Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
176 190
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sevivo
+10 / 10

Żeby coś mogło być nazwane pandemią musi spełnić pewne wymogi ustalane przez polityków - więc pandemii może nie być, może zostać... zależy czy będzie spełniona definicja prawna.

A co do wirusa to uważam, że już z nami zostanie na 100%. To ile procent populacji będzie zarażone nie wiem. Ale zostanie. Nawet uznanie kraju wolnego od jakiegoś pategenu nie oznacza z automatu, że on nie występuje. Przykład pierwszy z głowy, jesteśmy prawnie krajem wolni od wirusa SHV-1 jednak wirus może się trafić, czy przetrwalniki wąglika w niektórych rejonach gdzieś w ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 czerwca 2021 o 16:50

G gabriel001
+15 / 25

Pandemia będzie trwała tak długo jak politykom będzie się to opłacać.(Ekonomicznie czy politycznie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+3 / 7

@gabriel001 Komu się ona ekonomicznie i politycznie opłaciła i w jaki sposób? Nie jestem na tyle biegły w spiskowej teorii dziejów, więc nijak nie potrafię wykumać.

A co do pytania z demota: covid stanie się tym, co niektórzy w nim od początku widzą, czyli kolejną sezonową "grypą". Trochę się uodpornimy, nauczymy się go jakoś lepiej leczyć i tyle. No chyba, że globalna wyszczepialność zbliży się do 100% i go ubijemy, jak czarną ospę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+6 / 16

A dlaczego ma się skończyć? Wirusy nie znikają tylko się przystosowują. Słynna Hiszpanka też nie zniknęła co roku powraca w nowej mutacji jako sezonowa grypa. To samo będzie z COVID19... A banda debili dala się na to nabrać i przestraszyć. Noszenie maseczek przy hiszpance też nic nie dało.. tak jak teraz nie daje nie da się po prostu zapobiec chorobie przenoszonej droga kropelkową..
Po prostu wirus zabija starych chorych i nieodpornych i z czasem jest ich coraz mniej. Czy ktoś grypą czy katarem się przejmuje? Ludzi przestraszono liczbami bez kontekstu.. Ale tak zwykle wyglądają pandemie jakie są co 5-10 lat

Ta jest politycznie bardzo wygodna. Pozwoliła wygasić protesty w Iraku,Chile,Francji czy Hong-Kongu. Ludzie ze starcu pozwolili ograniczyć swoje prawa obywatelskie Pozwolono podnieść podatki bez protestów. Wykończono drobnych przedsiębiorców bo mega korpo maja się dobrze A przede wszystkim ludzie czytają cały czas o wirusie i nie zajmują się gospodarką i polityką. A jest czym się ekscytować bo przetasowania są globalne UE paraliżuje Brexsit .. USA toczy wojnę gospodarczą z Chinami podnosząc cła. GB chce chandlować z Kandą w ramach TATA ale USA się nie zgadza i podnosi cła w ramach NAFTA Do konfliktu z Chinami dołącza UE pod naciskiem USA naciskając na zakaz używania sprzętu telekomunikacyjnego 5G z Chin , UE pożucając 7 lat pracy nad umową z ASEAN. A ASEAN podpisuje umowę o wolnym bezcłowym handlu z Chinami, Japonią, Koreoą południową , i Australią tworząc ogromny obszar gospodarczy mający 2,2 miliarda ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
+4 / 12

Jasne że się nie skończy - za dużo osób ma w tym interes i zarabia grubą kasę żeby od tak odtrąbić koniec pandemii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 9

Skończy się wtedy, kiedy ludzie przestaną się nią przejmować.
Nie wiem, czy jesienią jeszcze jakieś cyrki będą miały sens i czy ktoś będzie ich przestrzegał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
+1 / 1

@kondon i kto ma pieniadze na nastepny lockdown...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@KulturaOryniacka A co za problem dodrukować?
Teraz niby były?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar longlong
0 / 4

spokojnie, jeszcze tylko dwa tygodnie, wytrzymajmy!
tu nie chodzi o to czy sie skonczy pandemia bo pandemii nie ma, wirus to wirus i nic by się nie działo gdybyśmy nic nie robili, nie było by krachu światowego, manipulacji, segregacji ludzi na posłusznych i nieposłusznych, pandemia to tylko narzedzie do wprowadzania ograniczeń które już z nami zostaną na zawsze, już dawno nie będzie wirusa a paszport zostanie, najpierw ważny na przekroczenie granicy potem ważny na wejście do sklepu powoli i stopniowo pętla na szyi się nam zaciska, paszport jest elektroniczny i mozna go wyłączyć zdalnie, jednym guzikiem mozna nas wyłączyć z życia, o to chodzi. jeśli polityk mówi o pokoju to szykuj się do wojny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+5 / 5

pandemia się skończy jak rząd przejmie restauracje i hotele :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
0 / 4

Będzie trwać puki biznes się kręci. Straszą restrykcjami dla niezaszczepionych, na razie tylko straszą. Obawiam się, że jeśli zaszczepią powyżej 50% populacji zaczną wprowadzać te restrykcję aby może nie siłą ale naciskami ze strony większości zaszczepionych przymusić resztę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomek59
+4 / 4

Nawet dżuma przemineła, więc jak można wierzyć, że nigdy się nie skończy? Wszystko się kiedyś skończy, nawet nasz ukłąd słoneczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
+1 / 1

@Tomek59 coz epidemie przeziebienia mamy co roku na jesien a nikt nie robi z tego powodu ogolnoswiatowej sraczki. I zapewniam cie ze ta epidemia sie nigdy nie skonczy poki ostatni homo sapiens nie zejdzie z tego lez padolu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+2 / 2

Ten cyrk będzie trwał co najmniej 2,5 roku. UE zakontraktowała na lata 2022-2023 ponad 1,8 mld. szczepionek z samego pfizera. Liczba ludności UE to 420 miliony.
https://ec.europa.eu/poland/news/210520_Pfizer_pl
Co do obecności wirusa pozostanie z nami do naszego końca, tak jak grypa. Kto ma umrzeć to umrze kto przeżyje to przekaże swoje geny dalej i sie uodpornimy jak na hiszpankę która jest do dzisiaj jako grypa H1N1 i nie wywołuje takich pomorów jak 100 lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem