Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1041 1083
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar wichniak2
+23 / 31

Zdajesz sobie sprawę że tym demotem otworzyłeś Puszkę Pandory, wielu osobom gdy tylko się obudzą podniesiesz ciśnienie? Przynajmniej kawy nie będą musieli pić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Turquoise94
+11 / 25

Nie tylko zdrowie, tylko obawa przed wolnością, której nigdy nie było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+9 / 27

@Turquoise94 Po katastrofie w Czarnobylu nikt nie dyskutował na temat ograniczania wolności płynem Lugola. Jednakże jestem za wolnością wyboru, odnośnie szczepień na covid. Ci zaszczepieni powinni się czuć na tyle bezpieczni, że nieszczepieni mają prawo wybrać bez konsekwencji prawnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+12 / 28

@Buka1976 ja nieomal przypłaciłam to życiem, kiedy okazało się że mam alergię i dostałam wstrząsu. Najgorsze w tym wszystkim było to, że picie płynu Lugola okazało się spóźnione i całkowicie nieuzasadnione.

Teraz już tak bezkrytycznie nie podchodzą do rządowych nowinek. Przede wszystkim badania, dokładna analiza składu i ryzyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
0 / 6

@Buka1976 dowiedzione jest ze te działania były bezsensowne i niepotrzebne panikowali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
0 / 16

A co jeśli jest się o krok przed szczepionkami i przyjmuje lekarstwo, które jednocześnie zapobiega i zwalcza wszystkie odmiany covid 19?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
-5 / 37

@rokokokowa_kokota Póki co nic nie wskazuje na to, że mamy lekarstwo. Poza tym po co się leczyć, skoro można nie zachorować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar refael72
-3 / 21

@LowcaKomedii Mamy lekarstwo. Amantadyna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+15 / 27

@LowcaKomedii a wiesz że kontakt z patogenem nie oznacza jakiejkolwiek tragedii, jakieś 90 % ludzi nawet nie zauważy, że go miało bo będą bezobjawowi lub skąpo objawowi, wiec do leczenia zostanie około 10 % - jakie drastycznie zmniejszenie rynku, prawda ?
Lepiej kłuć wszystkich i to po parę razy - piniadz musi się zgadzać, a jak ktoś zapyta o sens kłucia wszystkich zamiast leczenia tylko tych którzy naprawdę zachorują, zaczyna się go wyzwać od foliarzy i antyszczepanów - psipadek ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+4 / 12

@LowcaKomedii wg tego tekstu, na 1500 chorych leczonych amantadyną 17 zmarło, ( czyli lekko ponad 1 % ) jaki jest odsetek wśród szczepionych ?
Dlaczego od razu zakłada się że to zło wcielone a nie prowadzi dalszych badań w tym kierunku - wszak to znany preparat, znamy jego działania uboczne i potrzebne są tylko badania w kierunku nowej choroby.
Czyżby dlatego ze preparat tani a dodatkowo patent ma nieodpowiednia firma ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+15 / 21

@LowcaKomedii a może po prostu leczyć chorych którzy mają ciężkie objawy, a nie robić łapanki przy pomocy testów a ze szpitali robić oblężone twierdze likwidując przy okazji większość opieki medycznej pod flagą tworzenia rezerw na epidemię ( a potem zdziwienie, że masa zgonów )
Jak we wszystkim - rozum i umiar a nie owczy pęd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+8 / 20

@LowcaKomedii a nie wpadło ci do kiepełe, że wolę, żeby o własnym zdrowiu i życiu decydował kazdy za siebie, a nie narzucać mu z góry jedyny słuszny tok myślenia ?
Aż tak trudne do ogarnięcia ?

ps. fajnie naginasz dane do statystyk ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
-2 / 12

@LowcaKomedii no właśnie o tym mówię, pacjenci mieli typowe objawy, a w testach wychodził negatyw, czyli co ? Grypa która praktycznie zniknęła w statystykach, nagle na potrzeby dyskredytowania doktorka uderzyła punktowo ze zdwojoną mocą, bo trzeba odpowiednio statystyki ustawić ?
Dalej twierdzisz, że to nie jest grubymi nićmi szyte ?
A tekst " czy ktoś cię zmusza do szczepienia pozostawię litościwe bez komentarza" ale powiedz to policjantowi wojskowemu, czy tym którym odmówiono specjalistycznej pomocy lekarskiej bez ukłucia ( wśród moich znajomych przynajmniej dwa takie przypadki ).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
-3 / 9

@LowcaKomedii zabawna jest ta twoja metoda manipulacji, wszystko co powiesz to prawda objawiona a argumenty innych ( szczególnie te które nie pasują do twojej narracji ) to konfabulacja i nieweryfikowalne anegdotki. Będę musiał poinformować np. osobistą teściową, że test randomem a jej problemy to wymysł dla poparcia tezy foliarzy, żołnierze też wymyślają a RPO się nudzi dlatego powiela te anegdoty.
https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/WG_do_MON_21.01.2021.pdf
A i z grypka też ci się udało w sezonie 19/20 było jej prawie 5 mln. https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2019-2020-liczba-zachorowan-na-grype-i-zgonow-982828
Rzeczywiście praktycznie rzadnej różnicy :D
No i sprawa wymyślania, że mam covida, te diagnozy postawił lekarz medycyny ( z dyplomem uczelni medycznej ) i na tej podstawie rozpoczął leczenie, ale oczywiście to nie pasuje do narracji więc trzeba przekręcić fakty albo ośmieszyć i zaczyna się nagonka na niewygodnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 4

@LowcaKomedii
Możesz podać jakiekolwiek badania dotyczące amantadyny?
Od samego początku na całym świecie pojawiały się informacje o kilku różnych istniejących już lekach które dawały pozytywne wyniki w leczeniu. Naukowcy i lekarze powinni się rzucić jak szczerbaty na suchary żeby to sprawdzić. W końcu gdyby się okazało że jest już lek, tani, sprawdzony dzięki wieloletniemu stosowaniu pod kątem skutków ubocznych, można by uratować tysiące ludzi. W Polsce było głośno o amantadynie - jakie badania podjęli wybitni rządowi eksperci? Ja przypominam sobie tylko wypowiedź jednego z nich który stwierdził że to jest lek przeznaczony do leczenia innych chorób i jego stosowanie do leczenia kowid to przestępstwo. Może i tak , ale przecież to był okres gdy szalała zbrodnicza zaraza nie znana wcześniej, więc żaden lek miał szansy by został wpisany na listę tych do leczenia cowida.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
-2 / 4

@LowcaKomedii
"foliarzyk, chyba ci się troszeczkę pomerdało. Nie pomyślałeś, że ciężar dowodu leży na tym, kto twierdzi, że jest ona skutecznym lekiem?
Także czekam cały czas na te dowody. Doczekam się, czy skończy się jak zawsze?"

Właśnie o to chodzi - kowidowy hunwejbinie - że nie ma badań które w rzetelny sposób oceniają czy adamantyna jest skuteczna w leczeniu cowid, czy może wręcz przeciwnie, czy też może nie ma wpływu na leczenie. Mimo to tacy jak ty ciągle twierdzą że nie. Ale szury nie są ważne. Gorzej że w Polsce nie prowadzi się poważnych badań i taką samą postawę prezentują "eksperci".
Jednocześnie ci sami eksperci nie mają żadnych problemów zupełnie odwrotnie odnosić się do preparatów nazywanych szczepionką, mimo że też nie przeprowadzili żadnych badań ba temat ich wpływu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
-2 / 4

@LowcaKomedii
Jak każdy hunwejbin szukasz wrogów i przypisujesz im to czego nie powiedzieli i nie napisali, po prostu żałosne.
Nigdzie nie napisałem że należy leczyć amantadyną, tylko że należy zbadać czy "hałas wokół niej jest uzasadniony"

A teraz o twoich zgrzytach i hurraoptymizmie dotyczącym szczepień
http://www.urpl.gov.pl/pl/informacja-prezesa-urz%C4%99du-z-dnia-21122020-r-w-sprawie-komunikatu-europejskiej-agencji-lek%C3%B3w-dot

Sam tekst jest krótki ale przytoczę końcówkę:

"Wpływ szczepień Comirnaty na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany. Na tym etapie badań nie wiadomo jeszcze, ile zaszczepionych osób może nadal być w stanie przenosić i rozprzestrzeniać wirusa. Obecnie nie ustalono, jak długo trwa ochrona zapewniona przez Comirnaty. Osoby zaszczepione w badaniu klinicznym będą obserwowane przez 2 lata, aby zebrać więcej informacji na temat czasu trwania ochrony"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 4

@LowcaKomedii
"Linkujesz mi PISMO Z 21.12.2020 r"
Starałem się znaleźć takie które będzie czasowo zbliżone do tego co ty zalinkowałeś wcześniej - a dałeś linka do info z... ojej... z września i listopada 2020.

"Cóż, na razie wszystko wypada jak najbardziej korzystnie dla szczepień."
Poczekamy, zobaczymy. Na jesień mamy zaplanowaną kolejną falę i zapewne na wiosnę przyszłego roku następną. Zbieranie danych wciąż trwa i będzie trwało przez co najmniej 2 lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
-1 / 3

@LowcaKomedii
Informacje firmy pfizer:

4.5 Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji.
Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.
Nie przeprowadzono badań dotyczących jednoczesnego podawania produktu leczniczego Comirnaty z innymi szczepionkami.

https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2021/20210713152604/anx_152604_pl.pdf

Jest tam więcej zastrzeżeń i dość asekuracyjnych stwierdzeń.
A ty dalej twierdź że badania są skończone i wszystko wiadomo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
0 / 2

@Bimbol nie ma sensu z nim pisać, czego byś nie powiedział on to przekręci i włoży w twoje usta, ciesząc się przy tym jak dziecko, że wypisujesz głupoty.
Nie ma sensu dyskutować z kimś kto ma problemy z podstawowymi formami stylistycznymi stosowany,i w Języku polskim - on ich po prostu nie rozumie i bierze wprost, albo pojmuje po swojemu.
- Zapytasz o długofalowe skutki stosowania preparatu a ten wyskoczy ze już 7 miesięcy się bada i podano miliardy dawek.
- Powiem, że coś dotyczy ludzi w moim otoczeniu ( znajomych ) a dokładnie mojej teściowej, a ten wyskakuje że wypisuje anegdoty o znajomych swojej teściowej i ze kręcę bo raz pisze o teściowej a raz o znajomych - LowcaKomedii nie wiem jak jest w twoim kraju, ale w Polsce teściowa to też krąg znajomych
- Napiszę o nagłym i "cudownym" spadku wykrywalności grypy z 4,8 mln na 1,78 mln ( i ani jednego zgonu ) a ten przyczepi się że napisałem "praktycznie zniknęła" - no qfa zniknęła - ani jednego zgonu z powodu grypy ! I zachorowalności na poziomie 37 % poprzedniego roku..
- i najlepsze: zarzut, dla lekarza - że zarabia

I długo by można jeszcze punktować, ale nie ma sensu, bo jak to powiedział George Bernard Shaw "Nigdy nie siłuj się ze świnią. Oboje będziecie brudni, a świnię to będzie cieszyć."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hermenegild
-5 / 39

Mnie bardziej drażni tłumaczenie pt. "nie będę brał udziału w eksperymencie medycznym". Będziesz brał, już koronawirus się o to postara. Od Ciebie zależy tylko, czy weźmiesz udział w eksperymencie "ciekawe, jak zadziała na mnie wirus bez szczepienia", czy "ciekawe, jak zadziała na mnie wirus po zaszczepieniu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+9 / 31

Tak na serio to wszyscy ludzie na swiecie prawdopodobnie juz mieli kontakt z covidem. Objawowo zachorowala mniejszosc. Z tej grupy, 90% chorowalo lekko, a umarlo mniej niz 3%. Teraz choruja osoby podatne na wszelkie choroby.

a ja sie boje bardziej nietestowanego leku niz covida.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-4 / 16

@rafik54321 jakieś dane na poparcie tych danych? jakieś źródło? ja też mogę napisać kilka liczb z doopy żbey dopasować do mojej tezy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
+5 / 17

@Hermenegild zapoznaj się dokładnie z terminem "eksperyment medyczny" to może wtedy jak zrozumiesz na czym to polega, jakie są procedury i obowiązki, to może wtedy przestaniesz to mylić z "infekcją" i może wtedy jeśli nie jesteś odporny na rzeczowe argumenty przestanie Cię to drażnić. Zdobywanie wiedzy i edukacja to potęga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 14

Rok temu byl artykul w ktorym wzieto 100 osob ze slaska ktore niby nie mialy covida. 60% osob przechorowalo covoda bezobjawowo. Rok temu! To dzis ma nie byc blisko 100%?

reszta to powszechne dane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 10

@jaroslaw1999 W połowie jesiennej fali w woj. zach.pomorskim przeciwciała miało ok 20%. Więc teraz powinno być dobrze powyżej 60% https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26589073,koronawirus-nawet-co-piaty-mieszkaniec-zachodniopomorskiego.html. Potem takie badania nie pojawiają się w mainstreamie.
Jakieś 2 miesiące temu minister zdrowia mówił, że w lipcu-sierpniu uzyskamy odporność zbiorową sumując zaszczepionych oraz tych którzy przeszli zakażenie. Pewno dostał za to stwierdzenie po łapkach bo później już o tym nie słyszałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 11:52

H Hermenegild
+2 / 12

@jatoania Wiem, jakie jest formalne znaczenie pojęcia "eksperyment medyczny", i wiem też, że - jak Ci słusznie wytknął @LowcaKomedii - szczepienie przeciw COVID eksperymentem nie jest, jedynie szczepionka jest warunkowo dopuszczona do obrotu. Po przeczytaniu Twojego komentarza wiem też, że masz kłopoty z zauważeniem ironii, ale co mi tam, wyjaśnię. Wspomniane przeze mnie "eksperymenty" dotyczyły nie badań formalnych, a raczej doświadczeń hobbystycznych, takich, które możesz przeprowadzić w warunkach domowych. Niestety, nie dasz rady przeprowadzić obu - musisz zdecydować się na co najwyżej jeden z nich. Ty decydujesz, który, wirus decyduje, kiedy. A coraz częściej słychać głosy, że wirusa się nie pozbędziemy w całości (częściowo właśnie dzięki tym, co uważają szczepionki za eksperyment, a sądzę, że Ty też się do tej grupy zaliczasz), więc każdy z nas prędzej czy później go złapie. Pytanie, czy będziemy na to przygotowani. Ja nie znam lepszego przygotowania niż szczepionka, a Ty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-2 / 12

@Hermenegild : Tylko że ja nie biorąc tej szprycy biorę pod uwagę istniejące statystyki. A statystyki mówią jasno: od 30-tki do 40-tki szanse zgonu to wciąż jakieś promile,a młodsi ani tyle. Z całym szacunkiem większe są szanse na trafienie 4-ki w lotto. Obstawiam zresztą że korona mogła już być w grudniu 2019, cośtam przechorowałem wtedy i strasznie mnie dusiło. Tymczasem szpryca to eksperymentalna terapia genowa zmieniająca DNA dopuszczona WARUNKOWO.Każdy "szczepiony" podpisuje oświadczenie,że nie wysunie roszczeń jak się coś stanie. I proszę nie pitol że nie. Gdyby to była prawdziwa szczepionka na poważną chorobę to nikt nie musiał by do niej przekonywać,a już z pewnością nikt ale to nikt w rządzie nie zorganizował by związanej ze szczepieniem loterii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-2 / 10

@LowcaKomedii : zaufaj politykom PiS i PiSowskiemu rzecznikowi praw pacjenta.
"utożsamianie warunkowego dopuszczenia do obrotu produktu leczniczego z eksperymentem medycznym jest całkowicie bezpodstawne" - czyli rzecznik przyznał,że dopuszczone WARUNKOWO.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-UE/warunkowe-dopuszczenie-do-obrotu-produktow-leczniczych-stosowanych-u-ludzi-67597026

"1) Zanim produkt leczniczy stosowany u ludzi zostanie dopuszczony do obrotu w jednym lub kilku państwach członkowskich, musi on zazwyczaj przejść obszerne badania w celu zapewnienia, że jest BEZPIECZNY,WYSOKIEJ JAKOŚCI I SKUTECZNY w stosowaniu u docelowej populacji. Zasady i procedury uzyskiwania pozwoleń na dopuszczenie do obrotu ustanawia dyrektywa 2001/83/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 6 listopada 2001 r. w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi(2) i rozporządzenie (WE) nr 726/2004.
(2) Jednakże w przypadku niektórych kategorii produktów leczniczych, aby spełnić niezaspokojone potrzeby lecznicze pacjentów oraz na rzecz zdrowia publicznego, może okazać się niezbędne przyznanie pozwoleń na dopuszczenie do obrotu na podstawie MNIEJ KOMPLETNYCH DANYCH niż ma to miejsce zazwyczaj i przy zachowaniu szczególnych zobowiązań; takie pozwolenie jest dalej zwane "warunkowym pozwoleniem na dopuszczenie do obrotu". "

"warunkowe dopuszczenie do obrotu jest stosowanym od lat mechanizmem prawa unijnego, który pozwala na rejestrację produktów leczniczych, gdy dostępne dane wynikające z badań klinicznych są MNIEJ WYCZERPUJĄCE NIŻ WYMAGANE PRZY STANDARDOWEJ PROCEDURZE DOPUSZCZENIA, ale wskazują na wyższość korzyści z jego stosowania od potencjalnego ryzyka"

Wyższość korzyści wg. opinii urzędnika.

" Być może błędne łączenie obu kwestii wiąże się z tym, że już po zarejestrowaniu szczepionek przeciwko COVID-19 firmy farmaceutyczne kontynuują badanie kliniczne III fazy, w których bada się, jak długo utrzymuje się poziom przeciwciał zapewniający skuteczność (immunogenność) szczepionek oraz KONTYNUUJE BADANIA W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA ICH STOSOWANIA. To jednak ma również miejsce także w odniesieniu do standardowego dopuszczenia leku na rynek (tzw. badania IV fazy)"

Żeby było dokładniej:
"Faza III

Najbardziej obiecujące szczepionki kandydackie przechodzą do fazy III, zaprojektowanej z udziałem 10 000 lub więcej ochotników. Badania fazy III, które mogą trwać DO 4 LAT, są zaprojektowane w celu zapewnienia WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI DANYCH NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I SKUTECZNOŚCI by uzyskać akceptację organów rejestrujących i nadzorczych. Ze względów etycznych w USA wprowadzono ustawowo (Bioshield Act) zasadę badania skuteczności szczepień na modelach zwierzęcych, bo trudno byłoby sobie wyobrazić badanie skuteczności szczepień przeciwko śmiertelnym chorobom jak wścieklizna czy gorączka krwotoczna Ebola z nieszczepioną grupą kontrolną."

Źródło: https://www.badaniaklinicznewpolsce.pl/o-badaniach-klinicznych/nowe-horyzonty-farmakoterapii/podstawy-badan-klinicznych-szczepionek/

W przypadku fazy 2 czy IIb badaniu podlega zwykle mniej niż kilka tysięcy osób.

De facto jest to więc EKSPERYMENT MEDYCZNY trochę inaczej nazwany prawnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 14:35

H Hermenegild
+5 / 9

@chiuso Pitolicie, Hipolicie. Ktokolwiek Ci wcisnął, że szczepionki zmieniają DNA, nakop mu i wyrzuć ze znajomych. NIE DA SIĘ ZMIENIĆ CZYJEGOŚ DNA. Nie da się i tyle. Masz kopie swojego DNA w każdej swojej komórce (z drobnymi wyjątkami typu czerwonych krwinek), w każdej komórce takich zmian - w dodatku identycznych - trzeba byłoby dokonać. Nie ma takiej możliwości.

Abstrahuję już nawet od tego, że na DNA komórki przeprowadzają tylko dwie operacje, odczyt do RNA (bo DNA nie da się bezpośrednio wykorzystać do produkcji białek) oraz duplikację DNA przy podziale komórki. DNA żywego organizmu nie zmienia się, w momencie śmierci masz takie samo DNA jak po poczęciu. DNA dzieli się przy tworzeniu komórek płciowych i łączy po zapłodnieniu, czasem przy okazji dochodzi do jakichś mutacji i rekombinacji, i tyle.

Szczepionki zawierają fragmenty RNA (zauważ - RNA, nie DNA) wirusa. Tak, to prawda. Ale to RNA wykorzystywane jest tylko w celu produkcji białek wirusa, na których białe krwinki mogą testować działanie przeciwciał, nie jest nigdzie wbudowywane do Twojego DNA. Komórki nawet nie mają enzymów, które by na coś takiego pozwalały.

A do "poważnych" szczepionek na "poważne" choroby - typu choćby odra czy ospa wietrzna - wciąż trzeba niektórych przekonywać, więc to akurat żaden argument. Antyszczepionkowcy przed COVIDem także istnieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 15:27

C konto usunięte
0 / 4

@Hermenegild : "NIE DA SIĘ ZMIENIĆ CZYJEGOŚ DNA. Nie da się i tyle. Masz kopie swojego DNA w każdej swojej komórce (z drobnymi wyjątkami typu czerwonych krwinek), w każdej komórce takich zmian - w dodatku identycznych - trzeba byłoby dokonać. Nie ma takiej możliwości"

https://en.wikipedia.org/wiki/Gene_therapy
https://medicine.missouri.edu/centers-institutes-labs/health-ethics/faq/gene-therapy
https://www.geneticsandsociety.org/internal-content/what-human-gene-editing
https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/gene-therapy/about/pac-20384619

"Ale to RNA wykorzystywane jest tylko w celu produkcji białek wirusa, na których białe krwinki mogą testować działanie przeciwciał, nie jest nigdzie wbudowywane do Twojego DNA."

Nawet przy naturalnym zakażeniu się to zdarza:
https://www.pnas.org/content/118/21/e2105968118
No i doucz się.Nieuku:
https://www.nytimes.com/2017/10/04/science/ancient-viruses-dna-genome.html
https://www.britannica.com/science/reverse-transcriptase

https://www.lifesitenews.com/opinion/could-mrna-vaccines-permanently-alter-dna-recent-science-suggests-they-might

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 18:27

C konto usunięte
+1 / 3

@Hermenegild : Formalne to może sobie być. Tylko że jak prawnie nazwiesz zabójstwo lub kradzież inaczej to nie przestaną być ono zabójstwem lub kradzieżą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hermenegild
+4 / 6

@chiuso Ok, po kolei:

1. Terapia genowa nie dotyczy każdej komórki Twojego ciała, a jedynie wybranych (chorych) tkanek. Twoje - w sensie całości organizmu - DNA pozostaje niezmienione. Zmiana całości Twojego genomu możliwa jest jedynie na etapie zygoty.

2. Hau, hau, odszczekuję - może zdarzać się to przy niektórych wirusach. Koronawirus do nich nie należy, ale cóż... Poza tym, to też dotyczy tylko konkretnej grupy komórek.

3. NYTimes jest tylko dla subskrybentów, więc nie mogę się do niego odnieść. Zgadzam się, że genom ludzki może zawierać fragmenty retrowirusów, jeśli zaatakowały one komórki rozrodcze.

4. LifeSiteNews to stronka czysto foliarska, przynajmniej w odniesieniu do COVIDa. Bycie nazwanym nieukiem przez kogoś, kto uważa ich za poważne źródło wiedzy, to prawie jak nobilitacja. Dziękuję!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 18:51

C konto usunięte
-3 / 9

@LowcaKomedii : "nie jest eksperymentem medycznym w żadnym wypadku" - bo ty tak twierdzisz albo bo zrobiono nową definicję prawną ? No taaaak.

>Wyobraźmy sobie, że wybucha epidemia wirusa, który ma śmiertelność podobną do dżumy

Przypominam jednak,że to NIE JEST dżuma,choć koronawirusa na coś takiego wykreowano medialnie wożąc np. trumny z nachodźcami z lampedusy.

"Nie sądzisz, że wykorzystanie takich zasobów finansowych i ludzkich mogło troszeczkę przyspieszyć ten proces?" - proces wdrożenia - może.Proces testowania - nie. Zwyczajnie testowania NIE DA się przyspieszyć. Oczywiście olać testy bo kasa. A potem zj.b@ne oprogramowanie,zj.b@ny produkt,zj.b@na szczepionka.Przecież konsument zapłaci...

"Przypomnijmy również, że WIĘKSZOŚĆ szczepionek na covid jest opracowana w oparciu o STARĄ i SPRAWDZONĄ technologię, nie na mRNA."

No nie powiedziałbym,żeby technologia DNA oparta o adenowirusy była starą i sprawdzoną i że w jej przypadku transkryptaza już nie namiesza.Ale skoro tak ci zależy na bronieniu przekazu propagandy to chyba nie ma sensu,żebym wchodził z tobą w dalsze dyskusje.

PS: Pomylę się, jeśli założę, że masz ich kilka lub/oraz wcześniejsze są zbanowane?

Nie mam kilku choć mógłbym - za dużo z tym było by zabawy. A kasować kasuję sam okresowo i profilaktycznie. I coś podejrzewam,że to konto też trzeba będzie,bo skoro nadziałem się na obrońcę "jedynie słusznej" narracji to lepiej zwinąć manatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 18:59

C konto usunięte
-1 / 5

@Hermenegild : "Terapia genowa nie dotyczy każdej komórki Twojego ciała, a jedynie wybranych (chorych) tkanek. Twoje - w sensie całości organizmu - DNA pozostaje niezmienione. Zmiana całości Twojego genomu możliwa jest jedynie na etapie zygoty." - ponieważ ? Ponieważ genetykom "na produkcji" tak się wydaje...

No ale tobie się przed chwilą wydawało,że "DNA nie można zmienić". I żadne "odszczekiwanie" nie zmienia faktu,że jednak wyszedłeś/wyszłaś na taką osobę jaką właśnie jesteś.Niedoinformowaną,pyszną i ignorancką.

>LifeSiteNews to stronka czysto foliarska, przynajmniej w odniesieniu do COVIDa

Oczywiście. Przecież tak mówią "fact-checkerzy". Tylko zaraz zaraz... kto im właściwie płaci ? Czy czasem nie ludzie w których najlepszym interesie jest właśnie podtrzymywanie tej narracji jaka jest ? Oj chyba tak, ciekawe co to znaczy... XD :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hermenegild
+3 / 5

@chiuso Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/LifeSiteNews - lepszych fact-checkerów chyba nie znajdziesz.
A co do wychodzenia na jakąś tam osobę, to mam wrażenie, że raczej pokazałem, że da się mnie faktami przekonać. Ty zdecydowanie faktom zaprzeczasz, a Twoje inwektywy pokazują więcej o Tobie niż o mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 19:09

J jatoania
-4 / 10

@LowcaKomedii Artykuły do których linkujesz całą swoją linię obrony opierają na tym, iż warunkowe dopuszczenie do obrotu tych preparatów to mechanizm prawa unijnego a pan Bartłomiej Chmielowiec (wybrany na rzecznika praw pacjenta za kadencji PiS) jest tylko jednym z wielu radców prawnych w Polsce którego zdania nie popierają inni radcy. Tu masz wywiad z innym radcą prawnym, panią Anną Kubala która mówi jak to wygląda z jej wieloletniego doświadczenia. Polecam szczególnie od 23:42
https://www.youtube.com/watch?v=HeNUMd2Wn4c&t=1422s
Aby jednak tego było mało tu: https://doctors4covidethics.medium.com/rebuttal-letter-to-european-medicines-agency-from-doctors-for-covid-ethics-april-1-2021-7d867f0121e
masz list otwarty zrzeszenia kilkuset lekarzy i naukowców z całego Świata do Europejskiej Agencji Leków EMA, gdzie domagają się natychmiastowego wycofania warunkowego dopuszczenia w Unii Europejskiej preparatów genetycznych używanych jako szczepionki. Domagają się zaprzestania eksperymentu na ludziach powołując się na Kodeks Norymberski.
Tu masz fragment:
„The Nuremberg Code prohibits human experimentation of the very kind being endorsed and defended by the EMA. Even under the terms of their own original FDA authorization, COVID-19 vaccines are deemed “investigational” and their recipients “human subjects”, who are, by definition, entitled to informed consent. https://www.fda.gov/regulatory-information/search-fda-guidance-documents/emergency-use-investigational-drug-or-biologic#:~:text=Emergency%20use%20is%20defined%20as,21%20CFR%2056.102(d)%5D.”
Dużo tych foliarzy mówiących otwarcie o eksperymencie na ludziach jak na tak dobrze wykształconych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów nie uważasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-2 / 10

@Hermenegild postarajmy trzymać się tematu, czyli demota, gdzie autora wkurza, że na siłę próbuje się udowodnić czy szczepienie jest lepsze czy jego brak. Ciebie natomiast wkurza argument „nie będę brał udziału w eksperymencie medycznym” gdzie niestety w swojej ironii postawiłeś znak równości między eksperymentem medycznym a infekcją. Ironię wyczułam od razu, ale taki skrót myślowy jest najzwyczajniej błędny. Mylisz się także twierdząc, że „Niestety, nie dasz rady przeprowadzić obu - musisz zdecydować się na co najwyżej jeden z nich. Ty decydujesz, który, wirus decyduje, kiedy.” - Mogę nie być zaszczepiona, zachorować, wyzdrowieć, zaszczepić się i zachorować ponownie i wtedy będę w stanie odpowiedzieć na oba pytania, a nie tylko jedno. Natomiast w kwestii eksperymentu medycznego którym tzw „szczepienia na COVID-19” są (i @LowcaKomedii dostał swoją odpowiedź dlaczego), pierwszą dawkę można dostać tylko raz w życiu.
„Ja nie znam lepszego przygotowania niż szczepionka, a Ty?”
Bardzo cenię sobie szczepionki bo dzięki nim pozbyliśmy się wielu bardzo groźnych chorób na drodze naszej egzystencji i wiele razy dałam się „dziabnąć” bez żadnego oporu. Niemniej w kwestii SarsCov2 jest zupełnie inaczej. Po pierwsze jest to wirus stworzony w laboratorium co w świetle dostępnych dziś dowodów można stwierdzić z 99% pewnością. Anthony Fauci dwoi się i troi aby zatuszować ślady, ale wyciekło już tyle, że opowiastkę z nietoperzem można wsadzić między bajki. Po drugie w wypowiedziach polityków wyraźnie widać, że nie chodzi o nasze zdrowie tylko o to by nas wyszczepić, a obecnie po Francji widać, że chodzi tylko o to by mieć paszport covidowy. Paszport o którym gdy ktoś wspomniał na początku tej pandemii był uważany za foliarza. Po trzecie od samego początku owe „szczepionki” forsuje się jako jedyne cudowne wyjście z tej sytuacji, a w Polsce nie ma ŻADNEJ poważnej debaty publicznej ze zwolennikami i przeciwnikami tego rozwiązania (a jest wielu lekarzy i naukowców po obu stronach). Każdy kto ma odmienne zdanie niż głos partii jest po prostu ignorowany, a badania nad lekiem nie dostają finansowania. Po czwarte iluzja wyboru z jednoczesnym przymusem pośrednim i jawnym dzieleniem społeczeństwa na ludzi i podludzi na wzór tego co działo się w Niemczech na początku XXw. sprawia, że jestem nie przekonana, a o prawdziwych szczepionkach porozmawiamy dopiero wtedy kiedy zakończy się 4 faza badań klinicznych nad tym co dziś wstrzykuje się ludziom, czyli w okolicach 2024 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 9

@LowcaKomedii „popierają :) Za to zdania Anny Kubaly nie popierają.” Jakiś konkrety w tej sprawie czy to tylko fantazje?
„Można ją w zasadzie porównać Teteli ze stopnop…” Typowy argument gdy ktoś nie ma argumentów. A te wszystkie wyniki wyszukiwania potwierdzają tylko słuszność tego, że pani Kuba ma rację i nie działa emocjonalnie tylko mówi jak jest - to nie jej wina, że działacze PiS są takimi partaczami.
„w każdym koszu znajdą się jakieś zgniłe jabłka. U nas również masz takie listy otwarte także…” - no grubo. Pierwsza zasada foliarzy - totalna ignorancja dla lat doświadczenia setek ludzi, którzy poświęcili się nauce. Nie będziemy nawet czytać jakiś głupich listów otwartych bo przecież ich słowa i teorie mają takie samo znacznie jak naukowych ignorantów więc można ich nazwać zgnitymi jabłkami bo… tak i już.
„kodeks ten dotyczy DOŚWIADCZEŃ NA LUDZIACH, także powoływanie się na niego nie świadczy zbyt dobrze o tych naukowcach.” Druga zasada foliarzy - naukowcy są źli i się nie znajo.
„niestety dużo, ale zdecydowana większość jest normalna. Foliarze są w zdecydowanej mniejszości :)” - tu się właśnie kłania brak poważnej debaty publicznej, bo prawda broni się sama i tego foliarze boją się najbardziej.
„widzę, że dysponujesz jakąś alternatywną definicją szczepionki i te się w nią nie wpisują, chociaż w normalnym świecie jak najbardziej. Możesz się nią podzielić?” Cenię szczepionki i nie wyobrażam sobie radzenia w trudnych przypadkach bez nich. Umiem po prostu rozróżnić preparat kandydujący do miana szczepionki od szczepionki. Ciekawe co tacy foliarze zrobią gdy któryś preparat nie przejdzie 3 lub 4 fazy? No ale tym foliarze się nie martwią, bo oni wiedzą już dziś, że te preparaty przejdą te fazy, nie potrzebujecie przecież robić badań bo wiecie lepiej bez tego, czyż nie tak?
„tiaaa” - no tiaaa :)
„a to jedno wyklucza drugie?” - lubię kiedy poprzez takie pytania przyznajcie się, że nie macie pojęcia o czym mówicie. Jeśli zależy komuś na czyimś zdrowiu to robi wszystko by o te zdrowie zadbać, słucha wszystkich lekarzy i naukowców, a nie tylko tych którzy wypowiadają się po linii partii oraz otacza się specjalistami i ekspertami którzy mają taki sam cel. Foliarzom nie przeszkadza fakt, że w całym ministerstwie zdrowia jest tylko jeden lekarz (pan Kraska) oraz to, że jak przyszedł czas wyborów to w alertach RCB nawoływano do udziału bo wirus jest w odwrocie i nie ma się czego bać. Wszystko oczywiście dla naszego zdrowia. Brawo Ty.
„zapomniałaś o jednym, malutki szczególe […]” A ja pamiętam, że bulwersujący był sam fakt powstania takiego dokumentu i ludzi którzy zapewniali, że nic nigdy takiego w żadnej formie nie powstanie więc proszę nie mydlić oczu foliarskimi teoriami, bo szczegóły o których piszesz nie mają żadnego znaczenia.
„a jakie argumenty mają przeciwnicy? Właśnie.” Nie dopuszczajmy do dialogu nikogo kto ma odmienne zdanie. Ignorujmy listy otwarte ludzi który nauce poświęci całe swoje życie. Wytykajmy brak argumentów. Właśnie - typowa logika foliarza.
„Wyskoczą nagle z chipami w szczepionkach czy Bill Gates-depopulacja?” O ho, jak nie jesteś z nami to przeciwko nam. Obrzucimy cię fekaliami to na pewno się coś przyczepi. Musisz się bardziej postarać.
„ale odpłynęłaś... nie wiem co trzeba mieć w głowie, aby wyskoczyć z takim porównaniem, ewentualnie czego trzeba nie mieć.” Może i odpłynęłam i bardzo nie chcę mieć tu racji. Patrząc jednak jak bardzo udało się podzielić ludzi i z jaką agresją są w stanie na siebie reagować tylko dlatego, że mają odmienne zdanie takie porównania same cisną się na usta. Po to właśnie potrzebna jest właśnie rzetelna debata publiczna. Ja jestem w stanie pogodzić się z tym, że nie mam racji w sytuacji kiedy ktoś obroni się rzeczowymi dowodami. A Ty?
„Że tak nieśmiało zapytam - jakbyś chciała ukończyć fazę, która następuje po wprowadzeniu leku do obrotu, nie wprowadzając leku do obrotu? Na moje, to się trochę ze sobą gryzie…” Nikt nie mówi o nie wprowadzaniu do obrotu tylko o tym czy preparat uw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii „na razie ciągle czekam na tych, którzy nie popierają zdania Bartłomieja Chmielowca” - ok czyli fantazjujesz tylko o tym co byś chciał. W kwestii Michała Modro to tak - to tylko kolejny radca prawny i zanim cokolwiek zaczniesz znów fantazjować pamiętaj, że w Polsce tak naprawdę nie ma większego znaczenia co mówi pan Bartłomiej, pan Michał czy pani Anna. Ważne jest to co zasądzi sąd. I tu widać jasno, że to właśnie radcy prawni pokroju pani Anny mają rację gdyż wprowadzone zakazy i nakazy zostały wprowadzone niechlujnie z rażącym pogwałceniem innych ustaw (z Konstytucją włącznie) i ludzie którzy nie dali się zastraszyć i poszli do sądu sprawy wygrywają MASOWO. Świadczy to tylko o tym jakich partaczy mamy na stanowisku ekspertów. Partaczy których foliarze mają za Bogów.

„Tetela tak samo – obrał sobie za cel nieuków i ciągle uparcie obraca się w tym środowisku” - tak jak pisałam wcześniej foliarzom nie przeszkadza, że w całym ministerstwie zdrowia jest tylko jeden lekarz więc masz rację, że za cel obrano sobie nieuków i wciska się im jedyne słuszne rozwiązanie zgodne z linią parii. Daj znać tak przy okazji ile ci płacą od posta za szerzenie tej propagandy sukcesu?

„dokładnie tak, dlatego teraz bierzesz kilka przykładów na krzyż i odrzucasz na bok zdanie kilkudziesięciu tysięcy innych naukowców” - nie tak działa konsensus naukowy ale co taki foliarz może o tym wiedzieć. Nie odrzucam na bok zdania tych którzy popierają szczepionki, jednak dostrzegam, że temat wymaga solidnej debaty publicznej, której oczywiście widać tacy foliarze boją się jak ognia. Nie można zakneblować ust jednej ze stron i udawać, że nie istnieje, bo nie tak działa postęp. W 1848 Ignaz Semmelweis zalecił mycie rąk lekarzom po tym jak dokonywali sekcji zwłok a następnie przeprowadzali badania kobiet w ciąży. Był w swoim zdaniu niemalże osamotniony, ale jak łatwo się domyślić miał rację. Gdyby wtedy takie szury ja ty krzyczące, że większość ma inne zdanie i że jest zgniłym jabłkiem dopieły swego, wiele istnień ludzkich przepłaciłoby to życiem.

„oczywiście, że można ich nazwać gdy wygadują rzeczy niezgodne z nauką lub podpierają się totalnie niepoważnymi badaniami” napisać tu, że bredzisz to nic nie napisać. Jak typowy foliarz oczywiście wiesz lepiej co jest zgodne i niezgodne z nauką niż setka naukowców razem wziętych, którzy wspólnymi siłami opracowali list otwarty (którego pewnie nawet nie przeczytałeś) i którzy tej dziedzinie poświęci całe życie. Po raz kolejny brawo Ty!

„Napisałem ci przecież dlaczego ten Kodeks nie ma zastosowania.” - napisałeś: "kodeks ten dotyczy DOŚWIADCZEŃ NA LUDZIACH”, więc skoro zachodzi uzasadniona obawa, że właśnie takie doświadczenie jest przeprowadzane tylko dzięki warunkowemu dopuszczeniu tych preparatów do obrotu to kodeks ów ma jak najbardziej zastosowanie.

„Zięba, czyli ekspert z twojego podwórka” Przyznaj się, że wspominasz o tym osobniku tylko po to by zapewnić mu rozgłos. Twoje kolejne źródło utrzymania?

„To jednak można ignorować, gdy mówią nie to, co chcesz usłyszeć?” Skoro piszę o konieczności debaty publicznej to nie po to by kogokolwiek ignorować. Przypisujesz mi tu teraz własne cechy, które już wytykałam wielokrotnie (głównie ignorancja i wiara w jedynie tylko słuszną linię partii). Celowo trollujesz czy to normlane foliarskie odruchy?

„miliardy (do tej pory podano ponad 3,5 miliarda dawek) przypadków wskazują na to, że przejdą jak najbardziej i to z rewelacyjnym wynikiem. Osobiście sądzę, że okażą się najbezpieczniejszymi szczepionkami, i jednymi z najbardziej skutecznych.” - cieszę się, że przyznajesz iż swoje opinie opierasz o wiarę jak typowy szur i foliarz. Dla mnie liczą się wyniki, które dla przypomnienia zobaczymy dopiero w okolicach 2024 roku. 4 faza badań klinicznych głównie koncentruje się na potwierdzeniu bezpieczeństwa i jak pokazują statystyki tylko 1 na 5 badanych leków przechodzi pomyślnie wszystkie fazy.
http://laboratoria.net/artykul/18271.html

„Wszystkie wyniki uzyskane do tej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii „Wszystkie wyniki uzyskane do tej pory na to wskazują.” Coraz więcej wyników potwierdza zupełnie co innego szczególnie w świetle nowych mutacji. Skuteczność na poziomie 59,8% po drugiej dawce to znacznie mniej niż 95% które przekazano w dokumentach dzięki którym wydano warunkowe dopuszczenie tych preparatów:
https://szczepienia.pzh.gov.pl/jaka-jest-skutecznosc-szczepionek-przeciw-covid-19-wobec-wariantu-delta-wirusa-sars-cov-2/
Wiem, że to inny wariant, ale już wtedy foliarze z taką samą wiarą wiedzieli, że szczepionka będzie równie skuteczna na warianty które wtedy nie istniały.

„Ciekawi mnie natomiast co się stanie, gdy foliarze po raz kolejny okażą się być w błędzie” Nic się nie stanie - wasza wiara jest bardzo silna.

„i te badania są oczywiście robione, ale foliarze robią wszystko, by je tylko wyprzeć ze swoich ciasnych umysłów” troszkę nie zrozumiałeś o co chodzi - istotniejsze od prowadzona badań są ich wyniki. Wyniki które foliarzy tobie podobnych nie interesują bo wy już wiecie dziś jakie one będą i na bazie własnej wiary w przyszłość oceniacie to co dzieje się dziś. Taka ciekawostka: 21.12.2020 nasz urząd wydał decyzję o warunkowym dopuszczeniu preparatów firmy Pfizer zapewniając, że przeprowadzono dodatkowe badania w naszych laboratoriach przez naszych naukowców na losowych próbach. Problem tylko w tym, że ową decyzję różni zaledwie 1 godzina od tego jak podobna decyzja została wydana przez EMA. Nic nie przetestowano, bo nie było fizycznej możliwości zrobić to w 1 godzinę. Nie ma ŻADNYCH wyników badań po polskiej stronie potwierdzających dane producenta mimo, iż otrzymaliśmy informacje, że takie badania były robione przed wprowadzeniem preparatów na polski rynek.

„ja lubię, jak gubicie się już na poziomie logicznym. Wypisujesz idiotyczne stwierdzenia, że to nie chodzi o zdrowie, ale o wyszczepienie ludzi. Zapominasz tylko o małym szczególiku, że w tym wyszczepieniu może właśnie chodzić o zdrowie ludzi. Nie rób proszę kurtyzany z logiki.” Dałam dobitny przykład w jaki sposób partia dbała o nasze zdrowie kiedy przyszło do wyborów, a szczepionki były forsowane od samego początku pandemii i nikogo z rządzących nie interesowało i nie interesuje coś takiego jak lek. W walce o zdrowie i życie działania toczą się na każdym możliwym froncie. W „walce” z covid front jest tylko jeden - drogie szczepionki. Trzeba być totalnie odpornym na fakty, aby nie widzieć różnicy. No ale rozmawiam z foliarzem więc nie powinno mnie to dziwić.

„wypisujący mądrości, że szczepionki powodują autyzm, są w nich chipy” Z tego co pamiętam pisałam, że bardzo cenię sobie szczepionki i że wielokrotnie dałam się już zaszczepić. Widzę, że już otwarcie zaczynasz stosować 3 zasadę foliarzy, czyli: kłam, oczerniaj, rzucaj fekaliami! Już pisałam, że musisz się bardziej postać.

„aż się zaplułem… Mają NAJWIĘKSZE znaczenie i są niezbitym dowodem na to jak bardzo się wam poszurało. I, co za niespodzianka, oczywiście byliście w błędzie.” - nie, nie mają żadnego znaczenia i są tylko zwykłym bełkotem, gdyż w praktyce dla większości ludzi tylko szczepienie będzie się przekładać na posiadanie owego paszportu i kłamstwem jest to co piszesz, że „Nie ma żadnego wpływu na przemieszczanie się” gdyż już planowane są drakońskie ograniczenia w przemieszczeniu się nawet własnym samochodem. O braku korzystania z metra, autobusu czy tramwaju nie wspominając. Na razie masz to we Francji, a tu projekt ustawy:
https://www.scribd.com/document/515905665/Avant-projet-de-loi-sur-l-obligation-vaccinale-et-le-passe-sanitaire-generalise#fullscreen&from_embed
Osoby zdrowe (nie zaszczepione) będą musiały wykonywać testy praktycznie na każdym kroku co 2-3 dni. Za każdy test oczywiście trzeba będzie płacić przez co logicznym jest, że nie wytrzyma tego budżet przeciętnego obywatela i jedyna opcja to zaszczepić się albo nie wychodzić z domu (albo celowo zachorować). Przechorowanie jednak także będzie wymagało testów na przeciwciała które niestety nie utrzymują się wiecznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii Przechorowanie jednak także będzie wymagało testów na przeciwciała które niestety nie utrzymują się wiecznie, więc nawet ozdrowieńcy staną w końcu przed koniecznością ciągłego testowania się na obecność wirusa na własny koszt, albo szczepienie. Potwierdza to także po raz kolejny, że nie chodzi o zdrowie tylko o wyszczepienie jak największej liczby osób. Potwierdza to po raz kolejny jakim szurem jesteś.

„odpłynęłaś i historia pokaże, że się mylisz. Foliarze mylą się w zasadzie we 99,9%, także…” - w zasadzie od tego co działo się w Niemczech różni nas to, że wtedy osoby wykluczone społecznie nosiły żółte opaski, a dziś osoby wykluczone społecznie nie będą miały QR kodu. Pocieszające jednak faktycznie jest to, że foliarze twojego pokroju prędzej czy później odejdą w niebyt.

„ja zawsze byłem niezbyt miły dla foliarzy […] Po prostu, nie lubię nieuków” - a dla mnie człowiek i życie ludzkie mają wartość najwyższą i nie wnikam czy nieuk, czy geniusz. To zdecydowanie nas różni - widać, że w imię swojej wiary i dla dobra partii jesteś gotów na wielkie poświęcenia. Pożyteczny szur.

„nie, ty to wyprzesz” - widzę, że po raz kolejny nie potrafisz odpowiedzieć na prosto zadanie pytanie, co dla mnie jest jednoznaczne z kim mam do czynienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
-2 / 2

@Hermenegild Koronawirusy są z nami od kilku tysięcy lat. Zdecydowana większość ludzi sobie z nimi dobrze radzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hermenegild
+2 / 2

@LowcaKomedii Zgadzam się ze wszystkim, co piszesz, ale przede wszystkim podziwiam upór. Obawiam się tylko, że to orka na ugorze, i nic nie osiągniesz. Odpuściłem już sobie dyskusję z betonem - zbyt odporny na wiedzę i zbyt trudny do zarąbania. Zaszczepi się, to super, nie - to będzie miał problem.

Grecy mają fajne podejście do tematu szczepień. Powiedzieli jasno i wyraźnie, że kolejnych lockdownów nie będzie. Lockdown jest tylko po to, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a szczepionka zrobi to o niebo skuteczniej. A więc nawet jak przyjdzie czwarta fala, to nie będzie zatrzymywania gospodarki ani nic podobnego. Zachorujesz, to trafisz tak, jak wszyscy, na zwolnienie, może do szpitala, może nawet pod respirator. Nie ma wolnych respiratorów? A to peszek... a powiedz, czemu się nie zaszczepiłeś? Na 99% nie potrzebowałbyś go teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii Niezłą widzę masz fuchę i zapewne dobrze płatną aby wylewać tyle szamba na serwisach społecznościowych. Ale co to? Ojej wygląda na to, że całkowicie poplątałeś się w swoich zeznaniach:
„ale te sprawy dotyczą noszenia maseczek a nie tego, że te szczepienia to eksperyment medyczny” - Dostałeś odpowiedź na swoją wcześniejszą próbę oczernienia pani Anny, bo kto jak nie ty napisał napisał te wszystkie farmazony?:
„a teraz spójrzmy na działalność pani Anny i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie- czy jest to osoba obiektywna, czy może zajmująca skrajne stanowisko i podchodząca do całej sprawy emocjonalnie. Małe spisanie jej nazwiska w google i mamy: […]maseczki (kagańce), mandaty, obostrzenia itp. […] Anna Kubala odpowiada na pytania odnośnie maseczek i policji […] UWAGA!!! Mamy pierwszy wyrok za brak maseczki po zmianie ustawy. Nakaz jest "nielegalny" !!!!!”
Bardzo nerwowo musiałeś wpisywać w Google jej nazwisko i wkleiłeś byle co, byle było, bo przecież w środowisku szurów takie metody działają. A tu proszę, trafiłeś na kogoś komu się chce czytać ten twój bełkot foliarza.
21:0 Sanepid przegrywa wszystkie rozprawy: https://biznes.radiozet.pl/News/Sanepid-przegrywa-w-sadzie-do-zera-Wszystkie-kary-uchylone
Sądy masowo odrzucają mandaty: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/mandaty-sanepidu-i-policji-masowo-odrzucane-przez-sady-rozporzadzenie-niezgodne-z/r5p32ym
Kary sanepidu nieważne: https://www.money.pl/gospodarka/kary-sanepidu-niewazne-sady-masowo-je-odrzucaja-6624782468443072a.html
Jest tego cała masa, tak więc niestety ten pisowski aparatczyk w postaci Bartłomieja Chmielowca może pani Annie co najwyżej ksero robić.
Co jednak robi nasz foliarz? Rżnie głupa i pisze "i z jakiegoś zrozumiałego tylko dla foliarza powodu łączysz zupełnie niezwiązane ze sobą sprawy”. Sam na siebie dajesz argumenty, wystarczy tylko cię cytować. Szkoda, bo naprawdę spodziewałam się więcej, a tu praktycznie sam zaorałeś sobie i swojego pseudo eksperta. Podsumowując kwestie prawne - wg specjalistów mamy do czynienia z eksperymentem medycznym i tylko dzięki furtce w postaci warunkowego dopuszczenia szury i foliarze kwiczą z zachwytu.

„nie chcę szurianny wyprowadzać z tego urojonego światka, ale spróbuję do ciebie dotrzeć […] Więc, uwaga – minister zdrowia ma DORADCÓW.” - Ha ha ha ha ahahaha ha ha ha ha. I to ma być argument na to, że rządzą nami papudraki szukający poklasku wśród tumanów i ignorantów naukowych? To ma być argument na to, że rządzą nami ludzie przez których szacuje się, że liczba Polaków zmalała o ponad 150 tyś przez ostatnie 1,5 roku? Bo „mają doradców”? Wiesz ja wiedziałam, że jesteś foliarzem, ale nie sądziłam, że aż takim. Jeden z waszych przez przypadek się wygadał w jaki sposób dobierani są ci „doradcy” - sam wicerzecznik PiS https://bezprawnik.pl/mierni-ale-wierni/
Zacytuję: „nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to nie chcieli oni realizować naszego programu”
To tyle jeśli chodzi o tych doradców - mierni ale wierni - bo tacy jesteście właśnie wy foliarze i szury. No ale tobie należy się pochwała - wystawiłeś się na totalne pośmiewisko, ale nadal bronisz partii. Po raz trzeci: Brawo Ty!

„nie wiesz czym jest konsensus naukowy, przykre. Chociaż zdziwiony nie jestem” - I napisał to partyjny szur nie potrafiący przeczytać jednego listu otwartego. „Konsensus naukowy to posługiwanie się MIERZALNYMI wynikami, badaniami, a nie debata, gdzie foliarz będzie mówił, co mu się WYDAJE.” - Człowieku przecież ty nie potrzebujesz żadnych wyników - przyznałeś się ostatnio, że tylko głęboko w coś wierzysz, więc jeśli chcesz dalej rozmawiać na tematy naukowe to trzymaj chociaż poziom foliarza, bo już pikujesz jeszcze mocnej. Nieudacznie próbujesz zdyskredytować setki ludzi którzy nauce poświęcili swoje życie, plując się przy tym cały. Pewnie zaraz zaczniesz dyskredytować samego Ignaza Semmelweis’a? Ah no tak, już to zrobiłeś. Ciągle mnie zadziwia jak fatalnym przypadkiem jesteś.

„Dlatego mamy an

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii „Dlatego mamy antyszczepionkowców, płaskoziemców itp. Teraz doszli naukowi analfabeci w sprawie covida.” - straszysz mnie swoją bandą czy się chwalisz?
„6:1, wygrałem!” Czekaj, czekaj, najpierw twierdzisz, że foliarzy jest znacznie mniej niż normalnych ludzi, a później ot tak z czapki wymieniasz 6 nazwisk których uważasz za szurów w zestawieniu z jednym Semmelweis’em i rżysz, że wygrałeś? No wygrałeś - tytuł dzbana demotów.

„gdyby nie było takich zgniłych jabłek, to nie miałabyś takich przypadków” - tak, tu muszę przyznać ci jednak rację, że trafiają się „zgnite jabłka”. Rozumiem, że prace swoich przełożonych i przyklaskujących im foliarzy przez których liczba Polaków spadła o ponad 150 tyś oceniasz pozytywnie. Toż to sukces przecież bo mogło być 300 tyś?

„Myślisz, że nasz „prezydent” jest kompetentny na tyle, by wypowiadać się na tematy medyczne?” - Myślę, że jego kompetencje są dla takich foliarzy jak ty wystarczające. „Tu nie przeszkadza ci, że mamy filozofów, adwokatów, inżynierów” co ty tu bredzisz? Znów dokonujesz samo-zaorania? „Lubię te podwójne standardy u foliarzy.” I właśnie dlatego sam nim jesteś.

„Pragnę też przypomnieć, że w tym liście otwartym lekarzy z całego świata, możesz znaleźć m.in.: psychologów, weterynarzy, dentystów, biologów specjalizujących się w roślinach, fizjoterapeutów, a nawet homeopatów.” - To i tak deklasuje bandę papudraków którzy nie chcą współpracować ze specjalistami bo ci nie realizują partyjnego programu, ale próbuj dalej.

„Chyba, jak rasowy foliarz, nawet nie zweryfikowałaś źródełka, na które się powołujesz. Peszek. Swoją drogą, jakoś dziwnie dużo tu naukowców na emeryturze.” - Dokładnie 21 i nie widzę aby to był problem w porównaniu do całości. To naprawdę niesamowite, że udało się zgromadzić tak wielką grupę ludzi nauki którzy mimo wielu różnic postanowili się zjednoczyć. Ale wiem, że ty ich nie lubisz, bo psują tą foliarską bajeczkę którą tu zażarcie bronisz. Wiem, że bardzo pragniesz coś na nich znaleźć, coś co znów pozwoli ci się popluć, ale jak ten tonący chwytasz się brzytwy… no peszek faktycznie.

„Wy się boicie wszystkiego, 5g, chemtrailsów, chipów w szczepionkach, morgellonów w maseczkach.” - Który to już raz odpowiadasz całkowicie nie na temat brnąc jednocześnie w świat własnych snów i fantazji?

„ty piszesz o Niedzielskim, więc zgodnie z twoją pokrętną logiką, chcesz mu zapewnić rozgłos, czyli jesteś pisowkim trollem :)” - No tu mnie zaskoczyłeś i odblokowałeś kolejny poziom szura. Jak znajdziesz w moich komentarzach nazwisko tego pana to zamilknę w tej dyskusji na wielki. Niestety foliarzyku znów wszystko pokręciłeś i mylisz już nawet osoby z którymi rozmawiasz. Uważaj, bo nie będzie premii za trollowanie.

„W świecie naukowym liczą się dowody” - i pisze to osoba która WIERZY, że obecne szczepionki będą najlepsze na świecie nie potrzebując jednocześnie dowodów w postaci wyników badań. Odbierasz mi całą przyjemność z ripostowania twych bzdur przez to ciągłe oranie samego siebie.

„nie wiem co tam się uroiło w tej twojej głowie, ale pragnę cię uświadomić, że PIS nie rządzi na całym świecie” - Ale tu była mowa o tobie a nie całym świecie. Do tej pory jako tako radziłeś sobie z rozumieniem tekstu, ale im dalej tym coraz bardziej piszesz nie na temat. Podkreślam ciągle konieczność takiej debaty w Polsce bo widzę jak się foliarze wiją na samą myśl o tym, że wytknięte zostaną im wszystkie kłamstwa. Dziękuję jednak za szczerość, że nie ukrywasz swojego stanowiska i oddania dla partii.

„Myślę, że na próbie 3,5 miliarda, gdzie wyniki zbiera się już od 7 miesięcy, można już dochodzić do jakichś wniosków… Myślisz, że coś się nagle zmieni i po roku te miliardy ludzi nagle zaczną padać jak muchy? Proponuję ograniczyć trochę filmy s-f, bo chyba rzucają się niezdrowo na psychę.” - Jak ty nic nie rozumiesz. Gdzie ja napisałam, że ludzie będą padać jak muchy? Znów mnie z kimś mylisz. Ja stwierdzam tylko jasno fakt, że mamy do czynienia z eksperymentem medycznym i jawną se

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii Ja stwierdzam tylko jasno fakt, że mamy do czynienia z eksperymentem medycznym i jawną segregacją społeczeństwa. Wy foliarze to wszędzie widzicie miliardy trupów.

„Też wolałabyś poczekać te kilka lat ze szczepionką i pochować z połowę swojej rodziny, czy może warto by ją było opracować nieco wcześniej?” - Kiedy w końcu dotrze do tej odpornej na argumenty głowy, że jestem zwolenniczką szczepień i jeśli jasno zakomunikowane by było: „Ludzie nie mamy czasu i musimy próbować wszystkich rozwiązań. Mamy preparaty, które wspaniale rokują, ale nie zdążymy przeprowadzić wszystkich badań, więc przyjęcie ich oznacza udział w eksperymencie” to wtedy dałabym się dziabnąć nawet przeciwko covid. To naprawdę nie jest tak trudne do zrozumienia, że jak się widzi i słyszy propagandzistów i foliarzy twego pokroju to ma się do nich awersję.

„znowu te kłopoty z logicznym myśleniem, eh… Szkoda tylko, że szczepionki przeszły już pomyślnie 0, 1, 2 i częściowo 3 fazę.” - Jedyną osobą mającą kłopoty z logicznym myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem jesteś ty. To, że większość odpada na pierwszych dwóch etapach jest oczywiste, jednak większość to nadal nie wszystkie, więc dopóki nie zakończy się 4 faza potwierdzająca głównie bezpieczeństwo i weryfikująca wyniki poprzednich faz nie ma pewności czy wszystkie preparaty je przejdą. To znaczy nie ma pewności dla ludzi nauki, bo foliarze to wiedzą dzięki sile swojej wiary.

„To właśnie przede wszystkim na wcześniejszych etapach leki odpadają, np. nie kwalifikują się do badań na ludziach lub wypadają korzystnie na zwierzętach, a na ludziach już nie.” - No widzisz jesteś świadom takiej sytuacji i nie masz problemu z tym, że już w samej ulotce Pfizera napisane jest, że niektóre badania zakończyły się tylko pomyślnie na zwierzakach a na ludziach już nie testowano. Wynika z tego, że jesteś szurem z pełną premedytacją.

„Także jeżeli miałyby odpaść, to zazwyczaj dzieje się to podczas faz, które już przeszły pozytywnie. I znowu nie pykło.” - Kiedy pan foliarz zrozumie, że dla nauki pojęcia typu „zazwyczaj dzieje się” są dalekie od „dzieje się”? Jedyne co tu nie pyka to fakt, że próbujesz coś obronić a orzesz sam siebie.

„Ciekawi mnie co zrobisz w 2023, gdy skończy się IV faza. Co tam sobie wymyślisz? Wirus już nie jest groźny i nie ma co się szczepić? Nie czarujmy się, większość szurów, które teraz protestują, po zakończeniu wszystkich faz również nie przyjmie tych szczepionek.” - Jeśli eksperyment zakończy się pozytywnie to oczywiście nie będę miała żadnych problemów z zaszczepieniem. I po raz kolejny zadaję pytanie: a jaśnie szur co zrobi jak któryś z preparatów nie przejdzie tych faz?

„znowu coś ci się poszurało. Nikt nie mówił, że będzie tak samo skuteczna. Jakieś Tworki.” - Od samego początku foliarze tobie podobni zachwycali się nad wstępnymi wynikami, że preparaty bardzo dobrze rokują nawet na potencjalne mutacje. No ale foliarz jak już nie ma argumentów to po prostu łże, albo orze sam siebie wklejając linki do stron które faktycznie wtedy alarmowały, że to co próbuje się wciskać jako jedynie słuszne rozwiązanie może w przyszłości nie być tak skuteczne i do dziś sieje się propagandę, że jak się wyszczepi 70-80% a najlepiej wszystkich to już będzie koniec. Ostatnia prosta, zaszczep się a może wygrasz hulajnogę! A tu zonk bo skuteczność po dwóch dawkach na poziomie 59% to już prawie jak rzut monetą i potrzebne będą kolejne dawki i kolejne i kolejne… a przecież trzeba zużyć jeszcze te stare które z każdym miesiącem działają coraz gorzej. Skoro już na początku roku było wiadomo, że obecne preparaty nie radzą sobie z nowymi mutacjami to po co promować coś o wątpliwej skuteczności? To tylko potwierdza po raz kolejny, że chodzi o szczepienie samo w sobie a nie o pozbycie się pandemii.

A tu masz kolejny dowód na to jak kłamiesz, bo co ma sobie pomyśleć przeciętny obywatel który przeczyta taki artykuł (zaledwie sprzed 2 miesięcy)?
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,czy-szczepionka-pfizera-dziala-na-wszystkie-mutacje-wirusa-,artykul,00402860.html
Fragment artykułu: „BioNTech, firma współpracująca z Pfizerem przy produkcji szczepionki, powołując się na wyniki badań, które pojawiły się na stronie bioRxiv (gdzie publikowane są badania czekające na recenzję naukową), zapewnia, że preparat Pfizera chroni przed wszystkimi obecnymi mutacjami korona wirusa.” - Taki ktoś będzie przekonany, że jak się zaszczepi to będzie odporny na wszystkie mutacje, a to nawet sam potwierdziłeś, że prawdą nie jest.

„skoro już o polskich badaniach mowa, to mamy” - nie wkleiłeś pełnego linku więc nie wiem co tam jest, ale mam nadzieję, że są to wyniki badań potwierdzające dane producentów przed dopuszczeniem ich do obrotu na polskim rynku bo o tym była mowa.

„ponieważ, na szczęście, rządzący pomimo swoich ułomności nie są tak ograniczenia jak foliarze i wolą ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ. […] cały świat skupił się na zapobieganiu, a nie leczeniu” - Wiesz, że właśnie potwierdziłeś moje słowa i przyznałeś rację, że skupiono się tylko na jednym froncie? Pisałam o tym, że jeśli komuś zależy na walce o zdrowie i życie to działania toczą się na każdym możliwym froncie, a ty przekręcasz to jakbym była tylko za lekiem i jeszcze się z tego cieszysz. To dobitnie pokazuje jakim siewcą pisowskiej propagandy jesteś w której chodzi tylko i wyłącznie o wyszczepienie a nie o walkę z pandemią.

„bardzo drogie. Z 5$ za szczepionkę? Zgroza.” - I kolejne kłamstwo: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koszt-szczepionki-na-covid-19-koronawirusa-dla-polski/bx3pv2y
Co prawda niewielkie ale przy obecnym kursie dolara 38zł to pomyłka o 100% dla ceny netto. A z amantadyną to już kompletnie dokonałeś samozaorania gdyż opakowanie 50 kapsułek Viregyt K kosztuje 20zł brutto https://www.google.com/search?q=Viregyt+K+100+cena&oq=Viregyt+K+100+cena&aqs=chrome..69i57j0i22i30l6.1625j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8. A przy recepcie zniżkowej 6zł i pewnie jeszcze wiele z tej ceny można zbić przy większych zamówieniach https://www.allecco.pl/viregyt-k-100-mg-50-kapsulek.html
I teraz dawkowanie w zależności od wariantu i stanu pacjenta jest różne i jedno opakowanie starczy na 1-1,5 pacjenta: https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/
Więc całe leczenie to koszt 4-6zł brutto, a koszt dwóch dawek szczepionki 76zł netto (gdzie na horyzoncie już otwarcie mówi się o konieczności kolejnych dawek). To porównanie nie jest oczywiście doskonałe, bo lek podaje się tylko chorym, a szczepionki chce się wstrzyknąć każdemu i trzeba by jeszcze policzyć ile szczepionek jest utylizowanych + koszty hospitalizacji dotyczą także zaszczepionych bo oni także chorują.

„widząc brednie, które z siebie wypluwasz, pozwolę sobie wątpić. Zresztą, antyszczepionkowcy bardzo lubią pisać „Z góry zaznaczę, że nie jestem antyszczepionkowcem, ale (…)” i wtedy zaczyna się antyszczepionkowy bełkot.” - Dobrze wiemy kto się tu pluje i jeszcze się do tego przyznaje przez co nie wiem już który poziom upośledzenia umysłowego w tej chwili reprezentujesz i waham się między znacznym a głębokim. Szury lubią wrzucać tych co nie popierają ich fantazji do jednego wora przez jeśli tylko ktoś zaczyna zadawać pytania kwiczą dokładnie to co ty teraz.

„podczas gdy ja nie wspomniałem nawet o MZ, o żadnej partii, a jedynie odnosiłem się do badań naukowych” - Ha ha ha hah ahahahahah hahahah ha. Już tyle razy miałeś wytknięte jakim propagandzistą linii partii jesteś i jaki poziom foliarstwa reprezentujesz, więc niech mój śmiech będzie wystarczający na kolejne kłamstwo które tu napisałeś.

„Ba, ja, w przeciwieństwie do ciebie, mam nawet uzasadnienie, by tak sądzisz” - Ty masz głęboką wiarę do czego sam się przyznałeś. Pobudka bo znów zmieniasz zeznania.

„Czy w całej tej rozmowie nie skupiasz się jedynie na tym, by być przeciwna tym szczepieniom? No właśnie…” - Jestem przeciwna propagandzie tych „szczepień

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii - Jestem przeciwna propagandzie tych „szczepień” jako jedynego cudownego rozwiązania i przeciwna segregacji społecznej dla osób niezaszczepionych. Nie śmiem jednak nikogo zniechęcać jeśli ma ochotę dać się dziabnąć, ale zależy mi na tym, aby decyzja była kierowana własną wolną wolą, a nie przymusem, kombinowaniem, szczuciem czy tym, że możesz wygrać hulajnogę. Szczepieniom jako ogół, a nawet eksperymentom medycznym gdy jest to uczciwie przedstawione pacjentowi nie jestem przeciwna w żadnym stopniu. Antyszczepionkowcy też mnie nie lubią, ale umysł szura nie jest jednak w stanie tego ogarnąć. No właśnie…

„czy tobie się coś pomerdało? Ty w ogóle wiesz czym są te paszporty covidowe” - A czy ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem i potrafisz napisać jedno zdanie w tym temacie bez siania propagandy i kłamstw? Piszesz jakieś eseje o szczegółach paszportów covidowych kiedy po raz kolejny powtarzam, że nie mają one kompletnie żadnego znaczenia. Owe paszporty służą ujednoliceniu weryfikacji czy ktoś się zaszczepił, przechorował lub ma ważny test. Szybki skan kodu QR i albo system świeci na zielono albo nie, a ważność takiego paszportu to: 14-365 dni po podaniu ostatniej dawki, 11-180 dni dla ozdrowieńców, 48h po negatywnym teście.
Aby być ozdrowieńcem trzeba zachorować, także osoby zdrowe mają już tylko 2 opcje aby system widział ich na zielono z czego jedna opcja nie dość, że jest płatna to jeszcze ma tylko 48h ważności. Więc albo się zaszczepisz, albo będziesz płacić i perfidnym kłamstwem jest „Jeżeli tego nie masz, to po prostu lecisz na kwarantannę”, bo już dziś masz tzw. przywileje dla osób zaszczepionych, np. nie wliczanie do limitu osób na weselach, koncertach, rejestrowanych zgromadzeniach, meczach piłki nożnej, w kinach, galeriach i hotelach. System nie zweryfikuje cię na zielono i jest już osiągnięty limit takich jak ty to nie wejdziesz, bo organizatorzy będą rozliczani z przestrzegania limitów osób: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-nowe-obostrzenia-do-limitow-nie-beda-wliczani-zaszczepieni-j,nId,5288678#crp_state=1
Możesz więc dalej robić z siebie większego szura niż jesteś i zakłamywać rzeczywistość ale nie zmieni to faktu, że owy paszport ułatwia segregację społeczną, która w Polsce jeszcze nie jest tak widoczna jak w innych krajach.
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/paszporty-covidowe-w-polsce-od-kiedy-i-w-ktorych-krajach-beda-wazne-5135766
Słowenia - by korzystać z infrastruktury turystycznej w tym kraju, np. hoteli, kampingów, sal wewnątrz restauracji, dyskotek czy innych miejsc rozrywki, trzeba okazać jedną z form europejskiego certyfikatu.
Portugalia - Wewnątrz kraju Unijny Certyfikat jest wymagany przy przemieszczaniu się między najbardziej dotkniętymi przez epidemię powiatami - pod koniec czerwca było ich ponad 20. Wspólne europejskie zaświadczenie pozwala też bez żadnych ograniczeń korzystać z lokali gastronomicznych i uczestniczyć w imprezach masowych.
Austria - zaświadczenie jest warunkiem wstępu do restauracji, hoteli, siłowni i basenów, teatrów i sal koncertowych oraz zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych. Certyfikat należy też okazywać przy wejściu na imprezy masowe na świeżym powietrzu.
Dania - Wewnątrz kraju zaświadczenie jest też potrzebne przy wejściu do restauracji (oprócz ogródków gastronomicznych), kina, basenu oraz w innych miejscach, gdzie gromadzi się większa liczba osób.
Niemcy - Przepisy dotyczące przedstawiania certyfikatów przy wejściu do różnych miejsc publicznych różnią się w zależności od kraju związkowego. Dzięki niskiej liczbie infekcji w większości niemieckich sklepów czy restauracji nie trzeba już przedstawiać żadnych zaświadczeń. W Berlinie wciąż są one wymagane np. od klientów, którzy chcą wejść do środka lokali gastronomicznych. Nie obowiązują w ogródkach i na tarasach.
Chechy - Wewnątrz kraju certyfikat (każda jego forma) jest niezbędny przy meldowaniu się w hotelach, wejściach do muzeów czy galerii. Zaświadczenie powinni też mieć przy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii Zaświadczenie powinni też mieć przy sobie klienci restauracji, barów czy kawiarni.
Hiszpania - Wewnątrz kraju certyfikat umożliwia wejście na imprezy masowe, jak koncerty czy dyskoteki.
Grecja - świadectwo szczepień, przejścia COVID-19 lub negatywnego wyniku badania jest też wymagane od wszystkich pasażerów promów i samolotów udających się z kontynentalnej części tego kraju na jego wyspy.
Włochy - zaświadczenia są wymagane od uczestników wesel i wydarzeń masowych, takich jak np. zawody sportowe czy koncerty. Zgodnie z zapowiedziami rządu od lipca zostaną otwarte dyskoteki, warunkiem wstępu będzie okazanie certyfikatu.
Dalej będziesz coś bredził, że paszport/certyfikat ułatwia tylko podróżowanie?

I tak dochodzimy do Francji która chce z paszportami iść o krok dalej na co szur szurów odpowiada „oho, PROJEKT ustawy w jednym kraju. Niepodważalny dowód. Poczekaj, czy ta ustawa weszła w życie? Nie, to tylko projekt.” - Ile to tam mówiłeś, że masz lat? 5? Coś tu za dużo sobie dodajesz, bo nawet 5 latek nie palnąłby takiej głupoty. Czy ty insynuujesz, że napisali sobie projekt ustawy tylko po to by postraszyć i wkurzyć społeczeństwo a później tak po prostu z niej zrezygnować? Miałeś się postarać w swojej argumentacji a nie dokonywać takiego samozaorania. Jeśli owa ustawa nie wejdzie w życie to tylko dzięki trwającym we Francji protestom tysięcy ludzi. Ludzi, którzy protestują by nie dopuścić do tak skrajnego podziału społecznego; ludzi, bez których takie totalitarne projekty przechodziły by bez echa; ludzi, którzy mają rozum, odwagę i godność czyli coś czego takie sprzedajne foliarze jak ty nigdy mieć nie będą.
Wyprany przez propagandę mózg zadaje jednak kolejne pytanie „Poczekaj, czy coś wskazuje na to, że pozostałe kraje na całym świecie również wprowadzą coś takiego W ŻYCIE?” Tak wskazuje - czytaj kilka linijek wyżej pod linkiem do portalu tvn24.

„Pingnij mnie, jak większość krajów na całym świecie zacznie wprowadzać coś podobnego.” Znów się cały poplujesz i na co ci to?

Coś tam potem bełkotałeś o płatnościach bezgotówkowych (które w Polsce funkcjonują od lat 60tych ubiegłego wieku) ale jak rasowy foliarz mylisz to z wprowadzeniem CBDC więc nie będę zaczynała tutaj kolejnego wątku bo nie jest on związany z tematem, a ty jak zwykle nie masz pojęcia o czym piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-3 / 5

@LowcaKomedii „jak patrzę na te twoje płodowe komentarze, to jedyne, z czym żółty mi się obecnie kojarzy, to żółte papiery…” - Więc tu się ujawnił psycho fan Demotywatorów, co wchodzi na profile innych i minusuje ich wszystkie komentarze. Napisać, że jesteś żałosny to jak nic nie napisać…

„A skoro już o poświęceniach mowa, to naprawdę stać cię na wiele, gdy ponad 90% zgonów na covid, to niezaszczepieni, a ty w dalszym ciągu chcesz, by się dalej nie szczepili. Widzę, że naprawdę walczysz z przeludnieniem planety” Pisanie do ciebie to jak rzucanie grochem o ścianę. Nikogo nie namawiam na te szczepienia i nikomu ich nie odradzam. Mamy jednak do czynienia z eksperymentem medycznym o niespotykanej dotąd skali, gdzie bardzo ciekawi mnie jak dziś wyglądała by ta pandemia gdyby taką samą ilość pieniędzy które zainwestowano w badania nad tymi preparatami i sianiu propagandy poświęcono także na badania nad lekami? Co by było gdyby zamiast w mediach siać strach i panikę uczono jak dbać o własną naturalną odporność którą foliarze twego kalibru traktują jakby w ogóle nie istniała. Co by było gdyby zminimalizowano poziom naszego stresu i zmęczenia zamiast pozwalać ten pandemii trwać? Co by było gdyby naprawdę zrobiono wszystko co możliwe na każdym froncie walki z tą pandemią, a nie tylko forsowaniu jedynego słusznego rozwiązania? Zapewne nie byłoby już żadnej pandemii i żadnych zgonów na covid. Nie byłoby też takich szurów i wiernych partii foliarzy siejących propagandę sukcesu w chwili kiedy przez nieudolne rządy i fatalne decyzje liczba Polaków przez ostatnie 1,5 roku zmalała o ponad 150tyś. i końca tego szaleństwa nie widać. Pandemia będzie trwać bo musi trwać, a gdy się skończy to oczywiście odtrąbiony zostanie wielki sukces. Sukces za który miliony Polaków zapłacą własną życiem lub utratą kogoś bliskiego. Ale to jest poświęcenie na które jesteś gotów prawda?

Dlatego też możesz napisać nawet i 100 stron tego swojego foliarskiego bełkotu - rozjadę to walcem prawdy linijka po linijce…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Wruuuum wruuuum - nadjeżdża walec prawdy aby zrównać z ziemią wszystkie chwasty propagandy i kłamstw jak zacząłeś znów wypuszczać mimo totalnego samozaorania jakiego dopuściłeś się ostatnio. Całkowicie już poplątałeś się w swoich zeznaniach, a mimo to piszesz, że niby ja postanowiłam „zginąć od własnego miecza”. Czas zatem na pewne podsumowanie - jedziemy…

Na wstępie warto zaznaczyć, że twoja ostatnia odpowiedź nie wniosła kompletnie nic merytorycznego do tematu. W kółko powtarzasz własne urojenia i tak naprawdę jedyne co wniosłeś to nowe epitety pod moim adresem które tylko udowadniają jakim prymitywem jesteś. Dałeś z siebie wszystko co mogłeś, ale zupełnie nie to miałam na myśli pisząc, że musisz się bardziej postarać.

Zaczniemy od pani Anny Kubali, gdzie piszesz: „jej nie trzeba oczerniać. Wystarczy spojrzeć na jej działalność. […] Po prostu wkleiłem i patrzyłem co mi wyskoczy.” No i spojrzeliśmy na jej działalności i to jak przekłada się to co mówi na to jakie wyroki sądów zapadają i jasno wynika, że miała rację na temat wszystkich nielegalnie wprowadzanych obostrzeń gdyż właśnie to potwierdzają wyroki sądów. Zostałeś w tym temacie całkowicie rozjechany a mimo to bez jakiejkolwiek argumentacji dalej oczerniasz osobę, która broni ludzi poszkodowanych przez fatalne decyzje rządzących. Warto się zatem zastanowić jaki masz cel w szerzeniu takich kłamstw i propagandy? I nie dziw się, że automatycznie po takich wypowiedziach kwalifikujesz się jako mierny ale wierny linii partii. Nie musisz pisać, że jesteś w tym temacie zwolennikiem PiS, gdyż jasno wynika to z wypowiedzi i tego jakie stanowisko zajmujesz.

„I jeszcze tak nieśmiało przypomnę, że najpierw bredziłaś, że dużo radców ma podobne zdanie do niej, tymczasem wymieniłaś tylko ją. U mnie już masz co najmniej 2 osoby, także…” - No to masz kolejnego radcę: Jolanta Budzowska https://bezprawnik.pl/szczepienia-przeciw-covid-19-jako-eksperyment-medyczny/ a najlepiej będzie jak porozmawiasz prywatnie z kilkoma radcami tak by poznać ich szczerą opinię a nie tylko wypowiedzi pod publikę. To naprawdę nie jest trudne, a spis radców jest powszechnie dostępny. Tutaj jeszcze ciekawa wypowiedź kolejnego radcy prawnego Kajetana Komar-Komarowskiego: „Nie ma wątpliwości, że zgodnie z polskim prawem szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego”
https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305129937-Szczepienia-na-Covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami-Sa-traktowane-jako-eksperyment-medyczny.html

„Po pierwsze, Chmielowiec mówi o SZCZEPIONKACH JAKO EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM […] Połączyłaś dwie zupełnie różne sprawy” - Anna Kubala także mówi o eksperymencie medycznym i ma zupełnie inne zdanie niż Chmielowiec. A sprawy zacząłeś mieszać sam próbując oczernić panią Annę wklejając jakieś niezwiązane z tematem linki na temat maseczek. Taka była kolejność zdarzeń więc kto tutaj próbuje łączyć różne sprawy? Hipokryta.

„To, że WCZEŚNIEJSZE lockdowny i obowiązek noszenia maseczek były niezgodne z prawem, CHOCIAŻ SENSOWNE, to wiedział każdy.” - No i widzisz jak jednym prostym zdaniem znów orzesz się sam. Niby każdy wiedział, że to co się dzieje jest niezgodne z prawem, a jednak dla ciebie było to na tyle sensowne, że aż postanowiłeś to wykrzyczeć, a radców prawnych którzy wtedy mówili o tym głośno próbujesz teraz oczerniać? Naprawdę sam piszesz te bzdury? Już wtedy było widać, że PiS (wspierany przez wspaniałych doradców do których dojdę później) wybrał linię walki metodami totalitarnymi i kontynuuje taką politykę do dziś, a szury twego pokroju przyklaskują im i walczą z tymi co bronią prawa i podstawowych praw człowieka. To co tutaj piszesz nie jest żadnym popieraniem nauki i zdecydowanie nie jest popieraniem prawa - jest to popieranie jednej jedynej i słusznej linii partii miernoto, co masz już udowodnione po raz n-ty.

„Żadna z tych spraw ma się absolutnie nijak do tematu rozmowy, czyli szczepionki są eksperymentem medy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii „Żadna z tych spraw ma się absolutnie nijak do tematu rozmowy, czyli szczepionki są eksperymentem medycznym” - Przede wszystkim sam wymieszałeś te sprawy pisząc to zdanie: „a teraz spójrzmy na działalność pani Anny i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie- czy jest to osoba obiektywna, czy może zajmująca skrajne stanowisko i podchodząca do całej sprawy emocjonalnie” - więc dostałeś sprostowanie bredni jakie wkleiłeś. Mało tego teraz sam potwierdzasz, że lockdown był niezgodny z prawem, a mimo to próbujesz zdyskredytować panią Annę, która jako radca prawny nie kierowała się emocjami tylko profesjonalną oceną sytuacji. Wiesz dlaczego wymieszałeś te sprawy? Bo chciałeś koniecznie znaleźć coś co tylko mogło by zdyskredytować zdanie pani Anny w temacie szczepień które w jej ocenie są eksperymentem medycznym. Nie pykło, a złapany na perfidnej manipulacji aż się poplułeś i nadal rżniesz głupa.

„hahaha. Czekaj, podsumuję twój tok rozumowania: mamy do czynienia z eksperymentem medycznym, bo wygrano kilka spraw za niesłuszne nałożenie mandatu za brak maseczek. Aż się chce napisać infantylne „xDDDDDDDDDDDDDDDDDD” - I znów udowadniasz jakim manipulatorem i ignorantem jesteś gdyż jest to odpowiedź na moje zdanie które brzmiało dokładnie „Podsumowując kwestie prawne - wg specjalistów mamy do czynienia z eksperymentem medycznym”

Anna Kubala, Jolanta Budzowska, Kajetan Komar-Komarowski i wielu innych radców prawnych gdy porozmawiać z nimi osobiście jest zdania, że w kwestii obecnych szczepień mamy do czynienia z eksperymentem medycznym. Nie dlatego, że wygrano sprawy o maseczki tylko dlatego, że takie jest ich zdanie w tej sprawie jako specjalistów od prawa. Przeciwne zdanie ma wybrany za kadencji PiS rzecznik praw pacjenta w postaci Bartłomieja Chmielowca. A co na to sądy? Na to trzeba poczekać, aż pojawią się pierwsze wyroki. W sprawach nielegalnych obostrzeń dziś sądy orzekają zgodnie z opinią jaką prezentowała pani Anna Kubala więc można śmiało powiedzieć, że jednak kobieta wie co mówi zarówno w kwestii nielegalnych obostrzeń jak i w kwestii szczepień jako eksperyment medyczny.

A co do tych wspaniałych doradców…

„to ma być oczywista oczywistość, o której takie foliary, niestety, nie mają pojęcia. To chyba wie każde dziecko z podstawówki lub gimnazjum, które miało WOS w szkole. No ale oczywiście nie ty…” -
Aby napisać coś takiego w kontekście tego, że przez decyzje rządzących (wspomagane przez ich doradców) Polska znajduje się na 2 miejscu nadmiarowych zgonów w zestawieniu krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu to trzeba być albo opłaconym trollem albo amebą umysłową pozbawioną logicznego rozumowania.
Pomijając zgony na Covid w Polsce w okresie pandemii zmarło nadmiarowo ponad 50tyś ludzi którzy nie otrzymali pomocy na skutek decyzji jakie podjęli rządzący wraz ze swoimi doradcami, a linkowany artykuł był po to aby pokazać jaki jest schemat myślenia i kryteria doboru osób którymi otaczają się politycy PiS. Brak logicznego rozumowania doprowadził cię jednak do wniosku, że owszem PiS otacza się tylko miernotami którzy realizują ich program w kwestii spółek państwa, ale w kwestii w której zapewnili sobie całkowitą bezkarność i w kwestii w której można robić wały na grube miliardy postanowili unieść się godnością i uczciwie zatrudniać tylko doradców którzy są niezależnymi ekspertami… Kurtyna!
Kompletnie nie ogarniasz poziomu bredni jakie tu wypisujesz ale po raz kolejny widać, że robisz wszystko by wybielić jedyną słuszną linię propagandy i właśnie dlatego masz kolejny dowód na to, że nie musisz pisać, że popierasz PiS, gdyż własnymi wypowiedziami udowadniasz jak fanatycznym wyznawcą jesteś, bo tylko taki psycho fanatyk jest w stanie ignorować schematy zachowań ludzi u władzy i przeinaczać rzeczywistość.

„Bo mają doradców” - to jest naprawdę tekst godny awansu w szeregach, więc przyznaj się ile płacą za pisanie takiego bełkotu na serwisach społecznościowych, bo nie wierzę, że z własnej woli i za da

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii „Bo mają doradców” - to jest naprawdę tekst godny awansu w szeregach, więc przyznaj się ile płacą za pisanie takiego bełkotu na serwisach społecznościowych, bo nie wierzę, że z własnej woli i za darmo robisz z siebie takie pośmiewisko? I jeszcze bezczelnie piszesz, że to są niezwiązane ze sobą sprawy. Dla kłamcy i szura nie. Dla kogoś kto nie urodził się wczoraj i posiada choćby minimalną zdolność logicznego myślenia łączenie takich spraw to jest właśnie oczywista oczywistość bo prawdziwa polityka dziecino jest bardzo, ale to bardzo daleka od tego co tłukli ci go głowy na lekcjach WOS.

Po doradcach czas na prawdziwych ekspertów gdzie już widzę z grubej rury pokazujesz swój poziom pisząc

„tępa foliaro, więc przedstaw wyniki badań tych niezależnych od rozumu i nauki naukoFCUF” - Heh, dobrze was tam szkolą widzę, ale pojęcia nawet nie masz jakiego bata ukręciłeś na siebie tą wypowiedzią. I zanim przejdę do uzasadnienia i całkowitego pogrzebania szura szurów odpowiem najpierw na:

„dlaczego łączysz bogu ducha winnego, zmarłego lekarza […] który, JAKO JEDEN Z NIELICZNYCH, miał rację i co potwierdziły późniejsze badania. Budujesz poronioną narrację, że każdy idący pod prąd ma rację, bo Semmelweis. Problem tego zamachu na rozum polega na tym, że na takiego jednego Semmelweis’a przypadają setki takich Wakefieldów, do których zdecydowanie wam bliżej.” - Nie buduję narracji, że każdy idący pod prąd ma rację tylko posługuję się znaną w świecie naukowym metaforą „Semmelweis reflex”, gdyż okazuje się, że od czasu do czasu przychodzi moment weryfikacji utartych metod. Każdy odpowiedzialny naukowiec zawsze zadaje sobie pytanie „czy na pewno mam rację?” I takich przykładów z oczywistych przyczyn nie ma tyle co anty-naukowego bełkotu to jednak w momencie kiedy dochodzi do takiej weryfikacji to anty-naukowym bełkotem okazuje się odrzucanie nowych informacji i bezrefleksyjne powtarzanie przyjętych „prawd” przez wyprane mózgi takie jak twój.
Podobna historia dotyczy Johna Snow uznanego za jednego z twórców epidemiologii i najwybitniejszego lekarza wszech czasów wg sondażu brytyjskich lekarzy w 2003. Za życia jednak nie cieszył się poważaniem, a jego odkrycie spowodowało nawet, że został zaszczuty jako człowiek, który coś sobie wymyślił i głosi bzdury. Zmarł w wieku 45 lat na udar mózgu czego powodem był ogromny stres.
Barbara McClintock - przez ponad 30 lat ignorowana przez środowisko naukowe by ostatecznie w 1983 odznaczyć ją za odkrycie transpozonów Nagrodą Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny.
Warto też dodać, że jeszcze w latach 50tych XXw lobotomia była akceptowaną metodą leczenia schizofrenii, a WHO dopiero w 1990 skreśliło homoseksualizm z listy chorób. W świecie nauki na przestrzeni wieków takich wpadek uczonych i przykładów, że pojedyncze osoby miały rację są tysiące i najczęściej to właśnie takie jednostki początkowały zmiany najbardziej rewolucyjne i odkrywcze. I tak oczywiście nie dzieje się zawsze, ale otwarty umysł jest tego świadomy i w żadnym wypadku nie dopuszcza do siebie cenzurowania i uciszania innych tylko dlatego, że mają zdanie odbiegające od ogółu. A taki zamach na rozum właśnie widać w twoim wykonaniu poprzez świadome ignorowanie sygnałów, że jednak obecne szczepionki nie są tak bezpieczne jak to się forsuje, wytykane są błędy i zadawane pytania na brakujące odpowiedzi i tylko sprzedajne miernoty i pożyteczni im idioci cieszą się z obecnej cenzury, segregacji społecznej i usuwania każdego kto śmie zadawać jakiekolwiek pytania.

Piszę o tym wszystkim, gdyż w tym momencie warto przedstawić sytuację dr Roberta Malone, który ukończył studia medyczne na Northwestern University (MD) i Harvard University (Clinical Research Post Graduate) oraz na wydziale patologii na UC Davis. Dr Malone ma blisko 100 recenzowanych publikacji oraz ponad 12 000 cytowań swoich recenzowanych publikacji. Jest odkrywcą transfekcji RNA in-vitro i in-vivo oraz wynalazcą zastosowania technologi mRNA. Ma ogromne doświadczenie badawczo-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Ma ogromne doświadczenie badawczo-rozwojowe w zakresie badań przedklinicznych i badań klinicznych szczepionek – także tych z wykorzystaniem wektorów adenowirusowych, terapii genowej i immunologii. Pełnił funkcję dyrektora medycznego/monitorującego w około czterdziestu badaniach klinicznych fazy 1 oraz w dwudziestu badaniach klinicznych fazy 2, w tym w tych prowadzonych w organizacjach zajmujących się badaniami klinicznymi szczepionek. Jego odkrycia dotyczące niewirusowych systemów dostarczania mRNA są uważane za klucz do obecnych strategii szczepień przeciwko COVID-19. Dr Malone posiada wiele podstawowych patentów krajowych i zagranicznych w dziedzinie dostarczania genów, preparatów dostarczających i szczepionek. Można rzecz, że jego ranking naukowy to „wybitny” pod względem czynników wpływu na tę dziedzinę nauki, określany jest także mianem „najbardziej wykwalifikowana osoba na planecie Ziemia, która mówi o bezpieczeństwie szczepionek”. Sam jest także zaszczepiony dwoma dawkami moderny.

Po opublikowaniu wyników swoich badań oraz wywiadzie udzielonym w podcaście Dark Horse został zbanowany w mediach społecznościowych, a wywiad usunięty z platformy Youtube. Wikipedia posunęła się jeszcze dalej modyfikując wpisy o nim, odbierając mu zasługi jakie poczynił w wynalezieniu zastosowania technologii mRNA oraz przypinając łatkę „siejącego dezinformacje”. Dlaczego?
Jeśli chodzi o pandemię Sars CoV-2 oraz szczepionki Moderna, Curevac lub BioNtech, Malone mówi o niepowodzeniu tych szczepionkowych terapii przeciw zwierzętom, porażce, która według niego nie jest spowodowana technologią, ale złożonością obszaru terapeutycznego szczepionki.
Kiedy przegląda dokument Pfizera, Robert Malone jest zaskoczony i zaniepokojony tym, co czyta. Wyjaśnia, dlaczego uważa tę pracę za nieprofesjonalną, gdy odkrywa, że badania biodystrybucji nie są zgodne z dobrą praktyką laboratoryjną, ponieważ nie używano RNA kodującego Spike, ale raczej RNA lucyferazy. Ale ten aspekt to tylko jedna z wielu dysfunkcji.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo szczepionek, mówi, że to nie technologia szczepionki jest problemem, ale natywne białko Spike jest toksyczne .
Wyraża ubolewanie, że stosunek korzyści do ryzyka nie został obliczony dla każdej kategorii populacji i żąda dowodów, a NIE OPINII od różnych organów regulacyjnych po poinformowaniu o różnych działaniach toksycznych, zwłaszcza nasercowych.
Sprzeciwiając się obowiązkowym szczepieniom, potwierdza fundamentalną zasadę wolności i prawa jednostek do samodzielnego decydowania, czy chcą się szczepić, czy nie.
Jakiś czas po wprowadzeniu szczepień w populacji ogólnej Malone zostaje zaalarmowany przez kanadyjskiego lekarza, który opowiada mu o niekorzystnych skutkach, jakie widział u niektórych swoich pacjentów i zauważa, że obserwacje zgłaszane przez lekarzy zostały ocenzurowane przez władze.
Zdenerwowany dużą liczbą zgłoszonych mu niepożądanych skutków, postanawia wyjść z milczenia i pisze artykuł o swoich bioetycznych rozważaniach na temat tych eksperymentalnych szczepionek w oparciu o Kodeks Norymberski i konsensus na Zachodzie w tej sprawie.
„Musimy w pełni ujawnić wszelkie zagrożenia związane z tymi eksperymentalnymi produktami badawczymi” – pisze dr Malone.
Tu skrócona wersja tego podcastu w którym jasno mówi się o eksperymencie w stosunku do ludzi którzy zostali zaszczepieni:
https://childrenshealthdefense.org/defender/censored-dark-horse-podcast-bret-weinstein-robert-malone-inventor-mrna-vaccine-technology/
A tu kolejny także ocenzurowany wywiad w którym omawia sytuację co się działo po tym podcaście:
https://trialsitenews.com/dr-robert-malone-inventor-of-mrna-technology-discusses-the-spike-protein-interview/

Padają tam bardzo ciekawe zdania:
„For pharmaceutical product development you’re kind of assumed to be toxic unless you prove you’re not […] It was a bit alarming to some of us when this study came out from Harvard and Brigham’s of nurses that had received moderna vaccine that showed with a very sen

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii „For pharmaceutical product development you’re kind of assumed to be toxic unless you prove you’re not […] It was a bit alarming to some of us when this study came out from Harvard and Brigham’s of nurses that had received moderna vaccine that showed with a very sensitive assay that they had free spikes circulation in their blood because that wasn’t supposed to happen according to what was published before. This should have been known at phase one. That should have been done with their phase 1 or 2a studies but for some reason they didn’t…”

„I think that the government owes it to populace to be open and transparent about what’s true, what’s known and what’s unknown because they’re obligated to. The pharmaceutical company is obligated to fully disclose all risks because this is a fundamental precept of bioethics in human subject research”

Poczytaj zatem sobie wyniki badań i publikacje dr Malone (taki ekspert od googlowania znajdzie je bez problemu) a będziesz wiedział jakiego bata na siebie ukręciłeś rzucając linkami do badań które są zwyczajnie wybrakowane.
Widać zatem jak zwykłym trollem jesteś i jaką odwróconą logikę stosujesz, ponieważ to właśnie twórcy szczepionek muszą udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że ich preparat jest bezpieczny, gdyż z definicji szczepionki są toksyczne i to właśnie udowodnienie, że w wyprodukowanych preparatach jest inaczej daje podstawę do ich zastosowania. Tak mówi konsensu naukowy. A tu się okazuje, że wciąż brakuje kluczowych wyników badań potwierdzających bezpieczeństwo tych szczepionek oraz pojawia się coraz więcej informacji o rażących zaniedbaniach na etapie 1 i 2 fazy co potwierdza tylko fakt z jak ogromnym eksperymentem medycznym mamy właśnie do czynienia.
Dodatkowo wiele alarmujących raportów zostało najzwyczajniej zignorowanych i usuniętych, gdzie pozostali już tylko świadkowie właśnie w postaci dr Malone wobec którego nie mam żadnych podstaw aby nie wierzyć w jego słowa i publikacje. Czekam zatem tylko aż nazwiesz osobę która jest najbardziej kompetentną osobą w zaistniałej sytuacji aby wypowiadać się na temat tych szczepionek szurem. Czekam na to, aż nazwiesz szurem potencjalnego Sammelwise'a naszych czasów.

Ok lecimy dalej bo dopiero się rozpędzam tutaj moim walcem…

„i, o dziwo, giną właśnie takie szury, jak ty: Całkowita liczba zgonów dla okresu od początku Narodowego Programu Szczepień, tj. od 27 grudnia do 5 czerwca bieżącego roku wynosi 47 033. Jak się okazuje, zmarło 730 osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki (79 proc. to osoby po 70. roku życia). Osoby, które przyjęły tylko jedną dawkę (3170 zgonów). Dane ze Stanów Zjednoczonych pokazują zaś, że 99,2 proc. osób, które umierają na COVID-19 to osoby niezaszczepione. Podobnie sytuacja wygląda w Holandii i Francji – ponad 90 proc. zgonów dotyczy osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw koronawirusowi. Biegnij po nagrodę Darwina! Brawo wy!”

Pytanie było o to jak oceniasz działania naszego rządu w okresie pandemii w której liczba Polaków spadła o 150 tyś z czego wszystkie zgony na covid są rzędu 75 tyś. Znów odpowiadasz nie na temat i wyskakujesz z jakimiś statystykami dla USA - to jest właśnie twój poziom zrozumienia o czym tutaj jest mowa - dno dna. A wystarczy prosta odpowiedź, że oceniasz dobrze albo źle.
Poza tym znów ta odwrócona logika. To by dopiero było gdyby się okazało, że mimo zaszczepienia ludzie wciąż umierają na Covid? Co się jednak stanie kiedy porównamy umieralność na skutek działań ubocznych na tle innych szczepionek? Nie sądzisz, że takie porównanie ma więcej sensu jeśli chcemy rozmawiać o bezpieczeństwie tych preparatów?
https://www.openvaers.com/covid-data/mortality
Ten temat był poruszony w wywiadzie do którego linkowałam wyżej i liczby z maja 2021 na poziomie ponad 5000 mówiły jasno, że śmierć z powodu tych szczepionek przewyższa ilościowo zsumowane dane 70 innych szczepionek na przestrzeni ostatnich 30 lat! Liczba ta rośnie w zastraszającym tempie i raport z 30 lipca dla samych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Liczba ta rośnie w zastraszającym tempie i raport z 30 lipca dla samych Stanów Zjednoczonych mówi już o ponad 12 tysiącach zgonów i prawie 50 tyś hospitalizacji.
https://www.openvaers.com/covid-data
I to jest fakt. A to tylko dane oficjalne, a przecież wiele danych w ogóle nie jest brane pod uwagę jeśli chodzi o te statystyki. Dobiegłeś właśnie po swoją nagrodę Darwina bo wychodzi na to, że to co podaje się ludziom na tle innych szczepionek jakie są znane ludzkości to najbardziej zabójczy program w historii.

„dla foliary filozof ogłaszający się prezydentem Polski jest na tyle kompetentny, by podważać kompetencje czołowych lekarzy, wirusologów itp. Tego nawet nie trzeba komentować. Foliarstwo to stan umysłu.” - Sam zaczynasz pisać coś o prezydencie i jego kompetencjach na co dostałeś odpowiedź, że jego kompetencje są dla takich foliarzy jak ty wystarczające. Dla mnie jego kompetencje są zerowe więc widzę, że stworzyłeś sobie znów jakąś historię w chorym umyśle i zapewne znów mieszasz osoby z którymi rozmawiasz więc znów masz dobitnie pokazane co za brednie tutaj piszesz i jak plączesz się w zeznaniach.

„sprawdź osoby, które podpisały się pod tymi idiotyzmami, bo chyba ci się zapomniało. Masz tam filozofów, mecenasów, inżynierów itp. Foliara nawet nie wie [..]ak, fizjoterapeuci i dentyści deklasują czołowych epidemiologów z całego świata. Aż znowu napiszę „xDDDDDDDDDDDDDDDDDD”. Chyba tylko w urojonym świecie foliarzy.” - Po raz kolejny napiszę co ty tu bredzisz? Znalazłeś na liście sygnatariuszy jakieś pojedyncze osoby i ignorujesz setki innych z tytułem dr, dr n. med, profesora czy profesora nadzwyczajnego, którzy stanowią tam przeważającą większość? Rozumiesz jak idiotyczna jest twa argumentacja? Pisałam już, że chwytasz się brzytwy jak ten tonący i właśnie ucięło ci paluchy i opadasz już na dno. Bladego pojęcia nie masz jak to jest podpisać się własnym imieniem, nazwiskiem oraz całym dorobkiem zawodowym w sytuacji kiedy tak wiele osób jest po prostu usuwana tylko dlatego, że otwarcie domagają się brakujących wyników badań i zgłaszają słuszne obawy w sprawie wprowadzonych preparatów których powikłania poszczepienne są na tak ogromną skalę jakiej nie było nigdy. Ignorowanie głosu tych ludzi i brak otwartej debaty to jest właśnie największy problem i o tym także mówi wyraźnie dr Malone:
„I know that I’m being able to post things and say things that other scientists post might often posted before me, made the same observation and got deleted”

„It’s the nature of scientific discussion is then us scientists and physicians have this active dialogue where we use this term hypothesis instead of fact where we’re constantly kind of second guessing ourselves and each other saying „are you sure this is really what’s going on” and that’s why we have to not be censored. We have to be able to talk about this. That’s how we get to truth or our version of truth”

Ciekawe czy z tych wspaniałych epidemiologów z całego świata albo może z tych wspaniałych doradców znalazłby się ktoś kto odważyłby się usiąść naprzeciw dr Malone i porozmawiać nt bezpieczeństwa tych szczepionek? Mogli by tam nawet usiąść całą bandą a i tak pewnie nic by nie wskórali, dlatego też lepiej po prostu takie głosy uciszać i ignorować czemu takie szury jak ty przyklaskują potwierdzając tym samym, że chodzi tylko o wyszczepienie samo w sobie za wszelką cenę ze zgwałceniem podstawowej zasady Primum non nocere, bo nigdy w historii szczepionek nie było takich preparatów z tak poważnymi powikłaniami które przy obecnym poziomie cenzury i propagandy z całą pewnością są dużo wyższe niż oficjalne dane.

„to przykre, gdyż pokazuje, że tytuł naukowy kiedyś można było dostać za worek ziemniaków. Na szczęście, obecnie odbiera się takim ludziom prawa wykonywania zawodu :)” - Lubię wklejać twoje cytaty, gdzie kolejny raz udowadniasz, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz ciesząc się jednocześnie, że cenzura i totalitarne metody hulają w najlepsze. Nie pozostawia to c

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Nie pozostawia to cienia wątpliwości jaką sprzedajną miernotą jesteś. To właśnie kiedyś zdobycie tytułu było dużo trudniejsze, bardziej pracochłonne i wymagające niż dziś - szczególnie dla kobiet. Poza tym bardzo jestem ciekawa o ilu skorumpowanych naukowcach i politykach usłyszymy w najbliższym czasie, gdyż właśnie ukazał się raport potwierdzający moje wcześniejsze słowa, że historyjkę o nietoperzu na mokrym targu można wsadzić między bajki:
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8219215,raport-republikanow-usa-koronawirus-wydostal-sie-z-laboratorium-w-chinach.html
Czas szerzenia propagandy przez takich szurów jak ty dobiega już końca.

„Zresztą, ciekawe czy ci biedni ludzie, dość często niemający kompetencji w wypowiadanych kwestiach, jak ci inżynierowie, wiedzą pod czym się podpisali. Niestety łapano ich jak leci, a później trzeba było się nagimnastykować, aby z takich nienaukowych list być wypisanym” - Jeśli to co pisze Marek Krzystanek jest prawdą to oczywiście należy potępić takie działania, ale pisanie, że kogoś łapano jak leci w sytuacji kiedy podpisanie się pod takim listem otwartym grozi usunięciem z życia zawodowego potwierdza, że bladego pojęcia nie masz co to znaczy. W szczególności kiedy mowa o setkach dr, dr n. med, profesorów i profesorów nadzwyczajnych z doctors4covidethics.

„jak nie na temat. Przecież należysz do właśnie takich ludzi. Co za różnica czy wypowiadasz nienaukowe brednie w sprawach medycznych, czy może dot. kulistości ziemi? Foliarskie brednie to dalej brednie.” - A tak, bredzisz nie na temat, bo tak nieśmiało pragnę przypomnieć, że już wielokrotnie podkreślałam, że jestem zwolenniczką szczepień i pisząc o jakiś płaskoziemcach odnoszę wrażenie, że straszysz mnie swoją bandą, albo się chwalisz kogo ty tam nie znasz. Tak się zaszurałeś, że nawet nie zauważyłeś, że co do szczepionek przeciwko Covid napisałam, że „nie jestem przekonana” co oczywiście wyprany mózg odbiera jakbym napisała „jestem przeciwko wszystkim szczepionkom a Ziemia jest płaska”. Poziom twojego upośledzenia jest naprawdę głęboki skoro nie dostrzegasz tak podstawowych różnic. Osobiście uważam, że kto chce niech się szczepi - ba - nawet będę krzyczeć o prawo do szczepień jeśli kiedyś by się okazało, że ktoś chce a nie może i nie ma ku temu jasnych przeciwskazań. Nie zamierzam nikogo ani namawiać ani odwlekać. Zależy mi tylko na tym, aby decyzja była poparta wiedzą faktyczną - nie propagandą które rozsiewają takie trolle jak ty. A zdanie w kwestii eksperymentu medycznego to zdanie ekspertów zarówno w kwestii prawnej jak i medycznej (ja tu jestem tylko tzw „posłańcem”). I tu znowu wjeżdżają trolle twego pokroju które ewidentnie są na tym polu na przegranej pozycji więc jedyne co robicie to próbujcie oczernić i zdyskredytować tych ludzi siejąc bezczelne kłamstwa i czepiając się czego tylko się da byleby tylko coś napisać, naszczekać, napluć. Jako sprzedajna miernota wbiłeś się w nieswoją dyskusję i nadziałeś się grubo, bo znalazł się ktoś kto konsekwentnie rozjeżdża brednie jakie tu wypisujesz linijka po linijce.

„no tak, ty pisałaś o całym ministerstwu zdrowia. Już foliarze mi się mylą.” - ha ha ha jak słodko, że właśnie przyznałeś się, że już gubisz się we własnych zaznaniach. Takiego samozaorania się nie spodziewałam. Brawo ty!
„Widzę jednak, że ty masz twardy tyłek” - lepszy twardy tyłek niż papka zamiast mózgu

„przecież je dostałaś.” - co dostałam? Wyniki 4 fazy bo o tym była mowa? Przeniosłeś się w czasie do 2023 roku? Halo pobudka czytamy nie szuramy.

„A żeby było jeszcze zabawniej, to ty, foliaro, nie przedstawiłaś JAKICHKOLWIEK dowodów tego, że te szczepionki nie działają lub są niebezpieczne. Także czekam na te dowody. Ale pewnie, jak to z foliarzami już bywa, ich nie dostanę.” - Po pierwsze po raz kolejny stosujesz odwróconą logikę, ponieważ to właśnie twórcy szczepionek muszą udowodnić, że ich preparaty są bezpieczne a nie na odwrót. Tego m.in dotyczą 3 listy otwarte wysłane do EMA przez doct

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Tego m.in dotyczą 3 listy otwarte wysłane do EMA przez doctors4covidethics ponieważ przedstawione wyniki są niekompletne, a mało tego wykazują poważne zaniechania już na etapie 1 i 2 fazy o czym pisze dr Malone więc poczytaj sobie także jego praca i wyniki badań w tej sprawie. Po drugie jak już tak skrupulatnie analizowałeś kim są doctors4covidethics i doszukałeś się tam jednego inżyniera to szkoda, że nie doszukałeś się ich prac:
https://doctors4covidethics.org/leaky-blood-vessels-an-unknown-danger-of-covid-19-vaccination/
https://doctors4covidethics.org/the-pfizer-mrna-vaccine-pharmacokinetics-and-toxicity/
Po trzecie badania uniwersytetu w Heidelbergu - Sekcja zwłok 40 zmarłych na covid które zmarły po szczepieniu wykazały związek szczepień w 30-40% tych sekcji:
https://reitschuster.de/post/chefpathologe-alarmiert-toedliche-impffolgen-viel-haeufiger/
Po czwarte obecne szczepionki mają znacznie zmniejszą skuteczność w przypadku dominującej już mutacji Delta.
https://szczepienia.pzh.gov.pl/jaka-jest-skutecznosc-szczepionek-przeciw-covid-19-wobec-wariantu-delta-wirusa-sars-cov-2/ a na horyzoncie już są kolejne mutacje Lambda i Kappa na które szczepionki działają jeszcze gorzej niż na mutację Delta.
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,wariant-lambda--co-wiemy-o-nowej-mutacji-koronawirusa-,artykul,99425123.html
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,kappa---w-belgii-zmarlo-siedmiu-seniorow-zakazonych-tym-wariantem,artykul,71471105.html
Na razie nowe mutacje dotyczą niewielkiego procenta zarażonych, ale są bardziej zaraźliwe, więc sytuacja może się zmienić na jesieni.
Po piąte dane vaers pokazują, że w porównaniu do innych szczepionek obecne preparaty są najbardziej zabójczymi w historii i zsumowane dane wszystkich szczepionek już z kilkudziesięciu lat są mniejsze od tego co dzieje się obecnie. Dla przypomnienia USA ponad 12 tyś zgonów na dzień 30 lipca 2021:
https://www.openvaers.com/covid-data/mortality
Dane dla Europy są jeszcze bardziej przerażające, gdyż baza danych EudraVigilance informuje, że do 19 czerwca 2021 r. Jest zarejestrowanych 15 472 zgonów i 1 509 266 obrażeń  po wstrzyknięciu czterech eksperymentalnych szczepionek COVID-19:
https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/szok-raporty-ue-15-miliona-urazow-szczepionkowych-15-472-zgonow/
Warto także dodać, że dane vaers są zaniżone co do stanu faktycznego z przyczyn oczywistych gdyż nie każdy przypadek jest zgłoszony oraz z przyczyn szalejącej propagandy i cenzury.
Jak to się ma do tego co tam kiedyś napisałeś „Osobiście sądzę, że okażą się najbezpieczniejszymi szczepionkami, i jednymi z najbardziej skutecznych.” Fakty są tu bezlitosne i w porównaniu do innych szczepionek okazały się najbardziej skuteczne w zabijaniu ludzi. Cytując więc klasyka: leżysz i robisz pod siebie.

„szurianna chyba była pijana, gdy to pisała.” - To, że się pogubiłeś w tej dyskusji i mylisz już wszystko całkowicie mnie nie dziwi i ułatwia tylko zadanie w pogrzebaniu bredni jakie tu wypisujesz. Wątek ten zaczął się od tego kiedy pisałam o konieczności debaty publicznej, której boisz się jak diabeł święconej wody i krytykujesz takie rozwiązanie jak tylko się da. Dostałeś więc odpowiedź, że świadczy to o twojej ignorancji oraz o tym jak głęboka jest twoja wiara w jedynie tylko słuszną linię partii, gdyż PiS także boi się takiej debaty, bo wie, że to oznaczałoby koniec ich propagandy. Twoja odpowiedź to oczywiście odwracanie kota ogonem bo piszesz o tym, że PiS nie rządzi na całym Świecie i zaczynasz coś bredzić o podaniu 3,5 miliarda dawek na całym Świecie. Tak - tu chodziło o ciebie szurze i stosunek do debaty publicznej, a nie o 3,5 miliarda dawek.

„Przecież dowody dot. skuteczności i bezpieczeństwa szczepień napływają z całego świata, a i foliara linkowała mi apel niepolskich pseudonaukowców. Jeśli w kraju, z którego napłynęło to zabawne pisemko, rządzi pis, to ja jestem baletnicą.” - Ha ha ha, piszesz dokładnie to co sądziłam, że napiszesz c

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii - Ha ha ha, piszesz dokładnie to co sądziłam, że napiszesz czyli swoje fantazje na temat doctors4covidethics podajesz jako fakty. Czekam z niecierpliwością kiedy dr Malone także nazwiesz pseudonaukowcem. Takich bredni naprawdę nie pisze normalna osoba, a dowody o szkodliwości tych preparatów płynną także z całego Świata i mają o tyle trudniej, że muszą się jeszcze przebić przez wszechobecną cenzurę. Jak można być takim chwastem, który jest przeciwny debacie, nie dopuszcza głosu ludzi którzy nauce poświęcili całe życie, popiera cenzurę i jeszcze rży, że rządy totalitarne odnoszą sukces w swojej propagandzie plując się przy tym cały?

„a ja ci podkreślam jak znikomymi i idiotycznymi argumentami dysponują foliarze, że nawet analityk medyczny potrafi bezlitośnie zjeść merytorycznie taki ich list. Jeszcze raz podlinkuję” - zapraszam pana analityka na rozmowę z dr Malone, może nawet przyjść z całą bandą miernych ale wiernych doradców. A poza tym, skoro przytaczane argumenty są takie znikome i idiotyczne to dlaczego nie rozprawić z nimi raz i porządne podczas debaty publicznej? Przecież to by było najlepsze rozwiązanie kończące ten spór nieprawdaż? Aaaa już widzę ten strach w twoich oczach…

„proszę o zdanie, w którym deklaruję poparcie pis, a nie nauki. Czekam.” - miałeś już wytknięte tyle razy jakim orędownikiem linii partii jesteś, że nie musisz pisać, że deklarujesz poparcie dla nich. Dla takiego hipokryty nie ma przecież znaczenia, że przeczy sam sobie. Ale dobrze chcesz to masz.
1. Jesteś przeciwny debacie publicznej co nie jest naukowym podejściem, ale idzie z linią partii
2. Popierasz cenzurę ludzi którzy mają odmienne zdanie zarówno kwestii prawnej jak i medycznej co nie jest naukowym podejściem, ale idzie z linią partii
3. Nie widzisz, żadnego problemu w tym, że do głosu dopuszcza się tylko tych co mówią pozytywnie broniąc miernych ale wiernych „doradców” co nie jest naukowym podejściem, ale idzie z linią partii
4. Wyszczepienie wszystkich ludzi traktujesz jako cel sam w sobie gwałcąc przy tym zasadę Primum non nocere co nie jest naukowym podejściem, ale idzie z linią partii
5. Nie szukasz innych rozwiązań zakończenia pandemii bo mamy przecież eksperymentalne szczepionki co nie jest naukowym podejściem, ale idzie z linią partii
6. Popierasz łamanie prawa w sprawie obostrzeń i wprowadzane totalitaryzmu co nie jest naukowym podejściem, ale idzie z linią partii
7. Popierasz segregację społeczną w postaci paszportów które sprowadzają się do przymusu szczepień co nie jest naukowym podejściem, ale idzie z linią partii
Daj znać czy to starczy czy chcesz jeszcze?

„a ja, foliaro, piszę ci, że te szczepionki są bezpieczne i skuteczne oraz że o żadnym eksperymencie medycznym nie ma tu mowy.” - A ja, szurze, piszę ci, że masz tylko głęboką wiarę w to, że one są bezpieczne ponieważ 4 faza badań, której głównym zadaniem jest POTWIERDZENIE BEZPIECZEŃSTWA zakończy się gdzieś w latach 2023-2024. Mało tego już dziś weryfikacja danych poprzednich faz, pokazuje poważne zaniedbania (wyniki badań przedstawione w podcaście Dark Horse) oraz przede wszystkim braki wyników, które dzisiaj skutkują tym, że są to najbardziej zabójcze preparaty w historii ludzkości.

„Tylko po prostu nie rozumiesz co się do ciebie pisze, ale nie przejmuj się. To częsta przypadłość u foliarzy. Odporność na logiczne argumenty, braki w wykształceniu, niezbyt wysoki iloraz inteligencji. To wszystko sprawia, że jesteś, jaka jesteś.” - na podstawie tego wszystko co napisałam powyżej to zdanie które tu napisałeś jest trafione w punkt z jednym malutkim szczegółem - opisuje ciebie.

„czyli czekaj. Jesteś zwolenniczką szczepień, ale kiedy na rynku pojawiają się skuteczne, przebadane i które już na miliardach przypadków udowadniają to, ty zaczynasz protestować w oparciu o jakieś pijackie urojenia? To niezła zwolenniczka… wolności nad rozumem.” - Znów udowadniasz, że powyższe zdanie które sam napisałeś dotyczy twojej osoby. Jedyne co napisałam, to to, że „nie jestem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Jedyne co napisałam, to to, że „nie jestem przekonana” i w przeciwieństwie do ciebie nie forsuję mojego zdania innym. To naprawdę nie moja wina, że podczas opracowywania obecnych preparatów dopuszczono się tak rażących zaniedbań i to naprawdę nie moja wina, że nie upubliczniono wszystkich wyników badań. To przeciwko czemu protestuję to forsowanie tych preparatów jako jedynego cudownego rozwiązania oraz protestuję przeciwko segregacji społecznej na podstawie tego czy ktoś dał się tym dziabnąć czy nie. Protestuję także przeciwko przymusowi tych „szczepień” zarówno bezpośredniemu jak i pośredniemu. Widzę, że muszę to powtarzać po raz kolejny choć i tak pewnie są nikłe szanse, że ta papka którą masz w głowie to ogarnie.

„więc podlinkuj lub wymień te wspaniałe preparaty”. - Dobra teraz siądź wygodnie bo za chwilę uświadomisz sobie jak głęboko upośledzonym trollem jesteś. W poprzednim morzu bełkotu zadałeś proste pytanie:
„Też wolałabyś poczekać te kilka lat ze szczepionką i pochować z połowę swojej rodziny, czy może warto by ją było opracować nieco wcześniej?” - Na co dostałeś wyczerpującą odpowiedź:

„Kiedy w końcu dotrze do tej odpornej na argumenty głowy, że jestem zwolenniczką szczepień i jeśli jasno zakomunikowane by było: „Ludzie nie mamy czasu i musimy próbować wszystkich rozwiązań. Mamy preparaty, które wspaniale rokują, ale nie zdążymy przeprowadzić wszystkich badań, więc przyjęcie ich oznacza udział w eksperymencie” to wtedy dałabym się dziabnąć nawet przeciwko covid. To naprawdę nie jest tak trudne do zrozumienia, że jak się widzi i słyszy propagandzistów i foliarzy twego pokroju to ma się do nich awersję.”

Co jednak robi nasz troll i manipulator? Wkleja wyrwany z kontekstu fragment i zadaje do niego kolejne pytanie:
„Mamy preparaty, które wspaniale rokują, ale nie zdążymy przeprowadzić wszystkich badań” – więc podlinkuj lub wymień te wspaniałe preparaty.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Szkoda, że nie widzę teraz twego marnego spojrzenia szura, który został zaorany poprzez samo cytowanie jego słów. Niemniej ja się tu bawię świetnie kiedy już wiem, że mam do czynienia ze zwykłym sprzedajnym manipulatorem.

„tak tylko przypomnę, że ty tego nie wiedziałaś i musiałem ci to tłumaczyć jak małemu, autystycznemu dziecku” - ha ha ha i kolejny przykład braku tej wspaniałej umiejętności jaką jest czytanie ze zrozumieniem. Dostałeś cytat ze źródła, że statystycznie 1 na 5 badanych leków przechodzi WSZYSTKIE 4 fazy, a ty się podniecasz, że obecne szczepionki przeszły fazy 1, 2 i częściowo 3 fazę. Dostałeś na to odpowiedź, że (ważne słowa napiszę drukowanymi byś łatwiej wyłapał o co chodzi):

To, że większość odpada na pierwszych dwóch etapach jest oczywiste, jednak WIĘKSZOŚĆ TO NADAL NIE WSZYSTKIE, więc dopóki nie zakończy się 4 faza potwierdzająca głównie bezpieczeństwo i weryfikująca wyniki poprzednich faz NIE MA PEWNOŚCI czy wszystkie preparaty je przejdą.

A ty jak rasowy szur już masz pewność, że wszystkie obecnie testowane preparaty przejdą 4 fazę i zadajesz kolejne idiotyczne pytanie

„nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale IV faza następuje PO wprowadzeniu leku do obrotu i w przypadku szczepionek bada się w niej przede wszystkim to, jak długo zapewnia odporność. Nie mówili na filmikach z żółtymi napisami?” - Zachowujesz się tak jakby w historii medycyny nigdy nie było sytuacji gdzie wycofywano leki dopuszczone do obrotu właśnie dlatego, że poległy na fazie 4. Naprawdę mam tu wklejać linki do takich przykładów czy zaoszczędzić ci tej kompromitacji i znajdziesz je sobie sam?

„Ja wiem, że proepidemicy woleliby w przypadku hiszpanki zaczekać te kilka lat na pojawienie się szczepionki i wybić po drodze sporą część ludności na świecie, ale są na szczęście ludzie, którzy potrafią logicznie i racjonalnie myśleć.” - A ja wiem, że jak już nie masz nic mądrego do powiedzenia na temat Covid to zaczynasz odpływać w dziwny świat fantazji i urojeń. Wiesz w ogóle który mamy teraz rok? Pytam z ciekawości, bo nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Pytam z ciekawości, bo nie wiem czy ta papka co masz w głowie coś jeszcze kontaktuje.

A skoro o „proepidemikach” wspomniałeś to polecam naprawdę zapoznać się oficjalnym raportem Republikanów w USA w sprawie Covid-19, gdyż w świetle przedstawionych tam dowodów dr Fauci przyznawał granty tylko na te badania które miały na celu potwierdzenie naturalnego pochodzenia wirusa. Chciał w ten sposób odwrócić uwagę jak tylko mógł od laboratorium w Wuhan i dokumentów świadczących o tym, że od 2014 wiedział co tam się dzieje, a Peter Daszak dziękował mu w mailach (tych które wyciekły) za to, że tę uwagę odwraca i że ukrywa zaangażowanie Daszaka w badaniach na koronawirlsem. I teraz kilka ciekawych dat:
27 stycznia 2020 Fauci bardzo ostro sprzeciwił się w sprawie ograniczenia podróżowania do i z Chin (a wtedy nadchodził Chiński Nowy Rok) tak jakby mu zależało na tym aby jak najwięcej chińczyków podróżowało po całym Świecie zwłaszcza po USA i Kanadzie. Tak wynika z dowodów w raporcie. A następnie 17 lutego 2020r oficjalnie stwierdził, że zagrożenie koronawirlsem jest tylko niewielkie ukrywając jednocześnie fakty które znał od 2014 roku!
I to ukrywanie faktów miało swoje konsekwencje, gdyż na potrzeby raportu przeprowadzono badanie, gdzie założono, że gdyby Chiny były bardziej przejrzyste wobec Świata i poddały kwarantannie Wuhan tylko 3 tygodnie wcześniej to liczba osób zarażonych SarsCov2 na całym Świecie zmniejszyłaby się o… 95% To dr Fauci okłamał cały Świat a nasz rząd jak i rządy wielu innych krajów UE oraz niestety także WHO były wpatrzone w niego jak w święty obrazek. Jak się teraz czujesz szurze stojąc przed takimi dowodami? Poproś lepiej swoich przełożonych o podwyżkę abyś mógł dalej udzielać się w tej dyskusji.

„i foliara znowu postanowiła zginąć od własnego miecza… Właśnie dlatego szczepionka nie była zalecana dla pewnych grup. Czy na początku grudnia szczepiono dzieci? Nie? Ojej. Skoro jednak bawisz się w wypisywanie takich foliarskich wynurzeń, zacytuj taki fragment ulotki i pokaż, że zaleca się szczepić osoby z tej grupy. Nic prostszego :)” - biorąc pod uwagę ile razy zostałeś zaorany z powodu zwykłego braku czytania ze zrozumieniem nie dziwi, że już każde zdanie które piszesz wymaga klarownego sprostowania.

W poprzedniej odpowiedzi odkryłeś ponownie Amerykę pisząc takie coś: „To właśnie przede wszystkim na wcześniejszych etapach leki odpadają, np. nie kwalifikują się do badań na ludziach lub wypadają korzystnie na zwierzętach, a na ludziach już nie.”

Na co odpowiedziałam:
„No widzisz jesteś świadom takiej sytuacji i nie masz problemu z tym, że już w samej ulotce Pfizera napisane jest, że niektóre badania zakończyły się tylko pomyślnie na zwierzakach a na ludziach już nie testowano. Wynika z tego, że jesteś szurem z pełną premedytacją.”

Nie wiem gdzie tutaj ginę od własnego miecza, ale wiem, że znów nie zrozumiałeś co się do szura pisze. Wytłumaczę zatem. Oświeciło cię, że mogą istnieć sytuacje w których mamy badania wypadające korzystnie na zwierzętach ale na ludziach już niekoniecznie. Stąd też moje zdziwienie, że jesteś tego świadom, a mimo to nie przeszkadza ci, że w ulotce Pfizera punkt 5.3 „Przedkliniczne dane o bezpieczeństwie” dowiadujemy się, że „Genotoksyczność/rakotwórczość” nie została przebadana ponieważ „Nie przewiduje się, aby składniki szczepionki (lipidy i mRNA) miały potencjalne działanie genotoksyczne.”. Oraz „Toksyczność ogólna” i „Toksyczny wpływ na reprodukcję” zostały przetestowane tylko na szczurach:

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_pl.pdf
Czy ja tu coś pisałam o tym, że w ulotce napisane jest aby szczepić dzieci? Weź tak wstań, zrób 3 kroki do tyłu i rozpędź się waląc łbem w ścianę to może ta wyprana papka wyleci uszami pozostawiając pustkę która może będzie lepsza o tego co powoduje takie problemy w czytaniu ze zrozumieniem.

„Niemal 4 miliardy ludzi na całym świecie udowadniają od niemal roku, że się mylisz. Także…” Ah i znów problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Zadałam jedno proste pytanie: Co jaśnie szur zrobi jak któryś z preparatów nie przejdzie 4 fazy? Na co otrzymuję odpowiedź, że ja się mylę. Nie potrafisz odpowiedzieć na to proste pytanie, bo dobrze wiesz, że już nie raz trzeba było wycofywać preparaty medyczne które były już w sprzedaży i podawano je ludziom i dlatego jak u typowego szura pozostaje tylko wiara, że się uda. A co jeśli twoja wiara to za mało?

„podlinkuj źródło, które wskazuje na te 59% w przypadku każdej mutacji.” - Już każde zdanie jakie piszesz świadczy o braku czytania za zdumieniem. Pogubiłeś się już w tym wszystkim totalnie.
Dla przypomnienia moje słowa:

„Coraz więcej wyników potwierdza zupełnie co innego szczególnie w świetle NOWYCH mutacji. Skuteczność na poziomie 59,8% po drugiej dawce to znacznie mniej niż 95% które przekazano w dokumentach dzięki którym wydano warunkowe dopuszczenie tych preparatów:
https://szczepienia.pzh.gov.pl/jaka-jest-skutecznosc-szczepionek-przeciw-covid-19-wobec-wariantu-delta-wirusa-sars-cov-2/
Dostałeś odsyłacz do wyników badań NOWEJ mutacji jaką wtedy była Delta. Ale żeby było ciekawiej kolejne mutacje Lambda i Kappa wstępnie wykazują jeszcze mniejszą skuteczność szczepionek niż na mutacje Delta co pisałam już wcześniej.

„Po drugie, w logiczne myślenie ci nie idzie, bo te 59% to i tak więcej niż 0%, także…” - 0%? A skąd ta magiczna liczba u szura się znalazła, czyżbyś właśnie zasugerował, że coś takiego jak odporność naturalna nie istnieje? Czyżbyś właśnie zasugerował, że przechorowanie nie daje żadnych przeciwciał? Także… kto tu głosi foliarskie teorie?

„Ty chyba naprawdę walczysz o nagrodę Darwina.” - statystyki vaers jasno wskazują kto tu wygrał tę nagrodę

„Foliarze zapomniało się również, że jest coś takiego jak CIĘŻKI PRZEBIEG i że przed tym również warto się ewentualnie zabezpieczyć. Przypomnisz mi ile skuteczności na uniknięcie ciężkiego przebiegu mają te szczepionki? Ponad 80% na wariant delta? Ojej. Znowu zaszurało, ale nie pykło.” - No i właśnie dlatego nikogo nie namawiam ani nikogo nie zniechęcam do tych preparatów. Każdy powinien sam we własnym zakresie zadecydować czy ryzykuje potencjalnie ciężki przebieg czy też ryzykuje udział w eksperymencie i potencjalne powikłania. Poza tym szur zapomina, że przed ciężkim przebiciem mogą także chronić leki. Dlaczego tylko i wyłącznie szczepionka? A te 80% to były pierwotne dane dla wariantu Alpha, które są już dawno nieaktualne w zależności od mutacji i zapewne od rodzaju szczepionki:
https://www.dw.com/pl/coraz-wi%C4%99cej-mutacji-jak-dobrze-chroni%C4%85-szczepionki/a-57565486
„Dopuszczone jak dotąd do użytku w Europie szczepionki (BioNTech/Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson) stworzono do walki z PIERWOTNYM koronawirusem. RKI szacuje, że osoby w pełni zaszczepione którąkolwiek z tych szczepionek, mają o 80 procent mniejsze ryzyko ciężkiego zachorowania na Covid. Są jednak pewne różnice, jeśli chodzi o poszczególne warianty wirusa.”

„i znowu szurianna dokonuje zamachu na rozum i podchodzi zero-jedynkowo w sprawach medycznych… Przypominam, że dla takiej foliary jedyną alternatywą jest obecnie przechorowanie, na które masz 0% odporności, jak i na ciężki przebieg, gdzie także masz 0% odporności.” - Znów bredzisz, że naturalna odporność nie istnieje? A co z faktem, że większość ludzi przechorowała Covid bezobjawowo lub jak zwykłe przeziębienie? Czy właśnie dokonałeś zamachu na rozum, że przeciwciała po przechorowa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Czy właśnie dokonałeś zamachu na rozum, że przeciwciała po przechorowaniu nie istnieją? Przypomnę też nieśmiało, że mowa była o promowaniu szczepień kiedy już wiadomo było, że szczepionki nie radzą sobie z nowymi mutacjami. Czy przypadkiem nie rozsądnym byłoby skupienie się także w tym momencie nad badaniami w kierunku leku tak aby walczyć z wirusem na każdym froncie? No ale przecież szurowi chodzi tylko o wyszczepienie samo w sobie a nie o ratowanie ludzkiego życia, więc po co ja w ogóle pytam…

„Nierobienie nic również jest decyzją – wybierasz przechorowanie. Przypomnieć ci na ilu zaszczepionych przypada niezaszczepionych? W Polsce kilkanaście. Możesz też robić za królika doświadczalnego i sprawdzić na sobie czy wystąpią jakieś długofalowe skutki przechorowania. A ty się jeszcze cieszysz z dokonanego wyboru.” - Tak was tam uczą na szkoleniach z propagandy? Albo szczepionka albo przechorowanie? Widać już dlaczego tak bredzisz w kółko o tym samym. Zawsze można coś robić szczególnie jeśli mówimy o naturalnej odporności. Lepiej się odżywiać, lepiej się wysypiać, przebywać więcej na świeżym powietrzu, uzupełniać braki witamin itp. Sami rządzący mogli zdecydowanie lepiej rozegrać kwestię dostępu do środków higieny i lepszych masek. Błahe sprawy, ale dzięki naszym mediom i wspaniałym decyzjom rządzących ludzie robili dokładnie odwrotnie - żyli w stresie, źle się odżywiali, karmiono ich pandemią strachu gdzie pokazywano fakeowe trumny, rzekome zapchane szpitale covidowe, które w rzeczywistości stały niemalże puste, zamykanie w domach, że nawet na spacer do lasu nie można było pójść. A rząd swoją nieudolnością i jawnym pluciem na ludzi poprzez ignorowanie własnych obostrzeń tylko dolewał oliwy do ognia.
Gdyby od samego początku zrobiono wszystko na każdym możliwym froncie w walce z covid to dziś tej pandemii by nie było. Po prostu. Nie rozniosło by się to tak. A przygotowane preparaty podane w formie jawnego eksperymentu medycznego byłyby tylko dopełnieniem całości (sama bym się wtedy zaszczepiła). Tylko tyle i aż tyle. No ale jak już naprodukowano te miliardy dawek to przecież nie mogą się zmarnować, dlatego też opłacono całą bandę szurów takich jak ty aby szerzyć propagandę, że to jedna jedyna droga w którą mamy wierzyć albo zostaniemy wykluczeni społecznie. Hulajnogę wygrałeś, że taki zaślepiony jesteś?

„emm, i co ty właśnie udowodniłaś? Że woda jest mokra i że szczepionka opracowana na inny wariant, może mieć inną skuteczność? Cieszę się, że jestem powodem, przez który szurianna odkrywa Amerykę na nowo.” - A ja się cieszę, że chwila w której udowadniam twe kłamstwa jest tak oczywista jak to, że woda jest mokra. Gratuluję samozaorania po raz kolejny.

„Pragnę tylko przypomnieć, że jakakolwiek skuteczność jest lepsza, niż zerowa… A właśnie taką szurianna wybiera.” - pragnę tylko przypomnieć, że dla szura nie idzie zrobić kompletnie nic innego jak tylko się dać dziabnąć. Wszystko inne jest ble.

„Szurianna znowu odpływa. Trzymajcie ją, bo szurianna puszcza się poręczy… W którym momencie coś takiego napisałem. Proszę o cytat. Pisałem, że odporność JEST. Może być nieco inną w przypadku innych wariantów, ale dalej JEST. Znowu Tworki dały o sobie znać i szurianna widzi coś, czego nie ma, lub po prostu nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Jedno nie wyklucza drugiego. Kolejny też raz zapominasz o ochronie przeciwko ciężkiemu przebiegowi.”

Znów pogubiłeś się w zeznaniach i bredzisz od rzeczy. Spór dotyczył tego czy szczepionki były forsowane od początku jako skuteczne na potencjalne mutacje. Ja twierdzę, że tak. Ty podałeś linki ze stycznia, gdzie alarmowano, że nie, a ja podałam linki z drugiej połowy maja gdzie znów bredzono w mediach, że szczepionki chronią przed każdą mutacją. Media już niestety nie podają jaka to jest skuteczność i oto właśnie chodzi kiedy piszę o propagandzie. Ludzie po takich artykułach myślą, że po zaszczepieniu są tak samo chronieni przed każdą mutacją, a to prawdą nie jest co potwierdziłeś słowami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii a to prawdą nie jest co potwierdziłeś słowami „Nikt nie mówił, że będzie tak samo skuteczna.”
Odnośnie ciężkiego przebiegu już odpowiedź dostałeś więc masz jeszcze jakieś pytania?

„ale szurianna wie, że jest to znacznie sensowniejszy front?” - Cieszę się, że chociaż w tej sprawie udało się ustalić wspólne stanowisko. Tym nieśmiałym przyznaniem mi racji potwierdzasz, że skupiono się tylko na jednym froncie, potwierdzasz, że rządzących nigdy nie interesowało coś takiego jak lek i potwierdzasz tym samym, że chodzi o wyszczepienie samo w sobie a nie o walkę z pandemią. Dziękuję. W zasadzie tutaj można zakończyć naszą dyskusję bo przyznałeś mi rację w najważniejszej kwestii. Jeśli masz jakieś wątpliwości to przeanalizuj sobie ten wątek od początku. I po co było tyle kręcić?

„Szurianna wolałaby mieć coś, co np. nie pozwala na utworzenie się zmian nowotworowych, czy może lek, który zastosujesz dopiero, gdy te zmiany wystąpią? Szurianno, toż to pytanie niemal na inteligencję i nie udało ci się na nie poprawnie odpowiedzieć!” - możemy się skupić na Covidzie bo znów odpływasz w jakieś krainy brednii? Wiem, że szury lubią fantazjować, kiedy mowa o poważnych sprawach szczególnie jak zdanie wcześniej przyznają się, że są zwykłymi trollami. No już - pobudka!

„W dodatku, pamiętajmy też, że zgodnie z twoim tokiem myślenia opracowanie leku powinno zająć kilka lat, aby wszystkie fazy, nieskrócone (co udało się osiągnąć przy szczepieniach), zostały zakończone. I mielibyśmy być może lek i być może szczepionkę po 10 latach. Genialne! Szurianna naprawdę walczy z przeludnieniem. To nic, że wtedy prawdopodobnie te leki i szczepionki nie byłyby już potrzebne, bo wirus prawdopodobnie stałby się zdecydowanie mniej zjadliwy. Jak czekać, to czekać – milionom ludzi by się po prostu umarło.”

Tok mojego rozumowania jest jasny i przejrzysty tylko tak się zafoliowałeś w walce na serwisach społecznościowych, że każdego kto zadaje pytanie bo jest nieprzekonany lub podaje fakty niezgodne z linią partii z automatu wrzucasz do jednego worka z płasokoziemcami. Leki używane do walki z koronawirusem są już dostępne od lat jak np. amantadyna którą Bodnar wyleczył już setki osób czy Iwermektyna której skuteczność waha się od 0 do ~100% w zależności od tego kto robi badania (a raczej czyje pieniądze stoją za tymi badaniami).
https://www.wsj.com/articles/fda-ivermectin-covid-19-coronavirus-masks-anti-science-11627482393
Są to leki przebadane a ich skutki uboczne dobrze znane. Gdyby poświęcić tyle czasu i pieniędzy na badania nad lekami to istnieje spora szansa, że udało by się znaleźć kolejne które istnieją od dziesiątek lat i są w stanie pomóc w walce z pandemią na różnych jej etapach. Zachorowania na covid da się także uniknąć stosując podstawowe zasady higieny oraz przede wszystkim poprzez wzmocnienie naturalnej odporności, gdyż nie jest to wirus który zabija każdego kogo dotknie i większość przechodzi go bezobjawowo lub przy minimalnych dolegliwościach zyskując potem naturalne przeciwciała. Nowe preparaty w postaci leków czy szczepionek oczywiście mogłyby być używane w trybie przyśpieszonym lecz powinny zostać zachowane zasady eksperymentu medycznego. Ja naprawdę nie mam nic do szczepionek i nie mam nawet nic do eksperymentów medycznych. Sama bym się dała dziabnąć na ochotnika gdybym widziała, że to ma sens. Sensu jednak nie widzę przez co czuję się nieprzekonana, bo nie lubię kiedy wciska mi się czyjąś wersję prawdy przy użyciu metod totalitarnych. I nie tylko ja tak mam, ale wiele ludzi czuje naturalną awersję kiedy widzą, że po trupach dąży się do osiągnięcia jednego słusznego rozwiązania cenzurując dokoła wszystko i wszystkich co pytają lub mają inne zdanie. Przytoczę tu kolejną wypowiedź dr Malone która wskazuje na ten problem dosadnie:
„I think with this disease and this situation there is a ton of fear and knocking people out and deleting Facebook groups and things like that is a form of gaslighting, it’s denying their fear and denying their a

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii it’s denying their fear and denying their anxiety and that’s really counterproductive and that’s just not good for their mental health.”

„ale to cena ze STYCZNIA, kiedy szczepionki dopiero się pojawiły […] Szurianna próbuje manipulować, i to w tak durny sposób? Nieładnie. […] skoro wybierasz najtańsze, to wtedy przychodzi ci astra przy obecnym kursie euro, za 8,13 zł Brutto. Dziękuję, posprzątane.” - Wybrany został ten produkt który stosował dr Bodnar. A w kwestii szczepionek interesowało mnie ile zapłaciła Polska. Mimo to wciąż pomijasz jeden drobny szczegół. Preparatów wyprodukowano już miliardy i chce się je wstrzyknąć każdemu, a leki podaje się chorym których są miliony. Nie ta skala. Dziękuję. Rozwalcowane.

„Więc wyjdzie jakieś 20 zł brutto vs szczepionka za 16 zł (2 dawki). Do tego pamiętajmy, że zakładasz bardzo optymistyczny scenariusz, że nie wystąpią u ciebie żadne skutki uboczne (a ten lek listę ma naprawdę długą), nie wystąpi ciężki przebieg itp. Samemu turbo-Bodnarowi wyszło jakieś 2,7% zgonów u pacjentów z pozytywnym wynikiem testu.” - pomijając już fakt, że znów porównujesz dane o różnych skalach to również zakładasz nie jeden, a kilka optymistycznych scenariuszy. 2 dawki? Trzecia już tuż tuż za rogiem, a już pojawiają się (na razie tylko opinie) artykuły mówiące o 5 dawkach:
https://dorzeczy.pl/zdrowie/194060/prof-saellberg-potrzeba-pieciu-dawek-szczepionki.html
No faktycznie lista skutków ubocznych amantadyny jest tak długa i straszna, że trzeba to podkreślać wszędzie gdzie tylko możliwe. Szkoda, że nie pofatygowałeś się już na tyle by zajrzeć chociaż do ulotki:
http://leki.urpl.gov.pl/files/Viregyt_K_kaps_100mg.pdf
Ciekawe na ilu stronach zmieści się lista skutków ubocznych szczepionek jak już skończą się fazy testów? EMA tylko dorzuca kolejne punkty do listy skutków ubocznych:
https://www.emergency-live.com/news/ema-launches-new-investigation-into-side-effects-of-anti-covid-vaccines/
Póki co na 19 czerwca 2021 r. Jest zarejestrowanych 15 472 zgonów i 1 509 266 obrażeń poszczepiennych w samej tylko Europie więc trzeba doliczyć jeszcze koszty procesów sądowych i odszkodowań jak już ludzie zaczną domagać się rekompensat. Koszty te niestety na dziś są niemożliwe do oszacowania ze względu na ogromną skalę i lawinowy przyrost danych. Do kosztów szczepionek warto także doliczyć wszystkie koszta „promocji”, a te także już idą w miliardy: https://www.money.pl/gospodarka/na-szczepienia-i-promocje-wydalismy-fortune-michal-dworczyk-mowi-o-efektach-6666799059295136a.html
Artykuł z tokfm mocno ukierunkowany, dlatego też coś dla balansu: https://wpolityce.pl/polityka/545737-niemieccy-naukowcy-potwierdzaja-amantadyna-dziala
A jak już przy cenach za kurację jesteśmy to: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Izraelski-naukowiec-Koronawirus-moze-byc-leczony-za-mniej-niz-1-dolara-dziennie-8164019.html

„ojej, chorują tylko kilkadziesiąt razy rzadziej:” - no dobre i to, że są jakieś pozytywne aspekty tego ekserymentu, aczkolwiek sam Fauci ogłosił ostatnio, że:
„Amount of virus in breakthrough delta cases 'almost identical' to unvaccinated”
https://thehill.com/homenews/sunday-talk-shows/565831-fauci-amount-of-virus-in-breakthrough-delta-cases-almost-identical
I zaleca noszenie masek zarówno zaszczepionym jak i nie zaszczepionym. Czyli na razie zaszczepieni chorują znacznie rzadziej, ale długo taki trend się może nie utrzymać i wtedy koszta osób zaszczepionych będą podwójne.

„Od chwili startu Narodowego Programu Szczepień do 5 czerwca 2021 roku w Polsce stwierdzono 1 617 025 wszystkich zakażeń. Z tego wykryto 11 778 przypadków Covid-19 u osób w pełni zaszczepionych, w tym 3349 wykryto w okresie krótszym niż 14 dni od przyjęcia drugiej dawki, zaś u 8429 osób po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki. Sorry, znaczna większość kosztów to niezaszczepieni, więc przestań sobie strzelać w stopy kolejny raz.” - No i jakie są te koszty w porównaniu do tego ile wydano na Narodowy Program Szczepień, szczepionki same w sobie oraz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii - No i jakie są te koszty w porównaniu do tego ile wydano na Narodowy Program Szczepień, szczepionki same w sobie oraz ich promocje (a będą już tego grube dziesiątki miliardów), bo z tego co napisałeś w żaden sposób nie wynika, że „znaczna większość kosztów to niezaszczepieni”.?

„Dlatego ciągle powtarzam – przedstaw cytat, w którym wychwalam pis. Czy to takie trudne? Skoro jestem ich propagandzistą, to chyba nie będziesz miała problemów ze znalezieniem czegoś takiego. Tymczasem czekam na to z miesiąc i nic. Ehh…” - Przecież w każdej odpowiedzi miałeś wielokrotnie udowodnione, że to co tu bredzisz to czysta propaganda 1:1 tego co robią rządzący mimo, że nie idzie to w parze ani z prawem, ani z nauką. Kilka wersów wyżej dostałeś zebrane do kupy 7 punktów w których masz podsumowaną własną działalność w tym temacie. I na co czekasz miesiąc jak moja ostatnia wypowiedź jest z 21 lipca, a ty wtrąciłeś się w tę dyskusję 16 lipca i łaskawie odpowiedziałeś dopiero 31 lipca czyli po 10 dniach? Znów kłamiesz, bredzisz i mylisz osoby którym próbujesz wcisnąć swoją propagandę. Dopiero na to co teraz piszę przyszło ci czekać 2 tygodnie. Są wakacje i okres urlopowy i nie każdy ma opłacany etat trolla internetowego aby pisać pod każdym wątkiem na Demotywatorach. A idę o zakład, że do jednego serwisu się twoja działalność nie ogranicza i jesteś jednym z tych o których PiS wspominał, że wpuści do internetu aby zrobić „porządek” Tyle, że zamiast porządku robisz tu chlew.

„Co mnie obchodzi jak jakaś foliara pisze nie na temat?” - a mnie nie obchodzi tłumaczenie szura hipokryty. Choćbyś nawet napisał, że nienawidzisz PiS to forma argumentacji jaką tu stosujesz idzie po ich linii 1:1. I nie zakrywaj się nauką i prawem, gdyż własnymi wypowiedziami gwałcisz podstawowe zasady etyki oraz przepisy zapisane w Konstytucji. Poprzez otwarte sprzeciwianie się publicznej debacie na temat Covid i jawne nawoływanie do odbierania uprawnień każdemu kto ma sprzeczne poglądy naruszony zostaje Art 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. A więc to co się odbywa za pomocą izby lekarskiej w Polsce jest bezprawne, a ty temu przyklaskujesz i się z tego jeszcze cieszysz co dobitnie pokazuje jaką rolę w tym pełnisz
https://rm.coe.int/protecting-the-right-to-freedom-of-expression-under-the-european-conve/168092f25b

Ważny cytat:
„Postępowanie dyscyplinarne pociągające za sobą zakaz wyrażania wszelkich krytycznych opinii w ramach wykonywania zawodu lekarza nie jest zgodne z prawem do wolności wyrażania opinii. Nagana dyscyplinarna udzielona lekarzowi dającemu publicznie wyraz zaniepokojenia decyzjami swojego przełożonego i jakością opieki medycznej świadczonej pacjentom może również prowadzić do naruszenia artykułu 10”

„jeżeli będziesz udawać, że nie widzisz tych linków, które ci wysłałem, to one magicznie nie znikną” - Znowu kłamiesz i bredzisz. W mojej wypowiedzi zaznaczyłam, że widać iż w działaniach polityków nie chodzi o nasze zdrowie tylko o wyszczepienie jak największej liczby osób. Na co zdziwiony zapytałeś „a to jedno wyklucza drugie?” No i dostałeś na to odpowiedź, że „Jeśli zależy komuś na czyimś zdrowiu to robi wszystko by o te zdrowie zadbać”. Sam później przyznałeś, że skupiono się tylko na jedynym „słusznym” froncie co tylko podkreślenia prawdziwość moich słów. Zobacz sobie jednak co mi wtedy odpisałeś:
„I wtedy pojawiają się foliarze twojego pokroju, wypisujący mądrości, że szczepionki powodują autyzm, są w nich chipy.” Na taki bełkot, pisanie nie na temat i żałosną próbę odwrócenia kota ogonem moja odpowiedź mogła być tylko jedna:
„Widzę, że już otwarcie zaczynasz stosować 3 zasadę foliarzy, czyli: kłam, oczerniaj, rzucaj fekaliami! Już pisałam, że musisz się bardziej postać.”
No i się nie postarałeś, bo jedyne co napisałeś to: „dalej uparcie zachowujesz się jak 5-latka […]Ba, ja, w przeciwieństwie do ciebie, mam nawet uzasadnienie, by tak sądzisz.”
Kompletnie się już wtedy pogubiłeś dlatego jedyne co mogłam odpowiedź takiemu nędznemu troll

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Kompletnie się już wtedy pogubiłeś dlatego jedyne co mogłam odpowiedź takiemu nędznemu trollowi, to: „Ty masz głęboką wiarę do czego sam się przyznałeś”.
A teraz cytujesz mnie i zarzucasz, że nie widzę jakiś linków? Obudź się dzbanie jeden, bo już kompletnie odleciałeś. W tej wymianie zdań nie wrzucałeś żadnych linków.

A może chodzi ci o ten?
https://www.youtube.com/watch?v=7EWyB7nx0eM
Obecny raport z USA miażdży tego biednego niedoinformowanego człowieka który się tam wypowiada.

„Żadnego przymusu nie ma, szczepionki są dobrowolne. To, że ty sobie takowy w głowie uroisz nie znaczy, że tak jest naprawdę. Skoro jednak twierdzisz, że mamy przymus, to jakim cudem udało ci się przez niemal 8 miesięcy nie zaszczepić? - Bezczelny kłamco. To, że oficjalnie przymus szczepień na Covid nie jest zapisany, nie oznacza, że owy przymus nie występuje - szczególnie w formie pośredniej. Powiedź polskim żołnierzom wobec których stosowano szantaż, zastraszanie i poniżanie, że „żadnego przymusu nie ma”. Ale powiedz to im w twarz a nie w internecie cwaniaczku.
https://www.youtube.com/watch?v=M_e36M_MITI
Gdybyś nie był tak głęboko upośledzony to wiedziałbyś, że przymus pośredni to także przymus i że pracownicy wielu zakładów pracy skarżą się na mobbing na tle szczepień.
A pomysły jakie mają rządzący dolewają tylko oliwy do ognia i nie pozostawiają żadnych złudzeń.
Oczywiście taki szur jak ty będzie znów krzyczał, że „to tylko pomysły” co tylko potwierdzi twoje oddanie dla linii partii. I jakimś dziwnym sposobem tej jednej prostej rzeczy nie ogarniasz, że nie musiałeś napisać, że popierasz PiS a zostałeś rozszyfrowany.

Francja już przyjęła ustawę o której pisałeś ostatnio „Poczekaj, czy ta ustawa weszła w życie? Nie, to tylko projekt.”:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-francuski-parlament-ostatecznie-przyjal-ustawe-antycovidowa-,nId,5381399#crp_state=1
Masz tam m.in. taki zapis: „Zgodnie z ustawą, obowiązek szczepień został rozszerzony na pracowników służby zdrowia, strażaków i specjalistów czy opiekunów pracujących z osobami starszymi.”
„Mądre” głowy w Polsce i ich wspaniali doradcy już kombinują jak coś takiego wprowadzić w Polsce:
https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Obowiazkowe-szczepienia-na-COVID-19.-Niedzielski-ujawnia-plan-07-08-2021
Wiesz zatem co to oznacza? To oznacza, że bredzisz i kłamiesz pisząc „Żadnego przymusu nie ma”. Bo jest nieoficjalnie i kombinują jak to zalegalizować, dlatego należy o tym krzyczeć gdyż nawet Rada Europy wydała pismo w tej sprawie:
https://pace.coe.int/en/files/29004/html

Początek tego pisma to miód na twe uszy. Rada Europy jest za, że szczepionki są super. Kluczowy jest jednak punk 7 :)
Zgromadzenie wzywa zatem państwa członkowskie i Unię Europejską do tego by:
- „zapewnić, że organy regulacyjne odpowiedzialne za ocenę i zatwierdzanie szczepionek przeciwko Covid-19 są niezależne i chronione przed naciskami politycznymi;” - NIE ZALICZONE.
- „wprowadzić niezależne programy odszkodowań za szczepienia w celu zapewnienia rekompensaty za nieuzasadnione szkody i szkody wynikające ze szczepienia;” - NIE ZALICZONE. Umowy z firmami zwalniają je z wszelkiej odpowiedzialności, a Druk 1449 nie dotyczy Covid. Kto zatem płaci za NOP’y w Polsce? Widzisz jakiemu totalitaryzmowi służysz?
- „dopilnować, aby obywatele byli informowani, że szczepienie nie jest obowiązkowe i że nikt nie jest pod presją polityczną, społeczną lub inną, aby się szczepić, jeśli tego nie chcą;” NIE ZALICZONE. Presja jest ogromna. Osobiście nawet do mnie dzwoniono dlaczego się nie zaszczepiłam…
- „dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany z powodu nieszczepienia, z powodu możliwych zagrożeń dla zdrowia lub braku chęci do szczepienia;” NIE ZALICZONE. Dyskryminacja to już chleb powszedni w krajach Europy. W Polsce jeszcze na razie nie posunęli się za daleko.
- „podjąć wczesne skuteczne środki w celu przeciwdziałania dezinformacji, dezinformacji i wahaniom dotyczącym szczepionek przeciw Covid-19;” NIE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii - „podjąć wczesne skuteczne środki w celu przeciwdziałania dezinformacji, dezinformacji i wahaniom dotyczącym szczepionek przeciw Covid-19;” NIE ZALICZONE. Propaganda i wprowadzenie cenzury na pewno nie są środkami w celu przeciwdziałania dezinformacji, gdyż same w sobie są dezinformacją.
- „rozpowszechniać przejrzyste informacje na temat bezpieczeństwa i możliwych skutków ubocznych szczepionek, współpracując z platformami mediów społecznościowych i regulując je w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się dezinformacji;” NIE ZALICZONE - mówienie, pisanie, informowanie o skutkach ubocznych jest banowane nawet kiedy wypowiadają się najwyższe autorytety jak dr Malone. Dopuszcza się tylko narrację w jednym kierunku.
- „komunikować w przejrzysty sposób treść umów z producentami szczepionek i udostępniać je publicznie do kontroli parlamentarnej i publicznej;” TO JEST MEGA NIE ZALICZONE. Ciekawe czy Polacy wiedzą, że umowa z Pfizer stoi ponad Konstytucją? https://www.youtube.com/watch?v=mxyNmb7HO8M
- „wykorzystywać świadectwa szczepień wyłącznie w wyznaczonym celu monitorowania skuteczności szczepionki, potencjalnych skutków ubocznych i zdarzeń niepożądanych;” NIE ZALICZONE. Totalitaryzm tutaj pokazał swój potencjał i wprowadzana jest jawna segregacja społeczeństwa.

„brawo szurianno, w końcu doczytałaś. Szkoda tylko, że to przeczy temu, co wcześniej z siebie wypluwałaś. Zacytuję: „w praktyce dla większości ludzi tylko szczepienie będzie się przekładać na posiadanie owego paszportu i kłamstwem jest to co piszesz”

Czy ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem? To co napisałam nie przeczy a potwierdza tylko moje wcześniejsze słowa. Cały czas podkreślam, że piszesz o jakiś szczegółach tych paszportów które nie mają kompletnie żadnego znaczenia, gdyż wprowadzenie jakieś formy weryfikacji pozwalającej na szybką i sprawną segregację było spiskową teorią. Dziś to jest fakt i wykorzystuje się do tego sczepienia, a ty bredzisz, że to tylko służy do sprawniejszego podróżowania bo pozwala uniknąć kwarantanny.
Owe paszporty służą ujednoliceniu weryfikacji czy ktoś się zaszczepił, przechorował lub ma ważny test. Szybki skan kodu QR i albo system świeci na zielono albo nie. W praktyczne dla większości ludzi tylko szczepienie będzie się przekładać na posiadanie owego paszportu ponieważ dla zdrowego człowieka są tylko dwie drogi posiadania tego paszportu albo szczepienie albo test. Test jednak jest płatny i bardzo ograniczony czasowo przez co właśnie dla zdrowego człowieka w praktyce wszystko sprowadza się do szczepienia. Dotarło do tej spranej papki co masz w głowie?
Nic co tu piszę nie przeczy sobie, w przeciwieństwie do szura który wypluł z siebie to: „Posiadanie go nie może być warunkiem wstępnym do wejścia na pokład samolotu, do pociągu, autokaru, czy na prom” w chwili kiedy tak dziś wygląda wypicie kawki we Francji:
https://www.youtube.com/watch?v=Hu6zb_2kjqc
I Francja nie jest już wyjątkiem w tym temacie, a powyższy film udowadnia jakim kłamcą jesteś, jaką propagandę siejesz i jak niewiele od samego początku wiedziałeś na temat tych paszportów.

„Sama wreszcie doczytałaś, więc dlaczego znowu piszesz takie brednie?” - Czy to jakaś żałosna forma przyznania mi racji, że od początku bredziłeś i teraz próbujesz się wycofać ze swoich słów? Perfidnym kłamstwem jest sprowadzanie paszportów do zdania „Jeżeli tego nie masz, to po prostu lecisz na kwarantannę” w chwili kiedy obecnie tak wiele rzeczy od tego zależy. Więc to nie ja coś nagle doczytałam, tylko ty nadal perfidnie kłamiesz.

„emm, no i to jest sensowne? Skoro jesteś zaszczepiony i masz zdecydowanie mniejszą szansę na zachorowanie i rozsiewanie wirusa (patrz: nauka), to możesz mieć jakieś przywileje. Zwykłe ograniczenie ilości jednostek znacznie bardziej niebezpiecznych, które mogą zarazić wszystkich wokół.’ - ah to tutaj postanowiłeś przyznać mi rację. Przypomnę jeszcze raz brednie jakie pisałeś „Jeżeli tego nie masz, to po prostu lecisz na kwarantannę, ale w żadnym wypadku nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii „Jeżeli tego nie masz, to po prostu lecisz na kwarantannę” w chwili kiedy obecnie tak wiele rzeczy od tego zależy. Więc to nie ja coś nagle doczytałam, tylko ty nadal perfidnie kłamiesz.

„emm, no i to jest sensowne? Skoro jesteś zaszczepiony i masz zdecydowanie mniejszą szansę na zachorowanie i rozsiewanie wirusa (patrz: nauka), to możesz mieć jakieś przywileje. Zwykłe ograniczenie ilości jednostek znacznie bardziej niebezpiecznych, które mogą zarazić wszystkich wokół.’ - ah to tutaj postanowiłeś przyznać mi rację. Przypomnę jeszcze raz brednie jakie pisałeś „Jeżeli tego nie masz, to po prostu lecisz na kwarantannę, ale w żadnym wypadku nie ogranicza to twojego podróżowania.” Sprowadziłeś sens istnienia tych paszportów tylko do tego jednego zagadnienia, a gdy zostałeś uświadomiony jakie brednie napisałeś to teraz się wykręcasz i piszesz, że wykorzystywanie tych paszportów do segregacji jest sensowne.
Po pierwsze zaszczepieni mogą także przenosić wirusa co całkowicie podważa sens stosowania takiej segregacji (patrz: nauka) https://www.fronda.pl/a/dr-martyka-zaszczepieni-przenosza-wirusa-tak-samo-jak-nie-zaszczepieni-1,162236.html
Po drugie skoro jesteś tak głęboko przekonany o wspaniałości tych preparatów to dlaczego uważasz segregację społeczeństwa ze sensowną? Czy jak lecisz do Afryki to szczepisz się przeciw żółtej gorączce bo wiesz, że daje bezpieczeństwo czy też dla pewności będziesz wymagał aby zaszczepione było całe plemię?
Po trzecie nie możesz mieć żadnych przywilei, gdyż jest to jawna dyskryminacja, a to jest niezgodne z Konstytucją oraz orzeczeniem Rady Europy co pisałam wcześniej. Art 32 pkt 2. „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”
No ale oczywiście dla szura który wyznaje tylko jedną słuszną linię partii tak oczywiste łamanie prawa nie stanowi to żadnego problemu.

„że tak nieśmiało zapytam, po co mi szurianna wymienia kraje, w których wprowadzono paszporty covidowy, skoro sama napisała, że może go otrzymać każdy?” - Ty naprawdę jesteś tak głupi czy tylko takiego udajesz? To nie jest lista państw w których wprowadzono paszporty tylko lista obostrzeń w poszczególnych krajach, gdzie używa się paszportów do nielegalnej segregacji społecznej. Ostatnio twierdziłeś, że to tylko ułatwia podróżowanie i zadałeś pytanie „czy coś wskazuje na to, że pozostałe kraje na całym świecie również wprowadzą coś takiego W ŻYCIE?” No i to właśnie na to wskazuje. Mam to narysować abyś to ogarnął?

„Paszport może otrzymać każdy, więc co to za utrudnienie wg szurianny?” - No właśnie pisanie takich bredni pokazuje jak głęboko upośledzony jesteś. Owszem każdy może mieć pod warunkiem, że albo da się zaszczepić albo będzie płacił za test na każdym możliwym kroku co w konsekwencji sprowadza się do tego, że osoba zdrowa, której nie stać na robienie testu co drugi dzień zostaje zamknięta w domu. Tak działa totalitaryzm. To jest przymus pośredni. Jesteś bardzo głęboko upośledzony skoro takie oczywistości trzeba tyle razy tłumaczyć.

„a reszta krajów nie, więc pohamuj szurskie konie paranoi. Uff, przynajmniej na Francję się powołałaś, a nie np. na Koreę Północną. Chociaż tyle.”

Francję widzę już spisałeś na straty i porównujesz do Korei Północnej. To właśnie teraz w całej Europie ludzie powinni protestować (i protestują) przeciw temu co stało się we Francji. Ludzie będą zmuszani do szczepienia co stoi w jasnej sprzeczności z oświadczeniem Rady Europy https://pace.coe.int/en/files/29004/html która także powołuje się na Konwencję o ochronie praw człowieka (pewnie wycierają sobie tylko tym gębę). We Francji zgwałcono te wytyczne i skupiono się tylko na wyszczepieniu jak największej liczby ludzi. Zbrodnią jest popierać swoimi komentarzami takie działania poprzez bagatelizowanie i ich marginalizowanie. W świetle dowodów w postaci zdarzeń w Europie (już nie tylko we Francji) gdzie lekceważy się postanowienia Rady Europy należy krzyczeć i takich jak ty nazywać siew

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii W świetle dowodów w postaci zdarzeń w Europie (już nie tylko we Francji) gdzie lekceważy się postanowienia Rady Europy należy krzyczeć i takich jak ty nazywać siewcami propagandy i kłamstwa. Będziesz tego bronił? Nie musisz mi tu pisać czy popierasz PiS czy nie. Z kontekstu bredni jakie tu wypisujesz jasno widać, że jesteś mierny ale wierny, wręcz fanatyk. Z nauką masz tyle wspólnego, że mógłbyś być obiektem jej badań jaki status ślepego fanatyzmu można osiągnąć. Poziom pogardy w twoich słowach dyskredytujący Francuzów i marginalizujący to co właśnie tam się dzieje jest przerażający i pokazuje jakim psychicznie chorym osobnikiem jesteś. Określenie szur to już obraza dla szurów dlatego już nie będę określać osobnika tym mianem.
Mam nadzieję, że robisz to dla kasy, bo to jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Za darmo robić z siebie takie pośmiewisko, to dopiero byłaby smutna historia gdzie za friko LowcaKomedii sam stał się komedią…

„nie wszystkie projekty ustaw przechodzą.” - no popatrz, a ten jednak przeszedł.

„Jest to JEDYNY kraj na ziemi, który ZASTANAWIA się nad wprowadzeniem czegoś takiego. Reszta nie, także wyluzuj w tych Tworkach i poluzuj troszeczkę aluminiową czapeczkę, bo chyba za mocno uciska głowę.” - status na dzień dzisiejszy jasno pokazuje kto tu nosi aluminiową czapeczkę.
https://chnnews.pl/europa/item/4771-ogromne-protesty-przeciw-paszportom-covidowym.html
https://nczas.com/2021/07/24/antycovidowe-antyszczepionkowe-protesty/
https://polskatimes.pl/w-calej-europie-odbyly-sie-protesty-przeciwko-blokadom-rzadowym-i-szczepieniom/ar/c1-15501015
Osobnik w swoich komentarzach nie potrafi napisać już prawdy ani nic merytorycznego więc już tylko plujesz jadem. W TVPiS o tym nie powiedzieli to znaczy, że nie istnieje co?

„wtedy, to już wyszłabyś na turbo niemyślącego foliarza. Nie dość, że wyskoczyłaś z jednym krajem na całym świecie, to jeszcze i tam to nie przeszło. Śmiałbym się do rozpuku.” - Ten komentarz jest tak bezczelny i w sposób dosadny pokazuje jakim fanatycznym osobnikiem jesteś. Teraz to ja powinnam napisać, że śmieję się do rozpuku, ale tego nie zrobię, bo nie masz ani rozumu, ani odwagi ani godności aby ogarnąć, że to, iż miałam rację sprawia, że czuję się jeszcze gorzej.

„tymczasem w rzeczywistości” - osobnik naprawdę ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. „Zanim pojawi się kwestia obowiązku, czy uprzywilejowanego dostępu do usług dla zaszczepionych chcemy mieć pewność, że wyczerpaliśmy potencjał zachęcania ludzi do szczepień.” Ze zdania jasno wynika, że dopóki ludzie się będą szczepić „dobrowolnie” dopóty kwestia obowiązku się nie pojawi. Dobrowolność jest zatem tylko złudna, bo jak jak ludzie wybiorą opcję niezgodną z linią partii to wtedy wprowadzą przymus. Ergo - dobrowolność nigdy w tym temacie nie istniała. Osobnik po raz kolejny zaorał się sam.

„czyli do ciemnego umysłu szurianny troszeczkę dochodzi, że ten paranoiczny postapokaliptyczny scenariusz się nie ziści? Jest malutki progres.” - Niech osobnik mają odpowiedź traktuje właśnie jako takie pingnięcie, że już nie tylko we Francji to szaleństwo nabiera na sile. Obejrzyj sobie jeszcze raz ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=Hu6zb_2kjqc bo podobne akcje będą w całej Europie. Najgorsze w tym wszystkim jest jak niektórzy z uśmiechem i radością dają się skanować. To już naprawdę przypomina czasy z Niemiec na początku XXw. A PiS już znalazł sobie nowego wroga w postaci mitycznych „antyszczepionkowców” i urządza jakieś marne prowokacje w postaci podpalenia punktu szczepień tylko po to aby zyskać sobie poklask w walce z tymi co nie chcą się poddać temu eksperymentowi. Najpierw trzeba takich ludzi odczłowieczyć wtedy będzie przyzwolenie społeczne na jawną dyskryminację i łamanie najwyższych praw. Ludzie sami będą wytykać palcem każdego kto nie będzie miał paszportu i to nie jest postapokaliptyczny scenariusz tylko to się dzieje już dziś.

„Minusy przy twoich bredniach świadczą akurat tylko o tym, że piszesz głupoty. W twoim p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2021 o 23:19

J jatoania
-2 / 2

@LowcaKomedii „Minusy przy twoich bredniach świadczą akurat tylko o tym, że piszesz głupoty. W twoim przypadku nie ma jakieś zaplanowanej akcji czy minusowania wszystkich komentarzy, a jedynie te głupie :)” - I tak przypadkiem się zdarzyło, że wszedłeś w moje komentarze pod innymi demotami i wszystkie uznałeś za głupie więc je zminusowałeś? Naprawdę napisać osobnikowi, że jest żałosny to jak nic nie napisać, bo sam się jeszcze z tego cieszy, że żałosny jest.

„po prostu, mądrzy ludzie na całym świecie, do których się nie zaliczasz, wiedzą, że znacznie lepiej zapobiegać niż leczyć.” - osobnik ma tak wyprany mózg, że nie rozumie, iż zapobieganiem w rozprzestrzenianiu się pandemii jest poznanie jej źródła i walka na każdym froncie. Gdyby na początku skupiono się na dotarciu do prawdziwych przyczyn zamiast powielać brednie o mokrym targu to samo to ograniczyło by rozmiar rozprzestrzeniania się wirusa oraz przyśpieszyło pracę na lekami i szczepionkami. Upieranie się przy jednym możliwym rozwiązaniu nie ma nic wspólnego z mądrością - to głupota w czystej postaci którą reprezentujesz całym swym jestestwem.

„no i przecież by trwała. Jak zamkniesz oczy, to ona magicznie nie zniknie.” - osobnik naprawdę jest głęboko upośledzony nie rozumiejąc podstawowych zależności. To nie zamknięcie oczu spowodowało by zniknięcie pandemii tylko walka na każdym froncie znacznie ograniczyłaby rozmiar rozprzestrzeniania się wirusa. Media i rządzący zamiast postawić w tamym okresie na to co wtedy było jedyną opcją czyli poznanie prawdziwego źródła, zadbanie o naturalną odporność, przeprowadzenie badań nad obecnymi lekami tak by ocenić które nadają się do walki zrobili dokładnie odwrotnie, a osobnik swoimi komentarzami popiera takie działania. To osobnik walczy z przeludnieniem tej planety i usprawiedliwia trwanie pandemii którą dawno temu można było zakończyć. Po raz kolejny kłania się raport z USA.

„W twojej, na szczęście urojonej wizji, wyglądałoby to tak, że lawinowo skoczy liczba zachorowań, służba zdrowia już całkowicie nie wyrobi, a dostanie się do jakiegokolwiek lekarza będzie graniczyło z cudem, więc ludzie jeszcze bardziej zaczną umierać na inne choroby.” - osobnik znów odleciał w świat fantazji i zapomniał, że z winy rządzących w Polsce dziesiątki tysięcy ludzi zmarło z powodu złych decyzji a nie wirusa. Szpitale covidowe świeciły pustkami w chwili kiedy ludzie umierali bo nie otrzymali pomocy w innych przypadkach. Oczywiście jednym głosowaniem zapewnili sobie w tym temacie całkowitą bezkarność i brak odpowiedzialności. Osobnik popierając takie działania także ma krew na rękach.

„No, ale przynajmniej nie musiałaś nałożyć tej okropnej maseczki lub stanąć troszeczkę dalej niż zwykle. A to, że później nie dostaniesz się do lekarza, to trochę zbyt odległe. Twój mózg takich rzeczy nie ogarnia.” - samo mycie rąk jest skuteczniejsze niż ten cały maseczkowy cyrk o czym oczywiście osobnik nie ma prawa wiedzieć dlatego trzeba znów uświadomić: https://aspolska.pl/czemu-wszyscy-nosza-maseczki-jezeli-nic-nie-daja/
Dla osobnika ciągle zbyt odległe jest to, że dzięki Covid zrobiono masę przekrętów z maseczkami, respiratorami, wyborami, zgwałcono prawo, wprowadzono totalitaryzm, ograniczono postawowe wolności i nikt za to nie odpowiedział i nie odpowie. Wyprana przez propagandę papka w głowie nie pozwala na ogarniania takich rzeczy.

„podaj więc alternatywę dla szczepionek. Coś, co również w walce wirusem jest w przynajmniej III fazie badań klinicznych. Czekam :)” - przede wszystkim osobnik znów nie zrozumiał tekstu. Nie chodzi o alternatywę tylko o działanie na każdym froncie gdzie szczepionki są jednym z nich. Osobnik ma ogromne problemy ze zrozumieniem tego, że można działać równolegle w kwestii rozwiązywania danego problemu a nie tylko skupiać się na jednym rozwiązaniu. Osobnik także nie rozumie, że sam raport z USA pokazuje iż rozmiar tej pandemii można było zmniejszyć o 95% co samo w sobie byłoby jej końcem. Osobnik także zapomina, że do walki można uż

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Osobnik także zapomina, że do walki można używać leków które mamy przebadane i sprawdzone od wielu lat, np iwermektyna. Warto także dodać, że osobnik także traktuje naturalną odporność jakby w ogóle nie istniała. Na koniec nich osobnik poczyta sobie także to: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-06/nowy-lek-na-covid-19-ponad-90-procentowa-skutecznosc/

„no właśnie tak wyglądałby wasz foliarski „sukces” gdyby żadnych obostrzeń i szczepionek by nie było. Znowu foliara troszeczkę nie ogarnia do czego mogą doprowadzić jej chore postulaty” - osobnik nie ogarnia, że wystarczyło wprowadzić stan wyjątkowy i wtedy wszystkie obostrzenia były by legalne, więcej osób by się do nich zastosowało i przyniosłyby lepszy skutek? Osobnik naprawdę nie kuma, że celowo pozwala się tej pandemii trwać, tak by jeszcze ogłosić 5, 6 … 10 falę oraz zmusić do przyjęcia kolejnych dawek cudownych szczepionek które działają ok pół roku a później poziom przeciwciał tak spada, że nawet na pierwotną wersję wirusa trzeba by powtarzać szczepienie co rok aby to miało jakikolwiek sens? Osobnik kompletnie nie widzi kto najwięcej zarabia na Covid i osobnik ma świadomość, że swoją postawą broni ludzi odpowiedzialnych za zmniejszenie liczby Polaków o 150 tyś, gdzie liczba ta rośnie co przekłada się na osobistą tragedię milionów Polaków? Dla osobnika to wszystko to zapewne sukces bo skupiono się tylko na szczepionkach i cenzurze. Wszystko to osobnik potwierdził swoimi wypowiedziami które z nauka i prawem nie mają nic wspólnego, ale za to idą bardzo ładnie po linii partii. Przypadek?

„na razie jesteś rozjeżdżana po linijce” - ha ha ha, tej propagandowy bełkot pełen kłamstw i odpowiadaniem nie na temat nazywasz rozjeżdżaniem po linijce? Jedyny słuszny walec prawdy w tej dyskusji jest pod moimi sterami.

„gdzie z całego świata, od 8-miu miesięcy, nieustannie napływają dowody w postaci raportów, gdzie niezaszczepieni radzą sobie znacznie gorzej niż zaszczepieni.” - z tego całego Świata płyną też setki raportów pokazujących zupełnie co innego, ale fanatyczny osobnik aż się pluje z radości, że totalitarne mechanizmy propagandy i cenzury nadal działają.

„Jesteście orani dzień w dzień, od niemal roku. Po ilu jeszcze porażkach tacy jak ty sięgną wreszcie po tę resztkę rozumu w swojej głowie?” - zostałeś w tej dyskusji całkowicie rozwalcowany i wielokrotnie zaorałeś się sam. Nie liczę jednak na to, że sięgniesz po jakieś resztki rozumu, gdyż po prostu takowego nie posiadasz.

„Póki co to ja rozjeżdżam zdanie po zdaniu twojego bełkotu tym walcem prawdy.” - Kłamiąc i siejąc propagandę nawet nie wiesz jak taki walec uruchomić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
-1 / 1

@LowcaKomedii Kłamiąc i siejąc propagandę nawet nie wiesz jak taki walec uruchomić.

„I pomyśleć, że wystarczy jedynie linkować oficjalne raporty, by taki szur nie wiedział co się dzieje i jaką jeszcze głupotę z siebie wypluć :)” - i pomyśleć, że te oficjalne raporty są wciąż wybrakowane, a szury i fanatyczne osobniki twego pokroju są gotowe nazwać foliarzem samego wynalazcę zastosowania technologi mRNA i najbardziej kompetentną osobę na planecie Ziemia, tylko po to aby… no właśnie po co to robisz? Naprawdę mam cichą nadzieję, że jesteś zwykłym opłaconym trollem który robi to dla kasy. Co czujesz patrząc w lustro? Czujesz się teraz świetnie? Mam tylko nadzieję, że w akcie swojej euforii nie usuniesz własnego konta na Demotach xD

I wracając do początku - przyjrzyj się jeszcze raz temu co napisał @Hermenegild. Naprawdę zgadzasz się z jego definicją eksperymentu? Wg autora komentarza to koronawirus decyduje o tym czy bierzesz udział w eksperymencie medycznym. Odpisz prostym tak lub nie czy zgadzasz się z taką definicją eksperymentu? Tylko nie tłumacz się ironią bo to będzie równie żałosne. Dotarło właśnie do tej mózgownicy, że cokolwiek teraz nie odpiszesz to tylko pogrążysz się jeszcze bardziej? Zauważ, że cała dyskusja zaczęła się kiedy odpowiedziałam mu aby zapoznał się terminem eksperymentu medycznego skoro tak go definiuje (moim zdaniem myląc z infekcją) na co wjeżdżasz ty osobniku ze swoim komentarzem.
„On się zapoznał. Foliarze twierdzący, że te szczepienia to eksperyment medyczny, tego nie zrobili.”
Tak się przedstawiłeś. Tak zaczęła się ta wymiana zdań, gdzie wpieprzyłeś się między rozmowę i już na samym początku, w jednym zdaniu zgodziłeś się z @Hermenegild, a mnie od razu zwyzywałeś od foliarzy. Lecz się!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hermenegild
0 / 0

@jatoania Gratuluję zacięcia archeologicznego ;-) A co do "mojej definicji eksperymentu", najwyraźniej nie zauważyłaś ironii, bo wzięłaś to na poważnie. Ale co tam, napiszę prościej. Szczepionka na COVID eksperymentem medycznym była w trakcie I fazy badań, i potem przy testowaniu pierwszych grup celowych (ludzie z konkretną chorobą, w konkretnym wieku, płci, zawodzie, etc., ew. kombinacje). Teraz już nie jest, faza eksperymentalna została zakończona, i kilkanaście komentarzy wklejonych dwa tygodnie po tym, jak wszyscy przestali czytać ten wątek, tego faktu nie zmieni. W związku z tym możesz co najwyżej przeprowadzić wspomniany przeze mnie "eksperyment" na sobie. I tutaj faktycznie nie od Ciebie zależy termin eksperymentu. Tyle że znów, użyłem skrótu myślowego, więc może go objaśnię, żeby znowu nie było nieporozumień. Jasne jest, że koronawirus nie "decyduje", on nie ma wolnej woli, nie ma w ogóle systemu nerwowego, jest wielokrotnie mniejszy niż komórka nerwowa; chodziło mi o to, że termin zarażenia jest kwestią przypadku, na który Ty, jako organizator "eksperymentu", nie masz wpływu.

Ufff... @LowcaKomedii, jeszcze raz: podziwiam cierpliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
0 / 2

@Hermenegild Nie wymagam abyś czytał całe eseje które tu powstały. W wolnej chwili poczytaj sobie kim jest dr Robert Malone i co sądzi o tych szczepionkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2021 o 22:24

H Hermenegild
0 / 0

@jatoania Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Twierdzenia dra Malone są podważane przez innych naukowców. W tej chwili konsensus naukowy nie potwierdza szkodliwości samego białka kolca, ani jego fragmentów wytwarzanych przez organizm dzięki szczepionkom mRNA. Link: https://fakehunter.pap.pl/raport/494e6899-c19b-47df-930d-e8ac60731741

Tu masz analizę tego, skąd wzięło się całe zamieszanie z drem Malone: https://www.theatlantic.com/science/archive/2021/08/robert-malone-vaccine-inventor-vaccine-skeptic/619734/. TLDR: nieporozumienie.

A tak na marginesie, dr Malone pracował przy koncepcji szczepionek mRNA, ale już nie przy samych szczepionkach na COVID, nie można go więc nazywać ich wynalazcą, a już na pewno nie jedynym. Ja rozumiem, że takie wyobrażenie o walce jedynego sprawiedliwego z ogromnym molochem uderza w romantyczne, a nawet w nasze narodowe nuty, ale... nie uważam go za sprawiedliwego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+3 / 29

Twierdzenie że postawa antyszczepienna jest równie rozsądna co postawa odwrotna jest zwyczajnie śmieszne. Szczepionki istnieją kilkaset lat (https://www.gov.pl/web/szczepimysie/krotka-historia-szczepionek-jak-na-przestrzeni-dziejow-ratowano-ludzkosc) i dają dobry skutek, mimo efektów ubocznych - które ma każde lekarstwo. Duży procent ludzi niezaszczepionych powoduje że wirus ma przestrzeń do mutacji. Jeśli taka sytuacja (niewysoki procent zaszczepionych) utrzyma się długo, wirus może tak zmutować że zwiększy się śmiertelność i odporność na przeciwciała. Swoją drogą nie zazdroszczę rządom państw - z jednej strony chcieliby zachować dobrowolność szczepień, a z drugiej widzą niebezpieczeństwa ich braku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiecejwolnosci
0 / 16

@perskieoko Szczepionka to taki sam produkt, jak każdy inny. Samochody, telewizory, pralki, lodówki też istnieją bardzo długo, też na podstawach naukowych, lecz wciąż trafiają się modele lepsze i gorsze. Jest zbyt wcześnie, by ocenić, jaki tutaj produkt otrzymaliśmy. Pośpiech, przymus, ograniczanie konkurencji, dezinformacja, ograniczanie gwarancji, cenzura, ogólny terror to nie są czynniki, które sprzyjają powstawaniu dobrego produktu. Warunki do powstania dobrego produktu są wtedy, gdy mamy wolny, konkurencyjny rynek, a klient głosuje portfelem, co kupić, i czy kupić. Warunkiem jest też możliwość krytyki, wolność słowa. Wtedy po prostu producent musi się starać. Ludzie, którzy odmawiają szczepień, protestują w tych warunkach, robią bardzo potrzebną robotę na rzecz społeczeństwa.

Wyobraźmy sobie, że wszyscy są ślepo posłuszni. Każdy się zaszczepił, nikt się nie burzył na lockdowny, obostrzenia, kwarantanny, cenzurę, łamanie prawa przez rządzących. Wyobraźmy sobie 2 scenariusze:
1. Okazało się (jak czasem się zdarza), że coś nie tak jest z tymi szczepionkami. Miliardy ludzi chorują. Mamy kryzys na niewyobrażalną skalę.
2. Okazało się, że jednak szczepionki są ok. Covid wygasł, nie ma skutków ubocznych. Grube miliardy i władza poszła do Bigpharmy. Szlak jest przetarty. Rządy państw już wiedzą, że jeśli zajdzie polityczna potrzeba, groźba utraty władzy, to można pogwałcić wszelkie prawa obywatelskie, położyć but ludziom na twarz. Infrastruktura do kontroli i segregacji jest przygotowana - paszporty szczepionkowe. Bigpharma wie, że ma władzę zamknąć wszystkich w domach, zamykać biznesy, pozwalać albo nie pozwalać wchodzić ludziom w relacje. Bigpharma wie, że największy biznes na skalę świata udał się łatwo. Dlaczego by nie powtórzyć? Są inne wirusy, inne zagrożenia, zawsze można wprowadzić prewencję.

Gdy byliśmy dziećmi, to rodzice opiekowali się nami z miłością i troską. Ten schemat się nie powtórzy w dorosłym życiu. Rządy, firmy, korporacje dbają głównie o utrzymanie władzy i zdobywanie pieniędzy, a nie o to, by niańczyć dorosłych ludzi. Albo sami utrzymamy wolność, równowagę, będziemy decydować o sobie i z ograniczonym zaufaniem podchodzić do rzeczywistości, albo oddamy wolność, by nas niańczyli, a system nas wyeksploatuje i wyśle na końcu pociągami pod prysznice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
+1 / 11

@wiecejwolnosci
"Jest zbyt wcześnie, by ocenić, jaki tutaj produkt otrzymaliśmy." - taki, który NA TEN MOMENT ratuje życie, bo znacznie obniża umieralność przy zachorowaniu, a jednocześnie obniża zarażalność.

"Wyobraźmy sobie, że wszyscy są ślepo posłuszni." - gdyby wszyscy byli ślepo posłuszni, to wirus zostałby stłumiony w miesiąc...

"Okazało się (jak czasem się zdarza), że coś nie tak jest z tymi szczepionkami. Miliardy ludzi chorują. Mamy kryzys na niewyobrażalną skalę." - dopuszczenie do stosowania wyklucza taki scenariusz. Nie wyklucza oczywiście jakiegoś rodzaju negatywnych konsekwencji, które mogą się ujawnić po czasie, ale medycyna to nie magia i nie pojawi się nagle w wyniku szczepienia, że po 5 latach ludziom wyrosną skrzydła. Dzisiejsza medycyna jedna ma wyższy poziom zaawansowania niż 30 lat temu.

"Bigpharma wie, że największy biznes na skalę świata udał się łatwo. Dlaczego by nie powtórzyć?" - cóż i tego nie można wykluczyć. To że szczepionki aktualnie mają pozytywne działanie jest tak pewne, jak to, że farmakorpy robią na tym interes życia i nie przestaną. Na 100% pojawi się trzecia dawka, na zdrowy rozsądek zasadna, bo nowe szczepy itd., ale na pewno skasują za nią milion razy więcej, niż jest warta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiecejwolnosci
+1 / 7

@falsen ""Jest zbyt wcześnie, by ocenić, jaki tutaj produkt otrzymaliśmy." - taki, który NA TEN MOMENT ratuje życie, bo znacznie obniża umieralność przy zachorowaniu, a jednocześnie obniża zarażalność."

Nie dla każdego covid jest dużym zagrożeniem, a druga sprawa - dla mnie nie liczy się wyłącznie ten moment i tylko covid. Liczy się też, jaki budujemy świat na za 5 - 10 - 15 lat. Czy będziemy ludźmi wolnymi, czy też będą za nas decydować, zamykać nam usta, łamać ustalone prawo i obietnice, i kazać wierzyć we wszystko, co powiedzą, bez możliwości weryfikacji. Ja osobiście wolę być wolnym człowiekiem.

""Wyobraźmy sobie, że wszyscy są ślepo posłuszni." - gdyby wszyscy byli ślepo posłuszni, to wirus zostałby stłumiony w miesiąc..." Gdybyśmy byli ślepo posłuszni, to nie wyszlibyśmy nigdy spod buta feudałów różnej maści, nie mielibyśmy nic na własność i nic do decydowania o swoim życiu. Covid nie miałby znaczenia, bo i tak bylibyśmy własnością kogoś innego.

""Okazało się (jak czasem się zdarza), że coś nie tak jest z tymi szczepionkami. Miliardy ludzi chorują. Mamy kryzys na niewyobrażalną skalę." - dopuszczenie do stosowania wyklucza taki scenariusz. Nie wyklucza oczywiście jakiegoś rodzaju negatywnych konsekwencji, które mogą się ujawnić po czasie, ale medycyna to nie magia i nie pojawi się nagle w wyniku szczepienia, że po 5 latach ludziom wyrosną skrzydła. Dzisiejsza medycyna jedna ma wyższy poziom zaawansowania niż 30 lat temu."

Dopuszczenie do stosowania nie wyklucza takiego scenariusza. Zarówno w przeszłości, jak i w dzisiejszych czasach zdarzają się koszmarne pomyłki, oszustwa, nadużycia i zwyczajna przemoc. Zdarzają się wynalazki, co do których wydawałoby się, że będą działać dobrze, a później okazuje się inaczej. Z produktami farmakologicznymi jest nie inaczej.

"Na 100% pojawi się trzecia dawka, na zdrowy rozsądek zasadna, bo nowe szczepy itd., ale na pewno skasują za nią milion razy więcej, niż jest warta.".

To argument przeciwko tym szczepieniom. Chcę być wolny i żyć w dostatku, nie zaś biedny, zastraszony, pognębiony i płacić milion razy więcej, bo tyran - monopolista tak rozkazuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
+1 / 9

@perskieoko : Szczepionki istnieją kilkaset lat,ale to że nie chcę wziąć tego konkretnego produktu szczepionkopodobnego - działającego na zupełnie nowej zasadzie i nie przetestowanego dostatecznie nie czyni mnie antyszczepionkowcem. Powtarzam - odmowa tej konkretnej "szczepionki" nie czyni mnie antyszczepionkowcem tak samo jak odmowa seksu analnego z mężczyzną o orientacji homoseksualnej nie czyni mnie osobą aseksualną czy osobą oziębłą seksualnie. Covidianie - wy robicie po prostu k*rwę z logiki i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2021 o 14:39

F falsen
+1 / 7

@wiecejwolnosci
"Nie dla każdego covid jest dużym zagrożeniem" - ale dla wielu jest i im będziesz starszy, tym większym zagrożeniem dla ciebie będzie, jak choroba nie zostanie stłumiona globalnie. Ci co teraz na covid umarli, bo jeszcze szczepionek nie było, już żadnej wolności (lub jej braku) nie doświadczą. Nam będzie to dane. Dzięki szczepionkom.

"Gdybyśmy byli ślepo posłuszni, to nie wyszlibyśmy nigdy spod buta feudałów różnej maści," - medycyna rozwijała się również za czasów feudalnych i niezależnie od nich, więc wyszlibyśmy. Mieszasz element lokalnej historii z globalnymi osiągnięciami nauki, dla których czasy feudalne to mały pierd. A pojęcie "ślepe posłuszeństwo" w wypadku uzasadnionego wyższego celu, odnosi się tylko do idiotów, którzy nie są w stanie zrozumieć działania mechanizmu, bo są za głupi. I stąd "reżim sanitarny" czyli przymus - który dla rozumnych żadnym przymusem nie jest, tylko uzasadnionym prawidłowym działaniem. A przymusić do niego trzeba tępych, co nie rozumieją podstawowych zasad nauki.

"Zdarzają się wynalazki, co do których wydawałoby się, że będą działać dobrze, a później okazuje się inaczej. Z produktami farmakologicznymi jest nie inaczej." - sięgnijmy więc do historii. Podaj proszę przykład błędu farmakologicznego, który spowodował, że "Miliardy ludzi chorują. Mamy kryzys na niewyobrażalną skalę". Bo w kwestii farmakologii mam sporo przykładów w drugą stronę, dające bezsprzeczny bilans dodatni.

"To argument przeciwko tym szczepieniom" - nie, to logiczny wniosek oparty o elementarne zasady ekonomii.

"Chcę być wolny i żyć w dostatku, nie zaś biedny, zastraszony, pognębiony i płacić milion razy więcej, bo tyran - monopolista tak rozkazuje." - pieczywa też nie jesz, bo tyran właściciel piekarni chce za nią 30x tyle co koszt jej produkcji? Monopolu nie ma, bo producentów jest kilku, a ceny kształtuje prawo popytu i podaży. Wiń rząd, że osrał naszą rodzimą firmę, zamiast ją dofinansować, która mogła szczepionkę wyprodukować, na nasz rynek rzucić za grosze, a na świecie dyktować ceny.

"biedny, zastraszony, pognębiony" - ojojoj niektórzy spod buta własnych ograniczeń umysłowych nigdy ni wyjdą i wolności nie zaznają. Bo ściany są w ich głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiecejwolnosci
+3 / 7

@falsen "ale dla wielu jest i im będziesz starszy, tym większym zagrożeniem dla ciebie będzie, jak choroba nie zostanie stłumiona globalnie. Ci co teraz na covid umarli, bo jeszcze szczepionek nie było, już żadnej wolności (lub jej braku) nie doświadczą. Nam będzie to dane. Dzięki szczepionkom."

Covid jest realnym zagrożeniem dla kilku procent ludzi. To niewiele względem wielu innych pandemii. Nie ma monopolu na prawdę, pewności odnośnie tych szczepionek ani jedynej właściwej drogi, bo sytuacja jest nowa i produkt jest nowy. Poruszamy się jedynie po poszlakach, strzępkach informacji i dezinformacji. Zwykły człowiek nie ma dostępu do żadnych dowodów, tylko do wtórnych informacji, w które może wierzyć bardziej lub mniej. Jedni wierzą, że lepszym wyjściem jest szczepionka, a inni, że bilans korzyści do ryzyka ze szczepienia jest niekorzystny. Dla każdego są jakieś opcje, żeby się chronić. Dopóki w społeczeństwie jest miejsce dla jednych i drugich, to jest OK. Gdy natomiast zaczyna się odmawiać podstawowych praw ludzkich jakiejś części społeczeństwa, to wchodzimy na drogę, która może się skończyć podróżą pociągiem pod prysznice.

""Gdybyśmy byli ślepo posłuszni, to nie wyszlibyśmy nigdy spod buta feudałów różnej maści," - medycyna rozwijała się również za czasów feudalnych i niezależnie od nich, więc wyszlibyśmy."

Mam na myśli to, że wolność i możliwość decydowania o sobie wyrosła właśnie z nieposłuszeństwa wobec władzy autorytarnej. Z tego, że ludzie nie wierzyli we wszystko bezkrytycznie i nie zgadzali się na wszystko. Dlatego dzisiaj wciąż jeszcze mamy prawo coś posiadać, coś powiedzieć, coś sami zrobić, że przestaliśmy się godzić, by nami rozporządzano. Jeśli zejdziemy z tej drogi, to stracimy prawo do posiadania i samostanowienia o sobie, bo zawsze znajdzie się ważny powód, by nam zabrać.

"Podaj proszę przykład błędu farmakologicznego, który spowodował, że "Miliardy ludzi chorują. Mamy kryzys na niewyobrażalną skalę"."

Nie ma dotąd błędu farmakologicznego, który by spowodował choroby miliardów ludzi, bo nie było dotąd preparatów, do których przyjęcia miliardy zmuszano. Jest natomiast wiele nieudanych produktów medycznych i skandali z tym związanych. Łatwo znaleźć informacje - nieudane szczepionki, pomyłki przy produkcji szczepionek, nieetyczne eksperymenty firm farmaceutycznych na ludziach, leki zawierające heroinę, kokainę - niegdyś uważane za bezpieczne.

""Chcę być wolny i żyć w dostatku, nie zaś biedny, zastraszony, pognębiony i płacić milion razy więcej, bo tyran - monopolista tak rozkazuje." - pieczywa też nie jesz, bo tyran właściciel piekarni chce za nią 30x tyle co koszt jej produkcji? Monopolu nie ma, bo producentów jest kilku, a ceny kształtuje prawo popytu i podaży."

Działalność firm farmaceutycznych to jest typowy przykład monopolu i ceny nie są tu kształtowane przez prawo popytu i podaży. Mamy rozliczne regulacje, bariery wejścia, ograniczenia kto co może produkować, sprzedawać i komu. To jeden z najbardziej uregulowanych rynków, gdzie końcowy klient ma bardzo niewiele do powiedzenia. Wolny rynek jest wtedy, gdy każdy może produkować i każdy może decydować co, u kogo kupuje. Wtedy decyduje popyt i podaż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 2

@perskieoko Przestrzeń do mutacji i tak wirus będzie miał chociażby w zwierzętach. Kolejny problem jest taki, że szczepienie nie chroni całkowicie przed zachorowaniem więc zaszczepieni mogą chorować i w ich ciałach wirus może w najlepsze mutować. https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,w-wielkiej-brytanii-umieraja-w-pelni-zaszczepieni--dlaczego---wyjasniamy-,artykul,66888542.html
Przykład Izraela też pokazuje, że 73% osób chorych na COVID to osoby niezaszczepione, brzmi ładnie, ale to znaczy, że 27% czyli prawie jedna trzecia to osoby zaszczepione. Przy takiej skuteczności szczepionki nie da się uzyskać odporności stadnej nawet przy wszczepieniu 100% społeczeństwa i odebrać wirusowi pole do mutacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamil1024
+2 / 2

@perskieoko W końcu ktoś dobrze napisał, dlaczego unikanie szczepień jest złe. Ale ci idioci i tak będą krzyczeć swoje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
-1 / 1

@wiecejwolnosci
"Covid jest realnym zagrożeniem dla kilku procent ludzi. To niewiele względem wielu innych pandemii." - patrząc w skali kraju to już 3,5 % potwierdzono testem, drugie tyle zgłosiło objawy, ale nie podeszło do testu (więc statystyki nie obejmują), a choroba nadal zamiata. I to przy już przyjętech środkach bezpieczeństwa. Więc złe procenty przyjmujesz i zagrożenie jest większe niż założyłeś. A doliczyć trzeba chorujących bezobjawowo, którzy są zagrożeniem jako transporterzy wirusa.

"Zwykły człowiek nie ma dostępu do żadnych dowodów, tylko do wtórnych informacji, w które może wierzyć bardziej lub mniej." - poniekąd tak, ale z takim podejściem to o niczym nie podyskutujemy. Każdy na własny temat może się wiarygodnie wypowiedzieć jedynie. A w dobie internetu wiedza już jest bardziej dostępna, niż kiedyś.

"Gdy natomiast zaczyna się odmawiać podstawowych praw ludzkich jakiejś części społeczeństwa..." - podstawowe prawa ludzkie to akurat prawo do życia, zdrowia i bezpieczeństwa, a nie bezwzględne prawo do wejścia do restauracji i kina. Nieprzebadany i niezaszczepiony stanowisz większe zagrożenie niż przebadany i zaszczepiony, więc pchając się między przebadanych i zaszczepionych zagrażasz ich bezpieczeństwu odbierając im tym samym ich podstawowe prawa.

"możliwość decydowania o sobie wyrosła właśnie z nieposłuszeństwa wobec władzy autorytarnej" - a ja ci powtarzam że nauka nie ma z tym nic wspólnego, bo rozwijała się po dobrej i złej stronie, za czasów wojny i pokoju. I bunt przeciwko dorobkowi świata nauki (jakim są między innymi szczepionki) to głupota i nie ma nic wspólnego z nieposłuszeństwem przeciwko władzy.

"Nie ma dotąd błędu farmakologicznego, który by spowodował choroby miliardów ludzi, bo nie było dotąd preparatów, do których przyjęcia miliardy zmuszano" - no więc nie eskaluj problemu. A tu też jesteś w błędzie, bo jeśli coś masowo jest obowiązkowe w większości świata, to są to szczepienia dzieci właśnie.

"Jest natomiast wiele nieudanych produktów medycznych i skandali z tym związanych." - jest, a dokładniej było, bo nauka ma to do siebie, że wyciąga wnioski i nie popełnia tych samych błędów. Ale pewnie nie raz jeszcze się zdarzy. A mimo wszystko bilans zysków i strat jest dodatni i zdecydowanie więcej jest uratowanych, niż ofiar wynikających z błędów.

"Działalność firm farmaceutycznych to jest typowy przykład monopolu i ceny nie są tu kształtowane przez prawo popytu i podaży" - znów błąd, bo mamy bodajże 8 producentów, więc to nie monopol, a typowy przykład oligopolu.

"Mamy rozliczne regulacje, bariery wejścia, ograniczenia kto co może produkować, sprzedawać i komu." - jak w przypadku każdego produktu, nawet lateksowych majtek dla małych krokodyli. Produkować może każdy, a jak nie przejdziesz certyfikacji, to nie pohandlujesz. Jak nie produkujesz w obrębie jakiegoś układu handlowego państw - masz to samo, albo cię zajadą cłami itp opłatami.
Unijne umowy na zakup i dostawę szczepionek są jawne i ogólnodostępne za zgodą producentów (dostęne na https://ec.europa.eu/, więc tu akurat sensacji nie znajdziesz).

"To jeden z najbardziej uregulowanych rynków, gdzie końcowy klient ma bardzo niewiele do powiedzenia." - tak, bo to rynek farmaceutyczny i do sprzedaży nie może trafiać byle co, przez byle kogo i byle jak produkowane. Końcowy klient musiałby mieć też o produkcie specjalistyczne pojęcie - a nie ma. A to nie majtki, gdzie wybierasz kolor i pomacasz, czy miękkie. A końcowy klient (czyli pacjent) to akurat w Polsce może sobie szczepionkę wybrać do woli.
Sama natomiast cena szczepionek jest dużo niższa niż zakładano - więc tu też nie ma sensacji. I żenada kompletna, że rząd nie dofinansowuje rodzimych firm, żebyśmy swoją szczepionkę mieli i ją na nasze potrzeby produkowali (która nota bene jest już opracowana, tylko nie ma kasy na testy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiecejwolnosci
0 / 0

@falsen ""Covid jest realnym zagrożeniem dla kilku procent ludzi. To niewiele względem wielu innych pandemii." - patrząc w skali kraju to już 3,5 % potwierdzono testem, drugie tyle zgłosiło objawy, ale nie podeszło do testu (więc statystyki nie obejmują), a choroba nadal zamiata."

Nie wiem, co tutaj masz na myśli. Pisząc, że covid jest zagrożeniem dla kilku procent ludzi miałem na myśli, że kilka procent umiera lub ma w związku z tą chorobą jakieś większe problemy. Są to zazwyczaj osoby starsze lub schorowane.

""Zwykły człowiek nie ma dostępu do żadnych dowodów, tylko do wtórnych informacji, w które może wierzyć bardziej lub mniej." - poniekąd tak, ale z takim podejściem to o niczym nie podyskutujemy. Każdy na własny temat może się wiarygodnie wypowiedzieć jedynie."

W sedno. Każdy dorosły człowiek sam najlepiej wie, co jest dla niego odpowiednie i sam decyduje na własną odpowiedzialność, czy się szczepić, czy nie. Nikt nam nie da gwarancji, że covid przejdziemy lekko, ani też, że szczpionka nie będzie miała skutków ubocznych dla naszego zdrowia.

"podstawowe prawa ludzkie to akurat prawo do życia, zdrowia i bezpieczeństwa, a nie bezwzględne prawo do wejścia do restauracji i kina. Nieprzebadany i niezaszczepiony stanowisz większe zagrożenie niż przebadany i zaszczepiony, więc pchając się między przebadanych i zaszczepionych zagrażasz ich bezpieczeństwu odbierając im tym samym ich podstawowe prawa."

Zgadzam się - ludzie mają prawo zapewniać sobie życie, zdrowie i bezpieczeństwo. Nie widzę przeszkód, by wolni ludzie uruchamiali restauracje tylko dla zaszczepionych. Jeśli znajdzie się odpowiednio duża grupa chętnych klientów, to miałoby to szansę powodzenia. Oczywiście inni wolni ludzie będą zapewne też otwierać restauracje dla wszystkich ludzi - szczepionych i nieszczepionych. Może nawet na fali tego całego debilizmu powstałyby też obiekty tylko dla niezaszczepionych.

"I bunt przeciwko dorobkowi świata nauki (jakim są między innymi szczepionki) to głupota i nie ma nic wspólnego z nieposłuszeństwem przeciwko władzy."

Odmowa przyjęcia tego, czy innego produktu nie musi być buntem przeciwko dorobkowi świata nauki. Każdy produkt jest wynikiem dorobku naukowego. Są produkty, którym ufamy, i takie, którym nie ufamy. Natomiast odmowa przyjęcia tej szczepionki ma bardzo wiele wspólnego z nieposłuszeństwem wobec władzy, która pod pozorem covidu kradnie, łamie konstytucję, fałszuje wybory, rozwija aparat inwigilacji, niszczy walutę i robi biznes, kupując preparaty, testy i nie pytając podatnika o zgodę.

" A tu też jesteś w błędzie, bo jeśli coś masowo jest obowiązkowe w większości świata, to są to szczepienia dzieci właśnie."

Żadne szczepienia nie odbywają się na taką skalę, jak te na covid, nie są w takim stopniu przymusowe i przy użyciu preparatu, który był testowany przez tak krótki czas.

""Jest natomiast wiele nieudanych produktów medycznych i skandali z tym związanych." - jest, a dokładniej było, bo nauka ma to do siebie, że wyciąga wnioski i nie popełnia tych samych błędów.

A skąd wiesz, że było i nie będzie. Znasz przyszłość? Koniec historii? Nauka nie wyciąga wniosków i nie ma żadnych cech ludzkich. Jest to dziedzina, którą zajmują się ludzie. Ludzie popełniają błędy, robią rzeczy dobre i złe. A jakże - i popełniają wkoło te same błędy. Właśnie jesteśmy w latach '30 i ponownie zaczynamy segregację społeczeństwa.

""To jeden z najbardziej uregulowanych rynków, gdzie końcowy klient ma bardzo niewiele do powiedzenia." - tak, bo to rynek farmaceutyczny i do sprzedaży nie może trafiać byle co, przez byle kogo i byle jak produkowane."

Zgadza się, nie powinno do sprzedaży trafiać byle co, ale dlaczego akurat partie polityczne miałyby o tym decydować, nie zaś ciało nominowane przez klienta (jeśli klient nie czułby się kompetentny, by wybrać sam?). W każdym razie z tego wynika, że nic tu nie ma do rzeczy prawo popytu i podaży, bo to działa, gdy jest wolność podaży i wolność popytu. Natomiast jeśli chodzi o możliwość wyboru przez

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
0 / 0

@wiecejwolnosci
"kilka procent umiera lub ma w związku z tą chorobą jakieś większe problemy" - zagrożenie, to nie tylko śmierć, a powikłania po chorobie to temat tak niejasny póki co, jak powikłania poszczepienne.

"Każdy dorosły człowiek sam najlepiej wie, co jest dla niego odpowiednie" - brednie. Zwykły Kowalski nie ma odpowiedniej wiedzy medycznej, by to ocenić. Sprawdź, na co ludzie zwykle umierają i czego jest to przyczyną.

"Każdy produkt jest wynikiem dorobku naukowego." - w tym rzecz, że nie. Feudalizm jest wynikiem ludzkiej pazerności.

" Są produkty, którym ufamy, i takie, którym nie ufamy." - jak wyżej, Kowalski i jego zdolność oceny, co dla niego dobre, bez odpowiedniej wiedzy. A pół Polski wierzy w zabobon i że bozia ich uchroni od złego.

"odmowa przyjęcia tej szczepionki ma bardzo wiele wspólnego z nieposłuszeństwem wobec władzy" - akurat pierwszy to zaszczepił się elektorat opozycji, bo to bardziej wyedukowana grupa społeczna. Więc fakty przeczą twoim teoriom.

"władzy która pod pozorem covidu kradnie, łamie konstytucję, fałszuje wybory, rozwija aparat inwigilacji" - niezaprzeczalnie tak, co w żaden sposób nie obniża wartości szczepień. To dwa odrębne tematy: odwieczne wykorzystywanie strachu do własnych celów.

"Żadne szczepienia nie odbywają się na taką skalę, jak te na covid" - odbywają się, tylko nie w takim tempie. Bo zwyczajnie nigdy nie istniał możliwość realizacji szczepień w takim tempie z powodu ograniczeń technologicznych. Potrzeby istniały. A na skalę masową używane były szczepionki, nie przebadane co do skutków nawet w 10% jak obecnie, Również z przyczyn technologicznych. A powstrzymywano nimi masowe umieranie w wyniku epidemii.

"A skąd wiesz, że było i nie będzie." - wiem że było i napisałem, że pewnie będzie. Ale z poprawką na popełnione błędy. Czytaj uważnie.

"Nauka nie wyciąga wniosków i nie ma żadnych cech ludzkich. Jest to dziedzina, którą zajmują się ludzie." - po pierwsze piszesz sprzeczności. A nauka jest ogólnoświatowo usystematyzowana odpowiednio opracowanymi metodami w celu wykluczenia wielu "błędów ludzkich" właśnie i dla możliwości wyciągania wniosków i korzystania z popełnionych błędów. Tym właśnie jest nauka - postępem.

"Właśnie jesteśmy w latach '30 i ponownie zaczynamy segregację społeczeństwa" - ty jesteś mentalnie w latach 30. I używasz słowa segregacja w negatywnym zabarwieniu błędnie w odniesieniu do bieżących zjawisk. A "segregacja" wobec tego dotyka nas na kazdym kroku. Choćby w sklepie, w którym ludzi segreguje się na tych, co mają pieniądze i mogą nabyć towar/usługę i na tych co pieniędzy nie mają i dostępu do tych towarów i usług nie mają. Segregacja. Uzasadniona zasadami społeczno-ekonomicznymi. Jak szczepienia celami medycznymi.

"dlaczego akurat partie polityczne miałyby o tym decydować" - nie partie, a wyspecjalizowane organy państwowe do tego utworzone. Jaki rząd, takie organy i tacy ludzie niestety. Ale nadal większą mają wiedzę i środki niż zwykły kowalski. A nadal Kowalski ma w Polsce pełen wachlarz wyboru, mimo że nikłe ma pojęcie, jak go dokonać.

"W każdym razie z tego wynika, że nic tu nie ma do rzeczy prawo popytu i podaży" - jak już dowiedziałeś się, co to oligopol, to przestudiuj, jak w oligopolu działa popyt i podaż, jak łamie się krzywa popytu. Dołóż zmienne skali i charakterystykę branż. Jak wyżej - Kowalski i jego ekspercka wiedza.
Rządy państwowe i unijne zawierają cykliczne umowy na dostawę szczepionek a cena jest skorelowana z faktem, że firmy produkcyjne i komórki badawcze współuczestniczące w produkcji były przez powyższe dofinansowywane Nadal jednak w skali makro cena podlega popytowi i podaży, ale nie w spósób, jaki ogarnia to zwykły janusz. Fakt jest taki, że w warunkach niepandemicznych i innym modelu produkcji bez udziału dofinansowania zewnętrznego, ceny za szczepionki byłyby o niebo wyższe, więc nie masz na co narzekać w tej materii.Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-3 / 23

rozumiem, że szczepienie dzieci przeciwko Odrze jest złe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
+7 / 19

@jaroslaw1999 : Gdzie odra gdzie korona, na odrę to szczepionka jest sprawdzona.

Powtórzę:
Insynuacja że jestem "antyszczepionkowcem" ponieważ nie chcę wziąć tego konkretnego przypadku wyrobu szczepionkopodobnego jest jak insynuacja że jestem aseksualny bo nie chcę dać d*py jakiemuś gejowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 7

@chiuso wybacz, że zapytam, ale czy może jesteś wirusologiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
+6 / 12

@jaroslaw1999 : Wybacz ale zapytam w odpowiedzi: czy taki doktorek Sutkowski jest wirusologiem czy "specjalistą od chorób wewnętrznych" ? Czy taki Niedzielski jest lekarzem ? Czy taki profesor Simon będący podobno wirusologiem nie jest czasem na liście płac jednego z producentów "szczepionek" ?

Fakt faktem moim wykształceniem kierunkowym nie jest wirusologia,ale akurat o genetyce czy nawet o Crispr cas9 przeczytałem ze pewnością więcej niż ktokolwiek z was.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falsen
-4 / 10

@chiuso
rozumiem, co chcesz nam powiedzieć - dajesz dupy tylko sprawdzonym gejom... Faktycznie, nie czyni cię to aseksualnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Korona2020
0 / 2

A mnie wkurza to, że wszędzie w tv są pokazywane te igły. Jeju, jak mnie to przeraża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+1 / 7

są znane ryzyka związane ze szczepieniem i nie szczepieniem w funkcji wieku, są też hipotetyczne ryzyka, wszystkie po podsumowaniu skłoniły mnie do zaszczepienia, jest też spore ryzyko że jeśli ktoś się nie szczepi i innym zaleca się nie szczepić to jest zwykłym kretynem i to spore, ale jeśli ktoś się nie szczepi bo woli naturalną odporność po przechorowaniu jego sprawa miał wybór i ja to szanuję oby tylko podjął decyzję w oparciu o prawdziwe przesłanki a nie konfederackie wolnosciowe kocopały

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+1 / 5

Nie dowiemy się, śmiertelność jest zbyt niska żeby można było powiedzieć "no ładnie, dobrze że się szczepiłem bo mnóstwo nieszczepionych umarło". Część szczepionych się zarazi i przejdzie relatywnie lekko, część nieszczepionych też się zarazi i przejdzie trochę ciężej. Różnice może widać w statystykach w skali kraju ale nie na poziomie anegdotycznym siebie samego i kilku znajomych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2021 o 19:37

avatar maggdalena18
0 / 12

Ok, ale nie życzę sobie kolejnego lockdownu przez bandę niezaszczepionych idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 5

@BOFH O to to! Nie chcą się szczepić, to niech lądują w szpitalu na własne życzenie. Ja nie mam zamiaru znowu tracić roku życia przez nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0lsen
-1 / 5

@maggdalena18 spokojnie większość tych "niezaszczepionych idiotów" ma już przeciwciała bo od prawie 1.5 roku na ogół olewają restrykcje i izolacje, ich organizmy są też lepiej dotlenione bo nie noszą kagańców. Prosta kalkulacja, co jest lepsze choroba bezobjawowa czy możliwe powikłania (także te długofalowe o których nie wiemy) po szczepionce która jest nadal w fazie testów. Każdy sam niech kalkuluje co jest dla niego większym ryzykiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 5

@0lsen Ja przechorowałam covid i jestem zaszczepiona. Na własne oczy widziałam śmierć moich 3 podopiecznych z powodu covida. Jedna całkiem zdrowa babka, tylko z nadciśnieniem, miała paskudną śmierć. Covid jak wampir wyssał z niej życie. Jednego dnia chodziła, była samodzielna, a parę dni później nieprzytomna leżała pod kroplówkami. Świetna choroba bezobjawowa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0lsen
0 / 4

@maggdalena18 chyba nie rozumiesz mojej wypowiedzi. Widocznie niezaszczepieniu przeszli bezobjawowo (skoro wirus jest rzekomo tak zaraźliwy to każdy już miał z nim styczność) bo gdyby w ciągu tego roku mieli jakieś powikłania/ciężki przebieg to byliby pierwsi w kolejce po szczepionkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 3

@0lsen Moi podopieczni jeszcze wtedy nie byli zaszczepieni i nie przeszli bezobjawowo, bo umarli. O to mi chodziło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
0 / 4

@maggdalena18 Powinni podpisać zobowiązanie, że w razie potrzeby hospitalizacji dostają łóżko najniższym priorytetem, jeśli nie będzie innych pacjentów. To samo ze sprzętem i kadrą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hermenegild
+1 / 1

@maggdalena18 @barney37 Dla Waszej informacji, rząd Grecji już zapowiedział, że u nich kolejnych lockdownów nie będzie. Lockdown jest tylko po to, żeby maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a szczepionka robi to o niebo lepiej. Nawet jak przyjdzie kolejna fala, to po prostu ci, co zachorują, trafią pod opiekę normalnej służby zdrowia: na zwolnienie, do szpitala, pod respirator... O, mamy tylu chorych, że już nie ma wolnych respiratorów? A to peszek... A czemu się nie zaszczepiliście, jak była taka możliwość? Na 99,8% nie potrzebowalibyście go teraz. Poczekajcie, zaraz się zwolni, jak tylko kolejny foliarz umrze w imię "wolności"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@Hermenegild I ja Greków mocno popieram.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
0 / 6

A mnie wkurza, kiedy władza chce do tego zmuszać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stachner
+1 / 1

Nie wszyscy się dowiedzą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+6 / 6

Ja jestem za szczepieniem, ale rozumiem ludzi, którzy nie chcą się szczepić, bo w ostatnich latach zachłanność i zepsucie ludzi, którzy są na górze sięgnęło takich poziomów, że ludzie już potracili zaufanie. Jak wyjdzie mi taki Morawiecki, kłamca, psychopata, cyniczny oszust i zachłanny dorobkiewicz krętacz, zarekomenduje szczepienie to jak mam wierzyć w coś co rekomendują osoby tego pokroju? On jest tylko przykładem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
-2 / 2

@Ynfluencer To, że przy korycie są sami kombinatorzy to wiemy wszyscy doskonale. Jednak wystarczy wierzyć milionom lekarzy i nauce, a nie garstce tych, którzy chcą zostać sławni dzięki teoriom spiskowym. Wiecie ile takie kanały dostają $$$ od wyświetleń na YT?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+3 / 3

@barney37, nie miałem na myśli tylko polityków. Miałem na myśli koncerny i ogólnie nakręcającą się spiralę i manię zachłanności. Ludzie nie myślą racjonalnie, ale intuicyjnie widzą, że są ojepywani. Ludzie widzą, że kiedyś lodówka, telefon komórkowy, pralka wytrzymywały 10 lat, koszulki, które kupiłem 15 lat temu nadal są w dobrym stanie, obecnie po trzech praniach już zostaje wyblakłe ścierwo.

Ludzie widzą tą zachłanność, półki apteczne zastawione syfem, który w 2/3 nie działa i nie pomaga na nic, na zespoły niespokojnych nóg, suple, witaminy etc. Ludzie widzą rzekome promocje, raty 0 procent, abonamenty, a potem okazuje się, że są ukryte koszty.

Dlatego rozumiem brak zaufania ludzi do koncernów, które przecież są tworcami szczepionek, koncerny przezarla chciwość. Wszystkich przezarla chciwość. Co mają mówić lekarze i eksperci na temat szczepień jeśli grozi im się zwolnieniami, utratą dochodów, sankcjami i innymi represjami?

Ja nie neguje wartości szczepień. Stwierdzam fakt uzasadnionej obawy, że ktoś dla kasy wypuścił zbadany na odpiertol produkt, albo że jak ktoś to przyjmie to za kilka lat będzie wrakiem na lekach wypuszczanych przez koncern, który to wyprodukował.

Sami sobie zapracowali na brak zaufania ludzi, więc teraz niech bezczelnie nie piertolą, ze to człowiek bojący się szczepienia jest zły i naraża innych. Winne jest zepsucie ludzi, którzy z racji swej funkcji i przywilejów oraz ogromnych benefitow powinni wziąć odpowiedzialność, ale liczy się tylko chciwość i kasa szmato.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
-4 / 8

Z jednej strony można olać i niech na jesieni kolejna fala zgarnie żniwo. Świat się poszczepi do tego czasu, a u nas jak w XiX wieku.

Z drugiej, przedsiębiorcy będą mieli przerąbane, jak znowu wszystko pozamykają. Właściciele plajtujących firm podziękują. Podobnie chorzy na raka i inne choroby, którzy nie będą się mogli dostać do szpitala na planowane wizyty, bo trzeba będzie ratować foliarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dzyndzello
0 / 0

@barney37 Jestem szczepiony, po 3 miesiącach od drugiej dawki złapałem covid (drugi raz) i powiem szczerze, że za pierwszym razem łagodniej przechodziłem. Pyerdolić to wszystko. Baader kiedyś powiedział, że potrzebna jest wojna, albo epidemia, chłop się nie pomylił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
+2 / 4

Mam gdzieś te waszą szczepionkę niech sobie myłi i mówi co tam chce ale to mój wybór i tyle w tym temacie a jak komuś coś nie podoba to on ma problem a nie ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
0 / 0

Ja mam już dwie szczepionki i dzisiaj jechałem szukając bankomatu i mapy mi się zaktualizowały i patrzę i jest bankomat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar damazykordialek
0 / 0

CHCE - słowo klucz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem