Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
450 470
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+4 / 6

@5g3g do braku symetrii po prostu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 4

@5g3g wiesz, że w przypadku GF też nie było "duszenia" jako tako???
Oczywiście, że można dyskutować długo co do sposobu zatrzymania jednak niemalże cała społeczność czarnoskóra i aktywistów spod znaku 3 strzałek zamyka oczy na przyczyny problemów czarnych Amerykanów. Że jednak jakiś problem co do przestępczości jest, który trzeba załatwić, a z nim zniknę reszta pochodnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 4

@5g3g przymykają twierdząc, że każdy zabity jest niewinny, próbując przemilczeć, problem przestępczością wśród czarnych. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że ta spirala agresji się nakręca i zapętla. Policjanci są coraz bardziej agresywni ponieważ czują się coraz bardziej zagrożeni, ponieważ każdy z nich często stracił kolegę na służbie.
W przypadku rzeczonego GF można dyskutować czy zasadnym było reakcja policjantów, czy powinni go skuwać.
Samo skucie nie odbiegało od normy, problem w unieruchomieniu kolanem gdzie po skuci gość powinien odpuścić. Możemy tu dyskutować o przekroczeniu uprawnień, o tym czy było to nieumyślne spowodowanie śmierci ale domaganie się skazania za zabójstwo/morderstwo z premedytacją jest niczym innym jak linczem w majestacie prawa.
Nie neguję zasadności uznania winy policjanta ale jej kwalifikacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@5g3g to jest 3 oznacza że nie planował ale jest powyżej naszego nieumyślnego, 2 to oznacza, że nie planował ale w chwili np. wzburzenia już jego intencją było zabicie, 1 oznacza mniej więcej, że chciał zabić od początku, a to już wydaje się naciągane. O ile więc jak pisałem 3 stopień ma przesłanki do takiej kwalifikacji gdyż można założyć, że godził się z tym, że "pacjent" może zejść, ale 1 już jest niezasadny.
Przyjmijmy nawet, że starałeś się z kimś, jesteś wzburzony, nie znasz gościa, nigdy go nie widziałeś, uderzyłeś za mocno czy to oznacza, że zaplanowałeś to zabójstwo jeszcze przed zajściem i poznaniem gościa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@5g3g Zdajesz sobie sprawę z tego że GF stawiał opór?? Co widać na nagraniu z kamerki znajdującej się na mundurze??
Pomijam że nie chciał dać się wepchać do radiowozu ale jak już w nim siedział to po prostu wypchał policjanta. Jak wiemy zatrzymany był czarny, więc należało w ogóle nie reagować.

Z ciekawości poszukałem prawa karnego Stanu Minnesota.
Sprawstwo ewentualne to 3 stopień "Kto, bez zamiaru spowodowania śmierci osoby, powoduje jej śmierć, wykazując zarazem stosunek lekceważący dla ludzkiego życia jest winny zabójstwa trzeciego stopnia i podlega karze pozbawienia wolności nie dłuższej niż 25 lat".
2 stopień można porównać do morderstwa w afekcie. 1 stopień to w pełni zaplanowane działanie. W skrócie można to ująć tak, wklepali mu że chciał zabić ale nie do końca to planował i było to wywołane chwilowymi emocjami. W dodatku z tego co można znaleźć na internecie, to został skazany z powodu morderstwa 2 stopnia wywołanego rasizmem i lekceważącym podejściem do osób czarnoskórych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 maja 2021 o 6:02

F faraon69
+3 / 7

Nie ten kolor skóry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZephKan
+4 / 4

@faraon69 podwójne standardy nikogo już nie powinny dziwić w tym chorym świecie. Normalni ludzie patrzą na to co sobą reprezentuje, a nie co ma między nogami czy jaki odcień ma skóra. haptfu poprawność polityczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
-5 / 7

Zgłosiłeś to do Polsatu? . - program Państwo w Państwie bardzo lubi takie tematy.
Nasz dzielny Rutkowski też chyba się tym zainteresuje.
Mnie osobiście mało to rajcuje bo rzadko ostatnio bywam w Ameryce i całkowicie mi wystarczają popisy naszych stróżów prawa..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2021 o 21:07

T Truman_show
-2 / 2

Tego murzyna co podobno udusili to byl walek usa jest najlepsza w przeprowadzaniu false flag blm jest im potrzbne to wstrzczecia wojny domowej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F f4lcc0n
0 / 2

Czego nie rozumiesz, był biały... Ni ma ruchu White matters lub co lepsze life matters. Jest tyło black matters co daje do myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem