Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
471 488
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S sithmtx
+11 / 15

raczej tylko jedna opcja nie będzie się odbijać od ścian podczas turbulencji. Kilka lat temu, była to antyreklama, bo był drugi człon reklamy. Nieważne co lubisz, tylko poprawnie zapięte pasy, zapewnią bezpieczeństwo twojemu życiu. A to reklama z 2011

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+11 / 11

Zawsze można związać :>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+6 / 10

@SkrajnieCentrowy
To jeszcze BDSM? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+8 / 8

@wwer Nie oceniam Twoich skojarzeń, szanuje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+8 / 12

@5g3g Czyli u tych dzieci zachodzi ten sam proces, co u ludzi niezadowolonych z życia, szukają możliwości aby kogoś poniżyć, żeby poczuć się lepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+1 / 1

@5g3g zamiast wyzywać, wytłumacz jak wg Ciebie należy rozumieć ten rysunek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+1 / 3

@5g3g ale metafora względem natury jest na tyle mocno bijąca z tego zdjęcia, że mówienie, że ludzie którzy to tak odbierali to "czytające zbyt dosłownie ułomy o niskim ilorazie inteligencji" brzmi, no, niezbyt przekonująco powiedzmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
-2 / 2

@5g3g widzę, że mój point został prawie kompletnie olany a merytoryka dalej obraca się wokół deprecjonowania adwersarza poprzez wmawianie zaburzeń umysłowych. Rozumiem, że to taka taktyka. Welp, może ktoś się złapie. Powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-3 / 5

@5g3g czyli twierdzisz że przejawem choroby, problemów jest że patrząc na krzesło widzę coś na czym można usiąść, natomiast przejawem zdrowia byłoby gdybym, patrząc na to krzesło widział, np symbol ciemiężenia klasy robotniczej przez kapłanów wielkiego potwora spagetti? I drugie pytanko, oświeć mnie, ułomnego, w jaki sposób z twojej tezy z pierwszego komentarza wynika to co dalej tam pisałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-2 / 4

@5g3g czyli to nie ty pisałeś: "Skłonność do zbyt dosłownego rozumienia wypowiedzi świadczy o poważnych zaburzeniach"?? bo ja po prostu przepisałem to zdanie, tylko ująłem w nieco innych słowach. I to jest też odpowiedź na twoje drugie pytanie, co to ma wspólnego z tym o czym pisałeś później (w tym samym wpisie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
-1 / 1

@5g3g Że co? ".Zbyt dosłowne odczytywanie przekazu może wynikać z kilku przyczyn. Zaburzeń osobowości, zaburzeń z kręgu autyzmu itp." Chłopie, tam jest użyte click i można było użyć kolorów tęczy do oznaczenia wtyczek i klamr! A tak to pokazali tylko dwie płcie, w tym dwie błędne konfiguracje bez kliku. Szlak, tak z*ebać tę "metaforę" mogła tylko osoba nie łapiąca podstawowego Click.
Metafory, a w zasadzie gry słów mają ze śmiesznością tyle, że muszą być poprawne w obu znaczeniach. Wtedy gra słów jest pełna. A Ty właśnie mówisz - tu też pie***ć zasady - ma być śmiesznie nawet jak nie ma z czego. Jest tęcza? Ma być okejka i łapka w górę. Jak nie, to nadinterpretacja i autyzm.
:D :D :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2021 o 16:35

W Wreckedge
0 / 0

@5g3g No, jeżeli o jakikolwiek dźwięk brzęknięcia lub stuknięcia chodziło dając pasek lotniczy... co sugerowałoby i tak, że konfiguracja prawidłowa jest tylko jedna :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
0 / 0

@5g3g To, że masz trudności, to widzę.
To tera uważaj biere łopatę rozumowania:
Click - może oznaczać dźwięk (różny), a w odniesieniu do pasów samolotu - zapięcie przez zaskoczenie mechanizmu blokady klamry - charakterystyczny click.
Click- w odniesieniu do osób po angielsku to nadawanie na tych samych falach w sensie że miedzy osobami coś "zaskakuje" - dochodzi do pewnej synchronizacji myślenia, a w sensie seksualnym do obustronnego przyciągania seksualnego.
Teraz analogie przez dwuznaczność to wykorzystanie tego samego słowa w zadaniu sugerującego jego 1 znaczenie a tak naprawdę użycie go w drugim. Jest to najczęściej figura humorystyczna, gdyż zaskakuje odbiorcę.
Tu jednak, na tym obrazku przedstawione analogia ze słowem dwuznacznym jest zepsuta. Click odnosi się w kwestii obrazka do seksu różnych płci, różnych również w sensie identyfikacji - po to wybrano wielokolorowe paski do klamr. I teraz uważaj bo będzie trudne: tylko jedna para pasków w odpowiedniej konfiguracji klamr ma szanse na click. Więc pisanie "Nie ważne z kim masz zaskakujesz" - analogia do zapięcia pasa lotniczego, a metafora dotyczy seksu, miłości lub wspólnego sposobu myślenia.
Tylko, że "click" może wystąpić tylko w jednej konfiguracji.
Czy teraz rozumiesz, że autor może chciał dobrze, i mnie to g... obchodzi kto z kim.
Tu jest kwestia logi i umiejętności posługiwania się językiem angielskim, jak również analogią i metaforą.
Nie wyszło wg mnie i całej ogromnej liczby ludzi.
Ale, przecież my możemy się mylić, czekam zatem na Twoją łopatę i łopatologiczne wyjaśnienie, dlaczego ten obrazek pasuje do tego podpisu.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
0 / 0

@5g3g Sprawdziłem 4 różne źródła. Proszę, zatem, oświeć mnie o który Click chodzi, bo o innych dźwiękach pisałem. Czekam więc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
0 / 0

@5g3g To czytaj raz jeszcze:
"Click - może oznaczać dźwięk (różny), a w odniesieniu do pasów samolotu - zapięcie przez zaskoczenie mechanizmu blokady klamry - charakterystyczny click.
Click- w odniesieniu do osób po angielsku to nadawanie na tych samych falach w sensie że miedzy osobami coś "zaskakuje" - dochodzi do pewnej synchronizacji myślenia, a w sensie seksualnym do obustronnego przyciągania seksualnego."

A Ty dalej, że walenie klamrą żeńską o klamrę żeńską ma takie samo znaczenie jak charakterystyczny Click. Na serio? Dla analogii i metafory?

Przez 1,5 roku pracowałem w agencji marketingowej obsługując i sprzedając kampanie, marketing FB i Instagram.
A Angielski to był mój główny język w pracy w branży medycznej przez 7 lat.

"Dziadek brał udział w zawodach balonowych i nieźle wypadł"
----
"My ex-wife still misses me. But her aim is steadily improving."
----
A patient sobs to his doctor, "I feel like a pair of curtains!"
Doctor: "Well pull yourself together man!

Nie czytasz ze zrozumieniem ani nie umiesz w dowcip z dwuznacznością.
I jeszcze wszystkim tłumaczysz, że zepsuta metafora to dobra metafora, bo można znaleźć zupełnie inne bezsensowne znaczenie, ale należy je uznać, bo znaczenie metafory nie jest ważne, a zamysł o tolerancji jest i tyle w temacie.

Agencje co im płacą? To Twój argument? Ty wiesz jakie kwiatki nam pokazywali na szkoleniach co odj^^^ ogromne agencje marketingowe? Weź znajdź w necie.

Tu np. https://www.business2community.com/marketing/20-of-the-biggest-marketing-fails-of-all-time-and-why-they-sucked-02287809
"Bo im płaco, aoni som z zagranico, i to je o multikulti LGBTQ i w ogóle... to musi być dobre"
Weź ogarnij się: słownikową definicję click mi podałeś? DO pasów samolotowych? :D :D :D
I założyłeś, że 1 ze źródeł nie był słownik? Jak Ci napisałem "Click - może oznaczać dźwięk (różny)"

Jak jeszcze nie rozumiesz, że głupio gadasz, to bądź pewien, że otoczenie ma z Tobą naprawdę ciężko.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2021 o 8:43

W Wreckedge
-1 / 1

@5g3g Przynajmniej wiem jak bardzo mało inteligentny jesteś, i że z Tobą nie uraczy człowiek normalnej dyskusji.
Ja: "I założyłeś, że 1 ze źródeł nie był słownik? Jak Ci napisałem "Click - może oznaczać dźwięk (różny)" - to dosłownie, znaczy, że korzystałem ze słownika, i słowników znaczeń potocznych w j. Angielskim.
Ty: "Tak słowniki do tego sluza by w sporze o definicje posługiwać się definicjami ze słownika. Ciekawe z czego definicje byś umieścił. A już wiem- ta która sobie sam wymyśliłeś."

Sprawdź sobie stopień upośledzenia, dobrze Ci radzę.

Ty: "Jak napisze że mam urwanie głowy, to metafora jest zrypana bo jak ma się urwana głowę to nie można pisać."

Oczywiście, ku*wa, matole, że nie można. Nie można, bo ten idiom oznacza, że jest się makabrycznie zajętym, jedną bardzo lub wieloma sprawami naraz i nie ma się w ogóle czasu.
Więc nie można mieć urwania głowy, mając urwaną głowę, bo się jest k8rwa martwym i nie nie można tu zastosować metafory.

Idź gdzieś tęcze rysować, a nie dyskusje trollu rozpoczynasz i próbujesz ludzi obrażać.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alegoria - Jakie Ty pier***sz smuty. Strata czasu. Alegoria. Jesteś mistrzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2021 o 11:35

W Wreckedge
-1 / 1

@5g3g alegoria «w literaturze i sztuce: postać, motyw lub fabuła mające poza znaczeniem dosłownym stały umowny sens przenośny»
• alegoryczny • alegorycznie • alegoryczność

metafora zob. przenośnia
przenośnia «figura stylistyczna występująca zwykle w poezji, oparta na skojarzeniu dwóch zjawisk i przeniesieniu nazwy jednego zjawiska na drugie, np. stalowe nerwy»

analogia
1. «podobieństwo pod pewnym względem»
2. «sytuacja, zjawisko, rzecz podobne do innych»

wnioskowanie przez analogię «wnioskowanie o posiadaniu pewnej cechy przez dany/e przedmiot/zjawisko na podstawie jego podobieństwa do innych przedmiotów/zjawisk mających tę właśnie cechę»

Tu jest metafora przez analogię dzięki dwuznaczności słowa "Click"

Alegoria? Definicję poprzednio wskazałem, a dalej pieprzysz swoje.

Mój czas jest zbyt cenny na takich jak Ty. Żegnam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sirius_Philips
+3 / 11

No tak, śmietanka lewoskrętnej myśli postępackiej.
Nie pasuje, nie będzie działać, ale jest okej, grunt że jest w kolorze tęczy więc wszyscy MUSZĄ być szczęśliwi, alleluja i do przodu. I jeszcze to 'nie ważne z kim'... tak? absolutnie nie ważne? No skoro nie ważne więc biologię można wyrzucić przez okno, socjologię to samo, psychologię, psychiatrię, medycynę a na sam koniec etykę również (wiary i moralności nawet nie dotykam). Efekt róbta-co-chceta, grunt żeby hedonizm zwyciężał, hejże ho. Rozpasanie seksualne i chołubienie zboczeń pod kolorową przykrywką LGBTQ+ i pustymi sloganami o jakiejś tolerancji, miłości i równości - ale tylko dla wybranych. Na marginesie: to właśnie w Holandii znajduje się centrum zboczonej myśli postępackiej od legalnej pedofilii, zoofilii, i innych filii po programy telewizyjne gdzie ekshibicjoniści-pedofile rozbierają się przed dziećmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
-1 / 1

@Sirius_Philips A czy wszystko w życiu musi być praktyczne? Co złego jest w sentymencie?
Tylko czemu chcesz te dziedziny wyrzucac do kosza? Homoseksualizm w naturze, czyli biologi się zdarza. Psychologie i psychiatrę też, bo w nich się liczy by dobrze człowiekowi było samemu ze sobą i nie wywierał negatywnego wpływu na innych.
Czemu tu etyke wrzuciłeś, nie wiem. W końcu ona zajmuje się badaniem filozofii i myśli, więc ten temat daje etyce duże pole do popisu. W sumie czemu tu jest moralność też nie wiem. Moralność sami sobie ustalamy, sami ustalamy co jest dobre, a co złe. A dla mnie dwóch całujących się gości nie robi nic złego.
Chyba ze mówimy o jakieś ogólnej przyjętej moralności sprzed setek lat. Ale przypomnę, że tamta moralność też nie była, moim zdaniem, dobra(śluby dzieci, lanie za byle głupotę itp itd).

A aki tego efekt tak naprawdę? Róbta co chceta, byle innych nie krzywdzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@Livanir Tylko w tym: "Róbta co chceta, byle innych nie krzywdzić." jest mały problemik, a mianowicie ten: "Moralność sami sobie ustalamy, sami ustalamy co jest dobre, a co złe."

Sama...hm... "podstawa", nie jest tu problemem. Dobra, ktoś woli być płcią przeciwną, operacja i wypad. Woli w łóżku płeć tą samą, lub żadną, też nie ma problemu.
Jednak to tylko 3-4 literki, z tego całego ciągu. O ile inicjatywa, by pedofile nie musieli się bardzo ukrywać i mieć opcję pomocy psychologicznej (mowa o orientacji, nie o osobach z czynem dokonanym), tak stwierdzenie, że mogą spokojnie randkować z dzieckiem typu drag queen jest już kwestią nie tak bardzo kolorową i radosną.

Pomijając sam fakt hipokryzji ruchu, który z zewnątrz tak jakby dzieli wszystkich na ,,normalnych" i "tych innych", jednocześnie we własnym gronie dyskryminując się nawzajem (lesbijki gnębiące gejów, uznawanie biseksualizmu i aseksualizmu za choroby psychiczne itp. na anglojęzycznych forach sporo tego jest, ale oni przynajmniej mają słówko "they/them", więc nie zostaniesz zeszkalowany za użycie złej płci).

Tolerancja jest wymagana, kiedy mowa o zwykłych osobach, które po prostu żyją po swojemu i prawie wcale się ich nie da rozróżnić od reszty społeczeństwa. Krytyka działaczy obu skrajnych stron, takich jak katozjebów, nawołujących do wieszania na krzyżach wszystko odstające od norm, czy tęczowychdupków, którzy by zagazowali każdego, kto źle określi płeć kogoś z LGBTQ+, to nie jest typowy atak na grupę, którą, niestety, reprezentują, tylko raczej stwierdzenie absurdu z jakim mamy do czynienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
-1 / 1

Przecież to jest ewidentny test na inteligencję lub dupoliztwo poprawnościowo polityczne.
Walisz taki post i wszyscy debile co lajkują się ujawniają. A nastęopni co pochlebnie komentują takiego ku^^wa potworka konceptualnego to zje**ne lizusy. 1 post i już dużo wiesz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bwieczorek
0 / 0

Zanim LGBT nie zaczęło mnie atakować z każdego miejsca, nie miałem nic przeciwko tym ludziom. Dziś ich nienawidzę. Nie za ich orientację seksualną, ale za ich agresję. Tak, czy inaczej, teraz na samą myśl o nich, mam ochotę powsadzać ich wszystkich do jakiegoś getta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@bwieczorek pewnie to wina zbyt wielu kampanii i aktywistów, heh. Ale jakbyś po prostu miał kolegę z pracy, który by w którymś momencie się wygadał że ma inną orientację, też byś go wsadził do getta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem