Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
240 258
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
+5 / 5

bizon amerykański-miliony osobników...kiedyś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 8

Nic nie poradzimy, że im się teraz chodzić nie chce.
Leniom śmierdzącym!

"Proszę pani! A ci minusujący to nie za poważni są?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2021 o 21:38

avatar YszamanY
+1 / 3

@koszmarek66 chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2021 o 20:58

T Tibr
0 / 2

@koszmarek66 sarkazm tutaj xD? ----------! Są wręcz bym powiedział śmiertelnie i było to oczywiste przed edycją
@YszamanY przecież to tak durne, że aż oczywiste

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 1

@Tibr sarkazm z powodu wybijania zwierząt dla ludzkiej głupoty -nie rozumiem takiego poczucia humoru ,pożartujesz o wybijaniu milionów podczas Drugiej Wojny Światowej ? taki sarkazm ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 czerwca 2021 o 22:30

avatar wichniak2
+3 / 3

No nie tylko człowiek. Zwierzęta też potrafią być okrutne ale tylko człowiek robi to w usystematyzowany sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+3 / 3

@ DemoJakub Zgoda ''człowiek to zaraza'' osobiście uważam że jest to jakiś ułamek, lub promil całego społeczeństwa, podobnie jak śmiecących na plaży, motocyklistów szarżujących na drogach itp. , pytanie co proponujesz aby to naprawić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 7

Natura zabiła niezliczone ilości całych gatunków. Bardzo możliwe że samych gatunków było więcej niż tych wszystkich utraconych słoni.

Część ludzi jest barbarzyńska - niczym zwierzęta. Te zwierzęta które wyginęły, zabijały i niszczyły inne zwierzęta. Ale część ludzi potrafi się wznieść ponad te instynkty i dzięki nim, mamy cywilizację. Dotąd, żadnej innej istocie na ziemi nie udało się tego dokonać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 3

@rafik54321 Touche;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+4 / 4

@rafik54321 natura zabiła dla debilnych bzdur o afrodyzjakach z kłów słoni ? naturę do tego porównujesz ? natura wyeliminowała gatunki, wyeliminuje szkodnika ludzkiego ,mimo zbudowania przez niego cywilizację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@rafik54321 przez te miliony lat Ziemi rzeczywiście wymarło wiele gatunków... w czasach nowszych... myślisz, że natura wybiła bizony czy te słonie? Czy ekspansja człowieka na dziewicze naturalne tereny i ich tam osadnictwo nie zawęziły czasami terytoriów różnych zwierząt.... które kiedyś będąc od siebie daleko nie wchodziły sobie w paradę a obecnie się zwalczają.. bo są blisko siebie i ich terytoria się pokrywają? Nie przeczę że sama natura wyniszczy jakiśgatunek jakieś 10 gatunków.. czy 100.. ale działalność człowieka przy tym jest o wiele skal wyższa.. czy to poprzez kłusownictwo czy zajmowanie nowych terenów..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+1 / 1

@rafik54321 Jakie zwierzęta wybiły inne gatunki? Nie licząc kotów, psów i szczurów, bo to pośrednio wina ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@YszamanY natura zabija z najróżniejszych powodów. Gdzieś mi się ostatnio obiło o uszy, że lemury odgryzają głowy stonogom, aby się "naćpać" XD. To prawie ludzkie zachowanie.

Pamiętaj że zwierzęta nie stworzyły żadnej wyższej kultury.

Czy natura jest w stanie wyeliminować człowieka? Jak najbardziej. Najprostszą metodą byłby zabójczy wirus. Względnie, globalna katastrofa. Do tego mamy cały szereg zagrożeń z kosmosu (i nie mówię tu o UFO), ale o wybuchach gwiazd, pulsarach i innych bardzo energetycznych obiektach.
Umownie wliczam kosmos do "natury", z racji iż kosmos nie jest wytworem ludzkim.

@Pasqdnik82 a kto wybił T-rexa? Też człowiek? Im zwierzę większe, tym trudniej mu się przystosować do zmieniających się warunków. To oczywiste. Zapisy kopalne wielkich wymierań mówią jasno - pierwsze odpadają zwierzęta największe.

Oczywiście że działalność ludzi ma znaczenie, ale wmawianie że ludzkość jest odpowiedzialna za całe zło to czysty idiotyzm. Bo natura jest brutalna i okrutna.
Czy działalność człowieka jest większa? Nie. Co najwyżej szybsza.

@PWDzP hmmm, drapieżniki? Pamiętaj że drapieżniki nie mają zwykle jednego docelowego gatunku na który polują, jest ich więcej. Ale jedne zwierzęta mogą być preferowane jako ofiary. W ten sposób, gatunek ofiary może być wyeliminowany w pełni. Ciężko podać konkretny gatunek, bo winę zawsze przypisze się masie rzeczy :/ .

Z drugiej strony, mamy gatunki które uznawano za wymarłe, a wcale nie wymarły - np latimeria.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 1

@rafik54321 natura żyje własnym życiem by żyć , człowiek zabija dla przyjemności . kto zabił t-rexa i dlaczego ? kto prawie wybił bizony, słonie, nosorożce- i dlaczego ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 czerwca 2021 o 17:00

H Horsman
-2 / 2

Zawsze może spotkać ekosystem to samo co spotkało dinozaury, i wtedy wymrze 90% gatunków, i co wtedy? Słuchaj ekosystem zawsze sobie poradzi, ale gdy słońce wygaśnie, na ziemi może wymżeć ekosystem, i niespodzianka, ludzie mogą stworzyć sztuczne słońce, (już są nad tym badania) i tym samym ocalić życie na planecie, podobnie z niszczeniem asteroid i innych rzeczy które zagrażają naszej planecie, a ty bazujesz na małym odsetku populacji, rozumiem że ich zachowanie jest karygodne, więc za kłusownictwo powinna być kara śmierci, a organy powinny być używane do przeszczepów, ale nie mieszaj do tego całej ludzkości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

Myślę, że każdy gatunek pod tym względem byłby podobny, gdyby tak ewoluował jak homo sapiens i właściwie nie miał naturalnych wrogów, którzy mogliby mu zagrozić. W końcu równowaga w przyrodzie polega na tym, że wszystkie gatunki walczą między sobą o przetrwanie. Tylko ludziom udało się przerwać ten cykl. Mniej więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem