Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
411 448
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Antyboanty
+15 / 55

Badania statystyczne dały jasną odpowiedź jacy ludzie wybrali nam prezydenta. Niedokształceni i podatniejsi na manipulacje dominują wśród przeciwników szczepień. Co w tym dziwnego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+6 / 26

@Antyboanty Nawet w TVP nie ma tak jednostronnej i nachalnej nagonki na szczepienia jak w TVN.
Więc odwróciłbym ten tok myślenia.
Dajmy sobie jeszcze kilka miesięcy, myślę, że do końca roku. Pewnych spraw chyba już dłużej nie da się ukrywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
+8 / 8

@koszmarek66 TVP popiera jedynie słuszną stronę, więc czemu cię dziwi, że nie ma takiej ,,nagonki" na szczepionki. Wszak Piotrowicz już ci chyba wytłumaczył, że ,,...rozumiem, że przekaz TVP może razić ludzi inteligentnych, ale jest on skierowany do ich elektoratu i przez niego ma być zrozumiany". Czego nie rozumiesz? Tuba propagandowa nie może iść na przekór władzy, która kieruje się tylko słupkami poparcia dla siebie, a nie dobrem Polaków. A poparcia ta władza szuka właśnie wśród tych niedokształconych, bo ich łatwiej zmanipulować. Oni nie zadają pytań, oni wierzą w to co usłyszą. Mam ci przypomnieć Karczewskiego mówiącego, że nie zdecydowano się na testowanie i obejmowanie kwarantanną wracających na święta z UK, bo to by źle wyglądało i na rząd spadłaby fala hejtu? Rząd wysłał po nich nawet samoloty! Przywleczono brytyjską odmianę wirusa do Polski która spowodowała 3 falę (zobacz liczbę zgonów), a ich interesował tylko hejt na rząd. Tak, poczekajmy do końca roku i wówczas rzeczywiście dłużej nie da się ukrywać kto stoi za kolejnymi falami. A nie trzeba być geniuszem, aby prognozować kolejne fale, patrząc na to co się aktualnie dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2021 o 8:23

avatar koszmarek66
-3 / 11

@Antyboanty Ale w TVP mocno namawiają do szczepienia. TVN robi to do obrzydzenia. Sugerując, że ci któzy nie chcą się zaszczepić to foliarze, antyszczepionkowcy i w zasadzie głupcy. Nie puścili poglądów znanych lekarzy, którzy nie są pełni entuzjazmu i nie twierdzą, że tylko szczepionki nas uratują i są bezpieczne. Nie podają wątpliwości lekarzy co do skutków ubocznych, produktu, który w końcu dostał tylko warunkowe dopuszczenie. Twierdzą bez mrugnięcia, że młodzi ludzie muszą być też szczepieni. Straszą wariantem Delta, który w Indiach jest już wspomnieniem. Nie mówi się prawie wcale, że zamówiono taką masę szczepionek, że starczy na 3. i 4. dawkę a zapewne na 5., 6. itd.
Każda naturalna epidemia rozwija się, i to wiedzą już studenci medycyny, od zjadliwości do zakaźności. Czyli najpierw ofiar jest dużo a w miarę upływu czasu kolejne mutacje rozchodzą się coraz szybciej i łagodniej. Jeśli to naturalna epidemia to będzie jesienna a potem wiosenna fala ale nie powinno być już tyle ofiar śmiertelnych. Tak zachowują się u nas wszystkie infekcje dróg oddechowych. Ale jeśli będzie się podsycać atmosferę strachu to ludzie będą się szczepić, nienawidzić niezaszczepionych i akceptować lockdowny i absurdalne obostrzenia. To nie Karczewski ściągnął Alfę. Nowe mutacje przechodzą przez granice, które tylko oficjalnie są wszędzie zabezpieczone a tak naprawdę to wszędzie jest do przejścia tylko trzeba wiedzieć jak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2021 o 10:01

avatar Antyboanty
+3 / 9

@koszmarek66 Masz bardzo ciekawe spostrzeżenia. Jesteś wirusologiem? Ja nie, więc mogę tylko wyciagać logiczne wnioski z obserwacji. Piszesz o wirusie i jego mutacji od zjadliwości do zakaźności. Tylko jak wytłumaczysz zjawisko, że pierwsza fala, która tyle pociągnęła ofiar np. we Włoszech, w Polsce praktycznie spłynęła jak woda po kaczce? Wariant brytyjski zebrał za to niewielkie żniwo we Włoszech, a w Polsce spowodował hekatombę? Ja nie wiem. Ale wiem, że to nie jest tak proste jak twoja prosta teoria o drodze wirusa od zjadliwości do zakaźności. Jak sam zauważyłeś, wiedzą o tym studenci medycyny. Tym samym potwierdzasz moją tezę o niedouczonych ekspertach. Studenci wiedzą lepiej od profesorów? Tu jest największy problem, że ludzie opierają się na wypowiedziach niedouków lub zwykłych dyletantów, bo jest to zgodne z ich niedouczonym rozumieniem świata. Tym bardziej, że te niedouki wygłaszają swoje chore teorie z niezwykłą pewnością siebie. Prawdziwi i odpowiednio dokształceni eksperci nigdy takiej pewności nie posiądą, bo dopiero zdobycie ogromnej wiedzy pozwala na konstatację faktu jak wiele się jeszcze nie wie. Znasz takiego faceta co powiedział, że ,,...wiem, że nic nie wiem"? Do takiego wniosku może dojść dopiero gdy się wie naprawdę bardzo dużo. Tymczasem dyletanci z niezwykłą pewnością siebie wygłaszają swoje teorię jak prawdy objawione, a na dowód prawdziwości ich twierdzeń nie służą badania naukowe, tylko własne mniemanie i bezgraniczny tupet. A ludziska uwielbiają takie persony i klaszczą im uszami. Prosiłem cię już kiedyś o namiary na tych ,,znanych" lekarzy nie dopuszczonych do głosu. Mam nadzieję, że nie będzie wśród nich jednej sławnej ostatnio, pani profesor od psychiatrii bredzącej w TV o wirusologii i epidemiologii. Takie zjawiska jak ona tylko wzmacniają mój przekaz o niedouczonych ekspertach. Podobnie śmieszyłoby mnie występowanie profesora wirusologii jako eksperta w dziedzinie paranoi. Ale to zjawosko mnie nie śmieszy, bo foliarze i płaskoziemcy wciągnęli na maszty wypowiedź pani psycholog jako naukowe potwierdzenie swoich bredni. Podobnie jest z poglądami o powstaniu pandemii, jako wycieknięciu wirusa z chińskiego laboratorium. Bez żadnych dowodów foliarze wspierają taką tezę, bo teorie spiskowe mają we krwi. Na pytanie, czy wiedzą z jakiego laboratorium wyrwała się hiszpanka czy dżuma, która prawie wykończyła Europę nie mają już odpowiedzi. A to takie niezwykle proste, gdy tylko odrzuci się teorie spiskowe. Jak w Foreście Gumpie ,,...goowno się zdarza". Teraz o szczepieniu dzieci. Nic do ciebie nie dociera z wiadomości o Izraelu. Najwyżej wyszczepione społeczeństwo wraca do obostrzeń. Spowodowane jest to rozprzestrzenianiem się wirusa właśnie wśród dzieci, które do tej pory były wolne od szczepień.
I proszę cię, abyś przestał manipulować i bredzić o niedopuszczeniu do głosu lekarzy mających wątpliwości co do skutków ubocznych. Od samego początku trąbi się wszem i wobec, łącznie z Europejską Agencją Leków, że szczepionki mogą wywoływać NOPy, ale KORZYŚCI PRZEWYŻSZAJĄ RYZYKO. Więc nie jest tak, że nikomu nie wolno tego rozgłaszać. Twoje słowa nie polegają na prawdzie, żeby użyć tego eufemizmu. I do twojej wiadomości, jeśli nie masz tej świadomości. WSZYSTKIE, ALE TO WSZYSTKIE leki mogą powodować skutki uboczne i to lekarze decydują, czy korzyści z ich stosowania przewyższają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. To jest kwestia statystyki, ale jeśli chcesz dyskutować an temat matematyki, to już nie ze mną. Nie mam zamiaru dyskutować z wiarą kogoś kto wierzy, że dwa dodać dwa to pięć, bo mając do czynienia z wiarą na nic będą logiczne dowody.
Znam ty kilku ludzi, którzy próbowali dyskutować z foliarzami i antyszczepionkowcami posługując się faktami i logiką. Nie pisali niczego obraźliwego czy nie popartego faktami. Wejdź na konta przykładowo @ZrytyRyj czy @LowcaKomedii w zakładkę komentarze. Doprawdy chcesz być zaliczony do tego stada, które odpowiedzialne jest za to co tam się odj....? Mam świadomość,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+2 / 10

@rafik54321 @Azheal ma rację, powtarzasz większość tez które zostały już dawno obalone.
"szczepienie na covida nie daje pełnej odporności, więc mija się z celem." - żaden lek i szczepienie nie działa na 100%. Są osoby, u których nie zachodzi reakcja immunologiczna z bardzo roznych powodów - statystycznie to od 3- 10%.
"Po trzecie, miało być 2 dawki, a już mówią o 3ciej." - mówić i badać to zupełnie inna sprawa niż oficjalnie zalecac.
"Po czwarte, w krajach o wysokim wyszczepieniu, też odnotujemy kolejne fale (dowód na brak działania szczepień)." - to jest kompletna bzdura, popatrz sobie na całościowe oficjalne statystyki, a nie wybiórczo. Zobacz sobie na najnowsze badania z USA, gdzie 99% zakażonych to osoby niezaszczepione.
"Po piąte, są to nowe szczepionki mRNA, które nie są w pełni przetestowane" - kolejna totalna bzdura, tylko 2 z 4 są szczepionkami mRNA, AZ i J&J to szczepionki wektorowe znane od bardzo wielu lat. Technologia mRNA jest badana od 40 lat, jedynie pierwszy raz są stosowane na masową skalę.
"znam przypadki osób które miały kontakt z wirusem przez dłuższy czas i się NIE zaraziły." - szczęściarze, ja znałem osobę która zmarła po szczepieniu - potracila ją ciężarówka :)
"Dlaczego mam się szczepić? Ryzyko związane ze szczepieniem jest całkiem spore. W mojej ocenie, wyższe niż w przypadku covida..." - masz rację - tylko w Twojej ocenie - porównaj sobie statystyki zgonów i powikłań po COVID do szczepień to zobaczysz jaka to ogromna różnica.
"pytałem o powikłania, np wystąpienie reakcji autoimmunologicznej - moje pytania kasowano" - są w statystykach, spokojnie znajdziesz.
"Przykładów osób zaszczepionych i które zmarły na covida jest MASA" - zestaw to ze zgonami na Covid, ale z oficjalnymi zgonami, a nie ze stron, na których każdy moze wpisac wszystko.
"Prędzej czy później ta pandemia wygaśnie sama" - tu się zgadzam, ale nie wiadomo, czy to potrwa miesiąc czy 10 i wiecej lat.
Co do odpowiedzialności też masz rację - pewnie to nastąpi po pełnym dopudzczeniu do obrotu w 2023 roku (nie myl z rejestracją produktu leczniczego, bo to co innego, dzieki temu szczepienia nie są ekaperymentem medycznym). Za obecny stan prawny odpowiada KE i nie wnikalem, dlaczego tak, a nie inaczej, ale sądzę że ma to coś wspólnego z trwającą 4 fazą testów klinicznych - czyli jak zakończą się badania nad długością ochrony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
-4 / 14

@Antyboanty Zobacz na YT, twórca szczepionki mRNA (Robert Malone) wypowiada się negatywnie o szczepionkach przeciw Covid ... chyba o lepszego eksperta w tej dziedzinie trudno. Informował CDC o swoich spostrzeżeniach ... ale bez odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-3 / 9

@Antyboanty W Europie Środkowej nie mieliśmy żadnej fali rok temu na wiosnę poza psychologiczną i medialną więc zgodnie, nie z moją ale wirusologów którzy nauczają o tym na uczelniach medycznych (wyczuwam erystyczną manipulację), zasadą "od zjadliwości do zakaźności" nasza jesienna fala była pierwszą i dlatego tak dokuczliwą.
Co do reszty to nie chce mi się dyskutować. Ja piszę swoich spostrzeżeniach i przemyśleniach. Ty w zasadzie stosujesz osobiste wycieczki podpierając się informacjami powtórzonymi setki razy w mediach dla ich uwiarygodnienia. Ale to Twoje zdanie. Dla mnie niestety udany eksperyment Milgrama.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
-5 / 9

@LowcaKomedii Tak. Czy fakt czeking reutersa ma mnie przekonać, że tak nie jest?
Tak naprawdę mamy przerąbane. Fauci zasponsorował badania nad Covid-19, wypuścili i teraz albo umrę od samego virusa albo od szczepionki ;).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
-5 / 17

@KonserwaSJW "Tak. Czy fakt czeking reutersa ma mnie przekonać, że tak nie jest?" - chyba nie czytałeś ze zrozumieniem. Tam masz wypowiedzi specjalistów i odnośniki do badań.
Myślę, że suche fakty są bardziej wiarygodne niż filmik na jutube,gdzie masz subiektywne, niczym niepoparte opinie. Ale co ja tam wiem. Dla foliarzy metaanaliza jest tak samo ważna, jak wpis pani Grażyny po hotelarstwie na facebooku.

"Fauci zasponsorował badania nad Covid-19" - a na jakim filmiku z żółtymi napisami dostałeś dowód, że Fauci sponsorował badania nad covidem i masz dowód tego, że uciekł z laboratorium?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonserwaSJW
-2 / 2

@LowcaKomedii Wypłyneły maile Fauciego, dyskutowali ten wątek w kongresie USA. Ja dowodów nie mam bo jestem nikim, ale Rebel News swego czasu robił dochodzenie (w 2020) skąd wziął się Cov-SARS2 w Wuhan i wszyskie ścieżki prowadziły do labów wirusologii tamże. Rzeczonych nietoperzy tam nie ma (dziwne, że RebelNews zamkneło ten temat, ale obawiam się, że ktoś ich do tego "namówił"). Fauci potwierdził, że USA outsorsowało "ulepszanie" wirusów do Chin, bo w USA jest to zabronione. Czy to byłą zaplanowana akcja, czy wirus uciekł przypadkowo pewnie nigdy się nie dowiemy, ale na 90% opracowano go w labie. Każdy może wierzyć w co chce, ja nie mówię, że na tym filmiku Malone jest mesjaszem i wierzę mu w 100%, ale opinia twóry szczepionki mRNA jest dla mnie dość znacząca. A fakt czeking reutersa powołuje się na Bloomberg institute ... hehe, jakoś mniej im wierzę.Jak dla mnie każdy kto chce może się szczepić, każdy kto nie chce może się nie szczepić. Nie widziałem potwierdzenia, że szczepiokna na covid jest sterylna (co oznacza, że zaszczepiony nie roznosi dalej Covida, bo jego system odpornościowy eliminuje wirusa w całości wystarczająco szybko) - raczej wygląda na to, że nie jest, więc bardzo dużego impactu ona nie daje.Jak się zaszczepię (jeśli) to na pewno będę badał sobie również poziom przeciwciał. Test to 120PLN, da się przeżyć taki wydatek raz na miesiąc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarzasty
-4 / 20

Jaki z tego wniosek? Powiaty: Nowotarski i Tatrzański trzeba chyba oddać Słowakom, może uda się to zacofanie jakoś uratować od zguby. Historia kołem się toczy, tam pańszczyzna skończyła się tam w 1934 roku (ostatnia wieś: Falsztyn).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
-1 / 17

@Czarzasty Chyba nie odmówisz Góralom umiejętności dbania o własne interesy. To powinno dać do myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
-3 / 11

Cóż. Wygląda na to że ci którzy mieliby protestować przeciwko obostrzeniom tego nie zrobią. Jak im każą zostać w domu - zostaną. Jak lockdown zacznie doprowadzać firmy do ruiny też nie zareagują bo straszny wirus. Jak im każą nosić 2 maski na pustej ulicy - założą. Simon, Horban i inni skutecznie ich nastraszyli.
Głosowałem na Trzaskowskiego i jestem zaszczepiony ale byłbym skłonny sprzeciwić się zamykaniu gospodarki i bezsensownym obostrzeniom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+2 / 24

Ja to bym tu jedną ciekawą rzecz zauważył. Nie zaszczepione gminy to gminy zamieszkałe przez twardych górali. Zaszczepione to "miętkie siuski" z dużych ośrodków miejskich. Tak się składa że mam rodzinę i w jednych i drugich rejonach. Nie dziwię się góralom że się nie szczepią i mieszczuchom że się szczepią. Moi czterdziestoletni kuzyni z warszawki są bardziej schorowani niż siedemdziesięcioletni dziadkowie z pod Nowego Targu. Dziadkowie codziennie doglądają gospodarstwa, rąbią drwa na zimę, chodzą w góry. Warszawka nie jest w stanie wejść schodami na czwarte piętro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+4 / 12

@Ktostamskadstam Nie wiem czy da się jeszcze głośniej sygnalizować własne kompleksy niż pisząc 'warszawka'... Wyłącz lepiej komputer i wracaj do rąbania drewna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
+4 / 8

@Ktostamskadstam To niby wystarczy być wieśniakiem, aby być odpornym na wirusy? Głęboka ta myśl...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
-2 / 10

@Antyboanty A wiesz że tak ? Właśnie, wystarczy być wieśniakiem. Żyć czynnie, jeść zdrowo to co samemu się wyhoduje, spotykać się z ludźmi, żyć spokojnie nie goniąc za kasą i stanowiskami. Właśnie to wystarczy. Gdybyś choć trochę zainteresował się tematem nie pisał byś takich głupich komentarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
-3 / 9

@DexterHollandRulez Ja nie mam żadnych kompleksów. A już na pewno nie względem mieszczuchów. Jak byłem dzieciakiem w latach osiemdziesiątych to owszem zazdrościłem im zabawek itp... do momentu aż mnie wujostwo wzięło na wakacje do Warszawy. Od razu przestałem im zazdrościć. Takiej nudy jak wtedy na tym blokowisku nigdy nie doświadczyłem.
A co do drewna to mi drewno samo się rąbie. Trzeba umieć sobie życie upraszczać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+6 / 10

@DexterHollandRulez sorry, ale Warszawiacy i słoiki nie są szanowani w innych częściach Polski. Przede wszystkim za swoją gburowatosc i wysokie mniemanie o sobie. Ja zawodowo działam na terenie całego kraju i nie tylko, ale WWA omijam szerokim łukiem. U Warszawiaków także pracowałem - cwaniaki i dusigrosze jakich mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+6 / 8

Po co porównywać duże miasta z miasteczkami i wsiami? To nie ma kompletnie żadnego sensu. Chcesz porównać to porównuj podobne wielkosci miejscowości, gdzie obydwaj kandydaci wygrali. Takie porownanie niczego nie dowodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
+3 / 7

@Ktostamskadstam Mój drogi kolego. Wystarczy spojrzeć na wygląd statystycznego mieszkańca wsi i miasta w wieku ok. 40 lat, aby zobaczyć jak głęboko się mylisz. Cieszy mnie, że ci bezzębni wieśniacy tak sobie zdrowo żyją jedząc to, co sami sobie wyprodukują, jednocześnie wysyłając do miasta syf, który hodują na handel. Ale niech ci będzie. Prosty, niedouczony umysł faktycznie wiedzie proste i nieskomplikowane życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
-1 / 7

W porządku. To żrej sterylne, super zdrowe, syntetyczne chińskie zupki że styropianowych kubków i konserwy z momu. Ciekawe jak długo pociągniesz .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
0 / 2

@Antyboanty Git malina. Tyle że to są dane dotyczące naszych rodziców i dziadków którzy żyli w zupełnie innych warunkach i środowisku z zupełnie inną dostępnością do lekarzy i specjalistycznej medycyny.
Ciekaw jestem ilu tych otyłych, siedzących przed komputerem i jedzących fastfoody dwudziesto, trzydziesto i czterdziestolatków dożyje tych lat. Takie dane są z gruntu fałszywe bo dotyczą zupełnie innych pokoleń.
Ja pochowałem już kilkoro kumpli i koleżanek. Wszyscy w wieku trzydziestu paru lat. Tętniak mózgu, zawał serca, rak, zakrzepica, stwardnienie rozsiane, ostre powikłania pogrypowe, ( dzisiaj by pewnie poszło na covid). Dziwnym trafem większość z miasta oraz z nadwagą. Kilkoro, wydawało by sie zdrowych i wysportowanych zarzynało sie w robocie goniąc za karierą.
Pogadamy gdy Ci wskoczy siódemka. Zobaczymy jakie wówczas będą statystyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
0 / 0

@Ktostamskadstam Widzę, że matematyka jest jednak dla ciebie magią. O ile masz rację, że dane dotyczą tych co już umarli to nie potrafisz wyciągnąć z tych danych prawidłowych wniosków. A w statystyce oprócz twardych danych ważniejsze są tendencję, z których wyciąga się wnioski na przyszłość. Przytaczanie jednostkowych przykładów jest po prostu śmieszne. Osobiście znam kilku ludzi dobrze po 70, którzy palą jak lokomotywy od 50 lat i całkiem nieźle się trzymają. Stosując twoją metodologię, musiałbym stwierdzić, że palenie jest zdrowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
+2 / 10

brakuje jeszcze ilości sprzedanych parasoli na metr kwadratowy. wówczas - było by wszystko jasne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-4 / 14

A czego się spodziewacie po ciemnym ludku? Przecież oni wierzą, że "koronawirus to wymysł jewropejskiej żydokomuny, która chce nas zaczipować".

I takie coś nam wybrało prezydenta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 8

To jest porównanie zupełnie z dupy, i to tak głęboko z dupy że nie ma się co dziwić wyszło samo gówno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalxc
0 / 0

Są badania pokazujące wierzenie w spiskowe teorie z wysokim ilorazem inteligencji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalxc
0 / 0

pokazujące korelację*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-3 / 11

ciekawsze byłoby zestawienie ilu ludzi w danej gminie przeczytało ulotkę tego czym się szczepili ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-3 / 5

@LowcaKomedii sugeruje, że prawnik w razie kłopotów będzie miał problem z uzyskaniem zadośćuczynienia. Reklama reklamą, ale jak przychodzi co do czego to liczy się to co na papierze, a na papierze stoi MOŻE.

oficjalna wersja chpl na Polskę
https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty_lld_approved_31.05.2021.pdf
punk 5 "mechanizm działania"

"może przyczyniać się do ochrony przed chorobą COVID-19"

ciekawe sa jeszcze
"Okres utrzymywania się ochrony" czy "Genotoksyczność/rakotwórczość"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-3 / 3

@LowcaKomedii co rozumiesz pod stwierdzeniem "skuteczna" 95% to jest podzielone 8 osób z grupy preparatu na 162 z grupy placebo i odjęte od 1 i x 100%.
...jak dla mnie 162 zachorowania po placebo na 18 tys uczestników to jest całkiem nie zły wynik, biorąc pod uwagę listę niewiadomych i skutków nieporządnych obstawiam placebo... ale oczywiście każdy po przeczytaniu chpl powinien podjąć decyzję sam, to jest tylko mój prywatny wybór.

ps
polecam chpl głupiego ibupromu http://leki.urpl.gov.pl/files/25_IbuprofenPabi_tabl_drazow.pdf
wszystko dokładnie opisane co i jak, mechanizm działania, skutki uboczne.
np.
"jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, wykazującym słabe do umiarkowanego działanie przeciwbólowe oraz działanie przeciwgorączkowe. Mechanizm działania przeciwzapalnego i przeciwgorączkowego polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn; nie wyklucza się jednak istnienia innych mechanizmów. "
i proszę jakoś można napisać bez "może przeciwbólowy" można też otwarcie przyznać się ze nie wszystkie mechanizmy są znane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-3 / 3

@LowcaKomedii chyba ty strzelasz sobie w stopę. Producent pisze jasno "słabe do umiarkowanego działanie przeciwbólowe", czyli skuteczny na ból głowy z przemęczenia nie na ból nowotworowy. Proste i jasne określenie, żadnych hipotez typu "być może umiarkowanie skuteczny na ból". Do tego dobrze opisane skutki uboczne, wiele ostrzeżeń. Nie biorę leków ale jak bym miał wybierać to bym wybrała tak opisany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
0 / 0

Nie każdy lubi, nie każdy może, jak mawia Anżej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+1 / 3

Czyli, że co, zwolennicy eksperymentów wolą Trzaskowskiego? W sumie nic w tym dziwnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
0 / 0

Widać gdzie rozum śpi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem