Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
288 342
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+5 / 13

Podziemny krąg - to jasne. Jednak z drugiej strony czy ten film jest taki super wybitny? Jest dobry, bardzo dobry, ale nie jest przełomowy jak choćby matrix (który nakreślił współczesny sposób kręcenia filmów, CGI itp).
Nie jest znów arcyhitem komercyjnym o którym było głośno zawsze i wszędzie jak choćby avengers.

Podziemny krąg to już nieco bardziej wyrafinowane kino. To jakby "muzyka na płycie winylowej" - dobre dla wtajemniczonych fanów. Dla laików polecam MP3 XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+6 / 10

@rafik54321
Ale stał się filmem kultowym .. Między innymi dlatego że chyba po raz pierwszy pokazał w ciekawy sposób rozdwojenie jaźni .. I to zupełnie inaczej niż pokazywane w Dr Jakyll i Mr Hide.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+5 / 5

@killerxcartoon

Dokładnie to dysocjacyjne zaburzenie tożsamości, zwane wcześniej osobowością mnogą. Rozdwojenie jaźni to bardzo przestarzałe, nieprecyzyjne i zachowane głównie w języku potocznym określenie. Ale poza tym zgadzam się z Toba, dodam tylko, że panowie ze zdjęcia zagrali koncertowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
0 / 0

@rafik54321 Czy Matrix był przełomowy? Osobiście się z tym nie zgodzę, raczej nie wprowadził on do kina niczego czego tam wcześniej nie było. Jak dla mnie bardziej przełomowy był pierwszy Obcy. Spójrz sobie na inne filmy z lat 70tych i porównaj je z Obcym to widać wizualną przepaść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@JohnLilly oczywiście że Obcy też był przełomowy pod kątem wizualnym, jednak żadna, ŻADNA produkcja przed Matrixem nie oferowała tak szerokiego zastosowania CGI. Właśnie jak dla mnie, Matrix jest równie przełomowy co Obcy. Wprowadził "nową jakość" która szybko się przyjęła.

Kolejnym takim "przełomem" (choć dużo mniejszym) jest dla mnie Avatar, w którym użyto jeszcze więcej CGI.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@JohnLilly, @rafik54321 ominęliście Star Wars, który był przed Obcym. Chociaż tutaj serial Star Trek pokazał, że można wychodzić poza galaktykę, a pierwsze Gwiezdne wojny po prostu wzniosły to na wyższy poziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrkac
0 / 0

Dla CGI przełomem był znacznie wcześniejszy Terminator 2, a później - ToyStory. Matrix jest od obu młodszy i jedynie kontynuuje i rozwija to, co było już znane. Matrix nie był przełomem w CGI (Co zupełnie nie przeszkadza mu być wyjątkowym filmem sf).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
0 / 0

@rafik54321 "jednak żadna, ŻADNA produkcja przed Matrixem nie oferowała tak szerokiego zastosowania CGI" No może i tak, ale Matrix nie był pierwszym filmem w którym CGI zostało zastosowane i bez niego raczej też można było się spodziewać, że twórcy filmowi będą sięgać po to narzędzie coraz częściej. Mi to chodzi też o to, że nie ma aż takiej przepaści pomiędzy Matrixem a innymi filmami z tego okresu, gdzie pomiędzy Obcym a filmami młodszymi tylko o kilka lat to masz wrażenie jakby dzieliły je dekady a nie lata.

@VaniaVirgo Gwiezdne Wojny to kawał genialnego sf, i faktycznie dawali radę z efektami specjalnymi, ale jeśli chodzi o ukazanie obcych ras to do Obcego nie mają podejścia. Jak masz sceny z innym rasami niż ludzie to widać było, że mamy do czynienia z aktorami w kostiumach w Obcym to co innego, a jeszcze trzeba oddać honor tej scenie z gadającą głową androida, to był po prostu majstersztyk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@JohnLilly Oczywiście że tak, ale Obcy był po SW :) Natomiast wiele ras pokazanych w SW to nie ludzie w kostiumach, a zmechanizowane kukły i to było coś. A R2D2 jest przegenialny :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
+12 / 16

SPOILER ALERT Prawdę mówiąc, to że wiesz, iż zdjęcie przedstawia dwóch aktorów grających jednego człowieka z rozszczepieniem jaźni nie czyni z ciebie kinomana z wyrafinowanym gustem. ,,Fight Club" jest częścią popkultury. Możesz nie lubić tego typu kina, możesz go nawet nie oglądać ale możesz mieć pojęcie co to za film czy znać jego wątki, postacie itp.Są filmy, które inaczej odbierają ludzie w zależności od doświadczeń czy wieku. Moim osobistym zdaniem ten do takich należy ponieważ solą filmu jest cierpka konstatacja życia ludzi będących w sile wieku, ogarniętych konsumpcyjnymi marzeniami i mrzonkami. Dodam jeszcze tak na marginesie, że ten film to adaptacja więc zachęcam by sięgnąć do źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2021 o 8:08

avatar wonskji
+7 / 7

Jeśli ktoś widzi tutaj dwie postacie, to nie oznacza, że ma ch*jowy gust filmowy, tylko że ma inny gust. Nie mierz wszystkich swoją miarą, bo jest masa dobrych i lepszych filmów. Nie trawię ludzi wychodzących z założenia typu "musisz znać i lubić to co ja, bo jak nie, to debilem jesteś"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mmosiek1
-1 / 5

@wonskji Ale tu nikt nie napisał że jak nie znasz to masz ujowy gust. Tylko że jak znasz to masz fajny :P to nie mówi nic o osobie która filmu nie zna :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
0 / 2

@mmosiek1

Konstrukcja wypowiedzi tez ma znaczenie, a nie tylko słowa. Na początku podany jest warunek, a więc jeśli X to Y, zatem logika podpowiada, że analogicznie jeśli nie X to nie Y więc masz fajny gust jeśli widzisz jedną postać, jeśli zatem nie widzisz jednej postaci i nie wiesz o co chodzi to nie spełniasz warunku więc w mniemaniu autora, Twój gust fajny nie jest (jakkolwiek inaczej niż 'niefajny' byśmy go nie nazwali).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mmosiek1
0 / 0

@Ironiks Nie programowałeś nigdy :P Jeżeli(x) to y nie oznacza że jeżeli x nie jest spełnione to y być nie może :P jest jeszcze coś takiego jak else if () :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
0 / 0

@mmosiek1
Nie programowałem, choć akurat wiem, że jest coś takiego. W programowaniu może to się nie sprawdza. Ja natomiast rozpatruję to z punktu widzenia lingwistyki, a konkretnie składni i pragmatyki. Język mówiony jednak trochę różni się od języków programowania :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
-2 / 12

no mi się ten film nie podobał. Moim zdaniem był jak kebab z dworca zachodniego - dużo sosu, soli, glutaminianu sodu i innych ulepszaczy a mięso i warzywa podłej jakości. Tymi wzmacniaczami smaku są wszelkie sceny związane ruchaniem czy świeceniem pindolem na ekranie, krew, rzygi, menele, przemoc, alkohol, choroby umysłowe, brzydota, narkotyki etc. Marnej jakości mięso symbolizuje dosyć prostą filozofię filmu, którą w sumie miało wielu facetów w gimnazjum: ale świat jest nudny, ale bym roziebał coś uhuhu. TLDR: niesamowity przerost formy nad treścią

do mnie film nie trafił, jak rozumiem mam fatalny gust filmowy, iebać mnie prądem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P popsy2
0 / 2

@kanapekr dobrze że sam wybrałeś karę.

ten film jest jak stek krwisty z półksiężycami pieczonymi na ruszcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ironiks
0 / 2

@kanapekr
Kozacka puenta :D Uśmiałem się :) pozdro!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janvier93
+1 / 5

Nie rozumiem fascynacji tym filmem. Pokazuje bardzo oczywiste rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
0 / 0

Zajebisty, czyli taki sam jak Twój. I z tym się nie zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alfonso240d
0 / 0

" kupujemy rzeczy których nie potrzebujemy, za pieniądze których nie mamy żeby zaimponować ludziom których nie lubimy" mój ulubiony ulubiony cytat z tego fimu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+1 / 3

Że niby Fight Club jest wyznacznikiem dobrego kina? xD
To mało widziałeś...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2021 o 17:50

avatar TrinityKiller
+1 / 1

Żałosne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem