Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
354 361
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ciomak12
+4 / 4

Tak to jest jak się nie umie wybrać patelni. Wystarczy nie kupować patelni teflonowych które trzeba wymieniać co parę lat. Sam ostatnio kupiłem patelnie granitową, którą możesz normalnie szorować

A za 300zł masz już patelnie tytanowe czy stalowe których nie zarysujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+6 / 6

@ciomak12
Teflonowe wymieniać co kilka lat? Moim zdaniem po pół roku już się do niczego nie nadają - teflon zaczyna odłazić.

Ja kupiłem kilka lat temu żeliwną patelnię za 90PLN - przy dobrych wiatrach pewnie mnie przeżyje :)
Jedyna jej wada to ciężar - około 3 kg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+1 / 1

@wwer Para to dwa. I ja tak co rok dwa wymieniałem patelnie. Co rok jak brałem patelnie za 30-40zł a co dwa jak kupiłem za 80zł.

Obecnie jedyna teflonowa patelnia której używam to ta do naleśników. A jak pisałem mam teraz granitową i dwie onyksowe i po roku się sprawdzają bardzo dobrze, praktywnie bez śladów użytkowania. No i nie są tak ciężkie. Zobaczymy jak będzie dalej. Ale szukałem takich patelni których powierzchnia będzie od nowości lekko chropowata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
0 / 0

@wwer dawaj namiar na sprzedawcę tej patelni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@ciomak12 Wiesz że materiał ogólnie zwany onyx to to samo co teflon tylko nazwa handlowa teflon jest zastrzeżona przez DuPont?? :)
Oba materiały to PTFE :)

Teflon i onyx/onyks mają to do siebie że nie znoszą zbyt dobrze różnicy temperatur, stąd odchodzenie powłoki. Nie są też odporne na zarysowania.
Problem w tym że ludzie ich po prostu nie używają poprawnie. Bo patelni z powłoką PTFE się nie myje tylko przeciera do suchego np. ręcznikiem kuchennym. Do PTFE nic nie przywiera, więc wystarczy przetarcie.

Najlepiej jest zrzucić winę na materiał, że słaby, że to że tamto ale nie na siebie za to że użytkuje się coś niezgodnie z przeznaczeniem i przede wszystkim z instrustrukcją (jej chyba nikt nie czyta) :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 lipca 2021 o 16:12

P pin54
+1 / 1

@yankers Warto też zwrócić uwagę, że teflon DuPont'a ma bardzo długą i bogatą historię. Fałszowanie dokumentów, ukrywanie prawdy co do szkodliwości, śmierć pracowników i ich rodzin, mega zanieczyszczenie środowiska, zdychające bydło itp. Nie pamiętam już, ale jak ktoś jest zainteresowany to może podrążyć temat. Wydaje mi się, że teflon, który znamy od lat został wycofany z UE jakoś z rok temu (zakaz obrotu). W takim razie to musi być już jakiś nowy związek pod tą samą nazwą...czy zdrowy, pewnie tylko kilka osób wie. Najważniejsze jest to, że w specyfikacji było jasno napisane, że wszystko z nim jest OK do 180 stopni Celsjusza. Oczywiście w instrukcjach nikt nie pisał, że powyżej tej temperatury wydziela trujące opary... Jest nawet na ten temat jakiś film fabularny, ale oparty na faktach. Pewnie przerysowany nieco, ale ogólnie główny wątek się zgadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 3

Wow, ktoś odkrył, że różne materiały mają różną wytrzymałosć i oraz to, że często delikatniejsze są droższe. Brawo, widać, że studia nie poszły na marne...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lipca 2021 o 14:05

E Erniklb
+6 / 6

Ja miałem patelnie teflonową 5 lat . Używałem tylko drewnianych sztućców. Ale przyszedł jeden gość i użył widelca.
To zależy od tego kto i jak szanuje rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 1

Zarówno w 2006 roku, jak i dzisiaj, można kupić porządną patelnię za 30 zł i gówno za 300 zł. Wystarczy poczytać, poszukać, dowiedzieć się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 0

@Quant Za 30 nie dostaniesz porządnej. Minimum to 50-60.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 0

@Geoffrey - Nową pewnie tak, ale na rynku wtórnym jest też sporo okazji. Osobiście uważam, że lepiej kupić mało używaną, niezniszczoną patelnię dobrej marki za 30 zł., niż wydać 60 zł. na nową, która będzie dwie klasy gorsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 0

@Quant O.K. O sprzęcie używanym nie pomyślałem. Mogę kupić używane auto i używany sprzęt audio, do szmateksów też czasem chodzę. Ale mam opory, jeśli chodzi o coś, co ma kontakt z żywnością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem