Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
183 217
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H her_bucho
0 / 24

Kolejny demot jak to kościół jest be. To już zakrawa na propagandę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+4 / 16

@her_bucho Bo jest be i tyle.
Po co to pitolenie, że nie.
Równie dobrze można by powiedzieć, że naziści byli w sumie spoko, bo ileż można biadolić, że byli "be".
No byli "be" i nikt nie ma co do tego wątpliwości.
Miejmy nadzieję, że i na kościół przyjdzie pora. Bo co to w ogóle ku...a za jakieś sugerowanie, że kościół to jakiś uprzywilejowany i nie może być "be".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2021 o 21:11

E epuzer
+3 / 11

@her_bucho - ujawnianie niezbyt jasnych i mało zrozumiałych nie uczciwych działań tej 1000 letniej organizacji - nazywasz "propagandą" ?
To może w ramach walki z tą "propagandą" wyjaśnisz jakoś dlaczego ludzie którzy ślubowali ubóstwo i misje dla swego wyznania - żyją w pałacach, wykupują nieruchomości, ostentacyjnie wożą dupy wypasionymi brykami? ...a Jezus narodził się w stajence i jeździł na osiołku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H her_bucho
-2 / 8

Mogę spróbować. Kościół zawiera w sobie pierwiastek zła bo w końcu składa się z ludzi. Im wyżej postawieni tym bardziej zdeprawowani przez władzę a przez ostatnich 100 lat komuniści intensywnie rozbudowywali swoją agenturę w kościele czego skutki obserwujemy obecnie. Mam nadzieję że kościół się oczyści i to przerwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H her_bucho
-2 / 6

Mogę spróbować. Kościół zawiera w sobie pierwiastek zła bo w końcu składa się z ludzi. Im wyżej postawieni tym bardziej zdeprawowani przez władzę a przez ostatnich 100 lat komuniści intensywnie rozbudowywali swoją agenturę w kościele czego skutki obserwujemy obecnie. Mam nadzieję że kościół się oczyści i to przerwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
+4 / 4

@her_bucho z tego co wiem komuniści nie mieli za wiele do gadania w kanadzie... a co do oczyszczenia, to powinni się cofnąć do czasów Chrystusa i posłuchać co człowiek bogaty ma zrobić aby trafić do nieba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
0 / 0

Oddać pieniądze klechom. Już w Dziejach Apostolskich urabiali ludzi co im się stanie jak nie nakarmią pasożytów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 19

Ludzie chodzący nadal do kościołów, powinni być świadomi tego, że w ten sposób legitymizują działania tej zakłamanej instytucji, szczególnie te najbardziej zbrodnicze i podłe. Nie pozwalając na potępienie księdza pedofila, jesteście współsprawcami gwałtu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2021 o 21:57

R Rydzykant
-5 / 7

@sliko
Ludzie propagujący ateizm powinni być świadomi, że w ten sposób legitymizują zbrodniczą działalność ateistycznych Czerwonych Khmerów. W twoim przypadku ateizm, ze światopoglądu nie uznającego istnienia bytów pozamaterialnych, zmienił się w fanatyczna ideologię zwalczającą ludi o odmiennych poglądach. Gdybyś dostał władzę, niczym nie różniłbyś się od przedstawicieli Hiszpańskiej Inkwizycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+3 / 5

Ja też nie rozumiem... bo kiepsko się czyta dłuższe teksty napisane jasnoszarym na białym tle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+2 / 14

@adamis62 Powiem inaczej. Mam w tej chwili gdzieś kurtuazyjne przyjemności i szczegóły, czy łapanie za słówka. Nie będę też na potrzeby czyjegoś lepszego samopoczucia rozkładał sytuacji na czynniki w celu rozwodnienia całego problemu. Katolicyzm, czy chrześcijaństwo jest dla mnie tu i teraz jednym i tym samym i naprawdę nie widzę potrzeby, by kogoś tutaj głaskać po główce.
Bo nigdzie z resztą nie napisałem czy dowalam katolicyzmowi, czy chrześcijaństwu.
Dowalam osobom uczęszczającym do kościoła, czyli będącymi częścią instytucji Kościoła Katolickiego.
I niestety - choć powiem wulgarnie - gówno mnie interesuje, czy chodzący do kościoła identyfikuje się jako katolik, czy jako chrześcijanin. Obaj chodzą do tego samego kościoła.

Wrzucam w tym przypadku wszystkich do jednego wora, bo tak uważam należy w tej sytuacji zrobić.
I to chociażby z jednego powodu - nagonki. Tak, właśnie nagonki.
Bo ktoś powinien zrozumieć, że ta zwyrodniała instytucja broni się zaciekle od 2000 lat przed takimi atakami i być może właśnie dlatego, że ktoś nagle przychodzi i mówi "nic się nie stało, wciąż są wśród nas prawdziwi... chrześcijanie". Kościół się śmieje, karawana jedzie dalej.

I na koniec. Ja nie myślę, że katolicyzm ma coś wspólnego z chrześcijaństwem. Ja to po prostu wiem.
A próby robienia historycznego "szacher-macher", żeby obronić jedno z dwóch to cios poniżej pasa dla ofiar tych wszystkich zbrodni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+1 / 9

@adamis62 Krótka piłka.
Jeśli rozdzielasz chrześcijaństwo i katolicyzm to o czym w ogóle mowa?
Gdzie w sumie - konkretnie - urągam chrześcijanom?

Bo ja w zasadzie to piję do osób chodzących do kościoła i uczestniczących w obrządku. I tyle.
Cała reszta nie ma znaczenia. Możesz być kimkolwiek w sumie, ale uczęszczając na obrządek katolicki, do katolickiego kościoła, przyjmując sakramenty z rąk katolickiego księdza to nie ma przecież żadnego znaczenia jako kto się identyfikujesz. Czy będziesz chrześcijaninem, czy katolikiem to przecież przyjąłeś sakrament eucharystii wczoraj chociażby z rąk katolickiego księdza.

To co napisałem ma wyraźny i konkretny wydźwięk, konkretną pretensję do ludzi chodzących do kościoła i uczestniczących w życiu kościoła katolickiego. A czy prywatnie bardziej uważają się za chrześcijan, czy za katolików to mnie na ten moment nie interesuje, bo jaka w tej chwili jest różnica? Jedni i drudzy uczestnicząc w życiu kościoła legitymizują jego działania.

I tylko o to się rozchodzi. Jeśli ktoś jest chrześcijaninem w zaciszu własnego domu to ja przecież nie mam do niego żadnej pretensji. Taki człowiek jest czysty jak łza w kontekście tej sytuacji.

Zatem czemu właściwie żałujesz chrześcijanina, który legitymizuje działania Kościoła Katolickiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Awokado_07
-3 / 17

A ja będę chodził do kościoła i co mi zrobisz ?
Nie tęczowa nie laicka tylko Polska katolicka ! :)
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+2 / 10

@Awokado_07
Nic Ci nie zrobię.
I przecież nie mam takiego zamiaru.
Po prostu, uczciwie i całkowicie zasadnie moralnie nazwę Cię współwinnym zbrodni, obłudnikiem i ostatecznie po prostu ignorantem.
A czy sobie coś z tych obelg uczynisz - nie interesuje mnie to, bo zapewne nie.
Bo skoro świadomie nadal coś robisz, nawet posiadając wiedzę, że uczestniczysz w krzewieniu zła to pojawia się pytanie - kim jesteś i po co chodzisz do kościoła.
Zawsze wydawało mi się, że droga do Boga to jednak czynienie dobra, a Ty czynisz zło i jeszcze jesteś z tego dumny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Awokado_07
-3 / 7

@Nace92 ja jestem niby współwinny zbrodni i obłudnikiem ? Bo wierzę w Boga i chodzę do kościoła ?
W każdym kręgu znajdą się ludzie niegodni czy to znaczy ,że mam przestać chodzić do kościoła bo ktoś tam coś zrobił niegodnego ? A co z tymi księżmi i wiernymi którzy są naprawdę spoko i w porządku oni też są obłudnikami ?
Nie uczestniczę w krzewieniu zła , jeśli kościół się splamił jakimś grzechem chce żeby się oczyścił a jeśli wszyscy się od niego odwrócą to ja zostanę bo wierzę ,że w tym kościele jest prawdziwy Bóg.
Idąc twoim tokiem myślenia nie powinieneś chodzić do szpitala czy gdzieś gdzie chodzisz bo w tych kręgach też są skorumpowani ludzie więc można powiedzieć ,że też w tym uczestniczysz.
Chociaż się nie zgadzamy ,życzę Ci miłego wieczoru i pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+2 / 4

@Awokado_07 No i właśnie jesteś tym ignorantem, o którym wyżej piszę. Zamykasz oczy i tłumaczysz to sobie jakimiś górnolotnymi frazesami udając, że możesz uczestniczyć, a jednocześnie być obok problemu.

Co z tymi księżmi, którzy są spoko? No oni na ogół są właśnie takimi samymi ignorantami. Widzą zepsucie organizacji, ale nie zrobią nic. Nie zrobią nic, bo... ich obowiązuje hierarchia, a być może i wmawiają sobie tak samo jak Ty, że - są wierzący i nadal będą robić swoje.
Zamykają oczy, albo po prostu odwracają wzrok i "robią swoje". Zupełnie jak Ty - wierzysz i "robisz swoje" odwracając wzrok.

To już jest kwestia godności, bo mnie byłoby wstyd należeć do wspólnoty tak drastycznie splamionej grzechem. Patrzę na to realistycznie. To jak z chodzeniem do pracy - gdyby mój pracodawca był zamieszany w tak zwyrodniałe czyny i byłaby to wiedza dostępna i powszechna to na drugi dzień na biurku leżałoby moje wypowiedzenie.
Gdybym był nauczycielem i wiedziałbym, że środowisko oświaty dąży w kierunku nauczania rzeczy, które uznają za karygodne to też bym się z tego wypisał. Moja matka tak zrobiła. Kazano jej nauczać LGBT, odeszła z nauczania. Dziękuję, do widzenia. Tak robią ludzie, którzy szanują samych siebie.

Z wiarą jest o tyle prościej, że w przeciwieństwie do wielu innych rzeczy na świecie - można ją praktykować samodzielnie i instytucja kościoła nie jest do tego absolutnie konieczna.

No, ale Ty przecież jesteś dobrym człowiekiem. Nie zrobiłeś nic złego, a Twój ksiądz na parafii jest tym "spoko księdzem". I obaj odwracacie wzrok. Podczas mszy wypowiadacie słowa "...z naszym biskupem...", wiedząc doskonale, że w zasadzie nie ma na tym padole biskupa, który nie byłby zamieszany w cokolwiek.
Udajecie, że problemu nie ma i tyle.

Wszędzie działa ta pieprzona psychologia tłumu. Jednak chronicie siebie wzajemnie, chronicie swoją wspólnotę.
Zupełnie jak porządny policjant, będzie bronił kolegi zwyrodnialca, któremu pałowanie ludzi sprawia po prostu przyjemność. Bo przecież o to chodzi w każdej wspólnocie - by się razem trzymać na dobre i na złe.
I to jest fajne, póki zło pochodzi z zewnątrz. Gorzej jak pojawia się wewnątrz i trzeba reagować, by dobre imię wspólnoty ratować. Tylko wtedy jakoś zamiast kategorycznie i niezwłocznie się plugawego ziarna pozbyć to przykrywa się problem i udaje, że go nie ma.
Takie dziwne postrzeganie świata, że jak oczyszczę wspólnotę ze zła to tak jakbym się do tego zła sam przyznał.
A przecież to właśnie jest oznaka szacunku do wspólnoty i zasad, które nią kierują - że gdy jakiś element wspólnoty drastycznie jej zasady narusza to się go pozbywa.

Tylko, że Ty i "spoko ksiądz" to szare żuczki w tej wspólnocie i w gruncie rzeczy nic poza bojkotem zrobić nie możecie. A tak naprawdę możecie wszystko, bo najwyżsi hierarchowie, bez was, szarych żuczków nikim są.
To przecież oni są dla was, a nie Wy dla nich. Zastanów się człowieku wierzący za jakim pasterzem podążasz, bo wbrew pozorom nie jest nim tylko ten "spoko ksiądz", ale również ten nad nim i kolejny...
Jesteś we wspólnocie, wspólnotą jesteś, identyfikujesz się z nią i jej przedstawicielami na każdym szczeblu.
Zastanów się za kim podążasz i czyich słów słuchasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Awokado_07
-4 / 4

@Nace92 każdy sam za siebie zda rachunek przed Bogiem ,trzeba pilnować przede wszystkim siebie.
Nie podoba mi się krycie pedofilów przede wszystkim w sutannach , nie podobają mi się kary z przenoszeniem ich na inną parafie itp. wiem ,że to odpycha ludzi od kościoła.
Wiem ,że powinno być inaczej ,że powinno być wydalenie ze stanu kapłaństwa a nawet więzienie ale czy jeśli tak nie jest, to ja mam opuścić kościół ? Jak bym mógł skoro w tym kościele jest obecny Bóg , jak mam bez Niego żyć ?
Powiesz ,że można się modlić w domu czy na ulicy itd. ja to widzę inaczej chociaż owszem można się modlić gdzie się chce i na zdrowie Ci to wyjdzie to jednak nic nie zastąpi Eucharystii , Eucharystia to Życie życzę Ci żebyś to zrozumiał. Napisałeś ,że bez nas wiernych biskupi nic nie mogą to prawda ale powtarzam będę mówił za siebie ja nie potrafię odejść z kościoła w formie buntu przeciw temu wszystkiemu. Mam nadzieję że zrozumiałeś dlaczego. Na koniec życzę Ci żeby Pan Jezus przyszedł do Ciebie i żebyś za nim poszedł. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+2 / 2

@Awokado_07 Aj przestań mi tu urządzać szopkę z nawróceniami i ewangelizacją.
Nie jesteśmy tu, żeby głosić do kogo Pan Jezus ma przyjść.
Nie nie rozumiem dlaczego nie potrafisz odejść z kościoła na znak protestu.
Mówisz jak chory fanatyk, a nie człowiek napełniony Duchem Świętym.
Bóg nie jest obecny w kościele. Bóg jest obecny w Tobie, jeśli chcemy być skrupulatni.

Choć pewnie Tobie wydaje się zgoła inaczej.
I na tym polega problem. Że kler widzi, że ma takie wierne owieczki jak Ty, które przyjdą, bo wmówiły sobie, że muszą. A to przecież na Twoim przychodzeniu do instytucji kościoła stoi ich największa siła.
Przecież oni właśnie po to są i to czynią, żebyś do nich przychodził, żebyś uczestniczył i wspierał.

Daj sobie człowieku spokój z pełnym patosu pitoleniem "eucharystia to życie". Weź się człowieku ogarnij.
Wiara w Boga polega na czymś zupełnie innym.

I proszę nie ewangelizuj mi tu. Nie masz bladego pojęcia gdzie jestem, jaką drogę przeszedłem i ile wysiłku włożyłem by być tu gdzie jestem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+1 / 1

@Nace92 Problem jest w tym, że te kilkanaście procent katolików, którzy chodzą regularnie do komunii naprawdę tak uważa. I kościół może być dowolnie bardzo zepsuty, ale oni potrzebują komunii i spowiedzi, bo bez tego nie pójdą do nieba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damos
+2 / 8

Rozumiem ludzi, którzy po tych wszystkich zbrodniach ludzkości wciąż wierzą w innego człowieka. I że wciąż mimo całego zła nas otaczającego wciąż są w stanie bezinteresownie innym pomóc mimo, że zostaną bezczelnie wykorzystani.
Dobro jest. Bóg jest. Nie wierzysz w Boga - wierz w dobro. Choć troszkę. Wszystkim będzie łatwiej.
Państwa, organizacje, korporacje, inne instytucje, cała "ludzkość" zbrukana jest krwią. Mam się wyrzec człowieczeństwa, bo ludzkość bywała zła? Człowieczeństwo śmiertelną chorobą? Którą należy tępić? Jesteśmy jako ludzkość zagrożeniem dla wszechświata?
Niech nie złość i gorycz, tylko mądrość przemawia przez nas.
Odpowiedzialność zbiorowa jest najprostszą drogą do zła.
I zło rodzi zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
2 2020
-3 / 3

@damos Ty to wiesz, ja to wiem, wielu innych wie. Jednak jest zawsze garstka takich, co wiedzą swoje.
I "Co pan zrobisz? Nic pan nie zrobisz".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+4 / 6

@damos Rozumiem, że tak samo górnolotne przesłanie będziesz miał w przypadku innych instytucji? Chociażby polityków?
Czy może stać Cię na te piękne słowa TYLKO DLATEGO, że chodzi o wiarę, o religię, o Boga?

Normalnie bym powiedział - i tak pewnie wielu odbierze Twoje słowa - że głos rozsądku przez Ciebie przemawia i ponadczasowa mądrość.
Potem jednak schodzę na ziemię i przypominam sobie przecież, że tak samo górnolotne frazesy padają z ust nikogo innego jak właśnie hierarchów kościoła. I to przecież nie może być przypadek.
Bo łatwo jest doprawdy zamieść pod dywan problem ładnymi, pełnymi patosu słowami i dobru.
Aż chciałoby się rzec wulgarnie klasykiem - rzygam kolorami tęczy.

No patrzcie ludzie jakie to proste - dobro i ch..j.
Starczy coś powiedzieć o ludzkiej niedoskonałości, doprawić patosem, polać sosem z dobra i "wuala", mamy przepis na rozsądek.

To nie jest odpowiedzialność zbiorowa drogi przyjacielu.
Jeśli instytucja, z którą do tej pory się identyfikowałem czyni takie rzeczy to ja mam obowiązek reagować.
Ja nie nawołuję do biczowania, ale bardziej do bojkotu. Bojkot krzywdy nie czyni, a daje do zrozumienia, że nie zgadzamy się z tym co się dzieje.
Ja mam naprawdę dość tych pełnych "rozsądku" kazań doprawionych patosem i postawą kościoła kreującego się na wiecznego męczennika, ofiarę bezlitosnej antyklerykalnej propagandy.

I może właśnie przez wzgląd na to dobro, o którym mówisz powinieneś powiedzieć "nie" i odciąć się od instytucji, która czyni zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damos
-3 / 7

To, że wierzę w dobro, nie sprawia, że godzę się ze złem. Nie nienawidzę ani PO, ani PIS, ani żadnej innej partii. Co nie znaczy, że nie widzę ich błędów, podziałów, skłócania. Najprościej byłoby znienawidzić. Kościół. Sąsiada. Szefa. Ludzi. Świat. I co dalej?

NIE.

Dobro i ch..j. :) Znasz lepszą drogę?
Tak. Powinniśmy reagować. Powinniśmy powiedzieć "NIE", gdy widzimy niesprawiedliwość.
Każdy zbacza. Taka ludzkość - nie jest wolna od zła. A Kościół tworzą ludzie. Różnie bywa. Wierzę, że się to kiedyś zmieni. Że będzie lepiej. Dzięki nam.
Mi. Tobie. Wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R R51d
0 / 0

@damos I jak reagujesz na złe postępowanie W przypadku pis i po możesz po prostu nie głosować A w przypadku kk?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R robhad80
-2 / 2

Uśwuadom sobie ze Ci Ludzie mają takie samo prawo do bycia tutaj. Każdy niech,nie krzywdząc innych, robi swoje zgodnie ze swoją wolą i biorąc za to 100% odpowiedzialności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pyrkacz
+4 / 4

Dawno temu spotkałam księdza który powiedział : jeśli masz czas, zabierz psa na spacer, albo parasol i kalosze i spotkaj się sam ze sobą. To o wiele bardziej szczere niż wybranie się do kościoła i automatyczne klepanie formułek. A przy okazji możesz podziękować za to co masz.. Tak po drodze.
No to przyznaję się, dziękuję co dzień , za dobry ranek, za zielone na skrzyżowaniu, za pana który pomógł w ciasnym parkowaniu. Mam więcej jak dziękuję niż wtedy, kiedy proszę i oczekuję na spełnienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kj1970
-5 / 5

Idąc tym tokiem myślenia: niemiec wymordował miliony, rusek jeszcze więcej, UPA nie wspomnę i wiele jak nie tysiące innych przypadków to dlaczego ich lubisz, kochasz, a nienawidzisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
0 / 2

brawo! BRAWO!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem