Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
492 499
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kripszt
+12 / 14

Cholerni terroryści

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+15 / 15

czyli ukradli konie wlascicielowi zgodnie z litera prawa... i gdzie teraz jest policja i sad?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 7

@El_Pawulon Otóż tłumaczę i objaśniam. Jeśli ja pójdę na policję teraz, powiem na policji, że masz coś mojego, nie wiem, masz mój sprzęt foto za 25 tys, to mimo, że będzie Twój, policja wejdzie do Twojego mieszkania, najlepiej nie w Twojej obecności i zabezpieczy sprzęt po czym mi go wyda, następnie w końcu Cię dorwą, Ty powiesz prawdę, zrobi się trochę głupio, sprawa i tak trafi do sądu, sąd umorzy postępowanie, ale zachowa sprzęt w zabezpieczeniu na okres X lat bo sąd z wydziału karnego nie będzie chciał decydować do kogo sprzęt należy, a Ty będziesz musiał iść do sądu cywilnego, żeby sąd cywilny uznał do kogo należy zabezpieczony sprzęt. W między czasie ja będę używał Twojego sprzętu foto, jedyne co to nie mogę się go pozbyć przez czas zabezpieczenia.

Dlaczego tak? Bo policja działa jak debile w Polsce, niczego nie konfrontują, krótko mówiąc, jeśli ja przyjdę pierwszy złożyć na Ciebie doniesienie to póki Ty nie złożysz wyjaśnienia policja działa w oparciu o tylko moje wyjaśnienie, nawet jeśli będziesz przez to pokrzywdzony, po złożeniu Twoich wyjaśnień jeśli się okaże, że kłamałem, policjanci strzelą na mnie focha i tyle mi zrobią. A dlaczego? Bo w momencie kiedy policja wyrządzi Ci krzywdę, będą usilnie trzymać się tego, że to ja miałem rację. Dlaczego? Bo jeśli przyznaliby, że popełnili błąd to leci np. nagana. Ponadto problem formalny ma też prokurator który wszelkie zabezpieczenia zaklepuje, bo to prokurator jest gospodarzem postępowania. Efekt tego taki, że prokurator nie będzie chciał, żeby wyszedł błąd policji (prokurator wyłaniany jest zwykle po 1-3 dni od rozpoczęcia postępowania) bo to by oznaczało, że prokurator dał ciała. Ponieważ prokurator to kolega sędziego, ten też nie pozwoli, żeby sprawa poszybowała i nawet jeśli ja kłamałem i powinno się mnie ukarać, to prokurator wydał mi Twoją własność co też budzi pewne wątpliwości. Następnie sprawa trafia do sądu cywilnego który nie ustanawia kto popełnił błąd i kto jest temu winny, a tylko postanawia do kogo należy sprzęt i komu należy go wydać. Efekt tego taki, że każdy z nas może wykorzystać bezprawnie policję i co najlepsze, policja strzeli focha na tego co ich oszukał, ale poszkodowanego będą traktować jak totalnego śmiecia i zło bo to poszkodowany (ten faktyczny) będzie dla nich (policji i prokuratury) największym problemem. Warunek tylko taki, żeby policja zaczęła działać zanim dowie się o tym zainteresowany i będzie mógł zeznawać. Co stanie się do zeznania podejrzanego to zostanie zaklepane i tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+1 / 1

@johnyrabarbarowiec
nie masz racji, idz i zloz takie doniesienie na policje :) policja wezwie najpierw do zlozenia wyjasnien, nikomu do domu sama z siebie nie wejdzie, no chyba ze powiesz ze widziales ze mam trupa w szafie. ta sprawa wynika z ustawy o ochronie zwierzat i jej nowelizacji ktora wlasnie daje takie prawa durnym (bo nijak nie weryfikowanym) organizacjom walczacym o prawa zwierzat. niby dla "wyzszego dobra" moga podjac taka ekspresowa akcje za plecami wlasciciela. w innych sprawach w tym ludzkich to nie jest mozliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@El_Pawulon Jest możliwe, znam sprawę gdzie znajomej ogołocili firmę z maszyn dosłownie za jej plecami, bo zgodnie ze zgłoszeniem jakiś gość buchnął innemu gościowi maszyny które cały czas były w jej posiadaniu. Jak sprawa wyszła, znajoma się zorientowała, że wynieśli jej z firmy dosłownie wszystko, zostawiając pusty lokal, zabrali nawet dokumenty wewnętrzne firmy wentylatory, meble i inne, poszła na policję złożyć zeznania to wyszło, że policja w ogóle nie powinna tego zrobić, ale liczyli na awanse, że niby złodzieja złapią, a prokuratura traktowała znajomą jak powietrze i póki nie zwróciła się do sądu to prokuratura nawet jej nie odpisywała na oficjalne listy. Ostatecznie sprawę kradzieży umorzono, zawartości firmy znajomej nie oddano (nawet dokumentów wewnętrznych), uznano, że wszystko dalej zostaje w zabezpieczeniu policji i musiała sobie pójść po ponad roku kiedy umorzono sprawę do sądu cywilnego. Przez cały ten czas zasoby jej firmy były normalnie użytkowane i nikt za to nie odpowiedział, uznano, że to tylko pomyłka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DropsHops
-4 / 8

A jakieś źródło? Bo to nie jest tak ze oni sobie mogą wejść i zabrać i tego nie robią - jak zabierali kilkaset konających psów z Radys to musiała być policja, prokuratura i weterynarz. Nie da się Ot tak ukraść koni, trzeba przecież specjalnej naczepy, a na noc konie są w stajni. Wiec bzdura bzdurę pogania, nawet nie ma nazwy miejscowości ani właściciela by mkzns to było zweryfikować. Pogotowie dla zwierząt robi świetna robotę właśnie dlatego zd działają w granicach prawa - wykupują zwierzęta od rzeźników, wiec kradzież od losowego właściciela jest absurdalna, tak to by wszystkie se zabierali zamiast zbierać na wykup. Zwierzęta odbierają w asyście policji, sam ich wzywałem do głodzinych zwierząt sąsiada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
0 / 2

@DropsHops Nazwa miejscowości jest w nazwie stadniny - Komorze w gminie Borne Sulinowo. Przejrzałem wątek na FB i wersja właściciela jest o tyle prawdopodobna, że rzeczywiście przedstawił dokumenty potwierdzające leczenie źrebaka. W głodzenie koni też nie chce się wierzyć,bo wygląda na to, że przebywały na pastwiskach, a w maju trawy są już bujne. Wprawdzie nazywanie tego kradzieżą to dość histeryczna retoryka, ale z drugiej strony trudno się dziwić emocjom właściciela, nikt nie lubi się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamus66
+3 / 5

@DropsHops Wsztstko jest : Stajnia "Pensjonat Kowalski", w m. Komorze. Komorze to gmina Borne Sulinowo, powiat Szczecinecki, woj. zachodniopomorskie. Właścicielem jest Gabriel Kowalski.Kontakt możesz sobie wygooglać. A Pogotowie dla Zwierząt to pseudofundacja założona przez cygana nazwiskiem Trojanek znanego jako szef cygańskiej kapeli Terne Roma. Mieszka w Szczecinku. Jest przeciwko niemu już kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset wyroków za przywłaszczenie zwierząt. Z wyroków nic sobie nie robi.I jakoś tak, że jak do domu ma mu wjechać policja, to dostaje telefon i na 15 minut przed wybywa z domu. Dlaczego może sobie spokojnie kraść zwierzaki? Może dlatego, że policja ze Szczecinka i Bornego to niekompetentne niemoty? Amoże dlatego, że Terne Roma grywa na wiecach wyborczyl niektórych polityków? Teraz lockdowny, brak koncertów, wieców i odpustów to trzeba mu było swój złodziejski proceder zwmóc? A Gabrysiowi mała podpowiedż: jak Trojanek ukradł trzy konie z Bornego Sulinowa, to skitrał je w "dziupli" u rolnika w m. Tarmno, może warto by tam zajrzeć - takie duże gospodarstwo po dawnym PGR.. Tylko że może już dawno z lewymi paszportami komuś sprzedał, jak te kilkadziesiąt arabów,których część znalazła się, dzięki markerom genetycznym, na lewich papierach w Czechach, na Węgrzech i Litwie - też sprawka Pogotowia dla Zwierząt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+1 / 1

Tam konie na noc nie są latem w stajni. Mają do dyspozycji hektary łąk i stoją praktycznie non stop, będąc zganiane tylko na owies. Nazwa miejscowości jest jak najbardziej, proszę spojrzeć. A właścicielem jest spółka Kopol, nazwisko właściciela widnieje w nazwie stajni. Bardzo prosto znaleźć wszystko na instagramie czy Facebooku, zachęcam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+2 / 2

@adamus66 Straszne to, co piszesz. Czyli kolejne dekady mijają, a ci nadal koniokradztwo uprawiają, tylko teraz metodą "na pogotowie dla zwierząt ".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+2 / 8

Najważniejsze, że kot Jarka jest bezpieczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+4 / 4

Ale jak w asyście policji to tak, jakby to policja sama ukradła, a tam już chyba łatwiej określić, kto był na interwencji i niech odpowiadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar madeleinepl
+2 / 2

Niestety tak się dzieje... Stajnie nie są zamykane na klucz (m.in. ze względu na bezpieczeństwo- w razie ewentualnego pożaru), siodlarnię tak, stajnie i padoki nie. Choć nie jest o tym głośno są przypadki kradzieży koni... Ten przypadek niestety jest możliwy, choć o zgrozo! nie jedyny i nie powinien mieć miejsca a jednak się zdaża... Czasami pochopne wnioski i brak pojęcia o faktycznych potrzebach bytowych zwierząt (niezależnie od gatunku zwierzak może zachorować albo chorować przewlekle) i mimo najlepszej opieki weterynaryjnej może nie wyglądać jak okaz zdrowia, co trzeba pamiętać nie jest jednoznaczne z zaniedbaniem...
Sama mam znajomą, która chciała kiedyś donieść do tozu o zaniedbanie psa, na szczęście nie zdążyła- czemu na szczęście- ponieważ rodzina, na którą chciała donieść kilka dni wcześniej przygarnęła mocno zaniedbaną sukę że szczenietami i zapewniła im wszystko co trzeba z weterynarzem włącznie. To nie znaczy, że wykarmiając cały miot z dnia na dzień będzie wyglądać idealnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+2 / 2

Znam tę stajnię I te konie od prawie 30 lat. Nie spodziewałam się, że będą kiedykolwiek na demotywatorach. Nigdy, żaden koń nie był tam chudy. Bolta zrebi się praktycznie rok w rok i zawsze wyglądała bdb, mam mnóstwo zdjęć i filmów np. Z zeszłego roku. Całe stado wygląda bardzo dobrze, można się przekonać osobiście, nie ma z tym problemu. Miejsce jest bardzo zadbane, postawiłabym tam własne konie (jeden kiedyś nawet latem stał). Według mnie to zwykła, zainspirowana przez kogoś kradzież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
0 / 2

Tak się dzieje gdy lewactwo wchodzi za mocno. Do czego to doszło, nie dość że właściciel musi trzymać dokumenty z badań to jeszcze filmy z wizyt u weterynarza bo jakiś ekoterrorysta może sobie przyjść i zagarnąć zwierzaka z prywatnego podwórka bez żadnego nakazu i dowodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
-1 / 1

@Dragoo
lewicostwo? to obecna wladza - PIS - ktora mowi o sobie "prawica" i za taka ja uwazaja ich wyborcy znowelizowala przepisy i dala im takie prawo do dzialania za plecami wlasciciela bez pratycznie zadnego nadzoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
0 / 0

@El_Pawulon Oczywiście, że tak. Zrobili to ręka w rękę z Lewicą która się tego domagała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro73
-1 / 1

PiS to nie prawica ale religijna lewica. Sami dają przyzwolenie na takie bezduszne działania. Są współodpowiedzialni za te kradzieże w majestacie prawa. Gdyby nie protesty ideowej prawicy Konfederacji i ludzi zdrowo myślących, to dzisiaj były by jeszcze gorsze prawa, które chcieli jakiś czas temu uchwalić..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
0 / 0

@Dragoo
lewica, opozycja, lewactwo nazywaj jak chcesz ale w obecnym sejmie nie maja zadnej wladzy sprawczej. przepisy uchwalilo PIS tak jak mowilem i PIS nazywa siebie prawica, tak samo mysla o nich ich wyborcy.
zaraz bedzie ze winaTuska. PIS rzadi krajem niepoedzielnie od kilku lat, wszystkie decyzje z tego okresu to ICH odpowiedzialnosc ktorej boja sie wziac na klate. zwyczajnie wstyd ze nawet ich wyborcom brak odwagi cywilnej by to przyznac, zawsze jest ktos inny na kogo sie probuje zwalic swoje decyzje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
0 / 0

@El_Pawulon nie musisz mi tego tłumaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem