Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
42 51
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
+1 / 11

mieli dość czy pis im wmówił że mają dość PO bo to niby złodzieje a pis będzie rządził wspaniale i jeszcze rozda kasę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+3 / 9

@YszamanY
Tez byłem skrajnie wkurzony na PO . I nadal jestem.. Podnieśli podatek VAT , Podnieśli wiek emerytalny .. Choć uważam że wiek dla kobiet zrównujący go z mężczyznami powinien był być zrobiony. Zarypali mi kasę z OFE i na koniec przyklasnęli ściąganiu tu nieprzydatnych i problematycznych uchodźców i to wbrew racji stanu... A najbardziej mnie wkurzyło wypychanie ludzi na śmieciówki i niszczenie normalnego stosunku pracy promowane przez Palikota i spółkę . To doprowadziło do kolejnej fali emigracji ..

Jednyn z ich plusów było że się nie wcinali ludziom jak żyją , w co wierzą itd.. oraz że jednak bazowali na wiedzy a nie na wierzeniach ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
-3 / 7

@killerxcartoon dokładnie jak piszesz. Dziś sam się wstydzę, że kiedyś ich popierałem. Pozdrawiam.

Ps. W necie nic nie ginie.
https://demotywatory.pl/szukaj/page/58?q=PLATFORMA&where=wszystkie&when=inf&size=max
Można przejrzeć co na Demotach pisano o PO w latach ich "świetności". Łudząco podobne do tego, co dziś piszą o PiSowskiej zarazie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 czerwca 2021 o 22:43

avatar YszamanY
-2 / 12

@killerxcartoon nie chcąc być adwokatem PO, bo aniołkami nie byli i nikt nie będzie ,ale wiek emerytalny podniesiony sprawiedliwie dla wszystkich, nie zabrali ci kasy, tylko przepisali na twoje konto, ja nic nie dostałem , kwestia uchodźców jest do dyskusji ale nie rasistowskiej , wcześniej było totalne bezrobocie, wyjazd z kraju wielu uratował i podreperował budżet kraju , podnieśli jeden procent vat-u - straszne są te twoje argumenty czy raczej pisowska retoryka której się poddałeś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 6

@YszamanY Ale powinien być równy 65 i niepotrzebnie go podnosili... patrząc na średnią długość życia mężczyzn to sobie zbyt długo na emeryturze nie pożyją średnia długość życia to 74 lata za to kobiet jest 82 ... To właśnie uważam za sqwysyństwo ...
VAT jaki jest teraz jednym z najwyższych w UE...
Nie jestem rasistą i nie jestem uprzedzony. Nie widze jednak uzasadnienia by ich sprowadzać do polski i pozwalać się im tu osiedlać zwłaszcza w większych ilościach jakie by tworzyły getta. Nie jesteśmy na to przygotowani organizacyjnie i finansowo.
Do tego to kwestia wrzucanie ortodoksyjnych muzułmanów pomiędzy ortodoksyjnych katolików i faszystów to jak wrzucanie zapalonych zapałek do składu prochu i liczenie ze nic się nie stanie. Zwłaszcza ci z Magrebu tam najwięcej odłamu charydżyckiego oraz Sunnitów o poglądach wahhabistycznych .Nie wspominjąc że pośród nich trafić się mogą zwolennicy ISIS . To wywoła konflikty i problemy Co już widać i tylko debil tego nie dostrzega.
Po drugie po co nam oni ? To Polacy są tanią siłą robocza i ściąganie kolejnej tylko po to by jeszcze zaniżyć wynagrodzenia to nie służy Polakom i Polsce. Jak brać uchodźców to np z Ukrainy czy Krymu .. tam też wojna ... a np Tatarzy krymscy choć muzułmanie to jednak zachowują się inaczej i to inny islam nurtu Hanafickiego. Zresztą żyją u nas i nie wywołują problemów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-1 / 11

@killerxcartoon No patrz, a pis nie cofnął tych "głulpot" poza wiekiem emerytalnym, który tylnymi drzwiami już w tym roku podwyższy. A kasę z OFE to dopiero ci "zarypią" i jeszcze dołożysz do tego 15% opłaty przekształceniowej:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 4

@tema_lina
Tak wiem.. co jest jeszcze większym Qwysyństwem ..złodzieje yebani
PiS nigdy nie popierałem i nie poprę.. Choć do jednej rzeczy mnie przekonali a mianowicie wolnych Niedziel.. To ważne bo zarzyna się ludzi praca i trzeba wymusić to by ludzie wypoczywali. bo inaczej się zapracują i wypalą zawodowao .... co mnie spotkało ... a naprawienie takiej osoby już jest trudne..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+2 / 2

@killerxcartoon No właśnie. Zarzyna się ludzi pracą. To wyłącz jeszcze w niedziele policję, gastronomię, szpitale, straż itd. Wtedy będzie równo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2021 o 1:51

K killerxcartoon
-1 / 1

@TomorrowNeverKnows
Służby ratunkowe to inna sprawa ... niemniej też dostrzegam że są zarzynane. Znajomi lekarz ma mnóstwo dyżurów i niewiele czasu wolnego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2021 o 7:20

avatar YszamanY
+1 / 1

@killerxcartoon przynudzasz , vat wprowadzili kiedy, dlaczego - teraz mi napisz w czasach koniunktury co pis obniżył wszystkim Polakom .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+1 / 1

@killerxcartoon A nie zastanowiłeś się przypadkiem, dlaczego te wolne niedziele są wyłącznie dla pracowników wielkich sieci detalicznych? Bo na przykład taki Orlen z niedzielnego utargu ma ponad 30% dochodu. I nie jest to sprzedaż paliwa!!! Czyżby tam nie pracowali ludzie, którym należy się wypoczynek? A restauracje, komunikacja miejska, energetyka, ochrona zdrowia? Dlaczego w odniesieniu do handlu nie można zastosować tych samych mechanizmów wynagradzania? Przecież rząd może przyjąć odpowiednie ustawy i byłoby po kłopocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@tema_lina

To też rozwiązanie
Wmuszenie np Sobota +50% dniówki, sobota popołudnie +100% dniówki, Niedziela +100% dniówki, Niedziela popołudnie +150% dniówki.
Do tego wymuszenie 48 godzin wolnego pod rząd...

Ma to jednak tez kilka minusów.. Pracodawca dąży do maksymalizacji zysków za wszelką cenę. Po pierwsze degradacja stawek za dniówki po to by wymusić żyłowanie w weekendy. Po drugie pracodawca woli wycisnąć na maksa robotą dwóch zamiast zatrudnić trzeciego by praca była bezstresowo i bez presji wykonywana bo tak jest taniej. Po trzecie brak stałych zwyczajowych dni wolnych sprawia że ludzie nie mogą wypoczywać razem. Załóżmy że masz parę jaka pracuje w takim pierdzielniku jedno przychodzi z pracy drugie do niej wychodzi , do tego te 48 wypada kiedy indziej .. Mijają tak lata i nawet nie ma jak wyskoczyć razem .. Nie ma jak nawet dziecka spłodzić bo okres musi się zsynchroniować z dwoma okienkami 48 h do tego na umowę o dzieło lub inne b2b wiec bez socjalu i urlopów .... Jesteśmy przeciążonym i przepracowanym społeczeństwem . To widać Wysoka emigracja, niska dzietność, duża ilość singli . Drożyzna kredyty na klitkę w blokowisku do chowu klatkowego na 40 lat we frankach brak poczucia bezpieczeństwa i zabezpieczenia socjalnego na starość i ogromne rozwarstwienie

Jednym słowem zmierzamy ku katastrofie ... w fanfarach absurdu


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+1 / 1

@killerxcartoon Problem nie dotyczy pracodawców ale rządu właśnie i sejmu, który powinien dokonać odpowiednich zmian w kodeksie pracy. Ciekawe, dlaczego tego nie zamierza robić? Podpowiem, chodziło o zdołowanie wielkich sieci handlowych, którym ograniczając liczbę dni handlowych ubyło ok 10% dochodów. Miało to pomóc wszelkim panom Heńkom z małych sklepów, jako polskiemu narodowemu kapitałowi i polskim sieciom narodowym. Niestety, tak jak z 500+ które miało cel demograficzny i tym razem pis dzielcom się nie udało. Zawsze się to tak kończy, gdy ideologia ma pierwszeństwo przed rachunkiem ekonomicznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 3

Powiedziałeś A, to powiedz i B. Nie chcesz głosować na żadną z tych opcji to na kogo zagłosujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
-2 / 2

@Banasik się zastanawiam właśnie, gospodarczo mi po drodze z konfederacją ALE nie światopoglądowo, Światopoglądowo mi bardziej pasuje RAZEM ale cholera NIE gospodarczo, zresztą przeszedł do SLD, Hołownia ma u siebie większą część posłów PO, więc odpada a PSL jest taki nijaki, na pewno zrobi sobie koalicję z partią która będzie rządzić, Kukiz15 raczej nie dostanie się do sejmu po raz kolejny, sam widzisz że to ciężki wybór, myślę nad SLD i Konfederacją (prawdopodobnie SLD) choć przyznaję że mogę oddać głos średnio ważny na Kukiz15, ogólnie nie ma na kogo głosować, a PO i PIS mnie zbyt wkurzają swoją polityką by na nich głosować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-2 / 12

@Horsman "ogólnie nie ma na kogo głosować"- ogólnie to wy nie potraficie używać rozumu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
-3 / 7

@YszamanY Zdaje się że ty chyba głosujesz na PO z tego co pamiętam, oni zawiedli mój kredyt zaufania więc są niewybieralni dla mnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 4

@Horsman . Podsumowując: udzielisz poparcia PiS. A podobno cię wkurzają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+2 / 2

@Horsman . Absolutnie TAK. W ogóle nie wiesz na czym polegają wybory. Nie głosując lub głosując na plankton de facto udzielasz poparcia PiS-owi. Nie znasz ordynacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 2

@Banasik a gdyby każdy oddał głos na plankton? Mogę zawsze oddać nieważny głos, co zrobię w 2 turze zapewne, poza tym Nie mamy tylko 2 partii jak w Ameryce, a obecna polityka w Polscedo tego właśnie dąży, głos na PIS i PO to głos zmarnowany tyle w temacie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-2 / 4

@Horsman . A gdyby po wtorku była sobota? Tak sobie możesz gdybać przy piwku. Przy urnie myśl realnie, żaden drobniak wyborów nie wygra. Czy się tobie podoba czy nie, dzisiaj opcje są dwie: PiS albo KO i któraś z nich wygra. Jeśli nie głosujesz na KO to popierasz PiS, tak to działa.
.
PS. Chyba że do wyborów (a trochę czasu jest) pojawi się realna alternatywa. Ale realna a nie popierdółki które wymieniłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@Banasik Chodzi o to by właśnie nie głosować na te 2 partie, oddalić ich od koryta, aby to PIS i PO stali się planktonem politycznym tak jak to stało się z SLD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 2

@Horsman . Marzyć sobie możesz. I przez swoje marzenia przyłożysz rękę do nieszczęścia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 2

@Banasik Myślenie w ten sposób co Ty właśnie doprowadziło do tego co mamy aktualnie czyli władzy będącej w rękach jednej partii dzięki czemu mogą robić co chcą i to wykorzystują. Kilka lat temu ludzie też głosowali na PIS po to aby wspierać PO a to nie na tym powinien polegać wybór partii, głosowanie powinno być nie przeciwko komuś tylko za tym kto mi najbardziej odpowiada wtedy podział władzy w sejmie byłby większy i dane grupy w danych sprawach mogły by blokować się nawzajem lub dogadywać. Aktualnie masz sytuację że jak chcesz coś przegłosować to musisz dogadać się z Pisem i w zasadzie z nikim innym rozmowa nie ma sensu a oni przecież nic za darmo nie zrobią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 1

@kibishi . Co powinno być to jest osobna rozmowa. Ja mówię o tym co dziś realnie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 2

@Banasik Ja też mówię o tym co jest dziś realnie, mamy sytuację gdzie ludzie głosując przeciwko doprowadzili do monopolu na władzę, co się nigdy dobrze nie kończy. Ty namawiasz do zrobienia dokładnie tego samego tylko z inną partią jako główną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+1 / 1

@kibishi @Horsman - na razie luźno dyskutujemy tutaj, ale @Banasik ma trochę racji. nie wiem jak bardzo interesujecie się polską sceną polityczną i jej historią, ale mocne rozbicie na kilkanaście mniejszych partii w sejmie, sprawi że nie będą w stanie realnie sprawować władzy i żadna ustawa nie przejdzie.
Podobna sytuacja była w 91 roku, jeszcze przy starej ordynacji. Efekt - wcześniejsze wybory w 93 roku.
Z pewnego powodu również rozwiązał się sejm z 2005 roku i w 2007 mieliście wcześniejsze wybory.
Nie wiem, jak to jest - jakaś dziwna mentalność polskich polityków, ale jacy politycy, tacy ludzie: jak jedna partia nie ma większości, to już nie jesteśmy w stanie rządzić. tworzą się koalicje, byleby tylko utworzyć rząd, ale o sprawnym rządzeniu nie ma mowy, bo wewnętrznie nie umieją się dogadać. Są burdy i potem rozpad, efekt - brak realnego sprawowania władzy i wcześniejsze wybory. Jeżeli im cały czas będziecie tak rozbijać i dawać 10 partii do sejmu, to realnie wybory z mentalnością tychże polityków będą co rok, lub co dwa lata.

PS: Myślicie, że słynne "POPiS" jest Kukizowskie? Bullshit! Wtedy, kiedy Kukiz to powiedział, to było swoiste spoliczkowanie i nawiązanie do wydarzeń z 2002-2005 roku. W 2002 roku stworzyli koalicję do wyborów samorządowych. W 2005 roku coś wewnątrz nie pykło i Tusk zaatakował PiS - odświeżcie te newsy z 2005 roku i sami poczytajcie.
Dlatego dla mnie obie te partie, pomimo różnic w programach, są tym samym szambem. Jak obie były malutkie, to nie było problemów, by się dogadać. Jak urosły, to wielcy przeciwnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@Lulus Sądzę że ilość partii powinna być w okolicy 5-6 aby dało się w pewnych sprawach dogadać ale i nie dawać pełni władzy jednej partii. Czy to co mamy teraz uważasz za sprawne rządzenie? Ja uważam że to jest dyktatura bo jedna partia jest w stanie zarówno blokować pomysły wszystkich innych jak i akceptować wszystkie własne co znaczy że mamy jedną opcje polityczną a cała reszta nie ma nic do gadania, szczególnie że jeszcze stanowisko prezydenta jest również w rękach ten partii.
Osobiście uważam że nigdy nie powinno się oddawać władzy w ręce jednej partii, po to mamy kilka stanowisk pozwalających podzielić władzę prawodawczą, sejm, senat i prezydent, do tego przyznam się że nawet jeżeli by się znalazła partia z którą bym się w pełni zgadzał, obecnie nie ma takiej i nawet nigdy się nie łudziłem że taka się znajdzie, to nadal nie zgodziłbym się na to aby rządziła samodzielnie bo to zawsze prowadzi do demoralizacji.

POPIS jak dla mnie to jest jedno bagno, w którym jedni są prokatoliccy a drudzy nie, poza tym co napisałeś to jeszcze należy pamiętać jak często są transfery między tymi partiami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@kibishi - pomimo, że się z programem partii aktualnie rządzącej, totalnie nie zgadzam i to co robią, po prostu kole mnie w oczy, to moim zdaniem tak - jak najbardziej w tym momencie jest to sprawne rządzenie. Wśród masy minusów, są tego też pewne plusy(tak jak z paleniem - też ma pewne pozytywne skutki zdrowotne, ale te niekorzystne przyćmiewają te korzystne). Z plusów takiej sytuacji mógłbym wymienić np.: sprawność we wprowadzaniu przepisów w życie(czyli de facto sprawne rządzenie). To że te przepisy mnie, czy ludziom mojego pokroju mogą się niekoniecznie podobać, to inna sprawa.
Pamiętaj, że z perspektywy kraju nawet badziewna dyktatura jest lepsza niż totalny brak władzy. A jeżeli tę scenę polityczną rozrzedzisz za mocno, że żadna ustawa nie będzie w stanie przejść, to nie będzie wtedy nawet chaotycznego rządzenia i odsyłania ustaw od Judasza do Kajfasza, tylko właśnie totalny brak władzy.
To co Ty napisałeś, to jest właśnie chaos, bo np. prezydent by vetował i odsyłał jeszcze raz i wprowadzanie wszelkich przepisów i zmian trwałoby dłużej. Nie mówię, że to by było dobre, lub złe, bo to każdy, kto ma jakieś pojęcie musi ocenić sam.
No i pamiętaj, że jak partie będą zmuszone stworzyć koalicję, to nie zawsze to jest dobre dla samego obywatela. Mogą się dogadać, że z jednej i drugiej partii bierzemy to, co chcemy od obywateli, jednocześnie usuwając z obu stron, to co proponowaliśmy im dać w zamian. Owszem, jest to scenariusz ten gorszy, ale taka sytuacja ma prawo wtedy zaistnieć.

Inna kwestia - u nas politycy nie umieją się dogadywać właśnie w rządzeniu. U nas masz modele partii wodzowskich, gdzie ten wódz/lider to główna siła partii. Takim wodzem w PO był Tusk, pojechał do Brukseli i widać było co się działo w PO. Takim samym liderem w PiSie jest Kaczyński.
A z tego powodu jako wyborca masz dylemat co z tą sceną polityczną zrobić. Dasz za dużo partii, to się nie dogadają. Rozrzedzisz za bardzo - będziesz mieć chaos. Dasz wszystko w jedną partię, licząc że mając narzędzia właśnie do sprawnego rządzenia wszystko naprawią - masz, co masz. Może jakieś dłuższe kadencję należałoby wprowadzić, albo jakieś solidne konsekwencje dla polityków, by myśleli długofalowo, a nie w perspektywie 4 lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@Lulus Co do sprawnego rządzenia aktualnej partii to się nie zgodzę, wprowadzanie przepisów które po tygodniu są poprawiane, po kolejnych dwóch tygodniach są poprawiane ponownie to nie jest sprawne rządzenie, lepiej wprowadzać nowe przepisy wolniej ale w przemyślany sposób. " Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł."
Nie trzeba tworzyć stałej koalicji aby dane przepisy zaakceptować wystarczy aby każda partia głosowała za jeżeli się zgadza lub przeciw jeżeli się nie zgadza, zamiast głosować przeciw aby tylko zrobić komuś na złość. Niestety zdaje sobie sprawę że w naszym kraju akurat to jest mało realne ale jeżeli udało by się usunąć 2 główne partie to podejrzewam że było by możliwe bo jedynie te 2 siły działają faktycznie w ten sposób. Moim zdaniem chaos tworzy się również przez to że właśnie dana partia często widząc duży spadek poparcia na koniec kadencji mając pełnie władzy tworzy przepisy które mają utrudnić pracę następnej partii rządzącej.
Nie jesteś w stanie wprowadzić odpowiedzialności dla polityków bo nikt sobie samemu krzywdy nie będzie chciał zrobić, ja bym zrobił rzecz odwrotną niż proponujesz czyli ograniczenie ilości kadencji dla posłów, wtedy musieliby robić przepisy dzięki którym po działaniach politycznych mieli by łatwiej wrócić do normalnej pracy. Aktualnie mamy etatowych polityków którzy na niczym się nie znają i nie potrzebują się znać bo niczym poza głosowaniem tak jak lider karze się nie zajmują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 1

@Horsman nie mówięo PO, skoro żyjesz nienawiścią twoja sprawa ,ale źle ci się zdaje i złe podejmujesz decyzje ,dla ciebie ważne jest twe ego ,nie Polska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@YszamanY Piszesz że nie mówisz o PO, jednak rozmawiałeś w komentarzach na górze, których nie chce mi się czytać, co do mojego ego to Nie, dla mnie ważna jest Polska, nie wiem czy zauważyłeś ale PO tak samo jak PIS dba tylko o swoich ludzi z partii, wiesz kiedy PIS wprowadzał 500 plus, na 2 dziecko sami ludzie z PO mówili że to będzie duży cios dla gospodarki, po czym Budka wystawił ustawę 1000 plus, na pierwsze i drugie dziecko, twierdził że nie chce by pierwsze dziecko nie było pokrzywdzone... Oczywiście PIS tego nie poparł, ale to pokazuje że PO jest w stanie uderzyć w gospodarkę, tylko po to by ich konkurent oberwał, powiedz mi (bo na pewno widziałeś ich program wyborczy) co z ich programu według ciebie, jest dobre gospodarczo dla Polski ? Mi się program z 2018 albo 2019 NIE podobał, teraz ich programu nie śledzę, bo pamiętam że nie realizowali programów wyborczych, mówili że obniżą VAT a podwyższyli, podobno tylko na 3 lata a do teraz ten wyższy VAT obowiązuje, rządy PO mi pokazały że nie realizują programów wyborczych, więc nawet gdyby mieli dobry program, to na co mam głosować na puste obietnice bez pokrycia ? To dobre dla Polski? Serio ? a co do innych ugrupowań opozycji to myślę nad wyborem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2021 o 20:02

avatar YszamanY
0 / 0

@Horsman ogarnij się - każdde ugrupowanie oprócz konfederacji będzie dla Polski błogosławieństwem przy rządach mafii pisowskiej , to Tusk zostawił orliki dla wszystkich dzieciaków , musisz wybrac, zosatwisz pis u wałdzy by żyjesz nienawiścią do PO ? ja móię o opozycji, ty widzisz tylko PO- zmień lekarza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@YszamanY Mówię NIE PO oraz TYM BARDZIEJ NIE PIS! Tym teksem o zmianie lekarza, tylko utwierdziłeś mnie bym NIE GŁOSOWAŁ NA PO, chociażby i po to by zrobić tobie na złość, zapamiętaj sobie jedno obrażaniem innych, tylko utwierdzisz ich że nie warto słuchać kogoś, kto nie umie normalnie rozmawiać, i skoro ta osoba nie umie się zachować to na 100% nie ma racji, dziękuję dobranoc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 0

@Horsman "ludzie są tacy głupi że to działa. niesamowite" zrobisz mi na złość i utopisz się w pisowskim szambie ? top się , gdzie zgubiłeś rozum ? ja piszę o opozycji ty bredzisz o PO, ja pisze o Hołowni ty bredzisz o nienawiści , nie głosuj na PO,wylecz się z nienawiści zmądrzej i wróć -nadzieje że takich "ynteligentów" jest mało mam przekonywac gościa któremu na myśl o PO toczy się piana nienawiści z ust ? jesteś powazny ? wy jesteście niereformowalni , w pisowskim szamabie swoje dzieci utopicie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2021 o 19:48

avatar YszamanY
-1 / 1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@YszamanY wiesz że już wcześniej pisałem co myślę o innych ugrupowaniach prawda ? A Hołownia ma u siebie głównie posłów z PO, więc w sumie to tak jakbym głosował na PO XD Wątpię by był tak charyzmatyczny by wszystkich tam podporządkować, bardziej to będzie tak że po wyborach ograniczą mu w ugrupowaniu władzę, PSL to pójdzie z każdym w koalicję, więc nie ma co na nich patrzeć, z konfederacją NIE zgadzam się światopoglądowo, lecz gospodarczo jest ok, i zostaje SLD które jest zgodne z moim światopoglądem, ale nie z moim poglądem gospodarczym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 1

@Horsman dlatego piszę-mam płonną nadzieję że w Polsce takich jak ty jest niewielu, ale to dzieki wam drugą kadnecję ma duda i nie potraficie wyciągać wniosków z historii , nie potrafisz rozsądnie rozumować, twoje życie to nienawiść utopisz siebie i swoją rodzinę w pisowskim szambie, Polska scena polityczna jest jaka jest i nie ma nic innego , ty nie potrafisz wybrać z czystej bezrozumnej nienawiści Was nie da się przekonać i wam rzucać argumentami- nadzieja że inni rozsądniejsi czytają i dlatego niemcy to bogaty kraj nie Polska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2021 o 20:46

K kula6
-1 / 3

nigdy nie głosowałem (ja to nazywam duża partie) oni już są w takich układach że nie potrafią inaczej lub nie mogą. za 100 czy może więcej lat będzie taki ktoś jak Pan Wołoszański i opowie co się działo. szkoda że nic to teraz nie zmieni a moje słowa są pustym przekazem. Głosowanie jest twoim obowiązkiem i nie głosuj na największych. zapoznaj się choć trochę z programem i z ludźmi którzy go reprezentują ale nie w czasie wyborów wybierz wcześniejszy czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
-2 / 2

@kula6 Dokładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 1

@kula6 pis takich lubi, zanim zaczniesz udzielać rad, ale ogarniasz prawo wyborcze w Polsce i polskie społeczeństwo ? wiesz coś na ten temat skoro wiesz jak głosować ,,czy to dla ciebie magia ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2021 o 20:51

P Postapostle
0 / 0

Zamiast Palikota jest konfa. Która już "nieoczekiwanie" poparła kandydatkę PIS na rzecznika praw obywatelskich Kukiz mimo zawarcia porozumienia głosował przeciw :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem