i GUT posługuje się pedagogiką wstydu. Wstyd profesorze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+2 / 4

4 faza testów klinicznych to nie eksperyment.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
+2 / 16

No a w Teksasie to sami foliarze mieszkają; łącznie z gubernatorem. Proponuję, że pan Glut tam pojechał głosić swoje opinie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 9

@Agnen67 no a możesz przytoczyć dane jak w Teksasie jest że szczepieniami, bo dziwnym trafem ta informacje pomija się przy jednoczesnym informowaniu o tym że tam covid jest w odwrocie i Teksas się otworzył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
+1 / 9

9,2 mln jedna dawka, 5,4 mln 2 dawki na 22 mln dorosłych. Czyli wpełni zaszczepionych jest ok. 25%. Ciekawe jak sobie wyrobili odporność zbiorową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+4 / 4

@Agnen67 Poza tym prawie 3 mln przypadków zachorowań - kolejne 13,5%. Czyli do kupy całkiem sporo, nawet jeżeli niektórzy ozdrowieńcy są wśród zaszczepionych (https://www.worldometers.info/coronavirus/usa/texas/)
Poza tym wg danych, do których ja dotarłem jest to 42% jedną dawką i 33,5% w pełni zaszczepionych (ogółu populacji).
Biorąc pod uwagę, że wiek jest powiązany z tym jak ciężko się przechodzi chorobę (co jest całkiem normalne) i to, że w pierwszej kolejności szczepiono osoby najstarsze, potrafię sobie wyobrazić, że po zaszczepieniu starszej części społeczeństwa (ok. 30-40% ogółu) choroba będzie rozprzestrzeniać się wolniej.

P.S. O ile osobiście zaryzykuję i się zaszczepię o tyle uważam, że taki podział społeczeństwa jest co najmniej nie na miejscu, bo sugeruje, że osoby, które do tego nawołują poleciały po szczepionkę w pierwszej kolejności i przy okazji, nieoficjalnie, załatwiły szczepienia poza kolejnością wszystkim członkom swojej rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2021 o 18:58

S Svarre
-2 / 2

@Schneemil Czyli uważasz, ze za roznoszenie wirusa odpowiedzialność ponoszą głównie osoby starsze? Tak to przynajmniej wynika z Twojej wypowiedzi. Niesamowite. jak dla mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
0 / 0

@Svarre Może źle to ująłem. Skrót myślowy.
Osoby starsze częściej ciężko przechodzą jakąkolwiek chorobę. Po szczepieniu tych 30-40% z celownika choroby znika mnóstwo osób. Pozostała część nie wystarczy jeszcze na pewno do odporności stadnej. Ale jest to ta część, wśród której przebieg choroby jest chyba łagodniejszy. Oczywiście tylko "statystycznie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Svarre
-1 / 3

@Schneemil Gdzieś tam w danych statystycznych wyczytałem, że zapadalność na chorobę wśród zaszczepionych jest o ok. 4% niższa. 4%, nie 30%. mówię tu o chorych potwierdzonych testem antygenowym, nie PRC, bo te są kompletnie niewiarygodne jeśli zawężamy się tylko do tej odmiany grypy jaką jest COVID 19. oczywiście nikt by nie chciał się znaleźć w tej grupie nawet jak ma ona tylko 4%. Niemniej jednak nie uważam, że szczepienia mogą coś zmienić. Nie szczepienia dostępnymi szczepionkami. Po za tym wirusy grypy mutują niesamowicie szybko i równie dobrze może się okazać, że wirus w swej groźnej formie nagle zniknie, jak i że pojawi się odmiana kompletnie odporna na szczepionkę. Moim zdaniem te szczepionki dadzą taką ochronę jak parasol z promocji od deszczu w czasie wichury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
0 / 0

@Svarre Każdy ma swoje zdanie.
Ja z kolei pamiętam jak to się zaczynało i z różnych miejsc na świecie docierały informacje o statkach pasażerskich na których wykryto tą chorobę. Np. z 250 osób na pokładzie (gdzieś u wybrzeża Włoch) po poddaniu kwarantannie zachorowało ok. 90 osób, z 320 osób (koło Hiszpanii) zachorowało 110, ze 160 (koło Grecji) ok. 50 osób itd. Z własnego doświadczenia widziałem dużo więcej niż Twoje 4%.
Ty mnie nie przekonasz a ja Ciebie :-)

Pomyśl tylko, że natura nie działa tak, że znika coś co dobrze funkcjonuje. Nie wiem w jaki sposób wszystkie wirusy (a jest ich miliardy, biliony, biliardy?) jednocześnie zmutują do łagodniejszej formy. To trochę tak jakby oczekiwać, że niezależnie od siebie wszystkie myszy na świecie nagle (w ciągu np. 5-10 lat) zaczną odżywiać się samą trawą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korben999
+4 / 12

Pragnę przypomnieć, że szczepienia rozpoczęły jako dobrowolne, a wszelkie gdybania, które dzisiaj są rzeczywistością były traktowane jako teorie spiskowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+4 / 12

Kolejny debil z profesorskim tytułem. Co jest nie tak z naszymi uniwersytetami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+1 / 5

Nic, niestety mamy część lemmingowej populacji, która wierzy we wszytko co przeczyta w internecie, nie próbując weryfikować informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glup
+3 / 7

@Banasik znajdują się na dnie w rankingach europejskich, przynajmniej wiemy czemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
+1 / 7

Gdyby jeszcze ten covid była naprawdę taki groźny i śmiertelny. Ludzie umierają na to bo nie podaje im się leków i udaje że leków nie ma. Gdyby ludzi leczono od początku jak tylko pojawiły się informacje o skuteczności amantadyny, chlorchiny i ivermektyny to by nie było powodów do paniki. Zamiast tego zamknięto dostęp do leczenia dla osób z objawami covid aż do momentu aż ich stan będzie na tyle ciężki żeby ich hospitalizować. Na każdej przychodni wiszą ogłoszenia, że osoby z objawami chorób układu oddechowego maja "powstrzymać się od wizyt" co realnie oznacza że mają zakaz wstępu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-1 / 3

Ręce opadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth7
+1 / 1

@Dedi_S No ręce opadają, bo to, że się ludzi nie leczy to fakt i ktoś powinien za to odpowiedzieć. Nawet nie mówię o nowych lekach. Ludzi się po prostu nie leczy. Dostajesz wynik testu, i zamykają Cię w domu, i albo Ci przejdzie, albo lądujesz w szpitalu w ciężkim stanie.
Przed covidem też były wirusy, ale jak zaczynałeś chorować to szedłeś do lekarza, dostawałeś leki przeciwwirusowe, przeciwzapalne, antybiotyki i ludzie zdrowieli, nikt nie robił testów i nikt nie wiedział jakim dokładnie wirusem jest pacjent zarażony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-1 / 1

@amroth7 ależ leczy się, ale tylko cięższe przypadki - może za dużo powiedziane, raczej próbuje z różnym skutkiem. Nie ma zatwierdzonego leku na lagodniejsze. Są obiecujące, ale w fazie testow. Wszystkie, które wydawało się, że mają szansę poległy.
Antybiotyki mogą działać tylko na bakterie, a antywirusowego nie ma, to czym mają leczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczniemlodyduchem
-1 / 13

Pytanko do profesora - ilu pracowników supermarketów zachorowało na covid na terenie Polski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+2 / 8

Widzę że w świecie medycyny w czasie kryzysu goowno wypływa na wierzch.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcinDj
+2 / 8

Najlepszy przykład na to, że można być profesorem, można być nawet inteligentnym profesorem - ale nie znaczy to, że jednocześnie, nie możesz być skorumpowanym prostakiem. Wieś z chłopa nie wyjdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
-2 / 6

idiota, mam dwoje znajomych w stanie ciężkim, na covida. są miesiąc po drugiej dawce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
-2 / 2

@LowcaKomedii masz rację, nie jestem w stanie Cię przekonać, że mówię prawdę. nawet nie będę próbował. ale wystarczy poczytać ulotkę szczepionki, żeby dowiedzieć się, że producent niczego nie gwarantuje. a ten pajac proponuje segregację na tej podstawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2021 o 8:27

T tenqoba
-1 / 1

@LowcaKomedii czy pozostałe leki są podstawą do segregacji,? skupmy się na argumentach dotyczących tematu. bo za chwile będziemy omawiać teorię wielkiego wybuchu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
0 / 0

@LowcaKomedii i znowu nie na temat, żadne przepisy nie izolują i nie segregują ludzi chorych na HIV. w momencie wystąpienia objawów choroby izoluje się na czas leczenia. to tyle. kończę te rozmowę bo jak widać do niczego nie prowadzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem