Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1016 1048
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E El_Polaco
+13 / 19

@maat_
Idąc tym tokiem myślenia to każdy ksiądz jest współodpowiedzialny za wszelkie zbrodnie, przestępstwa i nadużycia popełnione przez innych księży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
+2 / 4

@El_Polaco a nie jest tak ? Przecież każdy policjant odpowiada za to jak zachowuje się i działa inny policjant . Również wiadomo że każdy strażak jest bohaterem ryzykującym życie dla nas. Wszyscy lecą do jednego worka podobnie jak politycy, którzy wszyscy są kłamcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 1

@maat_ Ale Glemp, zleceniodawca morderstwa Popiełuszki miał na imię Józef a nie Leszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 1

@El_Polaco bo jest i każdy kto się czuje członkiem tego kościoła, każdy wierny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
-2 / 6

Księża wybierają się sami, idzie taki do seminarium, i gdy zdaje egzaminy (nie wiem jak wygląda rekrutacja, ale podejrzewam że po testach mogą już pracować jako księża) zostaje przydzielony do jakiejś parafii, jeśli proboszczowi się spodoba, to zostaje, czyli księża są przedstawicielami instytucji kościoła, jedyne mogą przedstawiać nauki danej religii, według których Bóg nakazuje żyć, więc jedyne Uzurpują sobie przedstawicielstwo Boże, natomiast w teorii politycy są przedstawicielami narodu czyli w naszym kraju Polaków, czy jak politycy np okradają ludzi to znaczy że, Polacy wybierają przedstawicieli którzy będą ich okradać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-1 / 1

Ależ się obnażyłeś ze swoją głupotą.! normalne SF.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+11 / 19

Co gorsza - w dziecięce. Purpurowo-czarna mafia gwałcicieli dzieci, skrzętnie schowana pod przykrywką Kościoła. Plugastwo i degeneracja odziane w szaty świętości. Tego raka trzeba by ogniem wypalić. Raz a dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miksus
+2 / 8

Ksiądz to zwykły koleś, który skończył szkołę. Każdy może nim zostać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+7 / 15

@miksus no nie za bardzo - większość ludzi chce być jednak uczciwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2021 o 11:12

W wacek1911
0 / 2

Tak jak kosmonautą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
+2 / 2

@wacek1911 nie tak samo. Żeby zostać kosmonautą trzeba być inteligentny i sprawny fizycznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

@wacek1911 Kulą w płot. Chętnych na zostanie kosmonautą jest o wiele więcej, niż potrzeba kosmonautów, natomiast seminaria świecą pustkami. Problem jest inny - tzw. powołanie zdarza się dość rzadko, a system kształcenia je niszczy (jak każdy system kształcenia każde powołanie). Do "zawodu" trafiają więc albo ślepi fanatycy, albo cynicy chcący się ustawić.

Efekty widać. Mamy kościół Jędraszewskich i Rydzyków plus garstkę księży, którzy mają cechy prawdziwych kapłanów i coś w głowie. To ci nieliczni, których system nie zdołał zmielić. Wyjątki, nie reguła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+4 / 6

W sumie to z wypowiedzi Gądeckiego bardziej wynika, że to Bóg wybrał sobie takich przedstawicieli, by móc ich rękami sięgać do dziecięcych majtek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
-5 / 7

TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY ZEJŚĆ ZE SCENY NIE POKONANYM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 7

Sędzia nie jest przedstawicielem ludzi, tylko przedstawicielem wymiaru sprawiedliwości.
Jak w takim razie interpretować zachowania sędziów popełniających przestępstwa? Może po prosty nie każdy jest godzien by reprezentować to, z czym zajmuje się zawodowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 3

@Rydzykant
a czy przypadkiem obecny rzad nie wykorzystal kilku pojedynczych przypadkow sedziow ktorzy dopuscili sie drobnych kradziezy do walki z calym wymiarem sprawiedliwosci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 3

@mieteknapletek
Ależ oczywiście, że nasz obecny rząd wykorzystuje. W bardzo efektowny, medialny sposób. Tylko czy zagrywki kaczej mafii zmieniają ogólną zasadę? Nie. Sędzia powinien reprezentować sprawiedliwość. Jeśli łamie prawo, to jest *uj nie sędzia. Ksiądz powinien reprezentować Boga. Jeśli ciężko grzeszy, to jest *uj do kwadratu.

p.s.
W miejscu gwiazdki wstaw "zb"
;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Rydzykant
"Tylko czy zagrywki kaczej mafii zmieniają ogólną zasadę?"
oczywiscie ze nie zmieniaja, co nie znaczy ze nie mozna dac pstryczna w nos ich sojusznikom przypominajac im jakie poglady panuja w obozie ktory wspieraja

"W miejscu gwiazdki wstaw "zb""
jestes tego pewny ze zb? bo mi wychodzi blad ortograficzny:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@mieteknapletek
Należy piętnować każdą ekipę, która wspiera kaczystów. Bez względu na obowiązujący ją "dress code". Jednak wrzucanie wszystkich "do jednego wora" jest trochę niestosowne. W takim samym stopniu dotyczy to księży, sędziów oraz wszystkich innych osób mających jakiś rodzaj "władzy" nad społeczeństwem. Na przykład... popularnych piosenkarzy :(

W miejsce gwiazdek każdy sobie wstawi co zechce. Przy czym ortodoksa ortograficzny zadba, aby były to dwie litery ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Rydzykant
"Należy piętnować każdą ekipę, która wspiera kaczystów. Bez względu na obowiązujący ją "dress code". Jednak wrzucanie wszystkich "do jednego wora" jest trochę niestosowne. "
kwestia sporna, gdyby organizacja do ktorej naleze popierala zachowania ktore nie sa zgodne z moim sumieniem, to bym zrezygnowal z jej czlonkowstwa
ja rozumiem ze pod wzgledem czlonkowstwa kosciol jest jak mafia i jestes czlonkiem kosciola do smierci, ale zawsze jest jakies pole do popisu zeby wyrazic swoje niezadowolenie z danej organizacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@mieteknapletek
Zasadnicze pytanie czy działania te popiera organizacja, czy jej konkretni członkowie? Czy Franciszek popiera ukrywanie pedofilów? Albo przekręty finansowe?
No cóż, z KRK możesz się wypisać. Odrobinę trudniej będzie Ci się wypisać z mieszkania w Polsce. Tymczasem niektórzy policjanci dopuszczają się bardzo poważnych przestępstw, a przełożeni chronią ich, akceptują ukrywanie dowodów oraz zastraszanie poszkodowanych i świadków. To się dzieje na prawdę, choć najczęściej ofiarami są osoby z nizin społecznych oraz "szemrane towarzystwo", dlatego zazwyczaj nie odważy się oni zbyt głośno protestować.

Aby wypisać się z wszystkich "organizacji" do działań których mam obiekcje, musiałbym zamieszkać na bezludnej wyspie. Choć zapewne skończyłbym jak Japończyk Masafumi Nagasaki. Ale on przynajmniej na 30 lat wyrwał się systemowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Rydzykant
"Zasadnicze pytanie czy działania te popiera organizacja, czy jej konkretni członkowie? Czy Franciszek popiera ukrywanie pedofilów? Albo przekręty finansowe?"
jezeli ja zaczalbym popelniac przestepstwa wykorzystujac przy tym pozycje jaka mam w firmie w ktorej pracuje, to zostalbym zwolniony na dlugo zanim zapadl by wyrok.
co mozna powiedziec o firmie ktorej pracownicy wykorzystuja jej dobry wizerunek i popelniaja rozne przestepstwa a szefostwo nic nie robi poza proba tuszowania tych spraw?

"Tymczasem niektórzy policjanci dopuszczają się bardzo poważnych przestępstw, a przełożeni chronią ich, akceptują ukrywanie dowodów oraz zastraszanie poszkodowanych i świadków. To się dzieje na prawdę, choć najczęściej ofiarami są osoby z nizin społecznych oraz "szemrane towarzystwo", dlatego zazwyczaj nie odważy się oni zbyt głośno protestować."
co skutkuje tym ze ludzie z tych srodowisk nie maja zaufania do policji a nie do poszczegolnych policjantow

"No cóż, z KRK możesz się wypisać. Odrobinę trudniej będzie Ci się wypisać z mieszkania w Polsce."
nawet jak dokonam apostazji, wciaz bede widnial w rejestrach koscielnych tylko z dopisem "wyklety", a jak chce sie wypisac z polski, wystarczy sie spakowac i mozesz wyjechac do dowolnego kraju unii

"Aby wypisać się z wszystkich "organizacji" do działań których mam obiekcje, musiałbym zamieszkać na bezludnej wyspie."
wiec zostaje glosna krytyka, a nie udawanie ze sa one super

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@mieteknapletek
No właśnie. Gdybyś zaczął popełniać przestępstwa, to Ty zostałbyś ukarany. Gdyby Twój przełożony ukrywał te przestępstwa i zostało to udowodnione, on również poniósłby karę. Przy czym, gdybyś pracował w policji, zapewne nikt nigdy nie dowiedziałby się o tych przestępstwach. Czy to oznacza, że patrząc obiektywnie policja jest organizacją mafijną? Nie, po prostu niektórzy członkowie tej organizacji oraz osoby z nią powiązane (prokuratorzy) mataczą aby chronić "swoich".

Nie oczekuję od Ciebie że będziesz miał zaufanie do KRK. Od nikogo tego nie oczekuję.

Wyprowadzenie się do innego kraju UE ma tyle wspólnego ze zmianą obywatelstwa, co zaprzestanie chodzenia do kościoła z apostazją. A nawet gdy wyjedziesz dalej i zrzekniesz się obywatelstwa, nadal będziesz miał polską narodowość. Tak samo po apostazji nadal pozostaniesz "wyklętym" ochrzczonym. Na prawdę masz z tym problem?

Osobiście nie zabraniam nikomu głośnej krytyki. Sam, wbrew pozorom, mam niewiele wspólnego z organizacją którą omawiamy. Z perspektywy typowego księdza jestem heretykiem, byłym ateistą oraz "przechrztą" bo przez dość długi czas byłem Buddystą. Instytucje znaczą dla mnie niewiele, doceniam pewne zalety religii (wielu poznanych już przeze mnie religii, a nie jednej konkretnej), natomiast koncentruje się na rozwoju duchowym. Poza tym staram się obserwować świat z perspektywy i nie oceniać po pozorach. Bo ucieczka na bezludną wyspę, jak widać jest dziś już nieskuteczna - tam też Cię dorwą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Rydzykant
"No właśnie. Gdybyś zaczął popełniać przestępstwa, to Ty zostałbyś ukarany. Gdyby Twój przełożony ukrywał te przestępstwa i zostało to udowodnione, on również poniósłby karę."
to nie podlega dyskusji, natomiast chcialem zweocic uwage na to ze w przypadku ze gdybym pracowal w firmie, glosno by sie mowilo ze wykorzystuje firme do popelniania przestepst to gwarantuje ci ze w zadnej sensownej firmie dlugo bym nie popracowal - kwestia wizerunku firmy

"Przy czym, gdybyś pracował w policji, zapewne nikt nigdy nie dowiedziałby się o tych przestępstwach."
moze a moze nie, w policji pracuja rozni ludzie, i sa przypadki gdzie policjantow tez skazuja za przestepstwa

"Czy to oznacza, że patrząc obiektywnie policja jest organizacją mafijną?"
okreslilem kosciol jako organizacje mafijna bazujac na zasadach wypisania sie z organizacji

"Wyprowadzenie się do innego kraju UE ma tyle wspólnego ze zmianą obywatelstwa, co zaprzestanie chodzenia do kościoła z apostazją. A nawet gdy wyjedziesz dalej i zrzekniesz się obywatelstwa, nadal będziesz miał polską narodowość. "
problem w tym ze narodowosc to cecha nabyta przez urodzenie, przynaleznosc do kosciola nie

"Tak samo po apostazji nadal pozostaniesz "wyklętym" ochrzczonym. Na prawdę masz z tym problem?"
a czy ty mialbys problem ze organizacja do ktorej nigdy sie nie zapisales dysponuje twoimi danymi osobowymi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@mieteknapletek
O policjantach łamiących prawo nie jest głośno. O nauczycielach którzy nadużywają władzy nad dziećmi nie jest głośno. Podobne przykłady można mnożyć. Nikt się nie spieszy z donosami na "swoich". Wizerunkowi firmy szkodzi jedynie ujawnienie afer, zazwyczaj wykonane przez konkurencję. Teraz wiesz dlaczego ateistów interesują wyłącznie przestępstwa popełnione przez kapłanów. Zbrodnie niewierzących dla nich w ogóle nie istnieją.

"w policji pracuja rozni ludzie,"
No właśnie, tak samo jak w KRK
" i sa przypadki gdzie policjantow tez skazuja za przestepstwa"
Dokładnie tak samo są przypadki gdy skazuje się księży. Problem stanowią owe przypadki, a nie norma karania za popełnione czyny. Zgłoś się do prokuratury i zapytaj dlaczego nie wszczynają większej liczby śledztw.

Narodowość to cecha nabyta przy urodzeniu, przynależność do Kościoła to cecha nabyta w chwili chrztu. A teraz wyobraź sobie, że jesteś żydowskim dzieckiem, wychowanym w czasie wojny przez Węgrów. Jesteś obrzezany jednak nic nie wiesz o swym pochodzeniu. Kim jesteś? Masz narodowość żydowską czy węgierską? Jesteś wyznania mojżeszowego, czy wyznawcą protestantyzmu? Co Ciebie definiuje?

Jakimi danymi osobowymi dysponuje KRK? Imię, nazwisko, imiona rodziców. Prowadzą rejestry zgodnie z RODO, a zgromadzone dane nie mają istotnej wartości biznesowej - nie weźmiesz na nie kredytu, nie otrzymasz dokumentacji medycznej itd. Jeśli sam nie podasz proboszczowi dodatkowych informacji, to KRK nie ma praktycznie nic. Ale widocznie lubisz szukać problemów. Ja tam zawsze wolałem szukać rozwiązań. Dlatego obecnie nazywam się Piotr Kowalski (rok temu byłem Adam Nowak, a 2 lata temu John Smith) natomiast moim adresem jest skrzynka na poste restante ;)


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Rydzykant
"O policjantach łamiących prawo nie jest głośno. O nauczycielach którzy nadużywają władzy nad dziećmi nie jest głośno."
moze dlatego ze final tych spraw konczy sie w sadzie a winni zostaja ukarani?
trynkiewicz byl nauczycielem, czy slyszales zeby w momencie jak go oskarzano inni nauczyciele krzyczeli ze to to atak na polska edukacje? albo jakis pracownik ministerstwa edukacji mowil ze to wina rodzicow ze tak wychowali swoje dzieci? nie. natomiast tego typu rzeczy mozesz uslyszec w przypadkach oskarzania ksiezy o pedofilie, i to powoduje ze ludzie sa zbulwersowani,

"Wizerunkowi firmy szkodzi jedynie ujawnienie afer, zazwyczaj wykonane przez konkurencję."
dlatego firmy beda sie takich osob pozbywac po to zeby jak afera wyjdzie na jaw mogli sie odciac i pokazac ze zwolnili zlego pracownika

"Teraz wiesz dlaczego ateistów interesują wyłącznie przestępstwa popełnione przez kapłanów. Zbrodnie niewierzących dla nich w ogóle nie istnieją."
gdyby kaplani byli traktowani tak samo jak normalni ludzie a nie stali ponad prawem, to gwarantuje ci ze ateistow by to nie ruszalo

"Co Ciebie definiuje?"
ja sie definiuje, wiec to przeczy temu co powiedziales wczesniej ze nie da sie zmienic narodowosci

"Jakimi danymi osobowymi dysponuje KRK?"
ale dlaczego ma nimi dysponowac? nie jest to organizacja ktorej dzialania popieram, nie jest to organizacja do ktorej kiedykolwiek sie zapisywalem, nie podpisywalem zadnych dokumentow czlonkowstwa w organizacji
wiec chce sie wypisac i skorzystac z mojego prawa do bycia zapomnianym

"Ale widocznie lubisz szukać problemów. Ja tam zawsze wolałem szukać rozwiązań"
przedstawianie sie innym nazwiskiem wcale nie jest rozwiazaniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

@mieteknapletek
To już jest powtarzanie raz omówionych argumentów. proponuje zamknąć temat. Jeśli chcesz żeby "twoje było na wierzchu", możesz odpisać, ale argumentacja chyba została już przedstawiona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
0 / 2

A ja myślałem, że pisze o politykach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zbiczek8889
+1 / 5

nie mistrz ciętej riposty ale czerwony komuch który powinien nie mieć prawa brać udziału w życiu politycznym ani publicznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@zbiczek8889 A tak poza tym co napisałeś, zgadzasz się z jego wypowiedzią czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-1 / 3

Dokładnie tak samo,jak przedstawiciel ludzi pracujących(polityk) wkłada ręce do ich kieszeni i ich okrada. Niech ten ,,mistrz" popatrzy na siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bardzolubiejesckartofle
-2 / 4

Będzie nas zdrajca narodu i komunista z PZPR Miller uczył o przyzwoitości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 2

@bardzolubiejesckartofle ale Stasia Piotrowicza to możemy wsadzić do Trybunału Konstytucyjnego? Bo jako prokurator dzielnie bronił księdza pedofila z Tylawy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem