Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1394 1444
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B borsuk1981
-3 / 51

Katole wszystko zabiorą w imię Boga który nie istnieje .pierdo...... grubasy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tyygrysek
0 / 10

@borsuk1981 nie "katole" tylko kler, choć są nieliczne (niestety) wyjątki a "katole" jak posłuszne owieczki postawią krzyżyk nie w ty miejscu karty co trzeba. Tak więc (nawiązując do demota) historia kołem się toczy i jak otworzymy oczy będzie już za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
0 / 4

My też straciliśmy kraj. Ważne zabiegi medyczne są tylko w Czechach, Niemczech, na Słowacji, bo inaczej poślą za tobą milicję i za lekarzami, służba zdrowia bardziej zagraża życiu iż je leczy, nastolatki masowo uciekają za granicę, na wsiach są ostre patologie i ludzie bronią oprawców, systemy nie działają, sądy są reżimowe i mogą zmusić dzieci do katechez, mzmy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-4 / 4

My też straciliśmy kraj. Ważne zabiegi medyczne są tylko w Czechach, Niemczech, na Słowacji, bo inaczej poślą za tobą milicję i za lekarzami, służba zdrowia bardziej zagraża życiu iż je leczy, nastolatki masowo uciekają za granicę, na wsiach są ostre patologie i ludzie bronią oprawców, systemy nie działają, sądy są reżimowe i mogą zmusić dzieci do katechez, mamy zbrodniarzy w parlamencie, którzy zagrozili zdrowiu kobiet i noworodkom. Żyjemy w tym szambie, bo nie mamy porównania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
0 / 0

Sorry, przekierowuje mi komentarz. Xd Mam stary telefon i resetowanie nic nie dało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

@chariot_4
"Żyjemy w tym szambie, bo nie mamy porównania."
"nastolatki masowo uciekają za granicę"
Czyli że porównanie jest, ale nikogo to zadupie nie obchodzi, bo lepiej iść do "dobrych" krajów, niż "naprawić" własny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
-2 / 2

@Płaskaflaszka Ci co zostali godzą się na drakoński poziom życia, bo oni nie mają porównania. Młode osoby nie wrócą, bo już wiedzą jak ma się żyć ludziom. I nawet osoby bez realnego porównania wiedzą, że są inne kraje, Einsteinie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@chariot_4 co nie odpowiada na pytanie, dlaczego łatwiej jest wszystkim uciekać do innych krajów, zamiast wykopać tych co robią burdel w naszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PussyCatKill
0 / 0

@Plaskaflaszka (Jakby co konto chariot mi się zablokowało, ale to ja z tobą wcześniej pisałam.) Strony dziennikarskie nie potrafią nic dobrze opisać, gdy pojawia się polityk o poglądach o atakowaniu innych to nie potrafią normalnie powiedzieć, że to przestępstwo, tylko się przymilają, gdy reżimowcy robią z ludźmi co chcą, oni ledwo coś mówią, albo gdy nazywają ich psycholami jest to mówione jakby ta osoba na to dopiero wpadła, czyli ogólnie nie potrafimy nawet w myślach postawić na swoim.
No, ale to ta przestraszona część, która dopiero się orientuje, że ktoś jest niebezpieczny. W liceum (rocznik 2001), gdy chciałam pogadać z innymi o polityce (bo wiadomo, wtedy rządził PiS), to od razu się wkurzali i nie chcieli o tym słuchać. Chyba tylko starsze osoby 50+ są ostatnio aktywne i jakaś garstka nastoletnich wolontariuszy i martwiących się prawami i walką z przemocą. Ale ogólnie ludzie są egoistami i zwyczajnie nie chcą się babrać w polityce lub nawet nie robią minimum i nie głosują. No wkurzałam się o to i powiedziałam, że zostawianie kraju w rękach zbrodniarzy to jakby spalić dom, bo miało się tam mrówki, kuzynka mi odpowiedziała (rocznik 1997), że według niej logiczniejsze jest nie próbować walczyć z mrówkami i wybrać lepszą lokalizację. Ludziom statystycznie nie zależy na prawach człowieka, gdy sami mogą sobie jakoś załatwić ich obronę, a bezbronne ofiary właśnie zostają. Czyli silni nie są dobrzy, a słabi są, ale sami sobie nie pomogą. Ale jako kraj straciliśmy wymogi bezpieczeństwa, ogólnie chodzi o brak edukacji, np. te o prawach człowieka ledwo kto zna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
+1 / 27

Złodzieje chcący za wszelką cenę narzucać innym, nie zainteresowanym swoje brednie i gusła. Coś jak w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+12 / 36

Myli misjonarzy z kolonizatorami a tak w ogole to za wszystkie problemy Afryki sa odpowiedzialni biali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+18 / 38

Co za bzdury, "kiedy przybyli misjonarze" żyły tam plemiona koczownicze, które zjadały się nawzajem. O prawach, takich jak własność ziemi nikt nie słyszał. O nawet nie wpadli na pomysł uprawy ziemi, czy magazynowania żywności.
Warto poczytać trochę historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+12 / 26

@olewator "aaa tam cicho być", nie wpisujesz się w lewicową narrację :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GustawPiorun
+3 / 11

A ty głąbie poszukaj faktów o prezydencie Kenii (bo demot dotyczy tego kraju).
Walczył z antagonizmami plemiennymi i rasowymi; zdołał przekonać zagraniczny kapitał do inwestowania w Kenii, a białych osadników do pozostania w kraju i współpracy; prowadził zdecydowanie prozachodnią politykę. Dążąc do umocnienia władzy zdelegalizował w 1969 wszystkie (poza KANU) organizacje polityczne. Skutecznie walczył z przejawami niezadowolenia. Umocnieniu jego władzy sprzyjały pomyślny rozwój gospodarczy, powiązania z zagranicznymi monopolami, autorytet i uznanie u współobywateli, którzy nadali mu tytuł Mzee (czyt. /əmˈzeɪ/)[2], który w języku swahili oznacza - "starszy" i używany jest w odniesieniu do osób powszechnie szanowanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
-1 / 3

@zelalem Ciekawe określenie na kanibalizm: "inne zwyczaje" XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 26

A niech wraca na drzewo i hamak które mili na tej swojej ziemi... I niech gania z dzidą za bawołem. Misjonarze przynieśli im wiedze i kulturę. A mieli ziemię bo umieli ją uprawiać, byli przedsiębiorczy nie bali się wyzwań i ryzyka. Przynieśli ze sobą kodeksy prawne, handlowe i społeczne, każdemu zapewniają równość w prawach(no może pominę politykę apartheidu)

No i wypędziliście tych misjonarzy i co macie? Dalej te same wojny, głód, przestępstwa i państwo z tektury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
0 / 6

100% racji. Minusują Cię typy spod znaku sierpa i młota na tęczowej eicamzs

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Margarettap1
0 / 8

Co za bzdura.. Nich oab prezydent wróci do szkoły.. I poczyta co miały plemiona przed misjonarzami.. NIC

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinms24
+5 / 15

Widzę, że znowu ktoś wrzucił antykatolicki tekst bez sprawdzania kim był ten pan, czy na pewno to powiedział etc. Odpowiem w kilku punktach.
1. Ten cytat mu się przypisuje, nie jest pewne, że faktycznie to powiedział.
2. Jako prezydent Kenii zdelegalizował wszystkie partie za wyjątkiem własnej. Innymi słowy był dyktatorem prześladującym przeciwników politycznych.
3. W czasie jego rządów (1964 - 1978) PKB Kenii wzrosło z 1 do 5,3 mld USD przy jednoczesnym wzroście ludności z 9,233 do 15,210 mln. W teorii daje to ok. 3 krotny wzrost PKB per capita (czyli całkiem sporo).
Trzeba jednak pamiętać o spadku wartości nabywczej USD, który wyniósł w tym okresie 54,36%. Po uwzględnieniu tego wychodzi wzrost PKB per capita o 46,68% w całym okresie, zaś rocznie 2,77%. Niezbyt to dużo, Polska rozwijała się szybciej w ostatnich 30 latach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinms24
+3 / 7

Do minusujących - jakieś argumenty z waszej strony? Albo nieścisłości w mojej odpowiedzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
+3 / 3

@marcinms24 Racja, ten cytat przypisuje się też rdzennym Amerykanom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+4 / 4

Gdy przybyli biali Afrykanie mieli chatki z gówna. Część krajów nadal ma chatki z gówna, ale takie RPA "gnębione" przez białych się wyrobiło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
+3 / 7

99% tu komentujących ma IQ ameby. Otóż do waszej wiadomości Afrykę kolonizowali Anglicy, Francuzi, Holendrzy i Niemcy! Ogromym błędem jest nazywanie tych narodów katolickimi. Ponadto za handel niewolnikami odpowiadali Arabowie, nie katolicy. Niewolnicy byli transportowani do USA, które też nie są katolickim krajem. Trochę wiedzy ze szkoły podstawowej brakuje w tych pustych główkach.
Jedźcie do Afryki zapytać czy miejscowi chcą się pozbyć misjonarzy katolickich! Dowiecie się, że bez nich nie będzie szpitali i szkół.
Demotywatory.pl to wylęgarnia antyklerykałów bez podstawowej wiedzy o świecie, a przede wsztstkim historii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro73
-2 / 2

@Dolcannz co do demota to się ogólnie zgadzam. Biali są odpowiedzialni w niewielkiej części, choć były zbrodnie, za które są odpowiedzialni biali jak król Belgów, Leopold. Za łapanie i handel niewolnikami odpowiadają Arabowie i sami Afrykańczycy w zdecydowanej większości. Jednakże Francja i Belgia to kraje katolickie, Francja nazywana jest " pierwszą córą Kościoła ". Niemcy i USA są katolickie w połowie. Za to co się działo w Afryce złego jak i dobrego odpowiedzialny jest cały świat, łącznie z samymi Afrykanami. Bez białych dalej by mieszkali w chatach z krowiego łajna ale jeśli to byłby ich wybór, to ok. Dzisiaj sami są za siebie odpowiedzialni ale wolą się gwałcić, mordować i robić zamachy stanu. Zgadzam się z Tobą, że ten demot miał uderzyć w domyśle w katolików i to jest tempa propaganda dla mało inteligętnych. Nie jestem katolikiem ale takiej manipulacji nie znoszę. Zresztą sam ten tekst już to widziałem w wersji z rdzennymi Amerykanami. Lewa strona z pod znaku sierpa i upośledzonej tęczy chce obwiniać za wszystko białych, samymi żyjąc w dostatnich krajach. Niech niosą swą rewolucję do Afryki jak tak czują się winni ale tego nie zrobią, bo trudno oderwać swe dupsko od wygodnego krzesła o zrobić coś więcej niż polajkowanie czego na fejszjebuniu. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
0 / 4

W democie jest mowa o misjonarzach, nie białej rasie w ogóle. W podtekscie, jak zauważyłeś, miało to uderzyć w duchownych katolickich, na których na tym portalu jest istna nagonka.
Francja od czasu rewolucji nie jest katolicka. Belgowie ucinali ręce dzieciom nie z powodu religii, tylko chorej chęci zysku i poczucia rasowej wyższości. Nie miało to nic wspólnego z religią chrześcijańską, która nakazuje miłować bliźnich.
Lewactwo mimo, że nawołuje do tolerancji samo nie jest tolerancyjne wobec innych poglądów niż ich same

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-1 / 1

Pierwsza lekcja z zasad działania rynku i cywilizacji zachodu odrobiona. Nie była tania ale wiedza kosztuje:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem