Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
63 79
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SkrajnieCentrowy
+16 / 20

Człowiek patrzy z bezsilnością na ten teatr, który wciąż ma 30% poparcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+6 / 6

@SkrajnieCentrowy Wiesz co to jest prostytucja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+3 / 7

@SkrajnieCentrowy Korekta: 80% poparcia. Na ten teatr daje się nabrać całe PO i lewica. Wiadomo, że ustawy w takim brzmieniu nie będzie. Ale jest czym zająć prawie całą gawiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@mrooki Korekta, jeśli policzymy poparcie dla POPiS, PSL i Lewicy wyjdzie nam 92,1% ludzi popierających ten cyrk. Aczkolwiek jest coraz lepiej, 10 lat temu mówilibyśmy o jakiś 97%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 0

@mrooki Brakuje mi w tym zestawieniu jeszcze jednej partii, ale zgadza sie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+7 / 9

Mam nadzieję że jednak nie skończy się jak na Węgrzech, tam już wszystko jest w rękach Urbana
.
Pamiętam jak komuna wściekle walczyła z Wolną Europą i jakoś jej audycja docierały do Polaków.

Bądźmy dobrej myśli - TVN-y nadawane poprzez satelitę z innego kraju też dotrą do ludzi w Polsce a wtedy na wiele więcej bedą mogli sobie pozwolić - współcześnie dawniejsze zagłuszarki sygnału raczej się nie sptrawdzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+2 / 4

A wiecie co jest ciekawe? Nikt nie atakuje Polsatu, umieją tam podawać tak informacje aby nikogo z rządu nie urazić, i dlatego mają spokój

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 4

@Horsman Bo Polsat, jak np. znienawidzona Agora i GW to stricte polskie firmy, z kapitałem krajowym. Nie do ruszenia, chyba ,że coś wymyślą bardziej obrzydliwego. Kto wie co z głowie naczelnika siedzi? A po za tm Polsat to firma kierowana przez Solorza, który jest w bardzo dobrej komitywie z rządem i nawet im będzie elektrownie atomową budować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
0 / 0

@Horsman
wolnosc slowa nie polega na tym by "tak podawac informacje by nie urazic rzadu". to nie bialorus!
jedyne co powinno i jest karalne to pomowienia i podawanie nieprawdziwych informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+6 / 8

Pytanie natychmiastowe: Co dzieje się w tle, gdy jest wałkowany ten temat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+5 / 5

@mrooki echa "walki z nepotyzmem", prześladowania osób, które dostarczyły dowodów, że Kuchciński i s-ka korzystali z prywatnie z samolotów państwowych, samoośmieszenie Brudzińskiego w PE zarzucającemu oddanie Polski Rosjanom przez kraje UE, dramatyczny spadek liczby szczepień, zbyt częste naciskanie przez Tuska wrzodów na ciele PiS...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+4 / 4

@koszmarek66 Tak. To ostatnie najlepsze, najbardziej efektowne. Od soboty w jedynie słusznej władzy aż się gotuje .Widać to po Wiadomościach TV rządowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

@dncx Kiedyś kosmetyczka wyciskała mi wągry (sorki za bezpośredniość określenia). Zachowywałem się mniej więcej tak jak PiS od kilku dni ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@koszmarek66 Ale robiła to specjalnym narzędziem bo z tego co wiem to najpierw nawilża i rozciąga się skórę, a potem ostrożnie zakrzywionym drucikiem naciska się by wyszło to co ma wyjść. I nie jest to sugestia do tego co zrobi Tusk z naczelnikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@dncx W tv też najpierw było dużo wody, żeby zmiękczyć obiekt podlegający wyciskaniu zawartości. Przekonanie go, że to dla jego dobra, że nie będzie bolało i jest to konieczne. A potem zakrzywionym drucikiem sięga się do portfela tak żeby wyszło co ma wyjść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+5 / 9

Zmiana Gessler na Pawłowicz niewiele by zmieniła. Natomiast likwidacja TVN stanowiącego obecnie wśród mediów przeciwwagę dla TVP zmieniłaby bardzo dużo. Obecna władza doskonale zdaje sobie sprawę, że sporo starszych osób, słabo funkcjonujących w internecie, straciłoby kontrargumenty wobec działań PIS. W ogóle przestaliby wiedzieć o kolejnych aferach. Inne stacje, pod presją strachu o własny byt , poddałyby się autocenzurze porządkowanej oczekiwaniom autorytarnej władzy.
Czyli sytuacja robi się niebezpieczna. Po przejęciu przez PiS władzy formalnej, mamy ewidentny zamach na "IV władzę". Droga młodzieży, zapytajcie swoich dziadków jak się obala komunę, bo ta wiedza wkrótce może się wam przydać.

edit
@epuzer
Coraz mniej ludzi korzysta z telewizji satelitarnej. A działający na terenie Polski operatorzy, z obawy przed utratą licencji, też nie będą zbyt chętni by wpuszczać "wroga ludu" na swoje platformy. Oczywiście ludzie dysponujący wiedzą i umiejętnościami znajdą sposób na narzucone ograniczenia. Jednak "przeciętny wyborca" jest zbyt leniwy by podjąć się takiego wysiłku.
Protestujmy jak długo możemy. Ale i tak czarno to widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2021 o 13:11

A AdiJuve
+6 / 6

@Rydzykant
I tutaj się pojawią właśnie ten problem, ze TVN to taką przeciwwaga TVPis z propagandą w drugą stronę, obie te telewizje są siebie warte z tą różnicą, że na jedną składamy się wszyscy czy tego chcemy czy nie, zaś druga jest w prywatnych rękach. Oczywiście TVP powinna być apolityczna i niestronnicza. Oczywiście nigdy taka nie była, ale skała propagandy i to często najniższych lotów jest niespotykana na taką skalę. TVN często sięga po bardziej wysublimowane metody gdyż ma nieco inną widownię, która na taką błazenadę jak w TVP nie nadaje się nabrać i na nich trzeba czegoś innego, trudniejszego. Nie mniej obie te telewizje przedstawiają wydarzenia w sposób subiektywny a nie obiektywny stosując mniej lub więcej różnorakiej propagandy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2021 o 14:04

R Rydzykant
+2 / 2

@AdiJuve
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Obie stacje zawodowo uprawiają propagandę i żadnej nie uważam za wiarygodną. Jednak gdy któraś z nich zniknie, pewna część społeczeństwa (ta mniej skłonna do refleksji nad rzeczywistością) straci źródło informacji podważające wiarygodność tej drugiej. A alternatywa na gruncie powoli budowanej dyktatury, raczej nie wyrośnie.

Podobno Wolter powiedział kiedyś: "Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć." Dlatego nie chcę bronić TVN, bronie prawa różnych mediów do przedstawiania różnych punktów widzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 2

@Rydzykant @AdiJuve Obie telewizje są( w dzisiejszych czasach) wzajemnymi przeciwwagami. Można więc obejrzeć Fakty i Wiadomości, i wyciągnąć z tego jakąś średnią. Tym samym, puki Kur(ski)wizja jest jaka jest, to TVN jest potrzebny. "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". A jak widać po projekcie ustawy, obecna władza boi się bardzo. Wnioski więc nasuwają się same. Popieram twój postulat do młodzieży, Rydzykant :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 6

Nie bardzo rozumiem o co skowyt. Przecież tego ludzie chcieli. Urwanie głowy TVN PIS ma już w głowach i propozycjach politycznych od dekady. To nie jest żadna tajemnica. Teraz dostali głowę pod topór. I to kwestia czasu aż głowa spadnie do kosza. Już za 3 miesiące to się stanie. Ale ludzie tego chcieli. W 2020 roku 20 mln Polaków wołała: "Jarosław, Jarosław,", popierając jego osobę i jego podnóżka PAD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Endru1241
0 / 0

@dncx Jakie 20mln ? W wyborach parlamentarnych z 2019r. PIS poparło 8mln ludzi. Od wyborów mieli spadki poparcia wg sondaży. W 2020 poparcie na jakie mogliby liczyć to max 6mln. Nie więcej niż połowa z tego to twardy elektorat, który autentycznie popiera większość decyzji tej partii.
Także brawo - z 3mln ludzi robimy połowę kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@Endru1241 W 2020 roku były wybory na prezydenta. Kandydat PIS w drugiej turze uzyskał 10,5 mln głosów. Pozostałe 10 mln wyborców nie poszło na głosowanie, uznając, że jest OK, ze ich to nie dotyczy, że nic się nie zmieni. Tym samym poparli mimowolnie PAD i naczelnika, ponieważ nie uważają, że zmiany są konieczne. Dziś nie można stać ż boku i odwracać się gdy władza pluje na Ciebie i mówić, że pada deszcz. Trzeba reagować. Ale ludzie uznali, że aż tak źle nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2021 o 21:31

E Endru1241
0 / 0

@dncx Twierdzisz, że zaakceptowali stan wyborów?
A może po prostu wzorem Geralta uznali, że zło jest złem i nie chcieli wybierać wcale.
Druga tura jest bardzo specyficzna i nie odwzorowuje prawidłowo poparcia partii.
O ile wybory prezydenckie w ogóle je odwzorowują.

Czy to naiwne myślenie ?
Moim zdaniem tak, ale nie można ich uznać za "skandujących Jarosław, Jarosław ..."
Bo inaczej wzorem najbardziej skrajnych ze skrajnych (nie ważne z której strony) uznamy wszystkich za winnych wszystkiego, bo nie reagowali, bo niewystarczająco reagowali, bo nieskutecznie reagowali etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@Endru1241 Zło jest złem, ale ludzie kalkulują. Mogło wiele uznać, że zło czynione przez naczelnika nie jest takie straszne wobec tego co im naczelnik daje i oferuje. Przypominam, że już w pierwszej turze PAD dostał sporo głosów, więc II tura nie była przypadkowa wygrana. Czy to naiwne? Nie uważam tak. Zycie jest proste. Albo jesteś z kimś albo przeciw komuś. I nie ja to wymyśliłem. Wymyślił to w naszej rzeczywistości naczelnik. To on podzielił ludzi na tych co stoją za nim i tych co "stoją tam gdzie stał ZOMO". na ludzi bliskich PIS i ludzi, którzy śmiertelnymi wrogami. Na lemingi i swoich, itd, itd. Ten podział tkwi w społeczeństwie. I dziś nie można stanąć z boku. Bardzo mi przykro, ale to tak nie działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Endru1241
0 / 0

@dncx Życie nie jest proste.
I tylko ci, którzy stosują wobec społeczeństwa "Divide et empera" zyskują na tym, że coraz więcej ludzi uważa, że są tylko 2 strony.
"To Oni zaczęli" jest infantylnym wytłumaczeniem i tak naprawdę nic nie usprawiedliwia.
Ani amerykańskie zbrodnie wojenne wobec japończyków, którzy wcześniej dopuszczali się zbrodni wobec innych, ani uniewinnianie swoich polityków.
NIC!
Nie można się godzić na sytuacje w której albo popierasz zbrodnie palestyńskie albo izraelskie, sowieckie albo hitlerowskie, japońskie albo amerykańskie.
Zło to zło, zbrodnie to zbrodnie, a to że jestem przeciw PIS nie znaczy, że popieram wyczyny PO.
Mogę na nich zagłosować, jeżeli będę miał tylko 2 opcje do wyboru, ale to nie znaczy, że ich popieram.

Sam fakt, że doszło do 2 tury z takimi dwoma kandydatami najlepiej świadczy o tym, że jako społeczeństwo tańczymy jak nam zagrają. Że ordynacja wyborcza idealnie współgra z systemem dwupartyjnym, który jest najgorszym wypaczeniem demokracji, jaki kiedykolwiek powstał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@Endru1241 JA się z Tobą absolutnie zgadzam. Ale, jak widzisz, teoria teorią, a życie życiem. Przypominam, ze tylko PAD w 2020 dostał 10,5 mln głosów. To jest 1/3 wszystkich dorosłych obywateli. To nie jest przypadkowy wybór. Ludzie świadomie zagłosowali za nim a wiec w konsekwencji za naczelnikiem i jego ekipą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Endru1241
0 / 0

@dncx Tylko, że w społeczeństwie funkcjonuje bardzo mocne przekonanie, że prezydent to tylko funkcja reprezentacyjna. Bardzo często całkowicie pomijane jest, że jego możliwości przydają się po wielokroć bardziej partii rządzącej. A już szczególnie samodzielnie, bez koalicji.
Ponadto wielu z głosujących głosowało "byle przeciw Trzaskowskiemu", a nie na Dudę.
Już te 10.5 mln jest drastycznie zawyżoną liczbą jeśli określamy kto popiera PIS.
Można powiedzieć, że im pomogli, że ponoszą za działania PIS jakąś winę, ale nie że ich popierają.
A już na pewno nie, że fanatycznie zgadzają się z Kaczyńskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 5

Trzeba było myśleć blisko 30 lat temu i zamiast prywatyzować wszystko w ręce zagranicznych inwestorów, pozbyliśmy się praktycznie wszystkiego za bezcen, tymczasem w Niemczech media wpisali jako podmioty strategiczne i ileś tam % nie może być w rękach zagranicznych u nas po prostu na to za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
-3 / 3

@mygyry87 Gdybyś mógł, to pewnie ustawą nakazałbyś Polakom jazdę Polonezami. Ciekawy tok myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@marucha79 to wytłumacz mi twoje myślenie przyczynowe skutkowe, bo jakoś na zachód polonezów nie widzę, za to u nas skończyły się wcale nie tak dawno, ale to widocznie oni coś źle robią...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
0 / 0

@mygyry87 A czego dokładnie nie rozumiesz? Twierdzisz, że ważna jest narodowość mediów, a nie ich rzetelność, poziom czy stopień zaspokojenia potrzeb widzów, a to dokładnie jak z Polonezem - g...o odstające technologicznie 20 lat od konkurencji, ale polskie, należy opłakiwać, że tego (albo podobnego) badziewia się już nie produkuje. Gdyby "polskość" była gwarancją czegokolwiek, to TVP i PR nie przedstawiałyby sobą obecnie tak kloacznego poziomu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-2 / 2

@marucha79 aaaa czyli ty z tych, że jakby były rozwijane jako polskie to by były ch*jowe no tak zapomniałem o takich ojkofobach.
Czy narodowość mediów jest ważna? Tak jest i to niesamowicie jest siłą polityczną, może budować nastroje wyborców, kłamać lub ujawniać, jest potężnym narzędziem który może budować lub demontować kraj, więc jak myślisz dlaczego na zachodzie od lat dbają o zachowanie w rodzimych rękach tego typu działalności? Ale spoko żyj swoim polonezem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 2

@mygyry87 Podobno Hameryka to nasz wielki przyjaciel i obrońca, więc o co chodzi z tym niedobrym hamerykańskim tefałenem? Jest zbyt amerykański? chce za dużo wolności i demokracji tu zaimplementować? Rozumiem, gdyby były to media rosyjskie, czy chińskie, czy nawet brukselskie. Wyjeżdżasz z ojkofobią jak jarek, co księżyc ukradł, ładne słówko, ale czy je rozumiesz, czy tylko powtarzasz za najjaśniejszym kaczelnikiem, bo jak on powiedział, to pewnie mądre jest?
Kapitał nie ma narodowości. Jakby można było w tym kraju zarabiać dzięki najeżdżaniu na Innuitów, zamiast PiSu, to TVN tez by to zrobił - bo to tylko biznes. Natomiast Q.wizja - o, to już inna sprawa. Bo płacimy na nią wszyscy, czy ktoś lubi tą propagandę czy nie. Ale właśnie przez tą nachalną propagandę, dla ludzi u których paski czy holecka wywołują odruch wymiotny TVN znalazł swoją niszę jako przeciwwaga. I na tym zarabia. A że przy okazji fakt - wyolbrzymiając, ale jednak - pokazuje bezczelność, oderwanie od rzeczywistości i niekompetencję władzy? Cóż, nie byłoby sasinów, kupczenia głosami i stołkami - nie mieliby o czym gadać. Może wystarczyłoby uderzyć się w pierś, zmienić nastawienie do obywateli (wszystkich, nie tylko własnego elektoratu), zacząć pracować dla kraju, a nie tylko partii - i TVN umrze z głodu - albo raczej zacznie najeżdżać na coś/kogoś innego i nie trzeba by iść na wojenkę z kolejnym sojusznikiem....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@LUPUS1962 kapitał ma narodowość. Ameryka jest takim samym sojusznikiem jak cały zachód, pierwsze biznes potem sojusz. Reszta twojego wywodu tylko udowadnia, że nic z mojego pierwszego posta nie zrozumiałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@mygyry87 Masz prawo mieć inne zdanie odnośnie kapitału, choć w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem, że pierwsze biznes. Najwyraźniej jednak ty też nie zrozumiałeś, że w przypadku TVN biznes polega na ustawieniu się w kontrze do TVP ( a dokładniej do stylu publicystyki i propagandy), bo jest na to odbiorca. I właścicielem stacji mógłby być - bo ja wiem- np. Dalajlama, czy Marine LePen, a biznes wyglądałby identycznie. Bo to się sprzedaje. Samo zablokowanie stacji pod płaszczykiem dbania o "Narodowy Interes Plus" jednak nie zlikwiduje odbiorców, krytycznie nastawionych do obecnego rządu. Może na chwilę coś się przyblokuje, ale biznes nie znosi próżni, więc odbiorcy TVN zostaną zagospodarowani przez jakąś nową stację, lub któraś z istniejących przejmie funkcje TVN. Nie sądzisz chyba, że ludzie oglądający Fakty nagle pokochają Holecką i Wiadomości? I uwierzą w radosną TFU-rczość, którą nadaje Q.rwizja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@LUPUS1962 dalej widzę nic nie rozumiesz. Napisałem wyraźnie, że na takie ustawy jest zwyczajnie za późno. Problemem tego typu działalności nie jest tylko biznes szeroko rozumiany jako zarabianie pieniędzy, problemem jest to, że obecnie media mogą zmienić władzę na życzenia lobbystów, dalej nie widzisz problemu? To jest bez różnicy czy usa czy rosja, każdy walczy o wpływy a media = wpływy. To samo mówiłem gdy debilny rząd pozbył się jedynej firmy świadczącej usługi telekomunikacyjne (tpsa) do tego monopolisty, obecnie jesteśmy krajem pozbawionym podstawowych działalności mogących zapewnić bezpieczeństwo w razie konfliktu, obecnie mamy tak, że w każdej chwili obcy kraj może odłączyć nam telefon i internet.
To, że kapitał nie ma narodowości to największe kłamstwo jakie udało się tutejszym frajerom zaszczepić, podczas, gdy u nas pchało się takie kocopoły zachodnie koncerny przy wsparciu swoich polityków kupowały jak leciało po preferencyjnych warunkach i dlatego do dzisiaj jesteśmy i będziemy tanią siłą roboczą, zastanawiając się dlaczego mamy rosnący dług publiczny a Niemcy są na plusie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mirga1
+1 / 1

Horsman- nie jesteś w temacie. Solorz ma swego rodzaju pakt z PISiakami..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
0 / 0

@mirga1 ciekawe na czym polega, bo Polsat często daje reportaże przeciwko PIS, tylko dość lekko to przedstawiają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem