Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
257 285
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Mizantropix
+16 / 30

Spowiedź wymyślili sobie watykańczycy do zbierania informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
+12 / 22

@Fragglesik kilka faktów

1) Polska wzięła chrzest w 966, żeby nie być uzależnionym od Niemiec (w skrócie)

2)Robimy z siebie naród wybrany (nie wiem na jakiej podstawie)

3) Chciałbym mieć możliwość pomieszkania z kimś takim jak Ty przez miesiąc i zobaczyć jak przestrzegasz praw swojej religii

4) Chrześcijaństwo/ Katolicyzm (obojętnie) to zlepek innych religii jakie były wcześniej i po tej religgi zostaną tak samo pomniki i inne pierdoły jak po Zeusach Atenach etc.

5) religia to biznes a nie wiara (do wiary nie mam pretensji, bo każdy jej potrzebuje i każdy ma prawo wierzyć w co chce) biznes, który jest od starożytnego Egiptu... poczytaj o księdze zmarłych, która ma Ciebie przeprowadzać przez drugi świat. Na początku tylko dla Faraona później, kiedy okazało sie, że jest z tego kasa to wersja skrócona papirusu była dostępna dla wszystkich za półroczną prace (zbiory etc)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoooozek
+2 / 12

@Fragglesik "komu odpuścicie grzechy są im odpuszczone a którym zatrzymacie są im zatrzymane", nie ma w tym zdaniu mowy o wysłuchiwaniu konkretnych grzechów, ale owszem ktoś może powiedzieć jak wyżej "to jak ksiądz może wiedzieć czy odpuścić czy zatrzymać skoro grzechu nie zna"? ALE Bóg zna wszystkie grzech, widzi czyny i zna myśli więc to czy grzech zostanie odpuszczony czy nie zależy od tego jakie usposobienie do czynu grzesznego ma penitent. Zatem jeżeli osoba spowiadająca się dostanie rozgrzeszenie ale za grzechy nie żałuje prawdziwie to rozgrzeszenie nie ma żadnej mocy. Natomiast istnieje coś takiego jak "żal doskonały" jeśli osoba szczerze żałuje za swoje grzechy to dostaje rozgrzeszenie mimo iż się nie spowiada. Inną kwestią jest to iż wypowiadamy grzechy przed człowiekiem który nie jest pozbawiony "własnych namiętności", odcięty od jednej z potrzeb głównych, w związku z tym przewrażliwiony na punkcie seksu. Może on mimo zachowania tajemnicy spowiedzi wykorzystać ją do własnego pobudzenia a nawet do "ukarania" penitenta za własne grzechy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+6 / 16

@Fragglesik trafne spostrzeżenie. Jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem jest Jezus Chrystus. Jeśli zatem wierzymy, że Jezus jest Bogiem, to zna moje grzechy, będąc istotą wszechwiedzącą. Jego należy prosić o przebaczenie i odpuszczenie win. Po co zatem mi albo komukolwiek innemu jakiś kolo za kratką, pomijając psychologiczne aspekty pewnej formy "pseudo wizyty u psychoterapeuty" i aktu "katharsis" w wyniku wypowiedzenia do kogoś na głos czegoś, co widzimy w nas samych jako zło? Tym "kimś", do kogo trzeba wyznać winę, jeśli się ją nosi w sobie, jest wyłącznie Bóg. Kto jest bowiem mocniejszy? Bóg? Czy klecha? Po co mi kolejny, zbędny pośrednik, jeśli mam możliwość bezpośredniego zwrócenia się modlitwą do Boga z prośbą o przebaczenie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
+1 / 9

@Mizantropix oczywiście pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 7

@Hamster88 dziękuję :) Również pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
+1 / 7

@Mizantropix piękny szach i mat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 7

@Hamster88 niezamierzony :) To moje szczere przemyślenia. Przyznam Ci się, że sporo czasu zajęło mi dojście do świadomej wiary i oddzielenia jej od pojęcia "religii", która jak się okazało (przynajmniej dla mnie) niepokojąco często stoi w jawnej sprzeczności do tego, na co sama się powołuje. Zagłębienie się w Pismo ŚW oraz filozofię, a następnie samodzielne poszukiwanie Boga i jego śladów, doprowadziło mnie do określonych konkluzji, których zwyczajnie nie da się ignorować. Stałem się osobą znacznie mocniej wierzącą, ale zdecydowanie bardzo mało religijną. Wiara w Boga daje mi siłę i pozwala być lepszym człowiekiem. Religia zaczęła napawać mnie często wstrętem, choć nie zapominam o jej pozytywnych aspektach. Dlatego wstrętem nie w sensie ogólnym, ale przede wszystkim w tym aspekcie, w jakim przekuto religię w narzędzie hipokryzji i obłudy wykorzystywane do osiągania władzy, dominacji i bogactwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2021 o 12:20

avatar Fragglesik
-3 / 13

@Mizantropix "Jego należy prosić o przebaczenie i odpuszczenie win" - czyli wystarczy ukraść, za najbliższym rogiem powiedzieć "Odpuść Chryste" i już? Może sobie przypomnisz, że Jezus do odpuszczania win naznaczył apostołów? "komu odpuścicie grzechy są im odpuszczone a którym zatrzymacie są im zatrzymane" - czyli, jeśli mogą zatrzymać lub odpuścić, to muszą wiedzieć DLACZEGO mają zatrzymać lub DLACZEGO mają odpuścić. I to po to jest spowiedź. Nie dorabiaj ideologii do słów Jezusa tylko po to, by udowodnić bezpotrzebę kleru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 10

@yoooozek Jak to nie? Przeczytaj Twój własny cytat z Jezusa. JAK mają się dowiedzieć, czy mają odpuścić czy nie, skoro mają decydować? Zatem jeżeli osoba spowiadająca się dostanie rozgrzeszenie ale za grzechy nie żałuje prawdziwie to rozgrzeszenie nie ma żadnej mocy" - Oczywiście. Cały czas się o tym mówi. Jest to we wszystkich podstawach spowiedzi : 1, rachunek sumienia 2. żal za grzechy 3. postanowienie poprawy Wyznanie grzechu 4. Zadośćuczynienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+2 / 8

@Fragglesik teraz przyznam, że jestem solidnie zdziwionym taką perspektywą z Twojej strony. Pan powiedział "Nie kradnij". Chrześcijanin nie kradnie, a jeśli kradnie, to jaka jest jego wiara w Słowo dane od Boga? Jaka jest jego wiara w samego Boga, skoro dopuszcza w ogóle łamanie jednego z Jego najważniejszych przykazań? Jeśli widzisz to w ten sposób, jak odbieram to, co napisałeś, to jesteśmy na kompletnie innych płaszczyznach postrzegania kwestii dotyczących wiary. Oczywiście pamiętam o Apostołach. Dziś 12 nie ma już wśród nas, a Pan mówił wyłącznie do nich. Ksiądz nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał takiego statusu jak uczniowie Pana. Chcieliby, żeby wszyscy tak o nich myśleli i wszyscy traktowali ich jak namiestników Boga na ziemii, ale to tylko i wyłącznie samozwańcza obłuda. Nic więcej.

(Mt 10,16-23)
Jezus powiedział do swoich apostołów: Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom.

(Mt 28,18-20)

Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

(J 20,19.22-23)

Wieczorem owego pierwszego dnia... przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł (do apostołów): »Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane«”.

Raz - zostali posłani jako pasterze i nauczyciele. Głosiciele dobrej nowiny. Ich następcy przemianowali się samozwańczo na namiestników Boga i władców nad królami Ziemii i ludem wszelakim, a potem zbudowali imperium ze złota i marmuru.

Dwa - gdzie widzisz we fragmencie Słowa z ewangelii Jana, na które powołują się watykańczycy, konieczność wyznawania obcemu człowiekowi czegokolwiek?

Niczego nie dorabiam. Piszę co myślę. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
-1 / 1

@Fragglesik wystarczy zająć się teologią i zobaczysz, że wszędzie jest ten sam schemat ... trzech króli to gwiazdy (dokładnie trzy które układaja sie w grudniu obok siebie) a narodziny boga (słonca) wskazuje konkretna gwiazda (dziewica) mówi Ci to coś ... to wszystko bierze się z konstelacji i astronomii (nie chce mi sie dokładnie tego tłumaczyć) ... poczytaj i sam zobaczysz jak naprawde to wyglada

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
0 / 4

@yoooozek Ale przecież bóg podobno jest miłosierny, więc każdy grzech z definicji jest grzesznikowi odpuszczony, bo przecież jest on stworzony na podobieństwo boga. W czym więc problem i po co człowiekowi do tego potrzeby jest jakiś obcy facet, który jest tak samo, albo bardziej grzeszny od niego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@Hamster88 Nie - to tylko Twoja własna wariacja na temat zdarzenia z Biblii na postawie innych religii i wierzeń, a nie "teologia".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@Mizantropix "Dziś 12 nie ma już wśród nas, a Pan mówił wyłącznie do nich." - Bo wiernych była nie więcej niż setka. Teraz są miliardy. To takie same czepianie się, jak "a po co kościół, skoro pierwsi chrześcijanie spotykali się nawet pod gołym niebem" - i jakoś nie dociera, ze tam temperatura jest letnia cały czas i mało opadów, a u nas są zimy po minus kilkanaście stopni i opady zajmują ponad połowę roku. Twoje własne słowa: "Raz - zostali posłani jako pasterze i nauczyciele. Głosiciele dobrej nowiny." - to czemu cały czas jęczycie, że "ten kościół tylko naucza i nakazuje"? - sam dajesz odpowiedzi na swoje pytania, tylko nie potrafisz tego odnieść do normalnego życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2021 o 18:37

avatar Mizantropix
0 / 0

@Fragglesik

[To takie same czepianie się, jak "a po co kościół, skoro pierwsi chrześcijanie spotykali się nawet pod gołym niebem"]

No właśnie? Po co? Skoro Pan powiedział - „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20) Nie ma w tym ani żadnym innym fragmencie zapisów o marmurach, złocie i bałwochwalczych obrazach i bałwanach w postaci figur ludzi. Przynajmniej ja nie znalazłem. Wiesz, gdzie spotyka się prawdziwy Kościół w takiej formie, w jakiej powinien on funkcjonować? Na pielgrzymce. W drodze. Właśnie pod gołym niebem. Z ołtarzem rozstawionym na przyczepie jakiegoś samochodu albo pośrodku leśnej polany. Polecam naszą lokalną do Częstochowy. Dla bardziej "zaawansowanych" użytkownikow - Camino, na którą we właściwym czasie sam zamierzam się udać. To jest prawdziwy Kościół, ale trzeba tam być i tego doświadczyć, żeby zrozumieć. Mam nadzieję, że takie zrozumienie posiadasz.

Naucza i nakazuje czego dokładnie? Skromności? Umiarkowania? Wyrzeczenia świata doczesnego? Może życia w bezwzględnej prawdzie i zgodnie z przykazaniami Pana? Z ambony wytykają wiernym ich "winy" i "grzechy" a potem wysyłają swojego gołego śmierdziela parafiance?

https://warszawawpigulce.pl/skandal-na-parafii-w-radzyminie-pod-warszawa/

Z mojej byłej parafii. Tego pacana usunęli. Niemniej np. były już proboszcz parafii ze swoją kobietą i ich synem mają się całkiem dobrze. Przynajmniej się okazało, że realnie był w porządku człowiekiem, mimo że parę razy psy zgarnęły go po wódzie za kołem. Nie bój nic. Sprawy zamieciono pod dywan standardowo, także wszystko było ok.
Nauczają o "prawości" ale pedofila z parafii na parafię przerzucą albo dadzą łapówy ofierze, żeby trzymała gęby na kłódkę. Karolek przecież też nie wiedział o Degollado i McCarricku... Wiesz, to co ROBIĄ, jest takie trochę niespójne z tym, czego podobno mają uczyć za "co łaska", ale nie mniej niż zwyczajowo ustalone stawki...

Proszę. To moje odniesienia do normalnego życia. Część nawet z mojego bezpośredniego otoczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@Mizantropix Zadziwia mnie Twoja troska o to, jak ktoś inny niż Ty daje klerowi pieniądze i to, co kler robi z tymi (nie Twoimi) pieniędzmi i zazdrość tego, co z nimi robi i jeszcze Ty masz ich pouczać, co mają wg. Ciebie z nimi robić, by Tobie to pasowało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
0 / 0

@Fragglesik hmm ... @Mizantropix ma rację ...
przy okazji kościół dostał przez ostatni czas około 500 milionów z dotacji rządowych (czyli moich, Twoich, waszych) sam Rydzyk chyba około 380 milionów... TO, ŻEBY BYŁO JASNE ... NIE ZGADZAM SIĘ, ŻEBY BYŁO TO ZLEPISKO SEKCIARSKIE FINANSOWANE Z PODATKÓW POLAKÓW obstawiam, że kościół dostał dużo więcej pieniędzy ( nieruchomości itp)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 0

@Fragglesik mnie natomiast zadziwia, że wyłapałeś tylko ten fragment z całości... Ja nie mam nic przeciwko temu, że ktoś, kierując się wolną wolą, oddaje klerowi czy komukolwiek innemu pieniądze, samochody, ziemie, domy czy cokolwiek innego. To ani moja sprawa, ani mój problem. Znasz moje poglądy na tyle, żeby wiedzieć to doskonale, że nikogo nie będę pouczał, jak ma korzystać ze swojej wolności i jak powinien zarządzać swoją własnością. Pomijam w ogóle fakt nieprawdziwego i bezpodstawnego zarzutu z Twojej strony, ponieważ niczego, o czym piszesz się tu nie dopuściłem. Mam za to wiele przeciwko niemoralnym świniom, które np. mówią bezczelnie staruszkom w obecności ich rodziny, że nie pochowają zmarłego męża za mniej niż 2k PLN i dopiero groźba obicia "ryja" doprowadza ich do pionu. Podobnie mam wiele przeciwko oszustom i naciągaczom, którzy żerując na naiwności starszych osób, okradają je z oszczędności. Analogia zupełnie przypadkowa. Wszędzie podkreślam, że nie mam problemu z oddzieleniem naprawdę dobrych ludzi od mend, które plugawią Kościół swoją obecnością i postępowaniem. Nie zamierzam jednak obojętnie przyglądać się złu albo udawać, że go nie widzę, skoro mam je przed oczami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@Hamster88 Wybacz, ale "500 milionów z dotacji rządowych" nie idzie na samochody hierarchów, jak próbuje szumnie to wciskać ludziom antyklerykalna propaganda. Przypominam Ci, że kościół dostaje pieniądze od rządu, aby: 1. Właściwie opiekjowanie się zabytkami, którymi są często kościoły, a które muszą być we właściwy sposób konserwowane (np. u mnie stoi kościół, który - by zachować oryginalną osnowę budowli - jest tynkowany bardzo nietrwałym tynkiem. 2. Kościół prowadzi sierocińce. 2. prowadzi (jedyny) domy samotnej matki. 3. Prowadzi domy starców. 4. prowadzi domy opieki osób niepełnosprawnych. 5. Prowadzi domy dla emigrantów. 6. W KAŻDYM MIEŚCIE prowadzi darmowe stołówki dla ubogich. 7. Prowadzi szereg zajęć dla osób upośledzonych, wykluczonych, zapomnianych itp. 8. Prowadzi poradnie dla osób z problemami. WSZYSTKIE instytucje prowadzące tego rodzaju działalność, która w zasadzie powinna być domeną państwa, mają od państwa część kosztów zwracaną. A kościół ma takich podmiotów kilkanaście tysięcy, jeśli nie dziesiątki tysięcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radhex
-4 / 18

Chyba czasu już najwyższy zmienić domenę ma antykatolicyzm.pl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
-1 / 15

@radhex true, tyle jest tych gimboateistycznych demotów ostatnio że to się nudne zrobiło. Piszę jako ateusz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slayed
+3 / 3

@radhex Wciąż są tutaj prokościelne komentarze, więc nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radhex
-3 / 5

@Slayed
Widocznie przegapili podczas moderacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tycjana12
+3 / 5

Ja od 36 lat(od rocznicy komunii).I nie zamierzam tego zmieniać.NIGDY.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+1 / 1

Ja nigdy (przed tzw. komunią w wieku lat 8 miałem zostać ochrzczony, gdy powiedziałem o tym tzw kolegom z klasy - doznałem polskokatolickiej miłości w praktyce). Mam 49.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-3 / 5

Hardkorowe grzechy wymagają księdza o wyższej randze. To wszystko. O co znowu ból?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stts
0 / 0

Na liście znajduje się "pobicie biskupa" i "pobicie papieża" xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+1 / 3

Siłą do konfesjonału nie zaciągają. Jeśli ktoś ma taką potrzebę, to jego sprawa. Dla mnie to raczej nierozsądne, aby dzielić się swoimi sekretami z facetem, który nie ma pojęcia o prawdziwym życiu, ale uważa się za wyrocznię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem