Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
440 461
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U UlaL
0 / 12

Bo to działanie celowe. Sabotaż. Kopalnię trzeba zamknąć. Bezpieczniej to jednak zrobić rękami TSUE, a nie swoimi. Energię kupimy po zawyżonych cenach od Niemców, a ludzie pójdą do pracy do policji, bo nie ma naboru, a potrzeby ogromne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+7 / 7

Przypomina mi to powiedzenie z czasów słusznie minionych: socjalizm to taki system który pomyślnie rozwiązuje problemy, które sam generuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+8 / 8

Polityka PiS dorwać się do władzy i koryta nachapać ile się da i nic nie robić.
Nie ma nowych okrętów podwodnych choć te co są maj 60 lat , nie ma nadal helikopterów jakie uwalono 6 lat temu... Za to tylko się modlą i realizują pomysły kościoła jak z kobiet zrobić przystwakę do macicy z opcja prania i gotowania rodząca kolejne pokolenia Rycerzy Chrystusa czy Niewolników Maryi .

Niemniej to polityka celowa Niemiec i Czech. Niemcy Nordstrem1 i 2 postanowiły być hubem handlowym rosyjskiego gazu i zależy im byśmy zmienili bloki węglkowe na gazowe bo oni wtedy zarobią.. A ten węgiel jest nasz i akurat jego wydobycie i eksploatacja turowa jest najbardziej opłacalna. Już jesteśmy uzależnieni ekonomicznie od wszystkich bo nie mamy nic prawie żadnego własnego przemysłu ... tak kończy się kraj rządzony przez złodziei ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+3 / 3

@killerxcartoon W przypadku pierwszej części - zgadzam sie. Jednak co do drugiego mam obiekcje. Gospodarka jest, choć budowana inaczej niż np. w Czechach. Mały kraj - małe problemy. Większy - większe. Natomiast co do przemysłu, my go już nie mamy od 1945 roku. Bo w okresie PRL mieliśmy tylko kikuty gospodarki, po 1980 gospodarka upadła, aż do całkowitego upadku w 1988 i bankructwa państwa. Tam nie było co zbierać. Więc za budowanie wzięły się zagraniczne firmy b o u nas nie było pieniędzy, technologii, know- how. No wiec mamy te zagraniczne, a nie krajowe. Błędy popełniono już za Gierka chaotycznie inwestując w przemysł ciężki, a tymczasem to nie on tworzy dzisiejsza gospodarkę. Te błędy odbijają się czkawką do dziś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@dncx
Zwłaszcza inwestycja miliardów w zakłady siarkowe...
Ale nie zgodzę się z tobą.. Mieliśmy jakiś tam przemysł i to nawet konkurencyjny ale byliśmy idiotami rozsprzedając go za bezcen .. Weźmy Wedel kupiło je pepsico za marne grosze kilku milionów dolarów. Po czym wypuściło na giełdę sprzedając akcje po 18 złotych (starych)..., po czym skupiła akcje za po 200 nowych złotych , podzieliła firmę na 4 części Syrena (cukierki), Jedyna (czekolady), Delicja (ciastka) i Frito Lay Poland (słone przekąski). Tą ostatnia z nową postawioną fabryką pepsico sobie zachowało , resztę sprzedali . Syrena kupił Fińskiemu Leaf , Jedyną – Cadbury a Delicję kupiło wraz z marką Danone. Z uwagi że w 2010 Danone sprzedało ją Kraft Foods a ono usiłowało monopolizować rynek komisja UE nakazała sprzedaż i kupiła je Japońska Lotte Group.. za około 1 miliard dolarów.

Ta marka i firma była znana na świecie i w Polsce ... miała potencjał rozwojowy i trafił ja szlag..

Inny przykład poczytaj o historii i upadku PZZ kozłów .. Nowoczesne maszyny kupione w 81 roku do mielenia maki i kaszy ... W 1997 XI-narodowy fundusz inwestycyjny sprzedał je Unico Holding i Internartional biznes Poland za grosze. Szybko zwolniła załogę i sprzedała maszyny zarabiając na tym.. zakłady zamknięto w 2000 ...
Tak załatwionych przedsiębiorst było w Polsce setki. Znam historie kilku .. Byli nawet wyspecjalizowani dyrektorzy rozkładający zakład w rok czy dwa... A zachód wykupywał i likwidował by nie było konkurencji.. I tak zostało nic nie mamy.. jesteśmy jak narkoman wyprzedający mjątek by się nacpać.. A nasz kraj ćpa religię katolicką ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@killerxcartoon No właśnie: "jakiś tam". To za mało by uznać nasza gospodarkę za w miarę silna. Kilka przykładów podanych, to raczej wyjątki od reguły. Owszem, zgodzę się ,ze błędy w zarządzaniu były, a takich przypadków było kilka. Ale znam też kilka innych, gdzie firma nie była wiele warta i mimo prób ratowania firma przez Polaków, upadła. Jak FSO, jak Tonsil, jak Diora. Wiec to nie wszystko była tylko li wina zagranicznych. Sporo za uszami mieli i krajowi managerowie. Sam pracowałem przez blisko 6 lat w czeskiej formie, która, póki zarządzali nią Czesi miała całkiem dobre zyski i stałe zajęcia. Ale Czesi postanowili to sprzedać. Firma przeszła pod fundusz inwestycyjny austriacki, ale szefowie to byli Polacy. I z firmy dobrze zarabiającej i płacąc ludziom przyzwoicie, w ciągu roku omal nie otarł się o bankructwo. Odszedłem z niej w 2007 roku, ale niesmak pozostał do dziś. Sporo złego robią tez tzw. Janusze biznesu. JA rozumiem, że rządzący traktują biznes jako zło konieczne, ale to nie oznacza, że ludzi także należy traktować źle. Ale to już temat na inną dyskusję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2021 o 20:43

K killerxcartoon
0 / 0

@dncx
Tonsil i diora upadły przez głupotę zarzadzajacyh .. FSO przez politykę.. bo się uparli by kontynuować produkcję poldków ..Gdyby Deawoo od razu zaorał je i zaczeto by tu klepac co nowszego moze ekonomicznie by się obroniły. A tak kryzys azjatycki zabił Deawoo jakie wykupił GM i zaorał zbędną fabrykę.

Zgadzam się z tobą. Janusze i Menagerowie polscy z ich interesami na boku arogancją i niekompetencją to koszmar 16 lat robiłem w korpo to wiem. A co do czeskiej firmy i funduszu Austriackiego to przypuszczalnie wynajęli specjalistę od wykańczania firm. To celowe polityczne działanie mające uzaleznić obce gospodarki i zniszczyć biznesy konkretnych krajów .. Biznes to wojna..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@dncx to było celowe zadanie by być zapleczem dla Związku Radzieckiego. Była potrzeba przemysłu ciężkiego i to realizowaliśmy. Blok się rozpadł. Więc nie było sensu produkować drogich stali bo nie było chętnych do zakupu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@sl4w3x
Z przemysłem ciężkim się zgodzę.. padł przemysł zbrojeniowy pod jakiego to było, padły stocznie .. Nasza jedyna kopalnia żelaza został zamknięta w 89 i tak była na granicy opłacalności w większość rudy żelaza była z Rosji z Kaukazu.. Prze to padł cały przemysł hutniczy .. stocznie nawet jak zostały miały zbyt drogi surowiec by być opłacalne.. Bawełna była z Uzbekistanu i kazachstanu i znowu rozpad ZSRR odciął nas od taniego surowca lub go podrożył tak ze było to nieopłacalne , nasz len był... ale niestety sprzedaliśmy Niemcom zakłady przerabiające surowiec na nici wiec też go nie było i padł przemysł włókienniczy. Zakłady siarkowe okazały się nieopłacalne jak instalacje odsiarczające spaliny zaczęły produkować tanio kwasy siarkowe jako odpady wiec zbankrutowały i tak były przewidziane pod materiały wybuchowe. Polski przemysł cukrowy II największy na świecie i najwiekszy z buraka został rozsprzedany. Głównie Francuzom jacy zaorali go u nas by produkować u siebie i teraz oni są największym producentem cukru z buraka. Sprzedaliśmy Telekomuikację.. Ale fakt była przestarzała i wymagała inwestycji z uwagi na izolację technologiczna. Pod młotek poszedł nas przemysł farmaceutyczny i teraz kupujemy 10 razy drożej zachodnie leki jakie dofinansowywuje państwo z podatków. Sprzedaliśmy w większości prasę. Z banków został tylko PKO. Flota rzeczna praktycznie nie istnieje.

Co nam zostało ? Poza przemysłem rolno spożywczym mamy górnictwo węgla jakie się kończy technologicznie oraz niewydolną energetykę. Sprzedaliśmy ponad 40 procent akcji KGHM .. Nie wiadomo po H, Mamy Słabo funkcjonująca kolej gdzie mafia kupuje pociągi dwa razy drożej niż powinna i PKN ORLEN z Lotosem. Niedziałająca właściwie Pocztę i PLL LOT.. jakie dobrze sobie radzi po tym jak wyrzucono tam dyrekcję i zarząd jaki spiskował z OLT Expres razem z Amber Gold by przejąć firmę za grosze Grupa zbrojeniowa to porażka niezbyt dobrze sobie radzi . Polskie firmy budowlane w wiekszości wykończyło Euro 2012

Coś pominąłem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2021 o 21:36

T konto usunięte
+2 / 8

Pinokio moradziecki prawdę powie tylko wtedy, gdy się pomyli. Facet ma olbrzymie ego i jemu się wydaje, że jak w BZ WBK jego słowo jest prawem dla szaraków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 4

@poiman Gdybyś go poznał wiedziałbyś, że to facet o bardzo przerośniętych ambicjach, choć niezbyt mądry:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 6

A Dlaczego masz cokolwiek zrobić i o tym myśleć, jak masz jedna, najmniejsza w okolicy kopalnie, a twoi sasiedzi koło 10 większych i nic z tym nie robia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glosRozsadku1243224
-2 / 2

Teraz Chechy beda mowic jak mamy obracac swoim majątkiem. A ich taki sam i tak samo wplywajacy nie bedzie. Śmiech na sali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem