Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
353 356
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+3 / 5

To skąd te 5mld USD kary nałożone na fb dwa lata temu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+8 / 10

@MG02 a za co ta kara była przypomnisz?
Za dowolność kryteriów "wpuszczania" do środka?

Skrajna lewica i prawica mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się to wszystkim wydawać. Jak blokują konto jakiemuś prawicowcowi to lewacy się cieszą i wtedy zaczynają bredzić jak to szanują prywatną własność.
Jak nie wpuszczą geja do restauracji to nagle już dla lewaków własność prywatna nie przedstawia żadnej wartości, za to wtedy prawacy zaczynają bronić własności prywatnej.
Po środku stoją libertarianie twierdząc, że konsekwentnym byłoby postępowanie według zasady, każdy właściciel mógł decydować kogo chce obsługiwać w końcu to jego biznes i jego pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
-3 / 5

@Tibr
Ale co to ma do tego. Demot mòwi, że fb to prywatna firma i może robić u siebie co chce. Jakby fb mógł robić co chce to by nie dostał 5mld dolarów kary. Fb dostał karę za łamanie prawa i to nie jeden raz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@MG02 Co ma do tego? Czytałeś tytuł i nie łapiesz co ma wspólnego z demotem?
Kara dotyczyła zdaje się "nie właściwemu zarządzaniu danymi osobowymi". Demot dotyczy ich polityki banowania kont ludziom, których poglądy nie podobają się szefostwu platform.
Gdyby to samo zrobił restaurator natychmiast byłby oskarżony o dyskryminacje ze względu na światopogląd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
0 / 0

@Tibr Liberałowie też maja takie podejście

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 2

@Tibr roznica jest taka, ze na Facebooku akceptujesz regulamin i jesli nie wypelniasz jego ram to dostajesz bana. W czym problem? Tak samo z lokalu moga Cie wyprosisz jak urzniesz sie jak swinia i zaczniesz rozrabiac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
0 / 0

@Tibr
Tytuł demota: " Facebook to prywatna firma, może robić u siebie co zechce". Nie ma nic o polityce banowania kont ludziom, ktorych ppglądy nie podobają się szefostfu firmy. Jeśli o to chodziło to trzeba może to było napisać w democie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

@MG02 Jest całkiem spora różnica w nieobsługiwaniu wybranych klientów, a pluciu im do jedzenia po kryjomu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Xar Napisałem dość jasno w pierwszym komentarzu, ostatnie zdanie, że konsekwentnym byłoby aby to właściciel decydował według własnego kryterium kogo chce obsługiwać, niech sobie wymyśli regulamin.
Co do regulaminu zasady w nim zawarte są dość lekko uznaniowo traktowane.
Czy ktoś zbanował konto aktywistom za szczerzenie mowy nienawiści twierdzących, że bogatym należy odbierać majątki, że biali powinni być teraz niewolnikami czarnych? Jeżeli więc ktoś zasłania się swoim regulaminem to niech on go stosuje.
@MG02 to nie jest mój Demot abym coś mógł dopisać. Ale przesłanie jest dość jasne.
Weźmy ostatni przykład szczepień jakaś fryzjerka oświadczyła, że nie będzie obsługiwać zaszczepionych wolno jej, nikt nie oskarży ja o dyskryminacje? Przecież to prywatna firma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+6 / 6

1. Może robić co chce w RAMACH PRAWA I UMOWY.
2. FB wielokrotnie pokazał, że ma w d...pie i prawo i umowę.
3. Porównywanie FB do restauratorów, to jakby mówić, że restaurator ma prawo wziąć zaliczkę za kawior, po czym ma prawo przynieść Ci bigos, a Ty masz zapłacić resztę za kawior. Dodać trzeba, że jak się to Ci nie spodoba, to ma prawo Ci spuścić łomot, a Państwo przeróżnymi przepisami sprawia, że masz prawo korzystać tylko z tej jednej restauracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 czerwca 2021 o 22:59

avatar Xar
-1 / 1

Nie moze robic u siebie o chce, ale nie musisz korzystac z jej uslug. A to znaczna roznica. Jak sie nie podoba - usun konto albo go nie zakladaj i tyle. W regulaminie moga sobie wymagac co chca. Tak samo w restauracji moze obowiazywac selekcja po stroju a hotele moga byc tylko dla pelnoletnich.
Ale nie mozna kogos wywalic za to, ze brakuje mu zeba albo za to, ze lubi stukac w dupe.
Kminisz roznice?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem