Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1297 1317
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+10 / 24

Pomoc najuboższym to obowiązek państwa. Po to ono jest. Stwarzać szanse i wyrównywać możliwości.
Dla radzących sobie w życiu ludzi, pomoc najuboższym może być możliwością, wyzwaniem, samorealizacją lub fanaberią ale nie obowiązkiem.

Jedni ubodzy są nimi ze względu na katastrofę życiową po której nie mogli się podnieść, inni doprowadzili się do tego przez własne najczęściej mało szlachetne wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+6 / 16

@koszmarek66 "Pomoc najuboższym to obowiązek państwa" tylko socjalistycznego. Ludzie lubią pomagać, wystarczyłoby nie zabierać im zbędnie pieniędzy i jakieś 80% populacji wspierałoby cele charytatywne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxpaw
+5 / 9

@koszmarek66 a to państwo pieniądze na to weźmie skąd? Kiedyś ludzie byli lepsi bo wiedzieli że jak im coś w życiu nie wyjdzie to pomoże rodzina albo sąsiedzi. Dzisiaj każdy cwaniak a jak przyjdzie co do czego to "Państwo dej". Państwo nie ma żadnego obowiązku pomagać komukolwiek. Jedyne co powinno robić to przeszkadzać jak najmniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 9

@karolina1128 @maxpaw Kluczowe słowo to podatki. Finansowana opieka medyczna, strażacka, porządkowa, edukacyjna. A dla każdego człowieka od becikowego po zasiłek pogrzebowy. Jak widać działa to nie tylko w krajach socjalistycznych. Nie działa tylko w ustrojach mocno autokratycznych lub mocno liberalnych ekonomicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
0 / 6

@koszmarek66 Sęk w tym, że te wszystkie opieki są wiecznie patologiczne. Do lekarza rodzinnego po antybiotyk mogę pójść za swoje, ale operacji za 30.000 sama sobie od ręki nie zorganizuję - państwo o dziwo też nie. Większość polskich strażaków to ochotnicy. Systemy szkolne są tak zbiurokratyzowane, że dzieciaki zamiast korzystać z ocen, by zweryfikować nabytą wiedzę, walczą o jak najlepsze stopnie dla stypendiów czy nagród od rodziców. Becikowe nie wystarcza na podstawową wyprawkę, a zasiłek pogrzebowy to śmiech na sali. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie obywatelom tylko tego, czego Ci sami nie są w stanie zrobić. Np. utworzenie narodowych sił zbrojnych czy sprawne aktualizowanie kwestii prawa. Resztę udział państwa tylko psuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+7 / 7

@karolina1128 Prawda. JKM jakieś 30 lat temu twierdził, że podatki ściągane przez państwo powinny być niskie aby się obywatele bogacili a daniny służyły do utrzymania policji, żeby wszyscy postępowali zgodnie z zasadami oraz wojska aby nikt bogactwa Polakom zabrać się nie odważył.
Osobiście jestem dość bliski temu podejściu choć jakoś serce podpowiada, żeby jakąś osłonę dla skrzywdzonych przez los pozostawić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+5 / 5

@koszmarek66 Mi też ta wizja raczej odpowiada. Co do osłony popieram, ale to powinno być rozwojowe, np. dla ludzi w wieku produkcyjnym jednorazowy pokój w domu socjalnym na max pół roku, póki ktoś nie stanie na nogi. Instytuty badawcze opracowujące nowe terapie i technologie, po które obecnie trzeba jeździć chociażby do USA. Szybko działające sądy, które będą bronić Kowalskiego przed nieuczciwymi korporacjami. Tak jak pisałam wyżej, państwo powinno ingerować tam, gdzie obywatel nie jest w stanie sam sobie poradzić. Jeśli się okaże, że ten ma na coś, kolokwialnie mówiąc, wywalone, to niech sam ponosi konsekwencje swoich czynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-1 / 3

@koszmarek66 Co za brednie... pomoc najuboższym to TWÓJ OBOWIAZEK a nie żadnego zasranego państwa! Państwo ma ludzi bronić wewnątrz i na zewnątrz a nie o ludzi dbać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+1 / 1

@koszmarek66 socjalizm, oszustwo, patologia wyborcza, polityczne cwaniactwo, ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+6 / 6

Przeceniasz obatela Richarda, jego sumienie śpi kamiennym snem i budzić się nie zamierza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+3 / 3

@Banasik
ten obatel Sqrwiel będzie patrzył w lustro i jeszcze się uśmiechnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+7 / 7

Nie wiem do kogo ten apel. Najgorsze śmiecie wypływają najszybciej. Jeżeli jesteś porządnym człowiekiem masz bardzo małe szanse aby dostać się na sam szczyt. Nie będziesz kłamał, oszukiwał, nie wyrzucisz z pracy kobiety w ciąży z dużym kredytem, nie sprzedasz emerytowi cudownych garnków z kilka tysięcy.
W ostateczności pozostałe towarzystwo Cię zniszczy bo nie jesteś "ich". Jeżeli ktoś pisze takie rzeczy w nadziei, że jakiś polityk/hierarcha kościelny zrozumie o co chodzi (nawet jeśli jakimś cudem przeczyta), nie wiem z kim się na głowy pozamieniał. Tam nawet charytatywność musi przynieść zysk i jest wyliczona co do centa przez księgowego.
P.S. Żeby nie było - nie jestem komunistą. Tylko zdaję sobie sprawę z sytuacji, że im wyżej jesteś tym więcej wilków dookoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxpaw
+4 / 4

Szukanie sumienia czy honoru u polityka... dobre sobie xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
-1 / 3

Dobre, prawdziwe, zgadzam się w 100%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blndlvr
-4 / 8

Jeżeli ktoś musi wybierać pomiędzy sześcioma a pięcioma plasterkami najtańszej wędliny to jest winny sam sobie. Mamy całe życie na to, aby żyć godnie. To Ty wybierasz jak będziesz żył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blndlvr
-3 / 5

@Haize Mogę im powiedzieć tyle, że za 10 milionów można wychować i wyżywić do końca życia wiele zdrowych, silnych obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
-2 / 6

@Haize Jestem przeciwna tego typu zbiórkom. Najczęściej nie wiadomo, co się stało z zebranymi pięniędzmi, przynajmniej ja nie spotkałam się z rzetelnym rozliczeniem obdarowanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G G00fer
+1 / 1

@Haize
Kurdę, zawsze sobie myślałem, że bardzo chętnie bym wspierał ale dopiero jak zaspokoję wszystkie bierzące potrzeby mojej rodziny. I ten miesiąc właśnie takim się stał. Poopłacałem wszystko, odłożyłem trochę kasy na przyszłość, upewniłem się żeby zabezpieczyć na ten miesiąc kwotę która uwzględni jakieś większe wydatki i została mi "do przewalenia" minimalna krajowa.

I wtedy przeczytałem twój post. Od razu się mi przypomniało moje podejście "jakbym miał co miesiąc 10 mln to 9mln mógłbym wydać na taką pomoc".

Wszedłem w link, przeczytałem opis, kliknąłem "wesprzyj", wybrałem kwotę. Ale że akurat siedzę na zadupiu i internet powoli się w telefonie ładuje to wklepałem "siepomaga.pl opinie" w internecie.

Nie żebym wątpił, po prostu chwilę czekałem, ogólnie kojarzę że jak na mieście kupisz cegiełkę za 10zl to max 2zł idzie na przedstawiony cel a reszta do kieszeni przedsiębiorcy.

Żeby nie przedłużać. W Polsce terapia leczenia SMA jest KU*WA W 100% REFUNDOWANA. A każda zbiórka na lek za 9mln zł to zbiórka na zasadzie: mam za darmo auto z w automacie ale chciałbym kupić auto w automacie z DSG.
Przy czym 9mln zł to cena katalogowa dla zwykłego Kowalskiego a dla NFZ to nie więcej niż 800k.

Podchodząc racjonalnie - oba leki mają bardzo zbliżoną skuteczność, co więcej ten za 9 mln, tzw terapia gemowa, jest zalecana do 6 miesiąca życia. Nie ma co prawda żadnych konkretnych badań bo jednak lek jest od 4 a drugi od 3 lat w użyciu ale terapia genowa może bardziej zaszkodzić niż pomóc starszym dzieciom.

Sam gdy szczepiłem dzieci to wybierałem 6w1 zamiast 6 zastrzyków i płaciłem extra. Ale gdy jest terapia refundowana z niemalże identycznymi efektami - uważam to za naciąganie. Niekoniecznie przez rodziców, bo oni najpewniej szukają każdego sposobu. Ale portal który kasuje ~500k (info ze Spider's web - nie wiem na ile prawdziwe) od dziecka uważam za niezbyt etyczny.

A teraz proszę mnie minusować :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gargamel85
+1 / 3

blndlvr gdybyś powiedział coś takiego ,a ja bym to usłyszał dostałbyś po ryju i to solidnie.
tema lina ja nie daje do puszek itp. ale na się pomaga trochę przeznaczam, bo akurat ta strona jest pewna. dla Nikodema też już poszli parę zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haize
-1 / 1

@tema_lina Zwróć uwagę, proszę, że kwestia zbiórki jest tu tematem pobocznym i przypadkowym. Próbowałem w ten sposób zwrócić uwagę @blndlvr że nie na wszystko co zdarza się w naszym życiu mamy wpływ, zdarzają się sytuacje losowe gdzie musimy liczyć na pomoc dobrych ludzi. Jednak z wypowiedzi tego typa wynika że pojęcie dobra, empatii czy solidarności człowieczej jest mu zupełnie obce. Mam nadzieję że los pokaże mu kiedyś jak bardzo się myli.
Nie odnoszę się w żaden sposób do tego czy ta zbiórka jest OK czy nie, pokazuję jedynie że rodzice Nikodema muszą zmierzyć się z sytuacją, która finansowo samodzielnie jest dla nich niemożliwa do urzeczywistnienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
0 / 2

@gargamel85 Tak, rozliczają się publicznie z efektów zbiórki, i piszą co się dalej działo z ich podopiecznymi. Jest parę pewnych fundacji, m.in. Siepomaga właśnie. Ah, no i oczywiście zminusowałem tego liberalnego napinacza co mówił bzdury o silnych jednostkach :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lipca 2021 o 21:58

W Wolfi1485
-2 / 2

@blndlvr A za jeden pałac liberalnego złodzieja można postawić co najmniej kilkanaście mieszkań socjalnych dla najbiedniejszych. Zyska więcej wartościowszych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haize
0 / 2

@G00fer Mój błąd: niepotrzebnie wtrąciłem w temat sytuację Nikodema. Biję się w piersi, nie sprawdziłem, pojechałem na zasłyszanych opiniach o SMA i siepomaga. Mój błąd.

Jak widzisz, to temat poboczny demota, głównie chodziło mi o sytuację ze staruszką, której byłem świadkiem tamtego dnia rano i która mocno mnie poruszyła.
Dziękuję za Twoją opinię.
Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+3 / 3

patrząc na scenę polityczną, niektórym świnkom nie przeszkadza zupełnie że patrząc w lustro widzą śmiecia i zero absolutne. to ten typ człowieka bez honoru, ambicji i nic z tym nie da się zrobić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar longlong
+2 / 2

przecież to socjopaci a nie chamy, przybiją ze sobą piątke w lustrze:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D domkar
0 / 4

pięknie i szczerze napisane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erniklb
0 / 0

A ile daje na kościół?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pyrkacz
+1 / 1

Spójrz jej w oczy chamie i powiedz, że masz w dupie fakt, że na ciebie głosowała. Bo głupia była i uwierzyła że jej pomożesz, że zadbasz, że staniesz murem .
Przecież zrobiłeś wszystko chamie by być tam, gdzie teraz jesteś. A ona była tylko taką kartką wrzuconą do urny która dała ci to, o czym marzyłeś. Więc teraz uj. Nikt ci tego nie zabierze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
0 / 0

Politycy nie czytają raczej demotów, więc ten apel z demotywatora musisz raczej umieścić gdzieś indziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haize
-1 / 1

@solarize To nie apel. Napisałem pod wpływem chwili bo dokładnie taką scenę zobaczyłem w stojąc w kolejce. Było coś potwornie żałosnego w tym jak kilka razy sprawdzała ceny produktów i zliczała monety w swoim portfeliku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
0 / 0

@Haize A mimo to pisałeś wyraźnie, w sposób wskazujący na to, że jest adresat treści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

Staruszka z drżeniem rąk liczy grosze, nie wiedząc, czy jej starczy na wędlinę.
Zwierzę z drżeniem kończyn oddało życie, by móc stać się tą wędliną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem