Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
512 529
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar JanMariaWyborow
+5 / 11

Ale tak z teologicznego punktu widzenia... ochrzczony był? Jezus powiedział "komu grzechy odpuścicie, będą mu odpuszczone", i nie powiedział że te słowa są tylko do kapłanów.

Trza by jakiegoś teologa zapytać, ale mnie się wydaje że spowiedź jest ważna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obeznany
-2 / 4

@JanMariaWyborow
Wcale nie powiedział tego do apostołów...
Najlepiej profesora jeszcze spytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 3

@JanMariaWyborow Cały problem w rozumowaniu tych słów jest taki, że chodzi w nich o to, że jak drugi człowiek popełni przeciw Tobie grzech, np. pobije Cię lub okradnie. To możesz mu wybaczyć czyli odpuścić popełniony przez niego grzech. Nie chodzi w tych słowach o to, że jakiś pajac w sukience ma wysłuchiwać popełnionych przez Ciebie grzechów i decydować czy Ci je odpuścić czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+4 / 4

Z którego to roku artykuł ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+1 / 1

@Horsman listopad 2016.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juljuljul12
+11 / 11

mój prawdziwy proboszcz był lepszy. Miał wyobraźnię - sąsiadce kazał umyć podłogi w domach wszystkich koleżanek, które obgadywała. Posprzątać teren szkoły obok kościoła. 2 tygodnie wolontariatu w domu opieki... siła robocza się nie marnowała ale i do spowiedzi u niego kolejek nie było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusty
+2 / 12

Wiecie co jest ogólnie najgorsze? Że osoby wykonujące polecenia panów w czarnych sukienkach, mają prawa wyborcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+3 / 9

@trusty Najgorsze to jest to, z jakim posłuszeństwem oni wykonują te polecenia. To może być, najgroźniejsza armia świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+12 / 12

Ale, tak z innej strony patrząc... to przynajmniej była jakaś forma prawdziwej pokuty, trochę dolegliwej, trochę zawstydzającej. No, może tylko darcie banknotów było nie bardzo - ja bym kazał wpłacić na cel charytatywny.

Bo to, co się zwykle stosuje - czyli klepanie zdrowasiek, litanii albo różańca to jest jakieś totalne wypaczenie idei modlitwy. Modlitwa to powinna być chwila wyciszenia i relacji z sacrum, a nie prymitywna kara.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 czerwca 2021 o 10:06

B boomfloom
-5 / 7

Najgorsze jest to, że ktoś przeczytał zmyśloną historyjkę i ją rozpowszechnia - jak na razie to 237 osób uwierzyło (choć nie widzieli) i wszyscy mają nie tylko prawa wyborcze ale i internet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem