Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
701 764
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A antimasoff
+12 / 34

Zapomniał wół jak cielakiem był?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinms24
+20 / 46

Tak składa, że jeszcze pamiętam jak za ówczesnego premiera Tuska ABW najechało redakcję Wprost celem dowiedzenia się, kim są ich informatorzy.
Pamiętam też rabunek pieniędzy z OFE.

Tak więc pan Tusk jest tyle samo wart, co prezes Kaczyński.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
-3 / 9

@marcinms24 I jeszcze ta sprawa z warszawskim referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz: mieszkańcy poszli i większością głosów zadecydowali, że ona już nie będzie prezydentem miasta, jednak Tusk powiedział, że i tak nim będzie bo on tak zadecydował. Wiem, że w porównaniu z Kaczyńskim i jego śmieciowatą, pasożytniczą, bandycką partią, Tusk może się wydawać spoko gościem jednak zaufanie mu i powierzenie władzy w ręce PO byłoby wielkim błędem bo to tak jakby zrezygnować z chorowania na dżumę z jednoczesnym zamienieniem jej na cholerę czy ebole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+3 / 9

@Adrian1234
Mijasz się z prawdą w kilku miejscach. Po pierwsze mieszkańcy nie zdecydowali o odwołaniu HGW w referendum, bo do tego potrzebna byłaby frekwencja powyżej 50% (taki jest zapis ustawowy o ważności referendum). Do urn poszło jednak tylko c.a. 25% uprawnionych.
Zatem Tusk nie miał nic do gadania (a nie jak piszesz zadecydował), bo prawo nie przyznaje premierowi możliwości odwołania prezydenta miasta, Ustanowienie zarządu komisarycznego może nastąpić po uprzednim przedstawieniu zarzutów organom gminy i wezwaniu ich do niezwłocznego przedłożenia programu poprawy sytuacji gminy (Art 97 ustawy o Samorządach) a to nie miało miejsca. Jedyną więc możliwością byłaby dymisja HGW.
Konkludując - w związku z za małą frekwencją referendum nie spowodowało żadnych skutków prawnych nieprawdą jest twierdzenie, że to Tusk zadecydował, że HGW była nadal prezydentem Warszawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+5 / 11

Panie Tusku... w tym cała rzecz że teraz to możemy sobie tylko pokrzyczeć... miedzy innymi dlatego że kiedyś np. jedna z ważniejszych działaczek pańskiej partii spóźniła się z bzdurnego powodu na ważne głosowanie i dlatego zero jest tam gdzie jest a nie tam gdzie powinien być.
Ciekawe z kim ma pan zamiar pociągnąć teraz swą karierę... jak się dowiem to poprę i zagłosuje... bo niestety nadeszły czasy że lud nie pójdzie za pięknymi deklaracjami a będzie wolał kolejne jakieś "pińcetplus".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+12 / 24

Nie popieram ani PIS, ani PO, ale czy on na prawdę myśli, że ludzie zapomnieli jak było za ich rządów?
Ludzie głosowali na PIS, aby odsunąć PO od władzy, a teraz mają głosować na PO, aby pozbyć się PIS....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
+9 / 13

@elefun kazdy to rozumie kto chociaz raz samodzielnie myslal, niestety 80% spoleczenstwa nigdy samo nie pomyslalo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+5 / 7

@Gracek1135
Pracuję na co dzień z ludźmi z różnych klas społecznych i muszę się z Tobą zgodzić.
Samodzielnie myślą nieliczne jednostki, reszta cieszy się bo jest "piąteczek, piątunio, jest tani browar z promo w Biedrze i grill w sobotę", Później "Chłopaki do wzięcia", "Rolnicy Podlasia" i w poniedziałek zmęczony skacowany idzie do pracy i narzeka że niska pensja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
0 / 4

@elefun skąd ja to znam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vianyamar
+4 / 4

Aż się przypomina fragment gwiezdnych wojen z senatu, kiedy Palpatine ogłasza powstanie Imperium. "A więc tak umiera demokracja, w burzy oklasków".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
-1 / 15

Ja pamiętam jak dziś ostatni dzień wyborów, Tusk nie ma mowy o podnoszeniu podatków, pierwszy dzień urzedowania nowego rządu 21% podatek został zamieniony na 23% a to był dopiero początek ru...nia obywateli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+6 / 6

@jamarkus
Słabo pamiętasz. VAT podniesiono od 1 stycznia 2011 roku. Pierwsze informacje o tym pojawiły się na koniec lipca 2010, projekt ustawy wpłynął do Sejmu 30 września 2010 roku a przyjęto ją 26.11.2010 (tak - kiedyś zmiany w prawie podatkowym były procedowane przez kilka miesięcy a nie jednej nocy trzy czytania, senat i długopis). Przebieg procesu legislacyjnego w linku poniżej:
https://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3430.htm
Przypomnę również, że wybory odbyły się 21 października 2007 roku a więc trzy lata wcześniej (to tyle jeżeli chodzi o twoje "pierwszy dzień urzedowania nowego rządu 21% podatek został zamieniony na 23% ".
A - jeszcze jedno - podatek podniesiono z 22% a nie z 21 jak twierdzisz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
-5 / 15

Powiedział lokaj merkelowej. Startuj u siebie Polske zostaw w spokoju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fxbleed
-4 / 14

tvn i wolne media buahahahahahahahahaha dobry kawał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 9

Panie Tusk. Za późno. O jakieś 7 lat. Trzeba było o tym myśleć w 2013 opuszczając PO i zostawiając ją bez realnego lidera zdolnego powstrzymać faszystów z PIS w dojściu do władzy .To Pana wina bezpośrednia, że PIS wygrywa od 2014 roku kolejne wybory, a pastwo przejęte przez min. Zero i jego kolegów, dziś jest działa jak zorganizowana grupa przestępcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2021 o 19:43

Z zbiczek8889
-1 / 9

A kolega pamięta jak czarni wjechali do siedemnastolatka o 5 nad ranem za prowadzenie satyrycznej strony antykomor.pl takie mieliśmy wtedy wolności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hanek1983
0 / 0

demokracja to władza ludu, nie bądźcie smieszni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wluczyryjek
-1 / 1

yyyy... no wiem... ale my mniej!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
-2 / 6

Niech Ryży sobie Konstytucją mordy nie wyciera, sam kilku swoich wybrał niekonstytucyjnie. Ach, zapomniałem - jemu było wolno! PO wybiera swoich niekonstytucyjnie - demokracja! Pis wybiera swoich niekonstytucyjnie - demokracji nie szanujo!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 6

Się wypowiedział naczelny kłamca polski o prawdzie
Przedstawiciel ustawy inwigilacyjnej o wolności
Gw@łaciciel konstytucji mordę wyciera konstytucją
Przestępcy nie wstyd mówić o wadliwym prawie polskim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
0 / 0

co za hipokryzja, jakby za Po nie było wałów i afer oraz przekrętów :) Amber Gold, skok na Ofe, próba sprzedaży polskich lasów , afera z Wsi Pro Civili :) obie partie Pis i Po siebie warte udające na pokaz konkurencję. Ps.zanim ktoś mi zarzuci to nie jestem pisowcem :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 1

a suflerem Donka jest Angela Makrela

Odpowiedz Komentuj obrazkiem