Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
544 570
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SkrajnieCentrowy
+15 / 25

No kto by pomyślał, że kościół szkodził, szkodzi i będzie szkodził. Jego interesują tylko pieniądze, władza, przywileje i oddanie naiwnych ludzi. Odsyłam chociażby do rozbiorów Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2021 o 21:17

E epuzer
+11 / 19

Opisujesz fakty, wiele osób z uznaniem kiwa głową, pomstuje na czarnych, opowiada historyjki o księdzach pedofilach, o czarnej pazerności...

A potem wali do kościółka, daje na tacę, chrzci niemowlęta, posyła na religie.Wieki minęły i jeszcze setki lat minie jak będzie u nas normalnie... np jak pobliskich Czechach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@epuzer Moim zdaniem problem leży w blokadzie informacyjnej. Jak ktoś ogląda TVP, to raczej nie ogląda innych stacji. Jak czyta PiSowiskie "Uwarzam Rze" albo "Sieci", to nie czyta "Polityki", Jak czyta "niezalezna.pl", to nie czyta oko.press i tak dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+3 / 13

Watykańska mafia (nie wiara chrześcijańska) to jeden z najgorszych problemów tych czasów tuż obok czerwonej, socjalistyczno - komunistycznej zarazy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zgrr
+1 / 1

@Mizantropix A tu akurat się zgodzę, że hierarchia była i wciąż często jest największym wrogiem wiary i wierzących. Władza i kasa - ale to nie domena Kościoła, to jest wszędzie - wszędzie gdzie tylko pojawia się władza i kasa pojawiają się sępy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
-2 / 24

Ale wy wiecie że to nie jest prawda? To znaczy nie do końca prawda. Przykładowo w sprawie konstytucji autor napisał że KK rzekomo był przeciwny, a prawda jest taka, że część biskupów w tym prymas Polski od początku wspierali konstytucje. Ba jednym z jej autorów był kanonik Hugo Kołłątaj. Podczas jej uchwalania jeden z szlachciców nie chcąc doprowadzić do jej uchwalenia zablokował dostęp do króla i groził że zabije swego syna by ten nie musiał żyć w niewoli jaką miała na niego nakładać konstytucja, na co biskup Krasiński powiedział że trzeba ogolić gościowi łeb i wysłać do czubków. Później ten sam biskup cisnął po targowicy.


Historia nie jest czarno-biała nie ma tak że jest sobie zły Kościół i fajnie. Kościół tworzyli ludzie i często było tak że w tym samym czasie część Kościoła działała w naszym interesie, część przeciwko nam, a jeszcze inni próbowali być bezstronni lub działali w swoim interesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 14

@Saladyn1 Kościół zawsze działa wyłącznie we własnym interesie - tylko czasami, i to w wyjątkowych sytuacjach jest on zbieżny z interesem Polski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+7 / 11

@Saladyn1 Ok, tylko powiedz mi ilu było po jednej i drugiej stronie, i jakie było stanowisko Stolicy Apostolskiej?
Bo stanowisko Stolicy Apostolskiej było takie że Polskę trzeba zarąbać byle tylko wzmocnić wpływy kościoła. Watykan zawsze grał na korzyść Habsburgów.

Taką miałem pracę dyplomową, że czytałem teksty źródłowe z epoki. Nie wiem jak w wieku XVIII, ale w XVII wysoko postawieni członkowie kościoła katolickiego uważali Polskę za bagno i siedlisko herezji. Dosłownie tak to nazywali. Nuncjusze papiescy za wiedzą i zgodą papieża często byli agentami Habsburskimi. Papieże się zmieniali, zmieniali się nuncjusze, mijały lata, dekady, wieki, a Watykan zawsze grał na wzrost monarchii habsburskiej kosztem Polski.

Zapomina się też, że kasata zakonu jezuitów nastąpiła dopiero po tym, jak Portugalia, Hiszpania i Francja ich wypędziły za działalność na szkodę tych państw, i były naciski z innych krajów na ich likwidację. Skoro w praktycznie całej Europie Zachodniej, Jezucii prowadzili działalność antypaństwową, to pomyśl co się działo w Polsce skoro ZABORCA w postaci PRAWOSŁAWNEGO Imperium Rosyjskiego, wystąpił do papieża o utrzymanie zakonu Jezuitów na terenach Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 czerwca 2021 o 0:45

P Prally
+3 / 7

@Saladyn1
"Skąd mam wiedzieć ilu było biskupów bo każdej ze stron? Nie każdy biskup jawnie się angażował."
- czyli musimy uznać że decydujące jest stanowsko stolicy apostolskiej.
Należy też do przewin dodać, że nuncjusze papiescy za zgodą Watykanu byli agentami habsburskimi.

"To znowu nie jest prawda, ale faktem jest że w sporze zawsze lepiej postawiać no mocniejszego zawodnika, zwłaszcza gdy lennicy tego zawodnika co chwilę szepczą ci coś na ucho." - w długim terminie, taka prawda właśnie była. I nie mogła być inna, bo z punktu widzenia Watykanu należało popierać ultrakatolików, a nie siły które na doktrynę i hierarchię katolicką miały wy y bane, a często otwarcie grały nawet przeciwko niej.

"Hmmm skoro w każdym innym państwie działali na szkodę tego państwa to chyba logiczne, że na terenie imperium rosyjskiego działali na szkodę Rosji? Czy jednak, akurat tutaj działali tak jak państwo sobie tego życzyło?" - działali na szkodę Polski, co było w interesie Rosji

"zwyczajnie olał dekret papieża o rozwiązaniu zakonu i pozwolił mu działać na terenach Polski. Jak papież przywrócił zakon to Rosja wykopała zakon z swojego terytorium." - Co tylko potwierdza tezę powyższą. Moskwa tolerowała Jezuitów póki ci działali na szkodę Polski i nie podlegali papieżowi. Kiedy Jezuici zaczęli być znowu częścią drużyny zachodniej, Rosja pozbyła się potencjalnego dywersanta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 czerwca 2021 o 19:51

avatar Saladyn1
-3 / 9

@Prally
"czyli musimy uznać że decydujące jest stanowsko stolicy apostolskiej."

Nie, nie musimy... Musimy uznać że księża byli po obu stronach.

"I nie mogła być inna, bo z punktu widzenia Watykanu należało popierać ultrakatolików,"

Czyli Polskę... Polska od zawsze była bardziej Kościelna niż sam Kościół.

"działali na szkodę Polski, co było w interesie Rosji"

Czyli sugerujesz że na terenie Francji rzekomo działali na szkodę Francji, na terenie Hiszpanii na szkodę Hiszpanii, a na terenie Rosji na szkodę Polski? No, ma to sens :)

"Co tylko potwierdza tezę powyższą"

Nie... Rosja zostawiła Jezuitów bo Papiestwo kazało rozwiązać zakon... Pozbyła się go natomiast gdy papiestwo zakon znowu zalegalizowało. Można się tu jedynie doszukiwać złośliwości w stronę papiestwa, bo po co niby wywalili zakon który według Ciebie działał w ich interesie?

"Kiedy Jezuici zaczęli być znowu częścią drużyny zachodniej, Rosja pozbyła się potencjalnego dywersanta."

To co piszesz nie ma żadnego sensu. Jaką częścią drużyny zachodniej jak przecież zachód wywalił ich za rzekome działanie na szkodę? A skoro byli wierni Watykanowi(choć Watykan tez krytykowali) to czemu niby Rosja ich zostawiła na swoich terenach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zgrr
0 / 2

@Saladyn1 Niestety, ale największa radość jest ze znalezienia kozła ofiarnego i pędzeniu na falach rewolucji z prądem po trupach. Więc odwoływanie się do rozsądku w większości wypadków jest bezcelowe - po prostu wyważenie i rozsądek to jest NO FUN i wymaga wysiłku. A zauważenie kontekstu historycznego i ludzi jako jednostek uwikłanych w ten kontekst już jest zupełnie passe. Teraz się jedzie grupami i wsadza wszystkich do wora. I najlepiej już na zawsze do tego wora, nakleić etykietkę, na amen i problem z głowy. To bardzo pomaga na samopoczucie, bo wtedy dostają taki super-psycho-boost, że ci wszyscy katolicy i księża są tacy debilni i źli a oni są super :-) Za każdym razem jak powtarzają te swój sloganiki PAM! nagroda natychmiastowa łechce przyjemnie w mózgu. Praktycznie bez wysiłku można się podbudować. No i bez konsekwencji żadnych, bo przyzwolenie społeczne jest, można bezkarnie jechać po katolikach i wręcz czuć się jak bohater walczący ze złem wcielonym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@Saladyn1 "Nie, nie musimy... Musimy uznać że księża byli po obu stronach." - No tak, bo w hierarchi kościelnej nie ma dyscypliny. A nie czekaj...

Fakty wyglądają w ten sposób, że KK przeważnie grał na szkodę Polski, a że część, głównie niższego szczebla kapłanów grała jednak za Polską, to bo niespodziewanym odrodzeniu Polski, KK zaczął powoływać się na tę mniej wpływowową grupę, żeby przykryć swoje ciemne sprawki i nie stracić wpływów (finansowych), wśród parudziesięciu milionów ludzi..

"Czyli Polskę... Polska od zawsze była bardziej Kościelna niż sam Kościół." - bzdura wierutna. Polska zawsze olewała doktrynę katolicką i była otwarta na innowierców wszelkiego rodzaju, w odróżnieniu od Europy Zachodniej.

"Czyli sugerujesz że na terenie Francji rzekomo działali na szkodę Francji, na terenie Hiszpanii na szkodę Hiszpanii, a na terenie Rosji na szkodę Polski? No, ma to sens :) "
-Za ten tekst po prostu powinieneś dostać w ryj, bo jesteś manipulatorem i kłamcą, czyli zwyczajnym oszutem.
Poza tym prostytujesz logikę. Kogo się zwalcza? Kogo się wygania? Tego kto gra na twoją szkodę!
Skoro wygnano ich z Portugalii, Hiszpanii i Francji, to znaczy że działali na szkodę tych państw, a jeżeli w Rosji akurat ich nie wygnano, przeciwnie, chciano ich zachować, to znaczy że na czyją szkodę działali?
Kogo Rosja chciała zniszczyć i zniszyczyła w tym czasie?

"Nie... Rosja zostawiła Jezuitów bo Papiestwo kazało rozwiązać zakon... Pozbyła się go natomiast gdy papiestwo zakon znowu zalegalizowało."
Jasne, historycy i logika się mylą. Rosja, z czystej złościlowości chroniła katolicki zakon, a nie dlatego że to była ich agentura pozwalająca kontrolować wrogo nastawiony naród.

"To co piszesz nie ma żadnego sensu. Jaką częścią drużyny zachodniej jak przecież zachód wywalił ich za rzekome działanie na szkodę? "
Bo matole nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie znasz historii. W pewnym momencie zakon Jezuitów został restaurowany przez papieża. poza tym część członków zakonu na czele z Brzozowskim zmieniła front.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 czerwca 2021 o 1:32

P Prally
-1 / 1

@zgrr To nie jest kwestia samopoczucia, tylko elementarnej sprawiedliwości i znajomości faktografii.

Inna sprawa, że demotywatory, czy inna dyskusja wyborcza, to nie jest miejsce na subtelne rozważania. Zresztą bezpłodne, bo sprowdzajace się przeważnie do wniosku "nie wiem co o tym mysleć".

Chcesz do końca świata i jeden dzień dłużej siedzieć w piwnicy ze swoimi ksiażkami to siedź, ale przez twoje podejście, w tym samym czasie będzie się kraść, rabować i gwałcić, bo ty byłeś zbyt delikatny żeby wyjść na ulicę i stawić opór.
Chcesz dawać d... księdzu, to proszę, też to rób. Ale dawaj tylko swoją, a nie tak jak jest teraz że niewinni cierpią bo patologicznie urządzona organizacja ma nietykalności i propaganda której nie powstydziłby się Goebbels, wbrew faktografii nieustannie twierdzi że kościół zawsze był po stronie Polaków.
Nie był. Kościół był zawsze tylko po swojej stronie, czyli wciskania ciemnoty i rżnięcia naiwnych niewykształconych ludzi na kasę, i tylko czasami się zdarzało że część jego fukncjonariuszy grała na korzyść Polski, a teraz ci ołtarzowi naziści twierdzą że tak było zawsze i w każdym przypadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 czerwca 2021 o 1:39

avatar Saladyn1
-1 / 1

@Prally
"No tak, bo w hierarchi kościelnej nie ma dyscypliny. A nie czekaj..."

No, tak bo księżą zawsze robią to co papież każe i nigdy nie próbują go przekonać do swojej racji.

"Fakty wyglądają w ten sposób, że KK przeważnie grał na szkodę Polski,"

Nie... Polski Kościół grał najczęściej razem z Polską, a co do Watykanu to ciężko powiedzieć bo z oczywistych powodów na tych waszych tabelkach z neta nie ma wyroków czy opinii przychylnych Polsce tylko tych które są przeciw nam. Oczywiście rzadko wspomina się też że w części tych opinii papieże zmieniali zdanie.

"bzdura wierutna. Polska zawsze olewała doktrynę katolicką i była otwarta na innowierców wszelkiego rodzaju, w odróżnieniu od Europy Zachodniej."

Lubie dyskusje z wami antyteistami bo wy w mega prostym świecie żyjecie XD

Polska nie olewała doktryny katolickiej nigdy, wręcz przeciwnie. A co do otwartości na inne wyznania to zauważ że przecież połowa naszego kraju to byli prawosławni...

"Za ten tekst po prostu powinieneś dostać w ryj, bo jesteś manipulatorem i kłamcą, czyli zwyczajnym oszutem. "


Ej ja ten tekst powinienem napisać w Twoim kierunku.

"Poza tym prostytujesz logikę. Kogo się zwalcza? Kogo się wygania? Tego kto gra na twoją szkodę!"

Nie, zwalcza się każdego niewygodnego, lub gdy jest to opłacalne niezależnie od tego co zrobił.

"Skoro wygnano ich z Portugalii, Hiszpanii i Francji, to znaczy że działali na szkodę tych państw, a jeżeli w Rosji akurat ich nie wygnano, przeciwnie, chciano ich zachować, to znaczy że na czyją szkodę działali?"

Twierdzisz że jak protestanci palili kobiety na stosach to było to dlatego że te kobiety działały na szkodę tych państw i rzeczywiście czarowały?

"Jasne, historycy i logika się mylą. Rosja, z czystej złościlowości chroniła katolicki zakon, a nie dlatego że to była ich agentura pozwalająca kontrolować wrogo nastawiony naród."

No z tą logiką u Ciebie jest słabo, ale spróbujmy z tymi historykami chociaż... którzy historycy twierdzą że katolicki zakon który miał działać wszędzie niby na szkodę państw w których działała akurat na terenach Rosji działała w jej interesie?

"Bo matole nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie znasz historii."

I ten fragment w dyskusji zawsze lubię najbardziej tzn jak osoba która o historii uczy się z ateistycznych grupek na FB oskarża inną osobę że nie zna historii :) No pewnie że nie znam bo ja tylko tą naszą historię kojarzę, a nie Twoją alternatywną :)

"W pewnym momencie zakon Jezuitów został restaurowany przez papieża. poza tym część członków zakonu na czele z Brzozowskim zmieniła front."

A tu to Ci sie chyba z Age of Empires pomyliło.. W normalnym świecie tak to nie działa że wystarczy żeby kapłan(nawet tak wysoko postawiony jak papież) powiedział WOLOWOLO i jednostka zmienia kolor ubrania i stronę konfliktu. No dobra, jednostka może tak, ale nie cały zakon liczący setki członków.

"Inna sprawa, że demotywatory(...) to nie jest miejsce na subtelne rozważania. Zresztą bezpłodne, bo sprowdzajace się przeważnie do wniosku "nie wiem co o tym mysleć"."

No pewnie, bo według Ciebie to miejsce na propagandę i durną agitkę :) No i masz do tego prawo, ja to jednak wolę się zagłębiać w historię i analizować co tam ten ziomek miał we łbie że np spalił ta bibliotekę Aleksandryjską. Ty za to żyjesz w prostym świecie i "wiesz" że spalił ja przez Kościół katolicki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 czerwca 2021 o 10:46

Z zgrr
0 / 0

@Prally 1. Elementarna sprawiedliwość nie będzie sprawiedliwością jeśli będzie w oderwaniu od faktów i co najważniejsze - od danej konkretnej osoby. Sprawiedliwość grupowa nie jest sprawiedliwością. Oporu nie stawia się na ulicy ani dokonując samosądów czy nawoływanie do nienawiści do określonej grupy ludzi, ale poprzez odważne działanie i reagowanie w swoim życiu i w swoim środowisku. Oskarżasz mnie o bierność i przypisujesz mi inne jakieś działania typu "dawanie dupy księdzu" nic o mnie nie wiedząc. 2. Każda organizacja jest patologiczna do pewnego stopnia. Więkość ludzi postępuje egoistycznie - czy to w kościele czy w każdej innej strukturze. Receptą nie jest niszczenie tych struktur ale reformowanie ich i poprawianie - chyba że same podstawy ideologiczne są nie do przyjęcia jak np. w przypadku nazizmu. W przypadku Kościoła jest wręcz przeciwnie, a doktryna kościelna niesie bardzo pozytywny i potrzebny przekaz społeczny. 3. Nawet jeśli chodzi o sprawiedliwość "grupową" to niestety nie jesteś "sprawiedliwy" chociażby przez to że jednostronnie osądzasz kościół i bierzesz pod uwagę tylko negatywne aspekty czy wydarzenia, a nie bierzesz pozytywów. To nie ma nic wspólnego z "elementarną" sprawiedliwością. Wręcz przeciwnie jesteś tak stronniczy jak Twoi (wyimaginowani, bo takich tu nie ma) rozmówcy mówiący że kościół robił zawsze tylko dobrze Polsce, tylko w drugą stronę 4. Elementarna sprawiedliwość to po prostu uczynienie jednostek odpowiedzialnych przed normalnym kodeksem prawnym i po prostu egzekwowanie istniejącego prawa, za czym jestem całym sercem. 5. "Troszeczkę" przesadzasz z tym "kraść rabować i gwałcić" :-) Ale brzmi dramatycznie, naprawdę, wow, przejęłam się. 6. Pozdrowionka pomimo fragmentu o dawaniu dupy chociaż za przedstawienie swoich argumentów, lajk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@Saladyn1
"Polska nie olewała doktryny katolickiej nigdy, wręcz przeciwnie. " - Już sama polityka Zygmunta Augusta obala tę tezę.

"No z tą logiką u Ciebie jest słabo, ale spróbujmy z tymi historykami chociaż... którzy historycy twierdzą że katolicki zakon który miał działać wszędzie niby na szkodę państw w których działała akurat na terenach Rosji działała w jej interesie?"

Dobrze. Po raz kolejny powiem to samo, tyle że w inny sposób, to może do twojego upośledzonego łba dotrze:

Zakon Jezuitów działający na terenie Polski, działał na szkodę Polski, I DLATEGO był tolerowany przez Rosję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2021 o 0:07

avatar Saladyn1
-1 / 1

@Prally na terenie Rosji... Polski nie było wtedy. P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@Saladyn1 Jesteś doprawdy idiotą w sensie biologicznym skoro nadal nie rozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 6

Konserwatyzm z definicji skazany jest na porażkę, ponieważ świat idzie do przodu i zawsze będzie szedł. Tradycyjne rozwiązania zwyczajnie przestają działać, bo zmieniają się warunki brzegowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2021 o 10:06

Z zgrr
0 / 0

@daclaw NIe do końca, równowaga jest potrzebna - konserwatyzm to już ustalony porządek, a zmiany powinny nie burzyć ten porządek tylko modyfikować, w przeciwnym razie nastaje chaos - czyli brak prawa, wojna, cierpienie ludzi. Porządek społeczny jest ogromną wartością - zapewnia bezpieczeństwo i przewidywalność, które na dłuższą metę są ludziom najbardziej potrzebne do funkcjonowania. Życie na gruzach to żadna radość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
+1 / 3

"Po owocach ich poznacie". To główna zasada jaką wyznaję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+3 / 3

Polak zawsze był dla siebie największym gnojem. 3 rozbiory nie były przez tych złych sąsiadów. Sami stworzyliśmy bagno w którym nie dało się funkcjonować. Tak jak teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
+2 / 10

No i najlepszy tekst: "Ja nie chodzę do kościoła dla księdza, ale chodzę dla siebie i Boga". Takie odpowiedzi to największy sukces klerowskiej indoktrynacji. Właśnie, że - NIE nie chodzisz dla siebie, tym bardziej dla Boga, chodzisz dla księdza. Dużo więcej Boga masz w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczor666
-2 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczor666
-1 / 1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zgrr
0 / 0

No po prostu nie ma wyjścia trzeba chyba s"CANCEL"ować kościół. I przy okazji wszystkie państwa i wszystkie inne organizacje, rządy, polityków - każdy ma coś na sumieniu albo ma ojca lub dziadka który ma coś na sumieniu, a jeśli nie to pewnie należy do grupy społecznej która ma coś na sumieniu. Każda HIERARCHIA przebrzydła. A rządzić może najlepiej jak będziesz Ty, bo pewnie masz czystą kartę, zaproponuj jakiś fajny zupełnie nowy i niezdyskredytowany zestaw zasad i będziemy patrzeć jak się dyskredytujesz. A nie, bo przecież jesteś pewnie białym mężczyzną, a cholera to peszek, bo niestety ci wszyscy biskupi byli białymi mężczyznami przy okazji. I w sumie jakieś 99% osób odpowiedzialnych za upadek Polski było białymi mężczyznami. To jest dopiero rewolucyjna prawda historyczna. Jedna babeczka była w sumie, o ktorej warto wspomnieć - Kaśka. Żeście się kompletnie zdyskredytowali, tylko władza i pieniądze wam w głowie, wszystkie nieszczęścia świata przez was. Biali mężczyźni zniszczyli Polskę. Tyle w kwestii atrybucji historycznej winy i wyciągania z niej wniosków na dziś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2021 o 10:15