Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
514 543
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gorinobu
+10 / 46

Mieszkałem w kilku krajach i zauważyłem taką zależność szczególnie w USA i Australii, że człowiek coś musi reprezentować, żeby być "kimś"(nie uwzględniam świrów ze stanów, bo przez prywatną służbę zdrowia takie osobniki chodzą po ulicach). W Polsce byle ciołek czuje się najmądrzejszym, najwspanialszym człowiekiem świata a POLAND to naród wybrany.
Najbardziej mnie śmieszy takie przekonanie u starszych ludzi, że oni będąc już w sędziwym wieku to mają tą mądrość życiową... a gów*o prawda.. Wielu 30latków już ma większą mądrość życiową niż stare pryki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-3 / 31

@Gorinobu Stare pryki mówisz. Poczekaj trochę, za chwile sam będziesz starym prykiem. O ile wcześniej Twoja własna głupota Cię nie zabije.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
-3 / 11

@Gorinobu : "W Polsce byle ciołek czuje się najmądrzejszym" a zaraz dalej "Wielu 30latków już ma większą mądrość życiową niż stare pryki" :D :D ;D

Krytykujesz że ktoś czuje się najmądrzejszy żeby zaraz pokazać ze jesteś najmądrzejszy hehehe skisłem ze śmiechu :D

Szanuj starszych ludzi. Może nie znają się na technologii, ale znają się na życiu bardziej niz jakis przemądrzały 30sto latek :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+6 / 8

@asdur Nie bierzesz pod uwagę, że "mądrość" starszych ludzi nijak się ma do dzisiejszych czasów. I nie chodzi tu o nieznajomość technologii.
Dla mojej babci na przykład nie do pojęcia był fakt, że ktoś może pracować z domu i musi tą pracę wykonywać. Druga zresztą też nie do końca to ogarnia. Nie do pojęcia było to, że można lubić podróżować, fakt że ojciec lubi gotować, a mama niekoniecznie... i wiele, wiele innych rzeczy wpisanych w obecne czasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wonskji
+2 / 8

@asdur
"Szanuj starszych ludzi. Może nie znają się na technologii, ale znają się na życiu bardziej niz jakis przemądrzały 30sto latek :)"

Kolejny inteligent, który twierdzi, że szacunek należy się za wiek, a nie za stosunek do innego człowieka. Są starsi ludzie, których szanuje i są stare dziady pryki, tumany, którymi gardze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+3 / 3

@Gorinobu po części masz rację, rzeczywiście tak jest, że starsi ludzie uważają się za wszystkowiedzących tylko dlatego, że są starsi, ale..... ja bym to zdiagnozował inaczej. Z wiekiem nabierasz ogłady, na wiele spraw patrzysz bez emocji, bez testosteronu. Kiefy jesteś młody i ktoś Ci zalezie za skórę to lecisz do niego z łapami żeby się odegrać. Kiedy jesteś starszy zaczynasz kalkulować, raz czy mi się to opłaca, dwa jakie będą tego konsekwencje prawne, trzy czy dla świętego spokoju nie lepiej odpuścić. Młodzi ludzie może mają szerszy horyzont, bo więcej zobaczyli i więcej przeczytali, ale starsi mają tę mądrość życiową i brak buzowania hormonów przez co na wiele spraw patrzą bardziej obiektywnie. I dodatkowo znaczenie ma w jakim środowisku się obracasz. Bo są środowiska starszych ludzi, którzy powiedzą "młody jesteś, nic nie rozumiesz", ale są też tacy, którzy powiedzą "to nie jest tak jak myślisz i Ci wytłumaczą"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
-1 / 1

@Cascabel : mowisz, ze nie chodzi o technologie a podajesz przyklad pracy zdalnej, ktora jest mozliwa tylko dzieki technologii. Albo przykład własnych preferencji kulinarnych czy domatorstwa, inni seniorzy niż Twoja babcia lubili podróżować jak Tony Halik :D

Chodzi mi jednak o to, że mądrośc seniorów bierze się z poznania mnóstwa ludzkich osobowosci, a tez ze znajomości historii i ludzkich zachowań. Ludzka psychika nie zmienia się, od zawsze byli ludzie szlachetni, od zawsze chamy i złodzieje, szczerzy i kłamcy. Wieki mijają a ludzie są cały czas tacy sami. Senior poznał więcej ludzi, zachowań i stąd jego mądrość. Nie chodzi o technologie i własne hobbystyczne preferencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

@asdur Powiedziałam o pracy z domu, a nie zdalnej. Niekoniecznie wiąże się ona z technologiami wbrew pozorom (masz tu też rękodzieło na przykład...).

To, co się zmienia - to kultura. Inaczej funkcjonowała kobieta za czasów mojej babci i niektóre rzeczy są dla niej "dziwne". Inaczej funkcjonowano też w domach (mój dziadek nawet kawy sobie sam nie zrobił...). Ludzkie zachowania się zmieniają. Wiele jest też uwarunkowanych przez znajomość świata i kontakt z różnymi kulturami...
A wykluczenie technologiczne problemy ze zrozumieniem obecnego świata tylko pogłębia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@TomorrowNeverKnows

Oczywiście, że tak będzie bo to stały proces. Jeżeli ktoś jest ogarnięty to maksimum tego "ogarnięcia" przypada na lata 25 - 35, potem następuje coraz szybsze "odklejanie od rzeczywistości", w wieku ok 50 bardzo wielu ludzi rozumuje już nie w oparciu o rzeczywistość ale o wspomnienia i wyobrażenia; "za moich czasów to było i teraz to tak samo będzie a te wszystkie nowinki to do niczego nie potrzebne"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@BrickOfTheWall Ciekawe. To powiedz mi dlaczego największe osiągnięcia naukowe odnoszą ludzie po 50 a nie 25 latkowie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@TomorrowNeverKnows
Większość odkryć, pomysłów i koncepcji to jednak ludzie przed 35 (Einstein i Hawking też). Potem to już tylko mielenie, szlifowanie i multiplikacja poprzednich pomysłów, wtórność, wtórność, kompilacja.
A "osiągnięcia" to również wynik patologii uniwersyteckiej gdzie do każdej pracy naukowej jako współautora dopisuje się "Kochanego Pana Profesora" któremu w ten sposób przybywa publikacji chociaż odkleił się już od nauki wiele lat temu a teraz zajmuje sie już tylko "socjologią praktyczną" czyli trzymaniem stołka i boksowaniem o kasę i wpływy.

PS. Oczywiście są chwalebne wyjątki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@BrickOfTheWall Zdecydowanie nie większość. Sprawdź laureatów Nobla. Nawet tych odznaczonych 20 lat po swoich odkryciach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@TomorrowNeverKnows

Naukowe Noble przyznawane są po DOŚWIADCZALNYM potwierdzeniu koncepcji. Czyli to wygląda : pomysł --> lata szlifowania teorii -> oczekiwanie na eksperyment/obserwację --> nobel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@BrickOfTheWall Nie zawsze. Sprawdź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 18

Nie Polacy to Słowianie jak Czesi, którzy cierpią na to że mają kiepskich polityków, bo ich elity zostały wybite przez Ruskich i Niemców, a media zakrzywiły odbiór słowa: patriota, teraz to słowo kojarzy się z kibolami, którzy mają rzekomo Nazistowskie poglądy, co prawdą nie jest, bo nie widzę jakby uważali naturalnych blondynów z niebieskimi oczami, za osoby lepsze od innych, za Aryjczyków którzy mają rządzić światem, a reszta ludzi ma być ich niewolnikami, a Aryjczycy mają tylko jeden zakaz (nie mieszać swojej krwi z rasami im podległymi czyli np Słowianami)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
0 / 8

idealnie podsumowałeś stereotyp polaka - bo nas to wykończyły niemce i ruskie, media zakłamują, a z patriotów robi siem nazistów... 1. Wojna i komuna dawno się skończyła. 2. masz wiele mediów do wyboru (jeszcze) - poza tym każdy powinien jednak nie ulegać mediom i mieć własny obraz wydarzeń (tu trzeba jednak myśleć) . 3. kibole ciężko na to pracują, krzesząc nienawiść do wszystkich innych, nawet własnych ludzi z innej ulicy, bo kibicują innym. A obecny patriotyzm to kojarzy mi się z PRL i ich hasłami o budowaniu nowej Polski i straszeniu zachodem (teraz i wschodem... południem i północą też ;) ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2021 o 20:52

avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@Horsman

Od upadku PRL i wycofaniu Armii Czerwonej z Polski minęło 30 lat. Sami się rządzimy a najlepszych z nas wybieramy na kierownicze stanowiska w państwie by kraj rósł w siłę a nam się żyło dostatniej.
Nie mamy już wymówki o wojnie, zaborach, ruskim protektoracie etc. etc. SAMI SOBIE TEN KRAJ URZĄDZILIŚMY.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@BrickOfTheWall Rządy PISu i PO raczej nic nie zmienią w tym kraju(nawet szkodzą), a inne partie nie zapowiadają się za dobrze, w Polskiej polityce nie ma dobrych wyborów! Więc jak niby ma być dobrze ? Mówisz że to wina społeczeństwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@Horsman
Tak jak w całym wszechświecie mamy tu sprzężenie zwrotne. Społeczeństwo wybiera wodzów pod kątem zaspokajania swych potrzeb. A wybrani tak kształtują społeczeństwo (poprzez edukację, ekonomię, socjotechnikę etc. etc. ) aby swą władzę sprawować jak najdłużej.

Naiwnością jest wierzyć, że to jacyś ONI nas tak urządzili. A jeszcze gorszą naiwnością jest oczekiwanie, że pojawi się jakaś odpowiednio liczna i wpływowa grupa gotowa "poświęcić się dla ojczyzny" wbrew własnym interesom a jedynie pro publico bono. Niestety, trucizna epoki Romantyzmu nie wywietrzała z Polski do dzisiaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N normalnyemigrant
+4 / 14

A kim są Czesi, że mam się przejmować ich zdaniem? A oni niby za kogo się uważają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-1 / 13

@normalnyemigrant Czesi to Niemcy z mentalnością wojaka Szwejka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@Buka1976

Religię i literaturę mają w ojczystym języku od roku 1433, Polacy dopiero 300 lat później. Kilkaset lat funkcjonowania jako prowincja niemieckiego imperium nie zdołało ich wynarodowić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
0 / 0

@BrickOfTheWall Kiedy byłeś ostatnio w Czechach? Co wiesz o ich postrzeganiu innych, w tym Polaków? Co ty mi tu za lekcje historii odp***dalasz? Ja mówię o dzisiejszym narodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

@Buka1976
Średnio bywałem 2 lub 3 x rok, ostatnio na początku zeszłego roku.
Kuzyn ma firmę w Cieszynie (po tamtej stronie rzeki). Naród jak naród, 94% zwyczajni ludzie chcący w spokoju żyć, i te 6% złożone z nawiedzeńców, świrów, fanatyków i aktywistów politycznych i internetowych.
Różnica względem Polaków: Na pytanie "Co tam słychać?" raczej nikt nie zaczyna jęczeć "Eeeech, weź nawet nie pytaj..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2021 o 13:23

avatar Buka1976
0 / 0

@BrickOfTheWall Więc znasz tą lepszą stronę Czechów. Spróbuj to samo powiedzieć o rejonie Brno, Praga czy Pilzno. Tam mają dobrze zakorzenioną urazę za 68 rok. Uwierz, bywam w Czechach średnio 1 w tygodniu (mieszkam 15km od granicy) tu na Morawsko-sleskim jest naprawdę super.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N normalnyemigrant
+4 / 10

wszędzie za granicą żyją idealni ludzie jedynie w Polsce nie w Polsce każdy jest najgorszy zagranicą każdy jest najlepszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarzasty
-1 / 15

@normalnyemigrant - nie bez powodu polska jest krajem o tak marnej reputacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnesitka
-1 / 5

@Czarzasty byłeś kiedyś w Czechach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@normalnyemigrant

"wszędzie", "wyłącznie", "każdy"...

Zawsze tak się komunikujesz przy pomocy wielkich kwantyfikatorów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
-1 / 13

Rzekłbym doskonałe podsumowanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
0 / 12

Bardzo trafna opinia:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczejak
0 / 6

Skąd to ostatnie zachwycanie się naszymi południowymi sąsiadami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
0 / 2

@jeszczejak ponoć coś tam im zanieczyszczamy pod granicą i zgłosili sprawę do uni. Ponoć jesteśmy na przegranej i musimy z nimi iść na deal żeby wycofali skargę. Ponoć już żeśmy im zapłacili i nie ma tematu... Tyle z madiow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 14

A Czesi to tacy Ruscy, którym się wydaje, że są Niemcami :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 12

Czechy... niemiecki kolaborant niezmiennie od prawie tysiąca lat...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
0 / 2

Im więcej ludzi indyferentnych religijnie, tym normalniejszy kraj. Pod tym względem Czechy to dla nas KOSMOS...Zdravim z Vratislavi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem