Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
22 24
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S konto usunięte
+7 / 9

Oddałbym? Tzn nie wiem co tu się zastanawiać jak już pomijając kwestie moralne, według prawa to nie są nasze pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
0 / 0

@Saladyn1 Też bym oddał, każdy może się pomylić. Tylko nie jestem przekonany jak to jest z tym prawem. To by znaczyło, że możesz przekazać darowiznę albo zapłacić komuś, a później powiedzieć, że jednak się pomyliłeś? Wydaje mi się, że jeśli już za coś ścigać, to za niezapłacony podatek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
+6 / 6

Jak nie oddasz to będziesz złodziejem. Pytanie jest więc jesteś złodziejem czy nie. Jak widać forumowicze(?) polsatnews sa złodziejami :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 3

@tobimadara Tylko że darowizna jest świadoma tzn wiem komu, za co, na co daje i dlaczego, a i tak czasami można taka darowiznę cofnąć. Tutaj tego nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
0 / 2

@tobimadara To jest wg art. 405 Kodeksu cywilnego "bezpodstawne wzbogacenie". Co do zasady takie pieniądze należy zwrócić, ale jest jeszcze art. 409, który tę sprawę zmiękcza i przy odrobinie szczęścia można się wyłgać, jeśli się kasę wydało i udowodni się, że nie było się świadomym konieczności jej zwrotu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swircwir
0 / 0

bank zabierze z powrotem i dług :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+6 / 6

Historia autentyczna ze znanym polskim bankiem. Komuś z mojej rodziny przytrafiła się taka oto sytuacja, wypłatę tej osoby zamiast bank zaksięgować na jego konto, zaksięgował komuś innemu. Cały proces wyjaśniania, szarpania się z bankiem a potem szukania i odkręcania sprawy trwał ponad 3 tyg. Najlepsze jest to, że jeśli osoba " obdarowana " przez bank cudzą wypłatą wydała coś z tych pieniędzy, mogła mieć kłopoty z związku z przywłaszczeniem cudzych pieniędzy ale petardą jest to, że bank naliczył sobie różne opłat i odsetki od osoby której przewalili kasę bo na koncie zrobił się lekki debelt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-2 / 4

Przelałbym to na kolejne losowe konto i niech się bank martwi. Nie moje to się pozbyłem ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2021 o 11:00

R konto usunięte
+7 / 9

Złodziejem się jest albo się nie jest. Te osoby jak by widziały że ktoś zostawia portfel w sklepie przez pomyłkę to jedyne co by pomyśleli to jak go zajebiać żeby nikt się nie zorientował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+3 / 3

Miałem taki przypadek - pracodawca przelał na moje konto dwa razy tę samą wypłatę. Najśmieszniejsze jest to, że ani ja, ani firma nie zauważyły tego. Dopiero kiedy robiłem zeznanie podatkowe, w kwietniu, zauważyłem podwójny przelew na tę samą kwotę (przelew z listopada). Zadzwoniłem do firmy, i kiedy sprawdzili i stwierdzili pomyłkę, przelałem im pieniądze z powrotem.
Uważam że podjęcie gotówki nie należącej do nas, jest pokrewne złodziejstwu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robsta76
-1 / 1

Ja bym oddał i przy wpisaniu nr konta bym PRZYPADKOWO podał konto żony.
No co... błędy się zdarzają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
+1 / 3

Dostalem kiedys przelew od jakiejs nieznanej mi firmy,1500 zl w latach 90 - tych. Z miesiac siedzialem cicho..Zadnych monitow.. No to wyplacilem kase i wydalem. Po roku zapytałem znajoma z tego banku czy jakas kasjerka nie miala klopotow, bo bym wtedy oddal. To byl blad systemu.Nikt nie rekalmowal - ani nadawca przelewu, ani odbiorca, ani Bank. Po 2 latach Bank zmienil system operacyjny i wszytskie tego typu pomyłki zostały zaliczone w straty własne Banku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+1 / 1

Oczywiście, że bym oddał. Choć to wcale nie jest łatwe. Kiedyś próbowałem zwrócić 280 zł, które nie wiadomo skąd pojawiły się na moim koncie. Bank za nic nie chciał w tym pomóc, ale w końcu się udało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem