Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
110 157
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar DonSalieri
-1 / 15

Analogia nietrafiona, wniosek fałszywy

Adi chciał przejąć Polskę bez wystrzału, coś tam nawet obiecywał, ale Beck się nie zgodził ("My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę")

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar taki_tam_tam
+6 / 12

@DonSalieri Widać nie do końca wiedział jacy będziemy za 4 pokolenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+2 / 2

@DonSalieri rzucił - damy wam po 500 marek ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 4

@YszamanY nie rzucił bomby wiec nie zadziałało. jak by zrzucali marki to Polacy sami podnosili by szlabany. Wystarczyło kilka dekad ogłupiania religią i mamy takie pokolenie jakie wierzy w cuda nic nie umie i sprzeda się jak K z 500 by mieć za co chlać ...

Nasz kraj upadł.. I raczej już się nie podniesie. Inteligęcja wymarła lub wyjechała została mafia tępacy i złodzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

@DonSalieri Bo to nie była propozycja skierowana do ludu.

@YszamanY Czyż tak nie działa unia? :)
Możesz mi pisać o europejskim rynku i podobnych korzyściach, tylko czy prosty lud ma o nich pojęcie, czy usłyszał troszkę bardziej chwytliwe hasła?

@killerxcartoon Naprawdę wszędzie musisz tę religię wrzucić? Nie widzisz większych problemów? Nie widzisz, że to nie religia doprowadziła do tej głupoty? (a przynajmniej nie była czynnikiem decydującym)
Ja się z Tobą zgodzę, że wszelkie religie to prywatna sprawa i należy całkowicie oddzielić od nich państwo. Tylko czy czasem nie przesadzasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@kondon
Nie nie przesadzam. Religia wytwarza irracjonalny pogląd na rzeczywistość .. Głównie za sprawą wiary w magię i nie zrozumienie relacji miedzy przyczynami a skutkami. Przykład..
Nasz parlament czyli osoby odpowiedzialne za kreowanie porządku w państwie modlił się nie tak dawno w intencji deszczu. Pogoda nie magia tylko skutek działania praw fizyki , sprowadza się do wywołanej słońcem lub jego brakiem zmian temperatury ciał stałych, gazów i pływów , wywołanych tym parowaniem i zmianom objętości gazów powodującym zmiany ciśnienie jakie wywołują zmiany przepływu i zawirowań tychże gazów oraz skropleń. Wiara w to że recytowanie wierszyka może wpływać na te procesy jest głupota jaka osobie w to wierzącą daje złudne poczucie wykonywania rzeczy pożytecznej a będącej tylko marnotrawieniem czasu
Jeśli wybrane przez społeczeństwo osoby decyzyjne są tak nierozważne w skutek sowich blędnych poglądach to skutki ich działań dadzą też rezultaty całkowicie niezgodne z oczekiwaniami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 1

@kondon nie ,tak nie działa unia, tylko bogaci obywatele będa dużo kupować, po co Niemcom biedaki, kto będzie kupował ich mercedesy ? dlatego unia mówi - Fundusz śpójności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 5

@killerxcartoon
" Wystarczyło kilka dekad ogłupiania religią i mamy takie pokolenie..."
Przypomnę ci, że przed II wojną światową mieliśmy niemal całe tysiąclecie "ogłupiania religią" a mimo to potrafiliśmy Niemcom powiedzieć NIE. (Tym różniliśmy się od Austriaków i Czechów). Czyli w twoim przypadku również wniosek fałszywy. Gdybyś powiedział "Wystarczyło kilka dekad ogłupiania komunistycznym ateizmem..." nad taką tezą moglibyśmy podyskutować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon Modlili się i zrobili z siebie idiotów. No i co z tego? W jaki sposób wpłynęło to na Twoje życie?
Mylisz przyczynę ze skutkiem. Takie cyrki (np. religijne) wynikają z ludzkich słabości, a nie słabości są powodowane przez religię. Uogólniając, bo wyjątki mogą się zdarzyć.

@YszamanY Biedaki mają pracować na Niemców i odkupić ich stare samochody. Tak samo jak stare wiatraki itd.
„Unia Europejska jest projektem Imperium Europejskiego. Imperium polega na tym, że rdzeń (który znajduje się w Brukseli, zagłębiu Ruhry pewnie), eksportuje rozwiązania polityczne, szlaki komunikacyjne i kapitał, inwestuje i przynosi stopy zwrotu, pozyskując strefę podporządkowania gospodarczego i z czasem politycznego.”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 1

@kondon jasne, bredzisz synek, widzisz ile jeździ nowych mercedesów ? nie musisz kupować mercedesów , widziałeś ile jeździ nowycj TOYOT , czy francuzów ? słabo to podbijanie wychodzi niemcom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@YszamanY Te nowe mercedesy to z tego funduszu spójności, że je przywołujesz?
Ja nie twierdzę, że cała nasza gospodarka pracuje dla Niemców. Spora jej część, ale nie cała. Do tego też muszą mieć swoich "kierowników" u nas. Mercedes w skali gospodarki to drobinka.
Liczą się przede wszystkim technologie i kapitał. Kto je ma, ten zarabia, a reszta dla niego pracuje.
Jeśli Niemcy coś robią, to nie bezinteresownie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@kondon

Nie zgodzę się z tobą ..
Tkwienie w błędnym myśleniu czy przekonaniu może być kosztowne . Wsadźmy Anielcię do pieca to się wygrzeje i zdrowo będzie..... Zobacz na Ostrołękę .. 1,2 czy 1,4 miliarda jakie poszło w błoto. To ten sam problem
A druga kwestia to jak nas postrzegają .. Taki racjonalny przywódca czy przywódcy z zachodu widzi taki cyrk i myśli.. rany ale banda kretynów Oni dadzą dymać się bez mydła.. Nikt nas nie zaprosi do poważnych interesów czy gry .. mamy miejsce przy stole dla dzieci .. i znajdą sobie innych sojuszników z jakimi będą nas wykorzystywać lub masowo próbować nas zrobić w konia a nóż się uda. Zobacz np ostatni pozew z Australii .....

Religia i ogłupienie idą ze sobą w parze jedno napędza drugie a dodatkowo instytucja kościoła by zwiększyć zyski i wpływy będzie promowała ogłupianie.. dokładnie tak jak to robi teraz .. Antyintelektualizm i przemycanie swoich głupków na wysokie stanowiska by mieć wpływ na szkolnictwo. To się skończy katastrofą . Niedawno inna banda religijnych kretynów masowo ogłupiana zniszczyła dziedzictwo historii cywilizacji Talibowie wysadzili posągi buddy Posągi Buddy w Bamiani , W Iraku zniszczono gryfy Hammurabiego , ISIS w Syrii w Palmyrach wysadzono świątynie smana -balla i Jowisza , Spalili też i zniszczyli starówkę najstarszego zamieszkanego miasta czyli Aleppo. Debili trzeba karczować zanim się rozrosną bo będzie za późno..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon Co Ostrołęka ma wspólnego z religią? Ja bym powiedział, że to socjalizm jest winien, poza głupotą rządzących...
Postrzegają nasz rząd za kretynów niezależnie od takich drobnych cyrków. Zgadzam się z Tobą, że korzystnie to nie wpływa, jednak są sprawy ważniejsze.

To ogłupianie to nie tylko religia. Lewica robiłaby to samo w imię lgbt, czarnych i cholera wie czego jeszcze. To zwykła cecha ludzka, nie religii.

Religia, jak i inne poglądy, są tylko wymówkami do użycia siły i pokazania swoich prawdziwych cech.
„Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą”. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa. (...)
Mam ujście dla moich najgorszych impulsów. Nie muszę ich nawet świadomie zauważać, bo mam tę maskę dobroci, więc mogę pozwolić ”demonicznym siłom”, będącym częścią ludzkiej psychiki, na swobodne działanie, jednocześnie mówiąc, że jestem dobry.”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@kondon

Ja to postrzegam inaczej....

Głoszenie my domagam się takich a takich praw dla mnie.. to dążenie do wolności i jej poszerzanie.
Głoszenie że ty nie możesz tego to dązenie dyktatury i podporządkowania sobie innych.

Ale zgodzę się z tobą w twoim postrzegani religii .. dość podobnie ją widzę ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon To jeszcze zależy co ma być tym prawem. Bo jeśli ktoś się domaga prawa do mieszkania - spoko, tylko niech sobie je kupi. Nic mu się nie należy od nikogo.

Ty nie możesz - jeśli naruszasz czyjąś wolność. Ze swoim życiem rób sobie co chcesz.

Z religią (żebyś mnie dobrze zrozumiał) to może tak być w skrajnych przypadkach, o których Ty pisałeś. Jeśli ktoś sobie chodzi do kościoła i nie wymaga tego od innych, nie oczekuje praw kościelnych jako państwowe - spoko, jego sprawa.
Tak samo jak np. z socjalizmem. Chcesz dawać zasiłki - spoko, ale nie zmuszaj mnie do udziału w tym systemie. Ja ich nie będę oczekiwał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 8

i bysmy na tym lepiej wyszli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 12

@rafik54321 niezupełnie, bo wielu ludzi myśli, że dziś żylibyśmy sobie w cywilizowanym kraju, jako Niemcy. Ale nie wiadomo, czy w ogóle byśmy żyli. Nawet jeśli, to tylko jako niewolnicy pracujący na rzecz Rzeszy. Hitler uważał nas za podludzi, a Polska miała być "przestrzenią życiową należną rasie panów".

Z jednym się zgodzę- jesteśmy najgorszym krajem w Europie pod każdym względem, przede wszystkim do życia (na świecie też jednym z gorszych), a większość Polaków jest po prostu zbyt głupia żeby móc samodzielnie wybierać rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+1 / 3

@rafik54321
W jakim sensie "lepiej"? Lubisz być niewolnikiem Rasy Panów, @rafik54321?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 5

@Jur4578 @Cammax widzicie. Macie mały dysonans poznawczy.
Po pierwsze, połowa nazistowskiego dowództwa NIE CHCIAŁA wojny. To raz.
Dwa, hitler nie miał problemu z Polakami, tylko z żydami narodowości polskiej. Gdyby tych żydów wydać za paczkę fajek to hitler inaczej by na Polskę patrzył.
Po trzecie, gdyby Polska stała po stronie nazistów, to Amerykanie nie wylądowaliby w Europie, Anglia zostałaby zbombardowana i generalnie rzesza tej wojny by nie przegrała.
Po 4te. Polska inteligencja nie zostałaby wymordowana w obozach koncentracyjnych.
Po 5te, Polska nie trafiłaby na pół wieku pod but ZSRR.
Po 6te i tak dziś nam się przybija winę za mordowanie żydów - co za różnica?
Po 7me i tak nie otrzymaliśmy żadnych odszkodowań wojennych.
Wymieniać dalej?

Ostatecznie, pamiętajmy że po stronie rzeszy były np Włochy czy Japonia - te kraje źle dzisiaj stoją?

To jest problem polskiego dowództwa. Z przodu honor, z tyłu goła d**a. Powinniśmy się kierować swoim interesem, nawet jeśli inny kraj na tym ucierpi. My swoje odcierpieliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
-3 / 3

@rafik54321 Próbujesz się ratować, kiepsko, 'Sieg heil', kolego. Kieruj się "swoim interesem", jeśli to znaczy służyć u pana z wyższej rasy za 500 +

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Jur4578 Brak argumentów i hejt - typowe dla kogoś kto nie uznaje innego zdania "bo nie". Dla takich, koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@rafik54321 1. Nazizm zakładał też imperializm (pod szyldem wcześniej wspomnianej "przestrzeni życiowej"). Zazwyczaj takie podejście prowadzi jednak do wojny, bo nie każdy się dobrowolnie podporządkuje.

2. "Podludźmi" byli nie tylko Żydzi, ale też Romowie, Słowianie (czyli Polacy jednak też), niepełnosprawni, chorzy psychicznie, homoseksualiści. Przecież byli u nas ludzie wydający Żydów i co? Czy to coś zmieniło w stosunku Niemców do nas? Nic.

3. No właśnie i mogłaby serio "przetrwać 1000 lat". Osobiście nie wierzę, że mogłoby się to dla nas dobrze skończyć. Okupacja niemiecka była jedynym gorszym czasem w ciągu ostatnich 100 lat niż PISowska dyktatura.

4. Niemcy chcieli zrobić z Polaków niewolników, bo uważali, że jesteśmy podludźmi i do niczego innego się nie nadajemy. Więc i tak inteligencję by wybili.

5. Za to żylibyśmy pod butem niemieckim. I gdyby III Rzesza przetrwała, to nadal rządziłyby tam oszołomy pokroju Hitlera. A Kaczyński niewiele się od niego różni (właściwie to tylko tym, że nie wywołał wojny i nie jest odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi), więc widzisz, jak wyglądałoby nasze życie. W dzisiejszej dyktaturze "nadludźmi" jesteśmy my, Polacy, a szykanowane są wszystkie mniejszości, zwłaszcza narodowe i seksualne. Gdyby rządzili Niemcy, to być może przekonalibyśmy się jak to jest być szykanowanym, bo nie oszukujmy się, nie przepadają za nami. Podobnie jak zresztą każdy naród. I jest to wyłączna zasługa PISu.

6. Przypisuje, bo PIS głosi hasła nawołujące do nienawiści, przez co każdy nas kojarzy z nazistami. Poza tym na całym świecie mówi się "naziści wymordowali...", "naziści coś tam". Nigdzie nie używa się już określenia Niemcy. Chyba, że w Polsce. A to w połączeniu z nacjonalistyczną i pełną nienawiści retoryką daje właśnie taki rezultat, że cały świat uważa, że to my mordowaliśmy ludzi i wywołaliśmy wojnę.

7. I nigdy nie otrzymamy, bo dla wszystkich jesteśmy małym, śmiesznym i nic nie znaczącym kraikiem.

Węgry też były po stronie Niemiec i co? Jest to całkowicie totalitarny, biedny, nic nie znaczący kraj, z którym żaden demokratyczny kraj nie chce mieć nic wspólnego. Podobnie jak i my. Więc jaką mamy gwarancję, że skończylibyśmy jak Włochy, czy Japonia, a nie jak Węgry?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Cammax "jesteśmy najgorszym krajem w Europie pod każdym względem"
Dlatego emigrują do nas ludzie z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii...?

"przede wszystkim do życia (na świecie też jednym z gorszych)"
Naprawdę?

Nie możesz się chwilę zastanowić zanim napiszesz takie farmazony? Przecież to są oczywiste bzdury.

Komentarz niżej widzisz tylko głupotę PiSowską, ale pozostałej nie. Tylko jedna partia u nas jest zła? One nie są ze sobą powiązane? Nie są do siebie podobne? Za rządów pozostałych mieliśmy raj?
Zachowujesz się jak fanatyczka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@kondon mimo wszystko nie rządzą tam takie oszołomy jak u nas. Kościoły nie wtrącają się aż tak w politykę. Jeszcze jedna kadencja i będziemy na poziomie np. Ukrainy. Albo i gorzej. Tak właśnie działa socjalizm. Z Białorusi to uciekają głównie przed Łukaszenką, choć nie wiedzą, że Kaczyński jest niewiele lepszy. W pewnym sensie uciekają z deszczu pod rynnę, bo my jesteśmy dopiero na etapie zawłaszczenia wszystkich instytucji, a nie na etapie więźniów politycznych. Ale aż strach myśleć, co będzie za kilka lat. W końcu serio możemy zostać tym najgorszym krajem w każdej możliwej kategorii.

Zależy, co bierzemy pod uwagę. Jeśli np. poziom tolerancji, ekologię, jakieś nowoczesne technologie, jakość dróg itd. to serio źle wypadamy.

Zawsze może być gorzej. Wystarczy jeszcze kilka kadencji PISu. Lub z drugiej strony zawsze mogliśmy się urodzić w krajach typu Korea Północna, Bangladesz, Wenezuela. Choć to, że w tego typu krajach żyje się gorzej to marne pocieszenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Cammax To piszesz w czasie teraźniejszym, czy przyszłym?

Ciężko wymienić kraje, które mają naprawdę dobre rządy. Takich z oszołomami też jest dużo.
Ja się zgadzam z Tobą, że PiS to nic dobrego, ale naprawdę są o wiele gorsze rzeczy, które można robić. Co będzie w przyszłości i gdzie, tego nikt nie przewidzi.
Ludzie nie emigrują z powodu polityki, bo ta ich na ogół mało obchodzi. Ludzie emigrują za pracą!

Gdzie Ty tak widzisz ten brak tolerancji? Ile to mamy ataków na jakieś mniejszości?
Na ochronę środowiska (ekologia to nauka o ekosystemach), to trzeba mieć pieniądze. Z czasem, kiedy się rozwijamy i nas na to stać, to zaczynamy też stopniowo o nią dbać.
Technologie też nie biorą się znikąd, tylko są efektem pracy pokoleń, którym rządy nie przeszkadzają.
Drogi się ostatnio bardzo polepszyły, choć nadal im można wiele zarzucić.

Z ostatnim akapitem się zgadzam, tylko jest on zaprzeczeniem Twoich wcześniejszych wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@kondon
Za to z polski emigrują Polacy i to masowo w liczbie około 4 milionów. Głównie młodych wykształconych. W samej UK jest nas oficjalnie ponad milion. W związku z brexitem około 820 tysięcy złożyło wniosek o pobyt stały a 140 tysięcy o obywatelstwo. przy czym szacuje się że zrobiło to około 90 procent Polaków w UK a dodatkowo od 2000 roku 60 tysięcy polaków już dostało obywatelstwo Brytyjskie

Do polski z kolei przyjechało do polski 2 miliony Ukraińców i Białorusinów. Dlatego ze jest blisko przy granicy i jest dla nich szansa coś tu dorobić bo to biedniejsze od nas kraje.

Ja widzę wszędzie brak tolerancji a ne dostrzega tego w Polsce tylko katolik. W ostatnich 5 latach dano przyzwolenie by traktować jak gorszych każdego kto nie popiera władzy. A dla nich polskość jest kojarzona tylko z religią . Zresztą widać jak na dłoni że za PiS stoi kościół katolicki.

Zresztą nazizm i faszyzm napędzała tez religijność. Kardynał Alojzy Wiktor Stepinac, Kardynał Theodor Innitzer, Biskup Alois Karl Hudal , Ksiądz Jozef Tiso , franciszkanin Miroslav Filipović-Majstorović, franciszkanin Petar Brzica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 czerwca 2021 o 9:15

avatar Cammax
0 / 0

@kondon odnoszę się zarówno do przyszłości, jak i do teraźniejszości. Patrząc na to, co sie u nas dzieje, to po prostu boję się, co będzie za kilka lat. Szczerze mówiąc- spodziewam się wszystkich najgorszych scenariuszy. Tak właśnie tego typu rządy wpływają na wielu ludzi.
Tak naprawdę nigdy nie było u nas dobrze. Było źle, ale stabilnie. Teraz z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Strach nawet myśleć, co PIS wymyśli np. za rok o tej porze. Z jednej strony, rząd może się rozpaść, bo Gowin ich w czymś nie poprze, ale co z tego, jak nawiązali współpracę z Kukizem, więc nawet jak Gowin odejdzie, to chyba i tak rząd zachowa większość. Choć Gowin to ten typ polityka, dla którego liczy się władza, nie poglądy, więc nie ma co pokładać dużych nadziei w nim.

Nam się może wydaje, że Polska to tolerancyjny kraj. Bo jesteśmy białymi, hetero Polakami, więc teoretycznie nam nic nie grozi. No chyba, że jakieś sytuacje losowe, które mogą spotkać każdego i wszędzie. Ale od 2015 jest straszna nagonka na obcokrajowców (zwłaszcza tych z Europy zachodniej i północnej, no i na inne rasy). Taka retoryka rodzi nienawiść, przez co ataki na obcokrajowców zdarzają się coraz częściej. I sprawcy zazwyczaj pozostają bezkarni. Teraz można sobie legalnie wykrzykiwać hasła typu "Polska tylko dla Polaków", taki ONR może sobie legalnie robić burdy na ulicach.
Jest też nagonka na homoseksualistów. I to nie tylko na niektórych aktywistów LGBT, którzy bardziej szkodzą niż pomagają swojej społeczności, ale też na tych, którzy chcą tylko normalnie żyć. Bo taki fanatyk z PISu nie widzi żadnej różnicy między oboma grupami.
Żebyśmy dbali o ekologię, to musimy też oprócz pieniędzy mieć inny rząd. PIS gdyby się postarało, to bez trudu zdobyłoby pieniądze. Co prawda z naszych podatków, podobnie jak na wszystkie zasiłki. Ale teraz, nawet gdybyśmy mieli na tyle pieniędzy, to wszystko szłoby na socjal, TVPIS, Rydzyka, Orlen itp.
Nowoczesnej technologii to chyba nikt z nas nie doczeka. Bo jesteśmy za bardzo w tyle pod tym względem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon No pewnie. Emigrują do bogatszych krajów. Ja nie twierdzę, że nim jesteśmy. Nie jesteśmy biedni w skali świata - tyle.

Ja katolikiem nie jestem, a jakoś szczególnie tego braku tolerancji nie dostrzegam. Nie każdy każdego lubi, pewnie. Tylko gdzie wszyscy się kochają?

Nie znam wymienionych przez Ciebie postaci, ani całej sprawy.


@Cammax Dla mnie przesadzasz. PiS to przygłupy, jednak na chwilę obecną nic nie wskazuje, że mają zamiar robić jakiś całkowity totalitaryzm. Z resztą nie wydaje mi się, żeby mieli do tego wystarczające umiejętności i zasoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@kondon To zrozum jakie były postawy w Niemczech jakie wywołały Nazizm i co głosili hitlerowcy i kto za tym stał .. I porównaj co głoszą politycy PiSu (Skrzydło Ziobry i część od Jarka ) i Konfederacji (ludzie Brauna i bosaka). To kopia poglądów i argumentów nazistów ..
A co do postaci radze poczytać masz choćby wiki..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon PiSowców nie chce mi się słuchać - niczego to nie zmieni.
Braun jest katolem, ale i wolnościowcem. Jeśli chcesz sobie szkodzić - proszę bardzo.
Z Bosakiem o co chodzi?
Nie interesuję się kościołem, więc nie widzę sensu zapoznawać się ze sprawą. Niczego to dla mnie nie zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@kondon
Lepiej się zainteresuj zanim ich oprawcy zainteresują się tobą
Brauna wolność to niewola innych .. A bosak zamawia 5 piw charakterystyczny sposób jedną ręką ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon No i co miałbym zrobić z tą wiedzą?
Brauna fanem nie jestem, więc nie wiem czy aktualne. 5 minuta.
https://www.youtube.com/watch?v=G9iZdyFN2I0
Głupie zdjęcie to dla mnie żaden argument. Przesłanka do zastanowienia się i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@kondon
głupie nie głupie ale stoi za nim ideologia..
Co do Brauna taki wolnościowiec o poglądach wincej dla mnie mniej dla innych co chce ograniczać korzystania z praw obywatelskich i che je czy wprowadzać zakazy .. albo twierdzi że niekturzy mają prawa a inni nie. Słuchałem róznych jego wypowiedzi i wykładów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon Jakaś na pewno stoi. Tylko czy aż tak bardzo szkodliwa? Nie wiem, do nazizmu moim zdaniem mu bardzo daleko.
Co do Brauna to nie wiem, bo ciężko się go słucha (bardzo długo i kwieciście mówi, a mało w tym konkretów).
Jeśli masz coś ciekawego pod ręką, to podrzuć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@kondon obyś miał rację. Jednak przejmowanie sądów, policji, każdej możliwej instytucji, ograniczanie wolności mediów, nacjonalizowanie wszystkiego moim zdaniem jest bardzo niepokojące.

Może ta partia rozleci się po śmierci Kaczyńskiego z powodu jakichś walk o władzę. Bo to on rządzi wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Cammax To jest bardzo możliwe, bo poszczególne części tej partii podobno się nie lubią. Jak jest dokładnie, to nie wiem, bo mnie to mało interesuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-4 / 12

Nie zgodzę się. Przed wojną ludzie byli normalniejsi, faktycznie była u nas inteligencja. Potem inteligencję wybili Niemcy i został sam margines (przodkowie PISu). Potem przyszedł komunizm, jeszcze bardziej skaził ludzkie umysły. I tak narodził się PIS, który oprócz "dej, bo mnie się należy, mam siedem bombelków" wpioł ludziom ślepą, bezrozumną, fanatyczną nienawiść. Dlatego już nigdy nie wróci do nas normalność.

Dziś gdyby ktoś nas zaatakował, to faktycznie tej PISowskiej hołocie wystarczyłoby 500 zł i za to zrobiliby wszystko. Dlatego takie coś nie powinno nigdy mieć praw wyborczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 5

@xantorek Mogę się pod tym podpisać obiema rękami. Przewiduję też, że dostaniesz jakieś -15/20.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2021 o 15:29

avatar YszamanY
-1 / 5

@xantorek co za brednie - "że nie ma innej alternatywy" i wielbiciel pis-u głosuje bo nie ma innej alternatywy dla socjalu, no zgadza się, aż tak nikt inny nie chce wydawać kasy na socjal

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@xantorek masz prawo tak sądzić. Nie wiem, czy miałeś kiedyś większą styczność z PISowcami (nie licząc np. słuchania ich polityków w TV, czytania komentarzy PISowców), ale gdybyś miał, to wiedziałbyś, że są to ludzie chorzy z nienawiści, którzy nie mają pojęcia o otaczającym ich świecie. Ja od urodzenia mieszkam w PISowskim bastionie (bardziej PISowskiego regionu w Polsce nie znajdziesz, mają oni tu poparcie rzędu 80-100%), więc wiem, co mówię. Zazwyczaj typowy wyborca PIS to ktoś, kto ledwo skończył podstawówkę, a nawet jeśli ma wyższe wykształcenie, to czy ktoś z dyplomem nie może być idiotą? Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją, co widać na przykładzie Dudy, którego wstydzi się cały UJ (tym bardziej, że nie ukończył kierunku typu wyższa szkoła gotowania na gazie). Są też leniwi, niezaradni, bardzo często też bezrobotni, bo najzwyczajniej w świecie nie nadają się do normalnej pracy. No i oczywiście część z nich ma też nałogi, zazwyczaj alkoholizm. Zapytaj ich, czemu głosują na PIS. Zazwyczaj usłyszysz 3 typy odpowiedzi:
-"bo bynamni na bombelki dajo",
-"a za peło...",
-"bo nienawidzą Niemiec/Rosji/Szwecji/Francji/całej UE/innych ras, religii, poglądów/homoseksualistów/bogatych itp. (nie chce mi się wymieniać, kogo kolejno PIS nienawidzi, ale powiem, że idą według takiej kolejności kryteriów: historia, orientacja, religia, rasa, narodowość (dotyczy tych, których nie da się podpiąć pod historię i rasę), poglądy, status materialny.
Nie wiem, czy ktoś, kto od małego nie jest już przyzwyczajony do takiej patologii by tu wytrzymał. Wątpię. Wstyd zawsze pozostaje, ale z czasem człowiek się na to uodparnia i nie robi to już na nim aż takiego wrażenia. Może jest to jednak kwestia, że gdzieś w podświadomości mam jakąś nadzieje, że jeszcze wróci normalność i nawet tutejszy beton przejrzy na oczy.

Co do innych partii:
PIS podobnie jak lewica promuje rozdawnictwo i chce podwyższać podatki, żeby bogaci cierpieli. Też wykorzystuje temat LGBT i aborcji (w inny sposób niż lewica, bo PIS szykanuje społeczność LGBT i chce zakazu aborcji w praktycznie każdej sytuacji),
Dzięki takim wypowiedziom o PO, PIS kupiło sporą część ludzi. Zazwyczaj tzw. beton partyjny. Nie mówię, że za ich rządów było dobrze, ale na pewno było lepiej niż teraz.
Dlatego Hołownia ma największe szanse na pokonanie PISu. zapewne większość mnie wyśmieje za to stwierdzenie, ale ma on najmniejszy elektorat negatywny.
PSL i obecnie Kukiz to po prostu chorągiewki. Kukiz był już sam nie wie, z kim zrobić koalicję, a PSL współpracowało już z każdym, oprócz PISu.
Konfederacja ma sensowne poglądy, ale tylko jeżeli chodzi o gospodarkę. Potem wychodzi taki Korwin i zaczyna wywód o tym, że Hitler nie wiedział albo jakiś fanatyk powiązany z Ordo Iuris, który mówi, że innych wolno szykanować, bo wolność słowa, ale o katolikach i ogólnie o KK nie wolno powiedzieć nic złego, nawet jeśli mówi się tylko prawdę, a ktoś tam jeszcze mówi, że nie ma wirusa. Dlatego ludzie będą kojarzyli ich głównie z takich poglądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@xantorek może i niektórzy potrafią, tak jak w przypadku każdej innej partii. Fakt, że ktoś ma wyższe wykształcenie nie czyni nikogo z automatu inteligentnym. Np. taka Pawłowicz, Czarnek też mają tytuły naukowe, chyba nawet tytuł profesora.

PIS to partia opierająca się przede wszystkim na nienawiści. Nie zapominajmy o tym, że zaczynali jako partia antyniemiecka i antyeuropejska, możliwe że nawet w programie to mają. Po Smoleńsku już totalnie odlecieli i zostali rusofobami. Potem uchodźcy. A dalej to już każdy, kto nie wpisuje się w ich wizję "idealnego, narodowo-katolickiego społeczeństwa".

W sumie to wszystkie polskie uczelnie są bardzo daleko we wszystkich rankingach. Jest to idealne odzwierciedlenie stanu polskiej edukacji. To już wina wszystkich polityków, nie tylko PISu. Bo nikt nie zrobił nic dla edukacji.

Co do durnych wypowiedzi, to się zgadzam. Chyba nie ma partii, której polityk nigdy nie palnąl czegoś głupiego. Niemniej jednak o wypowiedziach PISowców zaraz każdy zapomina (być może wynika to z tego, że przy ich "reformach" te wypowiedzi to jest najmniejszy problem). Pamięta ktoś wypowiedź Dudy o tym, że UE to wyimaginowana wspólnota, z której dla nas nic nie wynika i którą powinniśmy opuścić, bo obecność w UE nam szkodzi? Albo wypowiedź Mularczyka o odwecie za Potop? (możliwe, że o reparacjach, a nie odwecie, nie pamiętam za bardzo tej wypowiedzi, ale w każdym razie wygłosił ją jak Tokarczuk dostała Nobla). Lub chociaż słynną wypowiedź Kaczyńskiego, w której nazywał swoich przeciwników opcją niemiecką, kanaliami i zdradzieckimi mordami. Nie wiem, czy to są dosłowne przytoczenia ich wypowiedzi, ale mniej więcej o to im chodziło. Chyba nikt nie pamięta. Przy Mularczyku to każdy powie, że albo mnie poj**ało, albo nie znam tego polityka/historii Polski, bo on słynie z wypowiedzi o Niemcach. Teraz, owszem, ale nie zapominajmy o tym, że PIS nienawidzi również Szwecji. Co do UE- o wypowiedziach polityków Konfy krytykujących UE większość pamięta, a o wypowiedziach PISu już nie, mimo że są bardziej agresywne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gittara
-3 / 11

Czy musicie wszędzie fajdać tą polityką? I po co to nudne szczucie? Że niby wyborcy PO są inni? Nie znam nikogo, kto sra na pis i nie bierze 500+, jeśli może. Więc daj sobie siana z tą hipokryzją. Wszyscy jesteście tacy sami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 8

@PMY Gdyby politycy wtedy byli tak sprzedajni wobec Niemiec jak obecna opozycja teraz, to nie byłoby Polskiego Państwa Podziemnego, bo opozycja z radością współpracowała by z okupantem jako folksdojcze..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
0 / 6

@Fragglesik Durny się urodziłeś i durny umrzesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-3 / 5

@PMY Jaka rzeczowość i profesjonalizm. Dobrze, że choć masz tyle przyzwoitości, że nie zaprzeczasz wprost temu co napisałem....:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+2 / 4

@Fragglesik Bo mi szkoda czasu na dyskus je z kimś kto popiera PIS. A wiadomo, że popierają ludzie z dysfunkcją intelektu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-5 / 5

@PMY Problemem dla mnie była by informacja od tak zakompleksionego i agresywnego faceta jak Ty, że się że mną zgadza i mam rację. Pa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@Fragglesik @PMY
PiS podpisał traktat lizboński, PiS teraz przegłosować fundusz zadłużenia.
Opozycja oczywiście wszystko razem z nimi przyklepuje.
Tak więc nie wiem o co się kłócicie.

Zarówno PiS jak i opozycja oddają naszą suwerenność, niezależnie, czy na tę chwilę mamy z tego korzyści (a politycy mają je ewidentnie). Można to tłumaczyć, że to dla naszego dobra, że tak będzie lepiej, jednak nie zmienia to faktu, że państwo polskie i nasz rząd (nie tylko ten, następne również) mają coraz mniejszą władzę, a unia coraz większą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@kondon Czytam, czytam, nawet się kłócić nie ma z czym...:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Fragglesik Znaczy masz świadomość, że PiS nie jest taki dobry dla Polski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@kondon Od zawsze. Ale mam też świadomość, że z obecnej "plejady" partii nie ma takiej, która byłaby lepsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Fragglesik Naprawdę nie widzisz nikogo lepszego od PiSu? Nawet poza sejmem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@kondon Nie rozmawiamy o partiach poza sejmem, bo się nie liczą i nie są żadnymi graczami. Co zmieni jakaś partia mająca 0,02% i lepszy program?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Fragglesik Jak z takim podejściem ma się coś zmienić?
Nie czujesz się źle głosując na PiS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M moyzi
-2 / 6

niemcy dostaja 200 euro za dziecko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-5 / 7

@moyzi Ale Niemcy mogą i to nawet dobre rozwiązanie. To u nas ono jest złe, bo pisowskie. Gdyby PO/KO je wprowadziła - też by było dobre. Przypomnij sobie, że gdy PO mówiła "my samy 500+ na każde dziecko" - nikt nie obrażał PO-wiarzy, ze chcą rujnować budżet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M moyzi
-2 / 2

@Fragglesik pieniedzy nie ma i nie bedzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 3

@moyzi Tak, już to słyszałem. Podobnie jak "W ciągu maksimum pół roku PiS spowoduje bankructwo kraju i polskich firm" - wypowiedż z 2015, "PiS padnie za trzy miesiące" - ten sam okres, "Jak PiS nie przestanie atakować Rosji, to Putin wywoła z nami wojnę i w 2h. będzie w Warszawie", "PiS będzie rządził maksimum 4 lata", "W następnych wyborach PiS z pewnością przegra" - powtarzane przez poprzednich 7 wyborów. i tak dalej itp..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+1 / 3

@Fragglesik Tylko, że Niemcy mogą sobie na to pozwolić. PKB per capita mają ponad trzy razy większe od naszego. Czego jak zwykle nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@PMY A Ty jak zwykle nie rozumiesz o co chodzi. Wytłumaczę i przy okazji odpowiem czego nie rozumiem: Tego, że gdy PiS dał 500+ na każde nastepne dziecko, media były zachwycone tym, że PO (wtedy to było PO) proponowało "500+ na każde dziecko". Wszystkie media były za tym. "Wszystkie ręce na pokład" - było. Potem (za przykładem polityków PO) było "Złodziejski PiS ukradł PO program i teraz podaje, że 500+ na każde dziecko to jego program". Teraz wszyscy wieszają na tym programie psy. Jak to jest, ze proponowany przez PO był opisywany jako rewelacyjny, a realizowany przez PiS jest dnem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@moyzi bo nie bylo i nie ma - sprawdz jak obnizono inwestycje, jak wzrosly podatki, jak poukrywano dziury w budzetach i jaka mamy inflacje. Slepy jestes?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
0 / 2

@Fragglesik Z kolei poseł PO Marcin Kierwiński zauważył, że nie każde dziecko skorzysta z programu. - Zostało utrzymane, że pierwsze dzieci będą otrzymywać te pieniądze po spełnieniu kryterium dochodowego, co w praktyce oznacza, że blisko 70 procent dzieci tego świadczenia nie dostanie. To cytat jakiejś konferencji z 2016. Widzisz różnicę.Pomagać trzeba tym, którzy rzeczywiście tego potrzebują a nie wszystkim jak leci. A poza tym program PIS to jedno wielkie oszustwo. Te pieniądze miały być na poprawę dzietności a ta od 5 lat systematycznie spada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@PMY Masz rację, że z początku chcieli oprócz pierwszego dziecka zróżnicować to pod względem dochodowym, ale błyskawicznie od tego odeszli i potem było już tylko 500+ na każde.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
0 / 2

@Fragglesik Ale też z limitem dochodów. A nie jak PIS rozdawanie każdemu, między innymi Twoich pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2021 o 2:39

L luc2233
-1 / 1

proponuję autorowi tej durnej wstawki zapoznać się z programem pozostałych partii, sprawdzić jakie kwoty obiecywali...Potem sprawdzić ilu ludzi na nich głosowało...a potem zastanowić się czemu dał się tak sprzedać i jest głupszy od wyborcy pisu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem