Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Ray Park, który grał Darth Maula, pokazuje jak posługiwać się mieczem świetlnym

0:24

www.demotywatory.pl
+
380 390
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar balard
+2 / 2

słyszałam, że wpierw uczył aktorów walki, aby Ci dobrze odegrali role- ale z czasem reżyser stwierdził, że lepiej instruktora walki nauczyć roli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+5 / 5

@balard Tylko że "walka mieczem świetlnym", nie ma nic wspólnego z walką. Nawet jeżeli przyjąć, że "ostrze" by nic nie ważyło, to każdy prawdziwy szermież, obojętnie sportowy, czy historyczny i obojętnie w jakim stylu by walczył, przy takiej konstrukcji miecza świetlnego, dążyły do draśnięcia niczym niechronionej dłoni przeciwnika.

No chyba że i Jedi i Sithowie przestrzegali jakiegoś kodeksu który tego zabrania ale nic na to w filmach nie wskazuje. Ma być tylko efektownie.

Co ciekawe, taki problem jest w mieczach samurajskich, a jeszcze bardziej w Shirasayach. Japonia była skrajnie wyizolowana i technicznie w sumie zacofana. Dlatego mogli sobie pozwolić na takie niedoskonałości, bo nie było przeciwnika który by je zweryfikował. Do tego tradcyjna katana jest bardzo ciężka jak na swój rozmiar, bo japońska stal ma bardzo niską zawartość węgla, i wielokrotne przekuwanie katany, znacznie więcej razy niż szabli, służyło właśnie wzmocnieniu stali, ale odbywa się to kosztem jej elastyczności. Dlatego katany musiały być grube żeby nie pękać.

Dobra szabla jest bronią znacznie lepszą niż katana, bo pozwala zachować do przeciwnika znacznie większy dystans i ma osłonę dłoni.Jednocześnie jest lżejsza, więc atak jest szybszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem