Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Śmieci z lasu wróciły do właściciela. Filmik, który podbił serca internautów

0:20

Mężczyzna znalazł w lesie śmieci i udało mu się zlokalizować osobę, która je tam wyrzuciła. Postanowił zapakować je na przyczepę ciągnika, po czym zawiózł je i wysypał wprost przed posesją zaśmiecającego

www.demotywatory.pl
+
1612 1616
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M milamber84
+5 / 15

@Wolterianin gdzie masz informacje, że zrobił na podstawie faktury? Z resztą co za problem wystawić wymyśloną fakturę na dowolną firmę/osobę i wmieszać ją w śmieci wyrzucone do lasu próbując w ten sposób kogoś wrobić? Sądy od dawna nie biorą pod uwagę takich rzeczy jako jakikolwiek dowód. Może autor filmu widział jak sąsiad osobiście to robi? Może ma jakieś zdjęcia z tego lub filmik?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S severh
+8 / 10

@milamber84 problem w tym ze już nie raz były arty o Januszach śmieciarzach co brali kasę za wywóz śmieci na wysypisko a te lądowały w lesie. Pół biedy jak ktoś miał umowę, ale bez papieru to przekichane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+5 / 5

@severh zgadzam się. To jest osobny problem, jak ktoś bierze pieniądze za wykonanie fałszywej usługi. Dlatego wtedy warto zawsze domagać się umowy przejęcia śmieci, zweryfkować NIP w rejestrze sądowym, a na koniec domagać się faktury ze szczegółowymi danymi. Co innego jak ktoś wywozi śmieci do lasu sam, pomijając jakieś firmy odbierające śmieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 2

@milamber84 Jeśli adres fakturowy nie znajduje się w rejonie w którym znaleziono śmieci (np. najbliższe miasto czy miasta) a jest to adres z drugiego końca kraju to ma to sens. Jeśli jednak jest to adres regionalny to w czym problem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
0 / 6

@AIkanaro w tym, że konkurencja 2 ulice obok mogła sobie wydrukować taką fakturę fikcyjną i wymieszać ją do śmieci w lesie, by pokonać nieuczciwie konkurenta. Udowodnij, że tak nie da się zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+3 / 7

@milamber84 Autor filmiku nie widział osobiście jak śmieci zostały wyrzucone. W democie bowiem zostało powiedziane wprost, że je znalazł. Więc chodzi mi dokładnie o to o czym piszesz. Bardzo łatwo sfingować informacje sugerujące, że śmieci należą do kogoś innego, a nie ma żadnej informacji mówiącej o tym w jaki sposób zostało ustalone czyje te śmieci faktycznie są. Jest więc pytanie czy śmieci faktycznie wróciły do właściciela czy też zostały podrzucone komuś, kto nie miał nic z nimi wspólnego. Jest też możliwość, że śmieci wróciły do ich właściciela, który padł ofiarą nieuczciwej firmy wywożącej odpady, czyli zamiast ukarać winnego film szkaluje ofiarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 5

@milamber84 to nadal jest do ustalenia... Jeśli faktura była by fałszywa to jest to bardzo proste do sprawdzenia. Wystarczy pójść do firmy która ją niby wystawiła i sprawdzić czy mają taką fakturę u siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2021 o 18:18

A Adder
+10 / 10

@alinaczekalska słusznie zrobił, że cie zostawił. Przykro się robi, że w ogóle był z kimś takim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+1 / 5

@Wolterianin owszem, ale nie tylko faktura w śmieciach moze być informacją do kogo należą śmieci. Może był wsród nich mebel na którym były naklejki i zobaczył ten sam mebel na zdjęciu owego sąsiada na faceboku, albo może widział te meble u sąsiada w ogródku podczas remontu, a następnie dokładnie te same meble zobaczył w lesie. Na prawdę sposób na ustalenie tego jest bardzo dużo... Jeden wariant podważasz, uznajesz, zę nie ma totalnie żadnych szans na inny wariant i z góry zarzucasz wyrok. Że już NA PEWNO kierowca tej wywrotki popełnia błąd i wyrzuca nie tam, gdzie powinien, albo podjął jakąś bardzo lekkomyślną decyzje, bo ty na podstawie tego filmiku wiesz wszystko o tych śmieciach dużo lepiej niż on... Męczą mnie tacy internetowi sędziowie i wszystkoznawcy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@alinaczekalska jak się jest tępą dziwką to tak bywa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 1

@milamber84 Zdajesz sobie sprawę z tego, że robisz to co mi zarzucasz? No ale od początku.
Jasne, że nie tylko faktura jest informacją pozwalającą ustalić właściciela. Jest to jednak coś co łatwo znaleźć, łatwo ukraść ze śmietnika i łatwo przenieść. Tym samym jest to idealne narzędzie do wrobienia kogoś w wlascicielstwo śmieci, które do tej osoby nie należą.
Co więcej nie twierdzę, że kierowca wywrotki popełnił błąd. Zauważam natomiast, że filmik nie daje jakichkolwiek informacji potwierdzających, że kierowca prawidłowo ustalił właściciela śmieci. Zauważam też, że nawet jeżeli kierowca faktycznie prawidłowo ustalił właściciela śmieci to nie znaczy, że właściciel je tam wyrzucił, bo może np właściciel zapłacił firmie za wywóz śmieci, a firma go oszukała i wywaliła je do lasu zamiast na wysypisko, bo taniej. Czyli może być sytuacja, iż kierowca prawidłowo ustalił do kogo śmieci należały, ale zapomniał o tym, że to nie znaczy iż właściciel je wywiózł do lasu, a tym samym przywożąc je pod dom właściciela oskarża go o czyn, którego ten właściciel padł ofiarą. Film zatem nie daje podstaw by jednoznacznie potępić osobę do której trafiły śmieci gdyż po pierwsze nie wiemy czy faktycznie należą do niej, podobnie jak nie wiemy czy to ta osoba je wywiozła do lasu.
Na koniec prosiłbym o dłuższe zastanowienie zanim wydasz na kimś wyrok, bo ferujesz je jak widać stanowczo za szybko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

@AIkanaro @Wolterianin To mi przypomina historię z facetem w babskim ubraniu, który zwinął komuś śmieci i wyrzucił w lesie. Nikt by nie uwierzył, gdyby nie monitoring.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-01-19/przebral-sie-za-kobiete-i-ukradl-smieci-z-prywatnej-posesji-nagranie/
Swoją drogą, nie każda firma ma umowę na wywóz odpadów. Jak kiedyś miałem wymienianą stolarkę w mieszkaniu, to umowa była na jej wymianę i nie było w niej wzmianki o wywozie odpadów. Przyjechali z przyczepą pełną nowych okien, zdemontowali wszystko, wstawili nowe i stare zabrali. Jakby to wywalili gdzieś do lasu, to bym nawet o tym nie wiedział, a umowa była na wymianę, nie na utylizację. Każdy może powiedzieć, że wymiana nie uwzględnia wywozu odpadów i się wyprze czegokolwiek. Jednocześnie to normalne, że takie firmy zabierają odpady, jeśli ich nie chcesz. Większość ludzi po wymianie okien nie zamierza starych zachowywać, więc naturalnie firma ma jakiś sposób utylizacji. Może mają z kimś umowę, może coś innego z nimi robią. Mnie to nie obchodzi, dlaczego miałbym weryfikować wszystko, co robi podwykonawca? Tak samo zlecając cokolwiek czy chociażby kupując samochód, to nie na mnie powinna ciążyć odpowiedzialność za to, co ktoś inny zrobił Janusz cofnął licznik w samochodzie, który kupiłem? No dobra, teraz mam samochód z nielegalnie cofniętym licznikiem i o tym nawet nie wiem, należy mi się kara za oszustwo? Przecież go kiedyś sprzedam wierząc, że jest prawidłowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2021 o 2:58

W Wolterianin
+1 / 1

@ZONTAR Dokładnie tak jak mówisz. I właśnie dlatego nie powinniśmy cieszyć się z takich filmików jak ten w demotywatorze bez sprawdzenia czy osoba, której zwrócono śmieci jest tą, która je wyrzuciła do lasu. Oczywiście może nią być i wtedy należy jej się kara i potępienie, ale wcale nie musi i atakowanie jej ma taki sam sens jak atakowanie ofiary przekrecenia licznika z Twojego przykładu. No i jest jeszcze jedna możliwość. Skąd pewność, że kierowca cokolwiek sprawdził? Może znalazł te śmieci i podrzucił przypadkowej osobie? Albo nawet podrzucił komuś kogo nie lubi własne i nakręcił filmik, żeby mieć wymówkę?
Ferować wyroki jest bardzo łatwo, ale przed skazaniem kogoś warto zadać sobie chociażby pytanie czy samemu chciałoby się być w taki sposób osądzonym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+17 / 19

No ja rozumiem ideę, słuszna, ale dlaczego wywalił to na drogę publiczną, zamiast przez ten niski płotek gościowi na posesję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
0 / 0

@Syphar Jeśli nawet wysypał to w pasie drogowym, to nie utrudnił nikomu przejazdu ( widać że nikt po tej trawie nie jeździ, a droga gruntowa pozostaje przejezdna). Druga sprawa to i tak zrobił to skutecznie, bo zasypał wjazd, a gdyby wysypał to na podwórko, to być może naruszyłby jakieś paragrafy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
0 / 0

@Syphar widzisz, na jakiej wysokości jest krawędź tej przyczepy? Miał je ręcznie przerzucać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Truman_show
+2 / 8

Bravo!! kto wyrzuca smieci do lasu sam jest smieciem robakiem a takich chamow na wiochach cwaniaczkow nie brakuje, tak samo jak na wiejskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+3 / 5

śmieć zawsze będzie śmiecił :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+2 / 6

Ależ trzeba być zy.ebem i życiowym przegrywem, żeby wyrzucić takie śmieci w lesie i sobie po prostu odjechać. Wyrzucić po bramką i napluć w twarz to łagodna karma za takie coś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
+2 / 4

Czemu przed, a nie na posesję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

I znając polską policję to teraz będzie miał problem za zaśmiecanie drogi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 0

@marcinn_ Szkoda, że go nie złapali na gorącym uczynku - tj. podczas nielegalnego przewozu odpadów. Ale w sumie dowód jest zarejestrowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2021 o 11:22

E elefun
+3 / 5

Brawo! Tak powinno się robić w każdym takim przypadku.
Tak samo powinno się ujawniać wizerunek, lub tablice rejestracyjne wariatów drogowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+5 / 5

I tak powinno się robić. Nie rozumiem, po co wywalać śmieci do domu, jak teraz te śmieci ci sprzed domu zabierają? I tak za to płacisz i tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glosRozsadku1243224
+3 / 5

Ja tego nie rozumiem. Każdy ma obowiązek płacenia za śmieci. Skoro ktoś wywozi śmieci do lasu to znaczy, że gmina nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Ma zabierać wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+2 / 4

@glosRozsadku1243224 NIestety znam ludzi na wsi gdzie za smieci placa regularnie, smietniki sa zabierane regularnie, a idioci te smieci pala w piecach, a jak cos nie da sie spalic albo jest "za duze" to "za flaszke" ktos im do lasu wywozi. Nawet nie proboja sie dowiedziec czy smieciaze to zabiora, bo z doswiadczenia wiem, ze smieciarze to rowne chlopaki i "za flaszke" chetnie zabieraja nawet cos co w smietnik sien ie miesci ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glosRozsadku1243224
-1 / 3

@polm84 Tylko ze wszystko maja obowiazek zabrać. Co do palenia to sam mieszkam na wsi i nikt nie ma pieca do palenia drewna. Wierz mi ten piec na eko groszek a tym bardziej pelet nie nadają się do ogrzewania drewnem. Sam rok temu spalałem resztki drewna i trzeba było spalić kilka kilogramów by nagrzać a ekogroszek jeden worek 25kg na tydzien grzania wody wystarcza. Nie spalisz w takich piecach plastików bo plastik się topi i jak Ci zalepić ma piec za 40k to nie wrzucasz tam takich rzeczy. Wierz mi na wsiach ludzie mają piece za 20-40k i nikt gównem nie pali. Ludzie dali sobie wmówić tak jak Ty tutaj pokazujesz ze boją się to wystawić bo nie zabiorą. Powinna być kampania ze zabrac maja wszystko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+1 / 1

@glosRozsadku1243224 No kampania powinna byc. nawet durne ulotki, ale nie wiem na jakiej ty wsi mieszkasz, ale tam gdzie ja mam rodzinke to piece na eko-groszek maja nieliczni co mieli kase i checi to zmodernizowac. Znalezli sie nawet tacy co nie maja solarow na goraca wode, bo za to "napewno" trzeba bedzie placic jak za prad... Niestety wielu ludzi jest odpornych na postep albo nawet zdrowy rozsadek :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antimasoff
-1 / 3

Chce Wam się tak długie teksty pisać?:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mario391978
+3 / 5

Pamiętam jak mówili, że wprowadzając nową ustawę nie będzie się opłacało wyrzucać śmieci do lasu. A tutaj: Śmieci z remontu NIEEEE odbiorą. Źle poselekcjonowane NIEEEE odbiorą. Firmy NIEEEE odbiorą , bo osobny przetarg na odbiór. W zasadzie to tylko opłaty wzrosły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
+2 / 4

Następny krok to samosądy na domniemanych złodziejach, oszustach, gwałcicielach... Bo poco przestrzegać prawa, jak mamy podejrzenie, ze ktoś inny je łamie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-1 / 1

Przerażający jest ten powyższy tłum post-średniowiecznych wieśniaków, którzy od pierwowzoru różnią się tylko atrybutem: zamiast pochodni mają telefony z internetem, i cieszą się, jaki piękny samosąd. I minusują każdego, kto im zaburza złudzenie słuszności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
-1 / 1

@HochLieck - śmiecisz tak samo, że bronisz śmieciarza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-1 / 1

@Zetar Widzę, że cywilizacja łacińska jest ci całkowicie obca

Otóż to, że ktoś rzekomo "zlokalizował" winnego i dokonał samosądu, wcale mnie - jako gorącego zwolennika praworządności - nie cieszy, a wręcz przeciwnie.

Rozumiem, że w twoim móżdżku nie mieści się inne wyjaśnienie np. tego, że adwokat broni gwałciciela, jak to, że pewnie sam też gwałci, tak?

Otóż prawo do adwokata jest wypracowanym przez naszą cywilizację warunkiem sprawiedliwego procesu. A samosądy to dzicz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2021 o 13:07

avatar Zetar
-1 / 1

@HochLieck - odezwał się śmieciarz. Jeżeli gość został przyłapany to co mu można zrobić? Wytoczyć sprawę, która będzie toczyła się latami? Ty możesz w swoim pustym łbie pleść dyrdymały o adwokatach i innych pierdołach, a prawda jest taka, że ten twój kumpel śmieciarz już nigdy nikomu śmieci nie wywali. I żaden sąd w tym by nie pomógł. A tacy śmiecie jak ty zawsze będą bronić sobie podobnych.
A co do obrony gwałcicieli - nasz świat schodzi na psy właśnie dlatego, ze każdego gwałciciela, pedofila czy mordercę da się wybronić, nawet jeżeli sprawa jest oczywista. I nie jest to, bezmózgi człowieku, zdobycz cywilizacyjna tylko dzicz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 0

@Zetar "Ten pan już nigdy nikomu śmieci nie wywali" - trawestując twojego idola. Dla was Prawo i Zasady to tylko przeszkody we wdrażaniu ludowej "sprawiedliwości". Ale i wam też władza ludowa jeszcze ręce odrąbie, i zgodnie z życzeniem nikt i nic was nie obroni.

A śmieciem to se możesz swoją starą nazywać, jak ci pozwala. No jak taki śmieć może śmieć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2021 o 22:54

avatar Zetar
0 / 0

@HochLieck - jak się nie ma żadnych argumentów to się wjeżdża na "starą", prawda dzieciaku? I to, ze ty masz za idoli ludzi pokroju "zero", nie oznacza, że inni też. Dla ciebie znajomy przestępca, to już nie przestępca, złodziej, gwałciciel czy śmieciarz ale niewinny, dobry człowiek, katolik. I będziecie go bronić za wszelką cenę, bo przecież to "wasz", pisuarski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
0 / 0

Poproszę jeszcze film z reakcji właściciela śmieci :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

tylko totalne je*ane ku*wy wyrzucają śmieci do lasu lub rowów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
0 / 0

@reevox ... lub komuś pod płot - ku uciesze gawiedzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

nie chodzi mi o tą "zemstę" tylko o sam fakt że teraz kiedy śmieci jest łatwiej niż kiedykolwiek pozbyć się śmieci bo są zbierane regularnie plus zabieranie dużych gabarytów co jakiś czas zawsze znajdzie się jakiś Janusz Cebula który i tak wyrzuci śmieci do lasu bo przecież komu to przeszkadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem