Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
208 256
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R rafal199
+1 / 9

Spoko cześć obywateli kraje zachodnie przyjmą z otwartymi rękami. Już kilka lat temu pisałem że Polska skończy tak jak Ukraina. Zostanie w niej tylko tania siła robocza i oligarchowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+2 / 2

@Pranelt - chyba w Niemczech jakiś sklep zrobił akcję, że dostępne były tylko produkty wyprodukowane w Niemczech... zostało chyba 10 czy 20% towarów :D

(chodzi o sklep spożywczy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lipca 2021 o 23:00

B BrukPodBetonem
+8 / 26

Nie jestem za PISem i nie jestem za Unią.
Działań rządu komentować nie trzeba. Ale boli mnie, gdy Polacy chcą być jak "zachód". Czyli jak kto? Jak Francja? Hiszpania? USA? Tylko kilka krajów jest na świecie? Zamiast budować coś swojego, porządnego, patrzymy na innych i chcemy ich papugować. Wokół mamy dużo państw, z którymi współpraca wyszłaby nam na dobre, ale nie, bo nie zachód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BrukPodBetonem
+4 / 16

Jak mamy prowadzić normalną dyskusję, gdy z góry zakładasz, że "jak ktoś pisze że nie jest za PiSem to jest"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
+7 / 9

@Antyboanty
Polska jest w o tyle dobrym położeniu, że powinna lawirować między zachodem a Rosją. Mieliśmy dostać technologię na budowę atomówki od Francji i jakoś nie idzie ale oni wiedzą, że jak nie oni nam to dadzą to od nikogo innego tego nie dostaniemy bo z Rosją średnio trzymamy.
Politycznie Polska powinna być krajem, który decyduje w regionie i potęgi chcą żebyśmy ich popierali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
0 / 0

@Siwy121 Pytanie pierwsze, czy Polsce ktoś pozwoli na takie ,,lawirowanie"? Z pewnością nie Rosja. Pytanie drugi czy są państwa regionu, które chciałyby Polski za hegemona. Jedź na Słowację, Czechy, Litwę to cię śmiechem zabiją.
Masz jakieś bzdurne pojęcie o atomówkach. Chętnych jest znacznie więcej niż Francja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
0 / 0

@Antyboanty
Właśnie o to chodzi Polska powinna być na tyle liczącą się siłą, że jedni i drudzy by się z nami liczyli.
A co do atomu to czytałem o tym kilka lat temu i może być nieaktualne ale przed chwilą szukałem jacy są najwięksi producenci energii atomowej i w czołówce jest Francja oraz Rosja czyli kraje od których moglibyśmy wykupić technologię. Chyba, że wolisz wykupić np od Szwedów ale patrząc Francja wytwarza 10 razy więcej energii w ten sposób skłania do myślenia od kogo chcemy brać.
A powinniśmy się liczyć w regionie jako jeden z najliczniejszych krajów Europy bo kraje, które wymieniłeś mają razem połowę populacji Polski co powinno dać do myślenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
0 / 0

@Siwy121 Po co dalej brniesz? Zostaw to proszę. Sformułowanie ,,Polska powinna" jest przejawem wishfull thinking czyli po polsku chciejstwa, a nie realizmu. A to jak liczni jesteśmy nie ma żadnego znaczenia przy naszej polityce. Jeżeli nie zauważyłeś to na własne życzenie mamy dookoła kraje prędzej z nas się nabijające niż skore do zaakceptowania naszego ,,przywództwa". I podobnie jest z pierdołami w rodzaju grupy wyszehradzkiej czy trójmorza. A co do atomu to nie wiem skąd te brednie o Rosji czy Szwecji. Póki co, głównym graczem w te klocki jest USA i dołączają się Francja i Korea Południowa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
0 / 0

@Antyboanty
Dziwnym trafem największe potęgi świata są liczne ludnościowo. To się po prostu przekłada, więcej ludzi pozwala na większą gospodarkę, która przekłada się na siłę kraju. Skoro w Polsce mieszka 40 mln ludzi to jest zaplecze do budowania silnej gospodarki a, że rządzący są jacy są to potencjał Polski i Polaków jest marnowany bo w naszym kraju drzemie duży potencjał tylko nasze największe wynalazki czy naukowcy się albo marnują albo odchodzą za granicę.
A co do atomu to wrzucam Ci link z danymi gdzie Rosja jest czwartym producentem światowym jeśli chodzi o energię atomową
https://inzynieria.com/energetyka/rankingi/59162,energia-jadrowa-najwieksi-producenci-na-swiecie-ranking

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
+5 / 7

Qrvva ale chyba będzie referendum nikogo jeszcze nie wywalono z UE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+6 / 12

@MEATLOAF No a z jakiej okazji ma być referendum? Każ im zrobić. Mają w dupie konstytucje i prawo. a sądzisz, że zrobią referendum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
+2 / 6

To raczej wypierpol będzie a nie polexit

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+6 / 8

Jeśli polexit to na pewno nie za rządów PiSu. PiSowcy trochę pobrzękują szabelką, ale finalnie godzą się na wszystko czego urzędnicy z Brukseli żądają. To pobrzękiwanie szabelką ma na celu pokazanie ich elektratowi że niby są twardzi i nie są popychadłem. Rozumiem że zwolennicy pisu to łykają. Ale to że antypis też się na to nabiera świadczy jedynie o tym że są takimi samymi tępakami jak pisiory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+5 / 7

@Bimbol touche;) prościej się nie da ...a i tak nie zrozumieją:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 3

@Bimbol Też nie rozumiem twierdzących, że PiS jest przeciwny UE...
Przecież to Kaczyński podpisali traktat lizboński, a teraz sobie będą sprawdzać, czy prawo ue jest ponad naszym. Jakby wcześniej nie wiedzieli co robią...
To Morawiecki domagał się podatków na szczeblu unijnym i teraz dzięki pandemii takie podatki dostaniemy. Oczywiście "przeciwny" unii PiS gwałcąc konstytucję "przegłosował" nadanie takich praw unii.
Naprawdę trzeba albo nie mieć pojęcia o polityce, albo być zaślepionym nienawiścią do PiS wraz z jednoczesną miłością do unii, aby utrzymywać w głowie tezę, że te dwa twory są sobie przeciwne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@kondon Tyż prawda, ponadto niegdysiejsi obrońcy konstytucji zwracali uwagę na artykuł 8 tejże konstytucji, a teraz dzielnie go ignorują jakby go nie było. Ot paradoks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Tibr Konstytucja jest ważna tylko, kiedy jest zgodna z czyimś interesem. W innych przypadkach można olać.
W czasie pandemii konstytucja jest łamana przez cały czas, a nikt (poza Konfederacją) nie ma z tym problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-4 / 6

grudzień 2016, byliści zachwyceni, prawdę wysyłaliście do archiwum

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lipca 2021 o 21:23

D DAREKJP
+7 / 9

Takie wyroki zapadły już w innych krajach, np. w Niemczech, Francji, Czechach, itp. I co? Wyszły te państwa z Unii? Wiem, zaraz napiszecie, że jestem pisior, ale to co o mnie pomyślicie - mam w czterech literach…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 4

@DAREKJP "jeśli fakty świadczą przeciwko nam tym gorzej dla faktów", tak to jakiś leciało. Niestety dla dwóch zwaśnionych plemion Polska to tylko pretekst, a nie sens sporu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 4

No i co zyskamy na wyjściu z UE?
1. Jako płatnik brutto wpłacamy mniej kasy do budżetu UE niż z niego otrzymujemy. Słowem stracimy dużo pieniędzy zwłaszcza w perspektywie tych wszystkich pocovidowych funduszy odbudowy.
2. Ujednolicenie przepisów prawnych na gruncie międzynarodowym jest korzystne dla wszystkich. Przykładowo Europejskie ubezpieczenia, ściganie karne, zwiększona ochrona prawna osób fizycznych lub ochrona europejskich przedsiębiorców (słynne banany o odpowiednim nachyleniu i ryby-ślimaki).
3. Jako członek EU jesteśmy w strefie bezcłowej w granicach Unii. Po wyjściu z niej cło wróci i ceny wszystkiego pójdą w górę, Polska jako kraj stanie się przez to mniej opłacalna i zagraniczni inwestorzy wyjadą przez co zwiększy się bezrobocie, ceny oraz braki w określonych produktach.
4. Wszelkie międzynarodowe przedsięwzięcia w Europie z pominięciem Polski.
5. Problemy z emigracją oraz imigracją. Koniec wielu programów jak chociażby wymiany studenckie.
6. Słabsza pozycja w negocjacjach międzynarodowych. Nieudolni Pisowcy negocjujący ceny ropy (Złe Muslimy tylko Wielka Polsza Katolidzka), gazu oraz węgla (złe Rusy, tylko Wielka Polsza ale dajcie ruble bo Ordo Szuris) i technologii (Dobre Chinczyki. Doradźcie premierowi Wielkiej Polszy jak zrobić żeby polak robił za miskę ryżu?)
7. Zwiększenie ilości młodych ludzi uciekających z kraju za lepszym życiem na lepszym poziomie w nowoczesnym świecie na Zachodzie. Polacy stają się dla państw UE tym czym Ukraińcy obecnie są dla Polaków.
Serio tego chcemy? Być państwem drugiego świata z konfliktami i bierną agresją wszędzie wokół?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E extraman
-3 / 9

Przecież nie ma już żadnej Unii Europejskiej. Kiedyś była, ale to już historia... Oczywiście, że nie ma się co oglądać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cyklak
0 / 2

Niektórym się wydaje, że można wyjść z unii tak sobie i jeszcze trzasnąć drzwiami.
Nic z tego, podpisane umowy z unią.
No i unia zażąda zwrotu pieniędzy utopionych w Naszym Kraju. Tak naprawdę to nie są pieniądze unii, ale każdy widział tablice z napisami ile to unia dołożyła do każdego większego projektu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RobertKGB
+3 / 3

Chcecie mieć zachód? to pakować manatki i wypad do postępowej Francji czy bogatych kulturowo Niemiec, puki jeszcze jesteście w Łunii, nikt wam nie broni. Nienawidzę Po-Pisu ale tego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich jeszcze bardziej nienawidzę i dziwi mnie to, że ludzie nie widzą wad tego tworu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
+2 / 2

Przepowiadam jak będzie.
Po pierwsze. Polska z Unii nie wyjdzie póki nie okaże się, że kasa już nie płynie. Nie wyrzucą nas bo Węgry nie pozwolą, Sami nie odejdziemy póki da się doić z kasy Unię. A jak okaże się, że Unia znajdzie sposób na zakręcenie nam kurka to TVPiS przekona wystarczająco dużo ludzi, aby referendum poszło jak w GB.
W kwestii ostatniego wyroku tk i TSUE. Nie ważne czy wyrok tk, w świetle prawa UE został wydany prawidłowo czy nie, Czy w świetle prawa u nas został wydany legalnie czy nie, Ważne, że został wydany, a rządząca większość go uznaje. A więc izba dyscyplinarna będzie karać sędziów, którzy będą orzekać wbrew wyrokom tk. TSUE będzie na nas nakładac kary dzienne ale tak na prawdę nie mają mechanizmu indykacji, a więc Polska może im pokazać cztery litery. Mogą próbować kompensować wierzytelności z wypłat, jakie mają nam zostać przelane, Oraz podejmować decyzje na podstawie zapisów "pieniądze za praworządność", która tak głośno były reklamowane przez rząd, że nie będzie tego mechanizmu. Wtedy to Polska będzie mogła iść się skarżyć, ale komu? TSUE? Orbanowi? A może naślą na UE firmy windykacyjne? Ciekawe co wskórają. Na moje oko za rok, góra dwa ten rząd sam nas z UE wyprowadzi a mandat do tej operacji da ta sama rzesz matołów, która pozwoliła im rządzić. Wątpię też czy opozycja wygra następne wybory, bo choć PiS ma tylko 30% poparcia, to ma ich mocno zdeterminowanych. Tam nie ma myślenia "co mój jeden głos da". Tam jest parcie na szkło, żeby tylko "komuniści i złodzieje" nie zabrali im tego, co ich ukochany wódz kaczka dał. A reszta? kolejne 20% zagłosuje na PO, 10% na pozostałe partie, a reszta oleje znów wszystko bo nie godzi się na kompromis i wybieranie mniejszego zła, poza tym są za leniwi. Tak więc czeka nas POLEXIT i dalsze rządy tych co obecnie. A to da im czas na wprowadzenie kolejnych "udogodnień" dla nierobów i cwaniaków, A Ci uczciwi, widząc że nie dość, że nie opłaca im się, to jeszcze ich praca nie jest doceniana a jeszcze szkaluje się ich dobre imię, to albo wyjadą albo pójdą w ślady bumelantów i cwaniaków. Aż obudzimy się w drugiej Białorusi i wtedy nastąpi zryw i będzie tak samo tępiony ja w prawdziwej Białorusi. W każdej wojnie potrzeba kogoś, kto myśli strategicznie. Chaos nie sprzyja wygrywaniu. Ale skąd ma się znaleźć stratega, skoro wcześniej rząd doprowadzi do tego, że ci, myślący zostaną wyparcie, przez ćwierćinteligentów? Przypomnę, że poprzednie 3 rozbiory opierały się na tym samym. Napuszczaniu chłopów na inteligencję. Jedyne co się zmieniło to to, że teraz w erze atomu, rozbiór może nie skończyć się na podziale granic, a na jałowej, nuklearnej pustyni, zamiast Polski. Z resztą właśnie to zakładał plan układu warszawskiego. Nie powiódł się przez jednego takiego "zdrajcę", co nie oznacz, że planu wprowadzić się nie da. Pokolenie, które to pamięta, niedługo wymrze, a młodzież raczej nie jest tego uczona bo lepiej uczyć prawidłowego składania rąk do modlitwy niż prawdziwej historii Polski, wraz z niewygodnymi faktami. A mamy swoje za uszami, ale lepiej wpajać patriotyzm pokazują, jak to Polski lud był ciemiężony, za nic. Zupełnie jak Izrael...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
+1 / 1

KoNSTYTUCJA KONSTYTUCJA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Balduran44
-1 / 1

Je**ć pis orbana itd. ale nie może być tak że jakiś zewnętrzny organ narzuca nam swoją wolę i prawa. nie może być tak że jakieś obce prawo jest ważniejsze od naszej konstytucji. Jeśli unia chce byśmy olali nasze prawa bo ich przepisy są ważniejsze to powinniśmy w trybie natychmiastowym porzucić unię i zawiesić jakąkolwiek współpracę z nimi bo to niszczy naszą suwerenność i niezależność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem