Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
391 399
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar matek1998
-4 / 20

A czy nie jest tak że, rezygnacja z pracy zawodowej jest konieczna jeśli chce się pobierać zasiłek opiekuńczy na niepełnosprawnego ? Inna sprawa, nie wiem czego im zazdrościć, niby mają 10 tys. ale jak je podzielić na 8 osób wychodzi 1250 zł na osobę. Szału nie ma. W długi wpadają tak samo szybko biedne rodziny jak i bogaci single. Ciężko ocenić nie widząc materiału dlaczego mają taki dług. Facet pracuje, płaci podatki, socjal jemu się należy jak psu micha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rozkins
+5 / 9

@matek1998 Jeżeli żadne z tych dzieci nie wymaga specjalnego i drogiego leczenia które wygenerowało taki dług, to odpowiedź dlaczego mają taki dług jest prosta, wydawali więcej niż mieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+14 / 18

@matek1998 "socjal jemu się należy jak psu micha"
Należy, to się wypłata za pracę, a nie zabierać innym, żeby dać jemu, bo sobie dzieci narobił. Narobił - niech sam utrzymuje. Jeśli go nie stać na tyle dzieci, to mógł wcześniej się nad tym zastanowić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
0 / 8

@rozkins z opisu nie wynika czego dotyczy dług, ja tylko podejrzewam, że 1800 zł jet zasiłkiem opiekuńczym. @kondon a kto Ci zbiera? Mąż pracuje tak jak Ty i jemu też " zabierają ", żona zrezygnowała z pracy ale gdy pracowała, też jej " zabierali ". W takim układzie Ci ludzie nie są nierobami jak niektórzy ich określają. Jeśli jest socjal to komu powinien się należeć jak nie tym którzy pracują i płacą podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-4 / 8

@matek1998 Rząd? Na co te wszystkie podatki idą? To, co mu zabierają, to wystarcza na te zasiłki? Nie nazwałem ich nierobami.
NIE POWINNO BYĆ SOCJALU!
Jeśli chcesz, to możesz się DOBROWOLNIE ubezpieczyć od czego tylko sobie wymyślisz, ale nie zmuszaj do tego innych. Chcesz żyć w jakiejś komunie - proszę bardzo. Umów się z kim tylko chcesz i ustalcie sobie ile płacicie i co za to macie. Ja nie chcę w tym brać udziału.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+4 / 8

@kondon wiesz, że nawet w tak kapitalistycznym kraju jak USA gdzie można się ubezpieczyć od prawie wszystkiego, istnieje pomoc socjalna, na innym poziomie niż u nas ale jest. Socjal jest w każdym rozwiniętym i cywilizowanym kraju, w większości tam gdzie ludzie płacą wysokie podatki ten socjal jest na wysokim poziomie. Wiesz gdzie nie ma socjali ? W krajach biednych i słabo rozwiniętych. Chcesz czy nie ale im większa bieda tym większa patologia, przestępczość i śmiertelność, Stada jest tak silne, jak jego najsłabszy osobnik. Socjal jest potrzebny, nikt nie wie kiedy życie mu dokopie i będzie musiał szukać pomocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-2 / 8

@matek1998 No i co masz tam z tej pomocy socjalnej? Nie tworzy im ona czasem jeszcze więcej problemów? Rzeszy ludzi na kartkach, którym się niczego nie chce?

G... prawda z tym stadem. Ludzie są taki silni, jak najsilniejsi. To najinteligentniejsi, najsprytniejsi i najbardziej zdolni ciągną ten świat do przodu, a takie nieroby na których trzeba płacić, tylko go spowalniają. Na braku ograniczeń dla najlepszych korzystają wszyscy, bo świat szybciej się rozwija i szybciej rozwiązuje problemy.

Możesz się ubezpieczyć, możesz sam odkładać, możesz inwestować, możesz pomagać innym i liczyć na rewanż. Dlaczego chcesz wszystkich zmuszać do udziału w tym złodziejskim systemie? Po cholerę Ci w tym urzędnicy? Naprawdę im wierzysz, że oni tak z dobrego serca?
Jeśli chcesz komuś dobrowolnie pomóc - proszę bardzo. Jednak zabieranie jednym oraz dawanie drugim jest niemoralne i gdyby nie robił tego rząd, to każdy nazwałby to kradzieżą.

Nie widzisz, że socjalizm demoralizuje? Zamiast pracować, to ludziom się "należy" za sam fakt istnienia. Nie zauważyłeś, że ze wzrostem rozdawnictwa u nas jest coraz więcej takich historii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+2 / 8

@kondon wybacz ale bredzisz. Widzisz tylko skrajności czarno - białe jednak życie składa się z różnych odcieni szarości. Tych najinteligentniejszych, najsprytniejszych, najzdolniejszych, zapominałeś dodać najzdrowszych i najpiękniejszych jest garstka i oni zazwyczaj tworzą swój własny niedostępny krąg dla reszty społeczności. Zwykły człowiek który płaci podatki ma prawo oczekiwać, że w razie życiowego kryzysu otrzyma pomoc od państwa. W Polsce nie tyle system jest złodziejski co ludzie którzy tworzą i sprawują nad nim pieczę. Widzę, że należysz do ludzi, którzy konającemu za darmo nie daliby szklanki wody, biedny może wg. ciebie napić się z kałuży. Cóż, Twój wybór. Osobiście nie jestem zwolennikiem rozdawania plusów ale też nie jestem za całkowitą likwidacją pomocy socjalnej. I nie nie uważam, że socjalizm demoralizuje, jakoś w państwach opiekuńczych ( patrz Skandynawia ludziom żyje się szczęśliwie. I tak na koniec, już nie raz rozmawiałem z przeciwnikami pomocy społecznej, nawet ci najbardziej zatwardziali np. po urodzeniu im się dziecka z aktem urodzenia w zębach lecieli po 500*, becikowe i co tam jeszcze można dostać. Plują dalej ale biorą bo dają, taka mała hipokryzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+2 / 4

@rozkins Doradca finansowy podliczył ich przychody i rozchody. Po opłaceniu wszystkich rachunków oraz wydatków wiązanych z wychowaniem dzieci zostawało im miesięcznie "na czysto" 4 tysiące złotych!!! Niestety, oboje nie potrafili powiedzieć, co oni z tą nadwyżką robią i skąd maja takie długi :) "Najlepsze" w tym wszystkim jest to, że socjal nie podlega egzekucji komorniczej i de facto ten dług jest nieściągalny :) Eksperci programu znaleźli wyjście z sytuacji - upadłość konsumencka. Tym sposobem, po około siedmiu miesiącach (tyle mniej więcej trwają procedury sądowe związane z upadłością) małżeństwo będzie wolne od długów a wierzyciele pół miliona w plecy. Jak znam życie i mentalność takich ludzi to za jakiś czas będą mieli kolejne długi. Kurtyna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 5

@matek1998 Znam osobę, która mówiła dokładnie tak jak Ty. Potem zaczęła pracować przy zasiłkach i po kilku miesiącach jej przeszło. Po roku była ultrasem walki z zasiłkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 4

@Andrzej70 Od każdej reguły są wyjątki. No i jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z punktu widzenia jednostki socjal jest super. Też bym się nie obraził jakby wszyscy na mnie się zrzucali i zapewnili mi dużą działkę, wybudowali fajny dom, zapewnili tak z 10k miesięcznej pensji, a ja bym sobie całe dnie mógł spędzać w ogródku bawiąc się z dzieciakami i psem. Jednak z punktu widzenia społeczeństwa to nie jest dobre, bo jak to ładnie kiedyś ktoś powiedział - nie ma darmowych obiadów. Wszystko kosztuje i za wszystko ktoś musi zapłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BillBrown
-1 / 3

@matek1998 lubelszczyzna rodzice pracują w sklepie za najniższą krajową (gdyby jej nie było to pewnie dostawali by po 1400-1500zł) 3 dzieci czyli na 5 osób na osobę jest 800zł!!!! JEST SZAŁ?
PiS wprowadził 500+ (no i podwyższył minimalną) czyli PiS zwiększył im dochód do 1100zł na osobę to 37%! + podniesienie minimalnej...
Ci ludzie są naprawdę wdzięczni PiSowi i będą na nich głosować bo odczuli w portfelu ich rządy... takich rodzin są setki tysięcy w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+1 / 3

@immo W żadnym razie. Jak stracę zdrowie i wszystkie swoje oszczędności to nie macie mnie olać. Macie przeznaczyć wszystkie swoje zasoby, a jak trzeba będzie to wziąć kredyt żeby mnie wyleczyć i żebym mógł przejść stosowną rekonwalescencję w godnych warunkach. No i jeszcze żeby starczyło co najmniej na wyrównanie utraconych oszczędności.

A tak nieco poważniej to skąd u mnie wziąłeś radykalizm i wybór 0/1, bo chyba nie ze stwierdzenia, że od każdej reguły są wyjątki czy że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
-1 / 1

@faraon69 w tego typu programach obowiązuje jedna zasada, przyciągnąć widzów dlatego nie należy wierzyć we wszystko co pokazują ponieważ widzom pokazane są tylko wyreżyserowane fragmenty z większej całości. Z tego co wiem, upadłość konsumencka często oznacza wyprzedaż majątku dłużnika na rzecz wierzyciela. Co do pół miliona długu, tutaj wszystko zależy jak on powstał. Niestety ale w Polsce lichwa ma się zupełnie dobrze i małe zadłużenie potrafi urosnąć do nieoptycznych kwot. Bywa, że wierzyciel pożyczył 50 tys. a zwrotu chce pól miliona, wiem przykład z kosmosu ale ludzi którzy wpadli w spiralę długów właśnie przez horrendalne odsetki i odsetki od odsetek. Problemem też jest przeciąganie wniosku o spłatę prawie do przedawnienia tylko po to aby napompować dług. Tutaj aby się merytorycznie wypowiedzieć w sprawie tej konkretnej rodziny, trzeba byłoby zapoznać się z ich historią i historią kredytową. Swoją drogą w innych krajach, prawo do ogłoszenia upadłości istnieje od dawna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@matek1998 Nie ma znaczenia co tworzą, jeśli pośrednio zyskują wszyscy. Dla chęci zysku tworzą rzeczy, z których korzystają wszyscy. Czym więcej ich stworzą, tym więcej ludzi i szybciej na nich skorzysta. Długoterminowo nie opłaca się ograniczać najlepszych.

Jeśli ktoś płaci podatki, to ma prawo oczekiwać pomocy. Tylko ja nie chcę płacić tak wysokich podatków i nie oczekuję żadnej pomocy od państwa.
Socjalizm tak, wypaczenia nie? System, gdzie urzędnik wydaje nieswoje pieniądze na nieswoje potrzeby zawsze będzie złodziejski. Mniej lub bardziej, ale będzie. Taka jest ludzka natura i zmiana ludzi na innych nie zmienia znacząco rzeczywistości, co widzimy od 30 lat.

"Widzę, że należysz do ludzi, którzy konającemu za darmo nie daliby szklanki wody"
Powiedz mi w którym miejscu zasugerowałem coś podobnego?
"nie uważam, że socjalizm demoralizuje"
No cóż, Twój błąd. Jeśli tego nie widzisz, to Ty masz problem.

Skandynawia dorobiła się na kapitalizmie, to teraz mogą sobie rozdawać pieniądze. Do tego jak popatrzysz na rankingi wolnościowe, to są bardzo wysoko, więc socjalizmu aż takiego tam nie ma.

Jeśli płacą podatki, to dlaczego mieli by nie brać? Mają tylko płacić? No trochę głupie.
Hipokryzja byłaby wtedy, gdyby zmienili poglądy i zaczęli głosować na socjalistów, bo zaczęło im się "należeć".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
0 / 2

@matek1998 Zapominasz o istnieniu działalności charytatywnej. Przeciętny człowiek ma instynktowną potrzebę pomagać innym i robi to w możliwy dla siebie sposób. Czasem jest to użyczenie kabla do rozruchu jak siądzie akumulator, czy podanie czegoś z wyższej półki w sklepie. Wielu ludzi wpłaca też na zbiórki indywidualne czy fundacji. To jest właśnie sposób na poprawną pomoc tym, którzy mają tymczasowe kłopoty, bo fundacje działają na mniejszą skalę, mają własne procedury dostosowane do specyfiki działalności i łatwiej je skontrolować lub usadzić, jeśli robią przekręty. System państwowy zawsze będzie miał luki, które wykorzystają cwaniacy, a nawet nauczą się z socjalu po prostu żyć, co w skali kraju daje miliony, jak nie miliardy, rocznie wyrzucane w błoto. Lepsze są działania lokalne, transparentne niż sztywne ramy państwowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2021 o 23:46

W Wolterianin
+3 / 9

Codziennie masa ludzi mówi 'dosyć', a gdy przychodzą wybory karnie idzie głosować na socjalistów, którzy obiecują darmozjadom więcej i więcej bo tak każe gadająca głowa z magicznego pudełka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 2

Pytanie, którego elementu powinno się pozbyć, tych którzy pobierają takie zasiłki czy tych którzy tworzą możliwość takiego funkcjonowania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem