Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
268 322
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Duergh
-1 / 7

@samodzielny68 Nie jedyna ale największa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VCR
+2 / 8

Gdyby sliko wiedział, czym jest Niebo i piekło i to w kontekście całej wieczności, to na kolanach udawałby się do Kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pat0la
-1 / 9

Wedle danych KK nie jest wyjątkiem. Tak samo czynią Buddyści Imami i Rabini. Spójrz na naszych polityków i zauważ że każda władza jest zła i czyni zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-4 / 18

@Saladyn1 nie ma żadnych, bo te 17 kościołów w Kanadzie lewacy spalili tylko dla beki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2021 o 23:55

avatar Saladyn1
+2 / 14

@sliko No, właśnie wiem, ale to dla lewaków normalne... Zobacz co się działo jak umarł sobie murzyn bandyta w USA...Ale fajnie że dostrzegasz że te groby w Kanadzie nie są żadnym dowodem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+10 / 12

@sliko tylko te groby nie były masowe (masowe sugeruję, że pochówek odbył się w tym samym czasie), mylisz specjalnie pojęcia. Dzieci tam umierały głównie z chorób i niedożywienia, niestety również część została zabita. Dzieci tam były chowane przez kilkadziesiąt lat...https://youtu.be/yAqDuysw-oQ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
0 / 4

@Saladyn1 Kanada

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
0 / 4

@Saladyn1 Irlandia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 6

@sliko
Uważasz lincz za dowód na prawdziwość twojej wypowiedzi? Popytaj archeologów o prace na posesjach szpitali, przytułków i sierocińców z XVIII i XIX wieku. Nie obiektów kościelnych, lecz świeckich, utrzymywanych przez miasta. Na większości z nich znajdziemy masowe groby. Dlaczego? Bo ludzie umierali. Z niedożywienia, chorób i innch powodów. A takich instytucji nie było stać na fundowanie byłym pensjonariuszom grobów na cmentarzach. Trafiali do masowych mogił w najbliższej okolicy.

Warto zastanowić się co wiemy, a w zasadzie czego nie wiemy, na temat "kanadyjskiej zbrodni"
- Nie wiemy co było przyczyną zgonów.
- Nie wiemy kiedy doszło do zgonów. Potwierdzono jedynie znalezienie ciał pochodzących z XIX wieku oraz fakt istnienia tych placówek jeszcze w XX wieku.
-Wiemy że wiekszość ofiar stanowiły dzieci indiańskie.

Czy Kościół polował na Indian i zabierał im dzieci? Nie, robiły to cywilne, a czasem także wojskowe władze Kanady. Urzędnicy i policjanci. To oni dokonywali porwań as następnie umieszczali dzieci w ciasnych, niedofinansowanych ośrodkach "edukacyjnych". A teraz rząd tej samej Kanady zrzuca wine na "podwykonawców", nawet nie sprawdzając co było faktyczną przyczyna tragedii. I podburza tłum do samosądów. Trzeba im przyznać, bardzo ładnie przygotowana manipulacja, mająca odwrócić uwagę od faktycznych sprawców.

Należy przyznać, że Kościół jest współwinny tych śmierci. Zarówno w wąskim jak i w szerokim znaczeniu owego słowa. W wąskim, bo konkretne osoby, swym działaniem ub zaniedbaniem doprowadziły do głodu i chorób, a być może nawet dopuściły się zabójstwa niektórych z tych dzieci. W szerokim, bo to chrześcijańscy Europejczycy podbili Amerykę, a nie Indianie podbili Europę. Jednak patrząc szeroko, to TY zamordowałeś Georga Floyda. Jesteś białym Europejczykiem, przez twoich przodków przodkowie Floyda trafili z Afryki do USA, a przez "brak równości" on sam został narkomanem i przestępcą. I jak, czujesz się współwinny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-3 / 13

@extraman jak się walczy z takim potworem jak kk takie zasady trzeba sobie darować. Kościół potraktuje je jako słabość i to najprawdopodobniej wykorzysta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 lipca 2021 o 0:36

H Hvsarz
0 / 10

@sliko Kolejny raz wychodzi szydło z worka... Każdy totalitaryzm w imię walki z potworem usprawiedliwia wszelkie zło po swojej stronie; cel uświęca środki - mówią.
Jasne, że w KK są też i wielcy grzesznicy, ale tenże KK o dziwo głosi, że cel nie uświęca środków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+4 / 6

@Hvsarz KK głosi wiele rzeczy, to czy sam się do nich stosuje to już zupełnie inna para kaloszy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 6

@Duergh Oczywiście. Przypuszczam, że jesteś zwolennikiem mówienia prawdy. Nie zdarzyło Ci się nigdy skłamać?
Poza tym, czy sam fakt, że w KK są ludzie, którzy grzeszyli, zwalnia KK od głoszenia tego, co uznaje za prawdę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+1 / 5

@Hvsarz oczywiście że zdarzyło, jak i sama ich przeszłość (ludzi a nie samej organizacji) mi nie przeszkadza, każdy popełniał jakieś błędy w przeszłości, jednak po założeniu sutanny powinni być nieskazitelni pod względem etyki, tak samo jak i policjant powinien być nieskazitelny jeśli chodzi o prawo, mimo że nie wierzę w tą religie uważam że w naszym społeczeństwie są zawodem zaufania społecznego i dlatego powinno się od nich wymagać więcej w tym aspekcie a nie wręcz przeciwnie i pozwalać im na więcej niedociągnięć. Zwłaszcza że są finansowani z pieniędzy nas wszystkich a nie tylko ludzi wyznających ich wiarę i podzielających ich poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-4 / 6

@Duergh Zgadzam, się, że od księży powinno się więcej wymagać. I tak chyba jest.
Zresztą, to raczej nie kwestia grzechów w ogóle, tylko ich ciężaru gatunkowego. Skoro przywołałeś policjantów... Przypuszczam, że nie oburzałbyś się specjalnie na to, że przejdą czasem na czerwonym świetle, ale współpraca z przestępcami to już inny kaliber. I podobnie w przypadku księży: nikt by im specjalnie nie wyrzucał drobnych uchybień, ale chciwość, wykorzystywanie innych, to już inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E extraman
-4 / 6

@sliko No, no. Widzę, że prawdziwy znawca kościoła... ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E extraman
-4 / 6

@Duergh Sęk w tym, że wszyscy jesteśmy słabi. Różnica pomiędzy wierzącym, a nie wierzącym jest "tylko" taka, że wierzący wierzy, iż Bóg kocha go takim jaki jest, bo Jezus umarł za nas wszystkich gdy byliśmy grzesznikami. To daje mu możność przebaczania innym gdy grzeszą, bo również są słabi. Miłość to przebaczenie, a nie udawadnianie kto ma rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 lipca 2021 o 22:33

avatar sliko
+1 / 7

@extraman nie wiem czy jesteś aż tak naiwny, czy na żywca usiłujesz nadal wciskać ciemnotę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 2

@Hvsarz No tu się zgodzić nie mogę że się od nich więcej wymaga, właśnie znacznie na znacznie więcej im się pozwala, i nawet pomijam jakieś drobne wykroczenia (gdzie u policjanta nawet najdrobniejsze wykroczenia prawne są nie mile widziane[żeby nie użyć mocniejszego słowa]) Jednak księży się u nas broni nawet gdy gwałcą dzieci czy wyprowadzają pieniądze parafii czy z funduszy miasta.

@extraman Tak, wszyscy mamy swoje wady, jednak osoba niewierząca uznaje że musi tutaj życ "jak najlepiej" gdzie katolik może sobie robić co chce(ofc pomijam kwestie prawne skupiając się na samym "sumieniu"), wystarczy że przed śmiercią powie "w sumie to kradłem, gwałciłem, oszukiwałem itd ale żałuje więc którędy do raju?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@Duergh Pokaż mi katolików, którzy bronią księdza wiedząc, że gwałci dzieci czy defrauduje pieniądze parafii. Że niektórzy biskupi tak robią, za to powinni odpowiedzieć, również karnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
0 / 2

@R51d @tobimadara Ok, dobrze, może są i tacy. Tyle, że mało który katolik podziela ich zdanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 5

Jechać z tą czarną baśnią i miedzy bajki włożyc. Kościół to zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-3 / 5

@Neonee Kiedyś czytałem taką książkę rwandyjskiej autorki Immaculee Ilibagiza "Ocalona aby mówić" o ludobójstwie w Rwandzie. Wiesz od czego zaczęła się rzeź? Od tego, że w radiu non stop leciały teksty w stylu: "Tutsi to zło, a zło trzeba zniszczyć".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 3

@Hvsarz tylko, że to były rozgłośnie, pod protektoratem katolików. Polecam artykuł doktora religioznawstwa, na ten temat, który nawiązuje do aktualnej sytuacji w Polsce http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9291 Naprawdę porównania są przerażające

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-3 / 3

@sliko Cóż, Luter też był ochrzczony w KK, a Stalin miał nawet epizod związany z seminarium. Czy to oznacza, że głoszone przez nich treści były katolickie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 3

@Hvsarz "Rozgłośnia pełniła też rolę swoistego centrum informacyjnego dla oprawców, dzień i noc nadając dyrektywy — gdzie i ilu Tutsich ukrywa się w jakim miejscu. We wskazanym rejonie błyskawicznie pojawiali się mordercy. Audycje „Radia tysiąca wzgórz" odegrały znaczącą rolę w przeprowadzeniu ludobójstwa rwandyjskiego. Nieliczni, którzy przeżyli masakry wspominali często, że oprawcy przybywali "z maczetą w jednej dłoni i odbiornikiem radiowym w drugiej"... "
"założyciele Radia i jego animatorzy oraz dziennikarze byli katolikami, a hierarchia Kościoła lokalnego nie potępiła nigdy języka, form medialnej prezentacji i treści sączonych na falach eteru przez tę rozgłośnię"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hvsarz
-2 / 2

@sliko Nie wiem, dlaczego KK nie potępił tych audycji, o ile rzeczywiście tego nie zrobił. Może zrobił to bardziej całościowo, nie skupiając się tylko na radiu. Faktem jest, że treści tak jawnie siejące nienawiść i podżegające do mordu, w oczywisty sposób są sprzeczne z Ewangelią. Nawet jeśli twórcy radia byli katolikami, to wtedy radio nie głosiło katolickiej nauki, ale zostało wykorzystane do czystki etnicznej. Interesujące byłoby zbadanie, kto konkretnie stał za tymi audycjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem