Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1452 1476
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G konto usunięte
+12 / 18

A może walić sport narodowy i zająć się nauką? Sport dla zdrowia, a nie oglądania gwiazdeczek, co zarabiają grubą kasę. Polska wygrała mistrzostwa to życie 99,9% Polaków kompletnie się nie zmieni, a jakby tak np otworzyło się w Polsce kilka firm High Tech, to dzięki PKB każdy z nas by to odczuł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lambdrone
+4 / 8

@Gorinobu Przede wszystkim przydałoby się zmienić coś w szkolnictwie, żeby faktycznie poszerzało horyzonty, a nie generowało kolejnych idiotów. Ale z taką władzą mogą wprowadzić jeszcze więcej lekcji religii niż WF-u, albowiem ważniejsze jest dziecko oświecone, nie mądre czy uzdolnione fizycznie, czyż nie? A może by tak ksiądz został premierem kraju?

A co do piłkarzy, powinni faktycznie wzbudzać nadzieje, a nie grać dla samego hajsu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KatzenKratzen
+1 / 3

@Lambdrone
A może by tak ksiądz został premierem kraju?

Nie kracz. Już jeden sołtysem został. Szlak przetarty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
+27 / 27

A czy w ogóle musi być jakiś "sport narodowy"? Czy nie może być tak, że każdy kibicuje komu chce i ogląda sport jaki lubi? Jeśli nie lubię jakiegoś sportu i cieszę się z sukcesów naszych zawodników wyłącznie z przyczyn patriotycznych, to dlaczego mam nagle zostać kibicem tego sportu, bo został ogłoszony "sportem narodowym"? Kto w ogóle decyduje o tym, co jest "sportem narodowym"? Mamy jakiś urząd od tego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gnus22
-2 / 2

ka nie trawie skokow i nie ogladam tego chlamu. ale nikomu nie kaze nie ogladac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
+1 / 1

o! i to jest podstawa! dla jednych to siatka,dla innych ręczna, a wszyscy się grupują w zimie na skokach.... ...c.....nowe jest to, że jak coś idzie to jest sport narodowy, jak nie to Robert ty... Krycha ty....Małysz ty....kurek ty.... NIE WAZNA DYSCYPLINA. choć normalne sporty mają w miarę stałych kibiców -niezalezna od jakości..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
0 / 0

@SilesianSeparatist Nie musisz wylewać żali, że nie nadajesz się do siatkówki bo jesteś mikrusem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+3 / 5

Co to jest wg ciebie sport narodowy? Bo wg mnie to taki, który jest *uprawiany* przez większość rodaków. Siedzenie przed telewizorem się nie liczy, niezależnie od tego co jest na ekranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yayami_Omate
+3 / 5

Już dawno byłem zdania, że dotacje z Ministerstwa Sportu, czy które się tam teraz sportem zajmuje, powinny być zależne od osiąganych wyników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+2 / 2

@Yayami_Omate . Sport zawodowy nie powinien być dotowany tylko normalnie opodatkowany jak wszystkie inne biznesy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yayami_Omate
0 / 0

@Banasik Po pierwsze to chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi - mi chodzi o to, że pompuje się u nas kosmiczne pieniądze z budżetu w piłkę nożną i PZPN i ich promowanie (np. jakieś stadiony, orliki, srik, itp.) a efektów brak - co z tego, że pojedynczy zawodnicy osiągają wielkie sukcesy w zagranicznych ligach jak cała ekstraklasa i reprezentacja narodowa od X lat już nie notuje żadnych sukcesów - wielkie gwiazdy piłki nożnej jak grają po klubach to normalnie poziom światowy a przynajmniej można powiedzieć, że przyzwoity, ale nagle jak zeszli się razem to kuurwa skład drewna i dwie lewe nogi do gry. A z kolei w innych dyscyplinach (nawet niech będą te mniej popularne), w których osiągamy na prawdę sukcesy zawodnicy cierpią nierzadko, bo im ich związki sportowe (odpowiedniki PZPN) nie są w stanie zapewnić należytej opieki czy warunków treningowych, bo kasa poszła na pompowanie balonika zwanego "reprezentacja Polski w piłce nożnej".

A po drugie sport jest opodatkowany: każdy sportowiec zawodowy przecież płaci podatki, wpisz "podatek od sportu" w google i ci wyskoczy jak oni się rozliczają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@Yayami_Omate . Akurat Orliki to świetna sprawa, tylko nie patrz na nie jako na hodowlę gwiazd futbolu, a jako miejsce gdzie młodzi ludzie mogą sensownie spędzać czas, rozwijać się sportowo i społecznie zamiast szlajać się i chuliganić. Widzę, że te obiekty żyją, są używane o różnych porach dnia. Są potrzebne na takiej samej zasadzie jak szkoły, domy kultury itd.
Natomiast pompowanie publicznej kasy w sport zawodowy to absurd, niezależnie od dyscypliny. Niby dlaczego ja, podatnik, mam komuś płacić za jego pasję. Jak chce biegać, skakać czy czymś rzucać to niech to sobie robi za własne pieniądze. A jak chce z tego żyć to niech zdobywa kasę na rynku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janekbro
-1 / 3

Wystarczy przestać pompować horrendalne kwoty w coś co tylko się nazywa sportem narodowym. Od 40-50 lat niema żadnych konkretnych wyników na arenie europejskiej nie wspominając o światowej, A tytuł Polska Mistrzem Polski to trochę za mało żeby był to sport narodowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
-2 / 4

@janekbro To powiedz ile to niby wpompowałeś tej kasy? Nie masz pojęcia co i jak jest finasowane ale podstawa to się wypowiedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczejak
0 / 6

Co to znaczy "sport narodowy"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+3 / 5

Po każdej nieudanej imprezie piłkarskiej pojawia się ten sam, głupi demotywator pozbawiony znamion logiki.

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie i tyle.

Ilu "maniaków" siatkówki oglądało ją, kiedy w latach 90tych nie odnosiliśmy żadnych sukcesów? Ilu "fachowców" od piłki ręcznej, która w ostatnich latach ponownie podupadła, byłoby w stanie poznać na ulicy jakiegoś zawodnika?

Niech każdy zajmie się oglądaniem i kibicowaniem temu, komu zechce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczejak
-3 / 5

No to dobra kibice, krótki test:
1. Podaj wyniki trzech ostatnich meczów każdej z tych drużyn.
2. Podaj nazwisko prezesów obu związków sportowych.
3. Podaj nazwiska trzech aktywnych sportowców tych reprezentacji.
4. Jakie reprezentacje brały udział w finale ostatnich mistrzostw Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E enoi
0 / 0

@jeszczejak Kibicuję siatkarzom więc o nich mogę się wypowiedzieć. 1. Liga Narodów: ostatni mecz z Francją 3:2 dla Francji, z Iranem 3:0 dla Polski, z Argentyną tak samo. Ale trzeba przyznać że:
- Iran przebudowuje drużynę i jest mnóstwo świeżaków, więc nie jest to drużyna z chociażby ostatnich Mistrzostw Świata więc ten wynik nie jest jakoś bardzo wow. Jutro mecz ze Słowenią.
2. PZPS Jacek Kasprzyk
3. Bieniek, Drzyzga, Kurek, Leon, Kubiak, Śliwka, Zatorski
4. Serbia - Słowenia. Polska zdobyła brązowy medal.
Dziewczyny od lat nie pokazują zbyt wiele, w Lice Narodów zdobyły 11 miejsce (z 16): Polska-Rosja 3:2, Polska - Chiny 0:3, Polska - USA 0:3
3. Alagierska, Efimienko, Stysiak
4. Serbia - Turcja - świetny, emocjonujący mecz. Polska zdobyła 4 miejsce po porażce z Włochami 0:3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2021 o 11:35

R konto usunięte
+2 / 2

Powiedz mi geniuszu, twórco demota - kibicowałbyś siatkarzom gdyby nie odnosili takich sukcesów ? Gdyby odpowiedź brzmiała "tak" to byś nie tworzył debilnych demotów. W tym momencie jesteś dokładnie taki sam jak rodzina która się nie odzywa 10 lat, ale jak dowiedzą się, że wygrałeś w totka (lub zarabiasz naprawdę dobrą kasę) to nagle pojawiają się twierdząc, że zawsze Ciebie wspierali itd. Gdybym był sportowcem to takich kibiców jak Ty nie chciałbym mieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dinus84
0 / 0

proponuję Speedway

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+1 / 1

Ale po co zmieniać? Piłka nożna nigdy nie była "sportem narodowym" Polaków, po prostu jest popularna. Byliśmy, jesteśmy i będziemy w nią zawsze słabi. To zupełnie jakby ktoś powiedział, że disco polo jest muzyką narodową Polaków, bo Martyniuk ciągle w telewizji leci. Sportem narodowym, jeśli już używać takiego określenia jest raczej dyscyplina, w którą dany kraj jest mocny. W naszym przypadku może to być np siatkówka albo żużel. Ale z pewnością nie piłka nożna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

Ale co znaczy "zmienić sport narodowy"? To jest gdzieś wpisane w konstytucję czy coś? Jest jakiś papier z pieczątką, na którym jest napisane, że sportem narodowym w Polsce jest piłka nożna? Po prostu jest najbardziej medialna i popularna bo jest najprostsza. Najtrudniejszy do ogarnięcia przepis to spalony, który np. wg mnie jest kompletnie bez sensu. Poza tym jednym szczegółem piłka jest prosta w rozumieniu i graniu - każdy może na kawałku trawnika walnąć na ziemię dwa kamienie i nazwać to bramką a potem kopać piłkę do upadłego. I każdy młody jak tylko raz, drugi kopnie piłkę zaczyna patrzeć na takich Ronaldów, Messich, Lewandowskich i chce być jak oni bo wydaje się to takie "na wyciągnięcie ręki" - bo przecież ćwiczyć można byle jaką piłką na byle jakim podwórku... A wzorem są "bogowie piłki", którzy mają super fury, piękne dziewczyny i kupę hajsu.
Siatkówka nie budzi takich emocji bo po pierwsze jest dużo trudniejsza technicznie, po drugie trudniej zorganizować warunki do gry no i nie ma "bogów" z kupą hajsu i super furami na których można by patrzeć jak w obrazek. Podobnie koszykówka - emocje wzbudzają tylko gwiazdy NBA (moje subiektywne odczucie - możliwe, że błędne), ale ci ludzie są cholernie daleko i nikt nie czuje z nimi więzi takiej jak z piłkarzami, no i warunki do gry są najtrudniejsze do ogarnięcia - potrzeba mnóstwa płaskiej utwardzonej powierzchni, porządnego kosza - na byle łące się tego nie zrobi...
Oczywiście opisuję tylko powierzchowne odczucia na temat danej dyscypliny. Jak się zacznie poważnie trenować to temat każdej dyscypliny robi się skomplikowany i wymagający. Nie czarujmy się - żeby w dzisiejszych czasach mieć szansę w jakimkolwiek zawodowym sporcie trzeba naprawdę się mu poświęcić, bo inaczej nici z wyników. Ale piłka nożna najsprawniej łapie młodsze dzieciaki, nawet 5-latki, a one nie mają jeszcze takiego rozwiniętego postrzegania i nie czują ogromu wysiłku jaki będzie trzeba włożyć w ten sport na wyższym poziomie. Do takiej siatkówki czy koszykówki trzeba mieć predyspozycje - mało który 5-latek będzie w stanie przebić piłkę nad siatką albo wrzucić do kosza na wysokości 3 metrów. A do bramki strzela się łatwo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Patusio
-2 / 2

@Vinyard Nie zgadzam się z tezą, że piłka nożna jest popularna bo jest łatwa. Wręcz przeciwnie. Moim zdaniem piłka nożna jest popularna, bo jest bardziej spektakularna i trudna. Za młodego grałem dużo we wszystkie sporty, jeździłem na te wszystkie olimpiady ze szkoły jako jeden z bardziej wysportowanych dzieciaków.

Zrób sobie test. Weź piłkę i traf w jakiś punkt rzucając piłkę ręką. Później zrób to samo kopiąc piłkę. Albo kozłuj piłką w pełnym biegu, a potem w pełnym biegu drybluj piłką utrzymując ją w odległości jednego metra od nogi. Wnioski? Operowanie nogami jest zdecydowanie trudniejsze niż rękoma.

Druga sprawa. Punkt w siatkówce, koszykówce czy piłce ręcznej wyglądają raz za razem praktycznie tak samo. I jest ich bardzo dużo w trakcie meczu. Kompilacje goli zdobytych w tych dyscyplinach są średnio interesujące. W piłce nożnej w trakcie meczu pada mało bramek i mogą być naprawdę przeróżne. Zdobyte głową, barkiem, przewrotką, nożycami, uchem, dupą itp. Zdobyte z połowy boiska, po rajdzie.

Nie bez powodu piłka nożna jest sportem numer 1 na świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

@Patusio ale ja przecież wyraźnie napisałem, że chodzi mi o wizję piłki w wieku, powiedzmy, młodym - u dzieciaków, które dopiero zaczynają. Dzieciaki nie rozminiają tego wszystkiego o czym napisałeś i o czym ja wspomniałem krócej innymi słowami. Sam pamiętam jak za dzieciaka po szkole po prostu rzucało się dwa plecaki na trawę i kopało piłkę, którą ktoś przyniósł do szkoły - nikt nie analizował czy kopanie nogą jest trudniejsze od wrzucania do kosza czy zbijania nad siatką bo najczęściej żadnego kosza w pobliżu nie było tak samo jak siatki więc pozostawało kopać tą piłkę.
A czemu nadal uważam, że siatkówka i koszykówka są trudniejsze technicznie? Przede wszystkim dlatego, że aby cokolwiek w tych dyscyplinach umieć trzeba ostro ćwiczyć ręce. Nogi są z natury dużo silniejsze od rąk. Każdy dzieciak może kopnąć piłkę i kopać ją tak długo aż zacznie trafiać w to co chce, ale mało który 8-10 latek ma tyle siły w rękach, żeby piłkę koszykową wrzucić do kosza na wysokości 3m i mało który dzieciak jest w stanie bez bólu odbić piłkę siatkową palcami nad głową i do tego celnie podać ją do kolegi albo przebić nad siatką (o zaserwowaniu z końca pola nad siatką nawet nie wspomnę). Dlatego "nogę" dzieciaki mogą ćwiczyć od małego - jak już nauczą się dobrze chodzić i biegać mogą kopać piłkę. Ale rzucać/łapać/odbijać rękami wymaga dużo większej siły więc punkt wejścia w dyscyplinę "ręczną" jest dużo wyższy i bardziej wymagający.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

Myślę, że aktualny sport narodowy: skoki narciarskie, jest całkiem spoko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar WarmianinOkuratny
0 / 0

@solarize Szkoda tylko że niszowy bo poza nami i kilkoma krajami alpejskimi to mało kto ogląda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 1

Po pierwsze piłka nożna nie jest naszym sportem narodowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem