Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
+1 / 1

@MrCreative To, że udało im się coś takiego zrobić, wcale nie oznacza, że "znali nanotechnologię".
Zapewne nie wiedzieli w jaki sposób to powstaje i nie planowali tego od strony teoretycznej. Po prostu (pewnie przypadkiem) im się to udało.

Oczywiście należy docenić ich dokonania i umiejętności oraz warto zwrócić uwagę, że wykorzystali nanotechnologię, jednak nawet w podanym przez Ciebie źródle zwrócono na to uwagę: "Dokładny proces produkcji stosowany przez rzymskich rzemieślników pozostaje niejasny i prawdopodobne nie był dobrze rozumiany i kontrolowany przez twórców."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MrCreative
+1 / 1

@kondon Oczywiście Rzymianie nie znali nanotechnologii w znaczeniu, w jakim znamy ją obecnie, bo wówczas nie istniało nawet takie słowo. Myślę, że takiego efektu nie da się uzyskać przypadkiem a fakt, że nie do końca (obecnie) wiadomo jak Rzymianie tego dokonali, nie oznacza, że oni sami tego nie wiedzieli. Tak samo - gdyby nie spłonęła Biblioteka Aleksandryjska, prawdopodobnie dzisiaj bylibyśmy znacznie bogatsi o wiedzę z różnych dziedzin. Jedno jest pewne - historia ludzkości ma wiele luk i jest bardzo zakłamana, a raczej niedomówiona. Pytanie, czy celowo? Moim zdaniem tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2021 o 23:19

avatar kondon
+1 / 1

@MrCreative Przypadkiem go uzyskali po raz pierwszy i zapewne nie mieli pojęcia dlaczego im to tak wyszło. Obecnie też tak się dzieje, ale mamy narzędzia, aby takie procesy zrozumieć i planować je już w teorii.
W tej kwestii to mało istotne i nie chciałbym się czepiać oraz śmiecić, więc tylko przemyśl sobie tę sprawę.

Jeśli masz kostkę lodu, to łatwo możesz określić jaki będzie efekt jej topnienia. Jednak jeśli masz kałużę, to nie wiesz jaka tu była wcześniej kostka, o ile w ogóle była. To temat na inną dyskusję :)

Na historii się nie znam i pewnie masz rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MrCreative
0 / 0

@kondon Porównanie z kostką lodu fajne, podoba mi się, natomiast, subiektywnie, myślę, że oni dobrze wiedzieli, co robią. Ich inne wynalazki, jak np. płyty metamateriałowe pod Koloseum, które zapobiegają wstrząsom sejsmicznym dają do myślenia. Oczywiście mogli wpaść na to (Kielich Likurga) przypadkiem, np. metodą prób i błędów, ale wydaje mi się, że mieli już na ten temat jakąś wiedzę i po prostu wdrożyli ją w życie. Ale to tylko moje osobiste odczucie. Nie musiało tak oczywiście być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@MrCreative Taleba, "Czarny łabędź", polecam.
Daj lin.k do tych płyt, ciekawe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@MrCreative
Oczywiście ze celowo..
Podbój chin przez pierwszego cesarza.. uwięził i zabił wszystkich uczonych i kazał ich zakopać żywcem a następnie spalił wszystkie pisma historyczne i filozoficzne. Podobnie postąpili Mongołowie po podboju Chin. Za czasów Juliusza Cezar przy zdobywaniu Egiptu spłonęła biblioteka Aleksandryjsa, Chrześcijanie palili i niszczyli wszelkie księgi innowierców i symbole kultowe, Przy zdobywaniu Konstantynopola przez krzyżowców też spłonęły biblioteki. Przy konkwistach w Ameryce Hiszpanie saplili cały dorobek cywilizacyjny Asteków i Majów . Kontrreformacja i wojny religijne XVII wieku zniszczyła ogrom ksiąg. Wiadomo np że w jednej z drukarni w Pradze wydano ponad 1000 tytułów ksiąg zapisanych w słowiańskim językiem Knann pisanym alfabetem hebrajskim. A nie zachowała się ani jedna i o istnieniu języka wiemy tylko z monet bitych przez mincerzy w XIII-XVI wieku . Podobnie los spotkał księgi pisane głagolicą .. choć nie zniszczono ich wszystkich Hitlera naziści namiętnie palili książki...

Cel jest jeden podbity lud pozbawić dziedzictwa kulturoweg i historii celem wynarodowienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@MrCreative
Co do filmiku co za bzdura... budowle i technologia zakrzywianie fal sejsmicznych .... pokazywane podłogi to nic innego jak ogrzewanie podłogowe!!!

A słynny hieroglif z helikopterem to nic innego jak oszustwo z przed 4 tysięcy lat jak jeden faraon kazał na budowli swojego dziadka wyryć swoje hieroglify imienia że on jest jej budowniczym..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lipca 2021 o 18:27

avatar zelalem
+2 / 2

Ludzie dawniej, lub na uboczu naszej cywilizacji wcale nie są głupsi, mniej inteligentni. Mieli mniejszą wiedzę, bo ona narasta wraz z pokoleniami i kontaktami. Mieli gorsze technologie, bo one wykształcają się powoli.
Ale umiejętność myślenia, obserwowania świata i wyciągania wniosków wcale nie była mniejsza, niż obecnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MrCreative
0 / 0

@zelalem odkrycia historyczne pokazują, że starsze cywilizacje często znały technologie, których my dzisiaj nie jesteśmy w stanie odtworzyć (pierwszy przykład z brzegu - rzymskie drogi z betonu morskiego), co jest dość wymowne. Bardzo prawdopodobne, że w Egipcie znano już elektryczność (czytaj. Bateria bagdadzka). Historia wynalazków jest pełna zakłamań i walki o pierwszeństwo patentowe, czego jednym z przykładów jest np. kwestia żarówki.
Choć, jak dla mnie, i tak najbardziej przełomowym wynalazcą był Tesla i chociażby jego transformator, czy patent OTC-XI, który w życie próbował wprowadzić jego uczeń - Otis T. Carr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2021 o 23:20

K killerxcartoon
0 / 0

Nie jaskry tylko zaćmy ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem