Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
296 302
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Dawletiarow
+7 / 7

Jeśli tam nie przeszło tornado to nie wina burz, a gównianego stanu sieci energetycznych w kraju z dykty. Większość sieci średniego i wysokiego napięcia ma średnio 50lat i dopóki sie coś nie urwie nie są remontowane ani nawet konserwowane.
Taki słup jak widać ma konstrukcję kratownicową, jaka musiałaby być siła wiatru, aby połamać elementy o takiej małej powierzchni to nie latawiec czy namiot, który połyka wiatr.
Jeśli się pogięło to albo trąba powietrzna albo stan był tak g...., że już dawno groził przewróceniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+3 / 3

@Dawletiarow Oszczędności. Ktoś pewnie uznał że po co elementy odpowiedniej grubości jak zastosuje pół milimetra cieńsze to wytrzymają. Póki była ładna pogoda to się trzymało.Ale przyszedł nieco większy i zrobiło harmonijkę. Tak jest teraz wszędzie. Kiedyś przykręcałem znajomej w Renault Clio gałkę hamulca ręcznego bo jakiś konstruktor uznał że na co 4 wkręty po jednym w każdym rogu jak 2 po skosie wystarczą. Albo chciałem wymienić cięgno do drzwi citroenie xsara. Znalazłem taki na złomie. Ale w starszym roczniku cięgno było z drutu grubości 1,5 mm a nie jak w nowszym 1 mm. Później się dziwić że nowsze auta bardziej się sypią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+2 / 2

@Dawletiarow . Wiatr prze nie tylko na kratownicę, ale także na przewody. Słupy są przeznaczone do przenoszenia głównie obciążeń pionowych. Jeśli przewody zostały mocno rozbujane to efekt będzie właśnie taki jak na obrazku. Normy obciążeń od wiatru, śniegu itp. są sprzed wielu lat, a pogoda się zmienia. Czasem kanalizacja nie pomieści wody z opadów, czasem szkwał wykosi hektary lasu a czasem powali linie ee. I raczej nikt nie zwielokrotni norm, bo to byłoby zwielokrotnienie kosztów, a takie rzeczy to są incydenty, po których się posprząta i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
+1 / 3

Człowieku to ludzie wycięli ten las a nie tornado

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

To jest efekt stanu polskiej sieci energetycznej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luke83
0 / 0

A jesteś pewien, że to polska sieć? Bo jestem niemal pewien, że to południowe Morawy, zdjęcie zrobione z autostrady Brno-Bratysława. I tak, tam przeszło tornado.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
0 / 0

@Luke83 nie zmienia faktu, że stan polskich sieci jest w najlepszym razie tragiczny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luke83
0 / 0

Dlatego niecierpliwie czekam na ten milion aut elektrycznych. Chcę zobaczyć co się stanie wieczorem, jak ludzie je podepną do gniazdek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem