Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
448 464
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar wichniak2
0 / 8

Śmieciarka ma dwie komory, tak słyszałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@Jacek83218 To jest atrapa, jeździ po kraju i zadziwia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@Jacek83218 Ma to sens. Ludzie nie wiedzą czy niektóre śmieci wrzucać do tworzyw czy papierów bo zawierają i to i to. Kartony po napojach, kubki, słomki, foldery reklamowe, folie bąbelkowe na kartonie, itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 0

@koszmarek66 Wtedy wrzucasz do śmieci nienadających się do recyklingu. Jeśli chodzi o tetrapaki (czyli kartony po mleku czy napojach) to już musisz zasięgnąć informacji u odbierającego twoje śmieci. Podobnie z wszelkiego rodzaju foliami. Firmy też często nie ułatwiają nam życia i potrafi być tak, że plastikowe opakowanie składa się z kilku rodzajów plastiku i może być tak, że korek jest zdatny do recyklingu, a cała reszta nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar trusty
+11 / 19

Piszemy: "coraz", a nie "co raz", a także "nieważne", a nie "nie ważne". Do tego, pojęcia o interpunkcji też nie masz.
I co najważniejsze - śmieciarzem jesteś ty, ja i każdy, kto generuje śmieci. Ci panowie robią po nas porządek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-3 / 9

@trusty Po pierszwsze, nie masz nic merytorycznego do wniesienia, więc nie czepiaj się. Po drugie, większość śmieci jest generowana przez producentów towarów, a nie ludzi, którzy te towary kupują. Chcesz twarożek, inaczej jak w plastiku go nie kupisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+3 / 3

U nas jeszcze jakiś czas temu było podobnie. Ciągle zgłaszałem to do gminy, że ceny ciągle podnoszą, zwiększają wymagania, a śmieci i tak później mieszają. Nie wiem ilu ludzi zwracało na to uwagę ale są efekty. Obecnie różne śmieci odbierane są w różne dni i jeżdżą różne samochody do zbioru tych śmieci. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nasz wysiłek wkładany w sprostanie wymagań sortowania śmieci nie idzie na marne i że te śmieci nie są mieszana na dalszym etapie. Ponadto dobrze byłoby, aby na opakowaniach znajdowały się oznaczenia kolorystyczne, wskazujące na to, do jakich śmieci dane opakowanie zaliczyć. Na pewno znacznie ułatwiłoby to proces segregacji bo czasem to i ja mam małą rozkminę, a tak to patrzysz na oznakowanie i wiesz, czy do papieru, czy do folii, czy też do zmieszanych i się nie zastanawiasz i nie tracisz czasu. Słyszałem, że już są takie rozwiązania, należy je tylko rozpowszechnić. Skoro na papierosach musi być informacja, że powodują różne choroby, jakby tego ludzie nie wiedzieli, lub też na kapsułkach do prania, że nie nadają się do jedzenia, to takie oznaczenia miałyby chyba większy sens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
0 / 0

Zgłoszone gdzieś indziej niż na demotki, czy tylko tutaj?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+4 / 4

Ludzie też nie segregują. U mnie był pojemnik na kompost to trafiał tam plastik i papier. Teraz w koszach z papierem też można zobaczyć plastik, ludzie mają wywalone i wrzucają gdzie popadnie,bo jest np. Więcej plastiku w torbie to do plastiku wrzucę. Jak się tego chamstwa nie wytępi to wszystko dalej nje ma sensu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RophoeC8
0 / 0

Do pojemnika z kompostem durnie wrzucają resztki w worku foliowym. Głupota czy lenistwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karollo29072017
+2 / 2

pracuje w firmie w Warszawie w odbiorze śmieci jest kierowcą śmieciarki, ludzie o segregacji nie mają pojęcia. dla przykładu zbieramy papier czyli niebieskie pojemniki fakt papier jest w nich ale skąd dźwięk szkła?!;| do altany wprowadź pojemnik z zamkniętą pokrywą jak to powinno byc a nie otwartą to Paniusia jedna z drugą kur** rzuca smeci na górę po przecież nie otworzy pokrywy bo się brzydzi... w tej pracy widzę jacy ludzie są mało inteligentni i jak już dużo płacą za smeci to im wszystko wolno tylko otworzyć drzwi do altany i je*nac worek a firma pozbiera i po segreguje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karollo29072017
0 / 0

jeszcze zapomnialem dodac ze otwarte klapy pojemnikow przyciagaja szczury;) wiec stad ich tyle w duzych miastach....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrona7
0 / 0

Inteligentny człowiek zna różnicę pomiędzy śmieciarzem a człowiekiem, który po nim sprząta. A za podwyżki cen śmieci możemy podziękować rosnącej płacy minimalnej, cenom paliw i rządowi który w ciągu 5ciu lat 10krotnie podwyższył tzw opłaty Marszałkowskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

Najpierw, żeby to miało sens to muszą zmodernizować wysypiska. A tam nadal komuna albo średniowiecze - nawet jak zwożą osobno to i tak na jedną kupę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem